|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad Linuxit või Windowsi? |
| Linux |
|
30% |
[ 213 ] |
| Windows |
|
62% |
[ 435 ] |
| muu.. |
|
7% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 698 |
|
| autor |
|
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
27.11.2006 19:20:51
|
|
|
| Koduses mõttes olen kindlasti nn. tavakasutaja ja oman täiesti legaalset MS Office 2003 SBE. See ei tähenda loomulikult seda, et seda kasutaksin. Goffice (gnumeric, abiword ) on see, mis openoffice kõrval igapäevakasutamist leiab. Ega sinder vist ilma winduseta käia tahaks ka vist.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
27.11.2006 19:30:13
|
|
|
| p2ep kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Mitut tavakasutajat sa tead kes on endale office'i ostnud või muul moel legaalselt hankinud? Mina paraku ei tea rohkemaid kui neid kes selle tasuta ülikoolist said  |
Defineeri tavakasutaja? |
Minu mõistes oleks need kodukasutajad kes ei teeni sellega endale otseselt elatist.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Silver?!
HV veteran
liitunud: 26.04.2004
|
02.01.2007 00:59:39
Uuel aastal uue hooga. |
|
|
Sõber /. kirjutab et EL nõukogu veebilehelt saab vaadata ülekandeid ainult kasutades windows mediaplayerit.
Muidugi ei ole see tõsi ning ma arvan, et iga linuxiline teab kuidas seda mängitada. Ning see et mingid veebikäkimeistrid mõistlikke asju teha ei oska ei ole ka kellelegi uudiseks.
Küsimusi tekitab aga hoopis selle ELi lehel olev FAQ.
The live streaming media service of the Council of the European Union can be viewed on Microsoft Windows and Macintosh platforms. We cannot support Linux in a legal way. So the answer is: No support for Linux.
|
;iskipärast ei ole see leht tõlgitud eesti keelde, kuigi võiks olla.
Maakeeli tähendab see seda, et "Euroopa Liidu Nõukogu istungite ülekandeid saab vaadata ainult Kasutades MS Windowsi ja Macintashi. Meil ei ole võimalik legaalselt toetada Linuxit. Tähendab vastus on: Linux ei ole toetatud."
Palju õnne! Kas mitte EL ei olnud see kes käskis Mediaplayeri Windowsist välja visata. Kas kõik Linuxikasutajad kes ülekandeid vaatavad rikuvad kah seadust?
Palju toredaid mõtteid saate lugeda /. artikli kommidest.
Esitatud on ka juba petitsioon ning kogutakse sellele allkirju. Oma viis senti saad anda siit.
Hakkajamad võiksid ka Siim Kallasele kirjutada, kes Euroopa Komisjoni asepresident (haldusküsimused, audit ja pettusevastane võitlus) Peaks nagu ju olema õige mees selle jama ära klattimiseks.
.... ja maailm saaks jälle paremaks.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
02.01.2007 09:16:04
|
|
|
Ho Ho, kui palju kaotab portimisega mänguvõlust? NT: kui ma tahan NeverWinterNights2 või oblivioni portida linuxile, siis kas ma saan ikka seaded põhjas mängida või kuidas?
BTW: Mandrive 2007 on lahe!
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.01.2007 10:28:22
|
|
|
kui sa oled koodi korralikult kirjutanud siis saad muidugi. Kuid programmid mis on algusest mitmeplatvormi peale kirjutatud jooksevad linuxis muide kiiremini ja seda linuxi protsessihalduse tõttu. Säänse softi kood peab ka olem puhtam ja põhjalikumalt läbi mõeldud, see toob endaga kaasa vähem tarkvaralisi probleeme kõiki platvormide alla ja üleüldise perfi tõusu.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
02.01.2007 10:59:27
|
|
|
mind huvitab just nimelt need oblivioni, neverwinternights2, xpandrally xtreme, gti racing ja kõik muud viimased mängud. Et nagu palju mängin, ja palju tänapäeval linuxis selle pärast peavalu on?
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.01.2007 11:58:20
|
|
|
porditud mängudega pole mingeid probleeme või kui on siis need on võrdlemisi lihtsalt parandatavad vead. Teine lugu on reverse engineeritud wini API peal jooksutamisega - seal on keppi rohkem kui hernepõllul (valdavalt, eksisteerib erandeid)
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.01.2007 13:13:17
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Ho Ho, kui palju kaotab portimisega mänguvõlust? NT: kui ma tahan NeverWinterNights2 või oblivioni portida linuxile, siis kas ma saan ikka seaded põhjas mängida või kuidas? |
NV raual ei kaota sa praktilsielt mitte midagi. SS2 jookseb mul näiteks üsna ideaalselt, vaevalt et wini all oma 6600GT'st rohkem suudaks välja pigistada.
Muidugi kui mängul puudub ametlik port siis nagu öeldud on asjad märksa jamamad. Cedega ja Wine abil saab küll suth paljud asjad tööle kuid hetkel on näiteks täielikult puudu SM3 tugi, Cedegas vist isegi SM2 oma. OpenGL'i mängud töötavad üldjuhul suht-koht normaalselt. Näiteks sai kunagi mängitud üsna talutavalt Prey demot.
Oblivion töötab hetkel minu teada ainult kasutades oldblivion patchi. Teiste loetletud mängude kohta ei oska kommenteerida kuid oletan et ametlikke porte neil ei ole.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
02.01.2007 14:53:38
|
|
|
Aga pmst võin siis poest ostetud mängu rahumeeli läbi vine installida ja mängima hakata ilma et mingisugune kadu oleks. Minul hetkel jah 7600GT, aga see selleks. Näiteks tahan panna intregeeritud videoga compule, siis pmst oleks asi ikkagi mängitav? ST: Kui enne sai kuidagimoodi HalfLife 1 jooksma, siis linuksi all pole see probleemiks? Nimelt plaan paari aasta tagusele elioni tasuta saaduid arvutile panna mandriva 2007, kuid ei tea kas half life 1 saab edasi võrgus mängida kus teised kompud winnid on...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.01.2007 14:57:46
|
|
|
HL peaks suurema või väiksema vaevaga tööle saama küll, teiste kohta ei oska kommenteerida, tõenäoliselt vajavad need rohkem nokitsemist.
Integreeritud videoga võib probleeme tekkida kui need ei oma Linuxis korralikku 3D kiirendust. NV omadel on see üldjuhul korralik, Inteli omade kohta nii ei ütleks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
02.01.2007 15:14:37
|
|
|
d3t, see kui teiste inimeste arvutil wini klient nativena jooksmas on ei mõjuta kuidagi sind või mänguserverit. ülejäänule vastas Ho Ho ära
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.01.2007 15:35:44
|
|
|
Kes veel ei tea siis Winega mängude jooksutamisel tasub enne uurida seda lehte: http://appdb.winehq.org/
HL1 kohta on inff siin: http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=8
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
02.01.2007 15:55:14
|
|
|
nujah... Asi selles et winniga oli probleeme mängimisel pidi worgruppi muutma, kuna muidu ütles et restricted to local clients. Et sellega seda problat pole?
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
13.01.2007 15:27:59
|
|
|
link :: Konqueror vs Explorer.
Võrreldakse kaht failihaldurit. Tulemus on Exploreri jaoks üpris nigel
| tsitaat: |
| Switching from KDE to WindowsXP at work has seriously impaired my productivity. This is not just because of Explorer, of course |
Võin kinnitada sama. Olen wini all töötanud kokku ~5a, Linuxis ~3a ning iga kord kui pean winis tegutsema siis on terve hunnik asju mille tõttu võtab asjade tegemine märksa kauem aega.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
13.01.2007 16:30:06
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Võin kinnitada sama. Olen wini all töötanud kokku ~5a, Linuxis ~3a ning iga kord kui pean winis tegutsema siis on terve hunnik asju mille tõttu võtab asjade tegemine märksa kauem aega. |
Sõltub sellest, millega harjunud oled.
Pre-DOS - sellest ma ei räägi.
DOS - 6 aastat - kõik sain tehtud ilma igasugu kursusteta/manualideta/helpideta
WIN - 11 aastat - helpi vaadanud ainult selleks, et kellelegi soovitada,kust lahendus leida.
Viimane aasta püüan Linuxiga tuttavaks saada, aga üle kivide ja kändude. Krtvtx, opsüsteem pole eesmärk, vaid abinõu. Ja see viimatimainitu on veel toorik abinõu.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
13.01.2007 17:05:54
|
|
|
Eks igale inimesele on oma. Minul võttis harjumine oma pool aastat ning peale seda olen õppinud ära kasutama selle tugevaid külgi et asju efektiivsemalt ära teha.
Tegelikult on eelmises postis väike typo, wini kasutasin esmakordselt ~9a tagasi ning viimase kolme aasta jooksul on seda üsna vähe kasutada saanud.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
13.01.2007 18:17:07
|
|
|
| tsitaat: |
link :: Konqueror vs Explorer.
|
Ega's WinXP Explorer tõesti just võimaluste poolest sära, ent vahest annab seda paremini tööle ka meelitada.
Kodanik kurtis ülevaates, et puudu XP all context menu's "move to..."; "copy to...". Default tõesti puudu, ent alati võimalik lisada need.
Sama lugu context menu'st 'puuduv' kausta avamine "open new window"'ga. Tegelikult lihtsalt lisatav.
Aga tõesti, Konqueror peaks olema tunduvalt mugavam 'failihaldaja'. Eriti default'is. Samas on võimalik vajalikke funktsioone Explorerile lisada tegelikult, kui mingit funktsiooni tarvis siis ikka lihtsam see lisada kui hädaldada, et see puudub.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ruratt
HV kasutaja
liitunud: 20.06.2006
|
13.01.2007 18:51:41
|
|
|
Üks jube asi veel windowsis on failidega millegi tegemine kui mingi fail on kasutuses vms:
The killer for me is when copying a lot of files/trees in Windows. You start the copy, and it gets somewhere into the middle of the process only to find that theres some file it cant copy because its in use or for some other reason. Explorer does not give you the option to skip the file and continue; it just
stops. Since you dont know what has and hasnt been copied successfully, you have to start all over again
Minu jaoks on Konquerori suurim pluss see, et seal saab korraga vaadata internetti ja kohalikku failisüsteemi
Miinuseks on see, et korralikku ja valideeruvat koodi näidatakse mõnikord valesti ja läbipaisvusega(opacity) lehed tekitavad lagi. Kuid Internet explorer näitab samuti koodi valesti siis pole nii hull
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Silver1122
Bännitud
liitunud: 09.01.2007
|
13.01.2007 23:59:24
|
|
|
Linux on mõeldud servude püsti hoidmiseks jne XP Reidis surfamiseks...
Windows XP= Windows Eccelant problem
_________________ Pentium 4, Protsessor 3.00GHz, Ram 1536MB, GeForce 6600 LE 256MB, HighDefinition Audio card, 3x Fööne  |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
14.01.2007 00:14:30
|
|
|
| Silver1122 kirjutas: |
Linux on mõeldud servude püsti hoidmiseks jne XP Reidis surfamiseks... |
Linux rahuldab kodukasutaja võimalused juba aastaid ja minuarust paremini kui Windows(va. hullumeelne mängurlus, kui mõni seda tavalise kodukasutuse alla liigitab).
Nõnda lahmida pole mõtet.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triippriit
HV kasutaja

liitunud: 31.05.2005
|
14.01.2007 00:50:53
|
|
|
Proovisin pool aastat tagasi nädalake-paar Ubuntut, uuesti proovida niipea ei taha.
Minule, kui Windowsi kasutajale jäi sealne failisüsteem hoomatamatuks ja arusaamatuks. Tekkisid igasugu probleemid, anomaaliad, millele lahenduste otsimine oli üsna tüütu. Ühe linuxientusiasti hea abiga sain enamusele probleemidest ka lahenduse, kuid harjumuspäraseid ja stabiilseid programme jooksutada tahtes pidin ikkagi Windowsi alla minema.
Kokkuvõtteks on minu arvamus, et ka kõige kasutajasõbralikumaks peetav Linux ei ole veel piisavalt kasutajasõbralik, et aastaid Microsofti toodet kasutanud inimene saaks valutult üle minna. Loodan, et aastakese-paari pärast on see juba nii.
Ja tegelikult meeldib mulle kõige rohkem hoopis OS X. Stabiilne, kena, kerge kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
14.01.2007 01:05:47
|
|
|
| triippriit kirjutas: |
Kokkuvõtteks on minu arvamus, et ka kõige kasutajasõbralikumaks peetav Linux ei ole veel piisavalt kasutajasõbralik, et aastaid Microsofti toodet kasutanud inimene saaks valutult üle minna. Loodan, et aastakese-paari pärast on see juba nii.
Ja tegelikult meeldib mulle kõige rohkem hoopis OS X. Stabiilne, kena, kerge kasutada. |
Asi on kaugel kasutajasõbralikkusest.
Probleem on sinus ja teistes kasutajates endis, õigemini harjumuses. Raske on ümber harjuda + inimesed kardavad uut.
Tulles tagasi kasutajasõbralikkuse juurde, loe läbi ülal antud Konqueror vs Explorer artikkel.
Failihaldur on üks tähtsaim operatsioonisüsteemi komponent, mis peegeldab hästi kasutajasõbralikkust. Windows ja kasutajasõbralik... my *ss.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
14.01.2007 01:54:07
|
|
|
| TanElofJ kirjutas: |
puudu XP all context menu's "move to..."; "copy to...". Default tõesti puudu, ent alati võimalik lisada need.
Sama lugu context menu'st 'puuduv' kausta avamine "open new window"'ga. Tegelikult lihtsalt lisatav.
Aga tõesti, Konqueror peaks olema tunduvalt mugavam 'failihaldaja'. Eriti default'is. Samas on võimalik vajalikke funktsioone Explorerile lisada tegelikult, kui mingit funktsiooni tarvis siis ikka lihtsam see lisada kui hädaldada, et see puudub. |
Ma ei oleks päris kindel, et inimene, kes pole failihalduri seesugust käitumist kunagi näinud, tuleks ühel päeval mõttele avada regedit ja lisada {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}. Vigadeta. Õigesse kohta.
Ja isegi kui see mingil põhjusel nii peaks juhtuma, ei ole tulemus KDEga võrreldav.
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triippriit
HV kasutaja

liitunud: 31.05.2005
|
14.01.2007 14:15:58
|
|
|
| Celllu kirjutas: |
Asi on kaugel kasutajasõbralikkusest.
Probleem on sinus ja teistes kasutajates endis, õigemini harjumuses. Raske on ümber harjuda + inimesed kardavad uut.
Failihaldur on üks tähtsaim operatsioonisüsteemi komponent, mis peegeldab hästi kasutajasõbralikkust. Windows ja kasutajasõbralik... my *ss. |
Suure tõenäosusega on sul õigus.
Windows Exploreri asemel kasutangi mina näiteks Total Commanderit, sest Explorer on tõesti mõttetu failihaldur.
Kasutajas ta kinni on ja nii jääb veel kauaks.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.01.2007 16:08:42
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| kui sa oled koodi korralikult kirjutanud siis saad muidugi. Kuid programmid mis on algusest mitmeplatvormi peale kirjutatud jooksevad linuxis muide kiiremini ja seda linuxi protsessihalduse tõttu. Säänse softi kood peab ka olem puhtam ja põhjalikumalt läbi mõeldud, see toob endaga kaasa vähem tarkvaralisi probleeme kõiki platvormide alla ja üleüldise perfi tõusu. |
Kiirus on suhteline mõiste. Võimalik, et mingi täiesti toorik, mittemidagitegev programm, ilma sisendi ja väljundita, jookseb linuxi all kiiremini. Aga vaadake asja teisest küljest: keerulisemaid ja funktsionaalseid programme, mis jookseks täpselt samamoodi nii windowsi, linuxi või mõne kolmanda opsüsi all (kasutaks samu süsteemiteenuseid), ei ole olemas. Windows on platvorm, operatsioonisüsteem, mis pakub suhteliselt palju oma teenuseid programmeerijale. Linux seevastu on häkk (positiivses või negatiivses mõttes) ja kõik soft on enamjaolt organiseerimata üksteise vastu ehitatud. Programmidega, mis on ühtepidi või teistpidi mitmeplatvormiliseks kirjutatud, juhtub tihtilugu see, et windowsi/linuxi jaoks on vaja veel omaette softi, mis siis vastavalt linuxit/windowsit teise platvormi peal "mängib". Näiteks igasuguseid gaimid ja gimpid, mis kasutavad windowsi all gtk'd. Parem lähenemine on muidugi hoida mingi osa koodist platvormispetsiifilisena, aga sel juhul ei ole vähemalt minu arvates tegu platvormist sõltumatu programmiga.
Üldiselt käib asi ikkagi nii, et kood, mis on võimalikult hästi (puhtalt) disainitud JA optimeeritud vastavale platvormile, toob parema tulemuse. Linux käib minumeelest selle näite alla, kus programm pole hästi disainitud (see kohati puudub üldse), aga on seevastu optimeeritud, ja töötab üllatavalt hästi.
Silver1122, kas sa ikka tead, kuidas linux oma alguse leidis? Ta oli mõeldud häkiks, aga kukkus erinevatel asjaoludel natuke paremini välja. Disaini poolest sobiks just linux desktopile reidis surfamiseks või windowsi serveri terminaliks (ka muud opsüsteemid sobivad siia windowsi asemele).
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.01.2007 16:24:11
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Aga vaadake asja teisest küljest: keerulisemaid ja funktsionaalseid programme, mis jookseks täpselt samamoodi nii windowsi, linuxi või mõne kolmanda opsüsi all (kasutaks samu süsteemiteenuseid), ei ole olemas |
Ehk tooksid mõne näite sellisest keerukamast programmist?
| no9 kirjutas: |
| Disaini poolest sobiks just linux desktopile reidis surfamiseks või windowsi serveri terminaliks (ka muud opsüsteemid sobivad siia windowsi asemele). |
Paraku on elu läinud teisiti ning asjad pole nii
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.01.2007 16:41:31
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Aga vaadake asja teisest küljest: keerulisemaid ja funktsionaalseid programme, mis jookseks täpselt samamoodi nii windowsi, linuxi või mõne kolmanda opsüsi all (kasutaks samu süsteemiteenuseid), ei ole olemas |
Ehk tooksid mõne näite sellisest keerukamast programmist? |
MS Office, Mozilla Firefox, SolidWorks, Kde, Gnome (viimased on pigem programmikogud), misiganes GUI'ga programmid. Süsteemseid programme pole vist mõtet mainida.
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Disaini poolest sobiks just linux desktopile reidis surfamiseks või windowsi serveri terminaliks (ka muud opsüsteemid sobivad siia windowsi asemele). |
Paraku on elu läinud teisiti ning asjad pole nii  |
Jah, elu on kummaline ja linuxile tuleb ses mõttes au anda. Sitast on saia tehtud. Aga ma olen üpris kindel, et linuxi senised eelised (tsentraliseerituse puudumine, sellega disaini puudumine ja kvaliteedi puudumine) võivad üsna järsult linuxi vastu pöörduda. Ma loodan sinisilmselt, et varsti tuleb aeg, kui opsüs pole eesmärk vaid vahend.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
14.01.2007 16:42:40
|
|
|
| tsitaat: |
kvaliteedi puudumine
|
Mis otsast
Ühtsuse puudumine vast siiski põhiliseks miinuseks, aga samas ka väikseks plussiks.
| tsitaat: |
| Jah, elu on kummaline ja linuxile tuleb ses mõttes au anda. Sitast on saia tehtud. |
Üsna samahästi võib öelda ka:
| tsitaat: |
| Jah, elu on kummaline ja Windowsile tuleb ses mõttes au anda. Sitast on saia tehtud. |
viimati muutis Elof 14.01.2007 16:43:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.01.2007 16:43:07
|
|
|
Firefox jookseb küll minuarust täpselt samamoodi wini all kui linuxi all ja muidugi ka näiteks OO. Või ehk mida mõtlesid selle erinevalt jooksmise all?
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.01.2007 17:09:34
|
|
|
| TanElofJ kirjutas: |
| tsitaat: |
kvaliteedi puudumine
|
Mis otsast
|
Võta näiteks freebsd unixilistest. Kasuta seda. Siis ehk mõistad. Eks arusaam linuxist ja kvaliteedist ole individuaalne.
| TanElofJ kirjutas: |
Ühtsuse puudumine vast siiski põhiliseks miinuseks, aga samas ka väikseks plussiks.
| tsitaat: |
| Jah, elu on kummaline ja linuxile tuleb ses mõttes au anda. Sitast on saia tehtud. |
Üsna samahästi võib öelda ka:
| tsitaat: |
| Jah, elu on kummaline ja Windowsile tuleb ses mõttes au anda. Sitast on saia tehtud. |
|
Keegi ei keela nii öelda.
| Herr Kurm kirjutas: |
| Firefox jookseb küll minuarust täpselt samamoodi wini all kui linuxi all ja muidugi ka näiteks OO. Või ehk mida mõtlesid selle erinevalt jooksmise all? |
Vaata, kuidas ja kes GUI'd näiteks joonistab.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.01.2007 17:19:25
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Aga vaadake asja teisest küljest: keerulisemaid ja funktsionaalseid programme, mis jookseks täpselt samamoodi nii windowsi, linuxi või mõne kolmanda opsüsi all (kasutaks samu süsteemiteenuseid), ei ole olemas |
Ehk tooksid mõne näite sellisest keerukamast programmist? |
MS Office, Mozilla Firefox, SolidWorks, Kde, Gnome (viimased on pigem programmikogud), misiganes GUI'ga programmid. Süsteemseid programme pole vist mõtet mainida. |
QT suudab üsna hästi ära peita igasuguse platformi spetsiifilisuse ning seda kiirelt ja efektiivselt. Nii mõnedki KDE vidinad töötavad juba praegu päris kenasti wini all ning pikemas perspektiivis peaks enamus KDE keskkonnast kenasti natives wini all funksima. Mõned varajased screenshotid on siin: http://wiki.kde.org/tiki-index.php?page=KDElibs+for+win32#Screenshots
Kexi on minu teada üks varasemaid ja suuremaid opensource QT vidinaid mis on käima aetud wini peal: http://kexi-project.org/
QT'l on üsna palju kõrgetasemelisi kliente. Kasvõi näiteks on Skype progetud QT's ning funksib ühtmoodi enamus OS'ides. Samuti jookseb mitme OS'i peal Scribus. Adobe Photoshop Album ehk uue nimega Adobe Photoshop Elements on samuti kribatud QT's ning jookseb nii winis kui osx'is. Paraku pole Adobe viitsinud hakata jamama Linuxi toega, kuigi see poleks teab mis keeruline arvestades et OSX'i peal asi juba töötab.
Ehk siis kui kasutada õigeid tööriistu pole korraliku cross-platform softi kirjutamine ületamatu takistus. GTK jääb selle koha pealt paraku QT'le üsna kõvasti alla.
| no9 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Disaini poolest sobiks just linux desktopile reidis surfamiseks või windowsi serveri terminaliks (ka muud opsüsteemid sobivad siia windowsi asemele). |
Paraku on elu läinud teisiti ning asjad pole nii  |
Jah, elu on kummaline ja linuxile tuleb ses mõttes au anda. Sitast on saia tehtud. Aga ma olen üpris kindel, et linuxi senised eelised (tsentraliseerituse puudumine, sellega disaini puudumine ja kvaliteedi puudumine) võivad üsna järsult linuxi vastu pöörduda. |
Huvitav mis valemiga need talle vastu pöörduda võiksid.
| no9 kirjutas: |
| Ma loodan sinisilmselt, et varsti tuleb aeg, kui opsüs pole eesmärk vaid vahend |
Eks see ole meie kõigi helesinine unistus
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.01.2007 17:43:46
|
|
|
Just. Ära peita. Emuleerida ja peita võib kõike. Ma peangi silmas, et nende kahe platvormi mõtteviis on täiesti erinev. Laias laastus pakub windows tervikut, linux aga komponente, et kogu süsteem ise kokku panna. Viimane ei ole üldse paha asi. Lihtsalt komponentide kokkusobivus ja kvaliteet jätab ehk mõnes kohas soovida. Seda aga põhjendatakse valikuvabadusega. Mis ei ole ka iseenesest paha.
| tsitaat: |
Huvitav mis valemiga need talle vastu pöörduda võiksid.
|
bsd'd hakkavad järjest enam pead tõstma. Juba on vähemalt kaks freebsd distrot ja üks fork, mis on suunatud kodukasutajale. Freebsd'l on olemas kõik, mis linuxil ja isegi natuke rohkem. Tsentraliseeritus. Ja see on minuarvates hea.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.01.2007 17:44:06
|
|
|
| no9 kirjutas: |
Vaata, kuidas ja kes GUI'd näiteks joonistab. |
mind eriti huvitab see eksole, it just works ja täpselt samamoodi
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.01.2007 18:02:08
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Just. Ära peita. Emuleerida ja peita võib kõike. |
QT ei emuleeri midagi, ta lihtsalt abstraheerib low-level värgid kõrgemale tasemele ning kasutab asjade tegemiseks siiski platformispetsiifilisi asju. Progeja poolt vaadatuna on kõik üks ja see sama, olenemata konkreetsest OS'ist. Kasutaja ei tee samuti vahet kas tegu on OS'i native progega või siis mitte.
| no9 kirjutas: |
| Ma peangi silmas, et nende kahe platvormi mõtteviis on täiesti erinev. Laias laastus pakub windows tervikut, linux aga komponente, et kogu süsteem ise kokku panna. |
Nõustun
| no9 kirjutas: |
| [Komponendid] ei ole üldse paha asi. Lihtsalt komponentide kokkusobivus ja kvaliteet jätab ehk mõnes kohas soovida. |
Ning monoliitse süsteemi puhul selliseid probleeme ei eksisteeri? Mina julgeks isegi väita et kui monoliitsel süsteemil mõni osa suts jama on siis see mõjutab tervikut märksa rohkem.
Muidu kas sa ka viitsid tuua lühiloetelu neist komponentidest mis sinu arvates kvaliteedi koha pealt kõige paremad pole?
| no9 kirjutas: |
| Seda aga põhjendatakse valikuvabadusega. Mis ei ole ka iseenesest paha. |
Täpselt sama moodi võib öelda et monoliitsus pole hea. Vendor lock-in + monopol, anyone?
| no9 kirjutas: |
| tsitaat: |
| Huvitav mis valemiga need talle vastu pöörduda võiksid. |
bsd'd hakkavad järjest enam pead tõstma. Juba on vähemalt kaks freebsd distrot ja üks fork, mis on suunatud kodukasutajale. Freebsd'l on olemas kõik, mis linuxil ja isegi natuke rohkem. Tsentraliseeritus. Ja see on minuarvates hea. |
BSD ja Linux on vähemalt minu arvates vägagi sarnased. Kasutavad nad täpselt samu komponente oma tervikliku süsteemi üles ehitamiseks. Ainus vahe on et kõik senised BSD'd kasutavad nende komponentide hankimiseks üht tsentraalset repot kuid Linuxid paljusid erinevaid. Kuid loomulikult on ka Linuxeid milledel on üks tsentraalne (ametlik) repo. Seega võiks ju öelda et ka seal on samad omadused mis BSD'delgi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.01.2007 18:38:56
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Just. Ära peita. Emuleerida ja peita võib kõike. |
QT ei emuleeri midagi, ta lihtsalt abstraheerib low-level värgid kõrgemale tasemele ning kasutab asjade tegemiseks siiski platformispetsiifilisi asju. Progeja poolt vaadatuna on kõik üks ja see sama, olenemata konkreetsest OS'ist. Kasutaja ei tee samuti vahet kas tegu on OS'i native progega või siis mitte. |
Just, aga mingist hetkest on neid abstraktsioone liiga palju. Võtame või gnome või kde. Lihtsalt "bloated".
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Ma peangi silmas, et nende kahe platvormi mõtteviis on täiesti erinev. Laias laastus pakub windows tervikut, linux aga komponente, et kogu süsteem ise kokku panna. |
Nõustun
| no9 kirjutas: |
| [Komponendid] ei ole üldse paha asi. Lihtsalt komponentide kokkusobivus ja kvaliteet jätab ehk mõnes kohas soovida. |
Ning monoliitse süsteemi puhul selliseid probleeme ei eksisteeri? Mina julgeks isegi väita et kui monoliitsel süsteemil mõni osa suts jama on siis see mõjutab tervikut märksa rohkem.
Muidu kas sa ka viitsid tuua lühiloetelu neist komponentidest mis sinu arvates kvaliteedi koha pealt kõige paremad pole? |
Mingil huvitaval kombel armastavad linuxile kompileeritud programmid (vastu glibc'd siis?) oluliselt rohkem mälu kui freebsd samad variandid. Mul pole konkreetseid numbreid kahjuks võtta. Siis legendaarne X server. No milleks praegu nii suurt jurakat kerneli ja kasutaja vahele? Võiks ju midagi inimlikumat olla. See käib ka teiste unixilaadsete kohta. Manualid, failide asukohad jne jne. Ma pole hiljuti peale knoppixi muid linuxeid kasutanud. Ehk on midagi muutunud.
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Seda aga põhjendatakse valikuvabadusega. Mis ei ole ka iseenesest paha. |
Täpselt sama moodi võib öelda et monoliitsus pole hea. Vendor lock-in + monopol, anyone? |
Paratamatu, et elu nii käib. Vendor lock-in on mõnes mõttes paratamatu. See on äri. Kui tahad midagi head, pead maksma. Kui tahad linuxi teed minna, jääd ka sõltuvaks, aga hoopis vendadest, kellele sa isegi kaudselt palka ei maksa. Pole ju suurt vahet. Lapsejutt, et hakkame ise progema.
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| tsitaat: |
| Huvitav mis valemiga need talle vastu pöörduda võiksid. |
bsd'd hakkavad järjest enam pead tõstma. Juba on vähemalt kaks freebsd distrot ja üks fork, mis on suunatud kodukasutajale. Freebsd'l on olemas kõik, mis linuxil ja isegi natuke rohkem. Tsentraliseeritus. Ja see on minuarvates hea. |
BSD ja Linux on vähemalt minu arvates vägagi sarnased. Kasutavad nad täpselt samu komponente oma tervikliku süsteemi üles ehitamiseks. Ainus vahe on et kõik senised BSD'd kasutavad nende komponentide hankimiseks üht tsentraalset repot kuid Linuxid paljusid erinevaid. Kuid loomulikult on ka Linuxeid milledel on üks tsentraalne (ametlik) repo. Seega võiks ju öelda et ka seal on samad omadused mis BSD'delgi. |
Asi on niimoodi, et kui FreeBSD core team ütleb, et nii.. nüüd teeme süsteemi kasutajasõbralikuks, siis seda ka tehakse. Kogu süsteemi api võidakse väga ära lõhkuda ja uuesti üles ehitada. Pole probleemi. Seda, mida teeb dragonflybsd praegu, ei suudaks ükski linuxi distro teha.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.01.2007 19:14:40
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Just, aga mingist hetkest on neid abstraktsioone liiga palju. |
Millal see hetk saabub/saabus? Kas skype on bloated?
| no9 kirjutas: |
| Võtame või gnome või kde. Lihtsalt "bloated". |
Bloat on siis kui installid iga viimase kui ühe programmi mida pakihaldur sulle pakub. Keegi ei käsi sul seda teha. KDE jookseb üsna kenasti ka vana P1 peal suht vähese mäluga kui vaja. Või mida sina bloadi all silmas pidasid?
Bloadi definitsiooni alla peaks Vista üsna hästi sobima
Kahju et keegi pole midagi sarnast teiste OS'ide all teinud.
| no9 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Ning monoliitse süsteemi puhul selliseid probleeme ei eksisteeri? Mina julgeks isegi väita et kui monoliitsel süsteemil mõni osa suts jama on siis see mõjutab tervikut märksa rohkem.
Muidu kas sa ka viitsid tuua lühiloetelu neist komponentidest mis sinu arvates kvaliteedi koha pealt kõige paremad pole? |
Mingil huvitaval kombel armastavad linuxile kompileeritud programmid (vastu glibc'd siis?) oluliselt rohkem mälu kui freebsd samad variandid. |
ma pole küll isiklikult kontrollinud kuid minu teada kasutab ka *BSD sama glibc'd ja gcc'd mida kõik Linuxilisedki. Väiksem mälukasutus võib teoreetiliselt olla tingitud veidi erinevatest kompilaatori parameetritest (4.x seerias on paar huvitavat asja), väiksema tõenäosusega ka ulibc kasutamisel. Või ehk on sul mingi teooria miks ühed ja samad programmid järsku teise kerneli puhul vähem mälu kasutavad?
| no9 kirjutas: |
| Mul pole konkreetseid numbreid kahjuks võtta. |
Kust sa siis tead et BSD all asjad vähem mälu tarbivad? Mida sa võrrelnud oled?
| no9 kirjutas: |
| Siis legendaarne X server. No milleks praegu nii suurt jurakat kerneli ja kasutaja vahele? Võiks ju midagi inimlikumat olla. |
Hea mõte, torkame selle otse kernelisse.
De ja vu?
Tegelikult kas sa tead mõnd paremat lahendust? Raudvara on ju tarvis kuidagi softile söödavaks teha, pole erilist vahet kus see abstraktsioonikiht istub.
| no9 kirjutas: |
| Ma pole hiljuti peale knoppixi muid linuxeid kasutanud. Ehk on midagi muutunud. |
Millal ja millist Knoppixit sa kasutasid? Asjad muutuvad pidevalt ja suht-koht kiiresti.
| no9 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Täpselt sama moodi võib öelda et monoliitsus pole hea. Vendor lock-in + monopol, anyone? |
Paratamatu, et elu nii käib. Vendor lock-in on mõnes mõttes paratamatu. See on äri. |
Eks siis lihtsalt peab neid äripartnereid valima kes sulle vähem käru keerab.
| no9 kirjutas: |
| Kui tahad midagi head, pead maksma. Kui tahad linuxi teed minna, jääd ka sõltuvaks, aga hoopis vendadest, kellele sa isegi kaudselt palka ei maksa. Pole ju suurt vahet. |
Nagu ütlesin siis vahe on selles et kes rohkem klienti vägistab
| no9 kirjutas: |
| Asi on niimoodi, et kui FreeBSD core team ütleb, et nii.. nüüd teeme süsteemi kasutajasõbralikuks, siis seda ka tehakse. Kogu süsteemi api võidakse väga ära lõhkuda ja uuesti üles ehitada. Pole probleemi. |
Kuidas aitab kogu süsteemi API ümber ehitamine kasutajasõbralikkusele kaasa?
| no9 kirjutas: |
| Seda, mida teeb dragonflybsd praegu, ei suudaks ükski linuxi distro teha. |
Mõtled SMP ja threadimise muutmist? Võibolla tõesti üksik distro seda ei suudaks kuna kerneli modimine on suht-koht keerukas. Samas näiteks Native POSIX Thread Library aka ntpl toodi Linuxisse suht-koht hiljuti sisse ning see on üsna suur muutus võrreldes varasema süsteemiga.
Btw, kas olen valesti aru saanud kui ütlen et sisuliselt dragonfly BSD forkis BSD kerneli ning nüüd arendab seda omasoodu veidi erinevas suunas kui mainline?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
15.01.2007 03:07:04
|
|
|
no9, ma võin muidugi eksida, aga mul on tunne et sa ei ole vist progeja, kuigi võtad tarkvara arhitektuuri osas väga tugevalt sõna. Vabal tarkvaral on tarkvara arhietkuuri osas palju rohkem disaini, modulaarsust ja kvaliteeti kui suletud tarkvaral. Tsentraliseerituse puudumine ei tähenda, et tarkvara ei disainitaks. Pigem vastupidi, hajutatud lähenemine annab palju õnnestunuma lõpptulemuse, kuna proovitakse rohkem alternatiive ja valitakse need, mis töötavad. Igaüks, kes natukenegi tõsisemalt tarkvaraarendusega tegelnud on, teab et väga head disaini ette ära teha on praktiliselt võimatu. Samas on vabal tarkvaral teatud eeliseid, mida suletud tarkvaraplatvorm endale lubada ei saa. Iga uus Windows peab hakkama saama kõigi vanade valesti kirjutatud programmidega, samas kui vabatarkvara vallas lihtsalt fixitakse vigased programmid ära. (lugege Raymond Chen'i blogi arhiivi, et ilusaid näiteid Windowsi probleemidest näha) See võimaldab hoida palju puhtamat ja selgemat koodi. Teine asi, mida suletud tarkvara ringides pooltki nii palju ei tehta, on väikeste hästi kirjutatud koodimoodulite jagamine. Suletud tarkvara maailmas on palju rohkem levinud igal mehel oma jalgratas leiutada, luues maailma mustmiljon erinevat viisi natukene bugist varianti ühest funktsionaalsusest. Vaba lähtekoodiga tarkvara on põhimõtteliselt parem viis kuidas tarkvara arendada. Põhiline probleem on selles, et selle eest ei saa pappi ja ei leidu piisavalt vabatahtlikke igavamate asjade tegemiseks. Sellepärast ei olegi testijaid, kes kontrolliks, et kõige sürrimates olukordades ka vigu ei leiduks, kasutajaliidese disainereid, kes hoolitseks, et kogu tarkvara enamvähem ühesugune välja näeks, käituks ühtemoodi ja oleks muidu lihtsurelikule kasutatav, kunstnike, kes hoolitseks, et tarkvarale otsa vaadates silmad peast välja ei kukuks jne. Microsofti Eric Lippert annab päris hea pildi kui palju vaeva Microsoft igasuguste esmapilgul tühiste probleemidega näeb.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
16.01.2007 02:15:57
|
|
|
HoHo, GUI joonistamine võib täiesti vabalt kernelist istuda, kuid ta võib ka veidi väiksemamahulisem olla kui praegune X minuarvates. X'il on terve hulk lisakaalu andvaid võimalusi, mida enamjaolt pole enam vaja (üle võrgu kasutatavus). Dragonflybsd kohta seda, et threadimine pole ainus asi, mida seal muudetakse. Arendus käib pea igal rindel ja koordineeritult (niipalju kui seda on vaja). Ainult freebsd kernelit poleks suurt mõtet forkida, ikka tervet opsüsi.
stepzter, ma tõesti ei ole hardcore progeja, aga puutun igapäevatöös väga tihedalt tarkvaraarendusega kokku. Tarkvara saab hästi disainida (v.a. juhud, kus arendatakse midagi täiesti uut, ja mida opsüsid kohe mitte ei ole), kuid see nõuab suhteliselt palju ressursse. Ressursse, mida opensource projektid reeglina ei leia. Modulaarne lähenemine on minuarvates paratamatus. Tõsiselt suurt asja pole suudetud valmis teha. GNU operatsioonisüsteem saab kasutuskõlblikuks jumal-teab-millal. KDE on opensource'i poolelt tegelikult üks positiivne näide, kuidas asju saaks ajada. Vähemalt minu silmis. Alternatiivide kohta ütleks küll seda, et linux ise on paraku alternatiiv ja linuxi opsüsteemi komponentide osas (mis käivad allpool kde/gnome'i) pole just suurt valikuvõimalust. Kasutatav alternatiivne C-library? kompileerija? kernel?
Sisuliselt ainsad asjad, mida ma saaks valida, et süsteem töötama jääks, on aknahaldur ja veebibrauser.
Sellega tuleb küll nõustuda, et ka closed-source tarkvaral on oma miinused ja mitte väga väikesed. Aga paraku nii elu käib, et kui tahad midagi head, tuleb selle eest ka vääriline tasu maksta. Nälgivad progejad ei ole just kõige produktiivsemad.
Teiselt poolt, miks linux nii vähe kasutust leiab, kui ta on ideoloogiliselt, majanduslikult ja tehnoloogiliselt windowsi suhtes ülimuslik? Isegi serverimaastikul, kus "ebaturvaline" windows peaks üldse kõrvale jääma.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
16.01.2007 03:01:53
|
|
|
| no9 kirjutas: |
Nälgivad progejad ei ole just kõige produktiivsemad.
|
see lause näitas praegu täielikult sinu kompetentsi ära
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.01.2007 13:15:12
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Kasutatav alternatiivne C-library? kompileerija? kernel? |
Usu või ei kuid GCC'le ei eksisteeri võrdväärset vastast kompilaatorite maailmas, eriti 64biti peale minnes. 32biti peal suutis ICC P4 jaoks paremini optimeerida ning tõenäoliselt lööb ta GCC'd ka Itaniumitel kuid see oli ka kõik
glibc'le arvestatavat alternatiivi muidugi ei eksisteeri peale tolle uclibc kuid kas tõesti on see nii halb? Kas eksisteerib midagi paremat closed kui vaadata ka kommerts asju? Vana-hea C/C++ koha pealt näiteks võib üsna rahuliku südamega öelda et MS'i omalooming on üks viletsamaid. ICC on suht-koht lähedal GCC'le.
| no9 kirjutas: |
| Teiselt poolt, miks linux nii vähe kasutust leiab, kui ta on ideoloogiliselt, majanduslikult ja tehnoloogiliselt windowsi suhtes ülimuslik? |
Alles käis siin uudis läbi et mõne aasta pärast kavatsevad paljud suurfirmad missioonikriitilised asjad Linuxi peale üle viia. Hetkel kahjuks ei mäleta kas juttu oli ka desktop süsteemidest.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
16.01.2007 13:48:23
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
Nälgivad progejad ei ole just kõige produktiivsemad.
|
see lause näitas praegu täielikult sinu kompetentsi ära |
Samad sõnad
GCC on väga hea arvestades kui mitut platvormi ta toetab. Küsimus ei olnudki tegelikult selles. Küsimus oli pigem alternatiivides. Alternatiivid praktiliselt puuduvad. Mis on ka mõistetav, kui antud juhul gcc'le vastu ei saa. Aga miks siis rääkida valikuvõimalustest ja alternatiividest, kui neid reaalselt ei ole?
Kui rääkida teistest arhitektuuridest, siis näiteks alphale oskas compaq cc paremini kompileerida kui gcc, ilmselt sparci puhul jätab suni enda kompileerija gcc seljataha jne jne. Kuid see ei olegi tähtis. GCC on minuarvates ikkagi piisavalt hea ja paraku ka üpris standardne (miks ei kirjutata ansi-c koodi, ma aru ei saa, sest open-source on ikkagi vendor lock-in'i vastu ju?).
Missioonikriitilised? VMSi, kommertsunixi, mainframe'i(ja seal jooksvate paljude opsüside) pealt puhta linuxi peale üle minna? Ma väga kahtlen, aga ootan huviga.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.01.2007 13:54:26
|
|
|
Report: Almost half of users will move to Linux for critical apps in 4 years
| tsitaat: |
A survey of 133 IT executives by Saugatuck Research found that while only 18% were using Linux in critical server deployments presently, almost half these executive said they’ll have their top apps migrating to, or running full steam on, the open source platform in the next four years.
The report focused on Linux rollouts for “business critical” applications. Software that could be considered in this category includes CRM, ERP, relational database management systems (RDMS) or customized workflow or industry-specific applications (e.g. CAD and plant control software in manufacturing, trading software on Wall Street, patient records systems in hospitals).
The migration of prime-time applications to Linux servers will happen in a few stages, among the companies surveyed. By 2007, a quarter of the surveyed executives said they’ll either have completed migrating critical applications on Linux, or will be the process of migrating. By 2011, around 47% of the executives said Linux will either have, or be close to having, critical applications on Linux.
"Linux is not going to replace legacy operating systems and development environments overnight, or even by 2011,” the report says. However, the “acceptance and legitimization of Linux for mission-critical environments indicates that a very large portion of the next generation [of key applications] will be built on Linux." |
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noxton
HV Guru

liitunud: 03.03.2005
|
16.01.2007 14:29:49
|
|
|
ma küll mingit mõtet linuxil ei näe
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.01.2007 14:36:23
|
|
|
| noxton kirjutas: |
ma küll mingit mõtet linuxil ei näe  |
normaalne
et kui mingi neti/meililugemise/filmi/muusika masin on, siis paneksid enne pira Windowsi peale kui tasuta Ubuntu?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
16.01.2007 14:38:34
|
|
|
| noxton kirjutas: |
ma küll mingit mõtet linuxil ei näe  |
kardan, et see lause põhjustab sõja
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"? |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noxton
HV Guru

liitunud: 03.03.2005
|
16.01.2007 14:40:26
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
| noxton kirjutas: |
ma küll mingit mõtet linuxil ei näe  |
normaalne
et kui mingi neti/meililugemise/filmi/muusika masin on, siis paneksid enne pira Windowsi peale kui tasuta Ubuntu?  |
kes ütles, et mul pira windows? lihtsalt windows mugavam mulle ja kõik mu mängud jooksevad, mida mängin aga linuxil mul arvuti peamiselt meeleleahutuseks
see minu arvamus
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.01.2007 14:52:44
|
|
|
Oleneb mis laadi meelelahutust keegi vajab. Win MC peaks asendama suht-koht hästi selline tore asi nagu Geexbox. Natuke teistlaadi asjandus on v6sa poolt aretatav vaesemehe koduteater. Hardcore gameril on loomulikult Linuxiga raskem hakkama saada, ehkki mitte päris võimatu.
Mugavus on 100% harjumuse asi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
16.01.2007 14:59:44
|
|
|
| marco kirjutas: |
| noxton kirjutas: |
ma küll mingit mõtet linuxil ei näe  |
kardan, et see lause põhjustab sõja  |
Tegelikult nii, et kasutaja avaldas vist isiklikku arvamust. Ta ei näe enda masinas Linuxil mõtet. Mis seal imelikku?
Need kes oma masinas Windowsil mõtet ei näe, kasutavad tõenäoliselt mingid linuxlist või BSDlast. Too pole ka mu meelest imelik.
Kui ei vaata konteksti järeleandlikult siis tõesti tekitavad sellised halvasti sõnastatud väljaütlemised sõnasõdu, mis omakorda ei vii kuhugi aga millest OS'i solidaarsuse nimel "tuleb" osa võtta.
IMO
viimati muutis Elof 16.01.2007 16:14:09, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noxton
HV Guru

liitunud: 03.03.2005
|
16.01.2007 16:10:55
|
|
|
TanElofJ, õige igal inimesel oma arvamus, ma tavaline käkk ja kasutan arvutit ainult meelelahutusena nagu vene keeles öeldakse ::''ofkusah nie isportiat''
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|