Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Zajats
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2007 09:43:59 vasta tsitaadiga

No kauaks? Võibolla veel aastapäevad. Siis tuleb neil hakata kokku hoidma. Ennustatakse juba sel aastal seal puudujääke. Valmistoodangust jääb puudu, bensu varud on neil minu meelest ka rekordmadalad (naftat on sitaks, aga rafineerimistehased on rivist väljas)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2007 10:01:42 vasta tsitaadiga

Zajats kirjutas:
No kauaks? Võibolla veel aastapäevad. Siis tuleb neil hakata kokku hoidma. Ennustatakse juba sel aastal seal puudujääke. Valmistoodangust jääb puudu, bensu varud on neil minu meelest ka rekordmadalad (naftat on sitaks, aga rafineerimistehased on rivist väljas)


jänkid impordivad väga suures koguses valmisbensiini ja veel töötlemisjärgus jõuvett - sealt ka põhjused, miks Euroopas on mõnes kohas puudujäägid.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zajats
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2007 14:10:17 vasta tsitaadiga

http://bullnotbull.blogspot.com/2007/07/money-as-debt.html

Miks meie rahasüsteem on hukule määratud.....
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2007 08:22:18 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

LONDON (Dow Jones)--Production of Dubai's crude oil has fallen as much as a third in the past two years and is a fraction of that recorded in some government statements, company documents show, undermining the already fragile position of one of the world's top three oil price reference points.

Current output in the booming Persian Gulf sheikdom, one of seven semi-autonomous enclaves in the United Arab Emirates, is some two-thirds below the figure released by the national government, according to calculations by Dow Jones Newswires using data from the previous operators of the fields. It has fallen as much as a third in the past two years.

----

LONDON, Jul 19, 2007 (Dow Jones Commodities News via Comtex) -- Seaborne OPEC oil shipments are expected to fall by 240,000 barrels a day in the four weeks to Aug. 4 from the previous one-month period because of weak demand for high-sulfur oil in the West and less attractive financial terms for storing oil that are also cutting into demand, U.K. tanker tracker Oil Movements said Thursday.
----
kokkuvõtvalt võiks öelda, et meil on kaks aastat
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2007 14:55:57 vasta tsitaadiga

link :: Uuri siit

Väike vahepala nafta & maailmalõpule.
Dailytech.com on artikkel kus hübriidmootoriga New Yorgi takso (toyota prius) sõitis rõõmuga ~3 aasta jooksul maha 400 000 km. Väidetavalt võtab prius 12-tunnise vahetuse ajal 10..15 liitrit, siis analoogne 100% bensumootor neelanuks 35..55 liitrit. Tänu madalatele hoolduskuludele ja suurele kütuse kokkuhoiule säästvat see massin 1 kuus ca. 1500 liitrit kütuse hinna väärtuses ressursse (k.a. reaalset kütust) ning tänu sellele tasus ära 2 aastaga.

Tegin ühe vägivaldse arvutuse:

Kui tavaline auto sõidaks 22 tundi ööpäevas ja nii 3 aastat järjest siis palju tarbiks ta rohkem energiat kui sama teeks see hübriidauto prius?

Sain et tavaline auto võtaks selle aja jooksul kütust ca. 80 300 liitrit, prius 26 097 liitrit. Vahe seega 54 203 liitrit. Energias teeb see (eeldusel et bensiini kütteväärtus on ~32 MJ/liiter) 1734 GJ, ehk 482 MW*h. See on umbes 27 eramaja soojavee ja kütte aastane tarbimine icon_smile.gif


Kas tõesti on hübriidauto ja "tavalise" auto tootmises nii suur energiline erinevus!?


Japsid on nii leilis et võtavad auto tehasesse uurimisele (teadaolevalt esimine prius mis sellise kilometraaži on saavutanud).
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 20.07.2007 16:31:32 vasta tsitaadiga

Edit: valesti olin kursis hübriidauto kontseptsiooniga.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2007 11:44:26 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

jänkid ees, meie tagant järgi.
----

midagi, mis on actually usutav ja tööle rakendatav - tubli töö
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2007 12:29:23 vasta tsitaadiga

Kui nüüd uskuda Top Gear'i, siis seal nad väitsid, et hübriidauto aku peab vastu väga vähe ning suurema aja töötab auto ikkagi bensu peal. Clarkson kommenteeris veel asja nii, et see on sama hea kui panna 9v patarei Hmmerile ja kutsuda seda siis hübriidautoks.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2007 12:36:33 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

õpetlik lugu sellest, kuidas praeguste majandustingimuste juures edukalt oma raha ära kaotada icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 22.07.2007 12:44:40 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Le Inc kirjutas:
Kas tõesti on hübriidauto ja "tavalise" auto tootmises nii suur energiline erinevus!?

Kui nüüd uskuda Top Gear'i, siis seal nad väitsid, et hübriidauto aku peab vastu väga vähe ning suurema aja töötab auto ikkagi bensu peal. Clarkson kommenteeris veel asja nii, et see on sama hea kui panna 9v patarei Hmmerile ja kutsuda seda siis hübriidautoks.

Aku peab võibolla vastu vähe, ent laadub sõidu ajal pidevalt.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2007 21:06:49 vasta tsitaadiga

kuidas toota positiivse netoenergiaga vedelkütet? lihtne!

Brazilian authorities said they raided an Amazon plantation where more than 1,000 laborers were found working 13-hour days, in horrendous conditions, cutting sugar cane for ethanol production.

Authorities said that if preliminary findings by investigators are confirmed, the raid would be Brazil's biggest to date against debt slavery, which is common in the Amazon.

Under the practice, poor laborers are lured to remote spots where they rack up debts to plantation owners charging exorbitant prices for everything from food to transportation.

But the Amazon plantation's owner - the biggest ethanol producer in the northeastern state of Para - vigorously denied the allegations Tuesday and said the workers make good money by Brazilian standards.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.07.2007 01:13:47 vasta tsitaadiga

Bensiinihinda hoiab paigal nõrk dollarikurss

mõned korrutatud, kuid olulisemad seigad, mida nüüd ka avalikult Eesti meedias kajastatakse

tsitaat:
USA investeerimispank Goldman Sachs hoiatas, et toornafta hind võib kuue kuu jooksul tõusta 95 dollarini barreli eest, kui OPEC-i (naftat eksportivate riikide organisatsioon - toim) riigid ei suurenda toornafta tootmisvõimsust.


Eurod dollari asemel


•• ”OPEC-i riikide seas on plaanitud vahetada dollar toornafta müümisel euroraha vastu,” ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhataja Einari Kisel. “Dollari väljavahetamisest oli juttu märtsis eelmisel OPEC-i kohtumisel, kuid kokkuleppele veel ei jõutud.”

•• Spekuleeritakse, et OPEC-i üleminek eurole tooks kaasa dollari väljasurumise naftat eksportivate riikide reservfondist ning sellest tulenevalt kukuks dollar 20–40%.

•• Iraak oli esimene riik, kes hakkas 2000. aasta novembris müüma naftat eurode eest. Praegu kaupleb Iraak taas dollariga.


•• Iraan on otsustanud dollarid täielikult välja vahetada ja kasutab praegu kauplemiseks peamiselt eurosid. Esimese sammuna hakkas Iraan müüma naftat 2006. aastal Hiinale eurodes. Teheran väitis toona, et soovib enda valuuta välisreserve mitmekesisemaks muuta.

•• Juulis andis Iraan Jaapani toornafta ümbertöötajatele teada, et tahab teha nendega tehinguid Jaapani jeenides.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2007 18:59:50 vasta tsitaadiga

Breaking USA avaldas täna hommikul taaskord oma riigi näitajad möödunud nädalaks ja tulemuseks oli massiivne aktsiahindade langus ja väga palju väga kurbade nägude CEOsid üle riigi.... täna võibki olla see päev.

siin
siin
siin
siin
siin

ongoing concerns about credit risk that were piqued again with news that banks couldn't find demand to sell $12 billion worth of debt for the Chrysler sale. vso, finito. sellega firmaga on kõik.

---

WASHINGTON -- Oregonians called Peter DeFazio's office, worried there was a conspiracy buried in the classified portion of a White House plan for operating the government after a terrorist attack.
As a member of the U.S. House on the Homeland Security Committee, DeFazio, D-Ore., is permitted to enter a secure "bubble-room" in the Capitol and examine classified material. So he asked the White House to see the secret documents.
On Wednesday, DeFazio got his answer: DENIED
"I just can't believe they're going to deny a member of Congress the right of reviewing how they plan to conduct the government of the United States after a significant terrorist attack," DeFazio says.


WASHINGTON, July 20 (RIA Novosti) - A former Reagan official has issued a public warning that the Bush administration is preparing to orchestrate a staged terrorist attack in the United States, transform the country into a dictatorship and launch a war with Iran within a year.

kuidagi väga heal ajal see kõik. taal langeb, iraan "sooritab kuritegelikke tegusid" jne, usa välisvõlga ei ole võimalik tagasi enam maksta - sealne majandus on vabalanguses tänu kinnisvaraturu lõpu saabumisele, times sure are interesting.
---

In a stunning reversal of its previous dogmatic ‘business as usual’ stance, the International Energy Agency has belatedly accepted the reality of Peak Oil, and the huge impact the phenomenon is going to have on the entire world.
---

The report concludes that "the global supply of oil and natural gas from the conventional sources ... is unlikely to meet ... growth in demand over the next 25 years". It says that "many observers think that 80 per cent of existing oil production will need to be replaced by 2030" hence, 80% praegusest naftatoodangust on offline aastaks 2030. go us!
---

väga tõsine ja väga hea lugemine


viimati muutis Scart 25.07.2007 19:43:14, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2007 19:06:07 vasta tsitaadiga

link :: WESSE ALLIK: Ühe buumi antoloogia

see seostub teemaga küll vaid kaudselt, aga tasub igatahes lugeda, kes veel lugenud ei ole.
Masendav...
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2007 12:14:40 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

miks mul on tunne, et õige pea annab USA Alaska hea meelega meie idanaabrile tagasi?

Alaska North Slope oil and gas fields declined 12.5 percent in production of crude oil and natural gas liquids last year, according to an analysis by the state Department of Revenue.

North Slope average daily production in state fiscal year 2007 was 738,000 barrels per day, down from an average of 844,000 barrels per day in the previous year.

The drop in production is higher than estimates by both industry and the state. The state makes long-term production forecasts as part of its twice-yearly state revenue forecasts. Royalties and taxes from oil production pays for 85 percent of the state budget.

---

mis meid ees ootab? see
---

muutuv ilmastik? pff, ärge tehke nalja!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2007 17:27:44 vasta tsitaadiga

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=83e9f863-2646-4f15-b864-9369810dc47c

Toyota teatas kolmapäeval, et on väljatöötanud pistikuga ühendatava hübriidauto, mida hakatakse Jaapani teedel testima.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.07.2007 17:49:57 vasta tsitaadiga

see 13km on naljanumber icon_lol.gif , tundub, et tõmmeldakse meeleheitlikult icon_neutral.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2007 18:35:40 vasta tsitaadiga

varsti paneme kõik nagu trollid ringi icon_lol.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2007 08:12:30 vasta tsitaadiga

eilse päeva järellainetus

siin
siin
siin
siin
---

July 26 (Bloomberg) -- Exxon Mobil Corp., the world's biggest oil company, reported its first profit decline in more than three years after oil prices fell and production dropped. siin
---

ja meie sõpradele, kes ikka veel ei usu tulevast kriisi... teh taevas is falling!
---
July 26 (Bloomberg) -- Stocks tumbled around the world and U.S. Treasuries rallied on concern higher borrowing costs will slow takeovers, spur debt defaults and curb earnings, prompting investors to flee riskier assets.

The Dow Jones Industrial Average and Standard & Poor's 500 Index fell the most since February, while the FTSE 100's biggest drop in four years led declines across Europe. Benchmark stock indexes in Argentina, Brazil, Mexico, Turkey and Sweden sank more than 3 percent.
siin
---

Mexico, Jul 27 (Prensa Latina) Petroleos Mexicanos (PEMEX) announced that oil reserves may run out in seven years.

"Supplies of this economically exploitable resource are running out," informed a report sent by the state owned company to the United States stock market.
siin
---

WASHINGTON (MarketWatch) -- The problems in the U.S. subprime mortgage market could spiral out of control into a global financial crisis, economist Mark Zandi said Thursday.
With a "high level of angst" in the financial markets about who will take the losses from more than $1 trillion in risky mortgages, we could be just one hedge-fund collapse away from a global liquidity crisis, said Zandi, chief economist for Moody's Economy.com.
siin
---

2:05PM Monday July 30, 2007 - It's a one-way street for stock markets around the globe today, as a sharp drop on Wall Street has hit the confidence of worldwide equity investors. siin
---

esimene tõeline orkaanioht USA idarannikule on keset Atlandi ookeani hetkel sündimas, ilmapead vahutavad nagu tibid kotipoes - siin
---

kaks sellist jaama ja me võime kogu oma saastekvoodi maha müüa icon_razz.gif

Jul. 29, 2007 10:43 An Israeli company will build the world's largest solar energy park in Southern California's Mojave Desert to supply enough electricity to power 400,000 homes in central and northern California. When completed in 2011, following two years of construction, the solar park will stretch over 6,000 acres or ( 23 sq. km.), use 1.2 million mirrors and 317 miles of vacuum tubing to harness the power of the desert sun, and deliver 553 megawatts of clean energy. siin
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.07.2007 09:19:38 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
kaks sellist jaama ja me võime kogu oma saastekvoodi maha müüa
Siis küll, kui me need Iisraeli ehitaksime ja elektrienergia kadudeta siia transpordime icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2007 11:03:53 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

ei saa öelda, et mu süda väga kõvasti nutaks icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2007 11:22:56 vasta tsitaadiga

hmm,

http://www.epl.ee/artikkel/394569


kus siis lubatud uued rekordid on? Varsti hakkab sõitude hooaeg juba läbi saama... icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2007 19:16:42 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

väited, et euroopat usa likviidsuskriis ei mõjuta... olid ennatikud
---

NEW YORK (CNNMoney.com) -- Oil prices set a record high Wednesday, nearing $79 a barrel, as refineries ramped up output and took a big chunk out of crude supplies.

U.S. light crude for September delivery rose 35 cents to $78.56 a barrel on the New York Mercantile Exchange, surpassing its old trading high of $78.40 a barrel. Oil had traded down 39 cents just prior to the report's release.
"valge maailma" benchmark kah nüüd siis kõigi aegade numbreid tegemas
---

Aug. 1 (Bloomberg) -- Stocks dropped worldwide after Bear Stearns Cos. stopped investors from pulling money out of a hedge fund and Macquarie Bank Ltd. said two of its funds may post losses as the U.S. subprime-market rout spreads.

Bear Stearns shares traded at a 19-month low before the open of U.S. exchanges. Royal Bank of Scotland Group Plc and ING Groep NV led shares of financial companies lower in Europe, while Mizuho Financial Group Inc. slid in Japan. Macquarie, Australia's largest securities firm, tumbled the most in five years.
siin
---

Aug. 1 (Bloomberg) -- Ford Motor Co. reported a 19 percent plunge in U.S. sales last month, and DaimlerChrysler AG said its volume fell 9.1 percent.

Ford sold 195,245 vehicles, down from 241,339 a year earlier for a ninth consecutive monthly decline. Chrysler's July sales dropped 8.4 percent to 137,728 vehicles, while Mercedes- Benz sales were down 14 percent to 18,586.
mis imemoodi need firmad enam üldse vee peal püsivad?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.08.2007 17:42:02 vasta tsitaadiga

Venelased lubasid 4km su'gavuset ookeanis ja ja'a' all naftat pumpama hakata!

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.08.2007 12:11:52 vasta tsitaadiga

tahanteada, epl artikkel täna: http://www.epl.ee/artikkel/395049 - võidujooks maavarade pärast
_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spikhoff
HV veteran

liitunud: 26.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2007 14:18:50 vasta tsitaadiga

No tahaks näha kuidas seal artikal nüüd maad ära jaotatakse siis. Poliitilise sõjaga või ilma...
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2007 11:09:51 vasta tsitaadiga

tyyp88 kirjutas:
No tahaks näha kuidas seal artikal nüüd maad ära jaotatakse siis. Poliitilise sõjaga või ilma...


seal pole midagi jaotada. mitte kunagi ei tule sealt merepõhjast tilkagi naftat.
---

Kramer lost it
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.08.2007 11:46:22 vasta tsitaadiga

Scart: Mo'o'da paned' Ameeriklased juba ammu pumpavad. Jutt on ainult uute maardlate kasutamisest.

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2007 18:08:30 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Mo'o'da paned' Ameeriklased juba ammu pumpavad.


4 kilomeetri vee + lugematu maapõue sügavuselt arktilises ookeanis, kus on peal kümneid meetreid jääd?

jänkid ei suuda oma koduõueski Mehhiko lahes süvapuurkaevudega midagi tarka teha, Jack 2 seisab ja ei lähe kunagi töötlusse. miks? sellised projektid on röögatult kallid ja tagasitulev energia on kulutet energia kohta liiga väike, et asi end ära tasuks.
---

hea, et ma hetkel mõni yuppie ameeritsamaal pole
---

tahate kiviaega minna? aga palun, ainult ühe lennu kaugusel
---

kuidas globaalset kliimasoojenemist peatada? lihtne, pleki teadlased kinni
---

üsna up-to-date ülevaade jänkistani kinnisvaramullist siin
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.08.2007 17:49:44 vasta tsitaadiga

Logelemine on hea planeedile
http://www.minut.ee/article.pl?sid=07/08/06/1257211&mode=nested icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.08.2007 17:55:00 vasta tsitaadiga

Taaskord pole keegi aru saanud looduslikust süsinikuringest ning maapõues oleva süsiniku lisamises sinna ringesse icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
habe
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2003




sõnum 06.08.2007 18:22:28 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ispy kirjutas:
dvd vader, kas mitte mingite aparaatidega pole kindlaks tehtud, kus nafta asub?
Ei puurita ju suvaliselt icon_rolleyes.gif


mina leian, et kui läbitud on kõigest 0,19% maakoorest, siis on ka olemasolevaid ressursse kasutatud selles ulatuses. kümnete miljonite aastatega tomuvad muutused ilmselt isegi mitmekümne km sügavusel. ma usun, et kui suudetakse puurida isegi ainult 50 kilomeetri sügavusele maapõue, on leiud kindlasti huvitavad. ei saa olla, et kogu nafta on kogunenud ainult selle 0,19% maakoore ülemise osa sisse



tee endale selgeks, mis on fossiilne kütus. ja siis mine häbene natukene icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.08.2007 19:09:23 vasta tsitaadiga

Naftat, kui vedelikku on ku'lluses! Probleem on ta'napa'eva tootmisele sobiva leidmisega. 100-200 aastaga ehk leitakse uus kaevandamis- ja tootmistehnoloogia, sellist ooteaega aga pole.

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2007 23:13:39 vasta tsitaadiga

Nonii, ETV pealt sai naftast rääkiv dokseriaal kah läbi ja lõpuks jõuti ka asja tuumani. praegused numbrid pakuvad platoo lõpuks ja vabalanguse alguseks 2009 suvi-sügis, nii et nautige seda, mida meil veel on.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2007 23:38:35 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Nonii, ETV pealt sai naftast rääkiv dokseriaal kah läbi ja lõpuks jõuti ka asja tuumani. praegused numbrid pakuvad platoo lõpuks ja vabalanguse alguseks 2009 suvi-sügis, nii et nautige seda, mida meil veel on.

viitsid tee väike kokkuvõte millest nendes 4's osas räägiti icon_redface.gif
ei olnud endal võimalik kõiki osi vaadata.
oleks tänulik icon_smile.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kix007
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2004




sõnum 07.08.2007 01:15:07 vasta tsitaadiga

viimane osa jäi just vaatamata,kuigi see oligi vast kõige olulisem neist
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2007 22:00:14 vasta tsitaadiga

Viimane osa oli kõige parem.

Tänu Putini reziimile pööravad naftanäljas tarbijad pilgud Kaspia mere naftale ja samuti lääne aafrika omale (kohalikel seal bensunappus kui samal ajal vuravad tankerid usa poole toornaftaga - usa import sealt on juba 16%, teine 16% tuleb saudi araabiast, üldse importidakse 60% tarbitavast naftast). Hiinas oli 2003 autode arvu suurenemine 80% icon_eek.gif kui ma ei eksi, samal ajal naftat imporditi 20% rohkem. Hiina on ikka täiesti hullu panemas arenguga icon_eek.gif icon_eek.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2007 06:37:19 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

kui kellelgi on huvi hardcore doomerporni vastu, siis lingilt saate oma fixi.

muuseas, hea et me jänkistanis ei ela
---

euroopa ja usa turgudel on järjekordne tapatalgu, jälgige uudiseid.

EDIT: tahaks südamest loota, et esmaspäevaks ikka veel jänkistan sellisel kujul alles on. suhtkoht kõik suured mängijad on finantsraskustes.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.08.2007 19:18:04 vasta tsitaadiga

Arktikas kipub pa'ris andmiseks minema - Kanada lubas oma huvide kaitseks s6java'ebaasi rajada.

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2007 12:38:20 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

vahepeal on eestis ikka vägagi tore elada.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.08.2007 13:41:37 vasta tsitaadiga

Chavez ennustab 100$ naftabarrelit

Laupäeval toimunud Petrocaribe kohtumisel Caracas'es olid koos Kariibi mere maade liidrid, kohtumisel võttis sõna ka Venetsueela president Hugo Chavez. Tema sõnul on naftabarreli hinna suund selgelt 100 dollari poole. Chavez nimetab hinnatõusu põhjusena globaalset energiakriisi, mille põhjuseks tohutu tarbimine. Chavez lubas muuhulgas USA'le naftatarned lõpetada kui need peaks taas tema vastu riigipööret kavandama. Venetsueela annab ca. 12-15% USA toornaftast. Petrocaribe on Venetsueela algatus, mille raames saavad Kariibi mere riigid nagu Dominikaani vabariik ja Jamaica naftat lõdvematel finantstingimustel ning võivad maksta ka natuuras, näiteks banaanidega. Reuters jutt.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.08.2007 14:22:38 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Chavez ennustab 100$ naftabarrelit

Laupäeval toimunud Petrocaribe kohtumisel Caracas'es olid koos Kariibi mere maade liidrid, kohtumisel võttis sõna ka Venetsueela president Hugo Chavez. Tema sõnul on naftabarreli hinna suund selgelt 100 dollari poole. Chavez nimetab hinnatõusu põhjusena globaalset energiakriisi, mille põhjuseks tohutu tarbimine. Chavez lubas muuhulgas USA'le naftatarned lõpetada kui need peaks taas tema vastu riigipööret kavandama. Venetsueela annab ca. 12-15% USA toornaftast. Petrocaribe on Venetsueela algatus, mille raames saavad Kariibi mere riigid nagu Dominikaani vabariik ja Jamaica naftat lõdvematel finantstingimustel ning võivad maksta ka natuuras, näiteks banaanidega. Reuters jutt.
Eesti võiks maksta kamajahuga - pisike unistus icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2007 10:56:20 vasta tsitaadiga

käivad sahinad, et jänkide suurim laenaja Countrywide on suhtkoht omi uksi sulgemas. see oleks suurem pauk, kui Enron ja muu praegune kokku panduna.

stay tuned!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2007 21:49:05 vasta tsitaadiga

Meil tuleb ka kohe kohe E85 müüki. Palju selliseid autod üldse liigub? Või sobib see kõikidele autodele?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 14.08.2007 14:11:33 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Meil tuleb ka kohe kohe E85 müüki. Palju selliseid autod üldse liigub? Või sobib see kõikidele autodele?
Oktaani mõttes sobib. Aga piiritus on selline ebatavaline asi. Aurustub lihtsalt, imeb vett sisse, võib ühendustest lekkida (mittesobivad materjalid). Ning ka õhu/kütuse segu on teistsugune
Nii et kõigile kindlasti ei sobi

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives


viimati muutis alec 14.08.2007 18:32:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.08.2007 17:16:41 vasta tsitaadiga

Nii - nüüd võttis ka Taani sõna, et see veealune maariba on üldse ühendatud Gröönimaaga. Et seega pole Venemaal sellele veealusele maaribale ja sealolevatele maavaradele mingit sõnaõigust, kuna need kuuluvad hoopis Taanile icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.08.2007 17:34:41 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Nii - nüüd võttis ka Taani sõna, et see veealune maariba on üldse ühendatud Gröönimaaga. Et seega pole Venemaal sellele veealusele maaribale ja sealolevatele maavaradele mingit sõnaõigust, kuna need kuuluvad hoopis Taanile icon_biggrin.gif
annaks sellistele väidetele ikka lingid kah ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.08.2007 18:11:09 vasta tsitaadiga

Paber-Postimehes oli mingid pa'evad tagasi!
Leidsin ka lisaks laupa'evasest PM-ist pikema loo, kus Kanada, Taani ja USA vaidlustavad Venemaa 6igust muuta Arktika oma majanduspiirkonnaks.
PM 11.08.07, lk. 11

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.08.2007 18:11:31 vasta tsitaadiga

Paber-Postimehes oli mingid pa'evad tagasi!
Leidsin ka lisaks laupa'evasest PM-ist pikema loo, kus Kanada, Taani ja USA vaidlustavad Venemaa 6igust muuta Arktika oma majanduspiirkonnaks.
PM 11.08.07, lk. 11

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2007 19:24:21 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

uhuh
---

esimene tõeline orkaan, Erin on otseteel Mehhiko lahte, sihtmärgiks naftapuurtornid. suured tootjad tõmbasid juba kogu elavjõu välja.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.