|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
11.03.2006 23:31:06
Mõtte teel juhitav klaviatuur |
|
|
link :: minut.ee
MP3 litsentseerinud Fraunhofferi instituut on saanud valmis järgmise huvitava asjaga - nimelt on Cebitil väljas mõtte teel juhitav klaviatuur ehk Berlin Brain-Computer Interface (BBCI). Masin teeb võimalikuks trükkida sõnumeid ekraanile, kasutades selleks kursori liikumist. Kasutaja peab selleks peas hoidma sensoreid täis pikitud mütsikest, mis tõlgitseb arvutile EEG muutusi.
Väidetavalt võib seadet kasutama õppida 20 minutiga, läbides 150 kursori liigutamisprotseduuri. Arvuti "õpib" kasutaja reaktsioone teatud kombinatsioonidele ning oskab vastavalt sellele kuvada sümboleid. Kasutajate sõnul on kogemus erakordne ning kummaline. Järgmiseks loodetakse arendada mütsike, mis ei pea otse vastu peanahka olema, kuna praegune lahendus ajab sügelema ja on pikaaegsel testimisel ebamugav. Lahendus peaks tooma kergenduse amputeeritutele ja halvatutele, andes jälle võimaluse suhelda lihtsamini. Uudist edastas minut.ee vahendusel newscientist.com
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
11.03.2006 23:31:12
|
|
|
Nagu öeldakse, laiskus on edasiviiv jõud kõik tuleb teha nii mugavaks ja vähe pingutust nõudvaks kui vähegi võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anonymic
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2004
|
11.03.2006 23:32:19
|
|
|
väga huvitav asi
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
11.03.2006 23:40:41
|
|
|
| heh algul vaatasin et tüübil lahe songa...
|
|
| Kommentaarid: 223 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
12.03.2006 03:23:54
|
|
|
pealehel "MP3 piixentseerinud"
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristoka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2004
|
12.03.2006 10:25:25
|
|
|
Ei tea,mind see asjandus eriti ei huvita,kuna oskan juba ise kiirelt kirjutada,siis pole sellel erilist vajadust.Eks iga üks ise otsustab,Aga mis selle asja hind on?
Kristo
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomusser
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2005
|
12.03.2006 10:36:46
|
|
|
Vaat pelada oleks m6tte teel tuus
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristoka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2004
|
12.03.2006 10:42:50
|
|
|
Mängid cs ja siis mõtled,sihin pähe ja ongi kuul peas
KRisto
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spikhoff
HV veteran
liitunud: 26.01.2005
|
12.03.2006 11:53:49
|
|
|
kristoka, paari aasta pärast kõik mängud n.ö mõttega juhitavad... imho
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristoka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2004
|
12.03.2006 12:00:30
|
|
|
Eks seda me näe
Kristo
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
12.03.2006 12:07:07
|
|
|
| kristoka kirjutas: |
Ei tea,mind see asjandus eriti ei huvita,kuna oskan juba ise kiirelt kirjutada,siis pole sellel erilist vajadust.Eks iga üks ise otsustab,Aga mis selle asja hind on?
Kristo |
Pmst olen KRISTOKA-ga ühel arvamusel,no nii laisaks enam minna ei saa
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
12.03.2006 12:30:36
|
|
|
Keskmise inimese kirjutamiskiirus on ~30 sõna minutis, lugemiskiirus ~500 sõna minutis; rekordiline kirjutamiskiirus ~300 sõna minutis ja rekordiline lugemiskiirus ~5000 sõna minutis. Antud seade võiks keskmist kirjutamiskiirust ideaalis pea kümnekordistada...
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gemini
HV Guru
liitunud: 03.12.2001
|
12.03.2006 12:48:16
|
|
|
| Norht Chilean G kirjutas: |
| lugemiskiirus ~500 sõna minutis |
Ise ka tead, mida räägid? Keskmine lugemiskiirus on kusagil seal 300 kandis ja selles 5000-s ma ka kahtlen sügavalt.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristoka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2004
|
12.03.2006 13:01:53
|
|
|
Mõnel on siis Harry Potteri viimast osa vaja ainult 2 tundi lugeda
Kristo
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vots
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2002
|
12.03.2006 13:24:48
|
|
|
| kutsa99 kirjutas: |
| kristoka kirjutas: |
Ei tea,mind see asjandus eriti ei huvita,kuna oskan juba ise kiirelt kirjutada,siis pole sellel erilist vajadust.Eks iga üks ise otsustab,Aga mis selle asja hind on?
Kristo |
Pmst olen KRISTOKA-ga ühel arvamusel,no nii laisaks enam minna ei saa  |
Mõttetu jutt.....see polegi ju tavainimesele mõeldud....ise olen ratastoolis ja näpud ei tööta, toksin ühe näpuga...minusugustele inimestele väga tarviline asi.......pole mõtet asju aint enda mätta otsast vahtida
_________________ Põhiline on leida paat. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
12.03.2006 13:26:21
|
|
|
| vots kirjutas: |
| kutsa99 kirjutas: |
| kristoka kirjutas: |
Ei tea,mind see asjandus eriti ei huvita,kuna oskan juba ise kiirelt kirjutada,siis pole sellel erilist vajadust.Eks iga üks ise otsustab,Aga mis selle asja hind on?
Kristo |
Pmst olen KRISTOKA-ga ühel arvamusel,no nii laisaks enam minna ei saa  |
Mõttetu jutt.....see polegi ju tavainimesele mõeldud....ise olen ratastoolis ja näpud ei tööta, toksin ühe näpuga...minusugustele inimestele väga tarviline asi.......pole mõtet asju aint enda mätta otsast vahtida  |
ma ei mõelnud puudega inimesi,nendele muidugi on see väga hea asi,aga inimene kellel kõik asjad on TÖÖKORRAS.......
ahh ise teate,oma raha
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vots
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2002
|
12.03.2006 13:28:24
|
|
|
peace
_________________ Põhiline on leida paat. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riff
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2003
|
12.03.2006 14:07:54
|
|
|
idee on hea ja tulevikuväljavaated positiivsed. Ise ootaks aega, mil paned mingi vidina laua peale või pähe ja kogu juhtimine toimub mõtte kaudu. Enam ei oleks vahet, kus seda kasutada, PC või auto "roolis" või kus iganes. Paras ulme tõotab tulla aga inimesed arenevad, samas ka mõttemaailm ja arusaam normaalsusest muutuvad pidevalt!
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristoka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2004
|
12.03.2006 16:31:21
|
|
|
IMO seda küll et puudega inimesele oleks see ju täielik luksus,aga tava kasutajana ei ostaks!
Kristo
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
12.03.2006 17:01:13
|
|
|
| gemini kirjutas: |
| Norht Chilean G kirjutas: |
| lugemiskiirus ~500 sõna minutis |
Ise ka tead, mida räägid? Keskmine lugemiskiirus on kusagil seal 300 kandis ja selles 5000-s ma ka kahtlen sügavalt. |
Seni kuni pole defineeritud arusaamisprotsenti, tekstitüüpi ja valikurühma, pole mõtet keskmist vaidlustama hakata. Lisaks võiks aRSVP, RSVP kasutamisega suhteliselt lihtsalt näidata kõrgemat keskmist kui 500 sõna minutis pea igas valikurühmas.
Aga eks proovige ise järele:
http://www.urbanmonastery.com/rsvp
Emakeele jaoks võiks sobilik kiirus olla ~1000-1200 sõna minutis.
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Craft
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.12.2002
|
13.03.2006 00:03:45
|
|
|
| See avab ju laisale IRC sõltlusele täiesti uue dimensiooni. Wireless kb abil pole enam ammu vaja voodist välja tulla, aga nüüd ei tarvitse isegi liigutada.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-vodafone-
HV Guru

liitunud: 26.04.2005
|
13.03.2006 00:07:53
|
|
|
Kuramuse hea müts
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
13.03.2006 00:09:53
|
|
|
| see toode polegi ju tavakasutajatele suunatud. keegi ei ole küsinud, kas TEIE kui tavakasutajad seda ostaksite.
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
13.03.2006 10:08:26
|
|
|
See on ülimõnus avastus imo...
Need kes ytlevad et jama, võite ennast võrrelda vanainimesega kes ütleb et mobiili pole vaja...
See on mugavus, kuigi praegu robustne, võib tulevikku väga palju muuta....
Vb tehakse mingi kiip vms mis bluetoothiga näiteks mobiili ühendatav, saad juhtida mõtte teel mobiili...
Samas võid sa selle ühendada arvutisse, telekapuldina kasutada, teises toas kohvimasina sisse lülitada või mida iganes...
Ja noh, keegi ei käsi kasutada, kes pole laisk vahetab praegugi telekal kanalit käsitsi
ps. et teaksite, tehti telekapult alguses liikumisvaegusega inimestele.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kustav
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
13.03.2006 12:32:32
|
|
|
| R A T kirjutas: |
See on ülimõnus avastus imo...
Need kes ytlevad et jama, võite ennast võrrelda vanainimesega kes ütleb et mobiili pole vaja...
See on mugavus, kuigi praegu robustne, võib tulevikku väga palju muuta....
Vb tehakse mingi kiip vms mis bluetoothiga näiteks mobiili ühendatav, saad juhtida mõtte teel mobiili...
Samas võid sa selle ühendada arvutisse, telekapuldina kasutada, teises toas kohvimasina sisse lülitada või mida iganes...
Ja noh, keegi ei käsi kasutada, kes pole laisk vahetab praegugi telekal kanalit käsitsi
ps. et teaksite, tehti telekapult alguses liikumisvaegusega inimestele. |
Me peame tänama siis invaliite igaljuhul tore kui selliseid asju arendatakse.
_________________ Kogun protsessoreid  |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
160 |
|
| tagasi üles |
|
 |
allu22
HV kasutaja
liitunud: 11.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
15.03.2006 22:49:49
|
|
|
huvitav mis juhtub kui peaks närvis või väsind või juuatäis olema selle kasutamise ajal?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
16.03.2006 00:14:51
|
|
|
| R A T kirjutas: |
huvitav mis juhtub kui peaks närvis või väsind või juuatäis olema selle kasutamise ajal?  |
järgmine hommik käsitsi format c:
aga jah - "taking gaming headsets to a new level"
a põmst ise kämbiks sellega vannis ja vahiks vabalt mõnda vilmi, passiks netis (selle tulevase kõrgema taseme omaga)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
16.03.2006 00:18:57
|
|
|
| R A T kirjutas: |
..
ps. et teaksite, tehti telekapult alguses liikumisvaegusega inimestele. |
Kuna esimesed tehti juhtmega puldid, oleks normaalse liikuvusega sinna juhtmetesse kinni ju jäänud
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
16.03.2006 09:04:03
|
|
|
töökaaslane pani paraja pirni, et "kuidas mida kuradit sellega teha, kirjutades tulevad vead sisse"
ma ütlesin "siis mõtled, backspace backspace"
Ta sellepeale ütles, "a kurat siis ta kirjutab seda ka ju"
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
16.03.2006 09:27:23
|
|
|
Minu nägemus tulevikust: Seda tajuedastustehnoloogiat arendatakse edasi nii et see pole enam ebamugav (kiivrit pole) ning küll pannakse ta ka tagurpidi käima, st pilti kuvatakse otse ajju. Seega pole vaja klaviatuuri, hiirt, monitori, kõlareid jms. Protsessorid arenevad nii kaugele, et on võimelised töötama biovoolude toimel. Solidstate mälumahud suurenevad praegugi juba ning on tõenäoline et 1mm2 suuruse kiibi sees on kunagi 100G. WiFi areneb, võimalik et tulevad uued tehnoloogiad (mõne teise eksistensi tasandi kaudu kommunikeerimine vms). Nii et lõpuks on sul kõrva taga selline pisike julla, suur andmekandja ja suhtlusvahend. Videokaarte pole vaja sest aju tööd saab ju simuleerida nii et mälestustes olevad pildid manada ette nii et sa justkui olekski seal. St ei ole vaja renderdada 3D'd, vaid aju ise loob pildi, selle järgi mida ta nägema peaks. Mängudes on siis kindlasti võimalik tekitada valuaistinguid. Filmides edastada lõhna, füüsilist kontakti, nagu näiteks tuul, vihm jms. Kõige pluss on see et energia tarbe saab vähendada mitmetuhandekordselt ning elamused viia teisele tasemele. Võite küll ajada vastu et seda ei tule jms aga minu arvates oleks see normaalne lihtsalt.
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
16.03.2006 13:04:20
|
|
|
| tsitaat: |
Masin teeb võimalikuks trükkida sõnumeid ekraanile, kasutades selleks kursori liikumist
|
Lugege palun tähelepanelikumalt, mis kirjas on, mitte ärge fantaseerige siin
mõtete lugemisest
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
16.03.2006 21:24:32
|
|
|
ehk siis avaksid silmad ja vaataksid pilti, ehk seal ka see kursor näha?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
21.03.2006 07:03:31
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| Minu nägemus tulevikust: Seda tajuedastustehnoloogiat arendatakse edasi nii et see pole enam ebamugav (kiivrit pole) ning küll pannakse ta ka tagurpidi käima, st pilti kuvatakse otse ajju. Seega pole vaja klaviatuuri, hiirt, monitori, kõlareid jms. Protsessorid arenevad nii kaugele, et on võimelised töötama biovoolude toimel. Solidstate mälumahud suurenevad praegugi juba ning on tõenäoline et 1mm2 suuruse kiibi sees on kunagi 100G. WiFi areneb, võimalik et tulevad uued tehnoloogiad (mõne teise eksistensi tasandi kaudu kommunikeerimine vms). Nii et lõpuks on sul kõrva taga selline pisike julla, suur andmekandja ja suhtlusvahend. Videokaarte pole vaja sest aju tööd saab ju simuleerida nii et mälestustes olevad pildid manada ette nii et sa justkui olekski seal. St ei ole vaja renderdada 3D'd, vaid aju ise loob pildi, selle järgi mida ta nägema peaks. Mängudes on siis kindlasti võimalik tekitada valuaistinguid. Filmides edastada lõhna, füüsilist kontakti, nagu näiteks tuul, vihm jms. Kõige pluss on see et energia tarbe saab vähendada mitmetuhandekordselt ning elamused viia teisele tasemele. Võite küll ajada vastu et seda ei tule jms aga minu arvates oleks see normaalne lihtsalt. |
ja peale seda sureb inimkond välja (tirid porni ja seksid endaga või enda ajuga või midaiganes...)
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
21.03.2006 09:20:18
|
|
|
| mtimmo kirjutas: |
| v6sa kirjutas: |
| Minu nägemus tulevikust: Seda tajuedastustehnoloogiat arendatakse edasi nii et see pole enam ebamugav (kiivrit pole) ning küll pannakse ta ka tagurpidi käima, st pilti kuvatakse otse ajju. Seega pole vaja klaviatuuri, hiirt, monitori, kõlareid jms. Protsessorid arenevad nii kaugele, et on võimelised töötama biovoolude toimel. Solidstate mälumahud suurenevad praegugi juba ning on tõenäoline et 1mm2 suuruse kiibi sees on kunagi 100G. WiFi areneb, võimalik et tulevad uued tehnoloogiad (mõne teise eksistensi tasandi kaudu kommunikeerimine vms). Nii et lõpuks on sul kõrva taga selline pisike julla, suur andmekandja ja suhtlusvahend. Videokaarte pole vaja sest aju tööd saab ju simuleerida nii et mälestustes olevad pildid manada ette nii et sa justkui olekski seal. St ei ole vaja renderdada 3D'd, vaid aju ise loob pildi, selle järgi mida ta nägema peaks. Mängudes on siis kindlasti võimalik tekitada valuaistinguid. Filmides edastada lõhna, füüsilist kontakti, nagu näiteks tuul, vihm jms. Kõige pluss on see et energia tarbe saab vähendada mitmetuhandekordselt ning elamused viia teisele tasemele. Võite küll ajada vastu et seda ei tule jms aga minu arvates oleks see normaalne lihtsalt. |
ja peale seda sureb inimkond välja (tirid porni ja seksid endaga või enda ajuga või midaiganes...) |
| ot: |
ning varsti peab juba ajule metsiku radika peale aretama |
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
21.03.2006 10:04:28
|
|
|
| mtimmo kirjutas: |
ja peale seda sureb inimkond välja (tirid porni ja seksid endaga või enda ajuga või midaiganes...) |
wtf? sinusugused vist jah
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
21.03.2006 12:36:13
|
|
|
mtimmo paistab üldse oma postitustega silma
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
21.03.2006 19:05:33
|
|
|
eks paistab.
matrixi on keegi näinud?
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
21.03.2006 19:39:38
|
|
|
| mtimmo kirjutas: |
eks paistab.
matrixi on keegi näinud?  |
ma arvan et enamus ahvidest on matrixi näinud, mis siis?
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
21.03.2006 20:20:44
|
|
|
see asi lõpeb samamoodi, inimene istub mingis progammis, räägib seal oma tuttavate sõpradega, kodus muud pole kui arvuti peas ja toidutoru suus
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
21.03.2006 22:29:12
|
|
|
ja mis seal halba oleks? kui on valida kahe halva vahel siis vali uuem
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rick
HV vaatleja
liitunud: 16.03.2005
|
23.03.2006 17:18:06
|
|
|
| Aga siis võiks selle asja ju vastupidiseks suunata - kiip ütleb sulle mida teha. Näiteks enne tööle minekut paned kiibile "programmi peale" ning teed terve tööpäeva sellised liigutusi mida see sul teha käsib, ilma, et ise peaksid oma ajukest liigutama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spikhoff
HV veteran
liitunud: 26.01.2005
|
23.03.2006 17:19:38
|
|
|
Rick, aga mis asja point nagu oleks?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
23.03.2006 17:37:51
|
|
|
| Rick kirjutas: |
| Aga siis võiks selle asja ju vastupidiseks suunata - kiip ütleb sulle mida teha. Näiteks enne tööle minekut paned kiibile "programmi peale" ning teed terve tööpäeva sellised liigutusi mida see sul teha käsib, ilma, et ise peaksid oma ajukest liigutama. |
Selleks on robotid. Minu tuleviku nägemus vol2: Energia ning suhtluskanalid on vabad ning kõigile kätte saadavad. Esimese puhul cold fusion, zero point energy või mõni muu (vähe sisse, palju välja). Energia ammutamiseks kasutatav seade on väiksem kui 1*1*1 cm -> igal inimesel on oma personaalne igavene aku. Moblas, kellas, läpakas, pdas, milles iganes. Info vahetus käib mõne teise eksistentsi tasandi kaudu (valgusest kiirem). Kõiki vähegi programmeeritavaid töid teevad (bio)robotid. Kuna energia on vaba ja seda saab korraga kasutada sitaks suurtes hulkades, saab tõepoolest sitast saia teha. Ühest otsast kallad vett sisse, arvuti juhitud seadeldis tuumasünteesib vajalikud ained (süsinik, lämmastik, väävel) ning laseb molekuli haaval kokku su saia. Söök võib olla arvutis mõnesaja terabaidiste failidena, vajaduse korral lased masinal sünteesida seda lihtsalt. Sõdu ei peeta kuna pole vaja, praegu põhiline sõdade põhjus on nafta -> energia. Autod kui üldse sellised sõidavad samuti vaba energia tehnoloogiatel. Inimestel on tohutult vaba aega et millegi loomingulisega tegelemiseks. Ja mis kõige lahedam - see kõik on võimalik isegi praegu, aga paraku naftatööstus keerab taha kõigile, ilma et inimesed isegi sellest aru saaks.
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spikhoff
HV veteran
liitunud: 26.01.2005
|
23.03.2006 17:50:32
|
|
|
v6sa, ...
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
23.03.2006 18:53:39
|
|
|
v6sa maailmanägemus on ikka megaoptimistlik, minu mõttelend liigub rohkem nafta lõppmise lähenemisel tekkiva kaose radadele, kus naftasaadusi (ja gaasi) jagub vaid väikesele eliidile, kes jaksab selle eest maksta. Uued naftast mittesõltuvad tehnoloogiad (siia alla ei kuulu hübriidid, mis siiski bensiini/diislit/gaasi kasutavad) on samuti ülikallid, jäädes tavakodanikele kättesaamatutesse kõrgustesse. Transpordisüsteemi hävinedes tekib massiline tööpuudus. jne jne
Eliit elab luksuses nagu varem, vaesem kontingent kukub põhimõtteliselt tagasi kiviaega (ok, see ülepingutatud, aga elukvaliteet kukub märgatavalt).
Hetkel pole aega pikemalt mõtiskleda, ehk mõni teinekord jätkab. järjejutt vms...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
23.03.2006 22:14:05
|
|
|
eix666 kirjuta amule'sse "free energy" ning tõmba otsingute alt mõni film. Avardad oma silmaringi ning hakkad tõenäoliselt teistmoodi ka mõtlema.On töötavaid JA effektiivseid vaba energia lahendusi. a'la katseklaasis cold fusion.Mingi tüüp ehitas mingi spets elektromagnet laine sagedusel töötava kiirguri, mis pmst lammutas aatomid ära, ala viid aatomi tuuma resonantsi (väikese energiaga) mille lõpuks see laguneb (vabaneb palju enerigat). Videos näitas ka kuidas puu oli muutunud metalliks. Mõned viimase aja "avastused" on tegelikul ammu tehtud, aga tollal oleks mõjutanud nt söetööstust.
PS. filmide koha pealt pole mõtet rääkidagi autorikaitsest kuna filmis sisalduv info on veel kallim
LISA: Võtame tagurpidi: Piraaditakse kõige rohkem muusikat ning filme. Milleks tehakse filme ja muusikat? Jõuame otsapidi sinna et autor vajab raha et saada söönuks ning toa soojaks. Ütleme nii et energia allikas on sul olemas, igavene, soojendab tuba, söönuks saad ka -> Kõik vajalik on olemas. Vaba aja võib nüüd kulutada niisama muusika/filmide tegemiseks. Autoril pole tegemise ajal stressi -> valminud teos on kvaliteetsem. Põhi laks on siiski need sigarit mahvivad ülesöönud mänedzerid ja muud õhu müüjad, kes imevad praegu muusika tegemisel räigelt suure protsendi omale tasku. Filmi tegemisel omad tegelased. Tarkvara tegemisel kommertssofti tegijad jms kräpp. Otsapidi ma tahan sinna jõuda et inimesed peaksid avatumalt mõtlema. Informatsioon vabaks, energia vabaks, kommunikatsioon vabaks - open source igale poole. Kõige ilmekam näide on ehk see et me oleme Eesti Energia, Elioni ja Microsofti orjad. Tulevikuna ma näen seda et need kõik surevad välja.
* USAs asuvad root DNS serverid, oletame et me areneme nii kaugele et asustame planeete teistes galaktikates ning vastav kommunikatsioon toimib ka. Kahtlen et "DNS serverid" siis üldse olemas on sellisel kujul ja kui ongi siis kindlasti mitte ühte kohta koondatuna. Vaba informatsioon -> detsentrialiseeritus
Vaadake siia: http://lenr-canr.org/
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy90
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2004
|
29.03.2006 14:35:28
|
|
|
väga tore sellist omada, eriti kui enam peas ei peaks kah olema, ärkaks lihtsalt ülesse, paneks mõttes winampi käima, reguleeriks maja ventilatsiooni vastavalt tundele, autos vahetaks raadiojaama avaks aknaid. iseenesest väga hea asi. eks ta selline luksus ole, aga sinna poole me ju liigumegi
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|