|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
saabaz
HV vaatleja

liitunud: 05.03.2003
|
20.03.2003 13:20:00
Drum'n'Bass muusika tegemine |
|
|
Kas kellelgi on kogemusi arvutiga DnB(Drum'n'Bass) muusika tegemise vallas? Oleks vaja just programme, millega DnB-d luua saab.... äkki keegi oskab mind selles suunas veidike valgustada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
20.03.2003 13:23:59
|
|
|
üldiselt mingit special proget pole kohanud, aga sellise asjaga nagu DanceEjay'ga saab midagi valmis meisterdada küll, sinna peaks ise saama ka instrumente lisada, kui nõudlikumale kasutajale väheseks jääb olemasolevatest...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
saabaz
HV vaatleja

liitunud: 05.03.2003
|
20.03.2003 13:28:30
|
|
|
| DanceEjay-d(v4) olen proovind jah... aga see ple ikka see mida vaja, sinna peab siis kõvasti juurde lisama et õiget asja saada. 8)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
me_
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
20.03.2003 14:04:30
|
|
|
| Trummi ja bassi tegemiseks soovitaks REASON'it. Keerukam küll, kui tavaline sämplite ritta ladumine, aga igatahes isikupärasem.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
saabaz
HV vaatleja

liitunud: 05.03.2003
|
20.03.2003 14:27:24
|
|
|
niii.. tõmbasin endale selle REASON-i, see programm vajab harjutamist veica, ega see just nii kõige lihtsam pole jah , kui kellelgi veel on mingeid endatehtud lugude aadresse, siis võiks ju aadressi siiagi panna... teistele kuulamiseks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
me_
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
20.03.2003 14:44:29
|
|
|
reason oma teletupsuliku UI ja kastreeritud 'expandability-ga' paras seltsiline Ejay-le IMO
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
20.03.2003 15:28:37
|
|
|
eks ejayd ja musicmakerid on nii nagu on
A algajale reason siiski suht kobe..
ja reasoni pille saab ka vajadusel kasutada cubase/logicuga
Kui ainult seda bugi/featuret poleks, et kogu reasoni peale saab aint kasutada yks kord yhte teatud midi cc'd.. :s
| me_ kirjutas: |
reason oma teletupsuliku UI ja kastreeritud 'expandability-ga' paras seltsiline Ejay-le IMO  |
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
20.03.2003 23:03:32
|
|
|
soundclub !!!
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
saabaz
HV vaatleja

liitunud: 05.03.2003
|
21.03.2003 01:54:49
|
|
|
soundclub on tegija zilwer, äkki sul on anda mõni aadress kust saaks tõmmata lugu (DnB), mis on tehtud SoundClub-iga...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
21.03.2003 01:56:27
|
|
|
emmm... ma unustasin midai autosse...
müts, müts, müts, kõmm, vrrruuummm...
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bright
analyzer

liitunud: 05.11.2001
|
21.03.2003 09:23:42
|
|
|
www.modplug.com eksisteeris kunagi
soundclub on hää küll, aga juba vana
ft2 kärab, aga kas seal ei olnud kanalite arv piiratud?..
ja igasugused "special" mingi muusika hjaoks "disainitud" proged .. ei tea kas neid usaldada
_________________ Doggett can tell |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rastix
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2001
|
22.03.2003 23:15:19
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
Mis selle programmi nimi on ? See FT2 on arvatavasti mingi lühend. |
fast tracker 2?
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
23.03.2003 01:16:05
|
|
|
| rastix kirjutas: |
| Taavi_R kirjutas: |
Mis selle programmi nimi on ? See FT2 on arvatavasti mingi lühend. |
fast tracker 2? |
Ok, tänan
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rts
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
belvedere
HV vaatleja

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
29.04.2003 19:19:35
|
|
|
LINK EI TÖÖTA!
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
macstevo
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
txi
HV vaatleja
liitunud: 10.02.2002
|
13.08.2003 00:10:23
|
|
|
| syntekate, trummide ja elusa vokaaliga. london elektricity stylee
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MC Riot
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sour
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2003
|
14.08.2003 10:10:17
|
|
|
sõber teeb Reason 2.0 mussi ja hetkel väljastatakse N.Y.C tema 12" (diip jazzy haus) (ta on ka drum'bassi teinud, sellist liquid funk'i sarnast).... reason on üks kõvemaid progesid......soovitan tõmmata soundbanke....reasoniga kaasa antud bank'idega ei tee palju ära..............
abiks on muidugi SoundForge, millega saab heli korda...
ja parim on ikka Rolandi synth (kuulake sellise tyybi lugusid nagu Dom (Dom + Roland))....
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The Shape
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2003
|
23.08.2003 00:46:51
|
|
|
| me kirjutas: |
| reason oma teletupsuliku UI ja kastreeritud 'expandability-ga' paras seltsiline Ejay-le IMO |
| lamp kirjutas: |
| eks ejayd ja musicmakerid on nii nagu on A algajale reason siiski suht kobe.. |
einoh... ma arvan, et me on ise paras seltsiline Ejayle. Pange riison 2.5 peale ja vaadake mis sealt tuleb. Muidugi mingi Logicuga siinkohal võrdlema ei hakkaks (eks igalühel ole omad eelistused) a Reason on igal juhul väga tegija asi. Ma olen seda alates esimesest versioonist pidevalt nokkinud ja pole veel ammugi mitte kõiki võimalusi ära kasutanud ning algajale pole see asi kindlasti mitte mõeldud. Mõelda tuleb ikka ka natuke mitte nisama lahmida.
Tuttavad d'n'b dj-d (ka väljamaal riliisse välja last) kasutavad igastahes enda musa tegemisel Emagic Logic Platinum janiiedasit a see on ikka suht high end user asi juba.
mingid fasttracker kahed ja ejaid ja buzzid ja fruityloopsid võite üle sealauda katuse visata. Eriti Ejayd.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SqUaD
HV vaatleja

liitunud: 27.08.2003
|
28.08.2003 10:54:38
Cubase, Reason |
|
|
Mina soovitaksin kasutada Cubaset koos reasoniga, on võimalik üllatavalt hea saound saada kui veel sekka panna mõningaid VST instrumente . Logicust tegelikult mii palju et sama moodi kui on see High End siis on ks Cubase sest mõlemad on programmid mida rasutatakse proffessionaalses muusikatööstuses. Ja reasonist niipalju et sedagi kasutatakse professionaalses muusikatööstuses (lisaprogrammina), siinkohal lisaksin ühe lingi http://www.djpablolarosa.com/studio.html
Vaadake varustust, kuulake laule ja siis öelge et ei ole proga tegemist.
Ja mingid trackerid unustage tõesti ära
Ja keegi avaldas soovi et ka oma lauludest võiks linke lisada, siin siis yks tagasihoidlik muusikapala minu repertuaarist
http://www.zone.ee/squad/squad_-_insomnia.mp3
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The Shape
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2003
|
28.08.2003 15:30:06
aga... |
|
|
| Cubase koos Reasoniga kuidas? Et Cubase on master? Või vastupidi?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SqUaD
HV vaatleja

liitunud: 27.08.2003
|
29.08.2003 01:42:21
|
|
|
| Masteriks jääb Cubase ja reasoni võib näiteks Cobasega läbi rewire ühendada. Selline variant oleks üks lihtsamaid, kuid võib ka vastava programmi abil läbi MIDI kanalite ühendada. Sellist lahendust pole küll ise proovinud, kuid teoorias on asi võimalik. Ma pole ainlt selles kindel et kas reasonist Cubasesse üle 16 midi kanali saab adresseerida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
29.08.2003 10:47:46
|
|
|
Reason'it ja E-Jay'd võrrelda on küll tiba kohatu. Tegu on siiski mitu suurusjärku erinevate programmidega.
Algsele küsijale - kui sa juba niimoodi küsid, siis soovitaks mõnda E-Jay tüüpi programmi kus loop'id on su jaoks juba ilusti valmis tehtud. Alguseks sobiv; midagi erilist pole mõtet ta'st loota. Reason, Cubase ja sõbrad on siiski profitööriistad ning neid soovitaks pruukida siis kui tead TÄPSELT mida tahad ja oskad seda TÄPSELT kirjeldada(soovitavalt lausa noodikirjas kui vaja).
Mul on üks hea tuttav, kes on õppinud kusagil üheksa aastat klaverit + on elektroonika-arvutihuviline. Täitsa lahe, kui mõnusat musikat on võimalik luua Reasoni kaasabil! Konkreetsel juhul loob ta muusika algselt nn. "pärispillidel" ning hiljem võtab arvutiprogrammid appi. Kahjuks on oma lugusid ta seni ainult sahtlisse kirjutanud ning midagi konkreetset pole võimalik teile näidata.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teadmamees
HV veteran

liitunud: 05.10.2002
|
29.08.2003 12:46:49
|
|
|
| fruity loops minuteada parim, ejayga pole mmidagi teha sisuliselt. mingi hiphop ejayga sa ikka dnbd ei tee.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
30.08.2003 12:13:00
|
|
|
| belvedere kirjutas: |
| Renoise (www.renoise.com) |
sai ka endale see muretsetud, aga probleem järgmine, et ei leia kusagilt instrumente üles, millega tegema hakata muusikat...
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rts
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2002
|
30.08.2003 14:19:22
|
|
|
| tsitaat: |
ei leia kusagilt instrumente üles,
|
miuteada on see träkker ja sellel ei olegi sämpleid kaasas. need peaavd sul endal juba olema
_________________ go create >>> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
belvedere
HV vaatleja

liitunud: 23.04.2003
|
04.08.2004 17:58:14
|
|
|
| rts kirjutas: |
| tsitaat: |
ei leia kusagilt instrumente üles,
|
minuteada on see [Renoise] träkker ja sellel ei olegi sämpleid kaasas. need peaavd sul endal juba olema |
Jah, seal on hulk variante: kasutada võib WAV/MP3/OGG sämpleid, VST instrumente, koos sobiva hostiga (nt tasuta Sfz) ka Soundfonte, lisaks võid Rewire, midiOx vm abil Renoise'i näiteks Reaktori või Cubase'iga ühendada, samuti töötab koos Renoise'iga edukalt SampleTank, HALion ja palju muud... Ahjaa, MacOS X versioon on juba reginud kasutajatele väljas
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
niffnaff
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2004
|
05.08.2004 15:12:31
|
|
|
| Kas FL Studio ei sobiks?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rts
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2002
|
05.08.2004 18:57:57
|
|
|
FL Studio ongi Fruity Loops Studio
_________________ go create >>> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bastard
HV kasutaja
liitunud: 16.02.2004
|
06.08.2004 09:53:15
|
|
|
tahaks ise ka paar sõna Reasoni kiituseks öelda, ise pole küll dnb-d temaga teinud rohkem industriaali ja muud asja. paljud kõvad artistid kasutavad reasonit nagu Prodigy, Nine Inch Nails jne.
tahab muidugi õppimist ja harjutamist ja võimalusi on tal ikka kuhjaga.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.08.2004 09:57:06
|
|
|
Mingid krdi dnb vännid süttige rsk
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rts
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2002
|
06.08.2004 17:20:55
|
|
|
| tsitaat: |
Mingid krdi dnb vännid süttige rsk
|
tolerantsust paluks. kui sulle selline muusika ei meeldi, siis ei pea sa oma viha demonstreerima. jutt käib siin arvutiga muusikaloomise võimalustest.
_________________ go create >>> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eimar1
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2003
|
06.08.2004 20:17:27
|
|
|
mõttetu arutlus
fruity on parim
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
6 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
QWhite
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.02.2004
|
06.08.2004 20:20:47
|
|
|
| tean veel öelda et Zinc tegi mingi albumi Reasoniga. Nii et arvatavasti kuuluvadki maailmaklassi Cubase ja Reason. Muidugi võib ka nende progedega lihtsalt loope ritta seada. ejay kõrval oleks mingi normaalne programm pisut overkill;)
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiith
maxnorm

liitunud: 28.11.2003
|
08.08.2004 00:59:06
|
|
|
| Viimane Prodigy album oli ka Reasoniga tehtud...
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gunn
HV vaatleja
liitunud: 05.01.2004
|
08.08.2004 02:39:16
|
|
|
| Reason on tegija....aga Cubase asemel soovitan algajale Cakewalk Plasmat (Sonarit). Aga idee mingi midi progega reasonit reaalajas liigutada on küll ok. Proovin seda kohe homme:)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
08.08.2004 10:26:57
|
|
|
| ädoubi audiion
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jarmo
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2003
|
09.08.2004 02:22:04
|
|
|
| Mr.T.Y.Y.T kirjutas: |
| Viimane Prodigy album oli ka Reasoniga tehtud... |
sa ei tohiks seda albumit veel kuulnud olla
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bastard
HV kasutaja
liitunud: 16.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abivajaja
HV vaatleja
liitunud: 09.07.2004
|
10.08.2004 11:24:03
|
|
|
Päris jõukad olete, et riisoni suudate endale soetada......
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
10.08.2004 14:23:34
|
|
|
Sorry, et reklaam aga võite vaadata siia: http://www.twstr.ee/viewforum.php?f=29
Millega tüübid teevad?:
DJ Green: Acid
Phobos: Reason
Ladia: Acid
inZtance: Fruity Loops, Goldwave
Ed Rush & Optical: tegid kunagi Buzz'iga vist ei tea millega praegu
Concord Dawn: Fruity Loops
Dr. ESC - Fruity loops
rohkem ma ei viitsi kirjutada.
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
QWhite
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.02.2004
|
10.08.2004 14:37:53
|
|
|
kas sonic foundry acid oli see sämplite ritta ladumine?
DJ Greenist tean nii palju et ta tirib soulseekist mp3'sid ja mängib pidudel cd'de pealt (mida ykski dj talle ei andestaks ) aga anyways see ei puutu siia teemasse
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
10.08.2004 15:48:10
|
|
|
| QWhite kirjutas: |
DJ Greenist tean nii palju et ta tirib soulseekist mp3'sid ja mängib pidudel cd'de pealt (mida ykski dj talle ei andestaks ) aga anyways see ei puutu siia teemasse |
Kuule käi perse! Kui sa Greenist midagi ise ei tea siis pole mõtet hakata ajama juttu mida naised sulle saunas rääkisid. Ja Acid ei ole sämplite ritta ladumine.
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
QWhite
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.02.2004
|
10.08.2004 16:09:53
|
|
|
Getomees, kas ta pole siis sellist asja teinud? Ja kas Acid'is on siis ka võimalus ise instrumente sünteesida ja drummide ridu kokku panna?
(ära mu peale pahanda ja võta rahulikult kui mul midagi kahe silma vahele on jäänud siis võid ju lihtsalt selgitada)
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
itimees
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2002
|
11.08.2004 16:26:17
|
|
|
kusagil teemas juba soovitasin, FT2 mitteametlik järglane - skale tracker
_________________ Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|