praegune kellaaeg 19.06.2025 00:53:06
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
contrast
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2006
|
19.01.2007 11:54:18
Sony Ericssoni firmware flash ja custom modimine |
|
|
A. osa - Telefoni firmware'i flashimine
B. osa - Failide ülekanne
Kindlasti lugege kogu tekst läbi!! Ükskõik kas te tahate mõlemat teha või ainult ühte neist. Muidu on pärast nutt kurgus
---------------------------------------------------------
Kõigepealt ütlen kohe ära!! See võib teil aega võtta alates 10 minutist - kuni kümne tunnini. Et Hakake asja õhtul tegema, siis jääb telefon ööseks arvuti taha.
Kui sa oled juba alustanud protsessi, siis on parem sellel ka lõpuni lasta minna. Nii ei ole kindlasti hea teha, et flashib ja siis mõtled, et ohh tahaks sms'i saata, küll pärast teen edasi.
Järgige neid juhiseid täpselt kui te ei taha endale telliskivi saada telefoni asemel.
+ Tee kindlasti kindlaks, et põhi firmware ja main file on olemas ENNE kui hakkad flashima.
+ Lae kindlasti aku täiesti täis ennem kui flashima ja/või faile üle kandma hakkad.
+ Võta välja SIM ja mälukaart
+ Kui programm sinu telefoni ära ei tunne, siis võta juhe tagant, eemalda mõneks sekundiks aku ja proovi uuesti.
+ Seda kõik tee läbi USB DCU-60 kaabli.. peaks enamustel kaasas olema.
+ Kindlasti!!! uninstalli Sony PC Suite, Disk to Phone jne.. sest kui sa flashid ja telefonis on piisavalt faile juba, siis arvuti tunneb ära telefoni ja selle mälu ning näeb seda kohe
hardware'ina.. mis tähendab seda, et see katkestab flashimise. Alati saad need programmid tagasi installida. Võtab 5 minutit, aga flashimine võib võtta tunde ja kui persse läheb, siis veel
rohkem.
A.
Flashimine Phone XS'iga
kaks faili mida vajad:
*Firmware main file (faili nimes peaks olema MAIN)
*Filesystem file ( see näeb välja midagi sellist: W810_R4DB005_FS_AMERICA_2_RED49.fbn ... see oli näiteks )
Siit saate vajalikke faile (Pidage meeles, flashimiseks on vaja kahte faili!!!!)
http://www.topsony.com/foro/cmps_index.php?page=Firmwares
leht nõuab registreerimist ja on võõrkeelne (mitte inglise), aga kel vähegi loogilist mõtlemist on, saab hakkama.
Siit saate programmi millega me asja üldse teeme:
http://www.gustav.co.nr/phoneXS_2.10_Alpha3.zip
sellest on veel uuemaid versioone ka, aga need ei suppordi w810't nii palju kui kasutajate kommentaare olen lugenud.
Nii nüüd ühendame siis telefoni.
Tee kindlaks, et aku on täis. Eemalda SIM ja mälukaart. Pane aku tagasi.
Ava Phone XS
Seal peaks kohe alguses olema suur nupp Start. Sinna klikates tuleb tekst:
Turn off phone
Hold c button on phone and connect phone
You have 30 seconds
ehk siis: Kindlasti pane USB juhtme üks ots juba arvutisse ära!!
Lülita telefon välja ja hoides all "c" nuppu telefonil ühenda juhe. Ära lase c'd lahti ennem kui ütleb ready for operation!!!
Kui kõik toimis ja näed seda teksti, siis on see osa läbitud.
Nüüd peaks selline pilt olema:
vasakul on siis mingi history taoline asi vms.. seal on näha teie telefoni firmware'i versioon, IMEI kood, jne.
Paremal pool tee linnukesed sisse nende tekstide ette:
Flash main firmware
Flash file system
Customize file system
Kui te olete omale ära tõmbanud vajalikud failid (eespool on link), siis hakkame neid õigetesse kohtadesse panema.
Flash main firmware'i alla läheb fail mille nimes on "MAIN"
Flash file system'i alla läheb see teine fail mis ilmselt sellega kaasas oli. Teie ilmselt tirisite omale mingi EUROPE, EUROPE_2 vms.. faili lõpp on igaljuhul .fbn
Customize file system menu alt.. valige telefon millega te oma asju siin üldse ajate. Ja Select CDA and region alt võtke file systemile vastav region.
ehk siis: kui kasutasite file system failina EUROPE_2 näiteks, siis valite ka sealt rippmenüüst EUROPE_2.
näide:
Vaadake kindlasti viimast korda üle alt, kas linnuke on Flash aknas, mitte Settings, FSX ega ka GDFS.
Nüüd pange siis Flash ja eks näis mis saab.
Väga tõenäoline on, et telefon võib jääda ühte ja sama asja tegema mitmeks tunniks. Ärge laske ennast heidutada sellest. Kõik on normaalne.
MA EI GARANTEERI, ET KÕIK TOIMIB JA ILUSTI LÕPEB.
PHONE XS'IGA ON VÄIDETAVALT RASKE TELEFONI ÄRA RIKKUDA, AGA ILMSELT ON SEE VÕIMALIK.
KÕIK MIDA TE TEETE ON OMAL VASTUTUSEL!!!!!!
B.
Camera mod
Super Acoustics mod
Flash themes
Ei taha firmware'i flashida? Tahad hoopis ägedat stuffi oma telefoni?
Siis loe edasi!
Kui sa juba eelpool tõmbasid omale Phone XS'i (seda on ka siin vaja jah), siis näed, et folder kuhu sa lahti pakkisid/installisid programmi, et seal on veel kaks folderit:
files_to_upload
own_cutpack
Tähtis folder on see files_to_upload.
Et teha teile asi lihtsaks, siis tegin ma valmis uue files_to_upload kausta. Sellega üsna palju seletamist ja ma ausalt öeldes ei viitsi.
http://www.gustav.co.nr/files_to_upload.zip siit saate (kustutage vana ära ja pange see asemele)
TÄHELEPANU!! files_to_upload folder ja Phone XS programm peavad asuma samas kohas.. siis leiab vajalikud asjad üles.
Seal on neli flash theme'i ( on rohkem ka, aga kuna neile on vaja vastavaid .thm faile kah ja mul on neid ainult neli, siis rohkem kahjuks praegu ei saa
Camera mod ( ei tea mis see tegi, aga küllap on hea kui kõik seda kiidavad)
Super Acoustics mod (noh see ilmselt oleneb teie konkreetsest firmware'ist ja paljust muust, aga minul tegi heli valjemaks nii välikõlarist, kõne ajal(super hea!!) ja ka muusikat kuulates.
enam pole ka praksusid ja naksusid ja sahinat lugude vahetamisel.
Nii teeme ära siis!
Eeldades, et teil on programm lahti ja olete tuttavad protseduuriga mida kirjeldasin eespool. Lugege!!
ühendage taaskord siis telefon arvuti taha.
nüüd valime alt Flash reiimi asemel FSX
ja siin pole muud (kui te muidugi kõik õigesti tekite), kui et vajuta Start FSX ja jää jällegi ootama!!!
Jälgi vahepeal seda history akent kui võimalik.. küll ta seal teatab, kui midagi ei õnnestunud saata vms.
Selle protseduuri ajal võid panna stop ja kui programm lubab, siis telefoni tagant võtta.. minul ei juhtunud midagi.
Kui peaks ilusti kõik läbi minema, siis võtke juhe tagant ja pange sim/mälukas sisse
võimalik, et võib juksida alguses(eriti firmware'i flashides)
proovige näiteks aku eemaldada mõneks minutiks ja siis pange tagasi. Kui nüüd telefon töötab korralikult, siis üks asi veel mis tuleb teha!
http://www.gustav.co.nr/flashthemes.zip <--- tõmmake see fail, pakkige lahti. Sees on neli theme'i faili. Need pange telefonisse tavalisel moel nagu ikka. ühendage usb ja kasutage kas
PC Suite'i või lihtsalt avage flash mälu My Computeri alt.. pange need neli faili mälukaardile. asukoht: MSSEMC/Media Files/theme
Loodan, et saite kõik oma asjad tehtud ilma jamata.
See on ka mu elu esimene tutorial, nii et olge hellad kui siin lollusi võib leida (A)
Andke andeks kirjavead. Tähelepanu oli, et point kohale jõuaks, mitte et eesti keele õpetaja seda lugeda võiks.
viimati muutis contrast 28.05.2007 11:24:37, muudetud 1 kord |
|
Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
tagasi üles |
|
 |
Matti
HV veteran

liitunud: 24.01.2007
|
01.02.2007 22:22:15
|
|
|
Etkari häälega tahaks nüüd kuulutada, et asi on tehtud
ent teema autori kirjeldatud viis pole ainuke oma telefoni ägedaks muutmise võimalus...
korraliku inglise keele oskusega soovitaksin vaadata siia - http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=7330
ja siia - http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=6571&st=360
mõlemas on kirjeldatud sama asja, kuid esimene on ülevaatlikum ja detailsem
miks teha teistmoodi? sest neis linkides antud meetod on palju-palju kiirem (samas ka veidi keerukam), minul sai asi vähem kui tunniga tehtud
|
|
Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
tagasi üles |
|
 |
Feerer
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2006
|
17.04.2007 16:58:00
|
|
|
Nii flashisin siis oma K750i -> W800i
Mitu päeva enne flashimist kogusin infot ja õppisin kuidas flashida, kõigerohkem abi leidsin siit -> http://forums.se-nse.net/
Flashimise ajal oli ikka närv sees et kas telefonile jääb ikka vaim sisse, sest paljudel on ju ka telefon lihtsalt otsad andnud flashimis ajal.
(ju nad siis valesti toimind)
Endal oli siis K750i CID49 RED, Browni kohta ei oska midagi öelda sellega olid lood raskemad ja keerulisemad.
Programmid mida kasutasin olid GSlide 1.5 ja XS++
Isegi eesti keele sain telefoni, leides õige keele faili nimega W800_R1BC002_FS_EMEA1
Igatähes kui keegi otsustab ka enda K750i flashida W800i-ks siis võite mult abi küsida.
Msni saate profiili alt, seal õpetan ja juhendan ei viitsi eriti õpetust teha.
|
|
Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
22.04.2007 09:34:15
|
|
|
sai kah edukalt oma k750i (CID49 RED) w800i-ks tehtud
aeglase phoneXS asemel otsustasin kasutada mitu suurusjärku kiiremat kuid veidi riskantsemat XS++ tarkvara (välimuselt ja põhifunktsioonidelt sama, mis teemaalgataja kirjelduses, kuid telefonile lähenemiseks kasutab aeganõudva brute force meetodi asemel uut kiiremat varianti)
ei ole saladus, et K750i ja w800i erinevad teineteisest vaid korpuse ja tarkvara poolest ja juba pikka aega on k750 peale pandud w800 tarkvara (parem muusikamängija ja võimalus kasutada ainult pleierina (lennukis näiteks).
Uuematel CID49 k750-tel aga pikka aega see ei õnnestunud. Nüüd on aga ka see mure lahendatud.
juhend, mille järgi ise asja poole tunniga (4xflashimist, mis phoneXS peal oleks võinud võtta kuni 40h) ära tegin asub siin: http://www.topsony.com/forum/showthread.php?t=49
Lühidalt ja maakeeli kokkuvõte, kuidas CID RED K750 flashida W800i-ks:
vaja on FileSystem ja MAIN flash faile meie regioonile ja eesti keelega.
W800_R1BC002_FS_EMEA1.rar
W800_R1BC002_MAIN_EU_EMEA.rar
Tarkvarast on vaja:
GSlide tarkvara flash failide muutmiseks CID36 pealt CID49
XS++ tarkvara flashimiseks
1. muudad GSlide abil tõmmatud mõlemad flash failid CID49 telefonile sobivaks
2. flashid telefoni FS (XS++)
3. seadistad telefoni FS (XS++)
4. flashid telefoni main (XS++)
5. käivitad telefoni ja ootad kuni uus tarkvara laetakse
6. naudid walkman telefoni eeliseid
ise panin peale ka teemaalgataja poolt nimetatud modid kaamera ja pleieri jaoks. Tegin seda nagu ülal kirjeldatud aga kasutasin XS++.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
tagasi üles |
|
 |
oliv3r
HV kasutaja

liitunud: 24.05.2006
|
27.05.2007 15:46:59
|
|
|
Igaks juhuks mainin ära, et siin olevat files_to_upload kausta pole mõtet kasutada, kaameradraiver küll uueneb, kuid draiver pannakse lisaks õigele kohale ka kahte valesse kohta, flash failid lähevad samuti valesse kohta ehk flash menüüd ei tööta, helidraivereid pole selles kaustas üldse...
|
|
Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
tagasi üles |
|
 |
contrast
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2006
|
28.05.2007 11:27:46
|
|
|
oliv3r kirjutas: |
Igaks juhuks mainin ära, et siin olevat files_to_upload kausta pole mõtet kasutada, kaameradraiver küll uueneb, kuid draiver pannakse lisaks õigele kohale ka kahte valesse kohta, flash failid lähevad samuti valesse kohta ehk flash menüüd ei tööta, helidraivereid pole selles kaustas üldse... |
mina seda files_to_upload kausta ei teinud.. ma ei tea miks seal on kaamera driverit mitmes kohas..
enivei kaameradriverit saab alati uuendata ja ma ei viitsi sellepärast igakord uut kausta uploadida netti ja siia panna linki.
flash menüüd töötavad täiesti ideaalselt ja helidriverid samuti. vähemalt minul ja veel mõnel inimesel
|
|
Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
tagasi üles |
|
 |
starnike
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
|
Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
21 |
|
tagasi üles |
|
 |
oliv3r
HV kasutaja

liitunud: 24.05.2006
|
10.10.2007 20:07:47
|
|
|
Antud lingil on draiverid vananenud (ja kaameradraiver vales kohas, ehk ei tööta), praegu soovitaksin helidraiveriteks hoopis Black Ice WOWII, TVH v7 või Rufinus v3 - minu isiklik lemmik.
|
|
Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
tagasi üles |
|
 |
|
lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|