Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  WinXP wireless bridgena märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 13.04.2003 22:40:34 WinXP wireless bridgena vasta tsitaadiga

Mure järgmine:

korterelamus on tehtud LAN neljale arvutile. Selles LANis on üks (viies) masin, mis peaks võtma wirelessi vastu ja seda siis hubi kaudu maja peale laiali jagama. See viies masin jooksutab os'ina winxp'd ja wireless ning LAN connection on bridgena ühendatud. Siit probleemid alguse saavadki. Nimelt, seni kui pole loodud bridge't on wireless lingi kaudu ilusti võimalik pingida teisel pool asuvat IP'd, peale bridge tegemist paraku aga enam ping ei liigu icon_sad.gif Ei masinast, mis bridgena töötab, ega ka teistest mis selle taha jäävad.
Kas keegi siinsetest lugejatest/kirjutajatest on ehk taolise asjaga kokku puutunud? Ehk on selle winxp bridgenduses mingi kaval konks, mis mul siiani tegemata...

üldkokkuvõttes oleks vaja sellist lahendust, mis lubaks ülejäänul neljal masinal siis pppoe connectioneid luua üle wireless lingi asuva masinaga.

Kuna pole linuxiasjanduses kodus, siis eeldaks ikkagi, et winxp tasemel peaks ka asi lahendatav olema

Lolli peaga jätsin lisamata, et wireless kaardiks on SMC W2602 v2 ja lani kaardiks 3COM... täpsema jutu saab õhtuks.

Hiljem lugesin ka selle: http://www.microsoft.com/windowsxp/expertzone/columns/crawford/02april22.asp
läbi ja surusin mõlemad kaardid compatibility mõudi, mismoodi see kogu üritusele mõjus, saab samuti teada alles õhtul kui koju olen jõudnud.

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 10:18:23 vasta tsitaadiga

Kas ma olen tõesti ainuke, kellele sellised mõtted pähe tulevad, et netti jagav arvutiront võiks xp'd jooksutada... icon_redface.gif
_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.04.2003 10:59:46 vasta tsitaadiga

Sa oled ma ei tea mitmes kes ei oska otsingut kasutada, igasuguste jagamiste teemadel on juttu kui palju ja üldpõhimõtted väga sarnased.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 11:28:22 vasta tsitaadiga

A küsimus pold, et kuidas jagada vaid peamiselt hädakisa teemal - winxp bridge ei funka... tean seda linuxipurgi varianti kuid kahjuks ei käi mu teadmised asjast üle icon_sad.gif

a noh, eks ma ocin siis, palju siin sellest xp bridgest juttu on olnud...
/nagu arvata oli - pole enne sel teemal niiväga sõna võetud ühtigi/

Pealegi pole mul vaja jagada ühte ainumast pppoe accounti (sellisel juhul piisab tõesti ICS'ist) vaid tekitada võrk (e. siis oma maja lan ühendada üle wirelessi teisega), üle mille saavad neli erinevat kasutajat oma pppoe accountide kaudu netti minna...

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.04.2003 12:27:50 vasta tsitaadiga

Ok, alguses sain veidi valesti aru, sellist tahtmist pole siiski siin foorumis jahutud.
Teemast: ise viitad kohale, kus asi puust ja punaseks ette tehtud. Seega kontrolli üle, kas ikka oled piisavalt täpselt juhiseid järginud
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 12:30:51 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Ok, alguses sain veidi valesti aru, sellist tahtmist pole siiski siin foorumis jahutud.
Teemast: ise viitad kohale, kus asi puust ja punaseks ette tehtud. Seega kontrolli üle, kas ikka oled piisavalt täpselt juhiseid järginud


Heh, alles õhtul saan hakata seda tshekkama... seni tegelen maa kuulamisega, ehk selgub veel midagi asjalikku juhuks, kui viidatud toimingud ka ei aita...

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 14.04.2003 13:14:01 vasta tsitaadiga

Kas lülitasid peale bridge tegemist ka ICS'i sisse? Kui sa pole seda teinud, siis ei imesta, et net ei tööta. Näitena on minul masinas kolm võrgukaarti, kahe vahel on bridge ja kolmas jagab neile sisevõrku, mille taga on ka internet.

viimati muutis Karzum 14.04.2003 13:43:24, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2003 13:17:08 vasta tsitaadiga

... kas oled ikka õige asja bridge'nud lan ja wifi, mitte pppoe ja wifi ?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2003 13:18:33 vasta tsitaadiga

Karzum kirjutas:
Kas lülitasid peale bridge tegemist ka ICS'i sisse? Kui sa pole seda teinud, siis ei imesta, et net ei tööta.
... teised masinad lan'is ei saaks ju ilma ICS üldse net'i ?!
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 13:19:31 vasta tsitaadiga

LAN ja WIFI ikka bridgetud jah... aru mai taipa, mida see ICS siia praegast puutub? mul vaja nn kaks väikest LAN'i üle wirelessi kokku viia, sealt edasi pppoe ühendusega on juba käkitegu... ehk siis on masinale ka teistel ligipääs olemas, kuhu pppoe kliendid logima peavad ja see omakorda saadab nad juba laia interneedusesse...
_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 13:41:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

... teised masinad lan'is ei saaks ju ilma ICS üldse net'i ?!


teises võrgus on masin (loeme seda edaspidi kui teenusepakkujat), millega minu majas olevad pppoe kliendid peavad ühenduma, et netti pääseda. Minu maja ja teenusepakkuja vahel on wireless link (see täitsa toimib seni, kuni pole WLANi ja LANi bridgesse surunud). Sellega luuakse siis kanal, mida mööda minu majas asuv pppoe klient teeb pöördumise teenusepakkuja purki, mis selle vastu võtab ja oma otsuse teeb edasise kohta.. Teoreetiliselt see vähemalt nii peaks olema eks. Seega näen, et masin, mis bridget teeb ei pea midagi ICSist teadma... või olen ma kuskil millestki valesti aru saanud?

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 14.04.2003 13:55:17 vasta tsitaadiga

Tapa see bridge maha ja kasuta ICS'i. Kas ma saan õieti aru, et internet asub selle teise võrgu taga millesse on wireless ühendus?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 14:03:13 vasta tsitaadiga

Karzum kirjutas:
Tapa see bridge maha ja kasuta ICS'i.

ja kasutan ühele kasutajale mõeldud kiirust nelja peale? Ma loodan ikkagi igale kasutajale saada tema kiiruse ja kõigil süda rahul.
Samahästi võib ju öelda, et viska see wireless minema ja kasuta modemit...

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 14:04:51 vasta tsitaadiga

Karzum kirjutas:
Tapa see bridge maha ja kasuta ICS'i. Kas ma saan õieti aru, et internet asub selle teise võrgu taga millesse on wireless ühendus?

no enam vähem nii võib öelda jah. Pealegi saab ICSiga teha nii, et tõmbad masinas pppoe ühenduse üles ja jagad seda... mul on vaja nii et iga mats läheb oma pppoe kliendiga uitama ja seda juba oma masinast - siinkohal jääb ICS hätta.

_________________
..::ToTuMaN::..


viimati muutis ToTuMaN 14.04.2003 14:06:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2003 14:06:04 vasta tsitaadiga

ToTuMaN kirjutas:
Karzum kirjutas:
Tapa see bridge maha ja kasuta ICS'i.

ja kasutan ühele kasutajale mõeldud kiirust nelja peale? Ma loodan ikkagi igale kasutajale saada tema kiiruse ja kõigil süda rahul.
Samahästi võib ju öelda, et viska see wireless minema ja kasuta modemit...

... nüüd ajad Sa midagi tõepoolest segamini, kiiruses ei tule selle variandiga küll mingit vahet
ja bridge'ga pole Sinu ühenduse puhul midagi pistmist ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 14.04.2003 14:12:12 vasta tsitaadiga

See on puhas interneti suuna jagamine.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 14:13:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

... nüüd ajad Sa midagi tõepoolest segamini, kiiruses ei tule selle variandiga küll mingit vahet ...


igale kasutajale pannakse kiirusepiirang (näiteks 128k) nii, ja nüüd tirime minu kasutajaga selles pööningupillis antud ühenduse lahti ja jagame seda nelja LANis istuva kasutajaga... kogu lugu jaguneb neljale ja pealegi pole me keegi enam teenusepakkuja juures eristatav
variant kaks: kütan oma ühenduse kodust üles oma kasutajakontoga, ärkab naabrimees ja tahab kah kirju lugeda uudiseid tshekata - tõmbab oma ühenduse üles. Tuleb teise naabri poiss koolist, hakkab oma lemmikbändide pilte arvutisse sikutama ja frendidega tshättima... keegi eeltoodutest ei mõjuta minu kiirust oma softijupikeste allalaadimisega jne.
Veel üks oluline aspekt - naabripoiss saab mingi sigadusega hakkama. Ta teeb seda oma kasutajaandmete alt ja ei teki kahtlust, et seda oleks teinud keegi meist ülejäänud kolmest...

Ehk on mõistetav, mida ma taotlen. Ka teenusepakkuja näeb ette, et iga kasutaja läheb netti oma kasutajaandmetega (kui ta kodus köögiarvutile või netiühendusega pesumasinale seda edasi jagab on see tema enda probleem juba).

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 14:20:17 vasta tsitaadiga

nooh, jah... elame näeme. Olen juba loomuselt selline peedist pesumasinale trumli ehitaja icon_razz.gif Igatahes oleks pühapäeval kehva ilma pärast minu wirelessitamine ära jäänud, kuna Trendneti 700,- antenn ei osanud signaali sadava lörtsi seest leida... appi tuli selleks puhuks ehitatud Pringlesi purgi antenn icon_biggrin.gif Paraku eilsete ilmastikuolude tõttu olen täna sunnitud tütrele uue paki krõpsu ostma ja siis sellest torust uue antenni tegema, kuna eelmine lihtsalt vettis ära icon_razz.gif ...võib-olla peaks kasutama WiFi flavoured Pringles'it ja 2,4GHz compatible kondoome (vihmakaitseks siis) icon_wink.gif
_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2003 14:20:24 vasta tsitaadiga

... kuidas saab küll XP all kiirusepiirangut panna icon_eek.gif icon_question.gif
Minuteada ühendab bridge antud juhul wifi ja lan'i kokku
ja kogu moos, ning see bridge peab olema loodud selles
võrku jagavas masinas. Viga võib tekkida ka bridge
loomisel, et kindlasti näidata ära õige võrkar, kust net
sisse tuleb, tihti tehakse just siin viga ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 14:31:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

... kuidas saab küll XP all kiirusepiirangut panna
Minuteada ühendab bridge antud juhul wifi ja lan'i kokku
ja kogu moos, ning see bridge peab olema loodud selles
võrku jagavas masinas ...


... icon_idea.gif ja nüüd tshekkame, kuidas on selle ICS'iga masinas, kus on juba bridge valmis konstruitud ja kus on aint kaks võrguühendust (needki bridgesse hiivatud) - icon_eek.gif tuleb välja, et selle ICS'i jaoks pole enam kohtagi, kust seda peale või maha sättida.

Threadi algul viidatud artiklis kirjutab, et:
tsitaat:

As mentioned earlier, to make a bridge you must select network connections that are not being used by Internet Connection Sharing (ICS) or the Internet Connection Firewall (ICF).


lisaks veel:
tsitaat:
However, if the computer has three network cards, one of them can be the connection to the Internet with the other two used for bridging. To make a bridge this way—using the private ICS connection and another network connection (other than the Internet connection), the bridge must be made before enabling ICS.

...aga mul on kaks võrguinterfeissi (kolmanda jaoks puudub koht lihtsalt) ja mul on vaja sisuliselt enda LAN siduda teisega. Selles tekkivas LANis saab juba iga mats oma pppoe kliendiga vastava pilli jutule, et oma lepingus sätestatud tingimustel interneedust torkida...

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 14.04.2003 14:35:25 vasta tsitaadiga

Nagu öeldud pole sul praegu mingit bridge'i vaja, pane oma wireless ühendusele jagamine peale ja kogu lugu.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 15:11:13 vasta tsitaadiga

Karzum kirjutas:
Nagu öeldud pole sul praegu mingit bridge'i vaja, pane oma wireless ühendusele jagamine peale ja kogu lugu.

...mida see jagamine siis jagab? wireless ju otsapidi netis ei ole. Proovi korra need kirjad veel läbi lugeda. Viimastes olen järjest korrutanud, milles küsimus on...

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 14.04.2003 15:12:22 vasta tsitaadiga

Mnjah tegelikult on küll seda bridgendust vaja. Kui korralikult loeksite saaksite ise aru miks. Niisiis on yks ISP (kohaliku tähtsusega) kes jagab wireless linki laiali. Wireless lingi võtab võtab vastu ühe maja pööningul olev arvut mis annab selel juhetpidi edasi majas olevatele masinatele. Nii nüüd selle ISP gateway'ga yhenduse saamuseks peavad kliendid kasutama PPPoE'd. Yks vasriant on panna selesse winxp masinasse püsti PPPeE klient, sel juhul oleksid kõik majas oelvad inimesed ISP gatway jaoks justkui yks klient. Kuna kiirus jagatakse igale kleindile teatud hulk, siis saavad kõik maja elanikud kamba peale yhe portsu kiirust kuna gateway näeb neid kui yhe kliendina. Teine variant oleks iga kasutaja arvutist algatada PPPeE konnektsioon. sellisel juhul saab iga kasutaja yhe hulga kiirust. Probleem on aga selles, et PPPoE käib läbi bridge, sepärast peabgi töötama WINXP bridgena. MOTT. Mina muidugi lahendaksin selle Linuxiga, aga ToTuMaN on võtnud kinnisidee icon_lol.gif teha see asi windowsiga ära.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 14.04.2003 15:15:19 vasta tsitaadiga

kpihus kirjutas:
Mina muidugi lahendaksin selle Linuxiga, aga ToTuMaN on võtnud kinnisidee icon_lol.gif teha see asi windowsiga ära.

icon_razz1.gif ma üritan teooriat praktikas rakendada lihtsalt... 8)

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 15.04.2003 07:44:53 vasta tsitaadiga

Hell oo,

niisiis jõudsin niikaugele, et surudes WLAN kaardi compatibility mõudi liikus ping bridge masinast, kui ka minu kodusest pillist nn ISP masinani ilusti välja. Teisisõnu pool murest sai murtud. Bridge masinast polnud mingi probleem pppoe kliendiga ühendus luua ja netti saada kuid... bridgest LAN'i poolne ots ei kippunud seda tegema. Nüüd siis tuleb leida, miks seda pppoe relay'd winxp siseses bridges ei tehta...

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  WinXP wireless bridgena
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.