Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kas leidub head vabavara lihtsate videoklippide töötlemiseks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tiit256
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2005




sõnum 15.04.2007 22:54:32 Kas leidub head vabavara lihtsate videoklippide töötlemiseks? vasta tsitaadiga

Vaja oleks juppideks lõigata TV kaardiga salvestatud klippe. Tegemist suht nadi kvaliteediga kuid osad jupid tahaks välja lõigata. Kasutan siiani W movie makerit. Selle häda aga seisneb selles , et importimisel hakib ta klipi juppideks , mida peab uuesti kokku lappima ning tulemuse salvestamine võtab ikka jupi jagu aega. Ehk miinusteks on liigne jändamine ja ajakulu.

Tahaks mingit lihtsat proget , milles saaks klipile alguse ja lõpu ära märkida , mittevajaliku kustutada ning lõpuks tulemuse salvestada sama kvaliteediga ning soovitavalt avina.

Või oskab keegi movie makeri tuunimise näpunäiteid anda et asi kiiremini kulgeks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.04.2007 00:30:06 vasta tsitaadiga

Vaata kuidas sobib VirtualDub ja VirtualDub Mod . mõlemad vabavaralised ja ise kasutan esimest kuna oli kõige lihtsam ja oh nali -täpsem.Samas sõltub palju sellest mis vormingus materjal eelnevalt on .Ma salvestan video otse avisse ja keyframe on seatud 3 frame peale.St key on jõuga iga 3 kaadri kohal.Selliselt saan piisava täpsusega lõigata ning kuna vahepealset pakkimist ei toimu siis kvaliteet säilib 1:1.Kui kõik soovitud jupid on lõigatud siis VDub`s avad esimese ning järgmise lisamiseks võtad Append Avi Segment... ja vajadusel lisad ka mitu juppi kokku.Lihtsalt streami parameetrid peavad samad olema - st video bitrate ja audio sagedus.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elgordo
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2005




sõnum 16.04.2007 06:24:56 vasta tsitaadiga

Tean, et Avid'il on mingi freeware monteerimis programm. Mõnedel programmidel (Sony Vegas on vist ka üks neist) on võimalik ka toodet 30 päeva 'evaluation period'i all kasutada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003




sõnum 16.04.2007 10:00:50 vasta tsitaadiga

pole küll vabavara, kuid suht lihtne ja nutikas on Womble MPEG Video Wizard DVD ( http://www.womble.com/ ), aga 30-päevase trialiga saad proovida kõike. Ise kasutan VLC-ga salvestatud kraamist 'jama' välja nokkimiseks. ( http://www.womble.com/support/FAQ02.html )
aga kui keegi leiab midagi sarnast freeware'ina, siis oleks isegi huvitet.

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link/sooduskood: TUIKOTREW


viimati muutis Dijital 16.04.2007 14:35:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2007 10:41:51 vasta tsitaadiga

Kah mitte vabavara, aga igaks juhuks mainin ära VideoReDo. Lõigub-liidab-lahutab SATist salvestatud mpeg2 faile sigakiirelt ka vana rondi peal.
http://www.videoredo.com/
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiit256
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2005




sõnum 16.04.2007 11:52:19 vasta tsitaadiga

Virtual dub paistab päris ok olevat. Aga on võimalik anda lihtsal viisil nõu , mis koodekite ja muude settingutega on kõige mõistlikum seal töödeldud avit salvestada.

Algmaterjal paistab mul olevat Divx hauppauge 5.1.1. Codec. Listis on seal veel teisigi koodekeid. Kas oleks mõttekam mingi muu panna? Teleka pilt ise on niigi nigela kvaliteediga , seetõttu ei oska ise võrdlust panna. Või ei mõju koodeki valik kvaliteeti?

Video settingutes on frame rate 25 ning output size 768*576 Paremat ei anna panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darzik
HV veteran
darzik

liitunud: 12.01.2002




sõnum 16.04.2007 13:21:08 vasta tsitaadiga

TV-kaardi salvestustest (MPEG1 ja MPEG2) reklaamide ja alguste-lõppude mahalõikamiseks pole paremat näinud kui Dijital-i toodud Womble editori eelkäija MPEG2VCR (ilmselt ka Womble ise siis samahea).

Heaks teeb asja just täpne ja mugav (kerida saab pildiga edasi-tagasi 3 kiirusega) frame'i järgi lõikamine ja juppide kokkuliitmine ilma uuesti pakkimata, mis teeb töö kiireks ja tulemuse kvaliteet ei kannata. Tasuta päris ei ole, aga minuarust see trial seal töötab mul siiani... :s
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2007 15:07:40 vasta tsitaadiga

tiit256 kirjutas:

Video settingutes on frame rate 25 ning output size 768*576 Paremat ei anna panna.

PAL telesignaal ongi selline.

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
HV kasutaja nr. 933
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.04.2007 22:56:07 vasta tsitaadiga

Tegelikult PAL D2 video on siiski 720*576 seni olnud...
Ka mina salvestan divx 511 koodekiga, bitrate 8000 ehk siis maksimaalne võimalik.Pärast lõikumist pakin kokku selle aga xvid 1.1.0 ga sest selle pilt meeldib enam kui muud seninähtud ja ka standalone mängib seda hästi maha.`Divxit algselt kasutan seepärast et deinterlace saan lennult reaalajas kohe korda capture ajal.Võrreldes mõne vähepakkiva või pakkimata aviga reeglina vahet ei märka (mõõta võibolla saaks aga pole huvi tundnud).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2007 14:07:05 Re: Kas leidub head vabavara lihtsate videoklippide töötlemiseks? vasta tsitaadiga

tiit256 kirjutas:

Tahaks mingit lihtsat proget , milles saaks klipile alguse ja lõpu ära märkida , mittevajaliku kustutada ning lõpuks tulemuse salvestada sama kvaliteediga ning soovitavalt avina.
Või oskab keegi movie makeri tuunimise näpunäiteid anda et asi kiiremini kulgeks?


sain aru ,et sa tahad lihtsalt lõikuda videot mitte ümber kodeerida. Selleks siiski virtualdubmod parim.
avad video. shift+paremale vasakule nooleklahvidega liigud mööda keyframe (ainult nende kohtade pealt saab lõigata) märgid lõiku alguse klahviga "home", märgid lõigu lõpu klahviga "end" kustutad märgistatud lõigu klahviga "del"
Valid video menüüst direct stream copy
salvestad video save nupuga

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 18.04.2007 11:56:35 vasta tsitaadiga

DivX salvestades soovitaks keyframe panna tihedamalt, vaikimisi on iga 300 kaadri tagant, vabalt võib panna iga 5 kaadri tagant. Fail tuleb küll mõnevärra suurem, aga lõigata lihtsam.
Kahjuks on VirtualDub piiratud ainult .avi-ga. MPEG1 ja MPEG2 ta kahjuks ei salvesta, selleks on tõesti Womble MPEG Editor ilmselt parim, mis suudab ka direct stream copy-t teha ja lõigata/liita videot mistahes kaadrilt, ei pea olema I-frame. Kahjuks jah tasuline kuigi trial olemas.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kas leidub head vabavara lihtsate videoklippide töötlemiseks?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.