|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
groover
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2004
|
06.07.2006 18:36:04
|
|
|
Rakendused > Internet > aMule vajutades ei juhtu midagi.
Peaks olema viimane versioon ja kõik, kuid ei käivitu..
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
06.07.2006 19:48:27
|
|
|
groover, käivita konsoolist.
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
06.07.2006 20:58:36
|
|
|
millise täpse cmd pean ma panema siis, et saada linuxit maha täitsa?
cfdisk /dev/sda/hda2?
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
06.07.2006 21:09:53
|
|
|
Linuxi kustutamine:
# mount /boot
# rm -rf /boot/* |
Trellid tähendavad juurkasutajat(root).
Kui kardad, et tuleb tahtmine uus kernel kompilleerida, siis..
Kustame ka kerneli sortsu ära
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
06.07.2006 23:11:23
|
|
|
| AMD kirjutas: |
Linuxi kustutamine:
# mount /boot
# rm -rf /boot/* |
Trellid tähendavad juurkasutajat(root).
Kui kardad, et tuleb tahtmine uus kernel kompilleerida, siis..
Kustame ka kerneli sortsu ära  |
oh jumal küll
kirjutan Terminali:
eekam@iPC:~$ # mount /boot
eekam@iPC:~$ #rm -rf /boot/*
aga mitte midagi ..
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
atari_
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004

|
07.07.2006 05:37:41
|
|
|
kubuntu 6.06 ja jama on selles, et monitor, dell p793, ei taha näidata sellist pilti nagu vaja oleks - 1024x768@100 ..või vähemalt 85hz.
igast otsast olen xorg.conf surkinud, aga X justkui ignoreeriks seda.
kui valida sealt graafilisest monitori konfimis värgist "dell -> p793" kirjutab ta xorg.confi justkui nagu õiged asjad, aga olenemata sellest millise resolutsioon või sageduse ma valin, on pilt tegelikkuses mingil hästi kõrgel resolutsioonil, madala refreshratega (2048 X 1536@60 ütleks silma järgi .. mis vist on ka kõrgeima resoga mode) ja sama tulemuse annab ka "sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg"
kui valida see generic 1024x768@75 või panna kõik need xorg.confi settingud käsitsi (nii, et on ainult üks modeline ja mode) ~monitor/modes/screen, on resolutsioon õige aga refreshrate oleks ikkagi nagu 60
isegi sihukest nippi proovisin, et installisin suse mis suutis monitori paika panna ja siis sellest suse xorg.confist copy/paste kubuntu omasse, aga ka see ei muutnud midagi, valib kõrgeima resolutsiooni mis confis kirjas ja 60hz
kui sellest graafilisest monitori konfimis värgist lasta tal autodetectide, kirjutab ta xorg.conf'i monitoriks plug'n'play vms ja jätab HorizSync'i ja VertRefresh'i märkimata, mis annab tulemuseks selle, et ekraanil lippab kastike kirjaga *188hz out of refresh range* või miskit sihukest.
..video on vesa, kuna tänu sellele monitoriga jamamisele pole veel nii kaugele jõudnud, et ati draiver installida...
ja kui ma nüüd mõtlen siis netis kõvasti ringi sorides hakkas mulle silma, et enamustel, kui mitte kõigil sarnastel juhtudel oli tegu ati x850/x800 kaartidega inimestega...(x800xl minupuhul). mis paneb mõtlema, et ehk ati draiveriga hakkab tööle... aga eks näis, peaks silmatäie magama siia vahele.
siin teemas kusagil eespool oli kellelgi sama probleem, millele ühtegi vastust polnud, ehk leidub nüüd keegi kes oskab midagi rohkemat öelda..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2006 08:46:34
|
|
|
Võid ju igaks juhuks proovida draiverid installida. Võimalik et kui isegi praegu asjad paika saad siis draiverite installides on kõik taas metsas. Mul korra oli nii ATI draiverite updatemisel
Võid ka seda õpetust proovida:
http://viki.pingviin.org/index.php/Monitori_resolutsiooni_ja_sageduse_muutmine
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eitubakale
HV vaatleja
liitunud: 05.07.2006
|
07.07.2006 09:55:51
|
|
|
| airm kirjutas: |
| eitubakale kirjutas: |
| Kompileerisin kerneli 2.6.17-2 ja tahaks nüüd ATI drivereid installida, kuid ei leia netist linux-restricted-modules-2.6.17-2 paketti kusagilt. Kas jääb üle vaid uus kernel kompileerida. 2.6.17-1 ja 2.6.17-3le on vastavad paketid olemas. |
Kompileeri samanimeline kernel, ehk aitab.
Kerneli versioon on kirjas Makefile nimelises failis kohe alguses.
Muuda seal versioone nagu soovid. |
Kui ma niikuinii pidin kerneli uuesti kompileerima, siis parem juba uuest lähtekoodist õige versiooniga. Sain õiged headerid ka peale, tegin ATI driverite installid wiki mõlema meetodi järgi - "no screens found". Võibolla 8.26 versioon liiga uus Radeon 7000 jaoks.
Kui ma kerneli kompileerin, siis ta teeb ka mingi fglrx-kernel*.deb faili ja ka mingid kernel-headers*.deb failid. Milleks esimene hea on ja kas mitte teise installimisel mul juba vajalikud kernel headerid olemas ei ole?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
07.07.2006 10:15:56
|
|
|
radeon 7000 vist ei ole atil linuxi driverit.
Ma ka otsinud, kuid leidnud ääremärkuse, et kasuta alternatiivseid meetodeid/projekte.
Ati ei toeta nii vanu kaarte.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2006 14:16:30
|
|
|
ATI ametlikud draiverid hakkasid vist jah 9000 seeriaga. Vanematele peaks kasutama opensource draivereid. Otsi oma pakihaldurist radeoni, peaks ehk selle järgi leidma vajalikud asjad.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
07.07.2006 15:23:02
|
|
|
| eddi100 kirjutas: |
| AMD kirjutas: |
Linuxi kustutamine:
# mount /boot
# rm -rf /boot/* |
Trellid tähendavad juurkasutajat(root).
Kui kardad, et tuleb tahtmine uus kernel kompilleerida, siis..
Kustame ka kerneli sortsu ära  |
oh jumal küll
kirjutan Terminali:
eekam@iPC:~$ # mount /boot
eekam@iPC:~$ #rm -rf /boot/*
aga mitte midagi .. |
Mida teha?
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toniti
HV vaatleja
liitunud: 18.11.2002
|
07.07.2006 15:32:01
|
|
|
| eddi100 kirjutas: |
| eddi100 kirjutas: |
| AMD kirjutas: |
Linuxi kustutamine:
# mount /boot
# rm -rf /boot/* |
Trellid tähendavad juurkasutajat(root).
Kui kardad, et tuleb tahtmine uus kernel kompilleerida, siis..
Kustame ka kerneli sortsu ära  |
oh jumal küll
kirjutan Terminali:
eekam@iPC:~$ # mount /boot
eekam@iPC:~$ #rm -rf /boot/*
aga mitte midagi .. |
Mida teha? |
Kirjutas ju et et # tähendab juurena antud käsku. Nii nagu sina paned siis tähendab trell kommentaari hoopis ja midagi ei käivitata.
Ehk siis toimima peaks.
sudo mount /boot
sudo rm -rf /boot/*
|
ja siis restart
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zbx
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.02.2004
|
07.07.2006 15:51:19
|
|
|
mul selline mure, et kasutan cf-pcmcia kaardilugejat, aga kuumalt vahetades ei võta seda külge - alati peab restardi tegema.
vindoosas mountis ta külge nö. fix kettana mitte removable kettana...
võibolla ei suuda ubuntu teda kui "fix ketast" jooksu pealt lahti-kinni ühendada
üks mure veel...
kas on kellelgi kogemust autocad'i wine peal käimapanekus?
|
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
07.07.2006 15:54:47
|
|
|
sudo mount /boot - mount: can't find /boot in /etc/fstab or /etc/mtab
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toniti
HV vaatleja
liitunud: 18.11.2002
|
07.07.2006 16:07:00
|
|
|
| eddi100 kirjutas: |
| sudo mount /boot - mount: can't find /boot in /etc/fstab or /etc/mtab |
ütlen ausalt ära et pole kunagi linuxit uninstallinud ja tegelt ei tea mis räägin. aga see selleks:)
Tundub et sul pole lihtsalt boot sektor eraldi partitsiooni peal vaid istub lihtsalt juurkataloogi sees. sel juhul peaks teisest käsust piisama kuna juurkataloog on ju kogu aeg mounditud.
[edit] paha typo
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
07.07.2006 16:23:43
|
|
|
lol :S sudo rm -rf/boot keeras asja * * * * * ..
Tegin resa siis Loading Grub 1.5 .. please wait
Error 15
Linuxi plaat sisse ja uuesti peale linux
Tahaks linuxi täitsa maha saada.
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toniti
HV vaatleja
liitunud: 18.11.2002
|
07.07.2006 16:33:09
|
|
|
| eddi100 kirjutas: |
lol :S sudo rm -rf/boot keeras asja * * * * * ..
Tegin resa siis Loading Grub 1.5 .. please wait
Error 15
Linuxi plaat sisse ja uuesti peale linux
Tahaks linuxi täitsa maha saada. |
Ma ei saa aru mida sa siis teha tahad. See mida see kasutaja varem õpetas kustutab ära linuxi boot sektori ja sa ei saa enam kasutada seda. Kui sa tahad linuxist lahti saada sii miks siis ta uuesti installisid????
Kui sa tahad kõvaketast_formattida/partitioonist_lahti_saada siis tipi "man mkfs" või "man fdisk" ja loe.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
07.07.2006 16:38:42
|
|
|
Sellepärast panin uuesti peale, et kui ütles seda Error 15, sealt ei saanud enam edasi Windowsi valikuni.
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
07.07.2006 16:46:27
|
|
|
| Kas windowsi kasutajale mitte kõige lihtsam viis linuxist vabanemiseks pole Win'i install cd'ga linuxi partitsioon ära kustutada ning seejärel fix mbr olemasolevale windoosa installile ja läheb windoosa vana viisi edasi.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
07.07.2006 16:48:52
|
|
|
räägi lähemalt
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2006 16:55:13
|
|
|
Pole küll enam ammu winiga tegelenud kuid vist oli tegevusplaan selline:
Wini installcd'ga boodid recovery konsooli, seal toksid fixmbr ja/või fixboot. Edasi boodid wini ning sealt disk managmenti alt võtad Linuxi partitsioonid maha.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eddi
HV veteran

liitunud: 12.11.2005
|
07.07.2006 16:58:33
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Pole küll enam ammu winiga tegelenud kuid vist oli tegevusplaan selline:
Wini installcd'ga boodid recovery konsooli, seal toksid fixmbr ja/või fixboot. Edasi boodid wini ning sealt disk managmenti alt võtad Linuxi partitsioonid maha. |
Okei .. saaks midagi aru kamh : /
_________________ M: Arvutijuppe ( 2x ddram 256mb, video, korpus, mobo )
M: WV Passat 1993a. Lisainfo PS ! |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zbx
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.02.2004
|
07.07.2006 17:07:17
|
|
|
| buudid vindoosanäkatsi plaadi pealt ülesse, siis kui kisub siniseks ja ütleb et "press R to shi* around with recovery console" siis vajutagi R ja logi käsureal vastavalt juhistele oma vindoosasse sisse. ja siis kõige lõpuks trüki "fixmbr" ja kui ikka midagi ei sobi, siis toksi "fixmbr /?"
|
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
07.07.2006 19:37:48
|
|
|
| tsitaat: |
Ma ei saa aru mida sa siis teha tahad. See mida see kasutaja varem õpetas kustutab ära linuxi boot sektori ja sa ei saa enam kasutada seda.
|
rm -rf /boot/* ei kustuta boot sektorit ära.
rm -rf /boot/* kustutab /boot kataloogi sisu ära, kus asub linux(=kernel) + veel mõned failid.
Juhtumisi on seal vist ka grub'i confifail
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
atari_
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004

|
07.07.2006 20:34:10
|
|
|
jup, draiveri vahetamine aitas. Kuigi kubuntu ise, nende igasuguste graafiliste konfimis vidinatega, kust ma valisin oma kaardi, pani xorg.conf'i *Driver "ati"*, aga peale selle käsitsi *Driver "radeon"*'iks ümber muutmist läks ta 85hz peale (ja ma oletan, et mingite muude sageduste saamiseks tuleb veel teist samapalju vaeva näha, aga vähemalt nüüd on pilt suht ok ja ei hakka silmadele )
Nüüd järgmine probleem. Peale igat restarti on nett kadunud ja selleks, et jälle tööle hakkaks tuleb eth0 seisma jätta ja uuesti käivitada. Mis/kust tuleks näppida, et nett ise käima läheks, nagu peaks. Sealt Network settings configurationist on pandud "TCP/IP Address > dhcp" ja linnuke aknasse "Activate when computer starts". Arvatavasti ma kõva otsimise peale leian peagi ka googlist mingi vastuse, aga kui keegi kärmelt siia mingi targa lahenduse tooks, säästaks mu näpuvaeva ... Ma oletan, et siin võib olla sama nagu nagu video draiveriga - graafiline konfija kirjutas kusagile faili mingi rea tiba valesti nii, et kui keegi oskab nimetada faili kust saaks käsitsi neid võrguseadeid näppida ja seda *activate on startup* panna, oleks abiks.
*Võrk jõuab võrgukaarti ruuterist.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
09.07.2006 12:47:40
|
|
|
olen mures Xfce peale panemisega oma ubuntu raalile, nädal-kaks sain siit foorumist vastuse kuidas peale panna, üks ainuke käsurida mis xfce'd installima hakkas aga kuna aega tegeleda kohe ei olnud siis jäi ta peale panemata, nüüd aga vaatan, et foorumist need teemad kadunud ja vajalik vastus sealhulgas Samuti.
proovides xfce'd originaal õpetuse järgi peale panna,
algul
sudo chmod +x ./installer.bin
sudo ./installer.bin
siis ta lööb errori ala " unnable connect to Xserver , because X11 is not working" (solve the problem ja proovi uuesti) vms , proovisin küll googeldada natukene, aga eriti targemaks ei saanud, Xserveri uuendasin ka ära, tegin isegi X'le alglaadimise, aga ei muhkugi, ei saa tööle
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gandalf
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
09.07.2006 14:55:50
|
|
|
ja väga raske on näiteks Synaptic'u abil otsida XFCE pakke? või otsida apt-get'i abil:
kui tahad tervet Xubuntu pakutavat komplekti siis
| apt-get install xubuntu-desktop |
kui kõike ei taha siis xfce4 peaks olema sulle sobiv metapakk
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighT
HV veteran

liitunud: 14.06.2004
|
10.07.2006 01:18:32
|
|
|
| fedja kirjutas: |
/etc/X11/XF86Config failis otsi üles selline rida:
HorizSync 30-96
VertRefresh 48-120
|
Need read muuda enda monitorile vastavalt, õiged sagedused leiad enda monitorile ehk google't kasutades või manuali lugedes. |
kui ma tahan 100 hz peale panna, siis mis ma sinna panema pean :/?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
10.07.2006 01:57:17
|
|
|
Ettepanek: Nii elementaarsed asjade õpetused nagu monitori reso/klaveri eesti keelseks muutmine võiks esimesse posti lisada.. Sest tõesti iga 100 posti kohta küsitakse 10+ korda neid.
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighT
HV veteran

liitunud: 14.06.2004
|
10.07.2006 04:14:40
|
|
|
| Marduuhin kirjutas: |
Ettepanek: Nii elementaarsed asjade õpetused nagu monitori reso/klaveri eesti keelseks muutmine võiks esimesse posti lisada.. Sest tõesti iga 100 posti kohta küsitakse 10+ korda neid.  |
pooldan, sest ma ise kasutan esimest p'eva ja asi on suht raske alguses.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chill
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2002
|
10.07.2006 10:21:43
|
|
|
värskelt installitud masin. aga...
miks on nii et kui masin yles tuleb siis ei ole netti.
kui siis võrgukaardil teha Disable ja siis Enable on asi korras.
saab hakkama aga asi on pisut ebamugav, kuna selleks et Disable->Enable saaksin teha pean Adminnina sisse logima ja ... ka siis kysib Ubuntu enne lyket minu käest uuesti parooli.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
10.07.2006 14:31:59
|
|
|
kuidas saab ubuntuga interneti tööle,küsin sellepärast,et tahan kh seda peale lasta ja siis ka neti tööle saada.Nett on elioni oma,läbi ruuteri.Kas on vaja yldse erilisi seadistusi?
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
10.07.2006 14:46:30
|
|
|
| kickija kirjutas: |
| kuidas saab ubuntuga interneti tööle,küsin sellepärast,et tahan kh seda peale lasta ja siis ka neti tööle saada.Nett on elioni oma,läbi ruuteri.Kas on vaja yldse erilisi seadistusi? |
Kui pole miski väääga eriline võrgukaart, siis läheb ise käima. Eeldusel, et ruuteril ikka DHCP toimib.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
10.07.2006 14:54:13
|
|
|
mingite x tootjate emaplaatidega millel on integr võrkar on probleeme, laialtlevinud raual lippab ubuntu ludinal
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
10.07.2006 15:10:07
|
|
|
| p2ep kirjutas: |
| kickija kirjutas: |
| kuidas saab ubuntuga interneti tööle,küsin sellepärast,et tahan kh seda peale lasta ja siis ka neti tööle saada.Nett on elioni oma,läbi ruuteri.Kas on vaja yldse erilisi seadistusi? |
Kui pole miski väääga eriline võrgukaart, siis läheb ise käima. Eeldusel, et ruuteril ikka DHCP toimib. |
ei oska dhcp kohta kindlalt öelda,aga arvan küll,sest on lynksys wrt54g
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/V%F5rguseadmed/14798/
ja abiti sg-71 emaplaat integreeritud võrgukaga.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
10.07.2006 15:31:22
|
|
|
| kickija, minul on nii uued kui ka vanad võrgukaardid kohe tööle hakanud ilma erilise seadistuseta, oma osa on ka sellel muidugi ruuteril aga usun, et sinu lynksys saab ka sellega ilusti hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
10.07.2006 19:49:08
|
|
|
jah,sain kohe neti t66le,olen nüüd kh Linuxi kasutaja.Aga nüüd on h2da,heli ei tule.Mul on eraldi helikaart (chronos cmi8738 4ch)
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
10.07.2006 20:51:21
|
|
|
selle helikaardi kohta ei leidnud ma isegi ubuntu foorumist sõnakestki võid ka sealt küsida - http://www.ubuntuforums.org/
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
11.07.2006 00:20:12
|
|
|
ma sain selle helikaardi vist isegi tööle,kuid heli ei tule xmms playeriga, tulevad ainult sündmuste helid,mida teha?
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
11.07.2006 00:22:46
|
|
|
System > prefrences > sound ja korja enable sound mixingult tärn/kast eest ära. Kui mul kamm oli heliga siis see aitas. Kas muud meedia pleierid mängivad mussi? Näiteks rythmbox jne
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
11.07.2006 00:35:35
|
|
|
millist mussi mängib rythbox,mul mp3-e see ei mängi,ytleb,et ei ole muusika fail.Ja ma ei leia seda sound mixingut ylesse
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
11.07.2006 01:03:59
|
|
|
natuke lugemist mp3 ja muude litsentside alla kuuluvate formaatide kohta - https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats. Kopeeri pasteeri lihtsaltr järjest neid käske terminali ja peale seda peaks ubuntu sul täielikult kõike mängima - jooksutama. On olemas ka automaatsed skriptid mis selle töö sinu eest ära teevad kuid käsitsi on kindlam ja lisasodi sa peale ei lase. Igaks juhuks ka link automatixile (seesamune skript) - http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=177646&highlight=automatix . Eks lugemist ja õppimist on palju aga kui asjad selgeks saad teed asju mis winis sul võtavad ilgelt aega paari näpuliigutusega
System > prefrences > sound leiad ülemiselt menüüribalt (ülal vasakul) - peaks olema vasakult kolmas (endal ammu ära muudetud niiet ei mäleta enam )
EDIT: krt, uus juhend on kribatud restricted formatsi alla Loe lingid mis sääl päris alguses on antud hoolikalt läbi
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
11.07.2006 13:20:25
|
|
|
Herr Kurm, ma kasutan seda vanemat Linuxit-ubuntu 5.10 ''Breezy....misiganes'' probleem on vist selles,et mul integreeritud helikaart on default ja seda muuta ei saa miskipärast,heli kuulen ainult siis kui panen tavalise audio plaadi sisse.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
11.07.2006 21:12:49
|
|
|
Automatix töötab sul nii dapperil kui breezy badgeril. Lase see käima ja saad kuulata/vaadata kõiek olenemata sellest mis helikaarti või allikat sa parajasti kasutad.
Sul on nii eraldi helikaart kui ka emaplaadile integreeritud kaart?
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
11.07.2006 21:21:37
|
|
|
on jah 2 helikaarti,aga integreeritud läks katki ja mul näitab mingit kolmandat kh veel mpu-401 uart,kuigi seda mul yldse pole
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
11.07.2006 21:24:16
|
|
|
LiveCD järgi hinnates on 6.06 kena.
Täpitähtede saamine oli küll väga lihtne
Läpakale installimisel mingeid kõrvalnähtusid pole?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
11.07.2006 21:36:14
|
|
|
kickija, installi automatixi abiga need värgendused (koodekid) ära ja siis saab edasi vaada msi sul katki on ja mis sul töötavad
Max Powers, kui LiveCD-ga töötas kõik perfektselt siis funkab ka täisinstalliga kenasti. Väike hoiatus - liveCD install ei pruugi sedavõrd stabiilne olla kui eraldi installimise CD. Mingilmääral on ka aku pidavus väikesem kuna pole kribatud samavõrd võimasat steppingu/taktsageduse käigu pealt mudimise softi kui winis on. Minu läpakal on erinevus siiski vaid ca 5 minti
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
viimati muutis Herr Kurm 12.07.2006 02:17:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|