Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
spikhoff
HV veteran

liitunud: 26.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2006 19:03:21 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif eeee.... Piix, mul ajab see driveri n#¤s juba kergelt s%¤#(/... icon_evil.gif

Otsin enda 1mb rondi videokaardi ülesse ja topin selle sisse, vaatab äkki saab isegi graafilise keskkonna ette icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

Aga jah... Suhteliselt raske on siin keskonnas midagi korda saata kui puuduvad kogemused, see teeb kurvaks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2006 19:07:11 vasta tsitaadiga

Ilma 3d kiirenduseta peaks ka ATI'ga üsna lihtsalt pildi ette saama. Kui on mingeid probleeme siis räägi neist lähemalt. Kui X ei käivitu siis ütle mis veateateid ta annab. Nood peaks kirjas olema /var/log/Xorg.0.log failis.

Mina sinu asemel üritakski kõigepealt lihtsalt graafilise pildi ette manada. Kiirendusega jõuab hiljem jamada küll. ATI'ga pole see tänu kehvale tootjapoolsele toele just kõige lihtsam tegevus kuid piisava viitsimisega saab hakkama.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 03.05.2006 19:40:41 vasta tsitaadiga

tyyp88, just kogemuste saamine ongi üks põhjus, miks gentood installida. Aga kui sul knoppix kah ei suuda xi konfi ehitada, siis peaksid vast otsima spetsiifiliselt oma kaardi kohta infot gentoo foorumist või kuskilt, sest tal tõenäoliselt mingit spetskohtlemist vaja.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spikhoff
HV veteran

liitunud: 26.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2006 20:25:01 vasta tsitaadiga

Nonii... Asi oli xorg.confis... "Mõned" asjad oli valesti autoconfimisel läinud... Tasapisi nuputasin välja katse eksitus meetodil icon_smile.gif
Nii KDE peal ja funksib... eks nüüd hakkab tasapisi seda lähemalt uurima icon_smile.gif

EDiT: irw, probleemid ikkagi....
Tegin rebuudi kohe pärast seda kui kde desktopi käima sain...
Ja nüüd on kusagilt jäänud ära märkimata see, et kde käivituks...
Ette tuleb mulle halli taustaga värk... Kus küsib kasut. ja parooli...

Nonii sisenen....

Ette tuleb "Session menu"
Ning seal boxi keskel on:

chooseSessionListWidget

Ning mõned valikud on veel
Hallid nupud: Load Session, Delete Session, Break Lock
Vajutatavad nupud: Default/Fail Safe, Cancel

Kui sinna keskele vajutan "chooseSessionListWidget" siis tõmbab korra pildi kotti ja läheb uuesti algusesse, ehk küsib kasut. ja pw

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2006 20:27:12 vasta tsitaadiga

kdm installitud?
nano /etc/rc.conf
DISPLAYMANAGER="kdm"
XSESSION="kde-3.4.3" või mis iganes kde vers.sul on
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spikhoff
HV veteran

liitunud: 26.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2006 20:38:20 vasta tsitaadiga

Hehe, tänud icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2006 20:44:38 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
MaXakas kirjutas:
GRUB Loading stage 1.5
GRUB Hard Disk Error

Enne, kui masinas oli üks ketas, oli see 40Gbne grubi grubi keeles hd0. Grub oli seadistatud bootima hd0 pealt ja seda ka edukalt tegi. Kui lisasid sata ketta, buutis bios seadistuse tõttu küll pata ketta, kuid grub nummerdab enda jaoks sata ketta enne patat ehk 120Gbsest sai hd0 ja 40sest hd1. Grub oli aga endiselt seadistatud bootima hd0 ehk nüüd siis sata pealt. Sealt pealt ei leidnud ta loomulikult enam vajalikke faile ja andis alla?

Pole selles asi, sai põmst kõiki mõeldavaid ja mõeldamatuid variante proovitud grub.conf ja device.map failis, ja NAGU ÜTLESIN, KA GRUBi FLOPPYGA, MILLE AINUS ÜLESANNE OLI VISATA GRUBI PROMPT ETTE.
sry, et karjusin icon_redface.gif

kaabakas, sinu kui ma sinu loogikast aru saan, siis peale linuxi kloonimist vanalt pata kettalt satale ja vana ketta eemaldamist oleks pidanud vana konf peaaegu muutmata kujul toimima (kui grub.confis olevad /dev/s|hda aadressid korda teha), aga see error esines nagu alati!

BTW, kuidas seletada seda, et kui lasin SATA kettale (ainsana oli taga) SUSE peale, siis ei saanud ka SUSE'i automaatselt installitud GRUB andis sama errorit?!

Ja hetkel ma tõesti ei viitsi hakata elusas süsteemis grub.configa mängima, kuna partitsioneerimine põhineb LVMil, ka juurikas on LVM part: seega lilo taastamine on ilge n*ss icon_biggrin.gif
Aga palun keegi testige GRUB2te ja öelge, kas see on juba enamvähem söödav icon_smile.gif Äkki avitab...

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 07:27:30 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
kdm installitud?
nano /etc/rc.conf
DISPLAYMANAGER="kdm"
XSESSION="kde-3.4.3" või mis iganes kde vers.sul on

XSESSION-i võib vabalt ka välja kommenteerida. Siis ajatab kdm juba ise edasi. Pole seotud mingi kindla KE versiooniga.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 04.05.2006 10:31:32 vasta tsitaadiga

Lampi andis nvidia soundstormi draiver alla.
Amarok xine enginega karjub, et no audio-driver.

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 11:40:59 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
Lampi andis nvidia soundstormi draiver alla.
Amarok xine enginega karjub, et no audio-driver.

sama pull juhtunud audigyga.driveri ümber ehitus aidanud.kas siis kerneli drivud kasutusse võtnud või puhtad drivud portagest
ps.avi jms filedega valides view as icons ei toimu preview vms.st.on ainult hall ikoon avi kirja ja filmi nimega.
ehk saate mu mõttest aru icon_smile.gif ehk sooviks nii nagu winis kui avi,mpeg jms.multimeedia folederis valida thumbnails.wm on gnome
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 11:55:43 vasta tsitaadiga

Filmi thumbnailid koostab gnome totemit kasutades. Kuidas sul sellega lood on?
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2006 23:55:24 vasta tsitaadiga

keegi kes make.confis
ACCEPT_KEYWORDS="~xxx" kasutab võiks vähe muljetada kui palju kalasi süsteemi kompileerides ette tuli.plaanis 1/3 installiga järgi proovida
kunagi katsetasin kuid sain väga palju erinevadi erroreid.selgelt lihtsam oli stabiilne süsteem uuesti nullist ülesse ehitada
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.05.2006 00:03:44 vasta tsitaadiga

CFLAGS="-O2 -pipe -march=nocona"
CHOST="x86_64-pc-linux-gnu"
CXXFLAGS="${CFLAGS}"
ACCEPT_KEYWORDS="amd64 ~amd64"

Portage 2.1_pre10-r2 (default-linux/amd64/2006.0, gcc-3.4.6, glibc-2.3.5-r2, 2.6.16-reiser4-r2 x86_64)

Ei mäleta et oleks süsteemi kompileerides olulisi probleeme tekkinud. Proovisin ka GCC 4.1 ning 4.2 alpha ja Glibc 2.4 kooslust kuid need ei tahtnud 64biti peal kuidagi stabiilselt käima minna. Tähendab süsteem oli stabiilne kuid osad paketid ei kompileerunud mingi väega.

32bitisena polnud erilisi probleeme ka GCC 4.1 ja Glibc 2.4 koosluse ning ~x86 keyflagiga icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2006 07:41:29 vasta tsitaadiga

panin ühele ketta jupile 1:1 selle järgi http://jackass.homelinux.org/forums/viewtopic.php?t=133 (make.confi panin ainult prescott ja võtsin kasutusse reiser4)
32bit ja Samuti gcc 4.1.nüüd osade programmide installimisel saan erinevaid erroreid.avastasin,et kui kui programm mis kalab installides,unmaskida siis saan peale.ise pakuks,et kala make.confis olevas ACCEPT_KEYWORDS="x86" icon_rolleyes.gif kas ei peaks mitte olema "~x86" ?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 06.05.2006 08:32:56 vasta tsitaadiga

x86 stabiilne
~x86 ebastabiilne

Mina kasutan ~x86 ja pole küll mingeid probleeme tekkinud.
Ei mäletagi, et midagi oleks mitte kompileerunud vms.


Kuidas bootimist kiirendada?
Genkerneli igasugused mittevajalikud moodulid korjasin kernelist välja. (bootimine muutus päris palju kiiremaks!)
Hetkel on probleemiks ketaste mountimine, mis võtab kaua aega.
Failisüsteem: ReiserFS.

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.05.2006 09:25:17 vasta tsitaadiga

Reiseri mountimine võtabki kaua aega, sinna pole midagi parata. Ma ise olen mõelnud et peaks kuidagi üritama mountimist edasi lükata. Ideaalne oleks seda näiteks login manageri taustal teha kuid siiani pole ma välja mõelnud kuidas seda teha. Võibolla mingi custom initscript mis käivitab mountimise näiteks 30s peale skripti enda käivitamist. Siiani on see plaan ainult idee tasandil ning ei aitaks kui noid partitsioone on bootimisel vaja. Näiteks /home mountimist ei saaks sellega korraldada icon_smile.gif

Loomulikult tasuks ka läbi lugeda gentoo wiki vastav peatükk kui sa seda veel teinud pole:
http://gentoo-wiki.com/TIP_Speed_up_your_boot_time

Kusjuures KDE maililistis liigub ringi patch mis peaks 3.5.3 seeriasse tulema ning tegema KDE käivitamise sarnaseks winiga kus kõigepealt maantakse pilt ette ning taustal käivitatakse muud rakendused-teenused. Väidetavalt pidi KDE sedasi kasutatavaks saama oluliselt kiiremini.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 06.05.2006 12:17:16 vasta tsitaadiga

Keegi viitsib seletada mis genkerneli point on, mida ta tegema peaks? Mina teda korra proovisin ja töötavat kernelit sealt välja ei pigistanud. Läksin juba käidud teed - vanilla-sources ja make menuconfig ning sellele enam ei mõelnud. nüüd aga hakkas huvitama...

Ja veel üks probleem. Kunagi kui gentooga alustatud sai sai juurpartisioon tehtud 10G, boot ja home eraldi ning arvatud, et 10G ma küll stuffi ei installi. WRONG. nüüd on ruum otsas ja midagi suuremat enam emergeda ei õnnestu sest ketas saab keset kompileermist lihtsalt täis.

Sellest 10G moodustab 8G /usr

Oleks võtta endiste windowsis kasutusel olnud partitsioonide alt ~15G ruumi, aga kui kogu /usr yle tõsta jääb juurikasse umbes 8G eest raisatud ruumi, set juurikasse jäänud kraam kasvab minimaalselt.

uurimus näitab et usri kettakasutus jaguneb nii:


0       /usr/X11R6
227M    /usr/bin
64K     /usr/doc
16K     /usr/etc
20M     /usr/games
28K     /usr/i386-pc-linux-gnu
2.9M    /usr/i686-pc-linux-gnu
90M     /usr/include
429M    /usr/kde
1.4G    /usr/lib
15M     /usr/libexec
253M    /usr/local
404K    /usr/man
3.2G    /usr/portage
26M     /usr/qt
19M     /usr/sbin
1.4G    /usr/share
1.1G    /usr/src
0       /usr/tmp


Mis oleks kavalaim tegevusplaan, et ketas maksimaalselt kasutatud saab?

Esialgne mõte oleks pista /usr/src oma 6G partsiooni peale ja /usr/portage teise 6G partsiooni peale. Kumbki neist pole systeemi toimimiseks hädavajalikud kuid mõlemad kippuvad kasvama. On sel miinuseid mis mulle hetkel pähe ei tule?

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2006 13:28:00 vasta tsitaadiga

genkernel tekitab gentoo plaatidel olevaga sarnase universaalse tuuma, kui sa oled kusagil liialt palju omaloomingut teinud, siis vast tõesti esimese hooga ei toimi. automaatne bootloaderi mudimine toimib ka afaik ainult grubiga, aga see on vaikimisi välja lülitud. kui tahtmist on, saab genkerneliga väga edukalt kogu kerneli paigaldamist automaagilisemaks muuta (bootlaoder, splash, ramdisk, kindlasti midagi veel) ja vägisi ta kontrolli käest ei võta, isegi võti menuconfigu käivitamiseks on täiesti olemas.
aga kernli make muud võtmed peale modules_install'i on ikka tuttavad? näiteks oldconfig ja help icon_wink.gif?

millal sa viimati yacleaner'i, eclean'i vms asjaga /usr/portage/distfiles'i üle lasid? sellel lihtsalt kasvada laksmine ei oma minu meelest eriti mõtet. ja /usr/src ei ole samuti lambist kasvav, kui sa just erinevate kerneli versioonide sortsu ei kollektsioneeri ..või siis mingit oma teemat seal ei arenda.
1.1G järgi pakuks, et neid kerneli versioone on seal 3, ei midagi hullu,kuid enda masinatel ma olen vanematele versioonidele ikka aeg-ajalt emerge -C'd näidanud ja seda arvu 1-2 juures püüdnud hoida.
Ho Ho on siin kuskil vist juba maininud portage-tree hoidmist eraldi loop-fs'is, tasub kaalumist. ja distfiles'i võid kasvõi lambist teisele pardile tõsta ja make.conf'is $DISTDIR'i väärtustada.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.05.2006 13:43:54 vasta tsitaadiga

Vaata üle ega sul pole hunnikust pakettidest mitut versiooni paralleelselt installitud. Umbes kolm kuud tagasi avastasin näiteks et mul olid installitid kaks eri KDE versiooni 3.4 seeriast ning kaks 3.5 seeriast. Unmergesin ebavajalikud ning sain umbes poolteise giga jagu vaba ruumi.

Portage paigutuse kohta sain mina inffi wikist: http://gentoo-wiki.com/TIP_Speeding_up_portage

[edit]

Nende paralleelsete versioonide leidmiseks-eemaldamiseks on Kuroo päris hea tööriist. 0.8 versioon on juba täiesti korralik võrreldes 0.7'ga.

[edit2]

Nagu eespool öeldud siis src kataloogi võib üsna tihedalt tühjendada eeldusel et sa ei kasuta korraga mitut erinevat kerneliversiooni. Samuti võid ka tolle kataloogi paigutada loopback faili kusagile teisele partitsioonile, kasvõi koos portage'ga. Distfiles'i võid panna omakorda eraldi. Seal on hunnik suht suuri ja vähe muutuvaid faile. Minu arvates pole erilist mõtet neid koos paarisaja tuhande pisikese failiga samasse FS'i panna.

Veel üks asi mida võid kaaluda on ccache'i (/var/tmp/ccache) eraldi paigutamine. Seal kipub samuti olema suurem kogus pisikesi faile mis üsna sageli muutuvad. Näiteks minul on seal hetkel ~240k faili kogumahuga 3.4G. Kataloog ise paikneb koos /tmp ja portage'ga (-distfiles) eraldi partitsioonil.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 06.05.2006 19:59:57 vasta tsitaadiga

Kuidas see saab kettalt lugemist kiiremaks teha?
Kiiruste vahe on ikka metsik! icon_eek.gif

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 06.05.2006 21:00:33 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
Kuidas see saab kettalt lugemist kiiremaks teha?
Kiiruste vahe on ikka metsik! icon_eek.gif
Ei näe kuskil seda kiiruse vahet. Seal püütakse virtuaalset faili teha ja siis midagi teha.
Kiirus on ikka max kiirus ketta kiirusest.
Püütakse mängida failisüsteemi parameetritega. Kuid rohkem ei midagi ja kas kasugi on, kui siis mõned protsendid.
Tänapäevaste ketastega...

_________________
M:vanavara - AT-toiteplokk *(viisakas korpus kaasa)
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.05.2006 21:03:27 vasta tsitaadiga

Kasu on selles et partitisoon ei fragmenteeru eriti lihtsalt.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 07.05.2006 10:57:16 vasta tsitaadiga

marqs, siis selge miks ma genkernelist mõistliku kernelit kätte ei saanud. Mul oli toohetk kaks graafikakaarti sees ja Bootsplash saadab bootimise hetkel su seljuhul lihtsalt seenele.

Just harrastan mitmete kerneliversioonide paraleelis pidamist ja loomkatasetamist. juba "make clean" saaks seal tõsiselt ruumi tekitatada aga ei soovi seda. kernelite muutmine käib palju käibedamalt kui eelmise kompillerimise poolproduktid alles jätta.

Kurood pruugin pidevalt ja duplikaate systeemis ei tohiks olla.

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.05.2006 11:41:04 vasta tsitaadiga

No kui src ja portage kataloogid mujale tõstad saadki üle poole partitsioonist vabaks.
Kõige lihtsam on esialgu ainult distfiles ümber tõstma, sellega peaksid saama ~3G vaba ruumi. Selle puhul ei pea mount --loop ega symlinkidega mängima hakkama et kõik korralikult töötaks, piisab lihtsalt make.conf'is DISTDIR'i määramisest.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 07.05.2006 12:13:40 vasta tsitaadiga

Ho Ho, nii ilmselt teengi.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 07.05.2006 18:04:50 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
Kuidas see saab kettalt lugemist kiiremaks teha?
Kiiruste vahe on ikka metsik! icon_eek.gif


See vahe pole esialgu jah eriline, aga omast kogemusest võin ütelda, et peale kolme aastat hoolsat syncimist andis eraldi partitsiooni eraldamine tunda küll. Faili mountimine on ilmselt mugavam viis, selle peale ma tookord ei tulnud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 19:46:23 vasta tsitaadiga

sai siis accept keywords ~x86 make confi panud ja süsteem koos gnome-lightiga peale.
emerge gedit ERROR: app-dicts/aspell-en-0.51.1 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1527: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 930: Called src_compile
ebuild.sh, line 1239: Called aspell-dict_src_compile
aspell-dict.eclass, line 41: Called die

!!! (no error message)
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if rel

lisaks:
nano
nano: error while loading shared libraries: libncursesw.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

krt.kasuta veel sellist pulli icon_evil.gif peab ikka stabiilse süsteemi peale jääma
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.05.2006 19:51:21 vasta tsitaadiga

revdep-rebuild võib aidata

Taolised probleemid kipuvad juhtuma kui mõni pakett uuendatakse ning uuendusega luuakse uute nimedega .so.* symlingid kuid mõned programmid sõltuvad vanadest, nüüdseks kustutatud teiste numbritega .so symlinkidest.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 21:26:41 vasta tsitaadiga

revdep-rebuild ei aidanud-samad errorid
lisaks tvtimel on üleval-all rõvedad mustad ribad icon_evil.gif http://www.zone.ee/digweed/stuff/ribad.png
driverid 8178 mis siiani ideaalselt pilti näidanud
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 09.05.2006 21:42:26 vasta tsitaadiga

digweed, emerge -atvDe world icon_rolleyes.gif
_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 09.05.2006 21:46:59 vasta tsitaadiga

Ma ep mõtle digweed'i, aga mõned gentooga alustajad kipuvad arvama, et ~x86 on eraldi branch, nagu debian unstable või ubuntu beeta, mis peaks iseseisvalt koos enamvähem töötama. Mõnel erijuhul võib see ka nii olla, aga tegelikult gentoo filosoofia programmipõhine - kaks ~x86 uuendust eeldavad tihti üksteise stabiilse, mitte ~x86 versiooni olemasolu. Ja kvaliteedistandardid ~x86-te saamiseks on ka erinevatel programmidel väga erinevad. Seetõttu mõistlik valida lihtsalt välja konkreetsed programmid, mis ~x86 olla võiksid (mul näiteks kde ja siis veel mingid enamkasutatavad spetsprogrammid nagu R, Kile, digikam jne) ja need ära märkida /etc/portage/package.keywords failis. Kogu süsteem ~x86 viib kindlasti ühel hetkel probleemideni. (Mille lahendamine muidugi communityt ainult edasi aitab, aga see eeldab väga head orienteerumist kõigis linuxi valdkondades, jõukohasem ikka mõnel konkreetsel silma peal hoida.)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 21:52:35 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
digweed, emerge -atvDe world icon_rolleyes.gif

lõugab,et perl-5.8.8 masked!
ja noh ÕNNEKS nano annab :
nano: error while loading shared libraries: libncursesw.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory
ja gediti install üleval antud errori
icon_biggrin.gif
seega tundub,et peab jälle 1 päevakese gentoo installile pühendama.nüüd targem-lollusi make.confis ei kasuta icon_smile.gif ja nu gnome 2.14+gcc 4.1 ei ole seda nu..i ka kindlasti väärt
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.05.2006 21:56:30 vasta tsitaadiga

Mul jooksis süsteem vahepeal mitu kuud GCC 4.1 snapshottide, Glibc 2.4 alpha ning ~x86 flagiga icon_razz1.gif
Peaks ütlema et suht stabiilne oli, vähemalt programmide hangumist ma ei täheldanud. Vahel lihtsalt mõni pakett ei tahtnud kompileeruda kuid enamasti aitas googeldamine või gentoo foorumis sobramine.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 09.05.2006 21:58:08 vasta tsitaadiga

echo "dev-lang/perl" >> /usr/portage/package.unmask

Kuigi see mu arust ei ole hardmasked vms
Proovi nii
USE="~x86" emerge -atvDe world

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 22:02:56 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
echo "dev-lang/perl" >> /usr/portage/package.unmask

Kuigi see mu arust ei ole hardmasked vms
Proovi nii
USE="~x86" emerge -atvDe world

ei aita icon_neutral.gif
digweed kirjutas:
revdep-rebuildlisaks tvtimel on üleval-all rõvedad mustad ribad icon_evil.gif http://www.zone.ee/digweed/stuff/ribad.png

kui sellele kalale lahendust ei leia siis ei ole mõtet edasi higistada emerge worldiga-läheb uus gentoo pääle
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 09.05.2006 22:07:20 vasta tsitaadiga

Ma ju ajan lollusi välja
USE="~x86" asenda ACCEPT_KEYWORDS="~x86"
ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge -atvDe world

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 22:30:07 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
Ma ju ajan lollusi välja
USE="~x86" asenda ACCEPT_KEYWORDS="~x86"
ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge -atvDe world

emerge: there are no ebuilds to satisfy "sys-kernel/no-sources".
(dependency required by "media-libs/alsa-lib-1.0.11" [ebuild])
icon_smile.gif
ehh las jääb katki icon_smile.gif pakun,et see ei jää ainukeseks kalaks.siiani kõik katsed aia taha läinud kui üritanud unstablet kasutada


viimati muutis Alari A. 09.05.2006 22:37:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.05.2006 22:37:03 vasta tsitaadiga

Pane oma PORTDIR_OVERLAY paika icon_razz1.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 09.05.2006 22:39:18 vasta tsitaadiga

http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-433878.html
Vaata sinna.

nano saad äkki korda, kui nano uuesti emerged.

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 22:39:19 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Pane oma PORTDIR_OVERLAY paika icon_razz1.gif

on /usr/local/portage
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.05.2006 22:43:46 vasta tsitaadiga

Sel juhul pole no-sources ebuilde seal kataloogis. Otsi need netist üles ja pane sinna.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 23:03:22 vasta tsitaadiga

muidu /usr/local/portage/sys-kernel/no-sources kataloogis olemas
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.05.2006 23:05:37 vasta tsitaadiga

Mis keywordiga? Proovi teha emerge -s no-sources. Kui see midagi ei näita siis järelikult portage ei tea tollest ebuildist midagi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2006 23:34:00 vasta tsitaadiga

portage ei näita jah midagi.gentoo foorumist saadud ebuild
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.05.2006 23:37:14 vasta tsitaadiga

Parem tiri too ebuild uuesti ja kontrolli üle et kusagil confis ega katalooginimedes pole trükivigu. Igaks juhuks võid ebuilidi uuesti digestida ka kuigi see ei tohiks segada otsimist.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 12.05.2006 08:40:16 vasta tsitaadiga

Kui kedagi huvitab, siis gcc 4.2.0-alpha20060506 ei suuda kompileerida kde* asju.


Edit:
Kompileerisin siis kogu süsteemi selle gcc4.2...'ga üle.
Ükski kde asi ei kompileerunud. Amarok ei kompileerunud samuti.

Probleem on nüüd selline, et amarok ja xine ei tööta enam.
$ amarokapp
QLayout: Adding KToolBar/mainToolBar (child of QVBox/unnamed) to layout for PlaylistWindow/PlaylistWindow
QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range
QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range
QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range
STARTUP
amarokapp: pthread_mutex_lock.c:80: __pthread_mutex_lock: Assertion `mutex->__data.__owner == 0' failed.
amarokapp: pthread_mutex_lock.c:80: __pthread_mutex_lock: Assertion `mutex->__data.__owner == 0' failed.
sh: gdb: command not found
sh: gdb: command not found

$ xine
This is xine (X11 gui) - a free video player v0.99.4.
(c) 2000-2004 The xine Team.
xine: ../nptl/pthread_mutex_lock.c:80: __pthread_mutex_cond_lock: Assertion `mutex->__data.__owner == 0' failed.
Aborted

Üritasin siis amarok'i gcc3.4.6'ga kompileerida.
checking for KDE... libraries /usr/kde/3.5/lib, headers /usr/kde/3.5/include
checking if UIC has KDE plugins available... no
configure: error:
you need to install kdelibs first.

If you did install kdelibs, then the Qt version that is picked up by
this configure is not the same version you used to compile kdelibs.
The Qt Plugin installed by kdelibs is *ONLY* loadable if it is the
_same Qt version_, compiled with the _same compiler_ and the same Qt
configuration settings.

Kdelibs on kompileeritud sama qt'ga.

Kompileerisin isegi qt gcc3.4.6'ga üle ja siis üritasin kdelibsi samuti gcc3.4.6'ga kompileerida aga ikka ei kompilleeru.
Soovitati siis glibc gcc3.4.6'ga kompilleerida... aga see ka ei õnnestu enam...

Kuidas siis taastada eelnev olek?

Edit:
Paistab, et amarokile valmistavad kaldkriipsud muret.
Kui kohe peale amaroki käivitamist playlisti laadimine keelata, siis kokkujooksmist ei toimu.
Kui üritasin add media nuppu kasutades failiteed failini kirjutada, siis peale kaldkriipsu '/' kirjutamist jooksis amarok kokku.
Ka konqueror jookseb kaldkriipsu urli(Nt: /home/kasutajanimi ei saa kirjutada) kirjutades kokku!

$ konqueror
konqueror: ../nptl/pthread_mutex_lock.c:80: __pthread_mutex_cond_lock: Assertion `mutex->__data.__owner == 0' failed.
KCrash: Application 'konqueror' crashing...
KCrash cannot reach kdeinit, launching directly.

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2006 09:27:12 vasta tsitaadiga

Tekkis ka huvi selle linuxi vastu...kas soovitate seda inimesele, kes ennem ei ole linuxiga kunagi töötanud.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2006 09:39:15 vasta tsitaadiga

Nitrub kirjutas:
Tekkis ka huvi selle linuxi vastu...kas soovitate seda inimesele, kes enne ei ole linuxiga kunagi töötanud.

ikka icon_smile.gif gentoo handbook tee selgeks http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?style=printable&full=1
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.05.2006 09:39:18 vasta tsitaadiga

Kui sul on kõivasti viitsimist, aega ja tõsine tahtmine õppida et asi selgeks teha siis Gentoo on paraktiliselt ainuõige valik. Kasuks tuleb võimalikult kiire prose või mitu kiiret masinat võrgus kuna kompileerimine võib võtta üsna pikalt aega, isegi kiire masinaga võib minna >24h et endale vajalikud asjad ära installida.
Kui ei huvita asjade pulkadeks lahti võtmine ja iseseisvalt probleemide lahendamine ning tahad lihtsalt töötavat süsteemi kasutada siis oleks mõttekas millegi muu poole vaadata.

Minu esimene Linux oli Gentoo. Esimesed paar nädalat siiberdasin pidevalt google, manuali, foorumiotsingu ja wiki vahet kuid edaspidi kui asja enam-vähem käppa sain muutus asi märgatavalt lihtsamaks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 14.05.2006 16:40:19 vasta tsitaadiga

Oeh..
Tavakasutajaga amarok ei tööta. Rooduna töötab...
Googeldades targemaks ei saanud
amaroK could not find any sound-engine plugins. amaroK is now updating the KDE configuration database. Please wait a couple of minutes, then restart amaroK.
If this does not help, it is likely that amaroK is installed under the wrong prefix, please fix your installation using:
$ cd /path/to/amarok/source-code/
$ su -c "make uninstall"
$ ./configure --prefix=`kde-config --prefix` && su -c "make install"
$ kbuildsycoca
$ amarok
More information can be found in the README file. For further assistance join us at #amarok on irc.freenode.net.

amarok: 1.4-beta3

Tegin kasutaja kodukataloogi tühjaks, ikka ei tööta. :S
Kasutaja on järgmistes gruppides: wheel, floppy, console, audio, cdrom, tape, video, cdrw, users, kasutajanimi

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.