|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.08.2006 13:06:34
|
|
|
Ei pea aga on soovitatav.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
28.08.2006 13:55:27
|
|
|
Milles see soovitus seisneb?
Ja ma ei leia kusagilt draiverit sellisele asjale (isegi windowsile andis sellist asja otsida :/)
Display:
Video Adapter SiS 661FX (64 MB)
3D Accelerator SiS 330 Mirage Integrated
SiS 7012 Audio Device leidsin, SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter peaks vaikimis olema (vähemalt Ubuntus oli).
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
28.08.2006 14:07:23
|
|
|
Soovitusi on mitu -
Esiteks on turvakaalutlustel hea, et /boot on vaikimisi külge haakimata - siis pole igaühel sinna naljalt asja.
Teiseks saab mõne failisüsteemi riknemisel vähem asju kannatada.
Kolmandaks on nii lihtsam hoida arvutis mitut operatsioonisüsteemi.
Video draiverid peaksid kernelis sees olema. Pildi peab igal juhul ette võtma, ka siis kui konkreetset mudelit ei tunne.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
28.08.2006 14:32:22
|
|
|
Igale distrole on mõeldud eraldi /boot partitsioon?
No siis tuleb päris palju parte
Kuid kui Logical partitsioon buudib, siis pole probleemi.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
28.08.2006 14:43:19
|
|
|
Vastupidi - kõik distrod kasutavad sama boot partitsiooni - vajadusel samu kerneleidki - nii on kõik ühes kohas koos. Kui poleks eraldi /boot parti, siis oleks grubiga majandamine jupi keerukam.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.08.2006 15:16:32
|
|
|
| Elrak kirjutas: |
| Kuid kui Logical partitsioon buudib, siis pole probleemi. |
Linuxil pole probleemi logicalilt bootimisega, vähemalt mitte minu kogemuste järgi. Wini kohta ei tea.
Samuti kui sul on kõik kernelid ühel kettal saad kasutada ka ühtainust bootloaderit kõigi OS'ide jaoks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
28.08.2006 15:44:30
|
|
|
Windows boodib ka logical partitsioonist (et siis oleks teinud mõned distrod primaryle ja windowsi logicale, kuid vahet vast ei ole).
Ja kuidas see võimalik oleks?
Ise ka kuskilt lugesin selle kohta, kuid ei osanud märksõnu otsida (tähendab ei oskanud otsida, kuna märksõnu ei olnud) ning ei hakanud enda lollust ka siin näitama.
Oleks kena, kui lisaksite mingi lingi selle kohta, ehk ajan asja lihtsamalt ära.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ipp
HV kasutaja
liitunud: 25.03.2005
|
28.08.2006 22:04:45
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
Soovitusi on mitu -
Esiteks on turvakaalutlustel hea, et /boot on vaikimisi külge haakimata - siis pole igaühel sinna naljalt asja.
Teiseks saab mõne failisüsteemi riknemisel vähem asju kannatada.
Kolmandaks on nii lihtsam hoida arvutis mitut operatsioonisüsteemi.
Video draiverid peaksid kernelis sees olema. Pildi peab igal juhul ette võtma, ka siis kui konkreetset mudelit ei tunne. |
Neljandaks: kui /boot eraldi ei ole, siis peab / olema ext2 või ext3, kuid ta ei saa olla reiserfs.
(Teiste sõnadega: kui tahad reiserfs-i kasutada, siis peab sul /boot olema eraldi ext2 või ext3, sest reiserfs-lt grub ei oska bootida)
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
28.08.2006 22:14:49
|
|
|
ipp,kunagi sai jackass 1/3 installi tehes /boot,/ ja home tehtud reiserfsina
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
28.08.2006 23:37:44
|
|
|
| Grub toetab viimased aasta-paar reiserfsi, vanasti jah ei toetanud. Mul kah siin ühel arvutil mingil põhjusel (tegelikult sellepärast, et võtsin /boot partitsiooni kasutusele portage partitsioonina, mis oli muidugi lollus, loopback failisüsteem mõistlikum) /boot juurparititsioonil, mis reiserfs, nii et kohe kindlasti töötab.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
29.08.2006 08:28:25
|
|
|
| tsitaat: |
Vastupidi - kõik distrod kasutavad sama boot partitsiooni - vajadusel samu kerneleidki - nii on kõik
ühes kohas koos. Kui poleks eraldi /boot parti, siis oleks grubiga majandamine jupi keerukam.
Samuti kui sul on kõik kernelid ühel kettal saad kasutada ka ühtainust bootloaderit kõigi OS'ide jaoks.
|
Ning kuidas ma seda teen?
Ei ole leidnud, kuna õigeid märksõnu pole kasutanud.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
29.08.2006 14:11:35
|
|
|
| Elrak, tutvu oma /boot/grub/grub.conf failiga - seal on kirjas millist kernelit kasutatakse, millist partitsiooni juurkataloogina jne. Samuti leiad netist piisavalt õpetusi, kuidas grub windowsit buutima panna.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
29.08.2006 15:02:14
|
|
|
Oh saingi mingid märksõnad ("dual boot grub windows"). Kuid arvatavasti pean ma ennem Windowsi ja siis Linuxi distrod (ubuntu, debian, gentoo) installeerima.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
29.08.2006 15:54:41
|
|
|
Kasutaks, kuid arvuti jõudlust pole just eriti kiita (küll aga kõvaketast on piisavalt)
Seda ma tean, et Windowsi on mõttekas enne Linuxit installeerida.
Tänud vastajaile, kohe-varsti tahaks asja käiku lasta
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 09:36:47
|
|
|
arvuti vähe lahjem on ja handbooki järgi teed siis varu kõvasti kannatust st.päevadega
kedagi huvitab siis 2006.1 ilmus täna koos gcc 4.1.1 ja glibc-2.4-r3
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
31.08.2006 12:27:59
|
|
|
| digweed kirjutas: |
kedagi huvitab siis 2006.1 ilmus täna koos gcc 4.1.1 ja glibc-2.4-r3  |
ja et sellest kasu saada (veidi kiirem, eriti c++ korral; veidi turvalisem), tuleb käituda lähtuvalt siinolevast õpetusest: http://www.gentoo.org/doc/en/gcc-upgrading.xml
see tähendab, et eksplitsiitselt muuta gcc-configiga ära default gcc, ja kompileerida kogu süsteem ümber (tegelikult pidavat ABI-muutused võrreldes 3.4-ga olema piisavalt väikesed, et enamik asju töötavat ka ilma ümberkompileerimata, esialgu seda ümberkompileerimist isegi ei nõutud, aga et probleemid siiski võivad tekkida - ja mõne programmiga kindlasti tekivad, siis nüüd nõutakse)
lihtsalt emerge sync ja emerge -u gcc ei aita, sest portage jätkab vaikimisi endiselt gcc3.4.x kasutamist!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
31.08.2006 14:53:16
|
|
|
njaa, ja mina suutsin alles suurema sitta kokku keerata 3.4-le migreerudes. Point to self, koju minna systeemi kompileerimine katkestada, 4.1.1le updaatida ja siis sama asi uuesti käima lykkata.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 15:12:54
|
|
|
ma õnneks tabasin hetke just eile oli süsteemi vahtus (mem,mammi,prose) nii,et igal juhul oli clean install ees
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 15:14:45
|
|
|
Mina olen GCC 4.1 seeriat kasutanud juba esimeste betade välja tulekust mitu kuud tagasi. Siiani on kõik tipp-topp. Ainus asi millest puudust tunnen on qemu, too on kodeeritud spetsiifiliselt GCC 3 seeriat silmas pidades.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
31.08.2006 15:38:25
|
|
|
Ho Ho, qemu ei funka 4.1-ga? Kui ei siis on küll ju jama
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 15:45:34
|
|
|
Qemu ei funka ühegi GCC 4.x'ga. Mõne jaoks töötav häkk oleks kasutada GCC 3 seeriaga kompileeritud qemu't kuid siis ei saa kasutada kqemu't. Sellise setupiga installin hetkel virutaalmasinas XP'd. Möödas on varsti tund aega ja installer väidab et 36min läheb veel.
Ma pole veel proovinud kuid usun et kui kernel kompileerida samuti GCC 3'nda seeriaga siis peaks ka kqemu kasutamine üsna lihtne olema. Ainus asi selle juures on et ma ei kujuta hästi ette kuidas kõik ülejäänud soft tööle hakkaks. Teoreetiliselt peaks kõik minema suht-koht korralikult tööle. Ainult kõiksugu kerneli mooduleid kasutavad asjad tuleks samuti kompileerida GCC 3'nda seeriaga. Kui keegi viitsib seda proovida andku tulemustest teada
[edit]
Tänu portage slottimise süsteemile on mitme GCC versiooni paralleelne kasutamine üsna lihtne tegevus. Lihtsalt vahetamiseks [i]# eselect compiler versioon && env-update&& source-profile[i] ning asi korras
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 15:50:14
|
|
|
ot:sa ei saa ikke kuidagi maxtorile ligi ei saa krt bootides sain kernel panicu seoses sda7-täpsustada hetkel ei saa.grub on korras,fstab ok.
hiljem proovin sata drivut muuta
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 15:51:46
|
|
|
hetkel ootan sata kontrat, õhtul loodan juba kettale ligi saada eeldusel et ma kontra tööle saan
Igaks juhuks vaata veel paar korda enda poolt confid üle.
Samuti tuleb alati kasuks plaadilt bootides lsmodiga vaadata laetud mooduled ning neid kernelit confides otsida. Otsinguks on "/". Samuti võib lspci vihjeid anda kasutava kontra kohta.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 15:54:42
|
|
|
ma teen installi läbi ubuntu mis on 11. partatsioonile instalitud.lsmod ei näita halligi tarka
tõmban live cd-hiljem kui xorg ja gnome-light paigaldatud saan sellega ligi.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 15:58:53
|
|
|
lsmodist pole kasu? Kas siis ubuntus on kõikvõimalikud moodulid monoliitselt kernelis?
Kui ei siis postita lsmodi väljund, ehk tuleb meelde mis moodulid sata jaoks olid.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 16:16:35
|
|
|
Sul oli õigus, sellest pole suurt kasu
Võibolla ainult koos lspci'ga saaks midagi kokku kombineerida.
Muidu just hetk tagasi sain kaardi kätte ning too pidi Linuxis kenasti toetatud olema. Kui kõik hästi läheb siis max 2.5h pärast saan ka oma vana confi saata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
31.08.2006 17:01:09
|
|
|
| digweed kirjutas: |
ps.vaatan,et selle uue gentooga on use flag üsna puhtaks tehtud enne olid kõik eluks vajalikud olemas X,gtk jne |
X, gtk jms ei ole eluks vajalik.
useflagid lülivad sisse-välja ebuildi valikulisi optsioone, sa võid täiesti eduiliselt kasvõi gnome ilma nendeta emergeda (erm.. vist.no vähemalt ei tule mulle hoobilt pähe ühtegi pakki, mis võiks nende flagide puudumise pärast sõrgu vastu ajada, aga päris pead ei julge anda)
näiteks tänu sellele, et x ja gtk nüüd puudu on, ei pea enam distcc flagidest gtk'd ise välja lülima.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 17:04:59
|
|
|
Nagu ikka tuleb üldkasutatavad useflagid panna make.conf'i ja iga paki kohta eraldi käivad useflagi sisse-välja lülitamised /etc/portage/package.use/blah faili.
| #man portage kirjutas: |
/etc/portage/
Any file in this directory that begins with "package." can be more than just a flat file. If it is a directory, then all the
files in that directory will be summed together as if it were a single file.
Example:
/etc/portage/package.keywords/kde
/etc/portage/package.keywords/common
/etc/portage/package.keywords/e17
|
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 19:23:33
|
|
|
cairo oli installitud ilma X flagita ja gtkd ei saanud emergetada
+just sain ka selle errori
ERROR: gnome-base/librsvg-2.14.4 failed
kuna cairo ilma pngta installitud
kernel panicu error http://www.zone.ee/digweed/stuff/panic.jpg
peaks mingit teist lerneli proovima.mäletan,et sarnane kala oli ka kui proovisin uuemat no-sources kernelit
edit:anna siis jah kohe teada kui kettale ligi saad
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
31.08.2006 19:32:25
|
|
|
digweed, kerneli panic pole sul ju yldse kerneli oma vaid antakse teada, et su sata kettast ei teata midagi. Tõenäoselt sata draivud puudu?
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 19:40:09
|
|
|
lihtsalt lõi pähe korra,et sarnane pull kunagi olnud-.conf file üka ja sama
abit aw8 mammiks
proovitud
Silicon Image 3124/3132
Promise SATA TX2/TX4 support
Promise SATA SX4 support
drivusi.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 19:46:44
|
|
|
| ot: |
| Sain uue kontrolleri, proovisin läbi kõikmõeldavad kombinatsioonid kuid ikka ei suutnud emaplaat ketast järgi võtta. Homme ostan uue ketta, tassin kasti Paide, kopin teises masinas data uuele ümber ning müün ketta maha. |
Kui kannatad oodata siis saad confi millagil homme hilisõhtul. Kui ei kannata siis näita mida lspci räägib, ehk suudan siiski meelde tuletada mis mooduleid kasutasin.
Teine variant on kõik moodulid kernelisse kompileerida, mõni ikka tööle hakkab
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2006 19:55:24
|
|
|
lspci
0000:00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controllers cc=IDE (rev 01)
tundub õige osa olevat
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.08.2006 20:00:42
|
|
|
Esimese hooga pakuks "Intel PIIX/ICH SATA support"
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
01.09.2006 11:56:25
|
|
|
ich oligi.
panin p3 kasti ketta(IDE) 920 masinale järgi,et paigaldada ka rondile gentoo
asi siis mounditud ja chrooditud ja paigaldan kde`d kui krt.emergetamine tõmbab pentium d kasti rämedalt kooma
ainult sata kettaga asi ikagi nobe.
ilmselt dma supporti ei ole.
Ho Ho sa mäletad millise drivu pean sisse kompileerima?
PROMISE PDC202{46|62|65|67} support
PROMISE PDC202{68|69|70|71|75|76|77} support
Silicon Image chipset support
Intel PIIXn chipsets support
midagi nendest?
viimati muutis Alari A. 01.09.2006 12:02:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.09.2006 11:59:54
|
|
|
Tõenäoliselt ikka too Inteli piix
Võid ka proovida #hdparm d 1 /dev/hdX'ga dma'd peale sundida. Ehk juba on olemas kontroa tugi kuid lihtsalt pole aktiveeritud.
Teine, tõenäoliselt lihtsam ja kiirem variant oleks installida SATA kettale ja sealt pärast IDE'le kopeerida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
01.09.2006 13:27:13
|
|
|
kompileerisin intel PIIX/ICH SATA sisse kuid krt ikka tõmbab masina kooma
/dev/hdd:
IO_support = 0 (default 16-bit)
unmaskirq = 0 (off)
using_dma = 0 (off)
readahead = 256 (on)
ubuntu all kõik
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
01.09.2006 23:43:12
|
|
|
| netist mäletan nagu juttu sellest, et qemu kompileerida gcc 3.xiga ja kqemu 4.x-iga (või kasutada cvs-versiooni). Endal pole olnud põhjust proovida.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.09.2006 00:12:53
|
|
|
| indrek kirjutas: |
| netist mäletan nagu juttu sellest, et qemu kompileerida gcc 3.xiga ja kqemu 4.x-iga (või kasutada cvs-versiooni). Endal pole olnud põhjust proovida. |
Kompileerisin just praegu kqemu GCC 4.1.1'ga ning modprobega laeti ka moodul kenasti sisse. Nüüd on veel ainult tarvis qemu ennast
Kui keegi viitsib gcc 3.x'ga teha 32bit x86/P4 jaoks vastava paki siis võiksin seda proovida. Paketid peaks saama tehtud käsuga
#USE="kqemu sdl" emerge -avtB qemu qemu-softmmu qemu-user
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
02.09.2006 00:24:47
|
|
|
kui kellelgi enam vana gcc-d pole, aga qemu ikka kõvasti vaja, siis peaks see aitama: http://www.gibix.net/projects/qemu/
väidetavalt töötavad 0.8.0 patchid ka 0.8.2 peal. Kummaline, et neid veel gentoosse pole integreeritud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.09.2006 01:54:46
|
|
|
Emergesin vahepeal vanema GCC ja kompileerisin nood kolm paketti kenasti ära. Hetkel pole kahjuks masinas ühtki iso't millega seda proovida saaks kuid panin just Gentoo 2006.1 tirima, eks sellega saan proovida
Keda huvitab siis march=prescott'iga kompileeritud binaarpakid on siin: http://hoho.bafsoft.net/qemu.tar.gz
Paigutada tuleks nood ${PORTDIR}/packages/All nimelisse kataloogi ning emergeda --usepackages/-k võtmega.
[edit]
Unustasin öelda et too fail tuleb lahti pakkida ja selles olevad kolm faili kopeerida sinna kataloogi.
[edit2]
Keegi 3.1GHz P2 on näinud
Bootimiskiiruse järgi otsustades ütleksin et töötab koos kqemu kiirendusega.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
03.09.2006 15:01:44
|
|
|
emerge lde
secrecywidget.cpp:41: internal compiler error: Segmentation fault
Please submit a full bug report,
with preprocessed source if appropriate.
See <URL:http://bugs.gentoo.org/> for instructions.
The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.
make[3]: *** [libkaddressbook_la.all_cpp.lo] Error 1
make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdepim-3.5.2-r2/work/kdepim-3.5.2/kaddressbook'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdepim-3.5.2-r2/work/kdepim-3.5.2/kaddressbook'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdepim-3.5.2-r2/work/kdepim-3.5.2'
make: *** [all] Error 2
!!! ERROR: kde-base/kdepim-3.5.2-r2 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1539: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 939: Called src_compile
kdepim-3.5.2-r2.ebuild, line 29: Called kde_src_compile
kde.eclass, line 166: Called kde_src_compile 'all'
kde.eclass, line 325: Called kde_src_compile 'myconf' 'configure' 'make'
kde.eclass, line 321: Called die
!!! died running emake, kde_src_compile:make
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
emerge --info
Portage 2.1-r2 (default-linux/x86/2006.1, gcc-4.1.1, glibc-2.4-r3, 2.6.16-no1 i686)
=================================================================
System uname: 2.6.16-no1 i686 Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz
Gentoo Base System version 1.12.4
ccache version 2.3 [enabled]
app-admin/eselect-compiler: [Not Present]
dev-lang/python: 2.4.3-r1
dev-python/pycrypto: 2.0.1-r5
dev-util/ccache: 2.3
dev-util/confcache: [Not Present]
sys-apps/sandbox: 1.2.17
sys-devel/autoconf: 2.13, 2.59-r7
sys-devel/automake: 1.4_p6, 1.5, 1.6.3, 1.7.9-r1, 1.8.5-r3, 1.9.6-r2
sys-devel/binutils: 2.16.1-r3
sys-devel/gcc-config: 1.3.13-r3
sys-devel/libtool: 1.5.22
virtual/os-headers: 2.6.11-r2
ACCEPT_KEYWORDS="x86"
AUTOCLEAN="yes"
CBUILD="i686-pc-linux-gnu"
CFLAGS="-march=prescott -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
CHOST="i686-pc-linux-gnu"
CONFIG_PROTECT="/etc /usr/kde/3.5/env /usr/kde/3.5/share/config /usr/kde/3.5/shutdown /usr/share/X11/xkb /usr/share/config"
CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/env.d /etc/env.d/java/ /etc/gconf /etc/java-config/vms/ /etc/revdep-rebuild /etc/terminfo"
CXXFLAGS="-march=prescott -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
DISTDIR="/usr/portage/distfiles"
FEATURES="autoconfig ccache distcc distlocks metadata-transfer sandbox sfperms strict"GENTOO_MIRRORS="ftp://ftp.linux.ee/pub/gentoo/distfiles/ http://gentoo.osuosl.org http://www.ibiblio.org/pub/Linux/distributions/gentoo"
LINGUAS="et en"
MAKEOPTS="-j3"
PKGDIR="/usr/portage/packages"
PORTAGE_RSYNC_OPTS="--recursive --links --safe-links --perms --times --compress --force --whole-file --delete --delete-after --stats --timeout=180 --exclude='/distfiles' --exclude='/local' --exclude='/packages'"
PORTAGE_TMPDIR="/var/tmp"
PORTDIR="/usr/portage"
PORTDIR_OVERLAY="/usr/local/portage"
SYNC="rsync://rsync.gentoo.org/gentoo-portage"
USE="x86 X a52 aac aalib alsa amarok asf berkdb bitmap-fonts cairo cdinstall cdparanoia cdr cdrom cli crypt cups dbus divx dlloader dri dv dvbplayer dvd dvdr dvdread encode fat ffmpeg firefox flac fortran gdbm gnome gphoto2 gpm gtk gtk2 hal ipv6 isdnlog jpeg kde kdeenablefinal kdehiddenvisibility kdm lame libg++ live lm_sensors logitech-mouse mad mjpeg mmx mp3 mp4 ncurses nls nptl nptlonly ntfs nvidia office ogg opengl oss pam pcre pdf perl png ppds pppd python qmail qt3 qt4 quicktime readline real reflection reiser4 reiserfs samba sensord session smp spl sse sse2 ssl symlink tcpd truetype-fonts type1-fonts udev unicode usb v4l v4l2 vcd vidix vorbis win32codecs xine xmms xorg xscreensaver xv xvid zlib elibc_glibc input_devices_evdev input_devices_keyboard input_devices_mouse kernel_linux linguas_et linguas_en userland_GNU video_cards_nvidia video_cards_nv video_cards_vesa video_cards_v4l"
Unset: CTARGET, EMERGE_DEFAULT_OPTS, INSTALL_MASK, LANG, LC_ALL, LDFLAGS, PORTAGE_RSYNC_EXTRA_OPTS
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.09.2006 10:11:49
|
|
|
Tõenäoliselt on viga ebastabiilses masinas. Võta takt madalamaks või volt kõrgemaks ja peaks probleem lahenduma.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
08.09.2006 20:46:53
|
|
|
keegi teab kuidas saada Ati Rage Pro AIWile mingid drivud peale?hetkel küll Section "Device" Driver ati
kuid asi jääb siiski kole aeglaseks gatos ka vist ei sobi xorg 7 kokku
supper oleks kui saaks ka tv tööle
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-KaUR-
HV kasutaja
liitunud: 14.08.2004
|
13.09.2006 00:00:44
|
|
|
Mis võib seda põhjustada, et IBM t20 läpakal ei tööta Alt Gr klahv, st ei saa numbrite alt kätte kolmandaid sümoleid?
Edit: Alt Gr hakkas kuidagi tööle, aga ma ei mäleta täpselt, mida ma muutsin,
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zsz
HV kasutaja
liitunud: 25.09.2004
|
17.09.2006 16:04:15
|
|
|
muutsid klaviatuuri layouti äkki?
_________________ Seven dolphins were harmed in the process of making this post. |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
20.09.2006 00:03:13
|
|
|
p.so -ldl /usr/lib/libpng12.so -lm /usr/lib/libfontconfig.so /usr/lib/libfreetype.so -lz /usr/lib/libexpat.so
/usr/lib/libpangocairo-1.0.so: undefined reference to `cairo_scaled_font_get_font_options'
/usr/lib/libpangocairo-1.0.so: undefined reference to `cairo_scaled_font_text_extents'
/usr/lib/libpangocairo-1.0.so: undefined reference to `cairo_scaled_font_get_ctm'
collect2: ld returned 1 exit status
make[4]: *** [test-poppler-glib] Error 1
make[4]: Leaving directory `/var/tmp/portage/poppler-bindings-0.5.3/work/poppler-0.5.3/glib'
make[3]: *** [all-recursive] Error 1
make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/poppler-bindings-0.5.3/work/poppler-0.5.3/glib'
make[2]: *** [all] Error 2
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/poppler-bindings-0.5.3/work/poppler-0.5.3/glib'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/poppler-bindings-0.5.3/work/poppler-0.5.3'
make: *** [all] Error 2
!!! ERROR: app-text/poppler-bindings-0.5.3 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1546: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 937: Called src_compile
poppler-bindings-0.5.3.ebuild, line 61: Called die
!!! compilation failed
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
System uname: 2.6.17-reiser4-r7 i686 Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz
Gentoo Base System version 1.12.5
Last Sync: Tue, 19 Sep 2006 20:30:09 +0000
ccache version 2.3 [enabled]
app-admin/eselect-compiler: [Not Present]
dev-java/java-config: [Not Present]
dev-lang/python: 2.4.3-r1
dev-python/pycrypto: 2.0.1-r5
dev-util/ccache: 2.3
dev-util/confcache: [Not Present]
sys-apps/sandbox: 1.2.17
sys-devel/autoconf: 2.13, 2.59-r7
sys-devel/automake: 1.4_p6, 1.6.3, 1.7.9-r1, 1.8.5-r3, 1.9.6-r2
sys-devel/binutils: 2.16.1-r3
sys-devel/gcc-config: 1.3.13-r3
sys-devel/libtool: 1.5.22
virtual/os-headers: 2.6.17-r1
ACCEPT_KEYWORDS="x86"
AUTOCLEAN="yes"
CBUILD="i686-pc-linux-gnu"
CFLAGS="-march=prescott -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
CHOST="i686-pc-linux-gnu"
CONFIG_PROTECT="/etc /usr/kde/3.5/env /usr/kde/3.5/share/config /usr/kde/3.5/shutdown /usr/share/X11/xkb /usr/share/config"
CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/env.d /etc/gconf /etc/terminfo"
CXXFLAGS="-march=prescott -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
DISTDIR="/usr/portage/distfiles"
FEATURES="autoconfig ccache distcc distlocks metadata-transfer sandbox sfperms strict"
GENTOO_MIRRORS="ftp://ftp.linux.ee/pub/gentoo/distfiles/ http://gentoo.osuosl.org http://www.ibiblio.org/pub/Linux/distributions/gentoo"
LINGUAS="et en"
MAKEOPTS="-j3"
PKGDIR="/usr/portage/packages"
PORTAGE_RSYNC_OPTS="--recursive --links --safe-links --perms --times --compress --force --whole-file --delete --delete-after --stats --timeout=180 --exclude='/distfiles' --exclude='/local' --exclude='/packages'"
PORTAGE_TMPDIR="/var/tmp"
PORTDIR="/usr/portage"
PORTDIR_OVERLAY="/usr/local/portage"
SYNC="rsync://rsync.gentoo.org/gentoo-portage"
USE="x86 X alsa berkdb bitmap-fonts cairo cdr cdrom cli crypt cups dbus dlloader dri dvd dvdr dvdread elibc_glibc firefox fortran gdbm gnome gpm gtk gtk2 hal input_devices_evdev input_devices_keyboard input_devices_mouse ipv6 isdnlog kdeenablefinal kdehiddenvisibility kdm kernel_linux lame libg++ linguas_en linguas_et logitech-mouse mjpeg mmx ncurses nls nptl nptlonly nvidia ogg opengl oss pam pcre pdf perl png ppds pppd python readline reflection samba session spl sse sse2 ssl svg symlink syslog tcpd tk truetype-fonts type1-fonts udev unicode usb userland_GNU v4l v4l2xscreensaver video_cards_nv video_cards_nvidia video_cards_v4l video_cards_vesa xorg zlib"
Unset: CTARGET, EMERGE_DEFAULT_OPTS, INSTALL_MASK, LANG, LC_ALL, LDFLAGS, PORTAGE_RSYNC_EXTRA_OPTS
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.09.2006 00:29:48
|
|
|
digweed, vaata mida revdep-rebuild -pX ütleb. Ehk oled vahepeal mõnd teeki uuendanud ning vanad proged on nüüdseks kadunud versioonist sõltuvad.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|