|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jonx
HV kasutaja
liitunud: 22.10.2003
|
22.02.2006 23:29:22
|
|
|
| Kert1 kirjutas: |
| mul on microlinki n550 s[learvuti aga klaviatuur on k]ik paigas 2ra e itee t2pit2hti ega midagi. kuidas ma 6igex selel saama peaks |
võibolla aitab sama asi mis tavalisel...
sudo nano /etc/X11/xorg.conf
ja seal siis ära muuta layout...us asemel pane ee
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendry
HV kasutaja

liitunud: 09.12.2004
|
23.02.2006 01:42:33
|
|
|
| Ubuntu ei boot-i milles võiks asi olla endal on läpakas Acer aspire 1692 aga jah nagu alguses bootib aga peale käsu kirjutamis või enteri vajutamist ei loe edasi ....kiilub kinni......ei saa aru milles asi võiks olla pole sellist asja ennem nii näinud......kuna tava pc ei olnud nagu sellist probleemi
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.02.2006 18:36:22
|
|
|
Set up users and passwords
Panen kasutajanime ja parooli ära, aga ütleb veateates "The user name is invalid"
Username algab väikse tähega ja parool on 8 kohale (numbrid tähed segamini)
Milles siis probleem
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
23.02.2006 18:42:45
|
|
|
installimise ajal?
Pmst mul sama jama olnud.. Pane paar korda backi(esc ja siis user creation vms) ja proovi uuesti.. Kui ikka ei saa, siis jäta samm vahele ja sisse logimisel oli minuarust see kasutaja ikkagi olemas..
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.02.2006 18:43:38
|
|
|
Vahetasin keele ära ja siis sai. Eesti keel ei sobinud lihtsalt
Sama oli ka LiveCDis
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
23.02.2006 18:59:38
|
|
|
Mul tekkis üks probleem peale kerneli uuendust.
Nimelt pakuti uuendusi ning ma lubasin nad kõik läbi viia.
Kõik toimus kiirelt ja ladusalt ning varsti teatati mulle, et uuendamine on edukalt lõpule viidud. Lisaks märgiti, et kuna uuendati ka kernel on vaja teha alglaadimine. Kuna midagi olulist hetkel käsil polnud pidasin õigeks teha restart kiirelt ära.
Taas bootides vaatasid GRUB'is mulle kenasti vastu uue kerneliga valikud, kuid mitte ükski neist ei lae, vaid teatab järgmist:
| grub error 17 Cannot mount selected partition |
Windows aga laeb kenasti üles.
Ise kahtlustan, et seoses uue kerneliga on grubis mõni rada vale, aga mine tea, kindlam on targemate nõu küsida.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.02.2006 19:38:47
|
|
|
Nüüd Ubuntu peal igatahes, aga kuidas ma emaplaadi jne draiverid peale saan...
Startup on küll aeglasem kui winnil (seadistamata kõik - sellest?)
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
23.02.2006 19:42:04
|
|
|
kernelis peaks kõik vajalik juba olemas olema ei ole mina kunagi eraldi drivusi sikutanud va.vga
tehke server install siis näete kiirust 8)
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
diizel
HV veteran

liitunud: 10.06.2005
|
24.02.2006 21:57:31
|
|
|
Tervist, olen Linuxis täielik võhik, olen seda aint paar korda näinud. Plaan on Linuxile üle minna. Olen seotanud endale juba Ubuntu CD-d.
Tahaks teada, et kas Linuxis hakkavad mängud ilma probleemideta tööle (CS, SA, COD2, FEAR jms) või võivad mingised probleemid tekkida, millega tuleks mul arvestada?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krizto
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2003
|
24.02.2006 22:02:55
|
|
|
| mul Kubuntu installiga selline probleem: installisin sinna maani, kuni pani GRUB-i aktiivsele partitsioonile, kus istub ka XP. siis tuli plaat välja võtta ning restart teha. mingit valikut ette ei tulnud, kui et läks XP-sse
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004

|
24.02.2006 22:16:41
|
|
|
Puhh, sain siis linuxist lõplikult lahti.
teistele õpetuseks, kui windowsi all kustutad ära linuxi partitsioonid, siis järgmine kord buutides, saate GRUB errori 22 ja sealt edasi ei lähe.
Linux Live-cdg anetti minnes lahendusi otsides, leidsin siis sellise hindi.
Windows xp plaat sisse, recovery console lahti
sinna "fixmbr" ja korras
ühesõnaga tuli master boot record (win) jälle paika sättida.
Siis normaliseerus olukord.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
24.02.2006 23:28:59
|
|
|
Kuidas saab ubuntu ja xp buutimis j2rjekorda muuta
Hetkel on ubuntu esimene ja xp viimane. Vaja oleks aga et xp kindlasti oleks esimene.
EDIT: Ubuntus viskas errori "nautilus has ..." ja kõik kinni
EDIT2: Windowsi ka enam ei lähe, sest miskine dll on kaduma läinud
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
25.02.2006 11:45:21
|
|
|
#gedit /boot/grub/menu.lst
copy paste
title Microsoft Windows XP Professional
jne.esimeseks
muidu kui default 0 Microsoft Windows XP peale panna peaks ka vist saama ise nii ei ole teinud
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chill
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2002
|
25.02.2006 13:25:24
|
|
|
on 2 kasutajat A ja B.
A installis masina.
1)
mõlemal kasutajal on oma Home kaustad.
huvitaval kombel näeb kasutaja B kasutaja A home kausta ja selle sisu aga samas ei näe kasutaja A kasutaja B home kasuta sisu.
mida teha?
2)
A'l ja B'l on ka yhiseid faile (enamjaolt pere fotod). Kuhu need fotod paigutada selliselt ei mõlemad neile ilusti ligi pääseks?
Tänud,
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Silver?!
HV veteran
liitunud: 26.04.2004
|
25.02.2006 13:53:13
|
|
|
| aga ütle et home katalog, koos alamkataloogidega. on kõikidele users gruppi kuulujatele loetav kirjutatav jne või tee uus kataloog ja jäta igaleühele oma home.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.02.2006 14:19:17
|
|
|
Tõenäoliselt on sul failiõigustega mingi asi seal pisut sassis. Teine variant on et kasutaja B'l on root õigused. Muidu by default peaks olema kõigi kasutajate failid vaadatavad kõigile teistele kasutajatele, muuta saab ainult admin ja faili omanik.
Failide jagamiseks teeksin ma kusagile eraldi kataloogi ning annaks sellele õigused stiilis 775:
#chmod -R 1775 /jagatud/kataloogi/asukoht
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
25.02.2006 14:28:42
|
|
|
| Ja seejärel veidi mugavamaks kasutamiseks symlink jagatud kataloogist mõlema kasutaja kodukataloogi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
25.02.2006 14:33:53
|
|
|
| Celllu kirjutas: |
Mul tekkis üks probleem peale kerneli uuendust.
Nimelt pakuti uuendusi ning ma lubasin nad kõik läbi viia.
Kõik toimus kiirelt ja ladusalt ning varsti teatati mulle, et uuendamine on edukalt lõpule viidud. Lisaks märgiti, et kuna uuendati ka kernel on vaja teha alglaadimine. Kuna midagi olulist hetkel käsil polnud pidasin õigeks teha restart kiirelt ära.
Taas bootides vaatasid GRUB'is mulle kenasti vastu uue kerneliga valikud, kuid mitte ükski neist ei lae, vaid teatab järgmist:
| grub error 17 Cannot mount selected partition |
Windows aga laeb kenasti üles.
Ise kahtlustan, et seoses uue kerneliga on grubis mõni rada vale, aga mine tea, kindlam on targemate nõu küsida. |
Oskab keegi aidata? Natuke jama on olla kui linuxit kasutada ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
25.02.2006 14:54:15
|
|
|
Celllu, kas sa enne seda uuendust ja peale ubuntu installi olid edukalt rebootinud või oli too esimene katse?
See on see profiilis ole arvuti SATA-kettaga?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
25.02.2006 14:55:22
|
|
|
| tsitaat: |
| et seoses uue kerneliga on grubis mõni rada vale, aga mine tea, |
Just,
grub'i konf ja /etc/fstab on oma vahel seotud.
rescju diskiga ülesse ja vastavalt olukorrale, mida sa näed, tuleb parandused sisse viia
_________________ M:vanavara - AT-toiteplokk *(viisakas korpus kaasa) |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.02.2006 14:57:02
|
|
|
http://www.gentoo.org/doc/en/grub-error-guide.xml#doc_chap5
Solution
This error is returned if the partition requested exists, but the filesystem type cannot be recognized by GRUB.
Be sure to check your root(x,y) settings in your grub.conf.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
25.02.2006 14:57:39
|
|
|
| indrek kirjutas: |
Celllu, kas sa enne seda uuendust ja peale ubuntu installi olid edukalt rebootinud või oli too esimene katse?
See on see profiilis ole arvuti SATA-kettaga? |
Enne uuendust toimis kõik, peale uuendust ebaõnnestus esimene reboot ja ka kõik järgmised.
Jah tegu on selle profiilis oleva arvuti ja selle SATA kettaga.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
25.02.2006 15:02:52
|
|
|
Celllu, väga kummaline... ubuntu peaks ju jätma ka vana kerneli grubi alles teiseks valikuks?
Edit: ei hakka uut posti tegema, aga nagu selgub, on jah Ubuntu hiljutisel kernelil (2.6.15-12-i386) mingid SATA probleemid:
https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/linux-source-2.6.15/+bug/28614
Teistel ent vähemalt buutis vana kernel üles.
Võid veidi eksperimenteerida (copy-paste kuskilt foorumist):
launch GRUB, then press e on the line that doesnt work. then where it says root (hd0,0)
type this:
root (
then press TAB. IT should give you some choices if not type hd0. Then type a comma, then press tab again. And it will give you possible partitions.
Now if you know which one it is, edit it, press b, and try it.
Aga ma pole kindel, et see konkreetsel juhul aitab.
viimati muutis indrek 25.02.2006 15:21:30, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
25.02.2006 15:03:35
|
|
|
| indrek kirjutas: |
| Celllu, väga kummaline... ubuntu peaks ju jätma ka vana kerneli grubi alles teiseks valikuks? |
Tegelikult jättiski, aga ka too ei lae üles.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
26.02.2006 10:24:32
|
|
|
algaja küsimus.
Kuidas installida .tar.bz2 faili (azureus)? repositooriumidest azureust ei leia. Ning igaveseks 'azureus'; ex. "./azureus" peale ka ei taha jääda.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chill
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2002
|
26.02.2006 17:21:20
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Failide jagamiseks teeksin ma kusagile eraldi kataloogi ning annaks sellele õigused stiilis 775:
#chmod -R 1775 /jagatud/kataloogi/asukoht |
mis koht see võiks olla? ma saan aru et põmst täitsa savi... kas juurikasse? /family
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
26.02.2006 18:14:17
|
|
|
Koht on üsna suvaline. Võid ju ka lihtsalt mingi eraldi partitsiooni /mnt alla panna ning sealt iga kasutaja kodukataloogi symlingid tekitada. Kui eraldi partitsiooni ei tee siis võid kataloogi teha näiteks kas juurikasse või /opt'i.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chill
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tizko
HV veteran

liitunud: 20.10.2003
|
27.02.2006 21:39:25
|
|
|
| System ->Preferences ->Sounds. ja sealt : Sound For events linnuke maha..
|
|
| Kommentaarid: 266 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksl
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
27.02.2006 23:39:29
|
|
|
Kas kellelgi skype ja amarok ka koos töötavad?
Probleem selles, et kui amarok käib, siis sisse helisatval inimesel ütleb, et "teisel pool on probleeme helikaardiga"
Mida teha?
_________________ KES SOOVIB, SEE PROOVIB |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
obundra
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.01.2004
|
28.02.2006 00:47:02
|
|
|
Kasuta softis miksamiseks dmixi. link1 või link2.
_________________ Hold the heathen hammer high! |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
28.02.2006 23:04:25
|
|
|
Tänan.
Esialgu ei saanud hästi aru kuidas mul sellest abi on, kuid peale veidikest mõtlemist sain jagu ning nüüd olen taas ubuntus.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
02.03.2006 17:18:54
|
|
|
probleem on, et ei saa firestarterit käivitada, annab errori
"work@ubuntu:~$ sudo firestarter --start
External network device is not ready. Aborting..
Failed to start the firewall
The device is not ready.
Please check your network device settings and make sure your
Internet connection is active."
Ühendus on ülikooliühika kaabel
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kert1
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2003
|
02.03.2006 21:38:07
|
|
|
| Probleem läptopiga. Nimelt touchpad töötab väga imelikult. Kuidagi kiiresti ja üldse kasutada ilsut ie saa winis hoopis teine . peaks olema see Synapticsi touchpad. Hiire tavalised settingud ei mõjuta ei kiirust ega midagi. Kuidas oleks võimalik probleemi lahendad? Draiverid kodulehel linuxile ei ole (ubuntu 5.10)
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
04.03.2006 18:37:11
|
|
|
taas olen minagi probleemi ees.. panin vanale raalile ubuntut peale ja.. tegin resa ära.. hakkab juba lugema aga siis lööb errori et
ALERT! /dev/hdb1 does not exist. Dropping to a shell! .
/bin/sh: can't access tty; job control turned off
oskab keegi aidata ?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.03.2006 18:43:21
|
|
|
clemm, ega sa fstab'is või bootloaderi confis pole midagi käsitsi muutnud? Praegu otsitakse ketast taga kohast kus teda ei ole.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
05.03.2006 02:03:20
|
|
|
eemh.. siis kui installi ajal see partition'i koht oli siis ma natu muutsin enda arust et hea saaks.. (ketas jagatud kaheks.. esimesele pardile panin EXT3 ja teisele SWAP ) .
edit: tegin installi uuesti.. lasin tal ise partitsioonid paika panna aga ikka sama jama
EDIT2 : jumalavõssa.. mingi lasin kolmandat korda ka peale.. tervele kettale tegin formati ja lasin tal ise kettad valida mida ta kasutab.. aga ikka sama jama
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.03.2006 02:55:55
|
|
|
Mis tüüpi kettad sul on? Sata või tavalised lintkaablid? Kas kasutad raidi või mitte? Kas bootides mingeid muid teateid ei olnud? Ehk saad fotokaga pilti teha bootimis protsessist?
Miskipärast ei suuda Ubuntu sul ketast õige koha pealt otsida. Võimalik et pole õigeid emaplaadi draivereid, võimalik et miskipärast arvatakse et ketas on hdb kuigi on hoopis sdb või midagi muud.
Mis kettale sa üldse installid? Kui sul on mõni livecd siis boodi sellelt üles ning proovi bootloaderis teisi partitsioonide asukohti määrata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
05.03.2006 11:19:41
|
|
|
tegu on 20gb Samsung SP2001H 7200 rpm kettaga.. lint kaabliga ikka.
ja muidugi on ka veel selline probleem et korraga ta mul kahte seadet ei näita biosist .. st kas näitab lugejat või näitab kõvaketast.. aga kui installid siis tunneb kenasti ketta ära.
ja sellejaoks et lihtsalt kettale ligi saada pean juhet tõstma .. proovitud ka teise juhtmega.. ikka sama asi
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
05.03.2006 11:27:12
|
|
|
oot ketas ja cdrom ikka eraldi kaabli otsas jumperid õiged?mõlemad master/primary
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
05.03.2006 11:54:02
|
|
|
| digweed, kui eraldi kaabli otsas siis muidugi jumprid õieti pandud..
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
05.03.2006 13:42:04
|
|
|
| digweed kirjutas: |
oot ketas ja cdrom ikka eraldi kaabli otsas jumperid õiged?mõlemad master/primary |
aga ketas ja CD-ROM voivad ju uhe ja sama kaabli otsas ka olla, peaasi, et jumperid oigesti?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
05.03.2006 13:59:53
|
|
|
mightythor, võivad võivad... aga probleem ei ole hetkel selles.. vaid selles et ma ei saa aru mida ta ikkagi tahab.. intsalli on ise mitukorda puhtelt tehtud.. viimane kord valis setup ise endale partitsioonid.. aga ikka sarnane error nagu ülaltoodud
ALERT! /dev/hdb1 does not exist. Dropping to a shell! .
/bin/sh: can't access tty; job control turned off |
| ot: |
peab vist ikka xp'st nuditud versiooni peale panema |
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kert1
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2003
|
05.03.2006 17:37:08
|
|
|
| Synaptics'i jama sain enamvähem korda. Kuid ei ole HELI, mittemingisugust. Tegemist ich6 heiga ja vaatan et foorumites see sagedane probleem. Kas sellele on mingit lahendust ka v?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
05.03.2006 20:40:35
|
|
|
| Kert1, kui oled neid foorumis toodud õpetusi proovinud ja abi pole saanud, siis võid loota selle peale, et Dapperis asi korras. Vähemalt paar allikat sellele viitavad. Dapper peaks aprillis välja tulema.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kert1
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2003
|
05.03.2006 22:24:03
|
|
|
| vist jäängi seda ootama, kuna tõesti ple abi siiamaani millestki ja kõik läbi proovitud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clemm
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.12.2004
|
06.03.2006 18:35:15
|
|
|
| clemm kirjutas: |
mightythor, võivad võivad... aga probleem ei ole hetkel selles.. vaid selles et ma ei saa aru mida ta ikkagi tahab.. intsalli on ise mitukorda puhtelt tehtud.. viimane kord valis setup ise endale partitsioonid.. aga ikka sarnane error nagu ülaltoodud
ALERT! /dev/hdb1 does not exist. Dropping to a shell! .
/bin/sh: can't access tty; job control turned off |
|
aga kas võib olla see probleem ka kehvast installist (plaat kanntada saanud vms).. sest see on see tasuta saadav plaat.. mis tuttav kunagi tellis endale.. äkki aitab kui teha uus plaat ja siis proovida(netist .iso ja isis plaati).. või pole sel mõtet?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
croco
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
07.03.2006 19:40:51
|
|
|
järgnev mure tekkinud et boodib ligi 1 minut ja enamus ajast seisab sellise teenuse juures nagu configuring network interfaces...
kasutan iseenesest wirelessi ja lan ja modem on tehtud deaktiivseks. äkki keegi teab kus mul mingi linnuke puudu.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|