|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 12:46:06
kas dual channel või või niisama 3gb |
|
|
tervist!
selline küsimus, et kui panna 2x1gb mälu mis jookseb dual channelis aga tahaks kokku panna 3gb'd
et kuidas on kasulikum- kas lisada üks 1gb pulk või 2x512mb pulka, et kõik 4 slot'id oleks täis ja toimiks dual channelis
sihikul on DDR2 533 (PC4200) mälud
mobo: MSI K8N Diamond Plus
sellised variandid näiteks:
OCZ Gold Series 2GB (2 x 1GB)
OCZ Gold Series 1GB (2 x 512MB) või siis OCZ Gold Series 1GB
või mõnda muud võimalikult kiiret ja võimast mälu lahendust sellele mobole.
tänan tähelepanu eest
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
07.11.2006 12:49:32
|
|
|
| Esiteks K8N ei söö DDR2'e, ikka DDR1 (PC3200 näiteks). Kui mälu juba nii palju vaja on, siis tulevikule mõeldes 2x1GB oleks arukas. Kui üle jääb kasuta "ramdrive"ks.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
07.11.2006 12:56:17
|
|
|
dual channel annab ~5% ehk juurde seega selle pärast ei ole vaja pabistada enda mammi vanema biosega just töötas singe channelis.mitte halligi vahet ei olnud-nüüd uuema biosega dualis
ise paneks 3x1GB (kuigi ma ei näe mingit vajadust 3gb järgi veel)
aga jah ddr2 vasara abil ddr1 peale väga ei soovitaks panna
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 13:05:56
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| Esiteks K8N ei söö DDR2'e, ikka DDR1 (PC3200 näiteks). Kui mälu juba nii palju vaja on, siis tulevikule mõeldes 2x1GB oleks arukas. Kui üle jääb kasuta "ramdrive"ks. |
aga mida tähendab näiteks see: "MSI discusses the excellent overclocking potential of the K8N Diamond Plus, and support for DDR 600 memory speeds and a 300 MHz system bus speed." link ja ka MSI enda lehelt ?
hetkel olemas 4x1gb OCZ Performance mälud.
kui 2gb sees siis jooksevad 200Mhz aga kui panen 3gb või 4gb siis langeb kiirus 157Mhz peale
tootja leht ütleb, et kui kõik slot'id dualsided mälusid täis siis langebki kiirus nii madalale- kas seda tõsta ei saaks või peabki lihtsalt leppima 2gb'ga
klokkamise abi olen otsinud siit ka varem aga olen idikas ja sellega ise hakkama ei saa- seega mõtlesin, et lihtsalt panen kiiremad mälud
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
07.11.2006 13:13:59
|
|
|
Supports dual channel DDR 266/333/400, using four 184-pin DDR DIMMs.
seega pista ned ocz sisse.bioses ürita ht 200 peale panna
300 on oc tulemus,
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 13:15:49
|
|
|
| digweed kirjutas: |
Supports dual channel DDR 266/333/400, using four 184-pin DDR DIMMs.
seega pista ned ocz sisse.bioses ürita ht 200 peale panna
300 on oc tulemus, |
300 on mis? 300Mhz mälude kiiruseks?
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
07.11.2006 13:19:47
|
|
|
300mhz on mälu kiirus(oc tulemusena).default kiirus nii sinu mäludel kui ka lingil on 200mhz
edaspidi www.google.com leiad infot kuidas kellata,mis tähendab pc3200 jne.jne.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 13:23:10
|
|
|
| digweed kirjutas: |
300mhz on mälu kiirus(oc tulemusena).default kiirus nii sinu mäludel kui ka lingil on 200mhz
edaspidi www.google.com leiad infot kuidas kellata,mis tähendab pc3200 jne.jne. |
olen mitte vähe kõige selle kohta lugenud- on väga pikki ja põhjalikke oc lehti... aga tulemust ei ole siiani..
tasu eest seda teha ei tahaks ?
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
07.11.2006 13:27:14
|
|
|
ei taha eks iga algus on raske .proovi ja katseta.midagi peeti ikka ei keera pingeid bioses ära alguses näpi
pilti ette ei saa siis vaata manualist kus clear cmos jumper asub ja saad biose ilusasti ära nullida ning taas alusta algusest
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 13:27:35
|
|
|
| digweed kirjutas: |
ei taha eks iga algus on raske .proovi ja katseta.midagi peeti ikka ei keera pingei bioses ära alguses näpi |
ei saaks öelda, et ei ole proovinud- juhe normaalselt koos sellest mälude kammist juba ...
ma ei saa aru, miks keegi seda teha ei taha, kes seda oskavad- saaksid ju lihtsalt teenida...
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
07.11.2006 13:32:44
|
|
|
| UHO kirjutas: |
| kes seda oskavad- saaksid ju lihtsalt teenida... |
Kes ikka viitsib end välja vedada ja teisele külla, et kümneka eest 2x klavatuuri nuppu vajutada.
Näe, see pane 200 (alati, kui 2GB või 4GB), mis punasega raamitud on:
"Overclock"imine käib siit: BIOS Cell Menu
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 13:42:50
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| UHO kirjutas: |
| kes seda oskavad- saaksid ju lihtsalt teenida... |
Kes ikka viitsib end välja vedada ja teisele külla, et kümneka eest 2x klavatuuri nuppu vajutada.
Näe, see pane 200 (alati, kui 2GB või 4GB), mis punasega raamitud on:
"Overclock"imine käib siit: BIOS Cell Menu |
ega ei olegi kümnekat vms mõelnud, alustuseks pakuks näiteks 300.-
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
07.11.2006 14:02:10
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| UHO kirjutas: |
| kes seda oskavad- saaksid ju lihtsalt teenida... |
ega ei olegi kümnekat vms mõelnud, alustuseks pakuks näiteks 300.- |
pane oma asukoht ka kirja.
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
07.11.2006 14:03:29
|
|
|
| virks kirjutas: |
| pane oma asukoht ka kirja. |
Töö asukoht on Õismäe
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
07.11.2006 14:09:18
|
|
|
"1T/2T Memory Timing" pane 2T peale. Siis võiks kolm pulka minna tööle 200Mhz'l.
Muuseas mälukivideks tõenäoliselt Infineon'i BE-5, mis võiks kelluda 230+mhz.
| UHO kirjutas: |
| TanElofJ kirjutas: |
| "1T/2T Memory Timing" pane 2T peale. Siis võiks kolm pulka minna tööle 200Mhz'l. |
aga lootust, et 4 pulgast nende mälude max potentsiaal ära kasutada on kui suur? ses suhtes, et sama kiirus on praegu nii 3 ja 4 pulgaga.
kuskilt olen nagu lugenud, et millegi pärast ei ole hea 2T peale panna- siis pidi mingi teine asi aeglasemaks minema vms.. |
Ainuke võimalus üle kahe 1GB DDR pulka veatult tööle saada (DDR400'l) on panna 2T.
Ning see performance-langus on eelkõige kosmeetiline, reaalselt seda A64 puhul ei märka praktiliselt kuskil mujal peale sünteetiliste benchmarkide.
"Lootus nende max potentsiaal ära kasutada?" Sellest ma nüüd vist täpselt küll aru ei saa mida selle all mõtled, ent säte 2T'le ning töötavad nii hästi kui on üldse võimalik ühes masinas neil koos töötada.
viimati muutis Elof 07.11.2006 14:41:40, muudetud 5 korda |
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
07.11.2006 14:15:27
|
|
|
manual räägib nii:
| tsitaat: |
| Please select the identical memory modules to install on the dual channel, and DO NOT install three memory modules on three DIMMs, or it may cause some failure |
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
07.11.2006 14:17:38
|
|
|
| TanElofJ kirjutas: |
| "1T/2T Memory Timing" pane 2T peale. Siis võiks kolm pulka minna tööle 200Mhz'l. |
aga lootust, et 4 pulgast nende mälude max potentsiaal ära kasutada on kui suur? ses suhtes, et sama kiirus on praegu nii 3 ja 4 pulgaga.
kuskilt olen nagu lugenud, et millegi pärast ei ole hea 2T peale panna- siis pidi mingi teine asi aeglasemaks minema vms..
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
07.11.2006 18:55:25
|
|
|
| 2T on ainukene moodus, kuidas sa üldse 4 pulka tööle saad veatult. 3 pulka ei tohiks S939 peal mitte mingi valemiga töötada.
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
07.11.2006 19:40:24
|
|
|
razor, kust sa seda veel lugesid
Mul jooksevad 3x512MB ram @ 200Mhz väga edukalt soc939 otsas
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
07.11.2006 19:46:42
|
|
|
| pilti?
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
07.11.2006 21:21:28
|
|
|
Võin natuke hiljem pildi teha. Hetkel 2x512 sees kuna üritan tiba masinat ülekiirendada
E:vot sulle kooki moosiga
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
08.11.2006 00:01:45
|
|
|
Selle viimase DDR333 saab igatahes käsitsi DDR400'ks panna.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
08.11.2006 11:33:59
|
|
|
Ei tea, ehk see Vista möllab nii hullu, et tolle opiga oleks 4 gig parem kui 2
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
11.11.2006 06:21:44
|
|
|
4gb on loogiliselt võttes anyway parem kui 2gb, kuid see ei tähenda veel, et praegusel hetkel oleks kuigi mõistlik omale masinasse 4gb mälu sisse toppida kunagi jah, kuid hetkel mitte! pealegi, palju neid 2gigaseid pulki üldse liigub, minumeelest mitte just eriti laias valikus...
ja vista ei mölla midagi, ega microsoft nii pange ka ei pane, et teeb süsteemi, mis vajab normaalseks toimimiseks paar giga ram'i
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
11.11.2006 10:06:20
|
|
|
Nojah, igatahes ma keeraks selle 3D deski küll kohe ära mõttetu ressursside raiskamine ju. Kõvva nõudlikumat masinat tahab küll siiski kui XP
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UHO
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
17.01.2007 16:53:50
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| virks kirjutas: |
| pane oma asukoht ka kirja. |
Töö asukoht on Õismäe |
ise asun ka oma kastiga Õikal . hetkel küll leidsin ühe kodaniku, kes mind aidata proovib- aga ta oli ka veidi skeptiline, sest arvas et mälude kivid ei sobi (kuigi ma nagu ei tahaks teda väga uskuda, sest miks muidu OCZ tooteid klokkamisel heaks peetakse).
Aga kas Overkilla üldiselt tahaks kasti mõnede sajaliste ja õllede eest näppida, kui ma selle teise tüübiga edusamme ei tee?
_________________ Unknown High Object |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
17.01.2007 17:29:27
|
|
|
| Mina ei asu Õismäel, "Töö asukoht on Õismäe", see pidi tähendama, et UHO oma kastiga asub Õismäel. Mis huvitav kodanik see k'ulas k'aib, et ta ei saa aidatud. Ja kuidas mina siis temast paremini aidata oskan? Aga privaatselt v'oib ikka arutada raha teenimise v'oimalusi.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
21.01.2007 22:30:45
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| pealegi, palju neid 2gigaseid pulki üldse liigub, minumeelest mitte just eriti laias valikus... |
Ordis üks selline isend isegi müügis.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
21.01.2007 23:55:07
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Wiltz kirjutas: |
| pealegi, palju neid 2gigaseid pulki üldse liigub, minumeelest mitte just eriti laias valikus... |
Ordis üks selline isend isegi müügis. |
Mõtled seda
DDR2 2GB 4300-533 ECC REG Apacer
see peaks serveri mälu olema.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
22.01.2007 18:58:43
|
|
|
| Seda mõtlesingi jah, endal pole õrna aimugi, kas too serveri mälu.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Butcher
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
16.02.2007 11:08:18
|
|
|
| Millest see 3-4 mälu fenomeen üldse sõltub ? Prosest või mobost. miks sinna 4 mälupesa üldse tehakse, kui see nelja mälu ei peagi toetama? Omal oli ka plaanis 2x512 juurde osta A64 s939 masinasse kokku siis 4x512. Nagu ma aru saan siis masin paneb ned aeglasemalt tööle või saadab üldse pikalt.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
28.06.2007 02:11:42
|
|
|
Mahajäetud teema juba aga soojendaks veidi ülesse...
Kuna arvuteid on majas rohkem kui üks siis aeg-ajalt saab ühte-teist uuendatud ja juppe ringi töstetud ning juhtuski nüüd nii, et ühel arvutil lisandus 2x512MB mälupaarile veel üks sarnane komplekt - OCZ PC4200 TCCD/Brainpower (möningatel andmetel TCCC) ja Corsair PC3200XL v. 1.2 TCCD/Brainpower.
Ega polegi kummagi komplekti maksimumi kunagi otsinud vaid pigem igapäevase stabiilse ja ohutu kiiruselisa poole püüelnud ning omaette on neid tarbitud igapäevaselt 2,5-3-3-8-1T @ 250MHz.
Panin nad siis koos Opteron 146-ga (10x200MHz) MSI K8N Neo2 (NF3) emaplaadile ning peale paaritunnist sebimist jõudsin prosega 2450MHz'ni (10x245) mälude ajastustel 2,5-4-4-8-2T; protsessor ja mälu 1:1; protsessori pinge BIOSist 1,550V, CPU-Z andmetel 1,400V kandis ning CoreTemp pakub et BIOS'ist on seatud 1,4500V; mäludele andsin 2,8V; küpsise pinget ei näppinud, ehk see on siis mis iganes ta vaikimisi seade on. Süsteem ilmselt ei ole 100% stabiilne kuna Memtest andis 40% peal ühe vea, SPi tegi 16M testi kenasti ära ning Prime või mingi muu koormamise asjaga ei viitsi tegeleda; protsessori temperatuur tõusis Memtestiga mõnel hetkel 52 kraadini kodanik Celsiuse leiutatud skaalal. Emaplaadil on versiooni 1C alusel TCCD mälude jaoks moditud BIOS. Ehk möni päev katsetan veel edasi aga tundes ennast siis pakuksin, et seda ei juhtu, kui vaid arvuti tösiselt kalama ei hakka.
Huvitakski rohkem see, et kuipalju kasutatakse A64-põhiste protsessoritega 4x512MB mälu ja millised kogemused on ülekiirendamisega (peamiselt igapäevase kasutamisega seoses).
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|