|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jaanx
HV veteran

liitunud: 09.02.2004
|
11.11.2006 13:37:54
Kummaliseim abipalve millega on sinu poole pöördutud. |
|
|
Et täna pöördus sõber minu poole järgnevalt:
"kle kuidas ma oma videokaardile mälu juurde saan keerata, biosis pole siukest võimalust'"
Minu jaoks tundus see sel hetkel naljaksa lause
viimati muutis jaanx 28.06.2009 14:13:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
posthuman
HV Guru

liitunud: 15.06.2002
|
11.11.2006 13:43:04
Re: Kummaliseim abipalev, millega on sinu poole pöördutud. |
|
|
| jaanx kirjutas: |
Et täna pöördus sõber minu poole järgnevalt:
"kle kuidas ma oma videokaardile mälu juurde saan keerata, biosis pole siukest võimalust'"
Minu jaoks tundus see sel hetkel naljaksa lause
P.S. Juhul kui sarnane teema on olemas võib selle teema vabalt ära kustuda. (tiba alafoorumis ringi vaadates ma ei leidnud esimese hooga sarnast teemat) |
ja minu jaoks tundub hetkel naljakas see, et su sõber on tegelikult targem kui Sina
emaplaadil olevale integ. videokaardile SAAB tõesti mb'te juurde keerata
(vb tal pole ka integ. videokaarti, aga antud juhul sellegi poolest pole nalja kuskil olla, kuna küsimus on täiesti normaalne ja arusaadav)
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
11.11.2006 13:45:38
|
|
|
paar tarkust veel
"mul läpaka kõllid teevad koledat häält, see on tingitud piraatwindowsist"
"monitor=arvuti, kast=protsessor"
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.11.2006 13:54:37
|
|
|
Üks poisike nägi mõnda aega tagasi kui ma Linuxis konsoolis tegutsesin. Vaatas mõnda aega ning siis ütles: "Programmeeri mulle kähku mingi viirus. See peaks ju lihtne olema, paar minutit võibolla".
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanx
HV veteran

liitunud: 09.02.2004
|
11.11.2006 14:29:48
|
|
|
| tsitaat: |
ja minu jaoks tundub hetkel naljakas see, et su sõber on tegelikult targem kui Sina
emaplaadil olevale integ. videokaardile SAAB tõesti mb'te juurde keerata
|
Et kas tasub kohe esialgse oletuse põhjal alati järeldusi teha??? Seda ma ei väidagi, et küsimus on segaselt ülesse ehitatud. Ma arvan ka et ma ei tea, et int. videomälu suurus on üldjuhul võimalik kasutaja enda määrata. Ja pealegi nagu ilu on vaataja silmasdes, on sama lugu ka naljaga. Ning sel hetkel oli see tiba koomiline. Sapised kommentaarid võiks enda teada jätta.
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jarmo
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2003
|
11.11.2006 14:39:29
|
|
|
kunagi tuli minu juurde üks vanem meesterahvas, käes suur kotitäis igasugu vanu raamatuid, ja palus mul need internetti müüki viia
mul kulus päris tükk aega, et talle selgeks teha, mis asi see internet üldse on ja et see müüki viimine ei käi päris nii..
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
11.11.2006 14:57:30
|
|
|
Sugulane küsis et kust ta uue antiviiruse saab. kysin, et mis siis vanal häda? vana olevat punaseks läinud ja öelnud et aeg läbi. ei tea kas ajas verist vahtu ka välja
edit: ahjah, üks tyyp kysis veel kunagi väga lihtsalt. et kuidas saab teisele sitta keerata?
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dianatrix
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.03.2006
|
11.11.2006 15:25:07
|
|
|
Väga naljakat polegi vast juhtunud, kuigi kunagi üks tüüp küsis küll, et kuidas MP3 konvertida CDA'ks, et tema miski muusikamassin muud formaati ei mängi. Seletasin talle siis audio CD olemust ja Nerot, aga natuke naljakas küsimus tundus.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
11.11.2006 15:34:50
|
|
|
Muidu on palutud abi kuidas prose cache mälu suuremaks kellata.
Sõbra vanaema: "Kui suur see internet on? Umbes teleka suurune?" Eks sõber siis haris oma vanaema interneti olemuse kohta.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
16.11.2006 11:40:58
|
|
|
Paigaldasin ühte arvutisse antiviiruse. Kolm nädalat hiljem sain selle kasutajaga kokku. Tal on probleem - antiviiruse ikoon on teist värvi ja nõuab uuendamist. Ütlesin, et selleks tuleb internetti minna ja lasta progrmmil end uuendada. Selle peale küsiti, et miks ta seda peab tegema? Kas viirusetõrjet peab uuendama? Tema tahtvat sellist viirusetõrjet, mida ei pea uuendama.
Mul kulus vist 5 minutit, et selgeks teha, miks viirusetõrjeprogramme peab uuendama ja järgmised 5 minutit, et inimest veenda, et antiviirust, mis uuendamist ei vaja, pole olemas
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rat_013
HV veteran

liitunud: 09.01.2005
|
16.11.2006 12:31:30
|
|
|
suht mõistlik klient sel juhul kui nii ruttu aru sai
_________________ rat_013
#foursnow (winter driving experience) // •
013 Graphics (design / prepress / production) // • |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
16.11.2006 13:53:05
|
|
|
njaa, mulle on ikka tüüpilised sellised kõned: kle mis mu arvutil viga on?
ma tavaliselt ei ürita üldse aru saadagi telefoni otsas vaid lepin juba aja kokku kuna arvutit näha saaks
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
16.11.2006 14:23:45
|
|
|
kunagi (oli vast 11. klass) klassivend küsis, kumb on parem, Pentium või (Windows) XP
see oli kah suht naljakas, kui üks tuttav küsis "kas sa seda sparglivideot oled näinud?". kuna polnud, siis andis mulle lingi. ja videos vehiti porrovarrega (minu jaoks teeb asja naljakaks see, et tööpäevadel hullan puu- ja juurviljadega, ning ei saa aru kuidas annab segi ajada porro spargliga )
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
16.11.2006 14:45:58
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
kunagi (oli vast 11. klass) klassivend küsis, kumb on parem, Pentium või (Windows) XP
|
Athlon XP peeti vbla silmas
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
16.11.2006 15:00:34
|
|
|
| Mõned aastad tgsi kuli mu kontorisse meeskodanik ja küsis kõvaketta lugemispäid. Kõsimuse peale, milleks ??? Tuli vastus, et ta oma arvuti kõvakettalt üritas spirdiga bad e mah pesta, aga pärast pesemist olla pead ketta külge kleepunud ja nüüd ketas peetis.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
16.11.2006 15:04:27
|
|
|
| Atti kirjutas: |
| Mõned aastad tgsi kuli mu kontorisse meeskodanik ja küsis kõvaketta lugemispäid. Kõsimuse peale, milleks ??? Tuli vastus, et ta oma arvuti kõvakettalt üritas spirdiga bad e mah pesta, aga pärast pesemist olla pead ketta külge kleepunud ja nüüd ketas peetis. |
see on nüüd mingi jahimehejutt?
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
16.11.2006 17:18:57
|
|
|
| skulmars kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
kunagi (oli vast 11. klass) klassivend küsis, kumb on parem, Pentium või (Windows) XP
|
Athlon XP peeti vbla silmas  |
usu mind, ei mõeldud tol ajal oli Axp päris noor, ning küsija polnud just kõige taiplikum inimene
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jonx
HV kasutaja
liitunud: 22.10.2003
|
16.11.2006 19:01:44
|
|
|
telefoni vestlus teemal: "Kus asub Ordi arvutil "@" märk." on minul meelde jäänd...kusjuures sama mehega kaks korda (kuu jooksul suutis juba unustada vist)
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rallitaja
HV veteran
liitunud: 16.09.2006
|
18.11.2006 18:14:54
|
|
|
Juhtus mõni aeg tagasi ühes teises foorumis:
| tsitaat: |
| ei teagi kas win 2000, win me -l on ka sellinne valiku võimalus et valid 1st boot device jne... |
Ükskord küsisin sõbralt mis arvuti tal on. Vastas rõõmuga: XP professional!
| tsitaat: |
Kristjan says:
mis Arvuti sul on
Raunz says:
XP professional
Kristjan says:
lol
|
Ja veel: keegi küsis, et kas ma kõvaketast ei taha osta, et tal pidavat 2 tükki olema ja üks seisab niisama. No läksime vaatama. Kõvakettaid oli tal üksainuke, tüüp tahtis mulle partitsiooni maha ärida... et nagu ta vaatas et my compis oli 2 tükki kettaid. Seletasin siis ära mis on loogiline ja mis füüsiline ketas, ja tüüp sai (vist) aru...
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
18.11.2006 18:20:22
|
|
|
Küsimus "Mis arvuti sul on?" ehk siis mida sellisel puhul üldse vastata?
Lugeda kõik komponendid ette?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
18.11.2006 18:21:50
|
|
|
"Ema: Palun käivita winamp"
Kuigi olen talle mitmeid kordi ette näidanud kuidas asi käib. Ta ei julge ikka midagi klikkida sest arvab et arvuti põleb maha.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jarmo
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2003
|
18.11.2006 19:26:13
|
|
|
| project kirjutas: |
"Ema: Palun käivita winamp"
Kuigi olen talle mitmeid kordi ette näidanud kuidas asi käib. Ta ei julge ikka midagi klikkida sest arvab et arvuti põleb maha. |
oled sa kindel, et tahad emal lasta kõike ise teha? siis võibki juhtuda, et põleb maha kodu see kaadervärk sul seal
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
18.11.2006 19:36:46
|
|
|
mingi 400 mhzine junn. las põleb
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
onufred
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.12.2004
|
18.11.2006 19:45:32
|
|
|
| meenub poes juhtum kus tuli klient kaastöötaja käest küsima, et kas teil seda win xp pole, et tal kodus üks 386 ,tahaks sellega netis käia.
|
|
| Kommentaarid: 133 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
18.11.2006 19:51:42
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
Küsimus "Mis arvuti sul on?" ehk siis mida sellisel puhul üldse vastata?
Lugeda kõik komponendid ette? |
noobidele piisab vastusest pentium kolm või pentium 4. AMD-st ei tasu juttu teha, pigem kiirelt peas mõelda mis pentiumile vastaks see AMD.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
simp
HV vaatleja
liitunud: 18.11.2006
|
18.11.2006 19:58:57
|
|
|
noh mullegi üteldud et minu arvuti on windows XP
ja kõrvalt kohe teine tuttav sattus kohe kindlalt vestlusesse et tema arvuti windows 2000 on palju parem...
tuttavad ka koguaeg küsivad et mis mu arvutil viga on? ja kui küsin täpsemalt siis ei osata midagi ütelda...
jne jne jne...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.11.2006 20:13:01
|
|
|
mu vanaisa küsis kunagi mult DC plaati
siiani naerame seda
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
18.11.2006 20:28:29
|
|
|
mu vanaema ütleb selle kohta lihtsalt ketas ja ta mitu korda üritanud seda 2 cd rommi vahelisse pilusse või flopiauku panna xD
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margo704
HV kasutaja
liitunud: 15.05.2003
|
20.11.2006 11:11:58
|
|
|
Üks tuttav keskealine naisterahvas ostis laptopi. Ja sattus jubedalt segadusse, kui ei leidnud klaviatuurilt eesti keele täpitähti. Natuke aega tutvus siis selle läpakaga ja siis helistas mulle ja kurtis, et nüüd ei saa klaviatuuriga üldse kirjutada - ainult tärnid tulevad ekraanile, tähti ei tulegi. Tuli välja, et ta trükkis brauseris parooliväljale
Hiljem helistas uuesti ja ütles, et alla paremasse nurka tuli mingi teade, et "no wireless connection found" vms. Ja küsis, et mida teha, et ta seda ei ütleks. Soovitasin siis võtta läpakas kaenlasse ja jalutada kuhugi, kus on wifi leviala või osta omale wifi-ruuter. Hiljem pakkusin muidugi kolmanda variandi ka välja, et pole vaja muretseda, see tähendab lihtsalt, et sul pole wifi leviala seal ja kuna sul tavaline internetiühendus on olemas, siis pole vaja muretseda.
_________________ ... |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
20.11.2006 11:49:55
|
|
|
-Miks neti.ee leht ei avane?
-Sul on punkti asemel koma!
-Mis vahet seal on, kui tahan siis panen kasvõi sidekriipsu
www.neti-ee
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
20.11.2006 13:10:27
|
|
|
| Eem, kui sa mul seda windowsit maha lased siis vaata, et mul meili peale kirjad alles jääks, need on tähtsad.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eints
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2003
|
20.11.2006 13:23:42
|
|
|
Isa tuli kunagi ammu palvega ümber lasta üks film, ühes käes DVD, teises käes just poest ostetud 10 disketti.
Peale seletamist saadeti mind kuu peale
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
20.11.2006 13:37:23
|
|
|
igasugu pulle asju on olnud. meiliteema kah. k6ige kummalisemad asajd on need, kus domeeni sisselogimist ei saa teostada kuna klaviatuurijuhe on jalaga kasti tagant 2ra t6mmatud v6i kui arvuti k2ima ei l2he, kuna n2ptiakse ainult monitori power nuppu.. viimane pirn oli kui helistas s6ber ja kysis et " viiruset6rje leidis midagi.. mis ma teen.. ma siis seletan et ta pakub variante arvatavasti.. et delete , heal, skip.. inimene on kyllalt heaq inglisekeele oskaja aga ma siiski pidin talle seletama, mida t2hendab "delete"..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
20.11.2006 13:56:45
|
|
|
Mul monitoril on värvid paigast ära, saad linki anda, kus saab monitori drivereid tõmmata ?!
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| Kommentaarid: 587 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
477 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
20.11.2006 16:26:32
|
|
|
| project kirjutas: |
| "... Ta ei julge ikka midagi klikkida sest arvab et arvuti põleb maha. |
Sama häda mul oma emaga, aga tal reaalne kogemus olemas kui EE trafost 0 ära kadus ja arvutisse 400V sisse tuli, monitor lasi suitsu välja ja külmkapp võttis pöörded üles nii-et vilises ainult.
Peale seda pole lubanud lastel suurt arvutit enda juurde kaasa võtta ...
Inimesed kellel ei ole vaja (olnud) arvuti riist ja tarkvara tunda, hea kui oma veebilehitsejat ja postkasti tunnevad, on ikka terminoloogias täiesti võimatud, telefonis nendest midagi arusaada võib päris raske olla ...
samas kui kuidagi õnnestub probleemi olemusele pihta saada ja tunned inimest, saab telefoni teel ikka lihtsamad asjad lahendatud,
pärast muidugi imestatakse, kust sa tead, mis aknad avanevad ja kuhu vajutama pean, sa ei näe ju...
E:
| sleepyhead kirjutas: |
samas võib kohe kasutaja kfl kohta rääkima... et kuidas ta küll ei teadnud, et null ei tule mitte EE trafost, vaid sinu majakõrvalt olevast maanduslatist ja et külmik ja arvuti 400 volti sai võib olla pigem selle süü, et majas vanad juhtmed, 0 läks katkestusse ja teine faas tuli läbi teise seadme, mis teise faasi otsas rippus ning seega pooled asjad läbi põletas...
a see oleks puht norimine ja seda me siin ei tee  |
tegelikult 0 ja faasi vahel oli 400V tervel trafo piirkonnas olevatel taludes, elektrijuhtmestik- projekt uus ja koos majaga kontrollitud ja vastuvõetud, minu loogika järgi ei saanud see teisiti juhtuda kui tervel trafopiirkonnal 0 ära kaotada, EE küll mingeid selgitusi ei andnud, vahetas ainult kibekähku trafo välja ...
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
viimati muutis kfl 20.11.2006 19:46:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rallitaja
HV veteran
liitunud: 16.09.2006
|
20.11.2006 16:43:19
|
|
|
veel üks imelik juhtum, leis´dsin postkastist sellise kirja:
tere kas sa aitaksid mind. ma ei saa enam filme vaadata, arvutiks on samsung syncmaster, paksu ekraaniga. et kas sa saad öelda mis ma tegema pean et jälle filme mängiks. kui filmi käima panen siis tuleb mingi asi et open with... ma ei oska seal midagi teha kas sa saad aidata. seal plaadil on nagu sellised imelikud pildid seal ei ole sellised pildid nagu sellel filmil mis sa eelmine kord andsid et on see must nool valge ringi sees ja siis seal ringil on veel omakorda mingid värvid ümber. ja kuidassuptiitreid saab panna filmile
mõni on ikka selline kohe
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sleepyhead
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
20.11.2006 17:06:23
|
|
|
samas võib kohe kasutaja kfl kohta rääkima... et kuidas ta küll ei teadnud, et null ei tule mitte EE trafost, vaid sinu majakõrvalt olevast maanduslatist ja et külmik ja arvuti 400 volti sai võib olla pigem selle süü, et majas vanad juhtmed, 0 läks katkestusse ja teine faas tuli läbi teise seadme, mis teise faasi otsas rippus ning seega pooled asjad läbi põletas...
a see oleks puht norimine ja seda me siin ei tee
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
YRO
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2003
|
20.11.2006 18:24:49
|
|
|
1. "Ma tahan endale internetti sisse panna."
2. Neiuke valib endale kaelapaela ja palub teenindajat: "Kas te oleksite nii hea ja paneksite taha ka?" (Teoreetiliselt sümpaatseim vastus võiks olla: "Jah, palun, astuge siia tahapoole")
_________________ Ega inimene ikka massina vastu ei saa! |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erxxx
HV kasutaja
liitunud: 20.09.2002
|
20.11.2006 23:33:12
|
|
|
| Jumalast lõbus on siin irvitada teiste üle, aga teadmiseks - neutraali katkemisel jääb maja pimedaks, mitte ei tekki lambist 400V. 400V tuleb kahe faasi vahelise pingena - st neutraali asemel pidi olema teine faas. Ja kilbi juurest maa seest tuleb kaitsemaandus, mis on kilbis sillatud neutraaliga (enamusel vanadel majadel ei olegi kaitsemaandust).
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
20.11.2006 23:45:43
|
|
|
Täna tuli siis mingi vanake bussijaamas ligi, kui kuulis kõrvalt kuidas sõbraga rääkisin eilsest õhtust ja siis sünnipäeva lapse sünnipäeva järelpeost. Vanake siis astus ligi ja ütles:"Ma tean, et ei ole viisakas teiste juttu pealt kuulata, kuid kas pead ei taha koos minuga parandada" ...
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rallitaja
HV veteran
liitunud: 16.09.2006
|
21.11.2006 00:47:30
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
| /Ma tean, et ei ole viisakas teiste juttu pealt kuulata, kuid kas pead ei taha koos minuga parandada/ |
Meil liigub ka selliseid vanakesi siin... aga pole nad iial sellist asja küsinud
välja arvatud see kui mingi vanapäss mult tuld küsis, mina muidugi vastasin et ma ei suitseta...
aga pärast läbu on alati järgmine hommik äge... saab arutatud kes oli täis, kes mitte, ometigi joodi kõik korraga... loogiliselt võtttes olid kõik purjus ja siis hakatakse vaidlema muidugi, kes rohkem oli...
EDIT:
| velsa kirjutas: |
| Max Powers kirjutas: |
Küsimus "Mis arvuti sul on?" ehk siis mida sellisel puhul üldse vastata?
Lugeda kõik komponendid ette? |
noobidele piisab vastusest pentium kolm või pentium 4. AMD-st ei tasu juttu teha, pigem kiirelt peas mõelda mis pentiumile vastaks see AMD. |
Mälust ja kõvakettast ei tasu samuti midagi rääki, aetakse segamini ja hakatakse veel norima et sul on nii vähe kõvaketast... videokaardist piisab kui ütled mitu mb on sest niikuinii ei jaga noobid midagi.
Ükskord pöördutu minu poole: "palun aita mul videokaarti klokkida, vice city tahab 32 saada aga mul on 16 äkki saab 32seks klokkida..."
ja kui ma klokkimist alles avastasin ja katsetasin, hiljem core clockist ja memory clockist rääkisin, küsis "susi (täielik n00000b)", et mitu mb nüüd on et kas tema oma on nüüd lajem vä
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
21.11.2006 15:02:35
|
|
|
Mul on töö juures HP LaserJet 3020 printer-skänner-koopiamasin. Teine põhimõtteliselt sarnane masin (seal on veel faks ka juures) on teises kabinetis. Kokku on skännereid siis kaks. Ja pidevalt tullakse minu juurde sellise palvega: vaja on leht teksti sisse skaneerida ja siis seal teksti muuta. Kui ma nüüd hakkan selgitama, et skaneeritakse BMP või JPEG failiks ehk siis pildiks ja teksti muutmiseks on eraldi tarkvara vaja, siis hakkavad probleemid. Miks see ei ole võimalik? Kunagi sai! Ära lase skaneerida pildina, vaid tekstifailina. Peale 10-minutilist selgitustööd, et ikkagi on vaja spetsiaalset tarkvara selleks, tuleb mõnel inimesel lõpuks meelde, kuidas ta viimasel korral (aastate eest) seda tegi - piraattarkvaraga. Siinkohal jahtutakse maha, kuna firmasse ei saa piraattarkvara osta ja case closed.
Aga imelik on seda selgeks teha. Inimene arvab, et tekst on tekst ja seda saab ekraanil igat pidi muuta, ükskõik, millisel kujul... Kõige nõmedam on vahel see, et inimene läheb närvi ja arvab, et peab saama, sest tema kunagi on saanud, ning mina lihtsalt ei teadvat, kuidas asi käib või ei tahtvat näidata.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
21.11.2006 15:04:14
|
|
|
indre329, aga sa ütle kohe, et saab aga selleks on vaja tarkvara osta, mul sellist raha pole
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K_
HV kasutaja

liitunud: 22.07.2004
|
21.11.2006 21:34:11
|
|
|
OT:Ise olen kasutanud ühte lihtsat võimalust skannitud teksti arvutis muutmiseks vms. Muidugi ei saa seda teha mingi käsitsi kirjutatud tekstiga. Nimelt skannida tekst paberlehelt arvutisse ja salvestada PDF failina ja siis Adobe readeri File menüüst valida Save as text ja voilaa olemas tekst *.txt failina. Muidugi kui algmaterjal on kehva võib igasugu imelikke märke sinna kokku visata aga põhimõtteliselt asi töötab.
_________________ Maha Pronkssõdur!1!! |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
21.11.2006 21:40:36
|
|
|
Natukene tagurpidi (mina palusin abi. )
Mina: Kuule tule aita panna!
Sõber: Keda?
Niipalju siis ruuteri pakkimisest.
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.11.2006 21:56:02
|
|
|
Muideks, see, mida HV-lane kfl eespool kirjutas "0-ühenduse katkemine", on võimalik reaalselt esineda küll ja vägagi lihtsalt 8) Nimelt on tavaliselt 0-juhtme läbimõõt peenem kui faasijuhtmetel. Ning kui kõikvõimalikud 0-juhet läbivad voolud on suuremad, siis põleb 0-juhe läbi küll
Näitena: äikesega kaasnenud kõrgepinge - suure voolu tõttu.
Tulemus: Elekter tekitab ise läbi trafode uue sund-vooluringi ja selle käigus toimuv "pinge tõuge või tõus faasil" võib olla üsnagi suur. Lisaks veel faaside ebaühtlasest koormamisest tingitud erinevused. Kas see pinge just 400V on, on iseasi, kuid ka 260-280V pingest piisab täiesti vabalt "kodutehnika mahapõletamiseks"
Ja kes täpsemalt neid asju uurida või arvutada tahab, leiab abi elektrotehnikaõpikust ja Kirchoffi valemitest 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
21.11.2006 22:32:08
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Muideks, see, mida HV-lane kfl eespool kirjutas "0-ühenduse katkemine", on võimalik reaalselt esineda küll ja vägagi lihtsalt 8) Nimelt on tavaliselt 0-juhtme läbimõõt peenem kui faasijuhtmetel. Ning kui kõikvõimalikud 0-juhet läbivad voolud on suuremad, siis põleb 0-juhe läbi küll
Näitena: äikesega kaasnenud kõrgepinge - suure voolu tõttu.
Tulemus: Elekter tekitab ise läbi trafode uue sund-vooluringi ja selle käigus toimuv "pinge tõuge või tõus faasil" võib olla üsnagi suur. Lisaks veel faaside ebaühtlasest koormamisest tingitud erinevused. Kas see pinge just 400V on, on iseasi, kuid ka 260-280V pingest piisab täiesti vabalt "kodutehnika mahapõletamiseks"
Ja kes täpsemalt neid asju uurida või arvutada tahab, leiab abi elektrotehnikaõpikust ja Kirchoffi valemitest 8) |
Kuigi ise igapäevaselt juhtmetega tegelen, pole seni kohanud selliseid " tavalisi" elektrijuhtmeid, millel 0-juhtme läbimõõt väiksem on kui faasi oma .
Kas need on mingi eritoodang mingi firma poolt ?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
26.11.2006 12:19:06
|
|
|
| indre329 kirjutas: |
| margusser kirjutas: |
indre329, aga sa ütle kohe, et saab aga selleks on vaja tarkvara osta, mul sellist raha pole  |
See võtab vähemalt 5 minutit aega, et mõte kohale jõuaks  |
No on sul seal tööl alles kaelkirjakud...
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|