Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus nüüd lubatud? :o märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
äkker
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 18.02.2003 17:24:47 Piraatlus nüüd lubatud? :o vasta tsitaadiga

Piraat-CDdega oli kontrollidele vahele jäämas teinegi DJ, kuid tema rabeles olukorrast välja, raiudes, et tema neid oma töös ei kasuta (= avalikult ei esita). Noid plaate kuulavat ta autos ainult ise ja need olla tal lihtsalt niisama kaasas.

(Väljavõte 11. veebruari SL Õhtulehe artiklist)

Kas see tähendab, et enda jaoks tohib muusikat plaadile kõrvetada ning BSA-l pole mingit kobinat?

_________________
beer_yum.gifbeer_yum.gif on ikka beer_yum.gifbeer_yum.gif


viimati muutis äkker 19.02.2003 15:17:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:25:42 vasta tsitaadiga

Enda jaoks oma originaal plaatidest koopia tegemine on lubatud.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:30:19 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Enda jaoks oma originaal plaatidest koopia tegemine on lubatud.
WORD!
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
äkker
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 18.02.2003 17:30:40 vasta tsitaadiga

Aga kui sul endal originaalplaati pole, vaid lood on näiteks Internetist tõmmatud mp3 kujul ja siis plaadile pandud? Tollel diskoril ka ilmselt originaalplaati ei olnud, aga näe mendid ütlesid, et krdi kaval mees, välja keerutas icon_confused.gif
_________________
beer_yum.gifbeer_yum.gif on ikka beer_yum.gifbeer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
@cer
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002




sõnum 18.02.2003 17:31:19 vasta tsitaadiga

Loomulikult võib enda jaoks vabalt cd-sid teha. Teine asi on juba enda poolt tehtud cd-de levitamine. Kui enda jaoks ei lubataks cd-sid kirjutada, siis tuleks ju cd-kirjutajate müük tavakasutajatele keelustada.
_________________
Muudab see maailma... ilmselt mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:34:43 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
WORD!

icon_question.gif
Ne panimõm.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lex
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:36:31 vasta tsitaadiga

ka enda jaoks on lubatud ainult omaenda plaatidest koopiate tegemine. kui sul originaali ette näidata ei ole, oled piraat. seega netist imetud mp3-dest plaadi kirjutamine on piraatlus ja karistatav. mitte et nad selle vastu midagi suudaksid kusagil maailmas ette võtta ...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
äkker
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 18.02.2003 17:37:58 vasta tsitaadiga

@cer kirjutas:
Loomulikult võib enda jaoks vabalt cd-sid teha.


Kas see tähendab, et kui Kazaaga tõmban mp3 ja neist tehtud wavid plaadile kõrvetan, siis pole seadust, mis lubaks trahvi väänata?

_________________
beer_yum.gifbeer_yum.gif on ikka beer_yum.gifbeer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:45:49 vasta tsitaadiga

Eespool ju räägiti et kui originaal plaati ette näidata pole oled ikka piraat (kazaa nagu eriti legaalne asi pole)
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Westswamp
HV Guru
Westswamp

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:54:02 vasta tsitaadiga

Rax15 kirjutas:
Eespool ju räägiti et kui originaal plaati ette näidata pole oled ikka piraat (kazaa nagu eriti legaalne asi pole)
Ja millise seaduse , millise § järgi icon_wink.gif . Levitada ei tohi, kaubelda ei tohi, avalikult esitada ei tohi ja muust KarS ning AÕS ei räägi. Kuskil ei ole öeldud et omada ei tohi.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lindremant
Kreisi kasutaja
Lindremant

liitunud: 06.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 17:59:23 vasta tsitaadiga

See oli seal SL Õhtulehes parim lause.
Autorikaitse spetsialist tuvastas, et see on piraatkoopia. thumbs_up.gif
Ei tea milliseid erivahendeid need mehed oma töös kasutavad.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
boro
Kreisi kasutaja
boro

liitunud: 26.08.2002




sõnum 18.02.2003 18:05:15 vasta tsitaadiga

eino, aga olen teinud originaalist koopia ja siis too orikas nässu läinud, ning minema visanud :S icon_eek.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 4 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
äkker
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 18.02.2003 18:08:26 vasta tsitaadiga

Aga tüüp ütles, et ta seda plaati ainult autos kuulab ja selle peale ment läks minema, saba sorgus. Diskoril originaalplaati ka ette näidata polnud, seega kaldun arvama, et ta need lood kuskilt ise tõmmanud. Küsimus selles, et miks autorikaitse siis käega lõi, kui niisugune tegevus ebaseaduslik? (vt. "...Piraat-CDdega oli kontrollidele vahele jäämas teinegi DJ...") Jäi nagu mulje, et kui ise tõmbad, kõrvetad ja kuulad, siis pole see seadusevastane icon_rolleyes.gif
_________________
beer_yum.gifbeer_yum.gif on ikka beer_yum.gifbeer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.02.2003 18:38:14 vasta tsitaadiga

Üldse on kogu teema pealkiri väga vale. Jutt käib muusikast ja selle puhul võetakse asju kergemalt. Kui ikka tarkvaraga tegemist oleks olnud, ei siis nii hõlpsalt pääsenuks. Tarkvara puhul on siiski vaja tõendeid asja legaalse päritolu kohta ja tasub lugeda lepingu teksti, kas on varukoopia tegemine ikka lubatud. Ja musa puhul ei tasu ka liiga loota, pisike seaduste täiendus ja ongi alus olemas, et trahve väänata.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 18:47:38 vasta tsitaadiga

Osad siin ei saa aru.
EL võttis vastu seaduse, et igal EL'i kodanikul on õigus KaZaA'ga ja endale muusikat tõmmata. sama käib ka teiste faili vahetuse programmide kohta. Kõik kes takistavad mainitud kodanikupõhiõigust saavad karistatud rahatrahviga.

Seega sa võid omada muusikafailide koopiaid, vahet pole kus. Need võivad olla sul arvutis, CD'l või käsivarrele tatoveeritult.

Ainuke asi, sa ei või neid edasi müüa, nendega kasumit teha.

Ja kuigi Eesti seadusandlus seda seadust veel ei kätke, pole põhjust paanikaks - Eesti Vabariik aksepteerib automaatselt ja vaikimisi kõiki EL'i kodanike vabadusi reguleerivaid sätteid.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mots
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2003




sõnum 18.02.2003 18:48:24 vasta tsitaadiga

vana lugu - suured vargad tõllas, väiksed võllas
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 19:02:22 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Noname kirjutas:
WORD!

icon_question.gif
Ne panimõm.


see on see "mustade" kultuurist sisseimbunud väljend ma pakun. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
4rvut
HV kasutaja

liitunud: 11.01.2003




sõnum 18.02.2003 20:16:47 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Osad siin ei saa aru.
EL võttis vastu seaduse, et igal EL'i kodanikul on õigus KaZaA'ga ja endale muusikat tõmmata. sama käib ka teiste faili vahetuse programmide kohta. Kõik kes takistavad mainitud kodanikupõhiõigust saavad karistatud rahatrahviga.

Seega sa võid omada muusikafailide koopiaid, vahet pole kus. Need võivad olla sul arvutis, CD'l või käsivarrele tatoveeritult.

Ainuke asi, sa ei või neid edasi müüa, nendega kasumit teha.

Ja kuigi Eesti seadusandlus seda seadust veel ei kätke, pole põhjust paanikaks - Eesti Vabariik aksepteerib automaatselt ja vaikimisi kõiki EL'i kodanike vabadusi reguleerivaid sätteid.



seekord pean voyager_est' iga leppima mitte et ma poleks seda varem teinud kuid tal on puhta õigus .... ei hakka seda kordama kuid , nii ta on...

_________________
O: a-open supertower h600A küljekaane icon_smile.gif võtta privas ühendust!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 20:48:06 vasta tsitaadiga

paar täpsustust

tsitaat:

.. igal EL'i kodanikul ..

'elanikul' vast ikka

tsitaat:

Kõik kes takistavad mainitud kodanikupõhiõigust

kodaniku põhiõigused on töökoha asukoha vaba valik, vaba liikumine jmt. muusikatõmbamine ei ole põhiõigus

ma püüan selle õigusakti üles leida
voyager_est, ehk oskad öelda, mis EL-i organ selle akti vastu võttis ja/või millal (kasvõi ligikaudu), oleks kohe palju kergem leida
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanarebane
Kreisi kasutaja
vanarebane

liitunud: 08.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 20:53:37 vasta tsitaadiga

Muide ma kord kuulasin homiku uudiseid kus lubati muuski plaatitele piraatluse vastu kaitset suurentada ja Robie Williams ütles komentaariks: "Minuarust on piraatlus geniaalne idee" või kui ma ei eksi.
_________________
Tähenärimine on hammastele kahjulik!
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 20:55:19 vasta tsitaadiga

Sõnastuses oli vist ikka "kodanik"
Vastuvõtmise asjaolusid ei tea, aga kuna kuulsin alles hiljuti - siis ikka sellel aastal võeti vastu.
Ja minu mäletamist mööda kirjutati see sisse ikkagi põhiõiguste alla, sinna samma, mis sätestab vaba liikumise isikutele ja informatsioonile.

update: sellest on HV's ka varem juttu olnud
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 20:59:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sõnastuses oli vist ikka "kodanik"

sel juhul on see vale, sest EL-i kodanik ja ja EL-i elanik ei ole üks ja sama. elanik ei pruugi nimelt olla kodanik (vrdl. meil välismaalase passiga inimesed, kes eestis elavad, aga kodanikud ei ole) vaevalt, et failide tõmbamise osas eristatakse kodanikku elanikust
aga ma püüan otsida seda õigusakti.

ja seda põhiõiguste asja ma nagu eriti ei usu. no ma vaatan ja otsin.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 21:04:49 vasta tsitaadiga

Ma otsin ka.
Ja tahan lisada, et ma tean küll, mis vahe on kodanikul ja elanikul.
Ja seoses sellega avastasin HV otsingus tõsise puudujäägi - otsida saab vastava alamfoorumi piires, vaja oleks aga kogu HV piires.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 21:11:49 vasta tsitaadiga

saab ju küll HV-s otsida kogu HV piires, miks ei saa...
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 18.02.2003 21:17:10 vasta tsitaadiga

Voyager_est ja DVD Vader hakkasid jälle pihta... that'll be interesting icon_lol.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 21:20:55 vasta tsitaadiga

kõne all on vist selles artiklis räägitud asi, eks ole? sel juhul ei ole see veel reaalseks õigusaktiks ju saanud vaid on senimaani ainult eelnõu. loomulikult ei too nad artiklis ära eelnõu pealkirja või numbrit icon_confused.gif
nii on õigusaktide andmebaasidest midagi üsna raske leida, eriti kui tegu on uue eelnõuga, mis pole "põhiossa" veel jõunud ja ujub kusagil määramata kaustades.


viimati muutis dvd vader 18.02.2003 21:26:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 18.02.2003 21:25:47 vasta tsitaadiga

14. peatükk
INTELLEKTUAALSE OMANDI VASTASED SÜÜTEOD

§ 219. Teose, leiutise, tööstusdisainilahenduse ja mikrolülituse topoloogia autori ning teose esitaja isiklike õiguste rikkumine

(1) Võõra teose, teose esituse, leiutise, tööstusdisainilahenduse või mikrolülituse topoloogia oma nimel üldsusele teatavaks tegemise või autori või teose esitaja isiklike õiguste muu rikkumise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

§ 220. Teose, leiutise, tööstusdisainilahenduse ja mikrolülituse topoloogia autori ja autoriõigusega kaasnevate õiguste valdaja varaliste õiguste rikkumine

(1) Teose, leiutise, tööstusdisainilahenduse või mikrolülituse topoloogia autori või autoriõigusega kaasnevate õiguste valdaja varaliste õiguste rikkumise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

§ 221. Autoriõiguse seadusega ettenähtud tasu maksmisest kõrvalehoidumine

(1) Kujutava kunsti teose originaali edasimüümise või audiovisuaalse teose ja teose helisalvestise isiklikeks vajadusteks kasutamise eest, hoidudes kõrvale seadusega ettenähtud tasu maksmisest, - karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

§ 222. Piraatkoopia valmistamine

(1) Teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti reprodutseerimise eest levitamise eesmärgil ilma teose autori, tema õiguste valdaja või autoriõigusega kaasnevate õiguste valdaja loata - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

(3) Kohus konfiskeerib käesolevas paragrahvis sätestatud süüteo toimepanemise vahetuks objektiks olnud eseme.

§ 223. Piraatkoopia avalik esitamine

(1) Teose avaliku esitamise, üldsusele näitamise või üldsusele ülekandmise eest, kui selleks on kasutatud piraatkoopiat, - karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

(3) Kohus konfiskeerib käesolevas paragrahvis sätestatud süüteo toimepanemise vahetuks objektiks olnud eseme.

§ 224. Piraatkoopiaga kauplemine

(1) Piraatkoopiaga kauplemise eest, kui süüdlasele on sama teo eest kohaldatud väärteokaristust, - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

(3) Kohus konfiskeerib käesolevas paragrahvis sätestatud süüteo toimepanemise vahetuks objektiks olnud eseme.

§ 225. Autorõiguse ja autoriõigusega kaasnevate õiguste rikkumist takistava kaitsevahendi kõrvaldamiseks mõeldud tehnilise vahendi käitlemine

(1) Teose ebaseadusliku reprodutseerimise vastase kaitsevahendi või satelliidi või kaabli vahendusel ülekantava signaali ebaseadusliku vastuvõtmise vastase kaitsevahendi kõrvaldamiseks mõeldud tehnilise vahendi või seadme valmistamise, omandamise, hoidmise, kasutamise, edasitoimetamise, müümise või üleandmise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

(3) Kohus konfiskeerib käesolevas paragrahvis sätestatud süüteo toimepanemise vahetuks objektiks olnud eseme.

§ 226. Patendi, kasuliku mudeli, kaubamärgi, tööstusdisainilahenduse ja mikrolülituse topoloogia omaniku ainuõiguse rikkumine

(1) Patendi, kasuliku mudeli, kaubamärgi, tööstusdisainilahenduse või mikrolülituse topoloogia omaniku ainuõiguse teadva rikkumise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui see on toime pandud kaubanduslikul eesmärgil, - karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 või 2 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

§ 227. Võltsitud kaubaga kauplemine

(1) Kaubamärgiomaniku loata samade või sarnaste kaupade õiguskaitset omava kaubamärgiga identse või äravahetamiseni sarnase tähisega kaubaga kauplemise eest, kui süüdlasele on sama teo eest kohaldatud väärteokaristust, - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

(3) Kohus konfiskeerib käesolevas paragrahvis sätestatud süüteo toimepanemise vahetuks objektiks olnud eseme.

§ 228. Leiutise ja tööstusdisainilahenduse avalikustamine

Leiutise või tööstusdisainilahenduse avalikustamise eest ilma patendile, kasulikule mudelile või tööstusdisainiahendusele õigust omava isiku loata enne selle isiku poolt leiutise või tööstusdisainilahenduse avalikustamist või avaldamist seaduses ettenähtud korras - karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

§ 229. Sordikaitsest tulenevate õiguste rikkumine

Kaitsealuse sordi aretajale või omanikule kuuluvate õiguste omastamise või kaitsealuse sordi kasutamise eest ilma omaniku väljastatud litsentsita - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

§ 230. Registreeritud geograafilise tähise ebaseaduslik kasutamine

(1) Registreeritud geograafilise tähise ebaseadusliku kasutamise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.

Ei Leia et võiks oma tarbex koopia teha?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 21:26:22 vasta tsitaadiga

14. peatükk kustkohast?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 18.02.2003 21:27:54 vasta tsitaadiga

karistus seadustik http://seadus.ibs.ee/aktid/rk.s.20010606.95.33330101.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 21:29:52 vasta tsitaadiga

See võib olla jah "see artikkel", esmapilgul oli idee sama, täpsemalt ei viitsinud lugeda.
Aga asi algas sellest, et Hollandi kohus leidis õiguse KaZaA pool olevat, ja mingi EL'i institutsioon leidis, et kõigil EL'i "kodanikel" on õigus failivahetusprogedega faile vahetada.

Mis moodi saab üle HV asju otsida?

Sorry, Bad Sector, täna ei viitsi eriti vaielda.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 18.02.2003 21:40:23 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:

Mis moodi saab üle HV asju otsida?
Sorry, Bad Sector, täna ei viitsi eriti vaielda.

Pole hullu icon_biggrin.gif
Vastus sinu küsimusele: otsingu-link paremal üleval peale KKK-d.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 18.02.2003 21:42:01 vasta tsitaadiga

kuidagi hilja seda avastada, kas pole?
_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ronley
HV kasutaja
ronley

liitunud: 21.06.2002




sõnum 18.02.2003 22:08:49 vasta tsitaadiga

dvd_vader, kas "kodanikupõhiõigust" kirjutatakse kokku või lahku?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin_kivi
HV veteran

liitunud: 04.02.2003




sõnum 18.02.2003 22:11:22 vasta tsitaadiga

ronley kirjutas:
dvd_vader, kas "kodanikupõhiõigust" kirjutatakse kokku või lahku?

Pole küll vader aga - "kodaniku põhiõigust".
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 18.02.2003 22:18:00 vasta tsitaadiga

muda kirjutas:
karistus seadustik http://seadus.ibs.ee/aktid/rk.s.20010606.95.33330101.html

Korrektne viide karistusseadustikule on muuseas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=242116
Probleem selles, et IBSi andmebaase ei uuesndata alates 2002.a. jaanuarist, mistõttu seal olevad õigusaktide tekstid on vähemalt aasta vanad - seega lootusetult vananenud icon_wink.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 18.02.2003 22:25:50 vasta tsitaadiga

Ehee aga ikkagi ei leia et võib oma tarbeks koopia teha !!! icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin_kivi
HV veteran

liitunud: 04.02.2003




sõnum 18.02.2003 22:33:04 vasta tsitaadiga

muda kirjutas:
Ehee aga ikkagi ei leia et võib oma tarbeks koopia teha !!! icon_smile.gif


Kus on öeldud, et ei või seda teha?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sethtanel
HV veteran
sethtanel

liitunud: 27.12.2002




sõnum 18.02.2003 22:42:54 vasta tsitaadiga

muda kirjutas:
Ehee aga ikkagi ei leia et võib oma tarbeks koopia teha !!! icon_smile.gif

rumal rumal
mis pole keelatud
on lubatud thumbs_up.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 174 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 153
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 18.02.2003 22:44:20 vasta tsitaadiga

No selge siis 10 tükki oma jaoks. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sethtanel
HV veteran
sethtanel

liitunud: 27.12.2002




sõnum 18.02.2003 22:49:11 vasta tsitaadiga

ma sain kunagi aastaid tagasi politseist mingi 300CD koopiat tagasi (pandi korterist pihta.) no kadunuks jäi ka parajalt ja kodu jäi ka(ei jõutud ära vedada icon_biggrin.gif) originaale oli ka muidugi aga no ikkagi. icon_biggrin.gif
_________________
Rendi mõistlikult. www.realrent.ee
Kommentaarid: 174 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 153
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 22:56:14 vasta tsitaadiga

Autoriõiguse seadus:


§ 18. Teose vaba kasutamine isiklikeks vajadusteks

(2) Ei ole lubatud reprodutseerida isiklikeks vajadusteks ilma autori nõusolekuta ja autoritasu maksmiseta:

4) arvutiprogramme, välja arvatud käesoleva seaduse §-des 24 ja 25 ettenähtud juhud


§ 24. Arvutiprogrammi vaba kasutamine

(2) Arvutiprogrammi õiguspärasel kasutajal on ilma programmi autori või tema õigusjärglase nõusolekuta ja täiendava autoritasu maksmiseta õigus teha programmist varukoopia tingimusel, et see on vajalik arvutiprogrammi kasutamiseks või kadunud, hävinud või kasutamiskõlbmatuks muutunud programmi taastamiseks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2003 22:58:08 vasta tsitaadiga

GNU ruulib icon_biggrin.gif
Ainuke mõistlik lahendus!

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 19.02.2003 00:02:54 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
Autoriõiguse seadus:


§ 18. Teose vaba kasutamine isiklikeks vajadusteks

(2) Ei ole lubatud reprodutseerida isiklikeks vajadusteks ilma autori nõusolekuta ja autoritasu maksmiseta:

4) arvutiprogramme, välja arvatud käesoleva seaduse §-des 24 ja 25 ettenähtud juhud


§ 24. Arvutiprogrammi vaba kasutamine

(2) Arvutiprogrammi õiguspärasel kasutajal on ilma programmi autori või tema õigusjärglase nõusolekuta ja täiendava autoritasu maksmiseta õigus teha programmist varukoopia tingimusel, et see on vajalik arvutiprogrammi kasutamiseks või kadunud, hävinud või kasutamiskõlbmatuks muutunud programmi taastamiseks.


No aga ikkagi siis ei tohi ju oma tarbeks koopiat teha, ilma et oleks tasu maksnud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin_kivi
HV veteran

liitunud: 04.02.2003




sõnum 19.02.2003 00:04:43 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:

(2) Arvutiprogrammi õiguspärasel kasutajal on ilma programmi autori või tema õigusjärglase nõusolekuta ja täiendava autoritasu maksmiseta õigus teha programmist varukoopia tingimusel, et see on vajalik arvutiprogrammi kasutamiseks või kadunud, hävinud või kasutamiskõlbmatuks muutunud programmi taastamiseks.


Tohib ju...
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 19.02.2003 00:07:35 vasta tsitaadiga

Teema algas Audio CD-st mitte PC tarkvarast.....mmmmm
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin_kivi
HV veteran

liitunud: 04.02.2003




sõnum 19.02.2003 00:14:34 vasta tsitaadiga

muda kirjutas:
Teema algas Audio CD-st mitte PC tarkvarast.....mmmmm


Audioga on ju asi veelgi selgem - kopeeri palju tahad, peaasi, et avalikult ei esita ning ei müü/laenuta.
Ehk siis omaks tarbeks icon_lol.gif .
Näide - Sul on ostetud originaal-CD. Tahaksid seda ka autos kuulata, kuid seal on sul vaid kassetikas. Siis ole hea, osta tühi lint ja kopeeri muusika sinna ning kuula.
Või on sul olemas ühe artisti mitu erinevat albumit ning sina kärsatad nende pealt endale ühe "Best Of"-i.
Audioga on ju selline lugu, et autoritasu on juba tooriku (CD, MC, MD) hinna sees.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muda
HV kasutaja
muda

liitunud: 11.11.2002




sõnum 19.02.2003 00:26:09 vasta tsitaadiga

26. Audiovisuaalse teose ja teose helisalvestise kasutamine isiklikeks vajadusteks

(1) Autori nõusolekuta on lubatud reprodutseerida audiovisuaalset teost või teose helisalvestist kasutaja enda isiklikeks vajadusteks (teaduslikuks uurimistööks, õppetööks jms). Autoril, aga samuti teose esitajal ja fonogrammitootjal on õigus saada õiglast tasu teose või fonogrammi sellise kasutamise eest.

Ok , aga kui ma teen omale koopia ja kuulan seda autos, ning Autor, samuti teose esitaja ja fonogrammitootja peab mu kinni siis tal on õigus küsida minult raha selle koopia eest (a`la 250 eek=uue orginaali hind).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin_kivi
HV veteran

liitunud: 04.02.2003




sõnum 19.02.2003 00:31:42 vasta tsitaadiga

muda kirjutas:
...on lubatud reprodutseerida audiovisuaalset teost või teose helisalvestist kasutaja enda isiklikeks vajadusteks ...


Sulaselgelt ju öeldud!
Siin ei teki isegi mitte tõlgendamise küsimust...
Kui oled juba ostnud, siis tee või 100 koopiat omaks tarbeks.
Peaasi, et neid ei levita!
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2003 09:34:11 vasta tsitaadiga

Kunagi kui CD kirjutajast veel eiriti ei unistanudki sai netist ohtralt audioplaate tellitud, mina tellisin, sõbrad tellisid ja maksmine toimus läbi minu pangaarve. Plaatide kõrvetaja/müüja jäi vahele ja sellega seoses tuli ka mulle mendikutse. Läksin siis kohale ja Eesti Vabariigi mendid on ikka üle mõistuse, ta hakkas mulle rääkima, et ega sina ei saanud ju kuidagi teada, et tegemist on piraatplaadiga (ega ei teadnud jah, kui ise lood peale valisin icon_lol.gif ) Siis tahtsid nad plaate kätte saada ja väitsid, et kui kohtuasi läbi saab, siis kõigile hüvitatakse plaatide maksumus icon_eek.gif Mina neile loomulikult plaate ei tagastanud, sest tol ajal maksid niimoodi tellitud plaadid veel päris kirvest hinda.

Politsei on ikka vahepeal natuke arenendu, sest siis ei teadnud nad veel isegi, mis asi on piraatplaat.

_________________
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ...
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2003 13:19:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kunagi kui CD kirjutajast veel eiriti ei unistanudki

muuseas, kes veel ei tea, siis esimene partii seeriatootmiseks cd-mängijaid nõukogude liidus valmistati tallinnas RETis aastal 1987, proovieksemplar tehti juba 1984, ehk siis vaid 1 aasta pärast seda, kui kapitalistlik Philips enda esimese seeriapartii cd-mängijaid tegi. Allikas: EE 5, lk 415, märksõna "lasergrammofon". seal võib nimetet seadmest ka pilti näha.

nii et eestlased on väga kõvad piramehed igal juhul - cd-mängija panime kokku, kazaa tegime valmis... selle nimel meie rahvus elus ongi, et saaks aga pirada.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus nüüd lubatud? :o mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.