Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 97, 98, 99  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui suureks hindad piraattarkvara osakaalu oma arvutis
0% (piraattarkvara puudub)
6%
 6%  [ 118 ]
kuni 25% (mõned üksikud väikesed programmid)
10%
 10%  [ 192 ]
kuni 50% (suuremad rakendusprogrammid, mida pidevalt kasutatakse)
11%
 11%  [ 208 ]
kuni 75% (enamus, mõned üksikud legaalsed programmid)
36%
 36%  [ 660 ]
100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub)
33%
 33%  [ 606 ]
hääli kokku : 1784

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 00:01:10 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Dominus kirjutas:
XYZ, ma pakun,et Skeptik pigem ei viitsi,nagu paljud teised kasutajad mitme mängu puhul kogu aeg plaate edasi-tagasi surkida.Suht tülikas imo.Mingit probleemi ma tema postist küll välja ei loe.
Kuskil oli see teema olemas jah ning mainiti,et isegi kui sul originaalmäng siis "ametlikult" ei lubata neid NoCd cracke/image'id jms. kasutada.
Kui ta omas kodus omaette neid kasutab, siis pole kedagi kontrollimas. Seega pole põhjust üldse küsidagi.

põhjust küsida oli ikka, tahtsin lihtsalt teada, kas selline tegevus on tegelikult legaalne või mitte (vastav teema oli mingi aeg, aga ei leidnud enam). jah, mänge on päris mitu ja läpparil suht tülikas neid play CD-sid koguaeg sisse panna. lihtsalt huvi pärast tahtsin teada, oleks pidanud vist mängu installimise eeloleva EULA läbi lugema icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 29.10.2006 00:54:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Küsiks nii palju et kui palju piraOS'idest ja softist on installitud suvaliste itimeeste poolt, valdavalt siis sõprade-sugulaste või muidu tuttavate masinatesse. Kui kaoks ära võimalus softi piramiseks ning rahvas vaatab et pole mõtet maksta 4k masin+2k OS+soft kui saab lihtsalt rauale lademete kaupa tasuta softi. Lihtsalt tuleb rahvale öelda et see on võimalik. Kui seda poodides tehtaks siis üsna kindlalt kahaneks piramine üsna märgatavalt.

Pole küll itmees, aga samuti installinud kõigi sugulaste arvutitesse piraat Windows XP Pro, kuigi neil oleks rahalises mõttes võimalik soetada originaal.
Onu alles ostis uue arvuti, tallegi oleks pähe määritud orig OS, aga õnneks helistas mulle ja sain teda 1,2k maksmisest säästa...
Koduarvutis on absurd kasutada originaal tarkvara IMO.

Hetkel olen arvutis millel on Win XP He litsents aga peal Win XP Pro icon_lol.gif .

Kindlasti leiduks neid inimesi kes kasutaksid alternatiive, kui poes neid tutvustatakse.
Kindlasti oleks ka inimesi, kes ostaksid orig. tarkvara kui see oleks odavam.
Aga ise ei plaani küll kunagi kasutama hakata originaal tarkvara, rahaga parematki teha kui seda tuhandete kaupa tarkvarasse toppida.
Pealegi on mugavam netist tõmmata kui poodi ostma minna icon_razz.gif .
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 01:03:35 vasta tsitaadiga

ennegi räägitud asi, et opsüsteem moodustab suht väikese summa mingist mängumasina kogumaksumusest, seega vähene raha ei tohiks olla vabandus...
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 29.10.2006 01:07:05 vasta tsitaadiga

one kirjutas:

Hetkel olen arvutis millel on Win XP He litsents aga peal Win XP Pro icon_lol.gif .

Mis sul HE'ga tegemata jääb kui tohiks teada?
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 29.10.2006 01:13:05 vasta tsitaadiga

Skeptik, loomulikult ei ole vähene raha vabandus(täiesti võimalik oleks kasutada originaal tarkvara), lihtsalt ma ei näe mõtet maksta kui saab tasuta.
TanElofJ, midagi ei jää tegemata. Lihtsalt kasutan Pro-d, kuna HE plaat kuhugi kadunud ja ei viitsi otsida ka.

_________________
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 01:15:56 vasta tsitaadiga

bensiini saab ka auto paaki tasuta kui numbrid maha keerata ja statoilis kiirem hit&run korraldada 8)
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 29.10.2006 01:19:49 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
bensiini saab ka auto paaki tasuta kui numbrid maha keerata ja statoilis kiirem hit&run korraldada 8)

Jah, aga sellega võib vahele jääda siiski, koduarvutis piraat tarkvara kasutamisega aga mitte.
Okei, tegelt need on siiski kaks eri asja, üks on kaudselt varastamine teine otseselt.
Selleks et otseselt varastada peab inimene olema rohkem nö. allakäinud kui kaudselt(kuigi mõneljuhul ka julgem).
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r4ido
HV kasutaja
r4ido

liitunud: 27.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 09:46:34 vasta tsitaadiga

Siiski opsüsteemi+office 2003 pro rahaga saab juba normaalse arvuti millega saab kõik mängud mängitud.


Windows XP PRO ENG 5 725,00 kr
MS Office Pro 2003 EST EDU 2 930,00 kr

Kokku 8655 krooni.

AMD Athlon 64 3800+ 7670.-
AMD Athlon 64 3800+ 512KB Socket AM2, 160GB SATA 7200rpm, 512MB PC2-5300 667MHz DDR2
Video 256 MB GeForce 7600 GT TV-OUT, Sound 7.1, USB2.0, LAN, ATX korpus 400W, keyboard, optiline hiir


Vahetad videoka välja ja maksad 500.- juurde ning saad X1900GT ja veel 500.- jääb üle, lisad mõnisada eeku ja saad teise 512mb pulga kah ja norm komplekt olemas ju icon_rolleyes.gif icon_question.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rat_013
HV veteran
rat_013

liitunud: 09.01.2005




sõnum 29.10.2006 09:50:07 vasta tsitaadiga

xp home oem on 1300 eeki, eksole.. ärge nüüd päris haiget ka pange icon_smile.gif
_________________
rat_013
#foursnow (winter driving experience) //
013 Graphics (design / prepress / production) //
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
r4ido
HV kasutaja
r4ido

liitunud: 27.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 09:59:34 vasta tsitaadiga

Võtsin hinnad ordist ja ise kasutan kodus Win XP PRO versiooni koos officega mis ülal juba nimetasin
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 29.10.2006 13:17:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Windows XP PRO ENG 5 725,00 kr
MS Office Pro 2003 EST EDU 2 930,00 kr


Ja seda kõike läheb KODUkasutajal vaja? icon_eek.gif
XP Pro OEM maksab tegelikult vaid veidi üle 2200 krooni (lihtsalt infoks).
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 13:36:13 vasta tsitaadiga

r4ido, miks sul kodus tingimata Windows XP Pro-d vaja läheb? Home on ~1000.- odavam ja milleks Office 2003 Pro? kas OpenOffice ei sobi?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vedru>
HV kasutaja
vedru>

liitunud: 24.02.2006




sõnum 29.10.2006 13:57:19 vasta tsitaadiga

Mingid driverid on ikka originaal aga muidu u 75% või rohkem
100% orig icon_eek.gif Kõik programmid mis arvutis on originaal. Kellelgil on ikka raha vastu väga suur viha
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 14:05:21 vasta tsitaadiga

vedru> kirjutas:
Mingid driverid on ikka originaal aga muidu u 75% või rohkem
100% orig icon_eek.gif Kõik programmid mis arvutis on originaal. Kellelgil on ikka raha vastu väga suur viha

Miks? Ostes uue arvuti maksad OEM windowsi eest ~1000kr, ja harilikult on selle hinna sees ka mingi mõistliku viirusetõrje aastane litsents (kodumaistel tootjatel).
Praktilised kõigi asjade jaoks on olemas ka tasuta alternatiive, tõsi alati mitte nii mugavad ja harjumuspärased kui tasulised proged, kuid siiski korralikult toimivad.
Üldse ei saa ma aru nendest kodanikest kest tirivad endale 10+ tuhat maksva photoshopi (mis on profiproge) ainult selleks et rate pilte tuunida. Kui on olemas oluliselt lihtsamalt kasutatavaid tasuta alternatiive.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r4ido
HV kasutaja
r4ido

liitunud: 27.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 15:42:58 vasta tsitaadiga

Skeptik, võibolla jah, ma ei kasuta nende programmide potentsiaalli ja kõiki funktsioone täielikult ära, kuid ma olen neid algusest peale kasutanud ja lihtsalt harjunud olen nendega, ühildub enamjaolt kõigi teiste programmidega ja probleeme pole olnud. (va tüüpilised bugid) icon_wink.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 29.10.2006 16:14:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Üldse ei saa ma aru nendest kodanikest kest tirivad endale 10+ tuhat maksva photoshopi (mis on profiproge) ainult selleks et rate pilte tuunida. Kui on olemas oluliselt lihtsamalt kasutatavaid tasuta alternatiive.

Aga miks mitte kasutada PS? Ise harjunud photoshopiga, miks peaksin ma kasutama midagi muud?
Pealegi tasuta pilditöötlus programmid on IMO ebamugavamad ja võimalusi on vähem.
Lihtsalt pole mõtet raisata aega õppida kasutama teist ja halvemat programmi.

See on sama, et sõida bmw asemel opeliga. Sõita saab ju ikka.
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 16:33:50 vasta tsitaadiga

one kirjutas:
tsitaat:
Üldse ei saa ma aru nendest kodanikest kest tirivad endale 10+ tuhat maksva photoshopi (mis on profiproge) ainult selleks et rate pilte tuunida. Kui on olemas oluliselt lihtsamalt kasutatavaid tasuta alternatiive.

Aga miks mitte kasutada PS? Ise harjunud photoshopiga, miks peaksin ma kasutama midagi muud?
Pealegi tasuta pilditöötlus programmid on IMO ebamugavamad ja võimalusi on vähem.
Lihtsalt pole mõtet raisata aega õppida kasutama teist ja halvemat programmi.

See on sama, et sõida bmw asemel opeliga. Sõita saab ju ikka.

koolis oli meil arvutigraafika tunnis õppetöö GIMP-is. alguses olin ka vastumeelne ja eriti ei meeldinud, samas harjusin suhteliselt kiiresti ära (muud võimalust ei olnud ka, kuna kõik asjad pidi selles tegema). ja ei olnud seal sellist asja, mis tegemata jääks. profitöös oleks vast jah takistuseks mõningate asjade puudumine. samas see GIMP jooksis vahest Windowsi all kokku ka icon_lol.gif aga nüüd on ta juba kõvasti paremaks tehtud. thumbs_up.gif

"reidipilte" saab edukalt ka picasa ja irfanview-ga muuta, mis on freeware.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.10.2006 16:46:02 vasta tsitaadiga

one kirjutas:
tsitaat:
Üldse ei saa ma aru nendest kodanikest kest tirivad endale 10+ tuhat maksva photoshopi (mis on profiproge) ainult selleks et rate pilte tuunida. Kui on olemas oluliselt lihtsamalt kasutatavaid tasuta alternatiive.

Aga miks mitte kasutada PS? Ise harjunud photoshopiga, miks peaksin ma kasutama midagi muud?
Pealegi tasuta pilditöötlus programmid on IMO ebamugavamad ja võimalusi on vähem.
Lihtsalt pole mõtet raisata aega õppida kasutama teist ja halvemat programmi.

See on sama, et sõida bmw asemel opeliga. Sõita saab ju ikka.
Kui sul sedasi ülim valu on ainult kindlat programmi kasutada, siis võid selle autoritele maksta kah!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2006 17:10:28 vasta tsitaadiga

muidu Corel PHOTOPAINT ja Macromedia Fireworks mõlemad on kuni 3x odavamad kui Adobe Photoshop ja neid kasutatakse samuti profesionaalide poolt (näiteks paljudes eesti kirjastustes).
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 29.10.2006 19:47:18 vasta tsitaadiga

Skeptik, reidipiltidest... oleneb millist töötlust sa teed icon_wink.gif . Kontrasti jms saab muidugi nendega juurde panna, aga midagi erilist teha ei saa...
Aga muidugi, GIMP-is saaks hakkama.
Põhikoolis arvutitunnis kasutasime GIMP-i, aga nüüd õppides kutsekas it-d, kasutame graafikas photoshopi(tegelikult võimalik valida gimpi ja ps vahel).

XYZ, ei näe vajadust maksta, kui saab tasuta. Pealegi ei ole see mulle elutähtis, lihtsalt mugavuse pärast kasutan PS-i.
Üldiselt jään mina oma veendumustele kindlaks, st. firmades orig. tarkvara ja kodus pira ega tunne ennast nüüd jubeda pahategijana ka et kasutan kodus pira.
Aga eks see ole igaühe enda südametunnistuse asi vms icon_smile.gif .
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2006 15:48:46 vasta tsitaadiga

one kirjutas:
Kindlasti oleks ka inimesi, kes ostaksid orig. tarkvara kui see oleks odavam.
Aga ise ei plaani küll kunagi kasutama hakata originaal tarkvara, rahaga parematki teha kui seda tuhandete kaupa tarkvarasse toppida.

No kurat kui jagada see 1300.- eeku mingi 5-7 aasta kasutamise peale ära siis ikka on päris odav icon_wink.gif Loomulikult võiks müüa mingi 300 eeguga kahh, see tähendaks, et mingeid update asju ei tule ja kui mingi jama tekib siis vaata ise kuda saad. Kujutan ette, et sa oled üks nendest meestest kes teemas "kas ostad varastatud" asju vastav uhkelt jaatavalt, sest miks maksta kui saab varastada icon_evil.gif
one kirjutas:
Aga eks see ole igaühe enda südametunnistuse asi vms icon_smile.gif .

Südametunnistuse asjad ja seaduserikkumised on nati erinevad asjad ikkagi.
r4ido kirjutas:
Võtsin hinnad ordist ja ise kasutan kodus Win XP PRO versiooni koos officega mis ülal juba nimetasin

Mis heapärast sul on tarvis just seda PRO varianti kasutada kodus? Vaevalt, et sa PRO neid väga spets featuure kasutad mida HE's pole. Samas asi ,et milleks sulle koju mingi 2003 office pro? See on ikkagi töötegemiseks mitte niisama tiluliluks. Niisama asju võid vabalt openoffice'ga teha ja kui vaja teha eriti spets tööasju selle PRO'ga siis järelikult teenid sellega ju raha ja ei tohiks asja soetamine olla probleem. Metsa lähed langetama siis ei lähe ega varasta ju poest selleks saagi.
r4ido kirjutas:
võibolla jah, ma ei kasuta nende programmide potentsiaalli ja kõiki funktsioone täielikult ära, kuid ma olen neid algusest peale kasutanud ja lihtsalt harjunud olen nendega:
IRW, see samahea jutt kui, et "olen harjund, et ma tööd ei tee vaid varastan ja selletõttu". Eriti hale vabandus.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 30.10.2006 16:01:50 vasta tsitaadiga

irw, ma tegin üldse koolitöid nõutpäädi, kuna ei viitsinud tirida mingeid textitöötlus asju.
õps võttis ilusti kõik tööd vastu, aa see oli ammu...

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 30.10.2006 16:28:50 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:

one kirjutas:
Aga eks see ole igaühe enda südametunnistuse asi vms icon_smile.gif .

Südametunnistuse asjad ja seaduserikkumised on nati erinevad asjad ikkagi.


Legaalsus ja legitiimsus on erinevad mõisted tegelikult icon_wink.gif

Aga see selleks. Tegelikult enda jaoks olen ka avastanud selle, et legaalset softi on mõtet osta mitte legaalsuse, vaid mugavuse pärast. OK, praegu mul on olemas piraat XP SP 2 plaat ja piraaditsen rõõmsalt, sest see rahuldab mu vajadused ja kuna XP niigi vananev opsüsteem, siis ei raatsi litsentsi eest enam raha välja käia. Aga kui tõesti mingi aeg peaksin Vista peale üle minema, siis ostaks küll juba litsentsi, sest lihtsalt ei viitsi selle piraga nikerdada eriti (stiilis kust saada-kas-läheb-tööle jne.).
Alla 20a. kasutajatel on enamasti raha vähe (enda raha vähemalt) ja rohkem aega tegeleda igasugu torrentite, crackide jms. abivahendite netist otsimise ja sikutamisega, aga kui oled juba töölkäiv inimene, siis pole see paartuhat EEK nii suur summa midagi. Nagu Auron ütles - selle raha eest on opsüsteem ju mitmeks aastaks thumbs_up.gif
Lihtsalt valge inimene saab selle raha eest teadmise, et tal on korralik tarkvara (khm-khm, väike mööndus küll MSi toodangut silmas pidades), mis installeerub ilma mingite crackideta ja seesama valge inimene saab vähemalt öösel rahuliku südametunnistusega magada.

Samas kui piraatlusest rääkida, siis mänge peab vist edaspidigi hämaraid kanaleid pidi hankima. Põhjuseks justnimelt igasugu Starforce'id ja koopiakaitseprogrammid, mis kasutajatele näkku panevad. Saan aru küll, et tootjafirma peab oma õigusi kuidagi kaitsma, aga kui see muudab tarkvara kasutamise liiga ebamugavaks, siis suunab ta kasutaja pigem piraatluse rüppe.
Näide: üldiselt on mängud koduses arvutis kas tiritud icon_redface.gif või kui legaalsed, siis crackitud. Sain kolleegilt mingi mängu (El Matador oli vist) originaalplaadi proovimiseks. Väike install. Topeltklõps ja ... error. Ei meeldinud talle see, et mul Daemon tools taustaks jooksis, kuigi sellel Daemonil polnud konkreetse mänguga midagi ühist. Seega lihtsalt kasutaja ajude k****imine - loogiline ju, et selmet originaalmänguga mässata (mingid programmid kinni, plaad DVD-romi jne) et mängida saaks, on mugavam 'leida' kuskilt serverist crackitud versioon.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.10.2006 17:02:01 vasta tsitaadiga

Eks see igasugune mängutootjate poolne tegevus on otseselt tingitud piraatlusest. Paraku on tegu surnud ringiga, nii kaua kui üks tunduvalt ei vähene siis pole ka lootust et teine väheneks. Täielikku kadumist on vast natuke naiivne loota.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marco
Kreisi kasutaja
marco

liitunud: 18.04.2006




sõnum 30.10.2006 18:05:24 vasta tsitaadiga

mis juhtub kui piraat windowsiga ja piraat tarkvaraga masin garantiisse viia. kas hakatakse üldse uurima mis mul seal peal on ja kui ka selgub et tegemist siis varsatatud tarkvaraga mis siis minust saaks? annavad politseile üles icon_confused.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 97, 98, 99  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.