Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Fujitsu Siemens Lifebook P7120 ultra-portable laptop märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2006 12:07:11 Ülevaade: Fujitsu Siemens Lifebook P7120 ultra-portable laptop vasta tsitaadiga

Sattus kätte Fujitsu Siemens üks väiksemaid sülearvuteid 1,28kg kaaluv ja DVD kirjutajaga varustatud LIFEBOOK P7120




Spetsifikatsioonid
Intel Pentium M (Centrino) ULV 1200 MHz
512MB RAM
10.6" TFT WXGA (1280x768) (crystal bright vms)
60GB 4200rpm HDD
integreeritud videokaart 128mb
DVD kirjutaja
Touchpad
Aku kuni 8 tundi
Võrk 10/100mbit
Operatsioonisüsteem Windows XP Professional
WiFi 54mbit (abg)
Bluetooth
TV-Out
Liidesed 3x USB 2.0, Infrapuna, Firewire, mälukaardi lugeja, näpujälje lugeja
Kaal 1.2 kg
Garantii 3 aastat

Plussid on
Kaal - 1.28kg ei anna käes tunda pmst üldse
Aku 7-8 tundi max(reaalset töö aega wifi sees, ekraani heledus eelviimane aste, internet, word peab 5-6 tunni vahele)
Ekraani värvid ja erksus ning ka vaatenurk(ekraani punkt on nati suurem, kui 15" UXGA)
Fanless ehk siis kui tuba täiesti vaikne
Klaviatuur on küll paar % väiksem originaal suurusest, kuid sellegipoolest üks parimaid mida kasutanud olen.
Stereo kõlarid(tihti on nii väikestel mono) ja üllatavalt hea hääl neist
DVD kirjutaja (ehk siis tihti pole juba 1.7kg enam cd seadet...selles aga 8x DVD kirjutaja)
Sõrmejälje lugeja, mis toimib ka edukalt scroll nupuna(hea idee fuji poolt)
Kaasas väga mõnus seemisnahkne kott(väikeseid sülearvuti kotte eriti poodides müügil pole)
Põhi on poolenesti riidega kaetud(väga hästi haakub erinevate materjalide peal eriti süles)
3xUSB mis erinevate kohtade peal(Murphy seadus, et alati on pistik valel pool)
Firewire, TV out, LAN, Modem, mälukaardilugeja, bluetooth, wifi(abg), PCMCIA, Digi heli väljund(vist) ehk siis kõik mõeldavad liidesed on nii väikesele arvutile külge poogitud
Täiesti inimlik on töötada stiilis, kus ühes käes on laptop ja teisega surfad netis ehk siis püstijalu
Touchpad on igati võrdne IBM T seeria omaga, ehk siis üks parimaid turul olevaid.
3 akuga töötab järjest ~24h(need 3 saab korraga külge ka panna)
Korpuse plastik on tugev ja sarnane HP nc6000 kasutatavaga, ehk siis igati kriimude kindel
ECO nupp, mida pressides läheb arvuti säästu rezhiimi ja aku peab kauem(lülitab valikuliselt välja DVD, igast pordid, ekraan tumedamaks jms)
Stereo mikrofon(üks vasakul teine paremal pool ekraani)

Miinusteks on
Laadija ei ole eriti kooskõlas arvuti suurusega, ehk siis täiesti tavaline Lifebook laadija(ei ole küll mingi raske kobakas, kuid võiks ka olla ultraportable, samas arvestades aku eluiga, siis saab enamus päeva töödest tehtud ka ilma laadijata linnapeal)
Soojeneb äriklassi kohta liialt palju, ei midagi erilist, kuid siiski huvitav on see, et kõige soojemaks läheb laptopi esimene külg(seal kus audio out) samas eks see ole lõivu maksmine fanless tehnoloogiale.(eelmine P7010 soojenes rohkem kusjuures)
Klaviatuur uuele omanikule kindlasti natuke harjumatu, eriti neile kes oskavad pimekirja.
Korpuse sisse kannataks ka 12" ekraani panna, ehk siis plastikääred on suht suured
Kui kõlarid põhja panna, hakkavad krõbisema


Paar testi ka sai tehtud
Sisoft sandra

CPU

P7120
5119MIPS
2118MFLOPS
vs
Pentium4 2ghz
4938MIPS
2683MFLOPS

Multimeedia
P7120
11394 integer
12553 floating
vs
Pentium4 2Ghz
12161 integer
15580 floating

HDD
P7120 19MB/Sek
vs
2.5" 60gb 7200rpm 19MB/Sek
vs
3.5" 60gb 7200rpm 23MB/Sek

3Dmark 2001
3364 pointi
http://service.futuremark.com/compare?2k1=8878550

Lõpetuseks oskaks niipalju öelda, et IMO võib seda arvutit nimetada sülearvutiks, kuna hea kerge kaasas kanda ja kõik vajalik küljes olemas, kõik need 2+kg kaaluvad kobakad näevad haledad välja selle kõrval ikka (eriti mõni 3kg kaaluv odavklass). Samuti on garanteeritud kusagil pubis tööd tehes uudishimulike silmade suur arv.
Ja kui nüüd vahepeal mõne teise arvuti taga olen, siis tundub seal kõik niiiii niii suur(eriti ekraan), tegelikult kirjutan seda juttu selle sama P7120 peal, umbes 50cm kaugusel ekraanist ja oma -1 silmadega on kõik ilusti loetav ja ei hakka ka silmadele pingutamisest(prille, läätsi ei kanna)

Samade spetsifikatsioonidega sülearvuti on müügil ka http://laptopid.ee/index.php?vaata=133

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 30.01.2006 16:15:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2006 14:13:47 vasta tsitaadiga

Lisan siia, et korraga kahe akuga (modulaarse DVD kirjutaja asemel 2-nd battery) lubatakse läpaka tööajaks 11 tundi 40 min thumbs_up.gif
http://vilpublic.fujitsu-siemens.com/vil/pc/vil/datenblaetter/mobile/en/ds_lifebook_p7120.pdf

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 30.01.2006 14:38:45 vasta tsitaadiga

Küsimus wirx-le. Kaua sa seda läpakat siis reaalselt kasutasid? Päev või rohkem? Ja kas kasutasit uut masinat või kasutatud versiooni?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2006 14:43:33 vasta tsitaadiga

nädalakene olen kasutanud...uut ikka(see nii uus, et eestis hulgiladudeski seda veel pole) aga mul neid rohkem icon_wink.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2006 18:21:08 vasta tsitaadiga

palju ka selline asi maksta võib?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2006 18:22:35 vasta tsitaadiga

hetkel mõned on 27900 eest, muidu poe hind kisub 35000 kanti
http://laptopid.ee/index.php?vaata=133

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Unholy
HV veteran
Unholy

liitunud: 13.05.2003




sõnum 31.01.2006 00:14:01 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
täielik OT, kuid tuleks nati kaugemale kerida
Antud konfiguraator ei pruugi toimida kõikide laptopide puhul. icon_wink.gif
Sisoft sandra enda andmed...kuidagi vähe jah...aga nii oli seal kirjas ja 3.5" ketast käepärast ka polnud, et testida


Ma küll ei tahaks uskuda, et see isend just maailma väiksem dvd kirjutajaga laptop on, Samas on ju teada, et see Alienware laptop sul seal maailma kiireim kah pole... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 00:51:30 vasta tsitaadiga

aga näita väiksemat icon_wink.gif DVD kirjutajaga asja...sonyl on üks suht samasse masti...tegelt on seega väga OT
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
külaline







sõnum 31.01.2006 00:56:06 vasta tsitaadiga

oot, kas ikka tavaline monitoriväljund on, et kodus suur monitor taha ühendada?
tagasi üles
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 01:05:30 vasta tsitaadiga

jep olemas
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 01:08:48 vasta tsitaadiga

külaline, siit pildilt näha icon_wink.gif


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
külaline







sõnum 31.01.2006 01:12:21 vasta tsitaadiga

ja kas on ka andmeid, mis siin see lisaaku DVD-pesasse ja port replicator võiksid maksta?
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 01:32:11 vasta tsitaadiga

2nd battery
S26391-F5039-L400

List price 172 EUR

Portreplicator
S26391-F5039-L900

List price 105 EUR

Need on euroopa lõpptarbija hinnakirja kallid hinnad.
Reaalsuses osutuvad hinnad nendest mõnevõrra soodsamateks.

EDIT: primary aku hinna leiab juba ka HinnaVaatlusest
https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?FirmID=&Product=P7120&minPrice=&maxPrice=&START=0&Sort=2&Order=0

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 01:32:14 vasta tsitaadiga

siiani nagu müstika et kui niiiiii väiksele läpparile annab kõik ma ei tia mis asja külge pookida mis nagu teistele umbes ei mõeldagi et mida krt nagu teiste läpparite puhul mnõeldakse siis..
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 13:55:25 vasta tsitaadiga

Läpakas on hea ja tore, aga kas lingid kauba ostukohale peaksid lubatud olema? Siiani on jäänud mulje, et see teema on ainult enda läpparite müügi reklaamimiseks. On ju sellesama mudeli müügikuulutus juba tükk aega esilehel istunud... icon_rolleyes.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 31.01.2006 14:24:30 vasta tsitaadiga

oot ma nüüd ei saa aru icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif kirjutasin siia enne, et http://laptopid.ee/index.php?vaata=133 on tegemist tiba eksitava reklaamiga kuna kodulehe endmetel kestab aku 7,5h mitte 9h nagu müüa väidab ja kaal on 1.28 ehk siis übardatult 1,3 mitte 1,2 ?
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2006 14:26:58 vasta tsitaadiga

külaline, wirxile on sellest juba teadaantud ja siin ülevaates korrigeerisin ma andmed juba ära icon_wink.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
külaline







sõnum 31.01.2006 15:04:51 vasta tsitaadiga

Selge icon_lol.gif lihtsalt korraks tekkis hirm mingist tsensuuritst, aga tänan tagasiside eest.

No selle võib Tanel küll ara kustutada kui on läbi lugenud icon_wink.gif
tagasi üles
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 01.02.2006 00:31:47 vasta tsitaadiga

Muide üks parandus ülevaatele või ehk küsimus ülevaate kirjutajale - kuidas kolm akut ja kuskohas on infrapuna? See selleks, infrapuna puudumine pole probleem, BT on 2.0, mul tulid kõrvaklapid ära, töötavad ilusti, isegi AV BT Remote funkab, ainus asi et 2,4 GHz-i peal on õhk ikka ropult läbu täis, see nats segab, eriti kui linnavahel tuterdada. Kel huvi siis lisaakud on tulekul, umb 1,5k ja muide ka samapalju maksab põhiaku lisaks. External battery charger on umbes samas klassis.
Veel pluss kuigi vaid väga kitsale ringile - 3x DVD-RAM toetus.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 03.02.2006 03:16:51 vasta tsitaadiga

mingi sony vaio on ka liikvel. brightscreeniga. sitaks terav pilt oli tollel. kerge ja väike kah ofkoors
vist oli 1,1ghz

**
http://reviews.designtechnica.com/review952.html

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 04.02.2006 14:18:22 vasta tsitaadiga

vull kirjutas:
mingi sony vaio on ka liikvel. brightscreeniga. sitaks terav pilt oli tollel. kerge ja väike kah ofkoors
vist oli 1,1ghz

**
http://reviews.designtechnica.com/review952.html


mnjah, vaio on küll kipa, aga garantiiteenindus on olematu. kui miskit juhtub siis mitmeks nädalaks ilma, kuni aparaat saksamaal ära käib. FuSi läpparite puhul käib teenindus kiiremini.

ise alustasin endale uue otsimist vaiost, kuniks selgus et garantiiga lood pahasti:( hetkel valikusse jäänud seesama fusi ja lenovo x41 tablett
tagasi üles
kõva ketas
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2003




sõnum 04.05.2006 14:02:22 vasta tsitaadiga

Plaan selline soetada .Kes teab kus sellist enne kätte võtta saaks või on ainult tellitav kaup nagu ühest arvutifirmast öeldi.Veel huvitaks see kõvakettavärk .Kas saab ka kiirema isendi sisse aretada?Kuidas silmad vastu peavad väikest ekraani jõllitades?
Kas DVD kribab ka dual-layerit korralikult?Kuidas korpus kriime talub? Sellised küsimused siis.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 14:17:38 vasta tsitaadiga

kõva ketas kirjutas:
Plaan selline soetada .Kes teab kus sellist enne kätte võtta saaks või on ainult tellitav kaup nagu ühest arvutifirmast öeldi.Veel huvitaks see kõvakettavärk .Kas saab ka kiirema isendi sisse aretada?Kuidas silmad vastu peavad väikest ekraani jõllitades?
Kas DVD kribab ka dual-layerit korralikult?Kuidas korpus kriime talub? Sellised küsimused siis.


Akadeemia teel futsu esinduses kui mõned kuud tagasi käisin siis oli üks selline neil töötaja käes kasutusel, suure tõenäosusega on siiamaani.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kõva ketas
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2003




sõnum 04.05.2006 15:25:34 vasta tsitaadiga

Mis vahe oleks selle isendiga LIFEBOOK P-7010, sellles ketas kiirem 5400. Niipalju uurisin välja ,et DVD kirjutamine jääb sellega ära.Hinne on aga pea 10 kilo odavam.

Kas keegi on äkki näppinud ka Asus S200N pisiarvutit ,et saaks võrrelda.

Sony Vaio isend kallim ja jääb plaanidest välja.


Ühtlasi vabandan ,et siin ostuabi foorumi teemat aretan.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 15:35:59 vasta tsitaadiga

kõva ketas kirjutas:
Mis vahe oleks selle isendiga LIFEBOOK P-7010, sellles ketas kiirem 5400. Niipalju uurisin välja ,et DVD kirjutamine jääb sellega ära.Hinne on aga pea 10 kilo odavam.

Kas keegi on äkki näppinud ka Asus S200N pisiarvutit ,et saaks võrrelda.

Sony Vaio isend kallim ja jääb plaanidest välja.


Ühtlasi vabandan ,et siin ostuabi foorumi teemat aretan.


Asust näppind ei ole, aga P7120 kohta keegi vist rääkis et fanless disain ehk siis läpakas ei tee häält. Kas seda juba ka eelkäija P7010'el rakendati, ei tea.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 16:24:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Veel huvitaks see kõvakettavärk .Kas saab ka kiirema isendi sisse aretada?

1,8" väikest läppari ketast tehakse IMO praegu vaid 4200rpm kiirusega. 2,5" on jah saadaval 5400 ja 7200rpm

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kõva ketas
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2003




sõnum 05.05.2006 14:43:53 vasta tsitaadiga

Tänud kõigile ,võtsin aparaadi ära, lootusega ,et ehk kunagi ka kiirem 1,8 ketas turule tuleb.Ehk 1GB mälu aitab .ekraan võiks olla küll väiksemate servadega.Muidu tundus tõhus riist olema liikuvale tüübile.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2006 14:45:07 vasta tsitaadiga

kõva ketas, võiksid siis mõni päev ka oma kogemusi jagada, kuidas riistapuu tundub jne thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2006 20:19:24 vasta tsitaadiga

kõva ketas kirjutas:

lootusega ,et ehk kunagi ka kiirem 1,8 ketas turule tuleb.

tsitaat:
Two issues turn this bottleneck into a real pain with small drives. First, the small platter diameter of 1.8" hard drives makes for low absolute rotation speeds. Second, the spindle speed of 4,200 RPM is already comparably slow: desktop hard drives spin at 7,200 RPM or more, and even 2.5" notebook drives are moving in this direction. Still, with energy requirements being a top priority in 1.8" product development, future products will probably not spin at faster speeds any time soon.

The bottom line is that there is an essential tradeoff between performance and physical characteristics. If you want an ultraportable PC using a 1.8" drive, you will forfeit performance. There is nothing that can change this right now, but ultraportable notebooks, UMPCs and smallest-form-factor solutions will lose their 1.8" drive handicaps in the near future. Windows Vista will support hybrid hard drives that come with a complement of 2 GB or more of Flash memory; this can be best considered like a huge, non-volatile cache.


1.8" Hard Drives: Small is Beautiful | Tom's Hardware

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
humax
Kreisi kasutaja
humax

liitunud: 01.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2007 19:55:39 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi pole juhuslikult sellele isendile driverite plaati??

oleks väga huvitatud sellest !!

vastuseid ootaks PM-i

_________________
Rh(reesus) HV +
Dropbox + extra 500MB
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 22.03.2008 18:18:48 vasta tsitaadiga

sama küsimus, mis humaxil

tänud ette
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2008 14:47:49 vasta tsitaadiga

http://www.fujitsu-siemens.com/support/downloads.html sealt ju saab uusimad driverid
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
humax
Kreisi kasutaja
humax

liitunud: 01.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2008 23:03:52 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
http://www.fujitsu-siemens.com/support/downloads.html sealt ju saab uusimad driverid


Kahjuks ei pakuta seal BTdrivereid.
Aga mine uuri tallinnas mustamäel selline firma nagu fujitsu.ee sealt saad ikka abi

_________________
Rh(reesus) HV +
Dropbox + extra 500MB
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2008 01:18:07 vasta tsitaadiga

imelik värk jah nende fuji bluetoothi driveritega...igatahes kui valida maaks singapuur on elu lill
http://www.pc-ap.fujitsu.com/support/drv_lifebook.html ja BT driverid ilusti olemas

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
humax
Kreisi kasutaja
humax

liitunud: 01.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2008 14:24:49 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
imelik värk jah nende fuji bluetoothi driveritega...igatahes kui valida maaks singapuur on elu lill
http://www.pc-ap.fujitsu.com/support/drv_lifebook.html ja BT driverid ilusti olemas


Krt ma ei mäleta kus ma omale sikutasin aga ma lasin mingid thosiba driverid selga kuskil foorumis soovitati. Aga seal on jah kõik ilusti olemas.

_________________
Rh(reesus) HV +
Dropbox + extra 500MB
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Fujitsu Siemens Lifebook P7120 ultra-portable laptop
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.