|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
15.03.2006 15:18:17
online reisikiri :) |
|
|
link :: joodikud rändavad
kaska viskas lingi üldfoorumi alt prügikasti ja käskis siia panna..
tegelt oleks vist olnud lihtsam see link prügikasti asemel siia liigutada, aga see selleks onju:)
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SavuZiil
HV kasutaja

liitunud: 20.07.2004
|
15.03.2006 16:33:07
|
|
|
väga andekalt kirjutatud, soovitan lugeda, mõneskohas sai naerda päris palju
kindlalt liigub minu bookmarkidesse
_________________ kreisi |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
15.03.2006 17:06:36
|
|
|
ei teagi mida muud öelda.
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaa
HV veteran

liitunud: 13.10.2002
|
15.03.2006 17:09:48
|
|
|
Olen juba päris pikka aega seda igapäev lugenud Ja need tüübid on lihtsalt uskumatud
Eriti hea oli võlliäri
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
15.03.2006 17:10:36
|
|
|
Ma ei saa aru kuidas lihtsalt mõnel see ila nii kenasti jookseb 8)
Too peaks olema igale reisile minejal kohustuslik kirjandus
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
15.03.2006 18:43:24
|
|
|
see oli hea :O
ps. kelle kirjanduslik eksperiment see on muidu...tegelikult
viimati muutis skulmars 16.03.2006 00:00:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
15.03.2006 22:59:18
|
|
|
Lugesin terve lehe läbi. Liiga koom jutt oli. Ei oska midagi öeldagi.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
15.03.2006 23:44:44
|
|
|
| Milleks see teema, kui on olemas naljakate lehtede teema?
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
16.03.2006 13:57:07
|
|
|
Kõva
| tsitaat: |
| Jingle Bells, Batman smells |
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
17.03.2006 12:03:39
|
|
|
| Paneb ainult mõtlema, kuskohast see raha võetakse, et niimodi pummeldada iga jumala päev.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
17.03.2006 12:09:12
|
|
|
| piretkoiv kirjutas: |
| Paneb ainult mõtlema, kuskohast see raha võetakse, et niimodi pummeldada iga jumala päev. |
8) pigem see, kui kauaks raha "jätkub" pakub mulle huvi
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alecoqprem
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.07.2005
|
17.03.2006 13:43:18
|
|
|
Lugesin esimesed 5-6 peatükki läbi ja kavatsen lähipäevil kogu jutu läbi lugeda Lihtsalt liiga naljakad vennad
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
17.03.2006 18:36:38
|
|
|
vaieldamatult andekas vend, kõva tervisega pealegi
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
18.03.2006 01:38:11
|
|
|
Eks igaühe jaoks on reisimisel omad eesmärgid. Tüüp on oma niši leidnud ja oskab sellest ka kirjutada.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
19.03.2006 14:11:44
|
|
|
uued pärlid:)
Vabatahtlikult lennuki tagareas istumiseks peab olema üks kahest põhjusest, kas kõhulahtisus, või pead sa erutuma, kui kohtud inimestega kellel see on.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
19.03.2006 22:13:30
|
|
|
väga lahe
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
19.03.2006 22:29:19
|
|
|
Lugesin just kogu selle teksti läbi... liiga hea jutuga vend on see ikka
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alecoqprem
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.07.2005
|
26.03.2006 21:38:56
|
|
|
AHV'id joovad õlut 8)
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaa
HV veteran

liitunud: 13.10.2002
|
27.03.2006 19:26:58
|
|
|
Ei usu enam et see kõik tõsi on
Igapäev juhtub midagi väga üllatavat, igapäev tulevad nendega võõrad inimesed rääkima??
Ja kui lugeda tema õe kirjutatud perekonna kroonikat, siis tundub nagu oleks tekstil sama autor
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
27.03.2006 23:26:32
|
|
|
Einohh, vend on selgelt kodut88 2ra teinud ja k6asti vaeva n2inud, et t6ep2rane paista, aga nyansid -- nyansid... sealt leiab päris palju detaile, mille põhjal on selge, et tegu on siiski ilukirjandusega. Soomes teeb sama asja Juha Vuorinen - algul kirjutab bloogi ja siis teeb raamatuks: http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?18782
Tundub, see see on viimasel ajal popp ilukirjanduse loomise meetod.
A.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaa
HV veteran

liitunud: 13.10.2002
|
28.03.2006 16:04:50
|
|
|
Aga sellest asjast film teha, näiteks seriaal, oleks tulemus ülikõva minuarvates
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aksel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002
|
28.03.2006 16:32:31
|
|
|
Huvitaval kombel on kohatud inimeste eesnime ja päritoluriigi nime esitähed kattuvad...nagu lastela aabitsa tekst - "See oli, nagu selgus, majandusteadlane Alfred Austriast." Minu arust oli neid veel...ei viitsi uuesti kõike läbi lugeda. Aga muidu hea tekst
_________________ rohkem liha riigile |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
30.03.2006 11:30:25
|
|
|
| Alfred Austriast ongi ainuke.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vindi
HV kasutaja
liitunud: 23.01.2003
|
03.04.2006 18:06:59
|
|
|
| lähiajal pole enam uuendusi tulnud, tea kas ukraina uurijatädi juures juhtus midagi hullu või mis?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a22t
HV veteran

liitunud: 20.03.2004
|
03.04.2006 22:04:34
|
|
|
vaevalt ta tegelikult reisib, rohkem raamatumoodiasi. aga liigahea lugeda. väga hea.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
04.04.2006 09:29:38
|
|
|
| Selgus, et poisid olid koomas kaks päeva jutti.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
09.04.2006 22:14:34
|
|
|
eelnevatele kes raha kohta küsisid...28 eurot on o,4 milli
kahju kui raamat oleks.
Kui joomist veidi vähemaks võtta siis suvekuudeks ootan asukohta ja annan siia ka teada. Kohale sattumine pole probleem. Probleem on kas tahavad seltsilist.
Finantseeriks ennast ise. Ei saa loobuda heast lõbusast reisiseltskonnast.
Ahjaa, rebaseonu on aafrikas juba umbes 4-5 kuud
http://www.rebaseonu.net/go/aafrika/
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NuCleo
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
14.04.2006 09:04:09
|
|
|
Lugesin kõik ühe jutiga (esmakordselt) läbi. Päris vaimukas oli. Aga peale Arkadi lisandumist hakkas asi nagu natuke ära vajuma. Igatahes alguses oli palju naljakam, kui lõpupoole, aga hea sellegipoolest. Ootan lisa (ehk ikka kribatakse midagi juurde).
EDIT: blogis on väike täiendus jälle.
samas jutt läheb jamamaks jällegi. Miks, seda loeb igaüks ise juba...
_________________ 'sup? |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-angerjas-
HV vaatleja
liitunud: 27.02.2005
|
19.04.2006 22:07:07
|
|
|
Mõtles, et kui nagunii on teada, et fake, võib juba actioni teha?
Ehk teisisõnu, veel üks loominguline uuendus
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NuCleo
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
19.04.2006 23:34:42
|
|
|
| -angerjas- kirjutas: |
Mõtles, et kui nagunii on teada, et fake, võib juba actioni teha?
Ehk teisisõnu, veel üks loominguline uuendus |
See on jah vägagi ulmeline juba.. Kahju. Alguses oli päris mõnus lugemine isegi.
_________________ 'sup? |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
23.04.2006 15:25:12
|
|
|
tätoveeringutest
| tsitaat: |
No muidugi ma mäletasin. Sõjaväes oli asiaatidel kombeks oma kerele enne koduteele minekut mõni tätoveering teha. Väljamaa keelne tätoveering oli loomulik uhkem kui kirilltsas kirjutatud. Mina, kui sakslane, teenisin mitmeidki suitsupakke kirjutades militaarseid saksakeelseid väljendeid, mille tätoveerijast grusiin, vanast pardlist tehtud aparaadi abil, kaasvõitlejatele kehadele suristas.
Esimesed soovijad said igati korrektsed hüüdlaused. Näiteks Got mit uns või Arbait mach frei. Sellega aga ka mu natsi-saksakeelne sõnavara lõppes. Nii läksidki tagasi kodumaale mitmed tegelased kehadel nõeltega torgitud tekstid Animalus was matmang, Jeben augen blick, Juming das endes bravuring , Ich Bin Ein Dummkopf ja no see õnnetu Fünf zentimeter lange schwanz.
|
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mad
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.08.2003
|
26.04.2006 22:20:17
|
|
|
keegi võiks selle saksakeelse värgi ära tõlkida - ise eriti ei jaga, aga üritan, parandage siis!
Got mit uns - jumal on meiega
Arbait mach frei - töö teeb vabaks - (mingi juudi ja koonduslaagri teema?)
Animalus was matmang - loomadega midagi kahemõttelist ?
Jeben augen blick - iga silma pilk/pilgutus?
Juming das endes bravuring - no mida??? bravuuritsemisega midagi seoses?
Ich Bin Ein Dummkopf - olen lollpea
Fünf zentimeter lange schwanz - 5cm pikkune vänt vms ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viktor
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.06.2005
|
29.04.2006 02:23:40
|
|
|
Fünf zentimeter lange schwanz - 5cm pikkune vänt vms ?= 5 cm pikune saba saba= riist
ps. lugege kommentaare seal ise rein vastab kah ega ta ulmeline ole, aga lugeda on hhuvitav ja lemikute alla ta sai mull mingi kuu kaks tagasi väga bro värk on ikka vahest kipun ise unistama taolisest reisist. Aga eks jah näe mis edasi saab auhinda väärt see kirjanik ve kes iganes ikkagi on.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
[Pec]
HV kasutaja
liitunud: 13.09.2003
|
04.05.2006 12:33:48
|
|
|
| tsitaat: |
TEADMATA KADUNUD
TÄHELEPANU!!! Kõigi abi oodatud.
2006 a. aprilli lõpus kadus jäljetult Rein Purpur (35). Viimane info temast pärineb Groznõi lennujaamast.
Tundemärgid: Pikka kasvu, tumepruunid juuksed, kadumisele eelnenud perioodil kandis põskhabet ja vuntse.
Tema arvuti ja muud isiklikud asjad saabusid ilma omanikuta Moskva-London lennuki pardal Heathrowi lennujaama. Kõik, kes Rein Purpuri praegusest asukohast midagi teavad, andke infot politseile.
Jan |
Kummaline....
_________________ www.kolkbeer.ee |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-angerjas-
HV vaatleja
liitunud: 27.02.2005
|
04.05.2006 16:03:57
|
|
|
Kummaline, kuidas Heathrow lennujaamast selline eestikeelne sinna kirjutati
Aga jah, RIP Rein
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
04.05.2006 16:32:57
|
|
|
| -angerjas- kirjutas: |
Kummaline, kuidas Heathrow lennujaamast selline eestikeelne sinna kirjutati
Aga jah, RIP Rein  |
Jan ise äkki?
Aga Türkmenistani pidi ta jõudma, muidu poleks saanud blogi täiendust lisada . . .
Ei jutt on vahva lugeda iseenesest, aga selle tõepõhi...
Moskvas kaduma?
Moskva - Tallinn rongiga juba Eestis ja irwitab pihku?
Suhtkoht kahtlen tõepõhjas, aga igasugu nalju on ennemgi juhtuma saanud.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lillexxx
HV kasutaja
liitunud: 14.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
09.10.2006 19:16:12
|
|
|
Kes see pakkus siin, et eksperimentaalvormis raamatut kirjutatakse? Õieti pakkus.
| tsitaat: |
Viimane postitus.
Reis on läbi selleks korraks.
Mult on küsitud palju täpsustavaid küsimusi.
Miks sa üldse reisile läksid?
Kas sa saad töökoha tagasi?
Kus kohast raha võetakse, et sedaviisi rännata?
Kas Arkadi jääbki nüüd Ukrainasse?
Kuhu ma kadusin?
Jne. Jne.Jne
Kirjutan kindlasti kõigest sellest. Aga mitte ainult.
Paljud asjad mis juhtusid Tsehhis, Rootsis, Poolas, Saksamaal ja mujal on jäänud kirja panemata. Parandan selle vea.
Jan ja Arkadi tahtsid samuti lisada omad kommentaarid. Ma polevat nimelt kuigi objektiivne. (päh)
Paraku on blogist st. tagant poolt ettepoole kole ebamugav lugeda. Seepärast ilmubki see reisikiri topeltmahus trükisena.
Kui tahad teada millal ilmub, siis lisa ennast teavituslisti saates kirja mu meilile
rein.purpur@hot.ee
Kui ei taha teada, siis saada samale aadressile kiri ja sulle teatatakse päevast millal raamat ei ilmu:)
|
ps. uued tekstid ilmuvad
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viktor
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.06.2005
|
21.10.2006 23:11:50
|
|
|
njaa,h, ei tiia kuhu see raamat siis jääb blogis toimus üldse huvitav muutus
tahab vist et raamat hästi müüks. kaval ants on ikka jälle saab vinushka raha kõik blogi jummalast kärpind..
äkki keegi kirjutaks ja küsiks kuna räaamat tuleb välja ma kirjutasin noomimis kirja vaatab mis vastab esimesele mailile on ta vastandnd ammu et ja raamat tuleb siis kõik saavad teada aga vaevalt mingi maili listi ta tegi.
aga ok nüütsed arvamused unustatud sõpradest kribagem.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piretkoiv
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viktor
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.06.2005
|
24.12.2006 13:14:15
|
|
|
no näib näib kui huvitav teine tuleb ootame siis temalt maili ja mitte mingid lakke tõusnud hinda...
häid joule soovides-arsen
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rauno_
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2005
|
16.01.2007 19:13:03
|
|
|
niih raamat juba mingi aeg väljas siis, teadmatutele mainiks ära,et raamatu nimi on "Rein Purpur - Eestlaste pöörane rännak euroopas" ja hetkel olen ise näinud seda tartu kaubamaja,3´ndal korrussel apollo raamatupoes hinnaga 99.-kr ise arvatavasti soetan raamatu täna/homme.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|