Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 97, 98, 99  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui suureks hindad piraattarkvara osakaalu oma arvutis
0% (piraattarkvara puudub)
6%
 6%  [ 118 ]
kuni 25% (mõned üksikud väikesed programmid)
10%
 10%  [ 192 ]
kuni 50% (suuremad rakendusprogrammid, mida pidevalt kasutatakse)
11%
 11%  [ 208 ]
kuni 75% (enamus, mõned üksikud legaalsed programmid)
36%
 36%  [ 660 ]
100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub)
33%
 33%  [ 606 ]
hääli kokku : 1784

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2006 07:00:07 vasta tsitaadiga

snOOp-- kirjutas:
Ei tahaks eriti piraati kasutada aga midagi ei j22 yle, Enamus programmid on t2nap2eval piraatluse alla seatud, Aga isiklikult mingeid m2nge ja windowsiga seotud programme ma piraadina ei kasuta.

Alati on teine võimalus, iseasi kui agarad on inimesed seda kasutama või otsima. Kuidas mõista lauset, et enamus programme on piraatluse alla seatud. Sinu loogika järgi siis on enamus programme piraatlus ja nendest polegi seaduslikke versioone icon_question.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
snOOp--
Piiratud kasutaja
snOOp--

liitunud: 30.04.2005




sõnum 22.06.2006 16:23:10 vasta tsitaadiga

Frankie666 kirjutas:
snOOp-- kirjutas:
Ei tahaks eriti piraati kasutada aga midagi ei j22 yle, Enamus programmid on t2nap2eval piraatluse alla seatud, Aga isiklikult mingeid m2nge ja windowsiga seotud programme ma piraadina ei kasuta.

Alati on teine võimalus, iseasi kui agarad on inimesed seda kasutama või otsima. Kuidas mõista lauset, et enamus programme on piraatluse alla seatud. Sinu loogika järgi siis on enamus programme piraatlus ja nendest polegi seaduslikke versioone icon_question.gif
Enamus on piraatlus, ja seaduslikud programmid on olemas, aga need maksavad ka oma m6nusat hinda. icon_wink.gif
_________________
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 22.06.2006 16:24:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Enamus on piraatlus

paljud on programmid
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.06.2006 16:52:41 vasta tsitaadiga

snOOp--, ehk selgitaksid oma mõttekäiku veidi pikemalt. Mina veel igatahes päris hästi ei saanud aru mis tähendab "enamus on piraatlus". Kas seda et enamus su masinas olevaid pogramme on piraadid?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
snOOp--
Piiratud kasutaja
snOOp--

liitunud: 30.04.2005




sõnum 22.06.2006 17:21:38 vasta tsitaadiga

Ho Ho, Jah enamus minu arvutis olevaid programme on piraadid.
_________________
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 26.06.2006 21:56:26 vasta tsitaadiga

Sellega on nii et kui ikka raha pole siis kasutad piraati ja miskit pole teha. Mul pole kogu arvutitehnika kokku ka niipalju väärt kui läheks maksma orig softi ja mängude ostmine. Kui oleks kuskilt võtta 15k-20k arvuti jaoks, siis juba kaaluks orig softi ostmist.

Kahte linuxit olen proovind korra live cd-lt, esimene oli vist mepis, sellel oli graafika väga vigane ja veel teisi vigu. Teine oli suse, sellel ei hakand nett tööle ja ei suutnud lugeda NTFsi failisüsteemi. Linuxi viga on samuti ka see et mänge neile praktiliselt pole ja ei suutnud leida kohta mis annaks infot süsteemis oleva riistvara kohta. Ainus mis linuxis meeldis oli võimalus luua mitmeid virtuaalseid desktope.

Mängude kohta ütlen, et oma raha on väärt vaid vähesed.

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.06.2006 22:03:13 vasta tsitaadiga

anti666 kirjutas:
Mängude kohta ütlen, et oma raha on väärt vaid vähesed.
Kui nad midagi väärt pole siis miks neid mängida?

Linuxi probleemid oleks lahendatud kui oleksid küsinud teiste abi. Mänge on seal küll vähe, selle vastu ei vaidle. Kui FPS'id huvitavad siis ID-software toodang töötab ideaalselt, samuti kõik Unrealid.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nene
Kreisi kasutaja
nene

liitunud: 20.03.2004




sõnum 26.06.2006 22:20:17 vasta tsitaadiga

Palju räägitakse siin sellest, kes saab kui palju materiaalset kasu või kahju, aga vähe on mainitud piraatluse sotsiaalseid aspekte.

Inimesed on ikkagi sotsiaalsed loomad. Väga vähe on neid, kes ajavad pidevalt seadusest järge, et mida tohib ja mida ei tohi teha - enamik meist vaatavad enda ümber ja proovivad võimalikult hästi toime tulla end ümbritsevate isikutega. Üleüldse tänapäeval on seadused niivõrd keerukad, et normaalne inimene peab lihtsalt pimesi lootma, et iga järgnev samm, mis ta teeb, mingit paragrahvi ei riiva. Kuid hoolimata sellest kõigest ei ela me siiski pidevas kohtussekaebamise hirmus, sest meid ümbritsevad inimesed ei tunne samuti seadusi läbi ja lõhki. Aga isegi kui mõni tunneb, siis ei kasuta ta oma teadmisi selleks, et näiteks naabrit juhusliku solvamise pärast kohtusse kaevata vms. Enamik inimesi katsuvad lihtsalt kenasti oma naabritega läbi saada ja seda isegi siis kui viimased on teinekord veidi napakad või lasevad oma koeral nende muru väetada.

Ning see piraatlus... kui sõber tuleb teie juurde ja küsib: "kuule, kas ma saaksin endale ka koopia sellest uuest lahedast mängust, mis sa hiljuti said?" Kuidas peaksid vastama? Karbi peal on küll silt, mis ütleb "kopeerimine keelatud", aga kui sa sõbraga mängu jagad, siis valmistad talle heameelt, tugevdades nõndaviisi teievahelist sidet. Kuna mängu kopeerimise lubamine ei maksa sulle midagi, siis oleks keeldumine sõbra silmis puhas märk sellest, et tegu on ühe paraja kadekopsiga ning kindlasti mitte tõelise semuga.

(Ma olen viimasel ajal üksjagu RMS-i kõnesid kuulanud...)
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 26.06.2006 23:49:17 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
anti666 kirjutas:
Mängude kohta ütlen, et oma raha on väärt vaid vähesed.
Kui nad midagi väärt pole siis miks neid mängida?

Linuxi probleemid oleks lahendatud kui oleksid küsinud teiste abi. Mänge on seal küll vähe, selle vastu ei vaidle. Kui FPS'id huvitavad siis ID-software toodang töötab ideaalselt, samuti kõik Unrealid.


Seda ma usun et linuxsi probleemid saaksid lõpuks lahendatud aga tahtsin lihtsalt näha kas erilise vaevata saab assjad tööle. Ei saand, see et neti käima sain käis ka läbi mingi programmi, mis nägi välja nagu vanad dos utilitid.

Hinna suhtes mõtlesin seda, et osad mängud on liiga kallid. Väärt mängudeks pean näiteks StarCrafti või hl2. Nendele ostaks orig versioonid küll. DOOM3 reviewide järgi aga ei ostaks.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
snOOp--
Piiratud kasutaja
snOOp--

liitunud: 30.04.2005




sõnum 26.06.2006 23:51:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hinna suhtes mõtlesin seda, et osad mängud on liiga kallid. Väärt mängudeks pean näiteks StarCrafti või hl2. Nendele ostaks orig versioonid küll. DOOM3 reviewide järgi aga ei ostaks.

HL2: Piraat..... K2rab küll, pole erilist vahet thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.06.2006 00:00:31 vasta tsitaadiga

anti666 kirjutas:
tahtsin lihtsalt näha kas erilise vaevata saab assjad tööle.
Lihtsalt huvi pärast küsin, kui lihtsalt läks su esimene iseseisev wini install ja kui kaua sa selleks ajaks olid juba wini kasutanud?
Huvitav et inimesed ootavad Linuxilt kasutajasõbralikkust mida maailma suurimad pole siiani suutnud pakkuda ...

SC+BW originaal CD'd saad poest osta <200 eegu eest. HL2 maksis steamis vist ~500 eeku. Jaga nende hind oma mängimisele kulutatud ajaga ning olen kindel et tulemuseks on praktiliselt olematu summa. Sama lugu on ka teiste piratavate asjadega icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kvedel
HV vaatleja

liitunud: 27.07.2004




sõnum 27.06.2006 00:38:22 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
anti666 kirjutas:
tahtsin lihtsalt näha kas erilise vaevata saab assjad tööle.
Lihtsalt huvi pärast küsin, kui lihtsalt läks su esimene iseseisev wini install ja kui kaua sa selleks ajaks olid juba wini kasutanud?
Huvitav et inimesed ootavad Linuxilt kasutajasõbralikkust mida maailma suurimad pole siiani suutnud pakkuda ...
icon_smile.gif

No oleme siiski objektiivsed - windows on ikkagi hetkel veel kasutajasõbralikum kui linux(eelkõige tänu oma populaarsusele). Olles ise ka suhteliselt kogenud linuxi kasutaja(üle 4.a koduarvutis kasutamise kogemusega ja linuxi administreerimisel olen ka üldiselt ikka palju osavam kui windowsi administreerimisel), pean siiski tunnistama, et esmane Windowsi paigaldamine ja kasutamine on (tänu windowsi populaarsusele ja seega ka paremale ühilduvusele) tavaliselt siiski vähem tülikas. Lõpptulemus on küll tavaliselt si*em muidugi aga no see selleks.
Üldiselt tehke mis tahate, peaasi, et te Eesti väliskaubandusbilanssi miinustesse ei kisu(liiga agara välismaise originaaltarkvara ostmisega). Säästetud raha eest toetage kodumaist parem beer_yum.gif. Nagu mina praegu. Cheers!
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naljatilk
HV kasutaja
Naljatilk

liitunud: 03.03.2006




sõnum 27.06.2006 00:43:30 vasta tsitaadiga

kurb küll tunnistada aga minu arvutis on ainsaks legaalseks varaks (peale free ja sharewear'i) ainult printeriga kaasa saadud draiveri soft. (sellega oli kaasas ka eriti haige photoshopi asemik.)
_________________
Vaata pilti
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K_
HV kasutaja
K_

liitunud: 22.07.2004




sõnum 27.06.2006 00:48:15 vasta tsitaadiga

Enamvähem 99% on arvutis piraattarkvara, kapis seisavad originaal Kaspersky ja NAV 2003 litsentsid aga nende asemel kasutan hoopis pira Nod32-te icon_neutral.gif icon_lol.gif
_________________
Maha Pronkssõdur!1!!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spikhoff
HV veteran

liitunud: 26.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2006 00:56:32 vasta tsitaadiga

Kasutaks tasuta tarkvara, aga nii spetsiifilisi asju nagu mina tahan pole tehtud icon_smile.gif

LFS ja CS on originaal icon_neutral.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 27.06.2006 01:06:44 vasta tsitaadiga

K_ kirjutas:
Enamvähem 99% on arvutis piraattarkvara, kapis seisavad originaal Kaspersky ja NAV 2003 litsentsid aga nende asemel kasutan hoopis pira Nod32-te icon_neutral.gif icon_lol.gif

Müü ära Kaspersky icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 27.06.2006 08:56:12 vasta tsitaadiga

zpeed kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
anti666 kirjutas:
tahtsin lihtsalt näha kas erilise vaevata saab assjad tööle.
Lihtsalt huvi pärast küsin, kui lihtsalt läks su esimene iseseisev wini install ja kui kaua sa selleks ajaks olid juba wini kasutanud?
Huvitav et inimesed ootavad Linuxilt kasutajasõbralikkust mida maailma suurimad pole siiani suutnud pakkuda ...
icon_smile.gif

No oleme siiski objektiivsed - windows on ikkagi hetkel veel kasutajasõbralikum kui linux(eelkõige tänu oma populaarsusele). Olles ise ka suhteliselt kogenud linuxi kasutaja(üle 4.a koduarvutis kasutamise kogemusega ja linuxi administreerimisel olen ka üldiselt ikka palju osavam kui windowsi administreerimisel), pean siiski tunnistama, et esmane Windowsi paigaldamine ja kasutamine on (tänu windowsi populaarsusele ja seega ka paremale ühilduvusele) tavaliselt siiski vähem tülikas. Lõpptulemus on küll tavaliselt si*em muidugi aga no see selleks.
Üldiselt tehke mis tahate, peaasi, et te Eesti väliskaubandusbilanssi miinustesse ei kisu(liiga agara välismaise originaaltarkvara ostmisega). Säästetud raha eest toetage kodumaist parem beer_yum.gif. Nagu mina praegu. Cheers!


Siia juurde siis kohe seesama näide minu ema kompust ja Linuxist, mille ma kunagi tuua lubasin kui arvuti töökorras ja "katse" sooritatud.
Sai installitud Ubuntu, hindeks 5+, mingeid probleeme ei ole siiani tekkinud, töötab laitmatult ja ema, kes küll tööl Windowsiga PC taga harjunud, küll ei kaeba, et nii harjumatu või arusaamatu oleks. Kõik menüüd eestikeelsed ka - kui ei tea, siis vähemalt leiab õige koha natukese otsimise peale menüüst üles.
Kattub üsna Ho Ho jutuga (oli vist tema) tema vanematest, kes samamoodi Linuxiga kohe sina peale said.

Nii et pole see Linux mingi suur koll midagi ja ma ütleks, et netimasinale isegi tunduvalt parem valik kui XP, sest need nn. netimasinad lähevad enamasti kas (vana)vanematele või noortele tattidele, kes eriti matsu ei jaga ja viirustega võidelda (neid vältida) ei oska.


Edit: TanElofJ, mul kodus mingi Kaspersky 3-kuuline plaat (vist oli 3 kuud), mis AMiga kaasa tuli. Kui huvi pakub, võid endale saada.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2006 11:11:47 vasta tsitaadiga

nene kirjutas:
Ning see piraatlus... kui sõber tuleb teie juurde ja küsib: "kuule, kas ma saaksin endale ka koopia sellest uuest lahedast mängust, mis sa hiljuti said?" Kuidas peaksid vastama? Karbi peal on küll silt, mis ütleb "kopeerimine keelatud", aga kui sa sõbraga mängu jagad, siis valmistad talle heameelt, tugevdades nõndaviisi teievahelist sidet. Kuna mängu kopeerimise lubamine ei maksa sulle midagi, siis oleks keeldumine sõbra silmis puhas märk sellest, et tegu on ühe paraja kadekopsiga ning kindlasti mitte tõelise semuga.


Sellekohta ma ütleks esiteks, et hea sõber ei ahvatle sõpra seaduserikkumisele. Teiseks ütleks, et heale sõbrale ei pea põhjendama miks vahest midagi ei tee. Ja kolmandaks kui hea sõber tuleks ja ütleks, et ta teab kohta kuhu hea sisse murda ja mida ei valvata, et järsku aitaksid kraami minema tassida kas siis kahh teed kaasa, et "sidet tugevdada" ?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2006 11:14:18 vasta tsitaadiga

Linux ei ole nii raske ja l33t asi, et sellega keegi hakkama ei saaks. Kes on installinud Windowsi ja oskab kasvõi minimaalsel tasemel inglise keelt, saab installiga hakkama. Ubuntu suutsin ma iseseisvalt küll ära installida, olemata seda ennem näinud. Pigem jääb asi eelarvamuste ja harjumuste taha pidama. IMO
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kvedel
HV vaatleja

liitunud: 27.07.2004




sõnum 27.06.2006 16:11:24 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
nene kirjutas:
Ning see piraatlus... kui sõber tuleb teie juurde ja küsib: "kuule, kas ma saaksin endale ka koopia sellest uuest lahedast mängust, mis sa hiljuti said?" Kuidas peaksid vastama? Karbi peal on küll silt, mis ütleb "kopeerimine keelatud", aga kui sa sõbraga mängu jagad, siis valmistad talle heameelt, tugevdades nõndaviisi teievahelist sidet. Kuna mängu kopeerimise lubamine ei maksa sulle midagi, siis oleks keeldumine sõbra silmis puhas märk sellest, et tegu on ühe paraja kadekopsiga ning kindlasti mitte tõelise semuga.


Sellekohta ma ütleks esiteks, et hea sõber ei ahvatle sõpra seaduserikkumisele. Teiseks ütleks, et heale sõbrale ei pea põhjendama miks vahest midagi ei tee. Ja kolmandaks kui hea sõber tuleks ja ütleks, et ta teab kohta kuhu hea sisse murda ja mida ei valvata, et järsku aitaksid kraami minema tassida kas siis kahh teed kaasa, et "sidet tugevdada" ?


Seadus iseeneses ei ole demokraatlikus ühiskonnas ju midagi inimülest. Eetilisus, seaduslikkus, õige-vale on kõik vaid inimeste vahelised kokkulepped ühise elu paremaks toimimiseks. Samasugune "seadus" on, et sõbrale omi asju mitte laenata on ebaeetiline. Ja enamiku inimeste elu mõjutab siiski sõprade vaheline usaldus rohkem kui mingit plaadistajajörssi kaitsev seadus.

Ja piraatluse puhul on kõik piirid nii hämarad. Oma plaati sõbra juures koos sõbraga tohib kuulata. Iseenesest koopiat enese jaoks tohib ka teha. Originaalplaati sõbrale müüa(või laenata, st müüa edasi tagasi 0.- eest) tohib ka, sest kõik autoritasud oleks justkui makstud. Sõber tohib endale ka oma originaalplaadist omale koopia teha. Kus on siis kuritegu? Selles, et inimene plaati "müües" oma varukoopiat ei hävitanud? Kogu kuritegu seisneks seega justkui võimaluses sõbraga samaaegselt erinevais paigus ühte ja sama muusikat kuulata.
Ja kui nüüd võrrelda seda tegevust ebaeetilisuse seisukohast sõbrale oma asjade mitte laenamisega, siis...

Linuxi kohta offtopicut niipalju, et inimesed kes on tegelenud windowsi/linuxi paigaldamisega paljudele erinevatele masinatele, öelge ausalt, kummaga on kokkuvõttes vähem erinevaid probleeme olnud(a la mõni spetsiifiline usb seade ei tööta, bluetooth ei funkta, sobivaid võrgudrivereid pole kaasas, video ei tule üles, valed keymapid, Id-kaardilugeja jamad, heli ei tööta päris täisfunktsionaalsusega jne)? Mina igatahes ei julgeks garanteerida, et suvalisele masinale 3-4 tunniga(või ka ühe õhtuga) suvalise levinuma linuxi peale ja kõik vajaliku tööle saaks.
Gentoo on siiamaani ainus distro millega ma olen suutnud kõik suht ideaalilähedaselt käima saada(vähemalt niikaua kuni mõni update midagi jälle p-sse keerab). Paigaldamine läheb aga päris pikaks. Desktopi-linuxi käkid on jälle liiga suured ja segased, et minu oskustega inimene neist täit ülevaadet suudaks saada.
Ja kui jutt juba sellele läks, siis olen ka oma vanemate arvutisse linuxi paigaldanud, hea mõnus kaugelt administreerida. icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 27.06.2006 16:41:02 vasta tsitaadiga

zpeed kirjutas:

Linuxi kohta offtopicut niipalju, et inimesed kes on tegelenud windowsi/linuxi paigaldamisega paljudele erinevatele masinatele, öelge ausalt, kummaga on kokkuvõttes vähem erinevaid probleeme olnud(a la mõni spetsiifiline usb seade ei tööta, bluetooth ei funkta, sobivaid võrgudrivereid pole kaasas, video ei tule üles, valed keymapid, Id-kaardilugeja jamad, heli ei tööta päris täisfunktsionaalsusega jne)? Mina igatahes ei julgeks garanteerida, et suvalisele masinale 3-4 tunniga(või ka ühe õhtuga) suvalise levinuma linuxi peale ja kõik vajaliku tööle saaks.


Väga hästi sõnastatud point! Kui panna kokku korraliku sertifitseeritud valge rauaga arvuti siis töötab seal Operatisoonisüsteem(vahet pole, kas Microsofti toodang või midagi vabavaralist) nagu kulda. Kui meil on aga odav ID kaardi lugeja, Trusti fotokas, Matsonicu emaplaat koos vanema Sis'i küpsisega jne siis ma ei julge küll töötavat lahendust lubada.

Nagu siin teemas on juba korduvalt üteldud - Windows on nii kaua juba meil kõigil kasutada olnud, et me teame, kust suunast viga otsida ja ei pea kõiki rehasid läbi käima. Kui aga inimesele esimest korda linuxit ja üldse (teistsugust) loogikat näidata siis on kindlasti tagasilööke. Vahe tulebki välja selles, milline inimene sellest välja tuleb ja milline mitte.

Aga see on juba teine teema ja ei seostu piraadistamisega.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 27.06.2006 16:55:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Lihtsalt huvi pärast küsin, kui lihtsalt läks su esimene iseseisev wini install ja kui kaua sa selleks ajaks olid juba wini kasutanud?


Olin kasutand umbes 9 kuud win 3.1 ja dosi vaheldumisi. Esimene iseseisev install oli win 95 diskettidelt ja läks väga libedalt. Masinaks oli esimene arvuti 486 33mhz 4mb mäluga millele ostsin 16mb juurde. Ega see onngi kõige stabiilsem win old siiamaani icon_razz1.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 27.06.2006 20:53:26 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kui aga inimesele esimest korda linuxit ja üldse (teistsugust) loogikat näidata siis on kindlasti tagasilööke.


Ehk siis on linuxil loogika olemas, windowsil pole - kuipalju ütlevad teile labasel pealevaatamisel "blablabla.exe has encountered a problem and needs to close" -errorid? Vaatad detaile ja sealgi on vaid mingi arusaamatu kriksadullide jada. Linuxis on vähemalt veateated lihtsurelikule mõistetavad ja väga paljud asjad on hulka loogilisemad

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.06.2006 09:55:34 vasta tsitaadiga

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32706
WGA to switch off PCs in September
According to one punter who contacted ZD Net, he was told by Windows support that those that do not run WGA in Autumn will have their computers switched off. Windows will give you a 30 day warning and then if it's not installed, Windows will stop working.

Ehk siis asjalood sedasi et kui WGA'd ei installi on kuu aega selle installimiseks aega või muidu enam windows ei käivitu. Huvitav kas see ka praktiliselt tööle hakkaks või tegu on taas sellise hädise katsega näidata et nad justkui teeks midagi piraatide vastu?

[edit]

INQ viidatud lehelt:
http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=84
He told me that "in the fall, having the latest WGA will become mandatory and if its not installed, Windows will give a 30 day warning and when the 30 days is up and WGA isn't installed, Windows will stop working, so you might as well install WGA now."

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.06.2006 10:33:34 vasta tsitaadiga

Hmm, mõte on iseenesest huvitav. Ka WMP11-le poogiti see külge, kuid häkiti üsna ruttu lahti. Windows on alati olnud pirajatele kerge saak, ning on minu arvates üsna ebatõenäoline, et selline üllitis tõepoolest toimima hakkab ja kas see üldse käiku lastakse, sest väga paljudel Windowsi kasutajatel on piraatkoopia. Vaevalt, et inimesed poodi Windowsi ostma jooksevad. Vähe nutikamad mehed hakkavd häkkima ja ülejäänud avastavad enda jaoks Linuxit. Mina oleks sellele kahe käega poolt, sest Linuxi kasutajaskond tõuseks märgatavalt või tõuseks vähemalt suuremhuvi Linuxi vastu.
Go Microsoft thumbs_up.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 97, 98, 99  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.