|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.06.2007 12:04:07
|
|
|
taaskord on vist valesti aru saadud. asi ei ole mitte naftas vaid bensiinis. jõuvett ei ole ja seda ei suudeta toota, sest USA refinery'd ei ole mõeldud mürgise ja hapu madalakvaliteetse nafta töötlemiseks - sellest ka igapäevased põlengud ning probleemid.
| tahanteada kirjutas: |
| Jänkid ei saa kuidagi kuivale jääda - neil on ju Alaskas suured kasutamata strateegilised varud. Ja nende varude kasutamise või mittekasutamise otsustab Kongress |
Alaskas on mõni puurimata tilk toornaftat, mille 100% kättesaamise puhul jätkuks maailmale mõneks nädalaks meie praeguse tarbimise juures ning nagu öeldud, kui kohe täna infrat ehitama hakata - saaks esimese tilga kätte 2012-2015. mis ei lahenda mingilgi määral tänast probleemi, pole refining capacityt
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.06.2007 12:14:53
|
|
|
Sarnast kallilt töödeldavat kraami peaks maailmas päris palju olema, Alaska on ainult üks koht. Ammu juba on ju räägitud et otsa saab odav nafta mitte kogu nafta.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.06.2007 12:23:04
|
|
|
link :: kae siit
muuseas, samasse teemasse - USA töötajad on selle seadusettepaneku läbiminekul kuninglikult kruvitud.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
28.06.2007 12:42:22
|
|
|
a Texase juures peaks ka IMHO mingid kasutamata tagavaraväljad olema...
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.06.2007 20:20:13
|
|
|
On Wednesday a report by the US Energy Department's Energy Information Administration said gasoline inventories dropped 700,000 barrels in the week ending June 22. Analysts had expected an increase of 1.1 million barrels.
Oil prices have topped $70 in the US, hitting the highest level in 10 months on fears that more crude will need to be refined to boost petrol stocks.
New York light crude rose as high as $70.09 a barrel, before slipping back to trade 82 cents higher at $69.79.
Petrol stocks have declined just as the US summer driving season - a period of peak of demand - is about to begin.
A number of refineries are also about to start working again after a break, increasing demand for crude oil.
On Wednesday a report by the US Energy Department's Energy Information Administration said gasoline inventories dropped 700,000 barrels in the week ending June 22. Analysts had expected an increase of 1.1 million barrels.
The same report also showed that there was a worsening situation in distillates such as heating oil.
"Oil prices have moved higher on a supportive set of US oil inventory data," Barclays Capital said.
järgmine nädal on ees veel kõõõõvasti suurem bensiini kukkumine, sealt edasi on veel hägune.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bright
analyzer

liitunud: 05.11.2001
|
28.06.2007 21:46:30
|
|
|
Scart, mida sina teeksid, kui sinu teha oleks otsus USAs? No kui asjalood on nii halvad, nagu eelmises postituses tsiteeritud on.
USA on nii patriootlik riik arvan ma, et kui president pöörduks rahva poole üleskutsega-palvega tarbida vähem kütust, siis see kindlasti toimiks.
Kui ei ole just muid põhjusi, mis mõjutavad suuresti pigem seda, et rahvas hurraaga edasi tarbiks.
_________________ Doggett can tell |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.06.2007 23:05:02
|
|
|
| bright kirjutas: |
Scart, mida sina teeksid, kui sinu teha oleks otsus USAs? No kui asjalood on nii halvad, nagu eelmises postituses tsiteeritud on.
USA on nii patriootlik riik arvan ma, et kui president pöörduks rahva poole üleskutsega-palvega tarbida vähem kütust, siis see kindlasti toimiks.
Kui ei ole just muid põhjusi, mis mõjutavad suuresti pigem seda, et rahvas hurraaga edasi tarbiks. |
tegude aeg on ammu läbi, nüüd on vaja neil seal suvi üle elada ja loota, et 10 miljonit motoristi ei läheks tagavarapaaki täis laadima. kui nad seda teevad = süsteem on kummuli.
usa patriootlikus on teada - kodanikud on vangid omaenda riigis.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
29.06.2007 12:01:47
|
|
|
Leidsin netist ühe veits koomilise asja: http://www.diskdrive.co.za/newsstories/vw_lupo3ltdi.html (loe: uus energiaallikas)
Krt ka seal ameerikamaal on kõigi IQ alla 30'ne, et sellist asja telerisse lastakse. Leek oli küll ilus, kuid miski üleb, et selle saamiseks kulutati 3 korda rohkm energiat, kui sealt kätte saadi, kuid mehed olid vist nii hasarti täis, et see jäi tähele panemata
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.07.2007 10:12:02
|
|
|
Veel üks alternatiivkütus
Lühiokkuvõte oleks, et mingid paar keskkonnaaktivisti suutsid ennast panna ühe mingi suure naftatööstuse investorite koosoleku sissejuhatavateks kõnelejateks. Nende jutu teema oli alternatiiv naftale, nimelt nad pakkusid välja, et võiks hakata kliimamuutuse ohvreid naftaks ümber töötlema hakata. Lingil on asjast veidi pikemalt kirjas, Siin on ka pilte üritusest ning linke seda kajastanud artiklitele.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
02.07.2007 11:15:21
|
|
|
mis asi on kliimamuutuse ohver?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.07.2007 11:17:29
|
|
|
lu1de, äkki mõni keskkonnaaktivist kes päikesepiste on saanud?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
02.07.2007 11:29:03
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| lu1de, äkki mõni keskkonnaaktivist kes päikesepiste on saanud? |
ok.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.07.2007 12:08:28
|
|
|
Eelkõige peati seal silmas inimesi kes näiteks surevad põudade, uputuste või muude loodusõnnetuste tõttu
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
02.07.2007 12:46:18
|
|
|
a kuidas neid saab naftaks ümber töödelda?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
02.07.2007 12:49:59
|
|
|
ok.... midagi kahemõttelist v?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.07.2007 09:19:29
|
|
|
link :: kae siit
A report from the Royal Bank of Scotland notes that according to data from April 2007, production of crude oil in the UK has declined 12% during the previous 12 months.
täpselt sama langus on ka Mehhikos. 12%, mõelge korra mis juhtub, kui Saudid lähevad samasugusse vabalangusse.
---
Texase üleujutused on rivist välja viinud järjekordse posu naftatöötlejaid - bensiini hinnad sealkandis jälle laes.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Yorick
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.07.2007 19:35:23
|
|
|
link :: kae siit
rääkides kinnisvaramullist
----
Shortages of gasoline at regional bulk storage facilities, including Williams Pipeline in Mankato, are causing headaches and long hours for tanker truck drivers who have to chase to nearby states to supply local gas stations.
The situation has become dire enough that the governors of Minnesota and the Dakotas issued emergency orders allowing commercial truck drivers hauling fuel to drive more hours than they normally can.
Were just one hurricane away from the five state area having no gas supply. The last time the hurricanes hit the Gulf, we had a lot of supply up here and we still had a bad time. Now, we dont have any supply so wed really have a problem.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
06.07.2007 20:28:38
|
|
|
link :: Can The U.S.A. Survive Even 5 More Years?
The latest statistical work by Dallas geologist Jeffrey Brown over at The Oil Drum.com, suggests that something else is happening, something that was not anticipated: an imminent oil export crisis.
Browns math suggests that world oil exports will drop by 50 percent within the next five years, certainly enough to trigger a systemic breakdown in market allocation, meaning serious supply shortages among the importing nations.
-----------------------------------------
Global Oil Shortage to Hit Within Four Years
Campbell is a former chief geologist and vice president for a number of major oil companies, including BP. He said the actual peak for the supply of regular oil occurred in 2005. Now the supply is coming from heavy oil, deep sea reserves, polar regions and oil from other sources that is more difficult to refine. He predicts that decline in the remaining oil will begin in 2011.
-----------------------------------------
Creepy High Voltage Installations
------------------------------------------
Tundub, et nafta hinnaga on midagi teoksil, 74,85.Khm, parandan oma eksimust $76.01 a barrel
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
07.07.2007 14:50:25
|
|
|
link :: kae siit
veel kinnisvara- mullist.
----
vägagi huvitav artikkel: siin
----
Below is a list of countries with reported energy shortages occurring within the past few months. siin
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
09.07.2007 12:37:10
|
|
|
| tsitaat: |
Below is a list of countries with reported energy shortages occurring within the past few months. siin
|
Enamus on ju nn. "kolmanda maailma riigid", kus poliitilisest ja majanduslikust stabiilsusest on asi ikka väga kaugel.
Nö. "taastuva" energia edasikandjad nagu näiteks päiksepaneelid peaksid teenima aastakümneid. Kui see ~ 40% efektiivsus on juba paneelidesse valatud, siis ünsa kindlalt "toodab" 1 m2 paneeli päikese rikkas piirkonnas end üsna kiiresti plussi (ehk tootmisse suunatud energia saadakse tagasi).
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
09.07.2007 13:12:31
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
Enamus on ju nn. "kolmanda maailma riigid", kus poliitilisest ja majanduslikust stabiilsusest on asi ikka väga kaugel.
|
ja kus kohas sinu arvates PO esimesed märgid ennast ilmutama peaks, kui mitte just nendes maades, mis niigi on ebastabiilsuse etalon?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skydiver0
HV vaatleja
liitunud: 04.07.2004
|
09.07.2007 23:58:34
|
|
|
| marti252 kirjutas: |
| The chassis integrates six Valence lithium-phosphate batteries in a 3.1 kWh battery pack that powers a permanent magnet DC pancake motor to drive the Enertia to a top speed of more than 50 mph (80 kph). The range of the Enertia is 45 miles (72.4 km), and it requires 3 hours to fully recharge. |
ei midagi erilist. elektrimootorrattad, mis suudavad 80km/h saavutada ja ühekordse laadimisega sõita 70km olid juba mitu aastat tagasi olemas. hetkel lihtsalt tegemist uue turule tulnud firmaga kes üritab odavat reklaami saada haipides üles oma "keskonnasõbralikku" võrri mille valmistamiseks on kulunud üsna palju resursse ja mille hind on keskmise mootorratta omast kõvasti suurem.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
10.07.2007 17:29:51
|
|
|
No kui juba niisugused asjad hakkavad seda kajastama, siis peaksid ka nõrgamõistusega inimesed hakkama arusaama
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
10.07.2007 21:50:26
|
|
|
| marti252 kirjutas: |
No kui juba niisugused asjad hakkavad seda kajastama, siis peaksid ka nõrgamõistusega inimesed hakkama arusaama
|
"ärge ehmatage jaanalinde - põrand on betoneeritud."
----
uus rekord kah üle lombi - galloni eest küsitakse 3.39. ja seda olukorras, kus pole orkaane ega osamabinforgotteni trikke.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
11.07.2007 12:32:09
|
|
|
| Ma lihtsalt tahtsin öelda et nn."kolmandas maailmas" on alalõpmata midagi "lahti". Ma olen kindel et seal on neid "kriise" varemgi olnud .. nüüd tuuakse maailmalõpu ennustuste käigus see välja .. (enne kui nafta otsa saab tuleb autoga mõned kiiremad ringid teha)
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.07.2007 11:45:03
|
|
|
link :: kae siit
meie jaoks lähedane ja ametlik Brent Crude on 80 taala täis, kõik tänasele järgnev on history in the making.
---
U.S. popcorn prices have risen more than 40 percent since 2006 as soaring demand for feed corn to fuel the ethanol boom has spilled over into the favorite snack of American movie-goers. siin
---
avage vahuveinipudelid ja pange pidu - täna püstitati absoluutne naftahinna rekord, 81 taala barreli eest.
---
Heading to the Midwest? Brace yourself for high gas costs
Sunday, July 15, 2007
If your travel plans include a trip through parts of the Midwest and Plains states, take note: The area has a backlog of crude oil and a shortage of gasoline at the pump.
Several states are reporting scant supplies of gas after a Coffeyville, Kan., refinery flooded, and a Whiting, Ind., refinery was closed because of a leak.
While gas prices creep up here, the Oil Price Information Service predicted last week that the next 10 days could see the highest Midwestern prices of the year, with gas expected to hit $3.50 a gallon.
Several Midwestern governors have allowed tanker-truck drivers to stay behind the wheel longer to bring gas to the area. The truck drivers are experiencing long waits at refineries to get the gasoline. Some truckers are hauling gas from Canada.
States affected are Kansas, Minnesota, North Dakota, South Dakota, Missouri, Arkansas, Oklahoma, Nebraska, Iowa and the northern part of Texas.
And officials say they have no idea how long the problems will last - seda kõike olukorras, kus pole sõda, orkaani ega mõnda godzillat laamendamas.
----
PO London Timesis? parem usu seda!
---
An American corporation began operating the first huge pulp mill in 1954 near the fishing town of Ketchikan. A second was built soon after in Sitka by a Japanese consortium. Alaska's biggest industrial facilities in the era before North Slope oil, each hired some 500 people at relatively high wages. Many more were employed as sawyers, bulldozer operators, and drivers to keep an annual volume of 200 to 600 million board feet (470,000 to 1.4 million cubic meters) of timber (about 20,000 to 60,000 logging truckloads) flowing to the mills. There, the straight trunks of big hemlocks and the dense-grained, incredibly strong wood of Sitka spruce, many of the spruce trees born two or three centuries before Europeans knew the New World existed, were shredded and soaked in chemical brewspulped. The pulp was shipped off to make rayon, cellophane, newspaper, and absorbent filling for disposable diapers. - PO võiks kiiremini tulla, selliseid artikleid lugedes.
---
ÜRO ja toiduabi ei olegi enam sünonüümid
---
niipalju siis looduse säästmisest, elagu oma viimaseid päevi nautiv kapitalism
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bright
analyzer

liitunud: 05.11.2001
|
16.07.2007 22:56:57
|
|
|
pange etv mängima, teemakohane film jookseb (on vist kordus?)
_________________ Doggett can tell |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
17.07.2007 12:13:41
|
|
|
link :: kae siit
PO on tõesti meinstriimiks saanud
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
17.07.2007 12:18:15
|
|
|
| bright kirjutas: |
| pange etv mängima, teemakohane film jookseb (on vist kordus?) |
ei olnud kordus. täna kell 13:25 on kordus
"Dokumentaalsari Musta kulla saaga, 1/4: Kuldaeg (The Epic of Black Gold, Prantsuse 2004)"
Loodus on talletanud naftat miljoneid aastaid, ent vaid sajandi möödudes mootorite ajastu algusest on pool varudest hävitatud. Alates 19. sajandi keskpaigast, mil rajati esimesed puurkaevud, kuni tänapäeva sõdade ja kriisideni on must kuld kujundanud järjest enam maailma palet, riike, rahvaid, kultuuri ja väärtushinnanguid. Ent ühel päeval jäävad allikad kuivaks ja ees ootab piinarikas ärkamine. Kas me oleme valmis?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
17.07.2007 12:24:20
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| PO on tõesti meinstriimiks saanud |
| tsitaat: |
| How real are the concerns about falling production? Well lets just go through the list of countries which had lower production in 2006 than 2005. For some clearly the cause was natural field declines, in others above ground problems played a significant role. However, the list is pretty scary, Mexico -2.2%, Venezuela -2.9%, Nigeria -4.9%, Norway -6.9%, the U.K. -9.6% and finally Saudi Arabia, -2.6%. Its real hard to make the case that it was unprofitable for those countries to have been producing in 2006 and thus decided to restrain their production. |
mnjah
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
17.07.2007 12:29:59
|
|
|
| Scart kirjutas: |
avage vahuveinipudelid ja pange pidu - täna püstitati absoluutne naftahinna rekord, 81 taala barreli eest.
|
Vara rõõmustad, see oli vaid viimase 11 kuu rekord.
| lu1de kirjutas: |
| ei olnud kordus. täna kell 13:25 on kordus |
On küll kordus, talvel mingil ajal juba näitas seda, aga siis jooksis ilmselt mingil ETV asjapulgal juhe kokku ja 2, 3, 4, osa jäid näitamata, eks nad nüüd üritavad uuesti.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
17.07.2007 13:23:20
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
| bright kirjutas: |
| pange etv mängima, teemakohane film jookseb (on vist kordus?) |
täna kell 13:25 on kordus
"Dokumentaalsari Musta kulla saaga, 1/4: Kuldaeg (The Epic of Black Gold, Prantsuse 2004)"
|
akkab vist kohe
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
17.07.2007 13:35:20
|
|
|
| matrix kirjutas: |
Vara rõõmustad, see oli vaid viimase 11 kuu rekord.
|
jah, täna tuli 81 ära
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.07.2007 17:15:56
|
|
|
väikese juhusliku vahemärkusena - pärast ligi 3000 km läbimist põhjanaabrite juures ei tundugi kodune bensiinihind enam nii suur.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
17.07.2007 19:08:49
|
|
|
link :: kae siit
NEW YORK (AP) -- Stocks of companies that own and operate crude oil tankers finished lower Monday after rates for the vessels plunged more than 20 percent on supply concerns.
In a client note, Jefferies & Co. analyst Douglas J. Mavrinac said rates for crude oil tankers took a hit last week when OPEC said crude exports would not increase in August as expected, and maintenance in some Asian refineries lowered demand and led to a tanker surplus.
---
LIGHT oil production is already in decline, except in the reserve-rich Middle East, forcing consumer nations to utilise unconventional resources such as heavy oil, sour crudes and natural gas liquids. siin
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
18.07.2007 14:05:18
|
|
|
Iraan loobus naftamüügis dollarit kasutamast
NIOCi rahvusvaheliste suhete direktor teatas sel esmaspäeval Teheranis, et Iraan loobub suures osas naftamüügiks dollarite kasutamisest. Põhjuseks toodi dollari rekordiliselt madal väärtus. Tegemist on potentsiaalse majandusliku rünnakuga Ühendriikide vastu.
Iraan, OPECi suuruselt teine tootja ekspordib 2,3 miljonit barrelit päevas - sellest 65% Aasiasse. Üle 70% neist tehingutest tehakse nüüd teistes ühikutes. Jaapanile müüakse naftat jeenides. NIOC (National Iranian Oil Company) esindaja rõhutas, et tegemist ei ole poliitilise lükkega.
Kolm suurt naftatootjat - Iraan, Venetsueela ja Venemaa on viimaste kuude jooksul oma välisvaluutareservid viinud üle eurodesse.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.07.2007 16:08:42
|
|
|
link :: kae siit
LONDON (Reuters) - Brent oil futures have shifted into backwardation, a market condition that points to expectations of a tighter supply/demand picture that could shrink plentiful crude stocks.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loser
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2006
|
18.07.2007 16:55:40
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
( 27.06.2005 19:17) Pakun, et me näeme juba lähiaastatel ära $100 barrelihinna, samuti ka selle, kui Araabiamaad ja Venemaa hakkavad dollarite asemel naftat müüma eurode eest
Sisuliselt tähendab see paraku ka USA majanduse krahhi või siis veelgi suuremat hiigelvõlga. |
Ja nii ta siis läheb ...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.07.2007 09:24:25
|
|
|
kõrged hinnad põhjustavad kokkuhoidu?
U.S. gasoline demand in the four weeks ended July 13 was 9.626 million barrels a day, the EIA data show, a gain of 1.3% from a year ago and the highest on record for any four-week period. Demand in the past week was 9.71 million barrels a day, the second-highest ever and just 11,000 barrels a day below the record weekly level set July 1, 2005.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zajats
HV kasutaja
liitunud: 10.08.2002
|
19.07.2007 09:28:05
|
|
|
| Seda ma rääkisin juba ammu et siis kukub 25% maailma tarbimisest suur tükk ära. Ja puudujääk nihkub kaugemasse tulevikku. Ainus jama mis võib tulla on et see tõmbab ka muud valuutad kaasa (sest kõik on võidu raha juurde trükkinud) ja meil pole mõni aeg usaldusraha vaid tapetseerime koidulatega seinu. Ainuke raha kandidaat sel ajal on kuld ja hõbe. Kui nendestki asja on. Niiet ostke korralik ratas (hea kui koos käruga) ja õppige toidu kasvatamist, sest kõigest muust on võimalik loobuda.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.07.2007 09:31:16
|
|
|
| Zajats kirjutas: |
| Seda ma rääkisin juba ammu et siis kukub 25% maailma tarbimisest suur tükk ära. |
üleval tekstis on nagu selgelt kirjas, et kõigi aegade kalleima bensiini ajastul kasvab jänkide tarbimine sama hooga
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|