Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Moderaatorite õigused ja kohustused. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:18:55 Moderaatorite õigused ja kohustused. vasta tsitaadiga

Mulle esitati väljakutse millele ma ei saanud selga keerata ja seetõttu võtsin ma väljakutse vastu. Siin ta on kõigile arutamiseks välja pandud minupoolne nägemus moderaatorist. Kui kellelgi tuleb veel mõni õigus või kohustus meelde mis peaks selles nimekirjas kindlasti olema, siis ettepanekud on teretulnud (eriti moderaatorite endi poolt muidugi). Loodame, et teie ühise abiga saab see valmis ning administraatorid viivad selle ellu, et edaspidiseid vaidlusi sellel teemal enam ei tekiks.

HinnaVaatluse moderaatorite õigused ja kohustused.

1. HinnaVaatluse moderaatori määratakse HinnaVaatluse foorumi all paiknevate teemade alajaotuse kaupa igale teemale eraldi vastavalt isiku oskustele ja teadmistele valitud teema kohta HinnaVaatluse administraatorite poolt.

1.1. Moderaatorite õiguste tühistamine on Hinnavaadluse administraatoritel oma põhjendatud otsusel reeglite eiramise või moderaatori isiklikul soovil.

1.2. Moderaatoril on õigus paluda HinnaVaatluse administraatoritel anda või tühistada oma õiguseid alateemade kaupa. Õiguste andmine toimub moderaatoti põhjendatud otsusel ja eelnevalt kinnitust leidnud teadmiste omamisel taodeldava teema kohta. Õiguste loobumine moderaatori enda soovil mainitud alateema kohta ei pea olema põhjendatud.

2. Moderaatorite kohustused.

2.1. Moderaatoritel on kohustus tunda ja teada talle haldamiseks antud peatüki teemat.

2.2. Moderaatorid peavad valdama õigekirja.

2.3. Moderaatorid peavad käituma viisakalt. Nende tekst peab olema korrektne, ilma vandesõnadeta ja tähelepanu juhtiv, mitte solvav ja mõnitav.

2.4. Moderaatorid on kohustatud foorumi kasutajate tähelepanu juhtima tekkinud vigadele ja aitama kasutajat vigade kõrvaldamisel.

2.5. Moderaatoritel ei ole õigus foorumi kasutaja sisestatud teksti muuta. Vajalikud märkused võivad olla lisatud tsitaadina säilitades originaalteksti mille juurde on tsitaat lisatud.

2.6. Moderaatoritel on kohustus informeerida HinnaVaatluse foorumi normaalset tööd häirivatest teguritest administraatoreid kui neil ei ole volitusi või vahendeid ise häireid kõrvaldada.

2.7. Moderaatorid peavad omama kontaktandmeid mille kaudu HinnaVaatluse kasutajatel oleks võimalik probleemide lahendamiseks nende poole pöörduda. Moderaator on kohustatud tekkinud küsimustele vastama või siis suunama küsimuse isikule kes oskab abivajajat aidata kui küsimuse saanud moderaator abivajajat aidata ei saa.

2.8. Moderaatorid peavad oma sisselogimisandmeid hoidma kolmandatele isikutele kättesaamatuna ning nende avalikukstulemisel informeerida koheselt HinnaVaatluse administraatoreid. Moderaatori nime kasutamisel tehtud muudatuste eest vastutab iga moderaator ainuisikuliselt, vaatamata sellele kes on tema kasutajanime all sisse loginud.

3. Moderaatorite õigused:

3.1. Moderaatoritel on õigus liigutada teemasid mis ei ole etteantud kataloogi alla kuuluv. Lubatud on liigutada teemasid ainult nende teemade vahel mille moderaator ta on. Kui teema mis kuulub sellise kataloogi alla mille moderaator ta ei ole, on ta kohustatud veast informeerima teist moderaatorit kes omab õiguseid mõlema kataloogi vahel opereerimiseks.

3.2. Moderaatoritel on õigus kustutada teemasid mis ei kuulu mitte ühegi HinnaVaatluses äratoodud teema alla, informeerides kustutatud teemast postituse tegijat postitaja poolt antud kontaktandmeid kaudu, valides enda äranägemise kaudu sobiva. Kustustatud teema kohta peab moderaator andma selgituse kustutamise põhjenduse kohta ning jätma kindlasti ka oma kontaktandmed.

3.3. Moderaatoritel on teema ammendamisel õigus teemasid lukustada ning teisel moderaatoril ei ole õigus lukustatud teemat enam avada.

3.4. Moderaatorite vahel tekkinud vaidlused kuuluvad lahendamisele HinnaVaatluse administraatori poolt. Administraatori otsus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu.

3.5. Moderaatoril on õigus alaliselt HinnaVaatluse foorumi kasutajat korrale kutsuda ning korduvalt moderaatori seaduslikke korraldusi eirava kasutaja rikkumistest teavitada HinnaVaatluse administraatoreid.

3.6. Moderaatoritel on õigus algatada teemasid ja teha ettepanekuid HinnaVaatluse paremaks muutmisel.

3.7. Moderaatoritel on õigus kehtestada oma hallatavas alateemas kasutamise reegleid kui need on kooskõlastatud teiste moderaatoritega ja HinnaVaatluse administraatoritega.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:28:26 Re: Moderaatorite õigused ja kohustused. vasta tsitaadiga

UB kirjutas:

2.5. Moderaatoritel ei ole õigus foorumi kasutaja sisestatud teksti muuta. Vajalikud märkused võivad olla lisatud tsitaadina säilitades originaalteksti mille juurde on tsitaat lisatud.


aga vot mina muudan küll, sestilgeltkäibpindakuimõnimeeseisuudavõieitahakirjavahemärke sisestada ja postitus on kramatlisetl nii mööda kui mööda icon_smile.gif
ehk
aga vot mina muudan küll, sest ilgelt käib pinda, kui mõni mees ei suuda või ei taha kirjavahemärke sisestada ja postitus on grammatiliselt nii mööda kui mööda icon_smile.gif

ja samuti teen mega pikad aadressid lingitavaks tekstiks, et ei peaks lehte paremale vasakule kerima hakkama icon_exclaim.gif


viimati muutis tommionu 02.05.2003 14:42:23, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:34:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

3.6. Moderaatoritel on õigus algatada teemasid ja teha ettepanekuid HinnaVaatluse paremaks muutmisel.

Tavakasutajatel ei ole siis või ?

Sellised reeglid küll eriti head pole. Mõned asjad on ni keerulised :S Siilile ei ole ka siin midagi selge.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:40:36 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
tsitaat:

3.6. Moderaatoritel on õigus algatada teemasid ja teha ettepanekuid HinnaVaatluse paremaks muutmisel.

Tavakasutajatel ei ole siis või ?

Sellised reeglid küll eriti head pole. Mõned asjad on ni keerulised :S Siilile ei ole ka siin midagi selge.
Et ei tekiks küsimusi, kas model ei ole selliseid õiguseid icon_smile.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:40:39 Re: Moderaatorite õigused ja kohustused. vasta tsitaadiga

UB kirjutas:

2.7. Moderaatorid peavad omama kontaktandmeid mille kaudu HinnaVaatluse kasutajatel oleks võimalik probleemide lahendamiseks nende poole pöörduda. Moderaator on kohustatud tekkinud küsimustele vastama või siis suunama küsimuse isikule kes oskab abivajajat aidata kui küsimuse saanud moderaator abivajajat aidata ei saa.


selleks on privaatsõnum, mille kohta saabub minul näiteks teade e-postiga icon_wink.gif
mingeid telefoninumbreid jms siin küll jagama ei hakata icon_exclaim.gif
MSN'ist (jms vahenditest) ja e-mailist profiilis peaks ka piisama täiesti ...

UB kirjutas:

3.1. Moderaatoritel on õigus liigutada teemasid mis ei ole etteantud kataloogi alla kuuluv. Lubatud on liigutada teemasid ainult nende teemade vahel mille moderaator ta on. Kui teema mis kuulub sellise kataloogi alla mille moderaator ta ei ole, on ta kohustatud veast informeerima teist moderaatorit kes omab õiguseid mõlema kataloogi vahel opereerimiseks.


jama ... niimoodi ei saagi ju rauafoorumist mingit puht komplekti hinna jne kohta käivat jututeemat hinnapäringusse nihutada ...

UB kirjutas:

3.2. Moderaatoritel on õigus kustutada teemasid mis ei kuulu mitte ühegi HinnaVaatluses äratoodud teema alla, informeerides kustutatud teemast postituse tegijat postitaja poolt antud kontaktandmeid kaudu, valides enda äranägemise kaudu sobiva. Kustustatud teema kohta peab moderaator andma selgituse kustutamise põhjenduse kohta ning jätma kindlasti ka oma kontaktandmed.


esiteks tehku kasutajad siis oma kontaktandmed korda ... teiseks ei viitsi mina näiteks küll kodankule x saata kirja, et ma ta teema ära kustutasin, kuna tema tahtis mängu y või programmi z cd-key'id ... selleks on reeglid ... kui ei ole lugenud oma viga ...

UB kirjutas:

3.6. Moderaatoritel on õigus algatada teemasid ja teha ettepanekuid HinnaVaatluse paremaks muutmisel.


ja st siis, et teistel ei ole, või mis on selle puntki mõte üldse icon_confused.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:50:38 vasta tsitaadiga

Njah. Kuid siis peaks ka tavakasutajatele samalaadsed reeglid kinnitama. Ja osad punktid nendes reeglites on küll äärmiselt kahtlased. Kuidas näiteks hinnata moderaatori teadmisi O/M alal või siis Arvutifirmade alal või siis Naljakate juhtumiste alal jne jne. Ja see, et pole õigus kasutajate postiotusi muuta -- tegu on ühe tähtsama modereerimise funktsiooniga. Küll ja küll on saanud postitustes linke/tsitaate/pilte/pealkirju/ebatsensuurseid väljendeid jne jne parandada, kui teema kustutamiseks/sulgemiseks nagu põhjust ei näe.


Ja see privadele vastamine -- üldjuhul vastan aga siiski on ka erandeid. Kui ikka kasutaja kukub sind pommitama mingi jamaga, siis on mul oma ajaga muud peale hakata. Paar konkreetset näidet olemas, kus üritati privakaudu piraatprogrammi õpetusi saada.

Ja lõpetuseks: ei näe midagi, mis tööd paremaks muudaks icon_confused.gif ja aitaks vältida edasisi vaidlusi. Mingi point on nagu asjas puudu või tundub see ainult minule nii?

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 14:59:44 Re: Moderaatorite õigused ja kohustused. vasta tsitaadiga

UB kirjutas:

2.7. Moderaatorid peavad omama kontaktandmeid mille kaudu HinnaVaatluse kasutajatel oleks võimalik probleemide lahendamiseks nende poole pöörduda. Moderaator on kohustatud tekkinud küsimustele vastama või siis suunama küsimuse isikule kes oskab abivajajat aidata kui küsimuse saanud moderaator abivajajat aidata ei saa.


tommionu kirjutas:

selleks on privaatsõnum, mille kohta saabub minul näiteks teade e-postiga icon_wink.gif
mingeid telefoninumbreid jms siin küll jagama ei hakata icon_exclaim.gif
MSN'ist (jms vahenditest) ja e-mailist profiilis peaks ka piisama täiesti ...


Piisabki. Lihtsalt ei oleks olemas mingi kontakt!

tommionu kirjutas:

3.1. Moderaatoritel on õigus liigutada teemasid mis ei ole etteantud kataloogi alla kuuluv. Lubatud on liigutada teemasid ainult nende teemade vahel mille moderaator ta on. Kui teema mis kuulub sellise kataloogi alla mille moderaator ta ei ole, on ta kohustatud veast informeerima teist moderaatorit kes omab õiguseid mõlema kataloogi vahel opereerimiseks.


tommionu kirjutas:

jama ... niimoodi ei saagi ju rauafoorumist mingit puht komplekti hinna jne kohta käivat jututeemat hinnapäringusse nihutada ...


Saavad need kellel on õigus. Kuidas sa tead, et antud teema kuulub just selle kataloogi alla kui sa ei ole selle mode ja see tähendab ka seda, et sul ei ole antud teemal teadmisi?

UB kirjutas:

3.2. Moderaatoritel on õigus kustutada teemasid mis ei kuulu mitte ühegi HinnaVaatluses äratoodud teema alla, informeerides kustutatud teemast postituse tegijat postitaja poolt antud kontaktandmeid kaudu, valides enda äranägemise kaudu sobiva. Kustustatud teema kohta peab moderaator andma selgituse kustutamise põhjenduse kohta ning jätma kindlasti ka oma kontaktandmed.


tommionu kirjutas:

esiteks tehku kasutajad siis oma kontaktandmed korda ... teiseks ei viitsi mina näiteks küll kodankule x saata kirja, et ma ta teema ära kustutasin, kuna tema tahtis mängu y või programmi z cd-key'id ... selleks on reeglid ... kui ei ole lugenud oma viga ...


See üleskutse on juba olnud ja tähtaeg kohe kohe kukkumas. Probleem lahendatud!

UB kirjutas:

3.6. Moderaatoritel on õigus algatada teemasid ja teha ettepanekuid HinnaVaatluse paremaks muutmisel.


tommionu kirjutas:

ja st siis, et teistel ei ole, või mis on selle puntki mõte üldse icon_confused.gif

[/quote]

Teeme modedele reeglid valmis ja siis selle põhjal ka tavakasutajatele. Mõte on see, et kui läheb vaidluseks, siis peab olema kõik korrektne. Näib et sa ei ole kunagi varem sedustega kokku puutunud?


viimati muutis UB 02.05.2003 15:22:38, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 15:00:28 Re: Moderaatorite õigused ja kohustused. vasta tsitaadiga

Mina pakkusin välja, et pangu kirja...
UB kirjutas:
1. HinnaVaatluse moderaatori määratakse HinnaVaatluse foorumi all paiknevate teemade alajaotuse kaupa igale teemale eraldi vastavalt isiku oskustele ja teadmistele valitud teema kohta HinnaVaatluse administraatorite poolt.

Mõeldud on vist alamfoorumite kaupa, igale üksikule teemale mode....
UB kirjutas:

1.1. Moderaatorite õiguste tühistamine on Hinnavaadluse administraatoritel oma põhjendatud otsusel reeglite eiramise või moderaatori isiklikul soovil.

1.2. Moderaatoril on õigus paluda HinnaVaatluse administraatoritel anda või tühistada oma õiguseid alateemade kaupa. Õiguste andmine toimub moderaatoti põhjendatud otsusel ja eelnevalt kinnitust leidnud teadmiste omamisel taodeldava teema kohta. Õiguste loobumine moderaatori enda soovil mainitud alateema kohta ei pea olema põhjendatud.

2. Moderaatorite kohustused.

2.1. Moderaatoritel on kohustus tunda ja teada talle haldamiseks antud peatüki teemat.

2.2. Moderaatorid peavad valdama õigekirja.

2.3. Moderaatorid peavad käituma viisakalt. Nende tekst peab olema korrektne, ilma vandesõnadeta ja tähelepanu juhtiv, mitte solvav ja mõnitav.

2.4. Moderaatorid on kohustatud foorumi kasutajate tähelepanu juhtima tekkinud vigadele ja aitama kasutajat vigade kõrvaldamisel.

2.5. Moderaatoritel ei ole õigus foorumi kasutaja sisestatud teksti muuta. Vajalikud märkused võivad olla lisatud tsitaadina säilitades originaalteksti mille juurde on tsitaat lisatud.

Moded on kogu aeg silunud teiste väiksemaid apsakaid, ise olen lugematu arv kordi postitustest kustutannud ebasobivaid tekstilõike (piraatlust jms.) ja korrigeerinud seejuures teksti grammatiliselt õigeks. Eriti kui tegemist lahenduse pakkumisega probleemile on mõnikord lihtsalt mõttetu kogu postituse kustutamine - väike korrektsioon teeb asja korda.
UB kirjutas:

2.6. Moderaatoritel on kohustus informeerida HinnaVaatluse foorumi normaalset tööd häirivatest teguritest administraatoreid kui neil ei ole volitusi või vahendeid ise häireid kõrvaldada.

2.7. Moderaatorid peavad omama kontaktandmeid mille kaudu HinnaVaatluse kasutajatel oleks võimalik probleemide lahendamiseks nende poole pöörduda. Moderaator on kohustatud tekkinud küsimustele vastama või siis suunama küsimuse isikule kes oskab abivajajat aidata kui küsimuse saanud moderaator abivajajat aidata ei saa.

Privasõnum on kõige kohasem ja kõigil modedel olemas.
Vähemalt minu puhul, kui mul on aega asjaga tegeleda, siis on PS ainus kiire ja efektiivne vahend. Ja kui aega pole, siis olen nagunii sunnitud ka kõiki muid ignoreerima/edaspiseks lükkama.
UB kirjutas:

2.8. Moderaatorid peavad oma sisselogimisandmeid hoidma kolmandatele isikutele kättesaamatuna ning nende avalikukstulemisel informeerida koheselt HinnaVaatluse administraatoreid. Moderaatori nime kasutamisel tehtud muudatuste eest vastutab iga moderaator ainuisikuliselt, vaatamata sellele kes on tema kasutajanime all sisse loginud.

3. Moderaatorite õigused:

3.1. Moderaatoritel on õigus liigutada teemasid mis ei ole etteantud kataloogi alla kuuluv. Lubatud on liigutada teemasid ainult nende teemade vahel mille moderaator ta on. Kui teema mis kuulub sellise kataloogi alla mille moderaator ta ei ole, on ta kohustatud veast informeerima teist moderaatorit kes omab õiguseid mõlema kataloogi vahel opereerimiseks.

Ei saa vähemalgi määral aru sellise piirangu mõttest. Tekitab asjatut sekeldamist.
UB kirjutas:

3.2. Moderaatoritel on õigus kustutada teemasid mis ei kuulu mitte ühegi HinnaVaatluses äratoodud teema alla, informeerides kustutatud teemast postituse tegijat postitaja poolt antud kontaktandmeid kaudu, valides enda äranägemise kaudu sobiva. Kustustatud teema kohta peab moderaator andma selgituse kustutamise põhjenduse kohta ning jätma kindlasti ka oma kontaktandmed.

Ülepingutatud. Näiteks kontaktandmeid vaadaku kasutaja profiilist järele, privasõnumi saatmiseks on menüünupp nagunii olemas.
Lisaks ei näe ma päris igasuguse jama puhul põhjust nii krampliku stiili järele ja võid uskuda - on ette tulnud igasuguseid totrusi + käivad siia alla näiteks ainult emotikonidest koostatud uus teema...

P.S.
Taas koht vanaks ettepanekuks:
Mõnes mõttes oleks lihtsam, kui kustutuse juures oleks kohe võimalus privateksti sisestamiseks ja valida nupp, et kustutus koos priva saatmisega teema algatajale...
Sama ka teema ümbertõstmistel - kah lihtsustaks tööd.
UB kirjutas:

3.3. Moderaatoritel on teema ammendamisel õigus teemasid lukustada ning teisel moderaatoril ei ole õigus lukustatud teemat enam avada.

3.4. Moderaatorite vahel tekkinud vaidlused kuuluvad lahendamisele HinnaVaatluse administraatori poolt. Administraatori otsus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu.

3.5. Moderaatoril on õigus alaliselt HinnaVaatluse foorumi kasutajat korrale kutsuda ning korduvalt moderaatori seaduslikke korraldusi eirava kasutaja rikkumistest teavitada HinnaVaatluse administraatoreid.

3.6. Moderaatoritel on õigus algatada teemasid ja teha ettepanekuid HinnaVaatluse paremaks muutmisel.

Kuulakem ikka tavakasutajate arvamusi kah nagu seda seni on tehtud...
UB kirjutas:

3.7. Moderaatoritel on õigus kehtestada oma hallatavas alateemas kasutamise reegleid kui need on kooskõlastatud teiste moderaatoritega ja HinnaVaatluse administraatoritega.

[/quote]
Nii, algatuseks pole paha, kuid asi nõuab veel minu silmis omajagu tööd.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 15:01:12 vasta tsitaadiga

Nüüd jäid minu vastused küsimustega segamini, kuid loodan, et saadakse aru.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 15:04:30 vasta tsitaadiga

või sis, et neil on õigus teha ainult sellist tyypi teemasid icon_lol.gif
einoh, tore küll, et mingi vend jälle suurt tähtsat nina viitsis mängida, ja enda arvates tohutu seadustiku kirja pani, aga ma ütlen ausalt ära, et selline asi on üks puhas jama!!!
esitex, ei ole mõtet kirjutada mingeid "tähtsaid" lauseid nagu "Administraatori otsus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu." , see on siililegi selge, adminn on kunn, teda pole mõtet siia sisse tuuagi, nagunii on tema see, kes KÕIK asjad siin otsustab.
teiseks, mingeid lõplikke ja absurdseid seadusi mode tegevuse kohta ei saagi nõndaviisi kirja panna, kõik see teemade kustutamine ja puhastamine või teemakohasus on kyllaltki suhteline asi, mida ei saa ühe lausega ära otsustada!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 02.05.2003 15:04:36 vasta tsitaadiga

3.2 ja 3.3 on suht vastuvõetamatud mõlemad. Mina näiteks ei ole hinnapäringu mode, aga multimeediafoorumist olen sinna lükanud lugematul arvul teemasid.
Ühe inimese otsus on alati subjektiivne ja kui üldsus või moded/administraatorid arvavad, et teema ei pea lukus olema, siis saab see ka lahti tehtud. Ja pole eriti oluline, kes seda teeb, peaasi et selleks volitused on. Ja kui päris aus olla, siis need kõik punktid on juba vaikimisi modedel modereerimise ajal peas. Pikalt-laialt tegelikult sellest räägitud. Aga kui tavakasutajatele vaja, et ikka kõik reguleeritud ja kirjas oleks, siis midagi eriti sellise koodeksi vastu ei saa olla.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 15:08:01 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Nüüd jäid minu vastused küsimustega segamini, kuid loodan, et saadakse aru.
Aru saab aga äkki peaks sinu tööd redigeerima (nagu mina sinu reegleid kommenteerisin)? Teed ise või vajad abi? (soovitav oleks kui üks mode seda teeb, karjakaupa kallale minnes ma ei tea mis oleks tulemus).
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 15:14:42 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
3.2 ja 3.3 on suht vastuvõetamatud mõlemad. Mina näiteks ei ole hinnapäringu mode, aga multimeediafoorumist olen sinna lükanud lugematul arvul teemasid.
Ühe inimese otsus on alati subjektiivne ja kui üldsus või moded/administraatorid arvavad, et teema ei pea lukus olema, siis saab see ka lahti tehtud. Ja pole eriti oluline, kes seda teeb, peaasi et selleks volitused on. Ja kui päris aus olla, siis need kõik punktid on juba vaikimisi modedel modereerimise ajal peas. Pikalt-laialt tegelikult sellest räägitud. Aga kui tavakasutajatele vaja, et ikka kõik reguleeritud ja kirjas oleks, siis midagi eriti sellise koodeksi vastu ei saa olla.
Julgen arvata, et see reeglistik ei saa niipeagi ega kuigi kergesti kõigile vastuvõetavaks.
Kuna siin on ajuti olnud ka modede vahel arusaamatusi reeglite suhtes, siis on käesolev teema igati tänuväärt asi. Mis täiesti puudu on - need on kriteeriumid pira ja muu ebaseadusliku suhtes, millega seoses viimastel päevadel taas vaidlusi on tekkinud.
(ma parem ei hakka suuremat nurisemagi, et paaris alamfoorumis kipub sisse hiilima hulganisti teemasid, mis, kui asjad minu ainuotsustada oleks, siis pikema jututa lihtsalt minema kustutataks).
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 15:25:02 vasta tsitaadiga

Tegelikult ei lootnud ma siit niivõrd leida vastukajasid vormis a la jama jne vaid millised punktid peaks juurde lisama, ära võtma või ümber tegema. Te kõik peaksite ju aru saama, et reeglid tulevad kas minu kaasosalusel või ilma, kuid niisama enam ei saa!

viimati muutis UB 02.05.2003 15:27:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jyrgen
Kreisi kasutaja
jyrgen

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 15:25:31 vasta tsitaadiga

Tunnustaks nähtud vaeva, aga tulemus on ülepingutatud ja mittevajalik. Moderaatorite ainuke ülesanne on jälgida, et kasutajad järgiksid foorumi reegleid. Sel eesmärgil võivad nad teha kõike - kustutada, tõsta ja muuta mida iganes. Küsimus taandub foorumi reeglite olemasolule, lihtsusele, arusaadavusele, üheseltmõistetavusele. Kahjuks üheseltmõistetavusega on paljudel kasutajatel probleeme - tehakse mingi idiootne teema torust tõmmatud filmi puuduva koodeki kohta ja kui keegi juhib tähelepanu ilmselgele piraatluse elemendile, siis hakatakse jahuma põhiseadusest, süütuse presumptsioonist ja "onu poolt torusse upitud koduvideost", seda nii teema algataja kui terve rea teab kust välja karanud advokaatide poolt. Pulli sitt ju. Seetõttu peab kellelegi jääma reeglite tõlgendamise õigus, ja administraatorid on selle andnud moderaatoritele.

Juhiks tähelepanu sellele, et siin foorumis on sadu kasutajaid, kes on teinud sadu postitusi, millest ühtegi ei ole kunagi modereeritud. Kuidas see küll võimalik on? Ilma igasuguste modereerimisreegliteta. Ja on kasutajaid, kellel iga kolmas post prügikasti lendab. Kas te tõesti siiralt usute, et selles vahes on süüdi moderaatorid?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 15:57:02 vasta tsitaadiga

jyrgen kirjutas:
Tunnustaks nähtud vaeva, aga tulemus on ülepingutatud ja mittevajalik. Moderaatorite ainuke ülesanne on jälgida, et kasutajad järgiksid foorumi reegleid. Sel eesmärgil võivad nad teha kõike - kustutada, tõsta ja muuta mida iganes. Küsimus taandub foorumi reeglite olemasolule, lihtsusele, arusaadavusele, üheseltmõistetavusele. /---/

Vot neid õigusi hakkamegi modedel piirama.
Mingi 16-aastane mode-tatikas ikka ei ole päris see, kes peaks otsustama, mis on reeglitega kooskõlas, mis mitte.

Modede funktsioon tuleb täpselt paika panna - reglementeerida.
Lisaks sellele tuleb kirja panna ka modede au/käitumiskoodeks.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:00:41 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:

Vot neid õigusi hakkamegi modedel piirama.
Mingi 16-aastane mode-tatikas ikka ei ole päris see, kes peaks otsustama, mis on reeglitega kooskõlas, mis mitte.

Modede funktsioon tuleb täpselt paika panna - reglementeerida.
Lisaks sellele tuleb kirja panna ka modede au/käitumiskoodeks.

Modede õigusi piiravad adminnid, mitte sina Voyager_est...

Kas meil on tõesti ka mõni 16-aastane mode??? Tead sa kindlalt mõnda või lahmid niisama?

Äkki loome 10-liikmelise aukohtu ka, mis koosneb 3-st modest, 6-st tavakasutajast ning mille istungid toimuvad eesistuja Taneli juhtimise all? C'mon, see on juba bit of overkill...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:05:41 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:
voyager_est kirjutas:

Vot neid õigusi hakkamegi modedel piirama.
Mingi 16-aastane mode-tatikas ikka ei ole päris see, kes peaks otsustama, mis on reeglitega kooskõlas, mis mitte.

Modede funktsioon tuleb täpselt paika panna - reglementeerida.
Lisaks sellele tuleb kirja panna ka modede au/käitumiskoodeks.

Modede õigusi piiravad adminnid, mitte sina Voyager_est...

Kas meil on tõesti ka mõni 16-aastane mode??? Tead sa kindlalt mõnda või lahmid niisama?

Äkki loome 10-liikmelise aukohtu ka, mis koosneb 3-st modest, 6-st tavakasutajast ning mille istungid toimuvad eesistuja Taneli juhtimise all? C'mon, see on juba bit of overkill...


Milleks tavakasutajaid asjasse segada, nemad ainult teevad ettepanekuid mitte otsuseid. Reeglid on ikka selleks, et keegi ei saa lolli peaga tehtud tempude kohta öelda, et ma ei teadnud icon_redface.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:09:24 vasta tsitaadiga

16-aastased moded ???
Modede sünniaastaid ma ei tea, pakkusin tõesti huupi - mõttekäigu aluseks võtsin mõne modede kirjapandud teksti...thumbs_down.gif

<update>
Moded, pange kirja/saatke mulle privasse oma vanused - vaatame, kes teist omab siis seaduste järgi täielikku teovõimet või kellele elukool piisava hariduse andnud on. icon_lol.gif
</update>

Ja ei maksa üle pingutada - a'la "aukohus".
Jutu point on/oli selles, et moded on oma olemuselt "järelevaatajad", ja peavad vastavalt ennast ka ülal pidama, mitte tavakasutajate allkirju võltsima, neid jobudeks/idikateks/kukkedeks sõimama, ja muud lollust kirja panema. Lollused on tavakasutajate privileeg - moded valigu sõnu ja õppigu vastutama.


viimati muutis voyager_est 02.05.2003 16:14:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:11:06 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:

Milleks tavakasutajaid asjasse segada, nemad ainult teevad ettepanekuid mitte otsuseid. Reeglid on ikka selleks, et keegi ei saa lolli peaga tehtud tempude kohta öelda, et ma ei teadnud icon_redface.gif

Kui tavakasutajad käituksid korralikult, siis poleks mingeid modesid vaja icon_wink.gif

Pole nagu veel olnud sellist juhtumit, kus moderaator ütleks, et ta ei teadnud.

Pigem on tarvis juba üldreegleid, mis märaksid kõigile üheselt ära, mis foorumis on lubatud ja mis mitte. Sellest lähtuksid moderaatorid oma töö tegemisel. Mõned punktid võib seal tõesti olla pühendatud ainult moderaatoritele reegliteks (teatamine kustutamise korral jne)

See oli ka point, mida ma reeglitest ei leidnud. Nendest praegustest reeglitest pole midagi kasu, kui pole selge, mida võtta Offtopicuna, mida pirana jne. Probleeme see ei lahendaks. Ikka jäävad uued kasutajad, kes moderaatoreid pederaatoriteks sõimavad jne.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.


viimati muutis Spott 02.05.2003 16:13:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jyrgen
Kreisi kasutaja
jyrgen

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 16:13:23 vasta tsitaadiga

Ma tahtsin umbes seda öelda, et foorumi reeglid võiks olemas olla - kõigis alamfoorumites, hästi lihtsad ja lühikesed. Nii lihtsad, et isegi 16-aastane saaks modereerimisega hakkama icon_wink.gif

Ja moderaatori ainuke ülesanne võiks olla nende reeglite täitmise jälgimine. Ja kasutajad, kes neid (NB - lihtsaid ja lühikesi) reegleid täita ei suuda, pluss need, kel muud teha pole, kui modereerimispoliitika üle jahuda, võiks hoiatuseta kinga saada. Praegu on HV muutumas samasuguseks filosofeerimise (loe niisama mölisemise) kohaks nagu Zone. Tahaks rohkem huvitavat riist- ja tarkvara kohta lugeda.

Ja kui kellelgi mõne moderaatori tegutsemise kohta midagi öelda on, võiks privada adminile. Moderaatorid, kes oma volitusi ületavad, võiks sama kergesti oma staatusest ilma jääda.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 16:14:40 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
16-aastased moded ???
Modede sünniaastaid ma ei tea, pakkusin tõesti huupi - mõttekäigu aluseks võtsin mõne modede kirjapandud teksti...thumbs_down.gif

Ja ei maksa üle pingutada - a'la "aukohus".
Jutu point on/oli selles, et moded on oma olemuselt "järelevaatajad", ja peavad vastavalt ennast ka ülal pidama, mitte tavakasutajate allkirju võltsima, neid jobudeks/idikateks/kukkedeks sõimama, ja muud lollust kirja panema. Lollused on tavakasutajate privileeg - moded valigu sõnu ja õppigu vastutama.
Kuule neid päris allkirju võltsima küll moded ei pääse. Ja need mis sul hammaste vahel - nende puhul võiks küll kõigile selge olla esimesest pilgust kuidas need on tekkinud ja mispärast.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:15:29 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
16-aastased moded ???
Modede sünniaastaid ma ei tea, pakkusin tõesti huupi - mõttekäigu aluseks võtsin mõne modede kirjapandud teksti...thumbs_down.gif

Ja ei maksa üle pingutada - a'la "aukohus".
Jutu point on/oli selles, et moded on oma olemuselt "järelevaatajad", ja peavad vastavalt ennast ka ülal pidama, mitte tavakasutajate allkirju võltsima, neid jobudeks/idikateks/kukkedeks sõimama, ja muud lollust kirja panema. Lollused on tavakasutajate privileeg - moded valigu sõnu ja õppigu vastutama.

ok.
Kui eeldada, et too allkirja võltsimise asi käib bad2003-nimelise kasutajaga seonduva juhtumi kohta (???), siis ma ei ütleks, et kes-iganes seda tegi oleks valesti teinud.
Too seltsimees (bad2003) ajas ikka kirjeldamatut läbu suust välja ning ainus asi, mida tollele modele (kui allkirja tegi mõni mode ja mitte bad2003 ise) ette heita, on see, et ta teiste modedega seda ei kooskõlastanud - mina muuseas ei oleks sellele vastu vaielnud (kuna pole põhimõttelist vahet, kas karistuseks muuta kasutaja avatari, ranki või allkirja) ja ausalt öeldes muutus selle venna postituste lugemine väga tüütuks.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
muhvn
Kreisi kasutaja
muhvn

liitunud: 28.10.2002




sõnum 02.05.2003 16:20:46 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
16-aastased moded ???
Modede sünniaastaid ma ei tea, pakkusin tõesti huupi - mõttekäigu aluseks võtsin mõne modede kirjapandud teksti...


Kui jutt läks 16 aastaste modede peale palun mitte pahandada aga mulle on jäänud silma paar Taavi_R posti. https://hinnavaatlus.ee/phorum/viewtopic.php?t=41191 https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=30873&highlight=vanus
Mul ei ole mitte midagi tema kui mode kohta halba öelda lihtsalt vastaks esitatud küsimusele.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:25:17 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:
ok.
Kui eeldada, et too allkirja võltsimise asi käib bad2003-nimelise kasutajaga seonduva juhtumi kohta (???), siis ma ei ütleks, et kes-iganes seda tegi oleks valesti teinud.
Too seltsimees (bad2003) ajas ikka kirjeldamatut läbu suust välja ning ainus asi, mida tollele modele (kui allkirja tegi mõni mode ja mitte bad2003 ise) ette heita, on see, et ta teiste modedega seda ei kooskõlastanud - mina muuseas ei oleks sellele vastu vaielnud (kuna pole põhimõttelist vahet, kas karistuseks muuta kasutaja avatari, ranki või allkirja) ja ausalt öeldes muutus selle venna postituste lugemine väga tüütuks.


Kuule, kui vana sa oled, et sellist pauku "suust" välja ajad?
15?
Mõtle ikka enne, mida kirja paned!

Küsimus ei ole üldse läbustamises ja selle karistamises.
Probleem on mode teguviisis.
Mitte ühelgi model ei ole õigust teist kasutajat mõnitada, solvata, ega allkirju võltsida.
Selle teguviisi eest tuleb mode bännida, ja kõik need takka otsa, kes selle teguviisi heaks kiidavad/õigustavad - st. sina näiteks.

Ja kui sul läbustamine ni vastukarva on, siis kuidas sa seda keisi nimetad?
Kas se ei ole mitte "super läbu" ?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:25:48 vasta tsitaadiga

Kulla mehed - mis te nüüd siin avalikult musta pesu pesete. Ma üritasin teid aidata, et sellised mõttetud vaidlused ära hoida kuid te ei tee sellest üldse väljagi! Keegi ei ole oelnud, et reeglid on sellised nagu minu poolt kirja pandud. See on mustand mida ma poole tunniga valmis kritseldasin ja mida teil oleks võimalik muuta, et see töö saaks tehtud.
Kui need on liiga spetsiifilised, siis võib neid ju iga kell üldisemaks muuta, peaasi et ei tekiks selliseid juhuseid kus keegi kellegi postitused põhjuseta muutis, kustustas või ümber tõstis. Ma tegelikult arvasin, et modede liiga on ühtsem ja seetõttu reeglite peale mõtlesingi, kuid te siin olete hullemad kui Riigikogu! Seal võetakse ka otsust, mis värvi taevas on, aasta otsa vastu thumbs_down.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:29:19 vasta tsitaadiga

Ja siin peaks 30 modet mõne tunniga võtma vastu uue seadustiku?
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:31:44 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Ja siin peaks 30 modet mõne tunniga võtma vastu uue seadustiku?

Pingutame jälle üle, mis?
Point on selles, et midagi tuleb ette võtta.
Moded ei täida oma sihtotstarbelist funktsiooni - vaid pigem tekitavad anarhiat.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:32:45 vasta tsitaadiga

Kas seda ei saa siis kuidagi uurida, mis asja moded on muutnud ja kustutanud ?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:35:13 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Ja siin peaks 30 modet mõne tunniga võtma vastu uue seadustiku?


Keegi ei ole terminit maha märkinud. On vaja näidata lihtsalt head tahet ja pealehakkamist. Aeg-ajalt tuleb ka oma eale kohaseid otsuseid teha, mitte kogu aeg ringi kepselda. Saage täiskasvanuteks icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:35:20 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Trainspotting kirjutas:
Ja siin peaks 30 modet mõne tunniga võtma vastu uue seadustiku?

Pingutame jälle üle, mis?
Point on selles, et midagi tuleb ette võtta.
Moded ei täida oma sihtotstarbelist funktsiooni - vaid pigem tekitavad anarhiat.

Pigem on mõned kasutajad liiga palju arvama hakanud ja oma nina igale poole hakanud toppima.

NB! Tsiteerin ainult selgitamise pärast. Ei midagi isikliku!

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:37:28 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Kuule, kui vana sa oled, et sellist pauku "suust" välja ajad?
15?

ei
tsitaat:

Mõtle ikka enne, mida kirja paned!

ma kahjuks muud moodi ei oskagi, kui enne mõelda mida kirjutada ja siis kirjutada. Kui sa oled suutnud kirjutamisoskuse endal kuidagi automaatseks muuta, siis palju õnne... palju sellise oskusega inimesi ei ole.

tsitaat:

Küsimus ei ole üldse läbustamises ja selle karistamises.

On ikka küll. Kui toodi välja too allkirja muutmise keiss (mis kuradi võltsimine??? Kas näiteks kirjavea parandamine kellegi postituses oleks ka sinu meelest võltsimine?), siis sellega kaasnes ka teema laiendamine läbustamisele ja selle karistamisele. Antud keiss puudutab justnimelt läbustaja karistamist. Sa loe bad2003 postitusi ja ütle kas ta ei olenud seda tegelikult ära teeninud?

tsitaat:
Probleem on mode teguviisis.
Mitte ühelgi model ei ole õigust teist kasutajat mõnitada, solvata, ega allkirju võltsida.

antud juhtumil ei saa küll modele ette heita, et ta oleks kasutajat mõnitanud või solvanud... allkiri oli iseenesest õige.

tsitaat:

Selle teguviisi eest tuleb mode bännida, ja kõik need takka otsa, kes selle teguviisi heaks kiidavad/õigustavad - st. sina näiteks.

whatever... icon_razz.gif
Kui bännida siis bännida - sa voyager_est siin üldse väga julgelt nõuad kõikidele bänni. icon_lol.gif
Eks ma siis kolin mujale kui olen bänni saanud...
Olen jätkuvalt arvamusel, et põhimõtteline otsus oli antud juhul model õige... aga oleks võinud ka teistega enne asja läbi arutada nagu üldiselt adminnide foorumis kombeks.

PS! Läbustajate ja muude ebameeldivate tegelaste karistamise viisid on siin HV-s olnud juba pikka aega arutamisel (adminnide foorumis eelkõige) ning ühed ideed mis välja käidud on ka kasutaja teatud andmete muutmine (avatar, user rank... ok, vahet pole, miks-mitte ka allkiri).
tsitaat:

Ja kui sul läbustamine ni vastukarva on, siis kuidas sa seda keisi nimetad?
Kas se ei ole mitte "super läbu" ?

Kui seda võtta kui läbustaja karistamist, siis see ei ole läbu.


viimati muutis Bad Sector 02.05.2003 16:38:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:37:53 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Kas seda ei saa siis kuidagi uurida, mis asja moded on muutnud ja kustutanud ?

Teoreetiliselt saab!
Ma ei tea, kas HV sys on vastavalt konfitud.

Üldse tuleks nii teha, et kui mode kellegi postitust muudab, et siis jääks sellest ka ajaline jälg postitusse, nii nagu see on postituse muutmise puhul autori enda poolt. Ja mitte ainult viimased muutused, vaid kõik kellaajaliselt ja muutja nimega.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 02.05.2003 16:39:18 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:

Kui eeldada, et too allkirja võltsimise asi käib bad2003-nimelise kasutajaga seonduva juhtumi kohta (???), siis ma ei ütleks, et kes-iganes seda tegi oleks valesti teinud.
Too seltsimees (bad2003) ajas ikka kirjeldamatut läbu suust välja ning ainus asi, mida tollele modele (kui allkirja tegi mõni mode ja mitte bad2003 ise) ette heita, on see, et ta teiste modedega seda ei kooskõlastanud - mina muuseas ei oleks sellele vastu vaielnud (kuna pole põhimõttelist vahet, kas karistuseks muuta kasutaja avatari, ranki või allkirja) ja ausalt öeldes muutus selle venna postituste lugemine väga tüütuks.


Vat siit tulebki välja juba vastastikune rigkaitse.
Leia mulle kuskilt koht, kus on karistused.
Ja siis sealt alampunktina koht, mis lubab karistuseks :"karistuseks muuta kasutaja avatari, ranki või allkirja"
Nagu Sa siin kirjutad.
Olen vist mingi osa kohalikus karistuspoliitikas maha maganud. icon_rolleyes.gif
Äkki kutsutakse üldse välja ja pannakse nurka hernestele põlvili ?
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:39:54 vasta tsitaadiga

Kus see lokkav anarhia siis on? voyager_est, võibolla sa ise vaataksid oma postitused üle ja püüaksid emotsionaalse mula asemel natuke läbimõeldumat ja põhjendatumat teksti pakkuda. Pealegi, HV foorum on ju rangelt vabatahtlik. Samas neile inimestele, kes siit vajalikku informatsiooni otsivad, ei ole kohe mitte vaja selliseid läbustajaid, keda siin ka siis mingil määral ära on märgitud. Ausalt öeldes tuleks mõnele tüübile veel silmatorkavam staatus külge kleepida.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:40:28 vasta tsitaadiga

OT:
kas see nupp "lisa ignoreeritav kasutaja" tähendab seda, et kui vajutada, siis vastav kasutaja muutub mulle olematuks?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:41:54 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
OT:
kas see nupp "lisa ignoreeritav kasutaja" tähendab seda, et kui vajutada, siis vastav kasutaja muutub mulle olematuks?

OT: sa ei näe neid postitusi, lihtsalt on kiri postituste juures, et oled keelanud nende postituste näitamise. Või kuidagi nii. Kunagi proovisin.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:42:06 vasta tsitaadiga

link :: probleem

Reeglite puudumise üle kurdsite te ju ise ka hiljaaegu. Ja nüüd kui ulatatakse teile abistav käsi, proovite kõik iseenda varju taha pugeda!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:42:13 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
OT:
kas see nupp "lisa ignoreeritav kasutaja" tähendab seda, et kui vajutada, siis vastav kasutaja muutub mulle olematuks?
Bingo..
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:43:31 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Reeglite puudumise üle kurdsite te ju ise ka hiljaaegu. Ja nüüd kui ulatatakse teile abistav käsi, proovite kõik iseenda varju taha pugeda!

Küsimus on ÜLDREEGLITES! Mida lugeda piraks, milline postitus on OT jne. Sellest on alguse saanud kõik vaidlused.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:46:59 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
UB kirjutas:
Reeglite puudumise üle kurdsite te ju ise ka hiljaaegu. Ja nüüd kui ulatatakse teile abistav käsi, proovite kõik iseenda varju taha pugeda!

Küsimus on ÜLDREEGLITES! Mida lugeda piraks, milline postitus on OT jne. Sellest on alguse saanud kõik vaidlused.


Ja need ongi teil paika panemata. Kuid kes on väitnud, et reeglid peavad kindlasti nii väga üldised olema? Nii saab igaüks väita, et antud punkt ei käi asja juurde. Kui teha midagi, siis juba põhjalikult. Seda üle pe*se tööd olen ma näinud oma elus küll ja küll ning midagi head pole sellest välja tulnud. Võta mode reegleid nagu töölepingut ja tööleping ei ole kunagi üldine!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:47:34 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
OT:
kas see nupp "lisa ignoreeritav kasutaja" tähendab seda, et kui vajutada, siis vastav kasutaja muutub mulle olematuks?

täpselt!
Mina sinu asemel kasutaksin seda nuppu tihedamini, kuna kõik paistab sind siin foorumis häirivat, kes sinuga ühel nõul ei ole.
Väidad, et moded tekitavad anarhiat? Jama!
Sinu mõtteavaldused tekitavad seda palju rohkem.
Adminnid otsustavad mis siin foorumise toimub (mitte HV-kasutaja voyager_est) ning moded on teatud mõttes nende võimu realiseerijad (ja ära arva, et adminnid ei ole nii mõnelgi korral modedele karme ja selgeid juhiseid andnud kuidas ühes või teises olukorras käituda).
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:49:16 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:

Küsimus on ÜLDREEGLITES! Mida lugeda piraks, milline postitus on OT jne. Sellest on alguse saanud kõik vaidlused.

Pira - kõik mis läheb vastuollu autoriõigustega
OT - kõik mis väljub konkreetse teema raamidest

Mis üldreegleid teil veel vaja on? iga mõistlik inimene peaks ise aru saama, mis on pira ja mis on OT.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:52:01 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:
Trainspotting kirjutas:

Küsimus on ÜLDREEGLITES! Mida lugeda piraks, milline postitus on OT jne. Sellest on alguse saanud kõik vaidlused.

Pira - kõik mis läheb vastuollu autoriõigustega
OT - kõik mis väljub konkreetse teema raamidest

Mis üldreegleid teil veel vaja on? iga mõistlik inimene peaks ise aru saama, mis on pira ja mis on OT.

Kuid enamus suuri vaidlusi on alanud just tänu kohatisele hägusele alale. Näiteks Tele 2 küsimus, mis oli.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2003 16:53:01 vasta tsitaadiga

Bad Sector, palju õnne!

Bad Sector kirjutas:
!
Mina sinu asemel kasutaksin seda nuppu tihedamini, kuna kõik paistab sind siin foorumis
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:53:11 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:

Leia mulle kuskilt koht, kus on karistused.
Ja siis sealt alampunktina koht, mis lubab karistuseks :"karistuseks muuta kasutaja avatari, ranki või allkirja"
Nagu Sa siin kirjutad.
Olen vist mingi osa kohalikus karistuspoliitikas maha maganud. icon_rolleyes.gif

Sa ei ole midagi maha maganud...
See teema on adminnide foorumis ja seega pole tavakasutajatele nähtav. Ega peagi olema.
Asja üle alles arutatakse ja alles siis kui ühene seisukoht välja kujuneb (praegu asi vist adminnide arvamuses kinni, kui ma ei eksi), teavitatakse sellest ka foorumi kasutajaid.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jyrgen
Kreisi kasutaja
jyrgen

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 16:53:44 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:
Mis üldreegleid teil veel vaja on? iga mõistlik inimene peaks ise aru saama, mis on pira ja mis on OT.
100% nõus. Varastatud kauba ostu-müügi lisaks ka keelatu hulka.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 16:53:56 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:
Trainspotting kirjutas:

Küsimus on ÜLDREEGLITES! Mida lugeda piraks, milline postitus on OT jne. Sellest on alguse saanud kõik vaidlused.

Pira - kõik mis läheb vastuollu autoriõigustega
OT - kõik mis väljub konkreetse teema raamidest

Mis üldreegleid teil veel vaja on? iga mõistlik inimene peaks ise aru saama, mis on pira ja mis on OT.
Nii lihtne see tegelikult pole, nagu isegi HVF-is näha võid on ikka tohutul hulgal inimestest sellega raskusi icon_confused.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:54:02 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Bad Sector, palju õnne!

Bad Sector kirjutas:
!
Mina sinu asemel kasutaksin seda nuppu tihedamini, kuna kõik paistab sind siin foorumis

Tänan, tunnen ennast oluliselt paremini muuseas icon_lol.gif 8)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 02.05.2003 16:58:33 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Nii lihtne see tegelikult pole, nagu isegi HVF-is näha võid on ikka tohutul hulgal inimestest sellega raskusi icon_confused.gif

Tõsi, aga see ei ole modede viga. Nemad peavad teadma, mis on OT ja mis pira (eeldan, et neil on see ka üldjoontes selge). Tavakasutajate asi on endale need asjad ise selgeks teha (lugegu autoriõiguse seadust, kui mujalt infot ei saa).
Sellest peab igaüks aru saama, kui ta teemast mööda postitab (OT)... kui ta just päris imbetsill ei ole.

Piraga on lugu muidugi raskem, kuna tihtilugu tehakse foorumis selle kohta ennatlikke järeldusi (ma arvan, et see on siiski iga mode siseveendumuse küsimus, millal tema meelest on piir lubatu ja lubamatu vahel ületatud)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Moderaatorite õigused ja kohustused. mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.