|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| AMD vs nVidia |
| AMD |
|
37% |
[ 30 ] |
| nVidia |
|
62% |
[ 51 ] |
|
| hääli kokku : 81 |
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.04.2006 19:15:01
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Näiteks UT ja quake seeria jookseb mul täiskiirusel, q3a isegi kiiremini kui winis. |
ime ka kui 5 aastat vanad mängud ei jookseks |
UT2004, q4 ja doom3 ei ole just teab mis vanad, eriti kui neid FX'i peal mängida
| Winterwind kirjutas: |
| ja kas q3-es on vahet kas asi jookseb 300 freimiga või 350-ga? |
16xAF, 8xAA 1280x1024 ning pildiilu misugune 8)
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
03.04.2006 19:37:53
|
|
|
Winterwind
... no milleks flame -da ? Palju on sul linux'i kaustamise kogemust, et sa sellisel teemal üldse sõna tihkad võtta ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
03.04.2006 22:13:59
|
|
|
Tulles tagasi teema juurde: ATI
Sellest ajast kui nad oma 9800 pro välja lasid, nV nägi kurja vaeva et seda alistada.
Enne olin nV pooldaja, kui sai Ti 4200 soetatud.
_________________ Tõukan mõnuga |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
05.04.2006 07:57:12
|
|
|
Nvidia on ikka atist minu jaoks üle, atidega on aint halbu kogemusi olnud (kusjuures kaardid pole olnud mingid vanad juustus)
pealegi fx 5200 saab korraliku jahutusega klokis nii memory kui core peaaegu +200mhz
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
05.04.2006 09:26:41
|
|
|
ise olen omanud kolme nvidia kaarti ja kolme ati kaarti, kõik on väga ok kaardid olnud. äkki keegi viitsiks lahti seletada, mida ta peab silmas "halbade kogemuste" all ati kaartide puhul? viimased kolm on atid olnud ja pole ühtegi jama olnud...
OT: mul ühe sõbra lemmikväljend lollide inimeste kohta oli: kui ninaaugust sisse vaadata, siis ainult juuksejuured paistavad. natuke saepuru on ka, aga see on sinna ilmselt eksikombel sattunud...
edit: jutt siis windowsi keskkonnast, mitte linuxist.
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
05.04.2006 10:23:26
|
|
|
No ma ikka päris loll pole nagu sinu postist lugeda võis (need väikesed read) aga ati oli mul omalajal pidevalt arvutiga konfliktis, küll ei meeldinud talle see küll teine mäng.Teine kontakt ati kaartidega oli see et ta lihtsalt ei lasknud enda draivereid installida, 8värvi on hästi kena
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
05.04.2006 10:28:27
|
|
|
No mul olemas nii NVidia kui ATI kaardid kodus ja linuxi all loobusin lootusest ATI kaarti teise PCI kaardiga koos käima saada(truiple display) ning kolisin nVidiale yle. Windwosi all teenis ATI mind korralikult ja teenib teises masinas edasi, kuid Linuxiga kasutan igaljuhul Nvidiat.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.04.2006 10:33:01
|
|
|
Sõbra r9600xt ei taha kohe kuidagi ta VIA emaplaadiga koostööd teha. Üsna sageli on VPU recover või lihtsalt hangub. Temperatuurides või kellades viga ei ole. Kellata ei saa toda kaarti nagunii, +1MHz ning poole minutiga hangub ka wini all
| OCUser kirjutas: |
| edit: jutt siis windowsi keskkonnast, mitte linuxist. |
Tegelikult mind on alati huvitanud miks ATI ei ole suutnud *nixi all pakkuda sarnase kvaliteediga draivereid kui wini all. Minu andmetel kasutavad NV draiverid mõlema all enam-vähem sama koodibaasi ning perfi vahe on üldjuhul suhteliselt väike.
Loomulikult on üks põhjus ka selles et ATI OpenGL'i tugi on läbi aegade suht nigela võitu olnud. Kuna D3D töötab ainult winis ning põhiline rõhk käib ainult sellele on suht loomulik et kui saab kasutada ainult GL'i on olukord veidi nigela võitu.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
05.04.2006 11:36:20
|
|
|
| Mul kah vanal kastil ati (ei mäleta mis ati ta oli)ja emaplaat via, sageli restardid ja peale buuti ütleb et ebastabiilsus põhjustatud videost, peale üleminekut nvidiale pole probleeme olnud
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
05.04.2006 11:42:13
|
|
|
Ho Ho
... ATi enda töötajad on lugematutes intervjuudes mõista andnud, et linuxi draiveritega tegeldakse vaid siis, kui muust aega üle jääb. Põhjenduseks tuuakse muidugi linuxi imeväikest osakaalu valdkonnas, kus oleks korralikult töötavaid graafikakiirendusega draivereid tarvis. Rage3D foorumites räägitakse pidevalt ATi draiverite käekäigust ja ega viimaste aastate jooksul midagi oluliselt paremuse poole liikunud küll ei paista olevat. Kes siiski peaga seina pehmust proovida soovivad, võiks enne tutvuda Rage3D linuxi alafoorumiga http://www.rage3d.com/board/forumdisplay.php?f=88 Üsna suur võimalus, et peale sealsete teemadega tutvumist, võib meelemuutuseks põhjust tekkida ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
05.04.2006 20:56:26
|
|
|
no mina loen siit välja, et viga VIAs, mitte ATIs... või mis? VIA on ju üldse tuntud kehva ja ebastabiilse kaubana.
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
06.04.2006 00:04:43
|
|
|
mu Gigabyte KT400 plaadi peal jooksis täiesti korralikult nii R9100 kui 9800SE@Pro
igatahes ma leian ka, et pigem asi VIA's, kui ATI's.
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oth
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2003
|
06.04.2006 12:20:14
|
|
|
| NVIDIA'l on ilusam koduleht.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.04.2006 12:44:42
|
|
|
| oth kirjutas: |
| NVIDIA'l on ilusam koduleht. |
Sellega pean nõustuma
NV lehelt leian asjad alati kiiremini üles.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fredu
HV veteran

liitunud: 06.04.2003
|
06.04.2006 14:05:11
|
|
|
| Koduleht NVl jah päris kena. Mina kasutanud nvida toodangst tnt2te ja ti4400t ja siis praegust 6600gtd. 6600ga on mul olnud driveri probleemi ja ülekuumenemine mängudes on tavaline. 9800pro samas ei kuumenen ja töötas üldse hsti, kuid driveritega sai kah vist korra jamatud. Imo mõlemad head, valin parema perf\hinna suhtega ja kumb paremat pakub, selle võtakski.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.04.2006 09:44:40
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| oth kirjutas: |
| NVIDIA'l on ilusam koduleht. |
Sellega pean nõustuma
NV lehelt leian asjad alati kiiremini üles. |
Seda jah ja üldse inffi jagatakse rohkem... ise uurisin ja puurisin ATI maj. tulemusi + üritasin uute toodete kohta leida midagi pikemalt, siis viimase osas pidin pettuma, sest ikka väga väheses koguses inffi on.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.04.2006 11:15:45
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| oth kirjutas: |
| NVIDIA'l on ilusam koduleht. |
Sellega pean nõustuma
NV lehelt leian asjad alati kiiremini üles. |
Seda jah ja üldse inffi jagatakse rohkem... ise uurisin ja puurisin ATI maj. tulemusi + üritasin uute toodete kohta leida midagi pikemalt, siis viimase osas pidin pettuma, sest ikka väga väheses koguses inffi on. |
Kas see on de ja vu või olen ma umbes-täpselt sama sõnastusega posti juba varem lugenud?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.04.2006 13:22:10
|
|
|
OT: kõik võimalik... lihtsalt ATi leht on alati kuidagi õhem olnud ja võimalik, et ma olen seda kas mujal või siin teemas ka varem maininud.
Seega üldiselt öeldes jätab nende PR töö "andmehulga" maht väga soovida. Teravust on aga tõsisema huvi korral leiad ennast ikka kusagil fännide teemas kahtlase väärtusega inffi üle otsustamas, et kas ikka on õige või mitte
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.04.2006 00:37:53
|
|
|
Eks ma veidikese aja pärast vaatan kas ja mis UT2004's muutus venna 9800se'ga
Iseenesest muidugi tore et lõpuks suudeti ka x1k seeria kaarte toetav asi välja anda kõigest umbes pool aastat peale kaarte.
[edit]
natuke peab vist ootama, pole veel portagesse jõudnud ning viimaste kogemuste järgi ei riski ma enam ATI enda installereid pruukida. Ehk home õhtul jõuan proovida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Crz
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.02.2006
|
15.04.2006 01:42:13
|
|
|
| kokku on olnud mul 3 videokaarti, 2 neist nvidiad, driverid ning üldse need settingud mis display paneli driveritega tulevad on nagu nvidial mugavamad.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
10 :: |
5 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
15.04.2006 19:19:22
|
|
|
Ma ikka ATI poolt
esiteks juba rohlem kogemusi
teiseks PAREM igas mõttes
Aga eks igalühel ole oma + ja-
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.04.2006 19:22:25
|
|
|
| cristallic kirjutas: |
teiseks PAREM igas mõttes
Aga eks igalühel ole oma + ja- |
Huvitav mis loogika järgi need kaks lauset kokku sobivad
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
15.04.2006 19:25:09
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| cristallic kirjutas: |
teiseks PAREM igas mõttes
Aga eks igalühel ole oma + ja- |
Huvitav mis loogika järgi need kaks lauset kokku sobivad  |
Selles mõttes, et ATI igal juhul parem
Aga tal on ka neid pahupooli mis Nvidial puuduvad
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
15.04.2006 19:26:46
|
|
|
cristallic, põhjendad järsku miks ikkagi "ATI igal juhul parem" on? ja räägi meile ka nendest pahupooltest
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.04.2006 19:38:31
|
|
|
| cristallic kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| cristallic kirjutas: |
teiseks PAREM igas mõttes
Aga eks igalühel ole oma + ja- |
Huvitav mis loogika järgi need kaks lauset kokku sobivad  |
Selles mõttes, et ATI igal juhul parem
Aga tal on ka neid pahupooli mis Nvidial puuduvad |
Minu loogika järgi on nii et kui üks asi on igas mõttes parem siis tal ei tohiks ju miinuseid ja halbu külgi olla.
Üldjuhul muidugi tore taolisi väiteid paremale ja vasemale loopida ilma mingisuguste tõestusmaterialide ja/või selgitusteta
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
15.04.2006 19:42:39
|
|
|
Nvidia pidi mingites peegeldustes vms parem olema.
Nvidial on parem fps.-mängudel.
Tegelikult on Nvida üldse kõvem ainult siis kui teda on võrreldud SLI-s ATI-ga
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
15.04.2006 19:45:29
|
|
|
ATi ownib Oblivionis ja hetkel muud ei pela seega igatahes ATi..
kuigi kaardiks on X700PRO aga vähemalt pelada kannatab
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
15.04.2006 19:49:20
|
|
|
Ma mõtlesin ilma Crossfire-ta ATIt
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.04.2006 19:49:29
|
|
|
| cristallic kirjutas: |
Nvidia pidi mingites peegeldustes vms parem olema.
Nvidial on parem fps.-mängudel. |
heh, miks on mul tunne et sa tegelikult ei tea millest räägid
Peegelduste kohta ei oska midagi öelda. Shadereid annab progeda nii nagu kellelegi meeldib, mõne käsitöö jookseb paremini ühe arhitektuuri peal, mõnel teise.
"Parem FPS" on üsna kahtlane näitaja kuna pole ju olemas kahelt tootjalt samu kaarte mida võrrelda. Sama hinnaklassi omad jah kuid eks neid hinnaklasse ole üsna palju ning mingit üldist keskmist on üsna keerukas leida. Eriti keerukaks teeb asja ka see et pea iga mootor jookseb eri arhitektuuril erinevalt.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
viimati muutis Ho Ho 15.04.2006 19:50:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
15.04.2006 19:50:14
|
|
|
mis krdi mõttetu võrdlus: single ATI vs nVidia SLI
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
15.04.2006 19:50:46
|
|
|
No kuule 2 Nvidiat teevad ühele ATI-le ära.
Sama moodi teevad 2 atit ühele nvidiale ära.
duh
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
15.04.2006 19:54:46
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| cristallic kirjutas: |
Nvidia pidi mingites peegeldustes vms parem olema.
Nvidial on parem fps.-mängudel. |
heh, miks on mul tunne et sa tegelikult ei tea millest räägid
Peegelduste kohta ei oska midagi öelda. Shadereid annab progeda nii nagu kellelegi meeldib, mõne käsitöö jookseb paremini ühe arhitektuuri peal, mõnel teise.
"Parem FPS" on üsna kahtlane näitaja kuna pole ju olemas kahelt tootjalt samu kaarte mida võrrelda. Sama hinnaklassi omad jah kuid eks neid hinnaklasse ole üsna palju ning mingit üldist keskmist on üsna keerukas leida. Eriti keerukaks teeb asja ka see et pea iga mootor jookseb eri arhitektuuril erinevalt. |
See teema jah minu jaoks nati nigel....
Aga minu meelest ei annagi tegelt kahe erineva videokaardi tehnoloogiat võrrelda mootorite arhitektuuriga....
Seda saab katsetada ainult testides....kus võrreldakse kasutatvus võimalusi ja üldse mida annab teha...
Ainult nii saab teha kindlaks kumb on parem, ja niipalju kui mina olen neid näinud siis ikka ATI on üle
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
15.04.2006 19:56:58
|
|
|
| cristallic kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| cristallic kirjutas: |
Nvidia pidi mingites peegeldustes vms parem olema.
Nvidial on parem fps.-mängudel. |
heh, miks on mul tunne et sa tegelikult ei tea millest räägid
Peegelduste kohta ei oska midagi öelda. Shadereid annab progeda nii nagu kellelegi meeldib, mõne käsitöö jookseb paremini ühe arhitektuuri peal, mõnel teise.
"Parem FPS" on üsna kahtlane näitaja kuna pole ju olemas kahelt tootjalt samu kaarte mida võrrelda. Sama hinnaklassi omad jah kuid eks neid hinnaklasse ole üsna palju ning mingit üldist keskmist on üsna keerukas leida. Eriti keerukaks teeb asja ka see et pea iga mootor jookseb eri arhitektuuril erinevalt. |
See teema jah minu jaoks nati nigel....
Aga minu meelest ei annagi tegelt kahe erineva videokaardi tehnoloogiat võrrelda mootorite arhitektuuriga....
Seda saab katsetada ainult testides....kus võrreldakse kasutatvus võimalusi ja üldse mida annab teha...
Ainult nii saab teha kindlaks kumb on parem, ja niipalju kui mina olen neid näinud siis ikka ATI on üle |
kakoi mootorite arhitektuuriga???
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
15.04.2006 20:01:41
|
|
|
| Frankie666 kirjutas: |
| cristallic kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| cristallic kirjutas: |
Nvidia pidi mingites peegeldustes vms parem olema.
Nvidial on parem fps.-mängudel. |
heh, miks on mul tunne et sa tegelikult ei tea millest räägid
Peegelduste kohta ei oska midagi öelda. Shadereid annab progeda nii nagu kellelegi meeldib, mõne käsitöö jookseb paremini ühe arhitektuuri peal, mõnel teise.
"Parem FPS" on üsna kahtlane näitaja kuna pole ju olemas kahelt tootjalt samu kaarte mida võrrelda. Sama hinnaklassi omad jah kuid eks neid hinnaklasse ole üsna palju ning mingit üldist keskmist on üsna keerukas leida. Eriti keerukaks teeb asja ka see et pea iga mootor jookseb eri arhitektuuril erinevalt. |
See teema jah minu jaoks nati nigel....
Aga minu meelest ei annagi tegelt kahe erineva videokaardi tehnoloogiat võrrelda mootorite arhitektuuriga....
Seda saab katsetada ainult testides....kus võrreldakse kasutatvus võimalusi ja üldse mida annab teha...
Ainult nii saab teha kindlaks kumb on parem, ja niipalju kui mina olen neid näinud siis ikka ATI on üle |
kakoi mootorite arhitektuuriga??? |
Saadan sulle msn-s ühe PDF-i kus on kõik ära seletatud mootorite arhitektuurist
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.04.2006 10:41:17
|
|
|
Tundub et draiveritega läheb veel aega, parimal juhul saan testida alles järgmine nädal.
Nii kaua võite vaadata teiste inimeste teste:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=442&num=6
Ok, quake on küll NV'le optimaalsem kuid kas tõesti on siis kiirusevahe 6800GT vs x1800XL ~4x NV kasuks? Vahe x1300pro ja x1800XL'i vahel on samuti kuidagi väiksevõitu.
Kas mitte pole huvitav, et x800XL, x1300pro ja x1800XL on enam-vähem sama kiired?
Neid teste vaadates paneb mõtlema kas on mõtet üldse osta x1800xl kui ~4x odavama hinnaga saab x1300pro mis paaris kohas isegi kiirem on
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
16.04.2006 10:53:03
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Neid teste vaadates paneb mõtlema kas on mõtet üldse osta x1800xl kui ~4x odavama hinnaga saab x1300pro mis paaris kohas isegi kiirem on  |
seda siis linuxi kasutajana
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.04.2006 10:55:11
|
|
|
Seda küll
Loomulikult iga vähegi 3D'ga tegelev Linuxi kasutaja ostaks nagunii suuremat mõtlemata NV
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
20.04.2006 22:57:08
|
|
|
nvidia 6600gt käib küll aga ise ka ikka rhkem ATI fann
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kazpar
HV vaatleja
liitunud: 11.04.2003
|
20.04.2006 23:10:13
|
|
|
Pooldan ATI-t (kuna olen radeon 9600pro omanik)
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
24.04.2006 14:06:37
|
|
|
Kui keegi vajab oma ATI põhjasilla ning ULI lõunasillaga mobo jaoks draivereid siis neid saab siit: http://www.nvidia.com/page/uli_drivers.html
Huvitav mida ATI sellest arvab et tema brändiga vidinatele peab draivereid otsima konkurendi kodukalt
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.04.2006 20:56:26
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Loomulikult iga vähegi 3D'ga tegelev Linuxi kasutaja ostaks nagunii suuremat mõtlemata NV  |
siia otsa - sobib imehästi
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
28.04.2006 22:57:06
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Loomulikult iga vähegi 3D'ga tegelev Linuxi kasutaja ostaks nagunii suuremat mõtlemata NV  |
siia otsa - sobib imehästi  |
He-he kas siin toimus ka mingi vaidlus Ati üle????
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
28.04.2006 23:17:44
|
|
|
| cristallic kirjutas: |
He-he kas siin toimus ka mingi vaidlus Ati üle????
|
Vaidlust niipalju, et ühemeelselt nõustuti, et ATI ja Linux ei sobi kokku (duh....)
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cristallic
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2005
|
29.04.2006 02:08:29
|
|
|
| duh what???.....ma lihtsalt tulin ja panin väikse küsimus punkti otsa juttu jätkuks
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2006 08:28:28
|
|
|
Ma olen kusagil netis näinud tabelit uuemate kaartide teoreetilisest matemaatika arvutamise võimest... keegi äkki leiab selle üles... ise leidsin selle pool koba peale hoopis teisi asju otsides ja nüüd pole uuesti kätte sattunud.
X1800XT ja 7800GTX kohta ma leidsin... aga huvitaks rohkem...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
29.04.2006 10:46:57
|
|
|
| cristallic kirjutas: |
| duh what???.....ma lihtsalt tulin ja panin väikse küsimus punkti otsa juttu jätkuks |
Duh seda, et Ati ja Linux ei sobi kokku ja iga loll teab seda ja selle üle käis diskussioon, mis sai alguse Ho Ho postitatud diagrammist, mis näitas Q4 performancet Linuxi all Ati ja NV kõvemate kaartidega
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.04.2006 11:41:23
|
|
|
Too postitus millest räägitakse on siin kui peaks huvitama:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2736389#2736389
Magic, mis sa selle teoreetilise arvutusvõimsusega peale hakkad? x1900 on teoreetiliselt 3x kiirem kui x1800 kuid kui reaalelus tuleb 300% asemel 25% vahe sisse samal taktil on isegi hästi läinud
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2006 11:58:54
|
|
|
| tänud... lihtsalt teoreetiline huvi + üritan enda jaoks viimase aja tippkaarte + suundi ja seoseid selgeks teha...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|