|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
purexpure
HV veteran
liitunud: 05.01.2006
|
22.08.2007 15:43:47
|
|
|
| Mul sama kirjas. Arvatavasti ongi nii...
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
22.08.2007 15:44:48
|
|
|
| purexpure kirjutas: |
| Mul sama kirjas. Arvatavasti ongi nii... |
ma ei taha ka eriti uskuda et ciffus hakkaksid nüüd nii valetama.
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
22.08.2007 15:53:55
|
|
|
| purexpure kirjutas: |
| Mul sama kirjas. Arvatavasti ongi nii... |
Manuaal võib kirjutada, et Chieftec teeb maailma parimaid toiteplokke, see ei tähenda et see vaieldamatult tõsi oleks.
Independent ehk sõltumatud antud kontekstis selle poolest, et koormust ei suuda kannatada tõenäoliselt ükski eraldi rohkem, kui specs'is kirjas.
Täpselt sama kehtib FSP plokkide puhul.
| haldo kirjutas: |
Toite manuaal vähemalt väidab mulle et kõik on eraldi (Triple +12V output Rails) (Three indipendent +12V output rails to ensure safe and stable system operation under hevy operation) nii kirjutab Toite manuaal. |
Manuaal väidab, et rail'id on sõltumatud, mitte eraldi. Suur vahe.
+12V on lihtsalt virtuaalselt mitmeks "sõltumatuks" +12v rail'iks jaotatud, mis kannatavad kõik mingit kindlat maksimaalset koormust.
See virutaalne split põhjustatud sellest, et ühte suuremat koormust väljastavat rail'i ei luba ATX standard, kuivõrd võib tekitada juhtmete-skeemi ülekoormust/ülekuumenemist, paratamatult.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spikhoff
HV veteran
liitunud: 26.01.2005
|
22.08.2007 15:57:38
|
|
|
Kumb siis ikkagi võtta
1.) Chieftec Toiteplokk ATX 620W PFC 12CM BLACK 1270.-
2.) FSP Group Toiteplokk Blue Storm II 500W 935.-
system:
Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz Socket LGA775
Gigabyte Socket 775 GA-P35-DS4
2xA-DATA 1GB DDRII (16C-64Mx8) DDR800
Nvidia 8800GTX
Western Digital Caviar WD5000AAKS 500GB 7200rpm 16MB NCQ SATA 3Gb/s
DVD Kirjutaja
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
22.08.2007 16:07:42
|
|
|
| tyyp88 kirjutas: |
Kumb siis ikkagi võtta
1.) Chieftec Toiteplokk ATX 620W PFC 12CM BLACK 1270.-
2.) FSP Group Toiteplokk Blue Storm II 500W 935.-
system:
Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz Socket LGA775
Gigabyte Socket 775 GA-P35-DS4
2xA-DATA 1GB DDRII (16C-64Mx8) DDR800
Nvidia 8800GTX
Western Digital Caviar WD5000AAKS 500GB 7200rpm 16MB NCQ SATA 3Gb/s
DVD Kirjutaja |
Mõlemad ok,, ex fortron ka ole splititud siis,,,, ise pooldan ciffut.
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
purexpure
HV veteran
liitunud: 05.01.2006
|
22.08.2007 16:09:47
|
|
|
| Sellisele süsteemile võtaks vähe võimsama toiteka.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spikhoff
HV veteran
liitunud: 26.01.2005
|
22.08.2007 16:19:06
|
|
|
| purexpure kirjutas: |
| Sellisele süsteemile võtaks vähe võimsama toiteka. |
No mis on odav hea ja võimas?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
22.08.2007 17:15:56
|
|
|
üks selline esmane versioon suri mul ära ja 2x80mm vent tänapäeval toitel on paras piix.. see teeb sellist müra et karju appi võrreldes vaikse 120mm vendiga...
minu arvamus sellest toitest lühidalt: sitt.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
22.08.2007 17:55:02
|
|
|
| purexpure kirjutas: |
| Sellisele süsteemile võtaks vähe võimsama toiteka. |
Miks? Mul on dual core ja 8800 GTS - reaalne max võimsustarve on 192W. Quadcorest tuleb max 30W juurde. GTX ja GTS vahe on max 50W, tegelikult vähem. Kokku saame reaalselt 280W. 500w korralikust toiteplokist on silmini.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
22.08.2007 18:05:46
|
|
|
irw... quad sul vaevalt vaid 30 lisa annab
Minul dualiga on max olnud ~220W(E2160@3,5GHz) ja seda 6600GT-ga.
See 500W nom. arvudega tõesti piisav, aga jaotatud railide korral ei saa vaid W väärtustest lähtuda... kohati jääb juba hoopis prosele(emaplaadile) minev rail lahjaks.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
22.08.2007 18:31:05
|
|
|
| Magic kirjutas: |
irw... quad sul vaevalt vaid 30 lisa annab
Minul dualiga on max olnud ~220W(E2160@3,5GHz) ja seda 6600GT-ga.
See 500W nom. arvudega tõesti piisav, aga jaotatud railide korral ei saa vaid W väärtustest lähtuda... kohati jääb juba hoopis prosele(emaplaadile) minev rail lahjaks. |
Ok. Q6600 annab 40W lisa, eksisin 10W. Mina väidan, et 500W Fortronil ei jää "rail lahjaks". Minu E6750 + 8800 GTS on 360w Zalmani (mis on ka Fortron) küljes ja mitte midagi ei jää lahjaks!
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
22.08.2007 18:40:22
|
|
|
üldiselt kehtib reegel et toide ei tohiks seal masina taga "higistada" seega sutsu peab ka "hingamis ruumi" tal olema... seega alati tasuks sutsu võimsam osta kui vaja...
pealegi minuteada kui toite peal kirjas X W siis üldiselt seda ta välja ei suuda anda... või siis ainult kõrgema kvaliteediga toited suudavad seda. Fortron BS minuteada oli üldse 460W reaalselt vist... tea palju see BS2 seda W päriselt omab.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
22.08.2007 19:15:23
|
|
|
4X core'i full load? kahtlen selles... kuigi tõesti ei tea kuidas ME9 käitub quadiga, aga ilmselgelt oleks olnud mõõtmiseks paremaid teste.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spikhoff
HV veteran
liitunud: 26.01.2005
|
22.08.2007 19:24:45
|
|
|
Ok, loodetavasti see BS2 siis läbi päris ei kärssa
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
23.08.2007 08:47:14
|
|
|
| Magic kirjutas: |
4X core'i full load? kahtlen selles... kuigi tõesti ei tea kuidas ME9 käitub quadiga, aga ilmselgelt oleks olnud mõõtmiseks paremaid teste. |
Inteli ametlikud andmed stepping G0 kohta on TDP 105W ja see sobib nende testitulemustega.
ftp://download.intel.com/design/processor/datashts/31559205.pdf
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
23.08.2007 08:51:52
|
|
|
oijah...TDP pole MAX tarbitav energia - oleksid võinud sealt tabeli alt lugeda selle kohta
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
23.08.2007 09:05:27
|
|
|
| Magic kirjutas: |
oijah...TDP pole MAX tarbitav energia - oleksid võinud sealt tabeli alt lugeda selle kohta  |
Eks sa siis seleta maakeeles lahti, mis see TDP on ja kuidas maksimaalselt tarbitav energia sellest oluliselt (rohkem kui 10%) erineda saab. AMD defineerib TDP otseselt protsessori võimsustarbena, Intel natuke teistmoodi, aga olulist vahet ei tohiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
23.08.2007 09:57:30
|
|
|
Vahe pole tõesti suur, aga vaid 105W see siiski pole...
Kogu point üldse selles, et ülekiirendamisega kasvab see päris kenasti(ja minu meelest arutelu käis selle üle)...eriti kui pinge kallale minna ja siis võib BS 2 lahjaks jääda. Toiteka valimisel võiks ikka kõige ekstreemsema juhuga arvestada, seda enam et 80% ülevaadetest on paljalt "feature" põhised ja arvude lugemine toitekalt... väga vähestes tehakse kogu see elu täielikult selgeks.
Lisaks veel see railide teema - mis kasu on näiteks 500W-st kui kas videoka või prose poolt asi kooma tõmmatakse...siis pole ju mõtet kilgata, et mul veel 10A teisel railil üle, aga tegelikult pole sellega midagi teha Mul pole midagi mitme raili vastu, aga mõelda ja valida tuleks selle juures rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
23.08.2007 11:32:21
|
|
|
Okey...Corsair 620W on armsake küll, kuid mis oleks kvaliteedilt järgmine võimas ja hea toitekas Eesti turul ? Toide on isend, mille pealt ei tasuks vist kokku hoida ja mingit säästu looma sisse osta.. Jätaks siinkohal Chieftec'i välja...
Minu süsteem praeguse põhjal tuleb selline:
Prose: Q6600
Emaplaat: Gigabyte GA-P35DQ6 s775 ATX
Mälu: 2*1GB A-DATA
Toide: Corsait 620W ???
HDD: WD 320GB WD3200AAKS
DVD: NEC
Video: 640MB 8800GTS
Prosele jahutuseks: BigTyp 120VX
Korpus: ?
Kokku: ~17190 + juurde veel korpus, mille hind on lahtine. Monitoriks tuleb Samsung 22" LCD SyncMaster 226CW black
Tekkis veel väike küsimus seoses VISTA-ga, et kas 2GB mälust jääb väheks võib piisab ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
23.08.2007 11:38:41
|
|
|
mida rohkem seda uhkem.
samas 32-bit opsüsteemi puhul pole sul üle 3gb midagi peale hakata
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.08.2007 11:45:13
|
|
|
kas mitte 32bit vista rohkem kui 2 giga ei toedanud? mäletamist mööda oli xp 32bit see viga et üle 2 giga ta eriti ei mõika... võin ka eksida.
monitori kohapealt levisin foorumis vahepeal üks link 226BW kohta millel oli A ja S tüüpi monitorid... üks oli saast teine hea. Seega uuri enne monitori ostu et sul selle väljavalitud monitoriga sama jama ei oleks.
toide veab defaultina selle süsteemi kenasti ära aga kui mingit OC imist harrastad siis vast peab vaatama täpsemalt kui palju Quad voolu imeb ja palju juurde lisada saaks enne kui toide "piiri peal".
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
23.08.2007 12:06:49
|
|
|
| OT (ja vabandan selle pärast ette): angel, ta ostab 226CW mitte BW. Niipalju kui netist lugenud, siis CW mudelid pidavat olema kõik juba Samsa enda paneelid.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.08.2007 12:08:34
|
|
|
kindluse mõttes mainisin... tont seda teab mida samsung teeb... (jah märkasin et BW ja CW aga see tekst oli ainult nn "hoiatuseks").
samas endki huvitab küsimus mida vist siin juba 3x küsinud: kas 620W Corsair toitest piisab et mingi 2900XT/8800GTX vms uuem DX10 kaart mis tulekul koos Q6600 @ 3GHz ära toita? Ehk siis kui hea toide peab olema et Q6600 OC ida kui masinas korralik videokaart jms kraam.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hoax
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
23.08.2007 13:48:31
|
|
|
| angel kirjutas: |
samas endki huvitab küsimus mida vist siin juba 3x küsinud: kas 620W Corsair toitest piisab et mingi 2900XT/8800GTX vms uuem DX10 kaart mis tulekul koos Q6600 @ 3GHz ära toita? Ehk siis kui hea toide peab olema et Q6600 OC ida kui masinas korralik videokaart jms kraam. |
Vabalt.
Eespool antud link http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3066&p=4 ja mõnedki teised lingid räägivad seda samust, et antud corsairi puhul jääb vaba ruumi 300W nii et miks mitte valida juba 520W isend?
Üldiselt on mulle juba mõnda aega tundunud et see 700W-1000W rohkem ja rohkem võimsust toidete teema on üks marketingi jama.
Loomulikult on erandeid, mõningate quadfather ja muude konfiguratsioonide juures, aga tavakasutajate arvutid ei vaja reeglina ükski sellist investeeringut.
Kui kellelgi on varasematest aegadest erandlikke kogemusi, siis kas viga ikka sai olla toite võimsuses?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.08.2007 13:56:56
|
|
|
ma pean silmas OC itud Q6600 koos võimsa videokaardiga + 3 kõvaketast jms jama seal koos ventidega taga.
seega tahaks kuulda kellegi arvamust kes ise Q6600 omab ja seda koos võimsama videokaardiga OC ib.
selle lehe järgi otsustades võin ma selle Q6600 ühendada ka oma OCZ 600W PowerStreami taha ja rahulikult OC'ida aga reaalsuses kardan et kui seda teeks annaks toide lihtsalt alla.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hoax
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
23.08.2007 15:46:56
|
|
|
| See on ju seal üle 3 GHz klokitud süsteemi statistika.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
23.08.2007 16:33:25
|
|
|
| hoax kirjutas: |
| See on ju seal üle 3 GHz klokitud süsteemi statistika. |
Usud ka seda või, osta ometi ükskord võimsusemõõtja ära ja tule siis siia rääkima, mul võttis C2D E6400@3,6GHz + muu esimese või teise arvuti lisadega pea 400W ja arvatavasti arvuti polnud täielikult koormatud, või suudab 3DMark2001 SE arvuti kõikidest detailidest viimase mahla välja pigistada, Q6600 B3 võtab E6400 2x enam voolu, samuti pole ka ATI X1650XT voolutarve võrreldav 2900XT/8800GTX omaga,
| hoax kirjutas: |
| Siin foorumi all on väga palju soovitatud chietec 620W toidet, aga kas tõesti pole mitte kedagi seganud toite hind 1070.-? ....... |
Kurdad, et Chieteci hind kahtlaselt odav ja see on siis õigustuseks veel kahtlasemalt odavamat FSP Group Blue Storm II 500W ostmiseks, selle hind oli vahepeal ainult 700.- , Blue Storm II 500W ei saa kuidagi kvaliteetseks toiteplokiks lugeda, laguneb nagu iga teine odava otsa toiteplokk
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
23.08.2007 17:03:54
|
|
|
2001 küll max tulemust prosest ei saa...E2160-ga oli ka ~10-15W ruumi...vist cinebechiga olen seni kõige rohkem saanud...wprimega testimise ajal kahjuks polnud mõõtjat vahel
http://www.enermax.com.tw/english/product_Display1.asp?PrID=74 minu valik oleks see toide...vähemalt ilusti kõik kirjas, mis kuhu ja miks. Seni mujalt nii head ülevaadet pole saanud...marketing küll 5+ Enermaxil
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
23.08.2007 18:37:44
|
|
|
| Magic kirjutas: |
2001 küll max tulemust prosest ei saa...E2160-ga oli ka ~10-15W ruumi...vist cinebechiga olen seni kõige rohkem saanud...wprimega testimise ajal kahjuks polnud mõõtjat vahel
http://www.enermax.com.tw/english/product_Display1.asp?PrID=74 minu valik oleks see toide...vähemalt ilusti kõik kirjas, mis kuhu ja miks. Seni mujalt nii head ülevaadet pole saanud...marketing küll 5+ Enermaxil  |
Kõike ei ole kirjas, müra kohta ei sõnagi. Ma miskipärast ei usu, et see osa kogemata välja jäi. Aga 18 vinti + 3 PCI-E videokaarti, kui see ei ole "riistapikendus", siis mis siis veel on. Meil siin käib jutt peamiselt 1 videokaart + 1 protsessor + 1 vint. Ainuke asi, mida sellise PSUga saavutad, on töötava tolmuimeja hääl laua all. Või saavutad veel midagi?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.08.2007 18:44:43
|
|
|
eee Enermax 120mm vendiga toide = tolmuimeja ? Kahtlen selles väga sügavalt...
ja sul vist ei ole aimu palju võib voolu tarve tõusta kui OC ida asja... def kiirustel ei ole jah erilist probleemi 1x8800GTX/2900XT.
Aga vat kui sutsu kiirust "juurde keerata" siis võib olukord teine olla. Enda OC kogemused on näidanud et kui midagi "kiiremaks teha" siis on vaja et toide oleks korralik ja stabiilne ja ei töötaks nn "piiri peal". Kui isegi täis koormusel tarbimine eriti ei suurene on siiski väga tähtis et toide oleks väga stabiilne. Vastasel juhul võib asi pange panna vms jura juhtuda.
Endal X1900XT kellates hakkas OCZ 600W toide sutsu "soojemat" õhu välja laskma kui enne
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hoax
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
23.08.2007 20:04:19
|
|
|
| Marie kirjutas: |
Usud ka seda või, osta ometi ükskord võimsusemõõtja ära ja tule siis siia rääkima, mul võttis C2D E6400@3,6GHz + muu esimese või teise arvuti lisadega pea 400W ja arvatavasti arvuti polnud täielikult koormatud, või suudab 3DMark2001 SE arvuti kõikidest detailidest viimase mahla välja pigistada, Q6600 B3 võtab E6400 2x enam voolu, samuti pole ka ATI X1650XT voolutarve võrreldav 2900XT/8800GTX omaga, |
Et kas usun? Aga põhimõtteliselt miks mitte. Ja mul on E6400 voolutarvet olnud au mõõta küll. Idles kuskil ~97W ja koormates ei kannatanud paraku üle 130W välja tookord pigistada. Ok, videokaardi tüüpi küll ei mäleta ning tegu polnud kellatud isendiga, aga kas on üldse tarvis piinata arvutit õhkulendamise piirini?
Tegelikkus tundub olevat selline, et kui inimene tuleb ja küsib, kui võimast toidet on tarvis 8800gtx q6600 klokkimata arvutile, mille voolutarve saab olema koormatult 200W ringis siis ei soovitata talle 400W või teinekord isegi 520W toidet, vaid maru tihti 600+ verisoone.
| Marie kirjutas: |
Kurdad, et Chieteci hind kahtlaselt odav ja see on siis õigustuseks veel kahtlasemalt odavamat FSP Group Blue Storm II 500W ostmiseks, selle hind oli vahepeal ainult 700.- , Blue Storm II 500W ei saa kuidagi kvaliteetseks toiteplokiks lugeda, laguneb nagu iga teine odava otsa toiteplokk |
Minuarust on kõnealune Zalman oluliselt võrdväärsem ja identsem FSP group-i 700W isendiga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
23.08.2007 20:14:08
|
|
|
| Marie kirjutas: |
Kurdad, et Chieteci hind kahtlaselt odav ja see on siis õigustuseks veel kahtlasemalt odavamat FSP Group Blue Storm II 500W ostmiseks, selle hind oli vahepeal ainult 700.- , Blue Storm II 500W ei saa kuidagi kvaliteetseks toiteplokiks lugeda, laguneb nagu iga teine odava otsa toiteplokk |
Nexuse ja Zalmani (ja ka OCZ) toiteplokke pead järelikult ka odava otsa omadeks
Nende sisu enamuses FSP oma.
Chieftec'i plokke ise väga aktiivselt ei soovita kuna pole eriti leida korralikke ülevaateid neist, samas FSP omadest on.
Kuigi tunduvad suhteliselt samal pulgal olema FSP plokkidega, laias laastus.
Objektiivset ülevaadet ainult oma läbikärsatamistele baseerudes, plokkide vastupidavuse statistika kohta, pole mõtet proovidagi anda.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
23.08.2007 21:26:36
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
2001 küll max tulemust prosest ei saa...E2160-ga oli ka ~10-15W ruumi...vist cinebechiga olen seni kõige rohkem saanud...wprimega testimise ajal kahjuks polnud mõõtjat vahel
http://www.enermax.com.tw/english/product_Display1.asp?PrID=74 minu valik oleks see toide...vähemalt ilusti kõik kirjas, mis kuhu ja miks. Seni mujalt nii head ülevaadet pole saanud...marketing küll 5+ Enermaxil  |
Kõike ei ole kirjas, müra kohta ei sõnagi. Ma miskipärast ei usu, et see osa kogemata välja jäi. Aga 18 vinti + 3 PCI-E videokaarti, kui see ei ole "riistapikendus", siis mis siis veel on. Meil siin käib jutt peamiselt 1 videokaart + 1 protsessor + 1 vint. Ainuke asi, mida sellise PSUga saavutad, on töötava tolmuimeja hääl laua all. Või saavutad veel midagi? |
Oijah...raske juhus... ventika kohta käiv inff täitsa olemas ja sellest võib järeldada et suht vaikne, lisaks veel efektiivsus >80% annab selleks veelgi suuremat lootust. Muidu pole haruldane <70% arvud. Kui see pole sulle piisav loe: http://www.guru3d.com/article/psu/445/5
Lisaks toitekat on testitud antud testis >500W koormusega. Ma ei saa aru mis riistapikendusest sa räägid - mul toitekas üle 2 vana ja pole ilmenud miskeid väsimise ilminguid...seejuures EPS12V ilusti olemas, filtriga vool videokale ja kõvakettale ja üldse väga läbimõeldud lahendus...kahjuks on muidugi uuemad OCZ toitekad natuke kehvasti tehtud ja mina neid päris eliidiks enam ei peaks. Igatahes see enermax avaldas rohkem muljet - isegi kui on natuke lärmakam kui miski 500W junn, siis saab alati ventika 5V panna OCZ mul juba aasta 5V peal.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
23.08.2007 23:32:06
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
2001 küll max tulemust prosest ei saa...E2160-ga oli ka ~10-15W ruumi...vist cinebechiga olen seni kõige rohkem saanud...wprimega testimise ajal kahjuks polnud mõõtjat vahel
http://www.enermax.com.tw/english/product_Display1.asp?PrID=74 minu valik oleks see toide...vähemalt ilusti kõik kirjas, mis kuhu ja miks. Seni mujalt nii head ülevaadet pole saanud...marketing küll 5+ Enermaxil  |
Kõike ei ole kirjas, müra kohta ei sõnagi. Ma miskipärast ei usu, et see osa kogemata välja jäi. Aga 18 vinti + 3 PCI-E videokaarti, kui see ei ole "riistapikendus", siis mis siis veel on. Meil siin käib jutt peamiselt 1 videokaart + 1 protsessor + 1 vint. Ainuke asi, mida sellise PSUga saavutad, on töötava tolmuimeja hääl laua all. Või saavutad veel midagi? |
Oijah...raske juhus... ventika kohta käiv inff täitsa olemas ja sellest võib järeldada et suht vaikne, lisaks veel efektiivsus >80% annab selleks veelgi suuremat lootust. Muidu pole haruldane <70% arvud. Kui see pole sulle piisav loe: http://www.guru3d.com/article/psu/445/5
Lisaks toitekat on testitud antud testis >500W koormusega. Ma ei saa aru mis riistapikendusest sa räägid - mul toitekas üle 2 vana ja pole ilmenud miskeid väsimise ilminguid...seejuures EPS12V ilusti olemas, filtriga vool videokale ja kõvakettale ja üldse väga läbimõeldud lahendus...kahjuks on muidugi uuemad OCZ toitekad natuke kehvasti tehtud ja mina neid päris eliidiks enam ei peaks. Igatahes see enermax avaldas rohkem muljet - isegi kui on natuke lärmakam kui miski 500W junn, siis saab alati ventika 5V panna OCZ mul juba aasta 5V peal. |
enda ciffu 620w on mul fan speed controlleriga vent sisse pandud thermaltake oma, iga kell 2500rpm anda
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matzz007
HV veteran

liitunud: 12.06.2006
|
24.08.2007 08:30:39
|
|
|
| haldo kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
2001 küll max tulemust prosest ei saa...E2160-ga oli ka ~10-15W ruumi...vist cinebechiga olen seni kõige rohkem saanud...wprimega testimise ajal kahjuks polnud mõõtjat vahel
http://www.enermax.com.tw/english/product_Display1.asp?PrID=74 minu valik oleks see toide...vähemalt ilusti kõik kirjas, mis kuhu ja miks. Seni mujalt nii head ülevaadet pole saanud...marketing küll 5+ Enermaxil  |
Kõike ei ole kirjas, müra kohta ei sõnagi. Ma miskipärast ei usu, et see osa kogemata välja jäi. Aga 18 vinti + 3 PCI-E videokaarti, kui see ei ole "riistapikendus", siis mis siis veel on. Meil siin käib jutt peamiselt 1 videokaart + 1 protsessor + 1 vint. Ainuke asi, mida sellise PSUga saavutad, on töötava tolmuimeja hääl laua all. Või saavutad veel midagi? |
Oijah...raske juhus... ventika kohta käiv inff täitsa olemas ja sellest võib järeldada et suht vaikne, lisaks veel efektiivsus >80% annab selleks veelgi suuremat lootust. Muidu pole haruldane <70% arvud. Kui see pole sulle piisav loe: http://www.guru3d.com/article/psu/445/5
Lisaks toitekat on testitud antud testis >500W koormusega. Ma ei saa aru mis riistapikendusest sa räägid - mul toitekas üle 2 vana ja pole ilmenud miskeid väsimise ilminguid...seejuures EPS12V ilusti olemas, filtriga vool videokale ja kõvakettale ja üldse väga läbimõeldud lahendus...kahjuks on muidugi uuemad OCZ toitekad natuke kehvasti tehtud ja mina neid päris eliidiks enam ei peaks. Igatahes see enermax avaldas rohkem muljet - isegi kui on natuke lärmakam kui miski 500W junn, siis saab alati ventika 5V panna OCZ mul juba aasta 5V peal. |
enda ciffu 620w on mul fan speed controlleriga vent sisse pandud thermaltake oma, iga kell 2500rpm anda  |
chifudega on mul ainult hea kogemus olen ala 7 korda lühisesse lasknud, ikka töötab sama hästi edast, voolukõikumine plokki küll ei kõiguta imo väga hea block ning midagi paremat annab tahta.
_________________ Project Wooden Case |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidz89
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2006
|
26.08.2007 18:51:49
|
|
|
paluks abi toiteploki valikul
hetkel on nexuse 350W ja paistab et jääb väheks, kuna clocakta tahaks (prose, video, mälu) ... praega default kõik, clocki lisades ei vea välja teeb restarti kohe.
conf on:
e4300
2x1gb 800mhz
7900gt
1xhdd 7200rpm
gigabyte ds3
dvd
ja paar venti puhumas
ise olen mõelnud blue stormi peale või chief 620W
vähemaga veaks ka välja, aga tuleviku mõttes sooviks võimsamat, et peale väikest uuendamist toidet ka vahetama ei peaks.
toide ei tohiks ka õudselt lärmata ... praega nexusega on süsteem ikka peris vaikne.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
epohh
HV vaatleja
liitunud: 01.01.2004
|
26.08.2007 18:51:59
|
|
|
googlist otsides infot CFT-650-14C jõudsin siia, mida arvad oma toiteplokist? On ka vaikne madalate ja suurte koormuste puhul?
ma pole isegi leidnud pilti sellel toitekal olevast kleepsust, et teha kindlaks tootja\tehas, UR numbriga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
26.08.2007 19:16:26
|
|
|
No minu CFT-620-12S on tehtud http://www.sirtec.com/index.php poolt. IMO nad vist teevadki chiefule plokke aga pole 100% kindel.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hoax
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
epohh
HV vaatleja
liitunud: 01.01.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
27.08.2007 12:18:45
|
|
|
Kas üldse mingi >600W toiteka puhul on mõtet vaadata näiteks ThermalTake w0103 poole või Chieftec CFT-620A-12S? Kui eesmärk on leida hea, kuid vaikne toitekas. Samas hinna järgi tundub ülikvaliteetne üldse Seasonic, kuid rahast hakkab kahju
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
27.08.2007 12:29:41
|
|
|
Oma chiefu kohta võin öelda, et asi on väga vaikne kui sa midagi niisama teed arvutiga, st. nett, tekstitöötlus, filmid, muusika. Aga kui midagi mängima hakata, siis tekitab ikka paraja propelleri hääle. Väga hästi aitab selle vastu kui mõni teine 12cm vent sinna panna, mis on vaiksem ja garantii pärast pole vaja karta, sest tal mingeid kleepekaid ega muid värke pole mille järgi võidaks tuvastada kas toidet on avatud või ei (asi, mis on kummaline, on see, et mul Chiefu kast ka ja selles on samuti Chiefu 12cm vent sees ja kui see 12V peal tööle lasta on jumalast vaikne)
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
28.08.2007 11:12:28
|
|
|
| okpoiss kirjutas: |
Kas üldse mingi >600W toiteka puhul on mõtet vaadata näiteks ThermalTake w0103 poole või Chieftec CFT-620A-12S? Kui eesmärk on leida hea, kuid vaikne toitekas. Samas hinna järgi tundub ülikvaliteetne üldse Seasonic, kuid rahast hakkab kahju  |
Vaata ka:
http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html
Aga ma sügavalt kahtlen, kas 600W on vajalik, kui just 2 videokaarti või 8 vinti ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
28.08.2007 11:23:44
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
Aga ma sügavalt kahtlen, kas 600W on vajalik, kui just 2 videokaarti või 8 vinti ei ole. |
Selliste juhtude puhuks kui kasutad arvutis ülekiirendatud olekus C2D protsessorit ja ATI mõnda kobedamat videokaardi on täiskoormusega mõnda mängu mängides 400W ja rohkem reaalne tarbitav vool arvutikasti poolt väga kerge tulema, kooslus Q6600 @ 3,2GHz + ATI HD 2900 XT puhul ei imestaks ka 600W tarbivust mõnedes väga koormavates mängu stseenides
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W 
viimati muutis Marie 28.08.2007 11:31:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.08.2007 11:25:25
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| okpoiss kirjutas: |
Kas üldse mingi >600W toiteka puhul on mõtet vaadata näiteks ThermalTake w0103 poole või Chieftec CFT-620A-12S? Kui eesmärk on leida hea, kuid vaikne toitekas. Samas hinna järgi tundub ülikvaliteetne üldse Seasonic, kuid rahast hakkab kahju  |
Vaata ka:
http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html
Aga ma sügavalt kahtlen, kas 600W on vajalik, kui just 2 videokaarti või 8 vinti ei ole. |
Hmm... ei pruugi vaja olla wattide järgi, aga tegeliku olukorra järgi küll. Osad toitekad veel haigelt suure 3,3V ja 5V ampritega...seega kaob suur osa teoreetilist võimsust sinna ära...lisaks veel eri 12V ahelad. Tänapäeva arvutid istuvad ju väga suures osas 12V otsas seega ülekiirendatud videoka ja prose puhul pole väga keeruline just 12V piire saavutada.
Seda enam, et toitekat ei vaheta iga aasta, lisaks ei julge lubada, et tipparvutid palju säästlikumaks läheksid.
Kiidaks vahelduseks enda 420W OCZ toitekat: 3,5GHz peal idle vs full load ei pane vähemalt toiteka pingeid üldse kõikuma
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
28.08.2007 11:26:05
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| okpoiss kirjutas: |
Kas üldse mingi >600W toiteka puhul on mõtet vaadata näiteks ThermalTake w0103 poole või Chieftec CFT-620A-12S? Kui eesmärk on leida hea, kuid vaikne toitekas. Samas hinna järgi tundub ülikvaliteetne üldse Seasonic, kuid rahast hakkab kahju  |
Vaata ka:
http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html
Aga ma sügavalt kahtlen, kas 600W on vajalik, kui just 2 videokaarti või 8 vinti ei ole. |
kui Q6600 koos 2900Xt kokku saavad ja neid OC ida siis kardan et läheb vaja.
pealegi toide ei tohi ju nn "piiri peal" töötada seega ruumi peab veel ülegi jääma.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.08.2007 11:34:40
|
|
|
| Lisaks veel see, et kuidas tootjad ampritega mängivad... minu OCZ puhul on igatahes amprid nom. väärtuse järgi antud st. on 24/7 jooksutatav ka 420W peal(miskis testis leiti, et ~450-460 peaks ka taluma)...520 on peak(60sek). Samas selle toiteka puhul on efektiivsus suht väike, nii et jahutamisega tekkivad ilmselt probleemid
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|