Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: iRobot Roomba Scheduler Vacuuming Robot - robottolmuimeja märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 17:22:29 Ülevaade: iRobot Roomba Scheduler Vacuuming Robot - robottolmuimeja vasta tsitaadiga


Et kõik ausalt ära rääkida, siis sai asi alguse sellest, et abikaasa läks peale 3 aastat lapsega kodusolemist tööle tagasi. icon_smile.gif
Tolmuimemine on ikka tundunud sellise tüütu tegevusena ja nii idanes mõte muretseda aparaat, mis seda iseseisvalt teeks. Poodides olin kohanud Elektroluxi ja Kärcheri omasid, hinnad müstilised 20+keeku.
Siis juhtusin lugema Ekspressi artiklit, kus võrreldi erinevaid robottolmuimejaid. Silma jäi Iroboti nimi ja idee hakkas idanema.


Ühel heal päeval kui olin jälle iroboti lehte külastanud, otsustasin asja ära tellida. Kuna nad müüvad ainult USA sse ja mul seal tuttavaid/sugulasi pole, siis otsustasin netikulleri kasuks, kelle teeneid juba korra varem olen kasutanud. Valisin enda jaoks välja viimase mudeli, mis võimaldab ajastada koristamist ja oskab teada anda prahikasti täitumisest. Hind oli päris soolane 350$.
(Tegelikult kõhklesin päris tükk aega, kas võtta tolmuimeja või põrandapesija, lõpuks otsustasin ikkagi tolmuimeja kasuks.)
Kuna netipoes oli võimalus sisestada promotional koodi, siis google abiga leidsin mõned, mida kohe ka veebipoe peal testima asusin. Tellimise hetkel toimis kood PSPORT, mis andis 20% hinnaalandust ja USA sisese tasuta transpordi (poest netikullerini). See viis hinna mulle vastuvõtavatesse piiridesse ja tellimus läks teele.
Oodata sain kaua, aga sellega olin ka arvestanud - poes oli märge, et kaup saadetakse teele 3-4 nädala pärast.
Lõpuks oli siis see kauaoodatud päev käes ja tõin kasti koju.

Kast oli suhteliselt tavaline. Avades kaane vaatas vastu pealmise penoplasti sees olev kiirjuhend.
Edasi tuli juba robot, koos kõige vajaminevaga
Nagu sealmaal kombeks jagus igasugu hoiatusi igale poole.
Komplekt sisaldas roboti, toiteadapteri, laadimisjaama, kaks virtuaalset seina (mingi ala piiramiseks), aku, puhastusvahendi ja varuharjad koos varufiltriga. Kasutusjuhend loomulikult ka.

Huvilistele siis mõned pildid:
Roomba pealt
Roomba alt
Aku
Laadija
Prügikast eemaldatud
Prügikast
Filter prügikastist eemaldatud
Puhastaja
Virtuaalsein
Pult
Varuosad

Peab veel märkima, et enne koju tulekut, tuli käia väiksel shopingul ja muretseda 4 D suuruses patareid virtuaalseintele ja 110v adapter laadijale. Adaptri ostsin Oomipoest. Kuna laadija tarbib 33W, siis muretsesin 45 watise adapteri, mis maksis 100.- EEK Ainus puudus, et see asi uriseb natuke.

Panin laadija seina ja aku Roombale kõhtu.
Asetasin Roomba laadija ette ja vastavalt manuaalile vajutasin power ja seejärel spot ja clean nuppe, mille peale asi sõitis ise laadijasse.
Manuaalis oli öeldud, et esimene laadimine võtab 16 tundi aega. Mul nii palju kannatust ei olnud icon_wink.gif ja peale mõnda tundi sundisin Roomba tööle.

Paar pilti jällegi:
aktsion 1
aktsion 2
aktsion 3
aktsion 4

Ja video

Roomba saalis mööda tuba ligikaudu tund aega. Esialgu leidis mustemaid kohti - siis pani sinise ledi põlema ja tegi põhjalikumaks koristamiseks tiiru või kaks.
Seinaääred ja nurgad puhastas väikese pöörleva harjakesega. Eriliseks lemmikkohaks osutus aga telekalaua alune. Seal käidi viis või kuus korda.
Kitsasse kohta sattudes keerutas Roomba ennast seni, kuni leidis väljapääsu. Väiksemaid takistusi ületas ka edukalt. Küll jäi ta ühel korral hätta, kui ronis pesukuivatusresti jala peale, võibolla oleks ta sealt lõpuks ise ära pääsenud, aga ma pidasin targemaks teda natukene abistada. (ülejäänud kordadel sai ta sellega edukalt ise hakkama)
Kergemad esemed lükkas Roomba teelt eest, raskemad sundisid suunda vahetama. Igatahes portselani ei tasuks põrandale jätta, kui Roomba koristama hakkab. icon_wink.gif
Esimese korraga korjas siis sellise hulga prahti.

Esialgne mulje asjast on väga hea.

Nagu tavaks:
+
Hind võrreldes teiste analoogidega (6k koos transpordi, tolli ja netkulleri krediitkaardi kasutamisega)
Ajastatus (cheduler)
Läheb ise laadijasse
Tegevusala saab piirata virtuaalsete seintega

-
Ametlikult müüakse ainult USA -s
Lärmakas - Natuke vaiksem võiks olla (kuigi on vaiksem mu tavalisest tolmuimejast)
Nõuab 110V toitepinget
Võiks natuke hellemalt mööblit rünnata.
Ei too külmkapist õlut icon_wink.gif

EDIT: Laadisin video parema kvaliteediga versiooni video.www.ee keskkonda ja muutsin lingi.
EDIT2: Link lehele, kust leiab sooduskoode ja häid pakkumisi roomba jaoks http://www.roombareview.com/


viimati muutis vallo 13.04.2007 14:38:43, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
purexpure
HV veteran

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 17:27:10 vasta tsitaadiga

Päris hea ülevaade thumbs_up.gif
tsitaat:

Ei too külmkapist õlut

thumbs_down.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 17:35:38 vasta tsitaadiga

ulevaade korralik,ässitab ennasti tellima thumbs_up.gif
Kommentaarid: 611 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 505
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 12.04.2007 18:19:14 vasta tsitaadiga

sitta imes ikka mõnuga sisse, aga natuke ikka loll on ta icon_biggrin.gif

6k pole muidugi palju selle eest, kuidas ainult järgmiste filtrite jmt jubinate saamisega eestis lood on??
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 18:28:50 vasta tsitaadiga

No üks on kaasas ja eks juurde tuleb sama teed tellida. Muidugi võib ju üritada ka vana raam lahti kangutada ja mingi muu filter sisse toppida.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 12.04.2007 19:00:35 vasta tsitaadiga

jees, neid tuleks siis kohe suur posu tellida, vähem kulusid vist ja pole transa ooteaega kui järsku tarvis...
Kurat miks euroopas selliseid odavaid pole? kuradi euroliit keelab ära, muidu jäävad eu firmad kasumita...
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 20:07:26 vasta tsitaadiga

seesama junn oli seal energeetika muuseumis thumbs_up.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
diizel
HV veteran
diizel

liitunud: 10.06.2005




sõnum 12.04.2007 20:08:27 vasta tsitaadiga

Päris hea ülevaade.
See, et kas sa oled pidanud teda aitama ka-? näiteks kuhugi kinni jäänud vms.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surnu
HV kasutaja


liitunud: 30.01.2002




sõnum 12.04.2007 20:13:00 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
jees, neid tuleks siis kohe suur posu tellida, vähem kulusid vist ja pole transa ooteaega kui järsku tarvis...
Kurat miks euroopas selliseid odavaid pole? kuradi euroliit keelab ära, muidu jäävad eu firmad kasumita...


ennem uuri kui sõimad
verkkokauppat.
Tundub et euroopa jaoks on omad mudelid ja sealt vast peaks neid filtreid kah saama.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 20:13:49 vasta tsitaadiga

Suht värske veel, hommikul sain kätte icon_razz.gif
Aga nagu ülevaates kirjutasin, ronis pesukuivatusresti jala peale (videos sai sealt ise tulema) ja jäi kahtlaselt kauaks sinna kõõluma, lükkasin lahti. Samas pole see rest tavaliselt toas.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 20:24:02 vasta tsitaadiga

kuidas vaipa suhtub?
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kala912
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 12.04.2007 20:33:36 vasta tsitaadiga

Kui panna korteris see tööle ja ta näiteks kööki jõuab kas ta oskab siis laadija juurde tagasi minna? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 20:43:46 vasta tsitaadiga

arm2004, Väidetavalt suhtub hästi. Endal hetkel ühtegi vaipa pole.
Kala912, Kahtlustan, et ei oska. (laadijasse juhatab teda ir kiir) Samas võib vedada. Soovitus on üks ruum korraga. See ei tähenda, et peab laadimisjaama kaasa vedama. Osadel mudelitel käis laadimine vanal viisil - käsitsi juhe külge, neil polegi baasjaama kaasas.
Endal on elutuba/söögituba/köök koos.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.04.2007 21:12:54 vasta tsitaadiga

Korralik ülevaade. thumbs_up.gif

Huvitav, kuidas koduloomad sellesse suhtuksid?
Lähed hommikul tööle, kas või koer jääb koju, kui äkitselt hakab midagi põrisema ja mööda põrandat liikuma.
Õhtul koju tulles saad näha, et kumb peale jäi - robot või loom. Muidugi ei ole välistatud ka sõprussidemed, nt pisematel koertel/kassidel tasuta transport mööda korterit. icon_lol.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jyrisa
HV veteran

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:15:41 vasta tsitaadiga

Kuna see on robottoluimeja ja mitte kõik HinnaVaatluse kasutajad arvatavasti ei viitsi käsitsi tolmu imeda siis pole ju suurt häda midagi.
Ülevaade mulle meeldis. Sisukas.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:15:53 vasta tsitaadiga

vallo, a kust ta aru saab, kus tolm on ja ei ole? Või lasebki mööda tuba sihitult ringi..?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:22:43 vasta tsitaadiga

Kas või sellega, et ka selle asja kõhus on mingit liiki protsessor. icon_razz.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:26:34 vasta tsitaadiga

Rajareits kirjutas:
vallo, a kust ta aru saab, kus tolm on ja ei ole? Või lasebki mööda tuba sihitult ringi..?

see huvitab mindki. kas käib kõigepealt seinaääred läbi ja selle põhjal loob omale miski ettekujutuse toa kujust, ning siis raalimise tulemusena hakkab miski süsteemi alusel piiride sisse jäävat ala imema?
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vana
HV vaatleja


liitunud: 03.12.2001




sõnum 12.04.2007 21:35:07 vasta tsitaadiga

Kenasti kirjutet, aga minu vanamutt teeb seda köike ilma akudeta.
_________________
Eesti suved on jahedad, kuid õnneks lühikesed
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:44:53 vasta tsitaadiga

Kuidas sellel see programmeerimine käib? Saab arvutiga ühendada ja midagi keerukamat valmis teha või on ainult puldist/nuppudest a'la VCR?

Nimi on masinal igatahes maakeeles talle väga sobilik - muudkui roombab mööda tuba icon_smile.gif


viimati muutis Dogbert 12.04.2007 21:50:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gj
HV veteran

liitunud: 09.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:46:48 vasta tsitaadiga

hea ülevaade kõigi viledega thumbs_up.gif igati sobilik HV-s
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 21:47:37 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Rajareits kirjutas:
vallo, a kust ta aru saab, kus tolm on ja ei ole? Või lasebki mööda tuba sihitult ringi..?

see huvitab mindki. kas käib kõigepealt seinaääred läbi ja selle põhjal loob omale miski ettekujutuse toa kujust, ning siis raalimise tulemusena hakkab miski süsteemi alusel piiride sisse jäävat ala imema?


Ausaltöeldes, ega ma ei tea. Esimese hooga ta küll mööda seinaääri ei kuku sebima. Pigem on siin mingi juhuslikkuse algoritm kasutusel.
Eriti mustad alad tunneb mingi sensor ära, kui üle sõidab, siis süttib sinine led "dirt'" ja tehakse selle koha peal natuke põhjalikum keerutamine.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 12.04.2007 22:02:17 vasta tsitaadiga

inimesed on rämeldalt laisad.. varsti toppib robot sõõki ka suunurgast sisse..
tagasi üles
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 22:21:39 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
inimesed on rämeldalt laisad.. varsti toppib robot sõõki ka suunurgast sisse..

ma küll ei kujuta ette, et peale 10-tunnist füüsilist tööd (päevast-päeva) tulen koju ja kukun tolmu imema, pesu ja nõusid pesema, lapsi kantseldama, süüa tegema jne. selle kannatab küll ära, aga nii põleb inimene üsna ruttu läbi!
tänapäevane elutempo nii kiire, et igasugune automatiseerimine on ainult abiks.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 23:04:15 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
inimesed on rämeldalt laisad.. varsti toppib robot sõõki ka suunurgast sisse..

Aga tegelikult võiks ju Tallinna-Tartu vahet ka hobustega käia, nagu vanasti. icon_razz.gif Ja purjelaevaga meerikamaale....
Progressiks nimetatakse seda icon_wink.gif
Samas ma parem olen naise ja lapsega sellel ajal kusagil väljas, kui masin tolmu imeb. Igal juhul paremini kasutatud aeg.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kala912
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 12.04.2007 23:04:21 vasta tsitaadiga

Palju sul see kõik lõppude lõpuks kokku maksma läks sealt netikullerist tellimisega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2007 23:17:04 vasta tsitaadiga

Kala912 kirjutas:
Palju sul see kõik lõppude lõpuks kokku maksma läks sealt netikullerist tellimisega?


6k nagu juba ülevaates kirjutasin, täpsemalt:
Toote/toodete nimetus(ed) : iRobot® Roomba® Scheduler Vacuuming Robot with Intelli-Bin™ Palun kasutada promotional koodi PSPORT
279.00 USD
sisaldab internetipoe tootehinda ja internetipoe võetavat postitushinda USA-siseselt 279.00 USD 3515.40 EEK
Netikulleri krediitkaardi kasutamise tasu 14.85 + %5 18.95 USD 238.77 EEK
Netikulleri rahvusvaheline kullerkulu 73.11 USD 73.11 USD 921.19 EEK
Vahesumma 371.06 USD 4675.36 EEK
Euroopa Liidu toll 4.5% toote hinnast 158.19 EEK
Tollivormistustasu Sisaldab riigilõivu 100 kr. ja deklaratsioonitasu 150 kr. 250.00 EEK
Käibemaks 18% Kui ostjaks on firma, saab käibemaksu üldjuhul tagasi. 915.04 EEK
Kokku tasuda 5998.59 EEK

Hiljem tuli kaalu pärast lisarve 178 eeku, aga samas seisab see nüüd uuesti miinusmärgiga seal, mis peaks tähendama, et kantakse tagasi.
Lisa siia veel 100 EEK adapter + 4xD size patareid + 2xAA patakad.

No ja kui lepid ilma prügikasti täitumisest teavitava mudeliga, saab mingi 20$ odavamalt ja kui loobud timerist ka, siis lausa 60$ odavamalt.

Hind siin oli koos 20% soodustuse ja tasuta usa sisese transpordiga.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 08:48:13 vasta tsitaadiga

Jääme siis pikema kasutuse kohta muljeid ootama.
Tõsiselt sellise riistapuu hankimise peale pani mõtlema küll.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 09:05:27 vasta tsitaadiga

Mõned asjad veel, mis ülevaates märkimata jäid:
3 puhastusreziimi
1. Spot - puhastab spiraalselt liikudes umbes 1 ruutmeetrise ala (kui midagi maha on pudisenud)
2. Clean - tavaline koristus. (kusagil 45 minutit kuni tund. Olenevalt ruumi suurusest.
3. Max - Kütab niikaua, kuni akut jagub ~2 tundi.

Puldiga saab soovitud kohta juhtida ja siis vajaliku reziimi aktiveerida. Kuigi ma ütleks, et see juhtimine just eriti täpne pole. Pöörab korraga natuke palju.
Seisundi muutustest teatab meloodiatega. Puhastama asudes, lõpetades ja eriti võidukas viisijupp kõlab laadijasse jõudes. icon_smile.gif

Ja puldi ekraan vahetab värvi vastavalt sellele, kas on kasutamise reziimis (sinine) või seadistamise reziimis (punane)
Siin uuriti progemisest. Mul endal selle asja progemise ambitsioonid puuduvad, aga väidetvalt on asjal küljes serial port. Ilmselt mingit spets juhet ja softi vaja.
Kõige müstilisem on see, et puldil on miniusb ga sarnane pesa küljes.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 13.04.2007 09:11:07 vasta tsitaadiga

Milleks tappa naisi kodutöödega, kui seda võib teha robot! :D
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 09:23:16 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Xloaded kirjutas:
inimesed on rämeldalt laisad.. varsti toppib robot sõõki ka suunurgast sisse..

ma küll ei kujuta ette, et peale 10-tunnist füüsilist tööd (päevast-päeva) tulen koju ja kukun tolmu imema, pesu ja nõusid pesema, lapsi kantseldama, süüa tegema jne. selle kannatab küll ära, aga nii põleb inimene üsna ruttu läbi!
tänapäevane elutempo nii kiire, et igasugune automatiseerimine on ainult abiks.

See kiire elutempo ja 10-tunnine tööpäev põletavad inimese ära, mitte kodutööd. Ja tolm korjatakse kokku nädalavahetusel, eeldusel et ka toas välisjalatsites ei käida. Aga mis mina ka sellest tean...

matrix kirjutas:
Milleks tappa naisi kodutöödega, kui seda võib teha robot! :D

Et robot peaks ise naisi tapma???
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pimp
HV kasutaja
Pimp

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.04.2007 09:23:58 vasta tsitaadiga

on inimesed ikka laisad...
6 kilo eest oleks ma isiklikult tulnud sinu tolmu pühkima icon_razz.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teoreetik
HV vaatleja
teoreetik

liitunud: 16.02.2007




sõnum 13.04.2007 09:30:07 vasta tsitaadiga

vallo, anna siis hiljem tagasisidet ka pikemaajalise kasutuskogemuse kohta kui robot on paar kuud kasutuses olnud.

Olen ka sel roombal silma peal hoidnud juba mõnda aega, aga ostuotsuseni pole veel jõudnud...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 09:32:17 vasta tsitaadiga

Pimp kirjutas:
on inimesed ikka laisad...
6 kilo eest oleks ma isiklikult tulnud sinu tolmu pühkima icon_razz.gif

Kauaks? Et maksan ühe korra 6k ja käid korra iga nädal, kuni surmani? icon_razz.gif Deal icon_wink.gif

Koduabiline on vist kusagil 450 EEKu kord, võibolla on vahepeal ka hinnad tõusnud.
Tõsi koduabiline teeb natuke rohkem, kui see masin. Samas jälle võib robotil lasta müdistada kasvõi iga päev ajal, kui ise kodus pole. Ja ei pea koduvõtmeid kellelegi võõrale andma.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pimp
HV kasutaja
Pimp

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.04.2007 09:43:44 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
Pimp kirjutas:
on inimesed ikka laisad...
6 kilo eest oleks ma isiklikult tulnud sinu tolmu pühkima icon_razz.gif

Kauaks? Et maksan ühe korra 6k ja käid korra iga nädal, kuni surmani? icon_razz.gif Deal icon_wink.gif

Koduabiline on vist kusagil 450 EEKu kord, võibolla on vahepeal ka hinnad tõusnud.
Tõsi koduabiline teeb natuke rohkem, kui see masin. Samas jälle võib robotil lasta müdistada kasvõi iga päev ajal, kui ise kodus pole. Ja ei pea koduvõtmeid kellelegi võõrale andma.


mitte enda surmani, aga roboti - seega pakun et umbes pool aasta, max aasta.
Mina tööd ei pelga. Aku laadimise asemel oleks pidanud lihtsalt õllega varustama aegajalt.

Tegelt olen pisut skeptiline roboti töö kvaliteedi osas, et kuidas sellega on?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 10:10:38 vasta tsitaadiga

Pimp kirjutas:

mitte enda surmani, aga roboti - seega pakun et umbes pool aasta, max aasta.
Mina tööd ei pelga. Aku laadimise asemel oleks pidanud lihtsalt õllega varustama aegajalt.

Tegelt olen pisut skeptiline roboti töö kvaliteedi osas, et kuidas sellega on?


Ma nii skeptiline ei ole. 0,5-1 aasta perspektiiviga poleks ma teda ostnud.
Ma kardan, et aku laadimise ja filtrite vahetamise peale kulub vähem raha, kui Sinu õllega turgutamisele icon_wink.gif

Siiamaani pole mul talle midagi ette heita. Lahtine sodi on igatahes põrandalt kadunud. Igaljuhul mitte kehvemini, kui ise tolmuimejaga ringi vehkides. Mul muidugi on sile parkett, ei oska öelda, mis teisttüüpi põrandakatetel toimub.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 11:01:57 vasta tsitaadiga

kui õlle kapist kätte saaks, siis tooks küll
Roomba ja koduloom
Roomba koristab laua peal
Roomba ja laps
Roomba luuramas?


viimati muutis sergi 13.04.2007 11:37:46, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 11:02:47 vasta tsitaadiga

Nii, ma tellisin kah selle omale ära... prooviks n-ö. Tegelt oleks selliseid rohkem vaja (kõigile sugulastele ja tööjuurde jne.), aga alustuses sai võetud see 3200.- maksev punane masin, ta on suht sarnane sellele, mis kasutaja vallo ostis, kuigi mõned funksioonid puuduvad nagu timer, ise laadimine, kiirlaadija, viruaalseinad. Aga tehniliselt on tegu sama riistapuuga.

Lähen täna asjale järgi, siis kirjutan mida sellest odavast koduabilisest arvata!
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 11:08:48 vasta tsitaadiga

Krt mul pole küll usku sellisesse masinasse. Pigem tõmban 10min-ga elamise ise tolmuimejaga üle ja tean kindlalt, et saab puhtaks 8)
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 11:48:17 vasta tsitaadiga

Suht hästi progetav. Ma olen videot näinud, kus üks kutt ühendas sellega nintendo wii puldi. Pulti keeras siis keeras ka roomba icon_biggrin.gif

EDIT: http://spazout.com/roomba/ vot näete icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
paranoid
HV kasutaja
paranoid

liitunud: 15.07.2004




sõnum 13.04.2007 12:28:46 vasta tsitaadiga

Inimesed varsti ainult istuvad, söövad ja vaatavad telekat.
Aga endale tahaks ka sellist icon_lol.gif

_________________
Powered by: AMD, Gigabyte,ATI, Chieftech, A-DATA, Intel, NEC
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 13.04.2007 12:32:15 vasta tsitaadiga

No mida veel tahta - koristamine ja mängimine ühendatud ühte tegevusse. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 13:09:40 vasta tsitaadiga

Lisainfoks, et testisin täna, kuidas turvaandurid reageerivad. Ajastasin koristamise ja panin elamise valvesse. Eelnevalt leppisin teenusepakkujaga kokku, et teatud aeg pole vajadust reageerida. Ise läksin lapsega välja. Häiret ei tulnud. Ju siis on andurite jaoks liiga pisike. Kusjuures mul ei ole kodulomakindlad andurid. Samas ei pruugi see tähendada, et kõik andurid ei reageeri.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 13.04.2007 13:23:07 vasta tsitaadiga

Oman Roomba Red-i (või nagu siin öeldi - seda punast isendit) juba üle aasta. Ostsin sellele hiljem ka puldi juurde ehkki praktikas Schedulig funtksiooni ei kasuta.

Robot on ilusti vastu pidanud. Mul on küll see varasema softiversiooniga isend (august 2005 vist tehti softiuuendus), millel esineb see "surma ringtantsu probleem". Aga sellest saab jagu. Üldiselt tasub robit korra kvartalis või poolaastas (sõltub kas elatakse vaipadega või vaipadeta elamises) tavalisest natuke rohkem lahti võtta ja ilusti puhtaks teha. Kogub teine omale elektroonika peale üsna suure kihi tolmu.

Üldiselt on tänuväärt asjaga tegemist. Näiteks eelmisest korterist ära kolides avastasin ühe kõrgel lae all oleva terve toapikkuse riiuli olevat täiesti tolmu täis - viskasin tondi üles ja koristas ilusti ära.

Sügavalt kahju on mul inimestest, kes suudavad oma vaba aega ainult teleka vaatamisega sisustada. Mul on kodus kõik rutiinsed asjad masinate ajada (põrandakoristus - Roomba, pesu ja nõusid pesevad kah masinad) ja ikka on aega vähe. Peale kõige muu mul telekat kodus polegi. Kes tahab natuke põhjalikumat maakeelset jutt Roomba kohta lugeda, võib vaadata mu kunagist blogikirjet Roomba putitamisest: http://www.purilend.ee/node/1389
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 13:38:00 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaade. Kirjutatu jätab mulje nagu oleks koju kutsikas või kassipoeg toodud ja see nüüd avastab tuba icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Ega sa seda aparaati vaiba vms. kattematerjali peal pole jõudnud proovida?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 14:05:15 vasta tsitaadiga

Kahjuks pole mul ühtegi vaipa elamises. Peab vist mõnipäev mõne sugulase juurde testima minema.
Üks natuke tobe asi tuli välja - laadimisjaam peaks vastu seina seisma - mul oli eemal ja siis lükati ta lihtsalt kuhugi kõrvale ära. Võiks raskem olla.
Ja üks hea asi ka - suutis teisest toast tulla ja kapinurgataga oleva jaama ülesse leida, ning ennast sinna sisse manööverdada.

Ja wtrix -i kommentaar annab mulle kindlust, et asi kestab kauem, kui Pimp ennustab.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 14:20:02 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Rajareits kirjutas:
vallo, a kust ta aru saab, kus tolm on ja ei ole? Või lasebki mööda tuba sihitult ringi..?

see huvitab mindki. kas käib kõigepealt seinaääred läbi ja selle põhjal loob omale miski ettekujutuse toa kujust, ning siis raalimise tulemusena hakkab miski süsteemi alusel piiride sisse jäävat ala imema?


http://www.irobot.com/sp.cfm?pageid=95

vaata videot, seal on näha kuidas mööda tuba ringi laseb.... mulje jääb küll, et suht segaselt, aga kõik kohad käib läbi.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 14:21:20 vasta tsitaadiga

ee riiuli peale..see suudab ise tajuda et äär on kust saab alla kukkuda?
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 13.04.2007 14:28:42 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
ee riiuli peale..see suudab ise tajuda et äär on kust saab alla kukkuda?


Infrapuna sensoritega vaatab allapoole ja kui midagi ei näe, paneb kohe tagurpidikäigu sisse. Üle serva alla ei sõida. Samamoodi jälgib infrapunasensoriga seina ja sõidab mingi aja mööda seinaääri, et need puhtaks saada. Üldiselt ta vahetab oma sisemisi režiime kogu aeg. Selle, kaua ta koristama peab arvestab ise välja selle järgi kui palju põrkeid ta teinud on ja kui pikk on kõige pikem vahemaa, mille ilma põrkamata läbi on sõitnud. Alguses sõidab rohkem mööda seinaääri ja siis mingi aja kimab taas risti-põiki üle põranda. Eriti tark see masin just ei ole aga tarkust on tal piisavalt, et asi ära teha.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2007 14:30:24 vasta tsitaadiga

Olen ka majja midagi sellist otsinud. kuumaga on aknad - uksed kogu aeg lahti ja õhtuks on põrand hall. Kuna majas on vaibad ja madalad lävepakud (~7 mm), siis huvitaks ka see ronimise võimekus.
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: iRobot Roomba Scheduler Vacuuming Robot - robottolmuimeja mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.