|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
08.04.2007 23:08:41
Teemasisesed stickyd |
|
|
Enamvähem igas alafoorumis kujunevad välja mammutteemad. Suurt teemat ei viitsi keegi läbi lugeda ja niimoodi küsitakse igal leheküljel aina uuesti ja uuesti samu küsimusi, mis juba n korda vastatud on.
Selle närvesööva ja foorumit kurnava ilmingu lahendaks võimalus need vastused teema iga lehekülje etteotsa torgata. Ehk siis teemasisene sticky.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
09.04.2007 09:21:49
Re: Teemasisesed stickyd |
|
|
| kaabakas kirjutas: |
Enamvähem igas alafoorumis kujunevad välja mammutteemad. Suurt teemat ei viitsi keegi läbi lugeda ja niimoodi küsitakse igal leheküljel aina uuesti ja uuesti samu küsimusi, mis juba n korda vastatud on.
Selle närvesööva ja foorumit kurnava ilmingu lahendaks võimalus need vastused teema iga lehekülje etteotsa torgata. Ehk siis teemasisene sticky. |
Idee iseenesest poleks paha aga kuidas lahendada teema mõtteline järjepidevus/omavaheline sisuseotus? Kui postitused üksteise suhtes paigast ära nihutada, siis on tulemus mõnikord üsna omapärane lugemiseks...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
09.04.2007 09:25:54
|
|
|
Teema üles paremale nurka nupuke: "vaata selle teema tähtsamaid postitusi" vms.
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
09.04.2007 09:49:10
|
|
|
| AMD kirjutas: |
| Teema üles paremale nurka nupuke: "vaata selle teema tähtsamaid postitusi" vms. |
see oleks tõesti ideaalne lahendus.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
09.04.2007 10:02:32
|
|
|
| AMD kirjutas: |
| Teema üles paremale nurka nupuke: "vaata selle teema tähtsamaid postitusi" vms. |
... väga hea idee
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
09.04.2007 15:32:46
|
|
|
AMD, word.
see võiks olla näiteks otsingu kõrval:
teemas tähtis :: otsing [kast]
vms, ühesõnaga peab silma kargama enne kui tegelane postitada jõuab.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
09.04.2007 16:29:23
|
|
|
| moded hakkaksid siis olulist välja sõeluma ja märgistama?
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
09.04.2007 16:30:35
|
|
|
| Pigem mammuteemades teemaga katuuvad suuremad küsimused ja nende vastused
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
09.04.2007 16:30:45
|
|
|
| Vb tuleks kõne alla postidele hinnangu andmine. Ehk teema tähtsamad postid oleksid siis kõrgeima rangiga postid teemas?
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
09.04.2007 22:18:03
|
|
|
ja praegused teemad sis nisama jätta?
sest neid 600-700 lk teemasid ei hakka küll keegi uuesti läbi sorteerima...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
09.04.2007 22:19:00
|
|
|
| nojah, ega neid teemasid tekib hulgim veel ja idee on minu arust väga viis
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
09.04.2007 23:01:07
|
|
|
Praegustes teemades kerkivad küsimused jälle üles ja siis saab nad paika panna.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
11.04.2007 07:04:32
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Praegustes teemades kerkivad küsimused jälle üles ja siis saab nad paika panna. |
Yup .
Väga hea idee! Postide "ratemine" iseenesest pole ka paha mõte, aga kuidas sa teed kindlaks kas keegi on hinnanud posti või selle posti teinud kasutajat . Pigem moderaatoritele väike nupp juurde, et postitusi "kullavaraks" muuta (globaalselt, ehk mitte ainult vastavas alafoorumis, midagi sellist nagu modidele anti Vaba Mikrofoni hääleõigus) ning siis Parem HV alla teema nimega "Kullavara soovitused" ning postituste paremasse ülanurka "soovita kullavaraks" vms, ühesõnaga sarnane süsteem nagu praegu "Teata moderaatorile" süsteem toimib.
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
11.04.2007 09:21:07
|
|
|
modedel on teema kullavaraks tegemise nupp muide olemas, teine teema status on tavaline ja kolmas rämpsvara (ehk teemad mis kustuvad 7 päeva pärast)
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
11.04.2007 13:13:16
|
|
|
| tsitaat: |
(globaalselt, ehk mitte ainult vastavas alafoorumis
|
| tsitaat: |
modedel on teema kullavaraks tegemise nupp muide olemas
|
Nupp on olemas ju ainult nendes alalmfoorumites, kus mode oled. madedog mõtles "globaalselt"
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
11.04.2007 19:09:50
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| modedel on teema kullavaraks tegemise nupp muide olemas, teine teema status on tavaline ja kolmas rämpsvara (ehk teemad mis kustuvad 7 päeva pärast) |
Max Powers'il on õigus. Aga jutt käib postituste kullavaraks tegemisel, mitte teemade.
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
11.04.2007 19:25:35
|
|
|
| madedog kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| modedel on teema kullavaraks tegemise nupp muide olemas, teine teema status on tavaline ja kolmas rämpsvara (ehk teemad mis kustuvad 7 päeva pärast) |
Max Powers'il on õigus. Aga jutt käib postituste kullavaraks tegemisel, mitte teemade. |
ma tean, et tal on õigus (ja sul), sest ma pole teile vastu vaielnudki.
lihtsalt mainisin ära, äkki mõni ei tea
aga kui teema kullavaraks tegemise nupp on olemas sis ei tohiks olla KOHUTAVALT raske seda ka postitustele külge pookida
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
11.04.2007 20:07:29
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| madedog kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| modedel on teema kullavaraks tegemise nupp muide olemas, teine teema status on tavaline ja kolmas rämpsvara (ehk teemad mis kustuvad 7 päeva pärast) |
Max Powers'il on õigus. Aga jutt käib postituste kullavaraks tegemisel, mitte teemade. |
ma tean, et tal on õigus (ja sul), sest ma pole teile vastu vaielnudki.
lihtsalt mainisin ära, äkki mõni ei tea
aga kui teema kullavaraks tegemise nupp on olemas sis ei tohiks olla KOHUTAVALT raske seda ka postitustele külge pookida |
Aga ikkagi mismoodi seda kasutajatele näidata/ette serveerida. Igaüks ikkagi lappab kogu teemat ja loeb valikuliselt ainult neid teist karva poste?
Juba eespool mainisin, et samamoodi nagu stikyteemadega järjekorda muudetakse, teema sees postitustega talitada on sandivõitu - teema mõttelõng/terviklikus katkeb.
Pange pead selle nüansi suhtes tööle.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
11.04.2007 20:09:16
|
|
|
| seda küll, kuid suurematest teemadest võiks nn "ära märgistada" täthsamad küsimused ja vastused, ja siis need pärast nupukesega välja tuua soovitud vaatajatele
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.04.2007 22:51:17
|
|
|
Ehk võiks moded panna neile tähtsamatele postidele pealkirjad. Edasi lisatakse teemale link "tähtsamad postid". See viiks edasi lehele, kus on loetelu nendest postituste pealkirjadest umbes sarnaselt (ego)searchile, ainult et teemade asemel on postitused. Pealkirjale klikkimine viiks siis vastava postituse juurde, sealt saab siis igaüks ka ümbritsevat konteksti lugeda.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dark Kille
Piiratud kasutaja

liitunud: 07.09.2005
|
11.04.2007 23:13:27
|
|
|
Täitsa hea oleks selline asi, aga paljud ei kasutaks ikkagi seda.
_________________ M: Ajakirjad |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
11.04.2007 23:24:35
|
|
|
| hmm... ise pooldaks rohkem FAQ stiilis sticky-sid. kui võtmeküsimustele on vastused olemas. kogutud suurteemadest näiteks.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dark Kille
Piiratud kasutaja

liitunud: 07.09.2005
|
11.04.2007 23:33:20
|
|
|
Tegelt ise aretaks sellise asja, kus teemas on teatud asja kohta arutelu siis pärast see lihtsalt HV Viki-sse üles panna ja kui keegi veel küsib siis lihtsalt link anda ja päeva pärast postid ära kustutada.
_________________ M: Ajakirjad |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
11.04.2007 23:49:34
|
|
|
Oleks ka nõus Skeptik'uga. Korralikult lahatud ning väga adekvaatse vastuse saanud küsimususest teha kokkuvõte +soovitused +arutelu link. Samuti võiks olla tüüpilisematest probleemidest valmis lahendid. Ning loomulikult link vastavale arutelule. Sageli ju küsitakse ühte ja sama asja 1000+ korda üle, sellest teha kokkuvõte ning arutelu ei toimuks selle õpetuse/kokkuvõtte juures vaid sellel oleks oma teema, kus kõik saavad südamelt ära rääkida probleemiga seoses. Oleks stiilis vähem teemasid pealkirjaga stiilis "pilt on tagurpidi" või "triibud on ekraanil pärast videokaardi mälude liivapaberiga puhastamist".
Loodan, et saite aru, mida ma mõtlen.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002

|
11.04.2007 23:56:59
|
|
|
ja samas võiks tihti esinevatele probleemidele lahendusi ka HV vikisse lahendusi kirjutada
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
12.04.2007 00:47:56
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
Aga ikkagi mismoodi seda kasutajatele näidata/ette serveerida. Igaüks ikkagi lappab kogu teemat ja loeb valikuliselt ainult neid teist karva poste?
Juba eespool mainisin, et samamoodi nagu stikyteemadega järjekorda muudetakse, teema sees postitustega talitada on sandivõitu - teema mõttelõng/terviklikus katkeb.
Pange pead selle nüansi suhtes tööle. |
Nagu eelpool soovitatud, võiks teema pealkirja juurde peale seda, kui vähemalt üks postitus on kullavaraks tehtud, ilmuda link "Näita tähtsamaid postitusi" vms, ehk näiteks..
Kui praegu näeb MSN'i mammutteema kust keegi ei viitsi vanu postitusi üles otsida (näiteks kui MSNi ei saa sisse logida siis võimalikud lahendused oleks see ja see), näeb välja selline:
http://img338.imageshack.us/my.php?image=msniteema1ch8.jpg
Siis peale postituste kullavaraks märkimist võiks välja näha aga hoopis selline:
http://img375.imageshack.us/my.php?image=msniteema2gd7.jpg
Ning sellel lingil klõpsates reastataks kuupäeva järgi kõik kullavara postitused (nagu praegu "Vaata enda postitusi" link).
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
12.04.2007 01:01:00
|
|
|
ise pidasin silmas umbes midagi taolist, nagu on seal foorumis: http://www.lavalys.com/forum/index.php?s=5d97c77f473ed2956b8025659825e54b&showforum=5
korduvate probleemide jaoks on "pinned" teemad, kuhu juurde postitada ei saa ja muuta saavad ainult moded/adminnid...
teema siseselt on punkt-haaval kirjas kõik tähtsam.
teemad näiteks:
- TV-out - pilt arvutist telekasse
- Prose ja mälu kellamine
- BIOS-i flashimine
- kõvaketta partitsioneerimine
- jne jne...
pea iga nädal või iga päev tehakse neil teemadel korduvaid appihüüdeid.
kui uus kasutaja neid siiski ei uuri ja teeb uue teema, siis lihtsalt ta viisakalt sinna suunata.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
12.04.2007 01:35:03
|
|
|
Skeptik, täpselt sama asi on ju HV sticky teemad?
Point on selles, et kui ühes teemas sada korda sama asja küsitakse, siis pole mõtet nenda vastamiseks veel ühte teemat teha. Sama asja jaoks eksisteerivad kaks teemat ainult suurendaks segadust.
Sticky teema on hea variant seitsmes teemas esineva sama küsimuse jaoks. Sticky post on hea variant ühe teema seitsme küsimuse jaoks.
Kullavara võiks olla kättesaadav kolmest tähelepandavast lingist:
Teema ülalosas rida kõrgemal sõnast autor.
Teema allosas rida kõrgemal uus teema ja vasta nuppudest.
Vastamise lehel rida kõrgemal pealkirja lahtrist.
Tekst näiteks midagi taolist:
Selle teema kullavara. Loe enne läbi, kui postitad.
Selle teema korduma kippuvad küsimused. Võibolla on siin vastatud ka sinu küsimus?
Selle teema tähtsamad jutud on kogutud siia. Kes vana asja meelde tuletab, sel 'aeg maha 20' kääks.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
12.04.2007 08:30:30
|
|
|
... mina näeks seda süsteemi selliselt, et iga postituse juures on nupuke pealkirjaga "kasulik postitus", mida saavad vajutada kõik, kes seda posti oluliseks peavad ja kui mõni kasutaja soovib leida teemast vaid neid kasulikuks märgitud poste, siis oleks teema päises nupuke n. "näita ainult kasulikke/hinnatud postitusi" vms. ja sellele vajutades, kuvataks ainult kasulikud postitused sarnaselt, nagu profiilis saab välja sortida erineva hinnanguga kommentaare. Vältimaks juhuslikke või pahatahtlikke märkimisi, võiks igaühel olla ühe posti kasulikuks märkimiseks ainult üks hääl ja kasuliku posti staatuse saaks postitus alles siis, kui vähemalt 10 erinevat kasutajat vastavat nupukest vajutanud on. Kuidas kõlab ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.04.2007 08:40:11
|
|
|
| Idee on ja jääb huvitavaks aga senise jutu valguses kipub vägisi jääma mulje, et HV vajaks palgalist töötajat kes siis pidevalt sellist tänuväärt infot sorteeriks ja kasutajatele kättesaadavamaks teeks. Töö ise polegi nii keeruline aga keeruliseks teeb asja vajadus orienteeruda vabalt kõigis valdkondades mida HVF-is leidub.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.04.2007 08:44:51
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... mina näeks seda süsteemi selliselt, et iga postituse juures on nupuke pealkirjaga "kasulik postitus", mida saavad vajutada kõik, kes seda posti oluliseks peavad ja kui mõni kasutaja soovib leida teemast vaid neid kasulikuks märgitud poste, siis oleks teema päises nupuke n. "näita ainult kasulikke/hinnatud postitusi" vms. ja sellele vajutades, kuvataks ainult kasulikud postitused sarnaselt, nagu profiilis saab välja sortida erineva hinnanguga kommentaare. Vältimaks juhuslikke või pahatahtlikke märkimisi, võiks igaühel olla ühe posti kasulikuks märkimiseks ainult üks hääl ja kasuliku posti staatuse saaks postitus alles siis, kui vähemalt 10 erinevat kasutajat vastavat nupukest vajutanud on. Kuidas kõlab ? |
Kõlab katsetamist väärivalt.
Ohtu näen vaid ikkagi selles, et eraldi seisvana on paljud head postitused poole oma väärtusest kaotanud, et nende sisu täielikuks mõistmiseks on vaja teada ka eelnevat teema sisu
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
12.04.2007 08:54:25
|
|
|
... iga postituse päises, vasakus nurgas, on ju selle link olemas ehk kui keegi tunneb vajadust ka postile eelnenud või järgnenud poste uurida, saab selle lingi kaudu leida õige koha teemas ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.04.2007 08:58:01
|
|
|
...mis viib taas tagasi ikkagi teema enda lugemisele
Aga nagu öeldud, asi on katsetamist väärt...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
12.04.2007 09:06:42
|
|
|
... no see oleneb postist ehk kui ikka teemas on tuhandeid poste, siis on ka see väga abiks asi, kui leiad üles koha, kus sind huvitavat asja arutati ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
12.04.2007 10:08:25
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Skeptik, täpselt sama asi on ju HV sticky teemad? |
väga tore, aga juba osade minu toodud näideta kohta ei ole sticky-sid olemas. kui oleks, aiia aitaks see välitida mõttetuid poste ja uusi teemasid. praegu riistvara foorumis on ju ühe ja sama probleemi kohta mõttetult palju teemasid.
a noh, mina otsustaja pole. lihtsalt arvan, et ei tee paha ka eeskuju võtta suurematest foorumitest. momendil on neid kasulikke sticky teemasi ikka kole vähe. paljud küsimused saaks ühe teema alla koondada
viimati muutis SKG 12.04.2007 10:14:47, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
12.04.2007 10:12:31
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
praegu riistvara foorumis on ju ühe ja sama probleemi kohta mõttetult palju teemasid.  |
see peaaegu kõikides "abialafoorumites" nii...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.04.2007 10:25:29
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... no see oleneb postist ehk kui ikka teemas on tuhandeid poste, siis on ka see väga abiks asi, kui leiad üles koha, kus sind huvitavat asja arutati ... |
Üldiselt õige aga kui selle tuhandete postitustega teemasse märgitakse ära juba näiteks paarkümmend tähtsamat postitust, siis läheb taas raskeks...
| Skeptik kirjutas: |
| kaabakas kirjutas: |
| Skeptik, täpselt sama asi on ju HV sticky teemad? |
väga tore, aga juba osade minu toodud näideta kohta ei ole sticky-sid olemas. kui oleks, aiia aitaks see välitida mõttetuid poste ja uusi teemasid. praegu riistvara foorumis on ju ühe ja sama probleemi kohta mõttetult palju teemasid.
a noh, mina otsustaja pole. lihtsalt arvan, et ei tee paha ka eeskuju võtta suurematest foorumitest. momendil on neid kasulikke sticky teemasi ikka kole vähe. paljud küsimused saaks ühe teema alla koondada  |
Hullem on see, et kasutajad ei suvatse neid stikysid lugeda, samas lähedal võttaolevast (tava)teemast lahendusi lugeda. Ikka prauh plärtsatakse oma teema...
Teiseks kipub neid triviaalseid asju olema nii palju, et kui nad kõik stikyks teha, siis saab paar lehekülge stikysid
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
12.04.2007 10:28:57
|
|
|
ei pruugi minna, mängufoorumis näiteks küsitakse ühel lehel 2 korda kuna release on, see oleks üks võimalus kuidas seda vältida
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.04.2007 11:27:53
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| ei pruugi minna, mängufoorumis näiteks küsitakse ühel lehel 2 korda kuna release on, see oleks üks võimalus kuidas seda vältida |
Need totrad küsimused tuleks üldse ostuabisse suunata (ja seal vastusena firma kodulehele)
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
12.04.2007 12:29:48
|
|
|
Seni paistavad siis sellised probleemid:
1. Teema järjepidevus. Huvipakkuva vahetult teema sees ajaks silme eest kirjuks. Selle lahendaks materjali koondamine õiges kohas asuva eraldi lingi alla.
2. Huvipakkuva väljasõelumine. Kes seda teeb?
Kui kasutajad, siis tekib seda huvitavat ilmselt liiga palju ja esialgne mõte läheb kaotsi. Minu meelest võiks seda teha moded. Moded saaks poste teemast kokku korjata ja toimetada, peamiselt vast ise teha ja kindlasti nende hulka mõistlikkuse piires hoida. Need KKK postid võiksid ideaalis sisaldada vaid linke vastustele, asugu nood teemas, wikis või laias maailmas.
3. Sõeluja pädevus. Oleks tobe eeldada, et kogu HV kõigi teemadega tegeleb üks inimene. Meil on ju olemas alafoorumite moded, kellelt võiks eeldada pädevust omas jurisdiktsioonis? Praegu tegelevad nad peamiselt kustutamise ja lukustamisega, ehk tagajärgedega võitlemisega.
4. Võimu kaugenemine. Modede abistamiseks võiks kasutajatel olla võimalus teemas modedele posti soovitada, koos kommentaariga miks antud post parem on kui seni kullavaras olev materjal. See aitaks leevendada mõnel pool välja löövat mode tööd diskrediteerivat seaduspära, et inimese erialane pädevus on pöördvõrdelises seoses tema võimega seda kommunikeerida.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
12.04.2007 12:33:10
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
| ... no see oleneb postist ehk kui ikka teemas on tuhandeid poste, siis on ka see väga abiks asi, kui leiad üles koha, kus sind huvitavat asja arutati ... |
Üldiselt õige aga kui selle tuhandete postitustega teemasse märgitakse ära juba näiteks paarkümmend tähtsamat postitust, siis läheb taas raskeks... |
... mis asi läheb raskeks ? Elada on kah ikka krdima raske ehk teisisõnu, sellist filtreerimise/otsingusüteemi, mis oleks lõpuni lollikindel ja tooks absoluutselt kõik selle esile, mida just täpselt otsija leida soovib, pole võimalik luua. Esmalt sellepärast, et igasugune automaatne süsteem on, nagu nimigi ütleb, automaatne ja annab väljundina ainult seda, mida talle on ette söödetud. Teisalt sellepärast, et meil lihtsalt ei ole nii palju ressurssi varnast võtta, et kõik peensusteni ära kategoriseerida, välja filtreerida ja esile tuua, ning kolmandaks sellepärast, et tihtilugu ei tea otsija ise kah, mida ta täpselt vajab ja kui teabki, siis pahatihti ei oska lihtsalt talle ette antud otsinguvõimalusi (õigesti) kasutada. Seega, oleks minu pakutud süsteem keskteeks ehk kasutajad määravad ise, mis nende jaoks tähtis ja kui piisavalt paljud sama moodi märgivad, siis on suht tõenäoline, et ka nende jaoks, kes lõpuks märkimise tulemust kasutavad, leiavad need märgitud postid olevat just need õiged, mida teemast leida loodetigi ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
12.04.2007 14:58:39
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Praegu tegelevad nad peamiselt kustutamise ja lukustamisega, ehk tagajärgedega võitlemisega. |
kui kõik kasutajad reeglitest kinni peaks poleks vaja seda teha
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.04.2007 15:34:13
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
| ... no see oleneb postist ehk kui ikka teemas on tuhandeid poste, siis on ka see väga abiks asi, kui leiad üles koha, kus sind huvitavat asja arutati ... |
Üldiselt õige aga kui selle tuhandete postitustega teemasse märgitakse ära juba näiteks paarkümmend tähtsamat postitust, siis läheb taas raskeks... |
... mis asi läheb raskeks ? Elada on kah ikka krdima raske ehk teisisõnu, sellist filtreerimise/otsingusüteemi, mis oleks lõpuni lollikindel ja tooks absoluutselt kõik selle esile, mida just täpselt otsija leida soovib, pole võimalik luua. Esmalt sellepärast, et igasugune automaatne süsteem on, nagu nimigi ütleb, automaatne ja annab väljundina ainult seda, mida talle on ette söödetud. Teisalt sellepärast, et meil lihtsalt ei ole nii palju ressurssi varnast võtta, et kõik peensusteni ära kategoriseerida, välja filtreerida ja esile tuua, ning kolmandaks sellepärast, et tihtilugu ei tea otsija ise kah, mida ta täpselt vajab ja kui teabki, siis pahatihti ei oska lihtsalt talle ette antud otsinguvõimalusi (õigesti) kasutada. Seega, oleks minu pakutud süsteem keskteeks ehk kasutajad määravad ise, mis nende jaoks tähtis ja kui piisavalt paljud sama moodi märgivad, siis on suht tõenäoline, et ka nende jaoks, kes lõpuks märkimise tulemust kasutavad, leiavad need märgitud postid olevat just need õiged, mida teemast leida loodetigi ... |
Sa vist ei saanud päris täpselt aru.
Ma lihtsalt arvan, et nii võib kooruda teemast välja nö. alamteema, mis omakorda leitakse kasutajate poolt "liiga pikk" olevat. Ja kas nii läheb, seda ei saa me enne teada, kui sinu soovitu piisavalt kaua praktikas on käigus olnud
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
12.04.2007 16:40:52
|
|
|
... alamteema ? ma ei saa vist endiselt su mõttele pihta
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
12.04.2007 16:47:20
|
|
|
tähtsatest asjadest tekib nn mammutteema, seda mõeldi.
pean siin 0ma on-screen klaveriga klikkama
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
12.04.2007 18:31:41
|
|
|
| DigeBeni, mina mõistan alateema all asja nii, et on olemas nö. paralleelteema, kus need vajalikud postitused koopiatena asetsevad.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
16.04.2007 21:15:08
|
|
|
imho võiks olla nupp vms raporteerimiseks modele et panna see postitus tähtsate hulka teemas
vastavalt siis saavad antud alafoorumi moded teatise et kas aksepteerida või tagasi lükata ettepanek
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|