Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.05.2006 00:06:42 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
kde/konqueror 3.4.3 sain ftp.toru.hot.ee pea kohe sisse.3.5.2 ei saa kuidagi ligi icon_rolleyes.gif
Torru saamisel pole vähimatki seost FTP kliendiga. See sõltub rohkem kellaajast ja nädalapäevast, on ju torul piirang peal.

Parem kasuta wgeti asjade torust tirimiseks. Retry unlimited ja wait 0 ning ööseks käima, küll hommikuks asjad kohal.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2006 00:20:34 vasta tsitaadiga

mulle nagu tundus,et vana konqueror kopututas vähe tihedamini.
ei mäleta mis settingud olid icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.05.2006 00:21:17 vasta tsitaadiga

afaik konqueror ei koputa üldse, proovib korra ja kui sisse ei saa pistab kisama.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2006 14:11:21 vasta tsitaadiga

järgine küsimus:
mida peab emergetama või mida tegema,et saada k menusse ja desktopile midagi gnome Computeri wini my comp. sarnast.kus siis oleks kettad,mounditud/unmounditud dvd ja cdromid,floppy.
storage media on küll olemas kuid ei sisalda rome.dbus,hal,ivman on emergetatud ja tomivad(ka romide mountimine toimib)
küsimus 2: kuidas krt.kmixi lühemaks saada icon_eek.gif asi ei mahu kuidagi ekraanile ära
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
colin07
HV kasutaja

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2006 22:36:39 vasta tsitaadiga

Ma siis joudnud openoffice-i installimiseni, aga ehk keegi oskab oelda, kuidas (kust) ma eestikeelset openoffice-t kompileerida saaks? icon_smile.gif
Mul on millegiparast tunne, et see on loll kusimus icon_biggrin.gif
Aitah!
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2006 23:03:34 vasta tsitaadiga

colin07 kirjutas:
Ma siis joudnud openoffice-i installimiseni, aga ehk keegi oskab oelda, kuidas (kust) ma eestikeelset openoffice-t kompileerida saaks? icon_smile.gif
Mul on millegiparast tunne, et see on loll kusimus icon_biggrin.gif
Aitah!
kui sa seda küsid, siis sul kompileerida vast vaja ei ole ja binaarpakk (openoffice-bin) ajab asja ära.
minu eeldused võivad muidugi ka mööda olla..

aga maakeelse liidese saad, kui /etc/make.conf'i lisad
LINGUAS="et"
ja siis tavaline
$ emerge openoffice-bin

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.05.2006 23:12:00 vasta tsitaadiga

Võin küll puusse panna kuid minu arvates pole binaarist installides veel OOo eestikeelset versiooni ma saanud. make.confis on ilusti keeled ära defineeritud kuid ikka oli OO ingliskeelne. Kui töö juurde ükskord sortsust installisin siis oli too kenasti eesti keelne.

Kui downloadimiseks aega on võib ju enne proovida binaar installida, kui see ei tööta siis võib sortsust kokku lasta.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2006 23:57:18 vasta tsitaadiga

binaari ebuildis on "et" tugi minu meelest üsna pikalt olnud. minul töötab sellest paigaldatud openoffice-bin-2.0.2 kahes masinas ning liides on kenasti eestikeelne.

marqs@sipelgafarm ~ $ grep _et /usr/portage/app-office/openoffice-bin/openoffice-bin-2.0.2.ebuild
        linguas_et? ( ${LANGPACKPATH}_et.tar.gz )
marqs@sipelgafarm ~ $ grep LING /etc/make.conf
LINGUAS="et"
marqs@sipelgafarm ~ $ eix -I openoffice
* app-office/openoffice-bin
     Available versions:  2.0.2 [M]2.0.3_rc1
     Installed:           2.0.2
     Homepage:            http://www.openoffice.org/
     Description:         OpenOffice productivity suite


Found 1 matches
marqs@sipelgafarm ~ $ emerge -pf app-office/openoffice-bin
Calculating dependencies ...done!

ftp://ftp.linux.ee/pub/gentoo/distfiles/distfiles/OOo_2.0.2_LinuxIntel_install.tar.gz ftp://trumpe...
/../
ftp://ftp.linux.ee/pub/gentoo/distfiles/distfiles/OOo_2.0.2rc4_060227_LinuxIntel_langpack_et.tar.gz ftp://tr...
/../
marqs@sipelgafarm ~ $

on sul lokaat "et" või "en/posix/c" põhjal? oo.orgi liidese keel määratakse vaikimisi selle järgi.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2006 00:20:33 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
järgine küsimus:
mida peab emergetama või mida tegema,et saada k menusse ja desktopile midagi gnome Computeri wini my comp. sarnast.kus siis oleks kettad,mounditud/unmounditud dvd ja cdromid,floppy.
storage media on küll olemas kuid ei sisalda rome.dbus,hal,ivman on emergetatud ja tomivad(ka romide mountimine toimib)
küsimus 2: kuidas krt.kmixi lühemaks saada icon_eek.gif asi ei mahu kuidagi ekraanile ära

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2006 00:46:31 vasta tsitaadiga

system:/media sisaldab minul optilisi meediumeid vaid siis, kui need seadmesse pistan.
dvdrw kirje istub mul kenasti ka /etc/fstab'is, kde näib meediumite nimistut (ka) sealt lugevat.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2006 01:04:59 vasta tsitaadiga

ok mul probleemideta sama moodi.
kuidas kmixi lühemaks saada?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2006 01:32:17 vasta tsitaadiga

kui su porbleemiks on liialt palju liugureid, siis parema klõpsuga saad nende kuvamise välja lülida.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2006 09:31:21 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
kui su porbleemiks on liialt palju liugureid, siis parema klõpsuga saad nende kuvamise välja lülida.

tänud beer_yum.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
energia
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2006 21:55:25 vasta tsitaadiga

link väidab et sedasi
CHOST="x86_64-pc-linux-gnu"
CFLAGS="-march=athlon64 -O2 -pipe"
CXXFLAGS="${CFLAGS}"

on ohutu, samas gentoo handbook ütleb et nii
AMD64 users should use march=k8
oleks hea. Huvitav kas neil on mingit vahet ka?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.05.2006 10:37:28 vasta tsitaadiga

http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc-4.1.1/gcc/i386-and-x86_002d64-Options.html#i386-and-x86_002d64-Options
k8, opteron, athlon64, athlon-fx
AMD K8 core based CPUs with x86-64 instruction set support. (This supersets MMX, SSE, SSE2, 3dNOW!, enhanced 3dNOW! and 64-bit instruction set extensions.)

Ehk siis tegu on ühtede ja samade flagidega.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2006 20:51:17 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
krt.mul dvdrw`de põletamisega mingi jama
/dev/hdd:unable to proceed with recording:unable to unmount
fatal error at startup:device or resource busy
cd põletab koralikult ära.kasut.on mountimis õigused+k3setupis kasutaja määratud

krt.siiani ei saa dvdrwsi kirjutada icon_evil.gif just nagu kirjutaks:writing speed 2770kb/s (näitab k3b) overall progress istunud juba 30min 0% peal icon_evil.gif
nüüd siis lasi 3% ära teha ja asi sellega piirdus-dvdrw tuluke ei põle.puhas gentoo install ei ole samuti aidanud

terminalist k3b:
$ QObject::connect: No such signal K3bGrowisofsImager::buffer(int)
QObject::connect: (sender name: 'unnamed')
QObject::connect: (receiver name: 'unnamed')


viimati muutis Alari A. 01.06.2006 20:53:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.06.2006 20:53:13 vasta tsitaadiga

Ega sa pole uurind kas ehk viga hoopis riistvaras ei peitu?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2006 20:56:40 vasta tsitaadiga

winis neroga kõik ok icon_rolleyes.gif +kala ainult dvdrwdega
gnomebaker:
! "COMMAND SEQUENCE ERROR"@LBA=0h. Is media being read?
:-! the LUN appears to be stuck at 0h, retrying in 5 secs...
ps.mäletan,et pull hakkas pihta kui uus k3b välja tuli-2-3nädalat tagasi(masked k3b teeb sama jama)
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.06.2006 21:13:19 vasta tsitaadiga

Kas gnomebakeriga on sama jama? Kas k3b kasutab gnomebakerit? Kui ei kasuta siis mina otsiks esimese asjana viga kernelist ja/või glibc'st.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2006 21:15:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas k3b kasutab gnomebakerit?

k3b töötab ikke ilma gnomebakerita icon_rolleyes.gif
gnomebaker annab sellise errori:
! "COMMAND SEQUENCE ERROR"@LBA=0h. Is media being read?
:-! the LUN appears to be stuck at 0h, retrying in 5 secs...
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.06.2006 21:17:20 vasta tsitaadiga

Ega too probleem ei tekkinud juhuslikult siis kui uuendasid mõnd programmi mis /dev failisüsteemiga majandab?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 01.06.2006 21:19:26 vasta tsitaadiga

aga on ju console-writereid ka?(peast ma muidugi ei tea ütelda)
Kas mõni selline töötab? või oled üldse kindel, et sul kirjutaja korras(ei viitsi varem kirjutatut lugeda, et sellele küsimusele vastust saada icon_smile.gif )?

_________________
M:vanavara - AT-toiteplokk *(viisakas korpus kaasa)
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2006 02:37:33 vasta tsitaadiga

kõik graafilised rösterid (k3b, xcdroast, gnomebeaker) on nii e naa kirjutamise poolelt vaid konsoolijuppide (cdrtools, cdrdao, dvd+rw-tools, cdrecord-prodvd, mida äkki veel) liidesteks.
dvdr lipp on ikka seatud?

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2006 12:48:24 vasta tsitaadiga

dvdr use flagis olemas.eile tegin olude sunnil uue genoo installi ja pull järtub.
teine küsimus:sooviks,et user saaks portholet kasutada või portholet avades küsiks juure passwd.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2006 15:20:43 vasta tsitaadiga

lased porthole käima läbi kdesu või gnomesu, klikitavaks lahenduseks tekitad viida rakendusele.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2006 11:23:04 vasta tsitaadiga

selle õpetuse järgi üritan kworldi pulti tööle saada http://gentoo-wiki.com/HOWTO_LIRC
emerge lirc tegin ära ja pidama jäin modprobe lirc_<LIRCDRIVER>peal
FATAL: Module lirc_kworld not found
kernelist ka nagu lirci võimalust ei leia icon_confused.gif kerneliks 2.6.16-no1
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 15.06.2006 19:06:34 vasta tsitaadiga

AMD testib jätkuvalt gcc-4.2'te. icon_biggrin.gif
Hetkel on 1 probleem. Kui keegi teab kuidas parandada, siis oleks tore, kui mullegi sellest teada antaks.
xine ja amarok surevad järgnevate teadetega:
xine - xine: ../nptl/pthread_mutex_lock.c:80: __pthread_mutex_cond_lock: Assertion `mutex->__data.__owner == 0' failed.
amarok - amarokapp: pthread_mutex_lock.c:80: __pthread_mutex_lock: Assertion `mutex->__data.__owner == 0' failed.
sh: gdb: command not found
(kusagil varem ma juba pastesin selle veatete)

Käivitades lähevad mõlemad proged tööle(aknad ilmuvad), aga ~2-3 sekundi pärast surevad.

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2006 12:28:47 vasta tsitaadiga

emerge -e system ja error
config.status: executing default commands

!!! ERROR: sys-devel/binutils-2.16.1-r2 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1539: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 939: Called src_compile
ebuild.sh, line 1248: Called toolchain-binutils_src_compile
toolchain-binutils.eclass, line 191: Called die

!!! emake failed
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.06.2006 12:31:04 vasta tsitaadiga

Mul on tunne et vea tekkimise koha oled pastemata jätnud.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2006 14:18:48 vasta tsitaadiga

oot kohe vaatab kas annab uuesti.
tegin usr/portage binutil`ist tühjaks+emerge --sync
jama jätkub

edit:error
http://www.zone.ee/digweed/stuff/error.txt

krt.suht haruldane kamm icon_neutral.gif gentoo foorumist ei leia midagi tarka icon_rolleyes.gif
stage3 ja gcc updatet tehes sama error icon_evil.gif mida v..u,kuidas gentooga pidevalt selline nXss on icon_eek.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.06.2006 14:31:36 vasta tsitaadiga

Kas config.log'ist oled lähemat infot otsinud? Ehk on seal asjad veidi selgemalt kirjas.

digweed kirjutas:
mida v..u,kuidas gentooga pidevalt selline nXss on
Huvitaval kombel tundub et sa satud sarnaste jamade otsa üsna tihti. Ma arvan et mu viimane suurem jama mis ei olnud enda põhjustatud oli mul mitu kuud tagasi. Võibolla üritad lihtsalt liiga palju ~ pakette koos kasutada?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2006 14:41:05 vasta tsitaadiga

kõik on stable.
~ olen paaril korral proovinud.proovin läbi kanotixi cd.eelmised katsed olid läbi ubuntu mis kettale installitud
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 24.06.2006 01:48:12 vasta tsitaadiga

configure: error: gnu-as: invalid package name
make: *** [configure-intl] Error 1
make: *** Waiting for unfinished jobs....

Häda tundub seal olema... proovid äkki killall make ja restart ja siis uuesti?

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 02:21:33 vasta tsitaadiga

"invalid package name" on minul seni mingi lokaadist sõltuvat puugi pihta viidanud.
mis locale peal portage töötab? ( emerge --info | egrep "(LANG|LC_ALL)" )
kui et_EE, siis tasuks see C, POSIX, en_US vms sarnase peale sättida.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 11:05:16 vasta tsitaadiga

tundub,et asi oli ubuntus icon_rolleyes.gif mis asub 9 ja 10 partatsioonil ja läbi mille tegin installi.
kanotix live cdga sain puhtalt peale.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ipp
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 12:52:24 vasta tsitaadiga

Pole see midagi haruldane kamm.

Isegi Gentoo-Weekly-News-s sai eesti locale hädad ära märgitud umbes kuu aega tagasi.

Siis tehti sealkandis ettepanek, et portage team teeks nii, et kõiksugune kopuleerimine toimuks alati inglise keelses keskkonnas. See ka sellepoolest kasulikum, et igatsugu hädalised ei saadaks kompilaatori saksakeelseid veateateid ja et "korduvad eesti keele keskkonna bugid erinevate pakkidega viskab üle juba".

Häda põhjus eesti keele puhul: kui pooletoobises skripti kirjutajad kasutavad regexpi [A-Za-z], mille asemel oleks korrektsem kasutada [:alpha:]. Asi selles, et eesti keeles ei ole tähestiku viimane täht "Z".

Lahendus (seniks kuni portage team midagi ette võtab): /etc/portage/profile/bashrc fail tekitada ja sinna pista rida:
LC_ALL=C




digweed kirjutas:
oot kohe vaatab kas annab uuesti.
tegin usr/portage binutil`ist tühjaks+emerge --sync
jama jätkub

edit:error
http://www.zone.ee/digweed/stuff/error.txt

krt.suht haruldane kamm icon_neutral.gif gentoo foorumist ei leia midagi tarka icon_rolleyes.gif
stage3 ja gcc updatet tehes sama error icon_evil.gif mida v..u,kuidas gentooga pidevalt selline nXss on icon_eek.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 12:52:33 vasta tsitaadiga

ei ole kunagi eesti keelses keskonnas olnud ja ilmselt ei hakka ka olema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ipp
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 12:58:43 vasta tsitaadiga

Said veidi valesti aru:
Keskkonna keel ei ole eestikeelne, vaid "loogika".

Käivita roodu all käsk: set|grep LC_ALL
, mis minul annab: LC_ALL=et_EE

See ei tähenda seda, et mul käskude teated või veateated või man-paged on eesti keeles.

Aga see tähendab näiteks seda, et igatsugu stringide sortimine käib eesti-keelse alfabeedi reeglite järgi. Eesti keelsel alfabeedil on "Z" täht kusagil "S" ja "T" vahel koos muude susisevatega.

digweed kirjutas:
ei ole kunagi eesti keelses keskonnas olnud ja ilmselt ei hakka ka olema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 19:58:54 vasta tsitaadiga

kde`d paigaldades error:
qt-4.1.2 installitud
checking for Qt... configure: error: Qt (>= Qt 3.3 and < 4.0) (library qt-mt) not found. Please check your installation!
For more details about this problem, look at the end of config.log.
Make sure that you have compiled Qt with thread support!

!!! Please attach the following file when filing a report to bugs.gentoo.org:
!!! /var/tmp/portage/kdelibs-3.5.2-r6/work/kdelibs-3.5.2/config.log

!!! ERROR: kde-base/kdelibs-3.5.2-r6 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1539: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 939: Called src_compile
kdelibs-3.5.2-r6.ebuild, line 127: Called kde_src_compile
kde.eclass, line 164: Called kde_src_compile 'all'
kde.eclass, line 299: Called kde_src_compile 'myconf' 'configure' 'make'
kde.eclass, line 281: Called econf '--with-distribution=Gentoo' '--enable-libfam' '--enable-dnotify' '--with-libart' '--with-libidn' '--with-utempter' '--without-acl' '--with-ssl' '--with-alsa' '--with-arts' '--without-gssapi' '--without-tiff' '--without-jasper' '--without-openexr' '--enable-cups' '--disable-dnssd' '--without-hspell' '--with-aspell' '--disable-fast-malloc' '--with-x' '--enable-mitshm' '--without-xinerama' '--with-qt-dir=/usr/qt/3' '--enable-mt' '--with-qt-libraries=/usr/qt/3/lib' '--disable-dependency-tracking' '--disable-debug' '--without-debug' '--disable-final' '--with-arts' '--prefix=/usr/kde/3.5' '--mandir=/usr/kde/3.5/share/man' '--infodir=/usr/kde/3.5/share/info' '--datadir=/usr/kde/3.5/share' '--sysconfdir=/usr/kde/3.5/etc'
ebuild.sh, line 541: Called die

!!! econf failed
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 24.06.2006 20:15:24 vasta tsitaadiga

digweed, >= Qt 3.3 and < 4.0 ytleb et nõutakse qt<4.0 aga sul on 4.1.2
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.06.2006 20:39:29 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt upgradesid QT viimase versiooni peale ning uninstallisid vana. KDE hakkab QT >=4 kasutama alles KDE 4'ndast versioonist, 3.x vajab 3.x seeria QT'd.

QT 3.x ja 4.x versioonid võivad vabalt paralleelselt su masinas eksisteerida, segama nad ei hakka üksteist.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2006 21:07:23 vasta tsitaadiga

hommikul sai paigaldatud gnome-light koos vajalike progede ja use flagidega.
selle käigus pandi peale ka QT 3.X.
peale seda hakkasin KDEd paigaldama ja sain üleval antud errori.proovisin siis re-emergetada qt kui oh imet icon_smile.gif portages stabe qt-4.1.2 icon_rolleyes.gif ~ei kasuta,package.keywords puhas jne.ja error ikka sama
ps.usun,et vana qt jäi alles.ise ma teda ei eemaldanud
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.06.2006 21:11:22 vasta tsitaadiga

vaata mis versiooninumbrid loetleb üles #emerge --unmerge -p qt
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2006 12:31:20 vasta tsitaadiga

smeg hakkas lambist errortit andma
$ smeg
Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/smeg", line 562, in ?
main()
File "/usr/bin/smeg", line 558, in main
smeg = Smeg()
File "/usr/bin/smeg", line 61, in __init__
self.handler = MenuHandler(self, self.options)
File "/usr/lib/smeg/MenuHandler.py", line 56, in __init__
xdg.MenuEditor.MenuEditor.__init__(self, menu_path, root=options.root_mode)
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/xdg/MenuEditor.py", line 28, in __init__
self.parse(menu, filename, root)
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/xdg/MenuEditor.py", line 42, in parse
self.menu = parse()
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/xdg/Menu.py", line 518, in parse
__postparse(tmp["Root"])
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/xdg/Menu.py", line 667, in __postparse
__postparse(submenu)
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/xdg/Menu.py", line 667, in __postparse
__postparse(submenu)
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/xdg/Menu.py", line 677, in __postparse
if os.path.isfile(os.path.join(dir, directory)):
File "/usr/lib/python2.4/posixpath.py", line 208, in isfile
st = os.stat(path)
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\xe4' in position 46: ordinal not in range(128)
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.06.2006 13:02:06 vasta tsitaadiga

Kuidas sa üritasid süsteemi pythoni uninstallist taastada?

Mina oleks vist proovinud sedasi:
tervest süsteemist backup
pakin lahti stage3 kirjutades üle kõik eelnevad failid.
emergen pythoni
kopeerin backupist tagasi kõik failid kirjutades üle kõik olemasolevad.

Teoreetiliselt peaks sedasi asjad enam-vähem tööle saama. Loomulikult tuleks peale seda kasuks emerge -e world kord-paar läbi teha.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2006 13:18:42 vasta tsitaadiga

käsitsi lasin pythoni kokku ja
ln -s /usr/bin/python2 /usr/bin/python
emerge läks tööle.emerge system (portages oleva python peale tagasi)

mis nipiga saaks vanale masinale vanema kde või gnome peale
n:gnome 2.8.2 (tundub,et portages olemas),kde 3.3.2
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.06.2006 14:01:18 vasta tsitaadiga

Miks sa vana versiooni tahad? Mina laseks vanale masinale GCC 4.1 kasutades peale uusima KDE koos kdenewldflags useflagiga ning tulemus on suht kindlalt parem kui vana versiooni kasutamine.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2006 14:03:56 vasta tsitaadiga

lootes,et ehk lendab seal peal icon_smile.gif
tegelikult gnome huvitaks rohkem
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.06.2006 14:05:18 vasta tsitaadiga

Tegelt tolleks useflagiks oli vist hoopis kdehiddenvisibility icon_smile.gif

Ainus variant on mittevajalikud paketid lihtsalt packages.mask'i lisada stiilis >=programm-versioon

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 28.06.2006 14:09:09 vasta tsitaadiga

emerge =kde-base/kde-3.3.2 nt
_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.