Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Miks panete positiivseid kommentaare "hea" ostu eest? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 19.03.2006 19:22:07 vasta tsitaadiga

aga kullake, ütle mulle palun, mille põrgu pärast ma peaksin Sulle enne kaupa nägemata raha kandma? icon_lol.gif

kordan veel, et nii või naa on tegemist usaldusega ning tingimusi saab esitada see,kes on jõupositsioonil:
1. kui Sul on kaup, mida teine hirmsasti tahab, siis saad nõuda talt ettemaksu- see, kas kedanik ka maksab, sõltub sellest, kuidas ta sind usaldab ning kui vajalik see kaup talle ikkagi on (kas kaalub riski üles)
2. kui Sina oled ostja ja oled nõus diiliga, millega teised nõus pole (kõrgem hind, ooteaeg, kauba teadmatu seisukord..),saad nõuda kauba enne saatmist (kedanikul tuleks teisiti kannatada soovimatut kahju) ja seljuhul otsustab kauba omanik, kas võetav risk kaalub üles tulu..

ähh mis ma siin ikka.. ilmselt saad juba ise kah edukalt aru, milles point aga jäärapäisus ei luba lihtsalt teistel viimast sõna öelda ja seetõttu otsid vabandusi..
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rt
HV kasutaja
rt

liitunud: 17.07.2004




sõnum 19.03.2006 19:33:40 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:

Alati tasub vaadata - kes on andnud need 10 positiivset. Kui kõik uued kasutajad siis on samahea kui neid kommentaare polekski.
Kui on HV Aktivistid - HV Gurud andnud, siis on tunduvalt "tugevam roheline"


Mille poolest HV Aktivistide -HV Gurude antud positiivsed kommentaarid peaks tunduvalt "tugevam roheline" olema?
HV Aktivistide -HV Gurude poolt positiivselt kommenteeritud kasutajaga tekkinud probleemid ei ole sugugi rohelisemad kui uue kasutajaga tekkinud probleemid.
Lugedes HV Aktivistidele -HV Gurudele antud kommentaare siis võib sealt lugeda rohkelt pugejalikke kommentaare: Tubli Moderaator!!!
Saab Kõigega alati hakkama jne.
Ma saan aru,et mõned inimesed on loomult edevad aga sellegipoolest võiks HV Aktivistid -HV Gurud teile antud kommentaarid üle vaadata, puhastada ja jätta äriliste tehingute eest saadud kommentaarid.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xanadu
HV kasutaja
Xanadu

liitunud: 04.09.2005




sõnum 19.03.2006 20:00:55 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
ok ok, Kännu... Teema siiski rohelised kommentaarid....
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 19.03.2006 20:05:51 Re: Miks panete positiivseid kommentaare "hea" ostu eest? vasta tsitaadiga

Xanadu kirjutas:
Positiivseid kommentaare peaks andma vaid positiivse kogemuse eest MÜÜGI puhul, ehk siis kui müüja on aus..
aga mitte sellele, kes teilt ilusti kauba ära ostis....

ma arvan et see pole päris õige..
kui ma olen ikkagi maksnud kauba eest ja käru ei pane müüjale siis miks ei või ta mulle panna positiivset kogemust.
näiteks minu positiivsed on kõik ostude eest, ma ise pole midagi veel myynud.
ja kui ma midagi ostan siis müüja näeb et ma olen rahad ilusti ära maksnud ja ei jobuta asjaga- siis ta näiteks valiks ju eeldatavasti enne minu kui mingi negatiivse selli v ilma kommentaarideta venna kellele müüa.

nagu eelpool mainitud on ostu-myygitehing ikkagi kahepoolne tegevus ja mõlemad pooled saavad kas negatiivse v positiivse ärikogemuse.
igayks vastutab ise selle eest kui palju ta tausta vaatas.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 19.03.2006 20:21:56 vasta tsitaadiga

näiteks minu profiilis on sõbra positiivne, keda terve elu tundnud. oletame, et keeran kellelegi käru, siis see sõber saab pakkuda vajalikku infot, mis viib minu tabamiseni. minu silmis kasulik kommentaar icon_rolleyes.gif
või kui olen mõne vana HV'lasega korduvalt kohtunud (äri, pidu, misiganes), kes teab-tunneb mind, siis tema kommentaar äratab usaldust, ja ma pole ainus kes nii arvab.
üleüldse minu silmis on kommenteerimine asi, mis aitab siin foorumis selgusele jõuda kas inimene on pädev, kas siis äris või foorumis endas. kui ma ikka loen, et inimene teab näiteks Linux'ist palju, siis ma seda inimest ka usun...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rt
HV kasutaja
rt

liitunud: 17.07.2004




sõnum 19.03.2006 20:34:56 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
näiteks minu profiilis on sõbra positiivne, keda terve elu tundnud. oletame, et keeran kellelegi käru, siis see sõber saab pakkuda vajalikku infot, mis viib minu tabamiseni. minu silmis kasulik kommentaar icon_rolleyes.gif


Minu silmis ei ole selline kommentaar millegipoolest kasulik.
Sõber on sul lihtsalt halb kui sind kohe maha müüb.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 19.03.2006 20:43:28 vasta tsitaadiga

rt kirjutas:
TanElofJ kirjutas:

Alati tasub vaadata - kes on andnud need 10 positiivset. Kui kõik uued kasutajad siis on samahea kui neid kommentaare polekski.
Kui on HV Aktivistid - HV Gurud andnud, siis on tunduvalt "tugevam roheline"


Mille poolest HV Aktivistide -HV Gurude antud positiivsed kommentaarid peaks tunduvalt "tugevam roheline" olema?


"tugevam" kui uute kasutajate oma selles varikontode suhtes. Kui HV Aktivistide -HV Gurud või lihtsalt kaua liikmeks olnud inime kommenteerib siis on suhteliselt kindel, et pettur ennast varikontodega taevani ei kiida.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2006 20:49:23 Re: Miks panete positiivseid kommentaare "hea" ostu eest? vasta tsitaadiga

Xanadu kirjutas:
Miks panete positiivseid kommentaare "hea" ostu eest?
See ju rikub kogu mõtte ära. Positiivseid kommentaare peaks andma vaid positiivse kogemuse eest MÜÜGI puhul, ehk siis kui müüja on aus..

aga mitte sellele, kes teilt ilusti kauba ära ostis....


ostumyygi tehingus osaleb kax poolt, kui mõlemad omaltpoolt kõik teevad et tehing ilusti sujux siis mix mitte kommentaar lisada? mõttetud on hoopis need kommentaarid kus antaxe positiivne mingi gmaili konto jagamise vms...
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 19.03.2006 20:51:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mõttetud on hoopis need

... kui antakse positiivne kommentaar petturile, minu arvates.

Probleemile lahendus - ärge pange petturitele positiivseid kommentaare.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 19.03.2006 20:52:08 vasta tsitaadiga

rt kirjutas:
arm2004 kirjutas:
näiteks minu profiilis on sõbra positiivne, keda terve elu tundnud. oletame, et keeran kellelegi käru, siis see sõber saab pakkuda vajalikku infot, mis viib minu tabamiseni. minu silmis kasulik kommentaar icon_rolleyes.gif


Minu silmis ei ole selline kommentaar millegipoolest kasulik.
Sõber on sul lihtsalt halb kui sind kohe maha müüb.

aga kui ma ei ole selline inimene, kelleks sõber mind pidas?
ja kasvõi võimuorganid saaksid sõbralt palju rohkem infot minu kohta, kui näiteks vanematelt, kes ei tea pooltki seda, mida iga päev teen...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2006 21:28:25 vasta tsitaadiga

Polegi seda teemat varem tähele pannud.Küsimusele aga vastates, et miks panna kommentaar "hea ostu" eest siis diil ju ikka kahepoolne.Samamoodi nagu pettur võib müües jätta asja saatmatta võib ka petturist ostja jätta raha ju maksmata.Muidugi asjad mis võiks kommenteerides olla on see, et kommentaar võiks natuke paremini täpsustada mis diil oli - a'la müüsin/ostsin 7800GTX kaardi, müüsin/ostsin cd kirjutaja vms.mis annaks enamvähem aimu miskasnti summadega tehingud toimusid.Natuke jama kui kommid on stiilis "normaalne mees icon_smile.gif thumbs_up.gif " või "sai diili tehtud" kus ei saa aru missugune diil, mis summades jne.Võiks lausa reeglitesse panna icon_lol.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2006 21:39:25 vasta tsitaadiga

Kui pettur kogub ostudega 10 positiivset kommentaari (mis teie silmis mingit väärtust ei oma). Siis siiski nende 10 äri puhul tulevad välja ju tema iskuandmed ja kasvõi nägugi. Nii et kui ta pärast pikka "ostubuumi" üritab teisi petta müües, aavad teised, kes temale enne midagi müünud on, aidata kasutajat keda on petetud.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 19.03.2006 21:46:38 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Natuke jama kui kommid on stiilis "normaalne mees icon_smile.gif thumbs_up.gif " või "sai diili tehtud" kus ei saa aru missugune diil, mis summades jne.Võiks lausa reeglitesse panna icon_lol.gif

tglt suht hea mõte oleks jah, et kommides oleks natuke juttu diil- ist endast, praegu tõesti ei ytle kommentaaride järgi suht midagi.

peaks enda kommentaaridgi ülevaatama. siiamaani pole nagu tähelepanu pöörand nendele. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tundurundu
Kreisi kasutaja
Tundurundu

liitunud: 21.05.2003




sõnum 20.03.2006 19:58:49 vasta tsitaadiga

minu meelest Xanadu teema suht asjalik üleskutse.
See kommentaaride värk tuleks käsile võtta ja korda teha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 20.03.2006 20:43:02 vasta tsitaadiga

Tegelikult pole ju mingi kunst vaadata ka kommentaaride sisu, mitte ainult rohelise triibu pikkust.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muhvn
Kreisi kasutaja
muhvn

liitunud: 28.10.2002




sõnum 20.03.2006 20:56:37 vasta tsitaadiga

Ostjale tuleb ikka positiivne komm panna kui tehing läks nii nagu loodetud. Mitte et mees tuleb kohale ja kukub alles siis kõvasti kauplema või ei tule kohale üldse. Enda keiss oli nii sai ühe kasutja käest ketas ostetud leppisime pirvades kokku et mees toob asja mulle koju ära mul aga raha ainult arvel. Kandsin siis talle raha ära mees tuleb minu juurde ja küsibkas kandsid. Ma ütlesin jah ja mees läks koju kus teda raha juba tund aega ootas.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rt
HV kasutaja
rt

liitunud: 17.07.2004




sõnum 20.03.2006 20:56:58 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Tegelikult pole ju mingi kunst vaadata ka kommentaaride sisu, mitte ainult rohelise triibu pikkust.


Kommentaaride sisu ei ütle tihtilugu mitte midagi.
Hea näide: https://foorum.hinnavaatlus.ee/profile.php?mode=viewprofile&u=6995
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 20.03.2006 21:29:45 vasta tsitaadiga

rt kirjutas:
p2ep kirjutas:
Tegelikult pole ju mingi kunst vaadata ka kommentaaride sisu, mitte ainult rohelise triibu pikkust.


Kommentaaride sisu ei ütle tihtilugu mitte midagi.
Hea näide: https://foorum.hinnavaatlus.ee/profile.php?mode=viewprofile&u=6995

Tihti ?
Võibolla ainult 1-2 sellist liiga punast. Ei ütleks, et 2-3 ligi 20000'st oleks väga palju
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.03.2006 21:34:40 vasta tsitaadiga

Pole sellel süsteemil viga midagi...
Nii palju võiks ikka mõistust olla, et eristada "ilusa näo" eest antud kommentaare olulistest kommentaaridest
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rt
HV kasutaja
rt

liitunud: 17.07.2004




sõnum 20.03.2006 22:23:56 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Pole sellel süsteemil viga midagi...
Nii palju võiks ikka mõistust olla, et eristada "ilusa näo" eest antud kommentaare olulistest kommentaaridest


Ega seda mõistust ikka palju antud ei ole:
tsitaat:
Üldiselt lihtsalt usaldasin ... , kuna ta nii vana kasutaja ja palju pos. kommentaare.

Väga kasulikud asjad on need pos.kommentaarid,olgu need siis ilusa näo või millegi muu eest antud.
Kasutaja staatusest ei tasu üldse rääkida.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.03.2006 22:33:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Väga kasulikud asjad on need pos.kommentaarid,olgu need siis ilusa näo või millegi muu eest antud.
Kasutaja staatusest ei tasu üldse rääkida.


Palju tehinguid HVs tehakse kuus?
Palju HVs pettusi on kuus?

Ja ikkagi arvan et peab endale olema natuke mõistust ning pole mõtet ainult kommentaare-"staatust" vaadata
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 20.03.2006 22:37:17 vasta tsitaadiga

noh.. ütleme siis nii,et kui paarisaja äri peale läheb üks peedesse(julgen arvata, et HV-s see suhtarv taoline olema kipub), siis on see lihtsalt profülaktilise tähtsusega- ei lase valvsusel uinuda.
..ja täiesti petuvabaks ei saa seda keskkonda ka siis, kui lased kommentaarijatel sõnadele kaalu andmiseks kätt piiblil hoida või lubad ebaadekvaatse möla eest keele suust rebida..
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 22.03.2006 17:23:18 vasta tsitaadiga

Kui positiivseid ei paneks, siis ei teaks kellega on hea kaubelda. Ise panen siis postiivseid, kui müük sujus ilusti ja kui kaubal ka natuke väärtust ka ikka oli. Muidugi jah need mitte äride eest saadud positiivsed võiks tõesti ära lausa kustutada, kuna need ei näita tegelikult peaagu midagi. Normaalne oleks näiteks siis, kui tegevuse eest HV-s saad muud värvi kommentaare, et oleks hea eristada.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 24.03.2006 19:21:06 vasta tsitaadiga

njah... sain ka kasutajalt d3t neutraalse selle eest, et võtsin vaevaks Microsoftile teatada võimalikust kaubamärgirikkumisest... https://foorum.hinnavaatlus.ee/profile.php?mode=viewprofile&u=14977&p=2574775#2574775, ime veel, et negatiivset ei saanud.... minu poolest võiks küll kõik need "hea jutu" ja "sõpruse" poolest antud positiivsed kommentaarid (või siis ilma mingi reaalse ostu/müügita antud negatiivsed vai neutraalsed) ära kustutada ja jätta alles ainult äritegevusega seotud kommentaarid (siiski mõlemapidised nii ostu- kui müügitehingu eest antud kommentaarid)...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 24.03.2006 20:28:30 vasta tsitaadiga

noh.. mõnel puhul on positiivsed kommendtarid ka selle iseloomustamiseks, et mees valdab oma teemat..
siin võiks eraldi välja tuua kasutaja Jaan, kes ärilist tegevust läbi HV praktiliselt ei praktiseeri, kuid kui häda käes, siis elektroonika alast abi saab ikka.. kui selliseid kommentare poleks, siis värske kasutaja ei kujutaks ettegi, kelle poole peenema elektroonikahädaga pöörduda võiks, ilma et peaks kartma, et pruunistunud asja tagasi saab..

sama lugu on kasutajaga OFF- möliseb mees, mis möliseb aga selle taga pesitseb oma ala tõsine asjatundja, kelle abi teinekord marjaks ära kuluda võib..

ja sääraseid on veel..

muidugi on taunimisväärne kasutaja Tanel -le icon_lol.gif tehtud enamik positiivseid, mis lõhnavad väga ühe teatava organiga teise teatava organi lakkumise järgi.. ja lõpeks, kui Sa oled keskkonna omanik, siis ei peagi ju keegi arvestama sinule tehtud kommentaridega 8)
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Miks panete positiivseid kommentaare "hea" ostu eest? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.