|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
19.04.2003 10:08:13
Arvuti salongi tegemine! |
|
|
Niisis on mul sike äriidee et teeks miski 6 arvutiga salongi!Et noored saaks seal mängida ja vanemad netis kolistada(Kui juhuslikult kodus arvuti puudub vms)!Et tasub se stuff ära yldse ve ?JA kuda selle tarkvaraga on ?
Et oleks abi vaja siis teeks selel kuskile lasnamäele seal neid pple eriti ju...
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
19.04.2003 10:10:28
Re: Arvuti salongi tegemine! |
|
|
| Pots4t4j4 kirjutas: |
Niisis on mul sike äriidee et teeks miski 6 arvutiga salongi!Et noored saaks seal mängida ja vanemad netis kolistada(Kui juhuslikult kodus arvuti puudub vms)!Et tasub se stuff ära yldse ve ?JA kuda selle tarkvaraga on ?
Et oleks abi vaja siis teeks selel kuskile lasnamäele seal neid pple eriti ju... |
Oh siis hakkavad miskid vene noored seda kohta ummistama ning läbustama ja muidu tatid ruuni mängima. Mina kül sel ettevõtmisel erilist kasu ei näe...
A jah, ettevõtlikus viib sihile muidugi... tglt peab suht kõva algkapital kah olema (kust muidu need kuus arvutit ja püsiühendused ja remont ning originaal tarkvara saada).
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tobler
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2002
|
19.04.2003 10:13:20
|
|
|
sulle jah eriti kasulik pole, elad Tartus ju. Ei saa abiks olla aga toetan vaimselt
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
19.04.2003 10:14:26
Re: Arvuti salongi tegemine! |
|
|
| Põmst oleks 100 000.- panna sinna alla alguses.... Mingeid reide ei tehta sellistesse kohtatesse ve ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
19.04.2003 10:15:19
|
|
|
| Sa tahad piraga hakata mõllama ve? Kui teed siis soovitax südamest 100% originaalid ja litsentsidega asjad muretseda.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kk
HV veteran

liitunud: 30.03.2002
|
19.04.2003 10:19:33
|
|
|
Reide? Loomulikult tehakse! Mingi internetisalongi võib ju teha legaalse tarkvaraga aga mängusid sinna panna on raskem juba. Tekib ka probleeme selle tarkvara välja rentimisega... seda pead autorikaitsjatelt täpsemalt küsima ja konsulteerima. Kas siis 100K eest siis midagi kasumlikumat teha ei ole?
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
3 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 10:20:50
|
|
|
| A miks ei v6iks panna nt. RH v6i Mandrake peale ja Knoppiks m2ngimiseks? Sellise otsuse korral ma hakkaks küll tegutsema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
19.04.2003 10:23:23
|
|
|
| Mida te siis soovitate 100K eest teha ms oleks arvutitega seonduv ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kk
HV veteran

liitunud: 30.03.2002
|
19.04.2003 10:24:35
|
|
|
| Ei no op süsteemi võid ju panna legaalse (kas siis tasuta või ostes) aga mängud ise on keerulisem. Ja kas tarkvara tohib niisama välja rentida? Arvan, et seal tuleb osa maksta ka autorikaitsjatele kuna softi eest teenid sa ju raha.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
3 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 10:26:19
|
|
|
| Pots4t4j4 kirjutas: |
| Mida te siis soovitate 100K eest teha ms oleks arvutitega seonduv ? |
Ma teeks siis juba 1 suure hostingu serveri, mitte 6 lahjat masinat. M6tle mis selle raha eest k6ik saaks...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kk
HV veteran

liitunud: 30.03.2002
|
19.04.2003 10:27:25
|
|
|
Ega 100K on sihuke loll raha, et seda nagu on ja ei ole kah Mingi arvutipoe paneks püsti aga see on mõttetu praeguses turusituatsioonis... tuleb tegeleda sellega, mis ala hästi tunned. Ma olen oma firmale selliseid 100K laene võtnud eraisikutelt küll ja maksnud head intressi... oma kapital + laenud ja kokku juba on üht-teist.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
3 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
19.04.2003 10:28:25
|
|
|
| kk kirjutas: |
| Ei no op süsteemi võid ju panna legaalse (kas siis tasuta või ostes) aga mängud ise on keerulisem. Ja kas tarkvara tohib niisama välja rentida? Arvan, et seal tuleb osa maksta ka autorikaitsjatele kuna softi eest teenid sa ju raha. |
Mis tarkvararendist te siin rägite???
Kui on kuus arvutit ja mängimiseks, ning kindlasti MS tarkvara tahetakse, siis on igale arvutile vaja iga tarkvarakohta litsentsi.
6x Win XP (1500x6), ja ka kõik mängus 6xmäng (summa arvutamine samamoodi).
Ehk erinevate tarkvaralahenduste peale läheks juba paarkümmend tuhat
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kk
HV veteran

liitunud: 30.03.2002
|
19.04.2003 10:30:52
|
|
|
| Mitte salongile rentimiseks vaid salongi omanduses oleva tarkvara välja rentimiseks. Siin on autorikaitse küsimus.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
3 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
19.04.2003 10:32:03
|
|
|
Nijah siis jääb see idee ära raha ple niipalju....
Aga mingeid muid ieid sisi ei ole ve ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 10:37:38
|
|
|
| no ma r22gin ju, mingi yyy.ee domeen omale ja hostingut pakkuma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
19.04.2003 10:39:28
|
|
|
| Kuda se toimuma peab äkki seletad ja kas kodus saab ka ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 10:43:37
|
|
|
| Pots4t4j4 kirjutas: |
| Kuda se toimuma peab äkki seletad ja kas kodus saab ka ? |
No kodus on probleem, et kas saad vastava yhenduse omale. Aga mingi 10M UniNeti ots peaks esialgu piisama kah. Ja siis muud ei midagi kui mingi 2 Athlon XP prosega, 1024M m2luga ja 4 RAIDis oleva vindiga masin ning domeen ja staatiline IP ja korras. Softiga muidugi on probleeme, igal on omad puudused, aga s6elale j22ks vast Debian GNU/Linux v6i siis FreeBSD
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
19.04.2003 10:53:40
|
|
|
Ma soovitaks ka parem mingi server teha ja siis hostingut pakkuda HV inimestele
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jumbu
HV Guru

liitunud: 07.01.2002
|
19.04.2003 10:56:18
|
|
|
| tsitaat: |
Ma soovitaks ka parem mingi server teha ja siis hostingut pakkuda HV inimestele
|
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
19.04.2003 11:03:19
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
Ma soovitaks ka parem mingi server teha ja siis hostingut pakkuda HV inimestele  |
Sel juhul oleks küll kindel võtja
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
19.04.2003 11:04:39
|
|
|
Aga kui asi ennast ära ei tasu ja sa oled sellest 100k ka ilma, siis võib ikka sant tunne küll olla. Ja kui host teha, siis mika ainult HV-lastele. Tee ikka neile kes rohkem pakuvad! Ja kui sa kasumi peal väljas ei ole ning tahad lihtsalt raha kuhugi panna et jalus ei vedeleks, siis alati võid minu poole pöörduda, ma vabastan sind meeleldi liiksest koormast
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
19.04.2003 11:52:37
|
|
|
nu mu auto vajaks kah väikest raha systi, tahaks juba vrumm vrumm teha, et olen meeleldi nõus sind aitama sellest rahast natukese kulutamisega, või siis tee HV raffale yks korralik jooming välja
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighter
HV kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
19.04.2003 12:11:16
|
|
|
| unineti ühendus 4000, aastas *12 = 48000. Selleks, et sa jääksid omadega nulli, peaks sul olema 50000/(100*12) = 42 klienti, kes maksavad iga kuu 100 krooni hostingu eest. 42 kliendi jaoks jääb aga see 8megane unineti ühendus arvatavasti lahjaks.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
univerzoid
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2003
|
19.04.2003 12:19:19
|
|
|
| Pots4t4j4 kirjutas: |
| Mida te siis soovitate 100K eest teha ms oleks arvutitega seonduv ? |
lähed kuhugi kõrgkooli õppima. selle rahaga saab ka kõige kallimas kohas kaks aastat vähemalt vastu pidada, riiklikus ülikoolis isegi kõik 4 aastat.
teine võimalus on see, et investeerid arvutitega seotud ettevõtete väärtpaberitesse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 12:21:38
|
|
|
| univerzoid kirjutas: |
| Pots4t4j4 kirjutas: |
| Mida te siis soovitate 100K eest teha ms oleks arvutitega seonduv ? |
lähed kuhugi kõrgkooli õppima. selle rahaga sab ka kõige kallimas kohas kaks aastat vähemalt vastu pidada, riiklikus ülikoolis isegi kõik 4 aastat. |
ja mida see annab? idiootne idee. ma 6pin yhes koolis praegu personaalarvuteid ja arvutiv6rke, halenaljakas tsirkus on see lihtsalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tihver
HV veteran
liitunud: 23.09.2002
|
19.04.2003 12:26:02
|
|
|
| lighter kirjutas: |
| unineti ühendus 4000, aastas *12 = 48000. Selleks, et sa jääksid omadega nulli, peaks sul olema 50000/(100*12) = 42 klienti, kes maksavad iga kuu 100 krooni hostingu eest. 42 kliendi jaoks jääb aga see 8megane unineti ühendus arvatavasti lahjaks. |
100 krooni on vähe, kui praegu makstakse ADSL`i eest väikse kiiruse eest 250-500krooni kuus, siis korraliku ühenduse hind võiks olla 250krooni kuu. 50000/(250*12) = 17 klienti. Võtta nüüd tavaline viiekordne 60 korteriga elamu on täitsa võimalik, et saaks kokku 20 inimest kes asjast huvitatud on. Asi tooks aastas sisse siis ~9000kr. Selge see, et asi ei ole päris nii lihtne, aga tundub täiesti võimalik.
_________________ Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ... |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
19.04.2003 12:30:35
|
|
|
| Tihver kirjutas: |
| lighter kirjutas: |
| unineti ühendus 4000, aastas *12 = 48000. Selleks, et sa jääksid omadega nulli, peaks sul olema 50000/(100*12) = 42 klienti, kes maksavad iga kuu 100 krooni hostingu eest. 42 kliendi jaoks jääb aga see 8megane unineti ühendus arvatavasti lahjaks. |
100 krooni on vähe, kui praegu makstakse ADSL`i eest väikse kiiruse eest 250-500krooni kuus, siis korraliku ühenduse hind võiks olla 250krooni kuu. 50000/(250*12) = 17 klienti. Võtta nüüd tavaline viiekordne 60 korteriga elamu on täitsa võimalik, et saaks kokku 20 inimest kes asjast huvitatud on. Asi tooks aastas sisse siis ~9000kr. Selge see, et asi ei ole päris nii lihtne, aga tundub täiesti võimalik. |
Jutt käib siin hostinguteenusest, mitte ISP-st
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 12:32:17
|
|
|
| Tihver kirjutas: |
| lighter kirjutas: |
| unineti ühendus 4000, aastas *12 = 48000. Selleks, et sa jääksid omadega nulli, peaks sul olema 50000/(100*12) = 42 klienti, kes maksavad iga kuu 100 krooni hostingu eest. 42 kliendi jaoks jääb aga see 8megane unineti ühendus arvatavasti lahjaks. |
100 krooni on vähe, kui praegu makstakse ADSL`i eest väikse kiiruse eest 250-500krooni kuus, siis korraliku ühenduse hind võiks olla 250krooni kuu. 50000/(250*12) = 17 klienti. Võtta nüüd tavaline viiekordne 60 korteriga elamu on täitsa võimalik, et saaks kokku 20 inimest kes asjast huvitatud on. Asi tooks aastas sisse siis ~9000kr. Selge see, et asi ei ole päris nii lihtne, aga tundub täiesti võimalik. |
sa mees panid nüüd puusse jah. me siin arutame vaikselt veebi- ja databaasiserveri asju.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
univerzoid
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2003
|
19.04.2003 12:39:35
|
|
|
| v2lk kirjutas: |
| univerzoid kirjutas: |
| Pots4t4j4 kirjutas: |
| Mida te siis soovitate 100K eest teha ms oleks arvutitega seonduv ? |
lähed kuhugi kõrgkooli õppima. selle rahaga sab ka kõige kallimas kohas kaks aastat vähemalt vastu pidada, riiklikus ülikoolis isegi kõik 4 aastat. |
ja mida see annab? idiootne idee. ma 6pin yhes koolis praegu personaalarvuteid ja arvutiv6rke, halenaljakas tsirkus on see lihtsalt. |
ilmselt siis eksisid kooli või erialaga. mina näiteks olen enda valikutega ilgelt rahul. kaks esimest aastat oli küll mingi tõeline lällutamine, sest nii palju oli sisseastunute seas neid, kes ei osanud arvutit sissegi lülitada põhimõtteliselt, ja need tuli kõik ju teiste "vanade kaladega" samale tasemele viia. aga kolmandal aastal olid õnneks juba suurem osa neist kas lahkunud või asjad selgeks teinud ja tarkust tuleb kohe tuntavalt iga päevaga aina juurde.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
19.04.2003 12:45:40
|
|
|
| univerzoid kirjutas: |
ilmselt siis eksisid kooli või erialaga. mina näiteks olen enda valikutega ilgelt rahul. kaks esimest aastat oli küll mingi tõeline lällutamine, sest nii palju oli sisseastunute seas neid, kes ei osanud arvutit sissegi lülitada põhimõtteliselt, ja need tuli kõik ju teiste "vanade kaladega" samale tasemele viia. aga kolmandal aastal olid õnneks juba suurem osa neist kas lahkunud või asjad selgeks teinud ja tarkust tuleb kohe tuntavalt iga päevaga aina juurde. |
mina ei eksinud midagi. ma teadlikult istun seal, et see tobe paber k2tte saada. minu teadmistele seal aga küll midagi ei lisata. kui l2hed dumbjuuserina kooli siis muidugi teine asi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tobler
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2002
|
19.04.2003 14:31:04
|
|
|
100k jääb puudu ju... eisteks.. mis kohta sa üürid? teiseks oleks vaja piisavalt häid arvuteid et runescape pelada ,kolmandaks : nett tuleb ka ikka? , neljandaks , originaal tarkvara. Vaevalt 100k'st välja tuleb..
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
19.04.2003 14:36:32
|
|
|
| tobler kirjutas: |
100k jääb puudu ju... eisteks.. mis kohta sa üürid? teiseks oleks vaja piisavalt häid arvuteid et runescape pelada ,kolmandaks : nett tuleb ka ikka? , neljandaks , originaal tarkvara. Vaevalt 100k'st välja tuleb.. |
Kle mees loe teema algusest lõpuni läbi ja seda juttu ma rääkisin kohe alguses. Ja potsataja pani selle idee ammu maha
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
19.04.2003 14:38:23
|
|
|
Soovitan sinul seda summat 3x börsil. Ja seal natsa laiutama hakata. Siis juba saaks teha midagi paremat.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
19.04.2003 14:40:57
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| Soovitan sinul seda summat 3x börsil. |
Otse kasiinosse ei taha saata või?
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
19.04.2003 14:45:20
|
|
|
| martin_kivi kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| Soovitan sinul seda summat 3x börsil. |
Otse kasiinosse ei taha saata või? |
ei taha sest kasiino on selline koht kus sa kaotad kõik ja veel rohkem. mõttetu koht.
Aktsiaturg on see, kus ei ole midagi ehku peal. Kõik on väga kindel.
Seal on väga palju erinevaid võimaluis ka teenimiseks. Et soovitan soojalt uuride seda.
100k saab muidugi netipoe üles panna. ja veel muid värke.
Samas tuleb teada ka keda sa hakkad teenindama ja mis asjadele oleks nõudlus suur.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
19.04.2003 14:56:37
|
|
|
| lighter kirjutas: |
| unineti ühendus 4000, aastas *12 = 48000. Selleks, et sa jääksid omadega nulli, peaks sul olema 50000/(100*12) = 42 klienti, kes maksavad iga kuu 100 krooni hostingu eest. 42 kliendi jaoks jääb aga see 8megane unineti ühendus arvatavasti lahjaks. |
saaks ka 10 kliendiga hakkama kui tasuvusajaks 4 aastat võtta 48000/100*48, aga ega see 48.000 ei jää ainsaks kuluks, sest ka riistvara kulud ja töötasud jne. tuleb juurde arvata, muidugi jooksvalt hakkavab ka selle eest juba katet tulema.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
19.04.2003 15:19:19
|
|
|
| Ärge seda unustage, et Lasnamäel tuleb katust ka maksta.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighter
HV kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
19.04.2003 17:13:49
|
|
|
| Arvo Cobrietti kirjutas: |
| lighter kirjutas: |
| unineti ühendus 4000, aastas *12 = 48000. Selleks, et sa jääksid omadega nulli, peaks sul olema 50000/(100*12) = 42 klienti, kes maksavad iga kuu 100 krooni hostingu eest. 42 kliendi jaoks jääb aga see 8megane unineti ühendus arvatavasti lahjaks. |
saaks ka 10 kliendiga hakkama kui tasuvusajaks 4 aastat võtta 48000/100*48, aga ega see 48.000 ei jää ainsaks kuluks, sest ka riistvara kulud ja töötasud jne. tuleb juurde arvata, muidugi jooksvalt hakkavab ka selle eest juba katet tulema. |
ma ei rääkinud mitte tasuvusajast, vaid sellest, palju peab kliente olema et ühes aastas olla nullis. Et aga investeeringuid tagasi teha, on neid numbreid vaja suurenda ning siis võiub rääkida näiteks neljast aastast. St 48000 aastas, mitte nelja aasta peale.
PS! jutt käis tõesti hostinugst, kui see ISP asi võib olla isegi huvitavam. Kuna mustameäl neid mitte eriti arukaid inimesi peaks veel olema, kelle majal ei ole nett jagatud. A siis peab hakka ma pakkuma rohkem jagamist, mitte ühendust (full värk kõikse parem muidugi)
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|