|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
10.04.2007 20:51:36
|
|
|
Mina isiklikult pole ühtegi näinud mis fiilingu poolest sarnane oleks, ka mitte BoS
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
g-nome
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2002
|
11.04.2007 00:05:14
|
|
|
| just täpselt. stalker ulatub lihtsalt kõige lähemale...imo. seega soovitasingi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paganarh
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.09.2004
|
11.04.2007 10:04:01
|
|
|
tjah, paralleele võib tõesti tõmmata kuna Stalkerit on nimetatud "oblivion with guns" ja kuna Bethesda teeb Fallout 3 siis tulebki ilmselt.... oblivion with guns (I hope to god not)
muidu Ho Ho'l õigus, ei ole ühtegi mängu mis küündiks oma feelingult F1 ja F2 tasemele.
...ja see on väga kurvastav
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
16.04.2007 11:00:20
|
|
|
irw, tee võrdlete fallouti stalkeriga?
üks on meistriteos ja teine on ummm... öelge ise http://www.nma-fallout.com/fallout3/fo3-ext1.jpg
Naljamehed
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
16.04.2007 11:12:55
|
|
|
Noname, ja surnud van bureni pilti võrdluseks tuua on üsna kaval mõte?
bethesda pole isomeetriliste või ülalt-alla vaatega mängudega just palju tegemist teinud, esimese isiku perspektiiviga küll...
muide, mitte et ma bethesta oskustes ja võimalustes kahtleks.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
16.04.2007 11:54:15
|
|
|
Ikka juhtub, et mõni "guru" ei tea, mis möla suust välja ajab
Kuid Fallout3 ise on hetkel liiga lahtine, et sellest midagi rääkida. Arvata on, et see ei tule sama, mis esimeste osade mängijad ette kujutavad. Ja kuna ka mängijad on ~10 aastat vanemaks saanud siis nende peale, ka vast väga ei loodetagi.
Ise ei hakka midagi ette kujutamagi, enne kui Bethesda poolt muud infi pole, kui: "võimalik;vara veel öelda; kaalume; eelstaadiumis jne.")
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.04.2007 12:31:59
|
|
|
| Noname kirjutas: |
| üks on meistriteos ja teine on ummm... öelge ise |
Teine on suht-koht tavaline FPS üksikute RPG sugemetega?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taat
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2002
|
16.04.2007 16:17:11
|
|
|
see pilt sul seal 4-5 aastat vana, Black Isle FO3 (koodnimi van buren).
ja muidugi üsna imelik võrrelda mänge aniult skriinide järgi. Pealegi ainult reso ja graafikamootorite uued vidinad ei tee graafikat heaks. IMHO on kunstniketöö palju tähtsam ja fallout seeria visuaalne pool (nagu praktiliselt kõik tahud fo1 ja fo2-s 8) ) on vägagi õnnestunud - mäng ei riiva silma ka tänapäeval.
endal väga suurt usku bethesdasse ei ole. vbla nii ongi parem, jääb neile võimalus üllatada ...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
16.04.2007 16:52:15
|
|
|
| marcor1 kirjutas: |
| Kuid Fallout3 ise on hetkel liiga lahtine, et sellest midagi rääkida. Arvata on, et see ei tule sama, mis esimeste osade mängijad ette kujutavad. Ja kuna ka mängijad on ~10 aastat vanemaks saanud siis nende peale, ka vast väga ei loodetagi. |
liiga lahti küll, aga...
need mängijad, kes on ~10 aastat vanemaks saanud, just täpselt nende peale loodetaksegi. inimesed, kellel on tekkinud töö, mõningane hulk vaba raha, reeglina vaba aega suht vähem kui 10a tagasi, nii et mäng kestab nende jaoks kauem. mis seal negatiivset on?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
16.04.2007 19:28:55
|
|
|
| londiste kirjutas: |
liiga lahti küll, aga...
need mängijad, kes on ~10 aastat vanemaks saanud, just täpselt nende peale loodetaksegi. inimesed, kellel on tekkinud töö, mõningane hulk vaba raha, reeglina vaba aega suht vähem kui 10a tagasi, nii et mäng kestab nende jaoks kauem. mis seal negatiivset on?  |
Vaadates turuseisu siis kasulikum, on suunata oma toodang nooremale sihtgrupile. Võrdluseks kasvõi siinne foorum - Gothic3 52 lk vastukaja, Oblivion 133 lk vastukaja - sisult suht sarnased kuid õhustik oli Gothicus minu jaoks oluliselt "täiskasvalikum" . Ja seega meeldis mäng ka kokkuvõtteks rohkem. No ja kui ajada sisu ka veel keeruliseks ja süvenemist nõudvaks siis väheneb müüginumber veelgi...ehk siis ühinen eelkõnelejaga - loodame, et bethesda üllatab.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.04.2007 19:49:34
|
|
|
Selline postituste arvu järgi võrdlemine ei näita midagi.
1) Oblivioni haibiti rämedalt rohkem
2) see tuli kõvasti varem välja
3) seal teemas sai veel enne mängu väljatulekut päris mitu suurt sõnasõda maha peetud
4) kui palju poste on tehtud kummagisse teemasse enne ja peale mängu väljatulekut?
Tasuks arvestada ka seda, et tegelikult on Oblivioni seeria märksa vanem kui Gothic. Paraku küll enamus inimesi vist ei tea Oblivioni seeria kaht esimest teaost.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
16.04.2007 20:06:15
|
|
|
No teine näide on Troika käekäik - tegi suurepärased mängud kuid läks ikkagi pankrotti... Viimane - Bloodlines - kuulub minu jaoks kindlalt, mängitud mängude top10 hulka. Võibolla äärmuslik näide - Doom3 vs. Bloodlines - 100:12 - ehk siis action ja "kellad/viled" müüvad.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
16.04.2007 20:20:50
|
|
|
bloodlines ei ole ilma patchideta mängitav, sellel on hunnik koledaid puuke, käimasaamine oli pita, mälunõuded jms. nüüdseks on täna fännide jõupingutustele enamik puuke välja juuritud. qa troikal puudus pmst. võta arcanum oma lekkiva mäluga kasvõi.
sama lugu gothicu kohta.
bugid + lack of polish. ja kiirustav väljalase ei vabanda.
muide, foorumiteemad on täiesti bullshit näitaja.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
16.04.2007 20:25:13
|
|
|
hmm ei tea küll, gamershell väidab küll et tegu fallout3'ega: http://www.gamershell.com/pc/fallout_3/screenshots.html
minu mäletamistmööda suht sarnane küll...
| marcor1 kirjutas: |
Ikka juhtub, et mõni "guru" ei tea, mis möla suust välja ajab
Kuid Fallout3 ise on hetkel liiga lahtine, et sellest midagi rääkida. Arvata on, et see ei tule sama, mis esimeste osade mängijad ette kujutavad. Ja kuna ka mängijad on ~10 aastat vanemaks saanud siis nende peale, ka vast väga ei loodetagi.
Ise ei hakka midagi ette kujutamagi, enne kui Bethesda poolt muud infi pole, kui: "võimalik;vara veel öelda; kaalume; eelstaadiumis jne.") |
teadmised/mittetundmine mingitest vanadest raalipeladest ei tee veel kedagi guruks ega mitte-guruks.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
g-nome
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2002
|
16.04.2007 20:46:17
|
|
|
| noh f3 on selline fänni värk rohkem, tulgu ta või tekstireziimis, kui storitelling on vägevam kui varem on hitt olemas.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
16.04.2007 20:48:44
|
|
|
See ei ole "vana raalipela" see on klassika. Klassikaks sai ta tänu mängu fiilingule ja see ongi, mida uuest oodatakse.
Mingid übervalguseffektid, fototekstuurid, eraldi värisevad lehekesed põõsas, reaalselt purunevad lambikuplid jne., ei korva sisu ja õhkkonna puudumist ning mängitavust. Vähemalt mulle mitte - viimati mängisin FO2 aasta tagasi läbi. Algul ehmatab graafika tiba ära kuid mängitavus ja mis seal salata nostalgia, paneb selle kiirelt ununema...
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
16.04.2007 20:58:33
|
|
|
tekstireiim ei päde.
storytelling ei ole falloutides ainult storyna. seesama atmosfäär, fiiling ongi põhiline. kogu kupatus koos kasutajaliidesega on ju spetsiaalselt selliseks ehitatud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
16.04.2007 21:11:12
|
|
|
aga jah fiilinguid on ju erinevaid, (story, heli, pilt jne) kes mida hindab....
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
16.04.2007 22:09:07
|
|
|
kombinatsiooni. kõike selles mõttes. eeldusel, et ei ole mingeid puudeid mõne osa tajumise suhtes, siis kui ühest neist midagi pinda käib, siis on sealt midagi valesti. ja see 'valesti' on loomulikult subjektiivne.
muide, mtak fallout > fallout2. lihtsalt sellepärast, et teises oli huumoriga üle piiri mindud. piir on siis minu enda peas ja personaalne värk. et siis esimene balansseeris seal naljaka ja tõsise piiril, olles samas üsna tõsine. teise lasi juba hooga mõlemale poole.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.04.2007 22:16:57
|
|
|
Nagu korduvalt juba öeldud, siis on pilt van burenist, ehk siis esimesest katsest teha F3'e. Praegu tehtavast mängust screenshotte ei eksisteeri. Samas stiilis võiks mõni välja otsida Prey gameplay video aastast ~1998 ning DNF'i screenshotid aastast 2003. Eks igaüks ise otsustagu palju neil lõplike mängudega pistmist on
| Noname kirjutas: |
| aga jah fiilinguid on ju erinevaid, (story, heli, pilt jne) kes mida hindab.... |
Senises Fallouti seerias on need kõik olemas, lihtsalt iga piksli jaoks ei kulutata nii palju arvutusressursse kui järjekordses "next gen" FPS'is/pint&click film. Selle arendamise ressurss kulutatakse hoopis sisulise poole arendamise peale.
Vähemalt umbes nii käis see esimese kahe Falloudi korral. F2 oli sisuliselt lihtsalt suuremat sorti MOD F1'le koos minimaalsete mootori muudatustega. Mis juhtub kolmandaga ei tea praegu veel keegi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
16.04.2007 23:45:42
|
|
|
Ho Ho, kartustele vastavalt kulutatakse just piksli peale rohkem arvutusressursse.
selles, et keegi praegu veel ei tea, on sul ilmselt õigus.
edit: mootor on vahend story toomiseks reageerijani. fallout töötas. misk mitte ka fallout2 samal kujul. kolmas täpselt samal kujul analüüsijate silmis v-o ei töötaks kuid reaalselt ilmselt töötaks ka sama mootori peal mis 2 esimest ja saavutaks meeletu fanbase. subjektiivne arvamus, ma tean. granted suurem resolutsioon and that might just work.
continued: eeldaks teatavat fanbase (olemas), stiili (bethesda suudab seda luua, ilmselt), ja enam-vähem plausible lugu. kõik, mis edasi tuleb on ainult pluss.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.04.2007 01:14:42
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Ho Ho, kartustele vastavalt kulutatakse just piksli peale rohkem arvutusressursse. |
Kulutagu, peaasi et need värvilised pikslid ei ole põhiliseks müügiartikliks. Mind ikka huvitab mis nende taga peitub
| londiste kirjutas: |
| mootor on vahend story toomiseks reageerijani. fallout töötas. misk mitte ka fallout2 samal kujul. kolmas täpselt samal kujul analüüsijate silmis v-o ei töötaks kuid reaalselt ilmselt töötaks ka sama mootori peal mis 2 esimest ja saavutaks meeletu fanbase |
2d graafika võlu ongi selles, et seda on suht-koht lihtne üsna detailseks teha ilma meeletult prose/video ressursse kulutamata. Samas valu on selles, et keegi peab kogu selle graafika valmis tegema. 3D's on lihtne, model koos tekstuuride-animatsioonidega võtab mega-paar, 2d's igast asendist kõigi relvadega kõik animatsioonid võtavad kordades rohkem. Samuti ei saa 2d's eriti lihtsalt kasutada igasugu tänapäevaseid graafikaefekte.
Olen üsna kindel, et mõningaste muudatustega oleks F3 üsa edukalt hakkama saanud originaal Fallouti mootoril. Lihtsalt nõks reso juurde ning maailm veidi suuremaks ning olekski korras olnud. Ainus jama on, et mäng on ~5a hiljaks jäänud, tänapäeval enam mängude sisu eriti ei müü, vaja on just igasugu bling-bling efekte, muu on sageli teisejärguline.
Kas keegi pole mõelnud, mida oleks võimalik teha kui võtta mõni 5-10a vana mängu tehnoloogia ning kasutada ära tänapäevaste PC'de võimsus? Kui palju detailsemaks ning sisutihedamaks saaks asju teha? Näiteks Xcom1/2 olid suurepärased ka paari mega mäluga ning pea olematu proseressursiga. Kui neile anda giga mälu ning asisem dualcore siis kui kaugele suudetaks arendada AI ning füüsika, rääkimata kaartide suurustest. Elder scrollsi seeria teise osa maailm on sadu, kui mitte tuhandeid kordi suurem kui kõigi teiste 3d rollikate oma kokku. Graafikat esimese hooga ei tormakski väga muutma, see kulutab liiga palju ressursse. UE3 autorid rääkisid et >2/3 proseressursist on üsna otseselt seotud graafika ekraanile manamisega
Kaudselt sarnasel teemal sai arutletud siin.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
17.04.2007 07:40:42
|
|
|
| marcor1 kirjutas: |
| Klassikaks sai ta tänu mängu fiilingule ja see ongi, mida uuest oodatakse. |
Kahjuks oma ligi 20 aastase mängukogemuse juures olen hakanud jõudma arusaamale, et paljud mängud millepuhul tänapäeval saab rääkida sellest "miskist fiilingust" tegelt polnudki nii hirmus head. Mitte muidugi, et nad poleks head olnud. Lihtsalt tol ajal sai noorem oldud ja vähem kriitilisem ningt lihtsamini vaimustusse viidav. Sellest ajast süstiti mingi kindla asja suhtes pisik sisse ja tänapäeval mõnda sellist asja mängides toidab rahulolu rohkem see peas olev mälestus kunagisest naudingust kui tegelt toorelt võttes mängu headus. Näiteks ise võiks ma võtta vana originaal doomi ja selle lõpuni mängida kuna kunagi kui asi alles tuli suutis see niivõrd palju mind vaimustada. Sama asi duke'ga. Tegelt nad mõlemad praegu võttes mõttetud shuuterid millel eriliselt sitt grafa aga samamoodi see vana miski mälestus ja fiiling toidab seda ja muudab nagu kuidagi paeluvaks ja heaks asja. Samamoodi nagu ma praegu aeg ajalt võtan ja mängin sega emuga paari oma kunagist lemmikut mängu - shinobi 3 ja golden axe 3 - lihtsalt mingi pisik ammustest aegadest.
Mis ma tahan öelda on see, et me ise lihtsalt saame piisavalt vanemaks a kuigi tuleb häid mänge (enda seisukohalt on praegu mäng hea siis kui ma kasvõi üks kord viitsin selle lõpuni mängida) siis sellist siirast vaimustust nagu kunagi nooremana mõni asi tekitas enam ei saagi olla. Ehk siis vaimustust saaks tekitada uuesti kui võtta vana asi ja teha remake, lihtsalt viimasepeal graafikaga ja nö.efektidega aga mittev mängu kui ennast muutes. Ise olen ju kahh päris vähe guugeldand X-COM remake'i jne.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
17.04.2007 08:24:28
|
|
|
saab ikka, nii fallout kui xcom kui golden axe kui veel mõned vanad mängud on sellised, mida ma küllalt tihti ka reaalselt mängin.
ausalt öeldes on mtak siiani parim remake olnud uus sid meier's pirates!. sama mäng pluss kaasaegsem graafika miinus suht üldiselt halvaks peetud featuur-paar, pluss paar väiksemat uut.
| Ho Ho kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| mootor on vahend story toomiseks reageerijani. fallout töötas. misk mitte ka fallout2 samal kujul. kolmas täpselt samal kujul analüüsijate silmis v-o ei töötaks kuid reaalselt ilmselt töötaks ka sama mootori peal mis 2 esimest ja saavutaks meeletu fanbase |
2d graafika võlu ongi selles, et seda on suht-koht lihtne üsna detailseks teha ilma meeletult prose/video ressursse kulutamata. Samas valu on selles, et keegi peab kogu selle graafika valmis tegema. 3D's on lihtne, model koos tekstuuride-animatsioonidega võtab mega-paar, 2d's igast asendist kõigi relvadega kõik animatsioonid võtavad kordades rohkem. Samuti ei saa 2d's eriti lihtsalt kasutada igasugu tänapäevaseid graafikaefekte. |
sa tõid ilusasti ise 2 suuremat 2d viga välja. tänapäevaste resodega on 2d tarbimine tõsine probleem. kui ma õigesti mäletan, siis fallout: tacticsi ja toee või miski muu uuema 2d rpg tegijad ütlesid, et mälu hakkab jube väheks jääma. 3d on selles osas tõesti lihtsam, seda enam et korralikud apid on ju olemas. 3d plussiks on veel needsamad efektid (mis tänapäeval on juba väga tõsine pluss), sujuvam animatsioon ja elamine peamiselt gpu seljas. rohkem niimoodi lambist ei tulegi meelde
| Ho Ho kirjutas: |
Kas keegi pole mõelnud, mida oleks võimalik teha kui võtta mõni 5-10a vana mängu tehnoloogia ning kasutada ära tänapäevaste PC'de võimsus? Kui palju detailsemaks ning sisutihedamaks saaks asju teha? Näiteks Xcom1/2 olid suurepärased ka paari mega mäluga ning pea olematu proseressursiga. Kui neile anda giga mälu ning asisem dualcore siis kui kaugele suudetaks arendada AI ning füüsika, rääkimata kaartide suurustest. Elder scrollsi seeria teise osa maailm on sadu, kui mitte tuhandeid kordi suurem kui kõigi teiste 3d rollikate oma kokku. Graafikat esimese hooga ei tormakski väga muutma, see kulutab liiga palju ressursse. UE3 autorid rääkisid et >2/3 proseressursist on üsna otseselt seotud graafika ekraanile manamisega  |
5-10a vana mängu tehnoloogia? ai tase on imo siiski rohkem tegijate geniaalsuse või selle puudumise taga olnud. korraliku füüsika olemasolu vajaduses ma põhimõtteliselt nii kindel ei oleks
kaardi suurus on asi, mis tõesti tänapäeval vähe rohkem annaks mänguruumi (xcomi näitel ma küll arvan, et kaardid olid piisavalt suured, veel paar korda suuremad, ja asi oleks tõsise masohismini jõudnud ).
daggerfalli maailm on kuuldavasti üsna tühi ja repetitive
ue3?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
17.04.2007 08:44:27
|
|
|
Auroniga ei saa nõus olla - pc mänge on ju väga palju, ometi on nende sadade seast mõned, mis jäävad kripeldama, et tahaks veel. Enamus mängudega on nii, et kui korra läbi mängitud siis aitab. Eriti kehtib see stooriga mängude kohta. Näiteks kui tuli välja, fännide poolt tehtud lisa Tief2-le (tuli välja peale Tief3 ilmumist) siis alustasin mängu kuid sinna see ka jäi - graafiline tagasiminek oli liiga valus. Samas FO2 on 3 x läbi mängitud, ~6a ja 1a vahedega.
Samas maitseid on erinevaid - kui mõnda jättis FO külmaks siis mis seal ikka...
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
17.04.2007 09:06:55
|
|
|
| marcor1, mu point on selles, et tänapäeval nö. old school meestejaoks on vägaraske teha nö. uut osa mingist mängust millega koidab kuskil ajusopis väga meeldiv ammune kogemus. Uus võib küll hea olla aga jätab tunde, et "midagi on nagu puudu".
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
17.04.2007 09:12:00
|
|
|
Auron - seda väitsin minagi, et arvatavasti uue tegemisel arvestatakse ikkagi hetke turuseisu, mitte 10a taguseid fänne. Sest ettevõtte põhikiri, näeb ette toota kasumit...
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
g-nome
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2002
|
17.04.2007 10:49:42
|
|
|
| londiste kirjutas: |
tekstireiim ei päde.
storytelling ei ole falloutides ainult storyna. seesama atmosfäär, fiiling ongi põhiline. kogu kupatus koos kasutajaliidesega on ju spetsiaalselt selliseks ehitatud. |
jäjä, ei viitsind pikalt lobiseda. aga jah oled õigel teel 8)
aga jah üldiselt võiks rohkem mänge teha põnevate raamatute põhjal...imo need mis tehtud on olnud üsna head...võiks veel pushida.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.04.2007 11:50:43
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| ai tase on imo siiski rohkem tegijate geniaalsuse või selle puudumise taga olnud |
Kindlasti mingil määral ka prosevõimsuse ja mälumahu taga. Kõige suurem pidur on vast aga lihtsalt eelarve suurus
| londiste kirjutas: |
| korraliku füüsika olemasolu vajaduses ma põhimõtteliselt nii kindel ei oleks |
Xcomis oleks korralik plahvatuste füüsika päris huvitav olnud. Näiteks kui kusagil kahe maja vahelises kitsuses mõni suurem pauk teha siis oleks pidanud seinad lööklainet veidike juhtima. Sama moodi oleks saanud majade kokku kukkumist nats paremakst teha. Apocalypses on asjad juba sutsu paremad kuid saaks teha veel palju paremini. 2D's muidugi oleks selle oluliselt parendamine üsna keerukas.
| londiste kirjutas: |
| daggerfalli maailm on kuuldavasti üsna tühi ja repetitive |
Tühi see kindlasti polnud kuid korduv küll. Pole ju eriti lihtne kirjeldada 15000 asulat ning koobast ja 750000 NPC'd
Unrreal Engine 3
The Next Mainstream Programming Language: A Game Developer's Perspective
Seal küll pole välja toodud toda 2/3 numbrit, hetkel paraku ei mäleta kus seda nägin. Küll on seal räägitud, et high-level objektide simuleerimiseks ning skriptide jooksutamiseks kulutatakse kõigest ~10% proseajast. Seal peaks sisalduma ka AI.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
17.04.2007 12:26:07
|
|
|
on ikka seal, lk 17/51.
hmm, sa vist ei mõelnud seda, jutt vähe teisest asjast.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H!tman
Piiratud kasutaja

liitunud: 22.03.2005
|
17.04.2007 15:50:24
|
|
|
Mingeid pilte võiks juba tulla
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
3 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taat
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2002
|
19.04.2007 16:19:48
|
|
|
| http://fallout.bethsoft.com/ jää on vist liikuma hakanud. saidil pole küll midagi peale ühe postri, aga algus on tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
19.04.2007 18:26:57
|
|
|
..seegi poster on ~1 aasta vana. Kui hästi läheb siis varsti on väljas...aasta-kahe pärast.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
19.04.2007 19:08:16
|
|
|
foorum oli masendav.
turnbased vs. realtime
isometric vs. firstperson
jne.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mutabor
HV veteran

liitunud: 06.06.2002
|
20.04.2007 00:12:56
|
|
|
| londiste kirjutas: |
foorum oli masendav.
turnbased vs. realtime
isometric vs. firstperson
jne. |
see on pigem nii et enamasti hullud fallout seeria fännid vs. enamasti noorem põlvkond kellel on teine nägemus mängudest.
selge see et need kes tõeliselt armastanud fallout seeriat tahavad näha midagi väga sarnast eelmistele osadele: isometric, turnbased, mature, must huumor, korralikud NPC dialoogid, easter eggs, SPECIAL, korralikud questid erinevate lahenduste variantidega kulleri questide asemel, hea stoori ja selle esitlus jms.
pean ausalt tunnistama, seda kõike tahan minagi. kuid paraku on nii et kui ei ole isomeetriline siis maru keeruline teha seda turnbaseks, minu jaoks oleks realtime combat pettumus. häid dialooge olen ma näinud vast ainult black isle või troika mängudes. kui Bethesda suudab välja tulla korraliku mature contentiga siis mul oleks selle yle väga hea meel... aehh.. mis seal ikka, lootus jääb
ma väga loodan et tuleb hea mäng välja, kuid kas ta tuleb fallout seeria vääriline? loodame parimat.
_________________ /allkiri |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
20.04.2007 10:05:54
|
|
|
üks sealse foorumi tegelane ütles hästi - et loogiline oleks eeldada samas mänguseerias sama või sarnast süsteemi, vaatepunkti jne.
pmst mis oleks juhtunud, kui oblivion oleks isomeetriline? või nwn first person?
ehk siis karta on, et mäng kukuks suhteliselt läbi, olenemata sellest, kas see iseenesest on hea või väga hea.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
g-nome
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2002
|
20.04.2007 11:03:32
|
|
|
| eh isokas? aitab küll nagu ...tahaks ikka läbi vaultboy silmade ikka ükskord kogu seda värki näha, hummeriga wastelandis kimada...samuti pole see turnbasing mingi oluline asi... oluline on wastelands, brotherhood, ncr, nero, enclave jne. fiiling peab õige olema...siis töötaks stalkeri moodi rpg/fps väga hästi. 3rd view oleks ka hea.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.04.2007 11:16:48
|
|
|
Seni on Falloudis turn based võitlus pannud just sügavamalt järgi mõtlema oma taktika üle. Reaalajas või BoS'is olnud CTB süsteemiga kaob asjal vähemalt minu jaoks taktikal võitlustel igasugune võlu
[edit]
Lisafeaturina võib seal mängus muidugi igasugu asju olla, lihtsalt need ei tohiks varjutada mängu senist mehaanikat.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
troglodyte
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2002
|
20.04.2007 11:40:04
|
|
|
Turn-based on täiesti vajalik feature, ilma selleta ei ole Fallout.
Isomeetrilisuse kadu mind isiklikult ei häiriks, kui see 3D oleks tehtud nagu näiteks Dungeon Sieges, et ei ole naelutatud su peategelase seljataha vms.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
20.04.2007 11:42:08
|
|
|
IMO milleks oleks pidanud Bethesda litsentsi ostma kui ei kavatse sarnast mängu teha?
Kui asi ei tule piisavalt sarnane F1&F2'le mustavad fännid kogu kompanii maa põhja ning mõistlikum oleks siis olnud ilma fännide taagata mingi suvaline post-nuclear mäng teha...
Lisaks oleks veel 5$ milli kokku hoidnud mis Interplay'le maksti.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.04.2007 11:51:23
|
|
|
| connor kirjutas: |
| IMO milleks oleks pidanud Bethesda litsentsi ostma kui ei kavatse sarnast mängu teha? |
Nimi maksab. Ennegi nähtud kus vanast heast mängust tehti uusversioon kus originaaliga eriti seost pole.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
20.04.2007 12:06:57
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Nimi maksab. Ennegi nähtud kus vanast heast mängust tehti uusversioon kus originaaliga eriti seost pole. |
Konsoolikat Fallout:BoS (häälda:Fallout, Piece-of-S**t) ei aidanud nimi kah.
Samuti ei osutunud tactics (kuigi iseenesest vägagi korralik mäng) loodatud rahamasinaks, kuigi alles hoiti enamik algsest süsteemist, lihtsalt genre liikus RPGst tactical RPG poole.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paganarh
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.09.2004
|
23.04.2007 09:54:42
|
|
|
Nuh, ma tahaks ka et tuleks isomeetriline ja turnbased aga olgem reaalsed- Bethesda esindaja on maininud et isomeetrilist ei tule, see ei ole Beth'i pärusmaa. Kuna tuleb 1st ja/või 3rd person siis ei kujuta ette kuda seda turnbased lahendada saaks.
Ehk siis- ei tule isomeetriline ja ei tule turnbased.
Ütleme ausalt, ei lootnudki et tuleb. Pole lihtsalt mõtet oodata et praegusel ajajärgul tehakse isomeetriline ja turnbased mäng mida hakkavad mängima ainult mõnisada tuhat pikkade habemetega rabid fänni ( o/ ). Praegu on mu lootus jäänud lihtsalt sellele et kogu mängu atmosfäär antakse siiki võimalikult ehedalt edasi uues vormis.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
23.04.2007 10:46:47
|
|
|
Tahaks näha süsteemi, kus 10 sõdalast võitlevad tühermaal, relvadeks segiläbi minigunid, kuvaldad ja leegiheitjad? Ehk siis storyga quake arena ?
| Paganarh kirjutas: |
| Pole lihtsalt mõtet oodata et praegusel ajajärgul tehakse isomeetriline ja turnbased |
? - HOMM5, NWN2, WOW, tulemas Jagged Alliance 3D...
Aga jah, Bethesda tegelase jutu järgi, pole sealt midagi oodata.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
23.04.2007 11:09:49
|
|
|
| marcor1 kirjutas: |
| Paganarh kirjutas: |
| Pole lihtsalt mõtet oodata et praegusel ajajärgul tehakse isomeetriline ja turnbased |
? - HOMM5, NWN2, WOW, tulemas Jagged Alliance 3D... |
Ei saa pihta, ükski neist ei ole ju isometric, ja vaid 1 on turnbased... (JA3D kohta ei tea öelda)
_________________ I prepared Explosive Runes this morning |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
23.04.2007 11:15:41
|
|
|
Oluline pole niivõrd isometric kui pealvaade, mille puhul saaks mõelda turnbased süsteemile.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|