Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  ASRock 939Dual-SATA2 AGP 8x, PCI-E 16x, M2 !!! Kas tõesti iga arvuti omaniku unistus ? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 05.01.2006 14:21:02 ASRock 939Dual-SATA2 AGP 8x, PCI-E 16x, M2 !!! Kas tõesti iga arvuti omaniku unistus ? vasta tsitaadiga

Tere.

Avastasin eile sellise toreda isendi. Toetab PCI-Ed ja AGPd + AMD future M2 "soc. 940 support" (2006)
Olen lugenud mitmeid review-sid ja suhteliselt kiidetud asi. Aga mida arvata selliselt asjast maksab ainult 1000.-
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Emaplaadid/34485/
Keegi ei oma ?
Asi muidu siin http://www.asrock.com/product/939Dual-SATA2.htm
PCI-E ja AGP pidid ilust töötama max kiiruste peal

Mõned review:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=355&num=1
http://www.pcstats.com/artvnl.cfm?articleID=1860


viimati muutis Mafia 05.01.2006 23:09:43, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2006 14:24:53 vasta tsitaadiga

korralik tükk oma raha eest. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2341244&highlight=uli#2341244
samas prose ja mälu voldi lisamine on sellel plaadil suhteliselt limiteeritud. kui OC-ks läheb, siis plaat nõuab tinutamist.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 05.01.2006 23:11:05 vasta tsitaadiga

Noh jah... Võimalused on nagu väga head aga ise pole kunagi ASrocki toodanguga kokku puutunud, samas see plaat on suhteliselt palju kiita saanud. nt lugesin seda teemat siin: http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb.php?/topic/30/4749.html omanikud on suhteliselt rahul, AGP ja PCI-E töötavad max siini kiirustel....
_________________
Bawse
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2006 01:09:54 vasta tsitaadiga

review: http://www.techpowerup.com/reviews/ASRock/939Dual-SATA2/
voltmodid: http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/voltmods/130

selle raha eest paremat plaati ei saa thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puff
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2004




sõnum 06.01.2006 09:53:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

AMD future M2 "soc. 940 support" (2006)

Mulle jääb ikkagi selgusetuks, kas see mobo siis ddr2 ka toetab, teatavasti on socket 940 (AM2) ju ddr2-l põhinev süsteem icon_rolleyes.gif.

Edit: Selle socketi all mõtlesin ikka tulevast (A)M2-te. Vabandan, kui ennast pisut arusaamatult väljendasin. thumbs_up.gif


viimati muutis puff 06.01.2006 13:39:18, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.01.2006 13:16:40 vasta tsitaadiga

By default on tal tavaline s9393 prose jaoks ning neli DDR1 slotti. Kui tahad uut socketit ja DDR2 tuge tuleb sinna paigutada eraldi lisakaart mida minu teada veel kusagil ei müüda.
puff kirjutas:
teatavasti on socket 940 (AM2) ju ddr2-l põhinev süsteem
Mida sa selle all mõtled? S940 nime all on üks socket juba aastaid eksisteerinud ning DDR2 see kohe kindlasti ei toeta.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weedstone
HV veteran
weedstone

liitunud: 26.11.2004




sõnum 06.01.2006 13:22:06 vasta tsitaadiga

seda S940 peaks mitut liiki olema. 1 on see mingi vanem ja teine siis see uus mis ddr2 toetab
_________________
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 06.01.2006 15:14:16 vasta tsitaadiga

Ee.. sellel on selle uuema support (või noh kollane pesa) mis on väga sarnane AGP pesale, manualis on kirjas "Please do not stick AGP card into the yellow socket".
icon_biggrin.gif Well keegi katsetada ei taha icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_rolleyes.gif

_________________
Bawse
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 01:45:13 vasta tsitaadiga

http://www.doctorpeep.ee/index.php?lang=est&main_id=80&id=241643

Ainult 900.-
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 01:45:19 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:
kas see on sama plate?

andmete ja pildi järgi tundub küll 100% sama thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 01:51:17 vasta tsitaadiga

see ASRock on mingi pädev tootja ka muidu?
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 01:53:31 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
see ASRock on mingi pädev tootja ka muidu?

value/price kohapealt suht ok + viimaselajal on hakanud kvaliteet kõvasti paranema
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Margus
HV pensionär
Margus

liitunud: 06.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 01:56:56 vasta tsitaadiga

Firma on enam,vähem,aga kiibistik seal peal küll usaldust ei ärata icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 02:14:35 vasta tsitaadiga

kas see asrock ple nimelt mingi asuse teema kaugelt? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 08.01.2006 02:18:23 vasta tsitaadiga

chesm6mmi kirjutas:
kas see asrock ple nimelt mingi asuse teema kaugelt? icon_rolleyes.gif


jah on küll! Sama teema, mis Samsung/Samtron jms.
kena bang for buck plaat icon_wink.gif
Kommentaarid: 546 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 02:18:25 vasta tsitaadiga

Andke nõu kas tasaub see plaat ära võtta? Kahtlen selle ja mõne NF3 plaadi vahel (näiteks: Epox EP-9NDA3I) , sest graafikakaarti tahan jätta oma vanat AGP oma. Hiljem oleks kohe hea minna siis PCI-E peale üle, ei pea hakkama ma platet vahetama.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimmu B
HV kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 12.12.2004




sõnum 08.01.2006 02:18:28 vasta tsitaadiga

chesm6mmi, täpselt. ASRock on Asuse tütarfirma
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 12:54:30 vasta tsitaadiga

Kogemused selle plaadiga. Loe hoolega ocworkbench' i. Kõige rohkem saab laita BIOS ja seda põhjusega. Asus ei lubavat plaati liiga heaks lasta teha, muidu nende (kallimaid) plaate ei ostetaks.

Heli (Realteki ALC850) ei kõlba sellel plaadil kassi saba allagi, kõik kõvakettalt loetud bitid-baidid on kõllides kuulda.

Hitachi SATA II kõvaketast ei tohi SATAII porti panna, arvuti hakkab pangestuma. Ma ei tea, kas see on BIOSi või draiveri viga. SATA I pesas on OK.

Mõnele on puuduseks ka ehk Gbit LAN ja Firewire puudumine, enamusele mitte. Võttes kasutusele näiteks Audigy 2 helikaardi, saate Firewire küll juurde.

Pinda käib plaadi layout - kes loll mõtles välja, et flopi ühenduspesa peab asuma plaadi alumises servas PCI pesade all. Ega teisedki tootjad (Abit)paremad ole, plusspunktid Asusele. IDE ühenduspesadki võiksid asuda pisut ülevalpool.

Hea on see, et saad kõhklematult kasutada ka vana 20pin toiteplokki. Ei pea uut 24-pinist ostma nagu näiteks pipardava DFI puhul. (Ma tean küll, et uusi plaategi pannakse 20pin toitega käima, aga ikkagi!)

Mõeldes tulevikus AGP -> PCIe kaardile üleminekut, võib see võimalus kasulikuks osutuda. Olevat võimalus ka PCI, AGP ja PCIe graafikakaardid kõik korraga käima panna - andke minna:)

Prose vahetus s939 -> s940/M2 (võimisiganes) ei tasu aga mingi trikiga ära, lisakaart ka ju maksab. Ja meenutab see igatahes p...e kaudu hambaravi. Vahel on upgradest odavam/kasulikum kogu kraam maha müüa ja kõik uus osta.

Draiveritega on nagu on, linuxi ja eriti BSD puhul on toetus parem kui ehk Nforce chippidel (LAN näitel). Windowsis (ka 64bit) käib, iseasi kui palju edaspidigi uuendusi tuleb. Senise seisuga ei saa öelda, et ULi chipset halb oleks. Lihtsalt ASRock plaadi tootjana on end halvast küljest näidanud. Paraku keegi teine ei tooda ULi1695 chipiga plaate ja konkurente ei ole:(


viimati muutis CommandsRef 06.02.2006 12:54:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.01.2006 12:58:35 vasta tsitaadiga

weedstone kirjutas:
seda S940 peaks mitut liiki olema. 1 on see mingi vanem ja teine siis see uus mis ddr2 toetab
ma pole küll kursis mitme piniga too uus M2 on kuid minu teada on siiani neid M2 mobosid nähtud ainult messidel proof-of-concept asjadena, kui sedagi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 14:32:21 vasta tsitaadiga

CommandsRef kirjutas:
Kogemused selle plaadiga. Heli (Realteki ALC850) ei kõlba sellel plaadil kassi saba allagi, kõik kõvakettalt loetud bitid-baidid on kõllides kuulda.


Huvitav, ühes ülevaates hinnati heli paremaks Nforce4 peal olevast Realteki helist.
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 15:00:36 vasta tsitaadiga

CommandsRef kirjutas:
Hitachi SATA II kõvaketast ei tohi SATAII porti panna, arvuti hakkab pangestuma. Ma ei tea, kas see on BIOSi või draiveri viga. SATA I pesas on OK.


kas Hitachi SATA-II ketas ikka töötas SATA-II mode-s? asi selles, et kõik Hitachi SATA-II kettad töötavad alguses vaikimisi (just compatibility pärast) SATA-I mode-s ja Hitachi kodukalt tuleb tõmmata vaastav utility millega buudid üles ja määrad ketta BIOS-ist SATA-II alles. icon_wink.gif

sel plaadil töötab SATA-II täiesti normaalselt.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 16:07:12 Pisike muljetamine vasta tsitaadiga

Olen nüüd 2 päeva seda näppind.

Tehnilised andmed:

CPU - Socket 939 for AMD Athlon 64FX / Athlon 64 and Sempron processor
- FSB 1000 MHz (2.0GT/s)
- Supports HyperTransport Technology
- Supports AMD Cool'n'Quiet Technology
Chipset - Northbridge: ULi M1695
- Southbridge: ULI M1567
Hybrid Booster - CPU Frequency Stepless control
- CPU Multiplier
- ASRock U-COP
- Boot Failure Guard (B.F.G)
Memory - DIMM slots: 4 supported
- Max. capacity: 4GB
Expansion Slot

- 1 x AGP8X/4X slot , 1.5V only
- PCI Express x16 slot
- PCI Express x1 slot
- 3 x PCI slots
* Compatible ATiX300 and X300SE series cards list
Graphics - n/a
Audio - Realtek 850 7.1channel AC'97 audio codec
LAN - Realtek RTL8201CL 10/100 Ethernet LAN PHY
- 802.3u, WOL supported
Connector - 2 x SerialATA connectors support RAID,0,1,JBOD
- 1 x SATA2 connector (based on PCI E SATA2 controller JMB360)
- 2 x ATA 133/100/66 IDE connectors (supports 4 x IDE devices)
- 1 x Floppy connector
- CPU/Chassis FAN connectors
- 20 pin ATX power connector
- 4 pin ATX 12V power connector
- Power LED connector
- CD audio in header
- Front panel audio connector
- 2 x USB 2.0 port pin headers (to support extra 4 USB2.0 ports)
Rear Panel I/O ASRock 8CH I/O
- 4 x USB2.0 ports
- 1 x RJ45 LAN port
- 1 x Serial port (COM1)
- 1 x PS2 Keyboard connector
- 1 x PS2 Mouse connectors
- 1 x Parallel port (LPT1)
- 2 x Audio ports to support 8 Ch audio ( Line In/Out, Mic In)
BIOS Feature - 2Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 3.0, PnP
Support CD - Drivers, Utilities, AntiVirus Software
- SATA driver and utility
Accessories - Quick Installation Guide, Support CD, I/O shield
- Floppy/ATA 133 cables
- 1 x SerialATA data cable
- 1 x SerialATA 1-to-1 power cable
Form Factor - ATX, 305mm x 244mm
OS - Microsoft Windows 98SE/ME/2000/XP/XP 64-bit compliant
Certifications - FCC, CE, MS WHQL



Peab tõdema, et päris nunnu emme on. Just sellepärast, et saadb suht odavalt üle minna AMD64 prosele.

Kuna videokaart jäi samaks FX5900XT nVIDIA ja eelmine prose oli 1800+ siis erilist edasiminekut 3D Mark testides ei lootnud.

3D MArk 2003
1800+, 512 RAM, 5900XT masinaga 4200~
AMD64 3000+, 768 RAM, 5900XT masinaga 5000~

Mingi edasiminek siiski on.

Mis mind põhiliselt ajendas uut masinat ostms oli talumatult madal MIN FPS CSS'is, Nii kui tulistamist või rohkem tegelasi ekraanil oli, oli tavaline asi, et kaadrivahetus kukkus 11 fps'ini ja sellega juba enam kedagi maha ei võta.

Uuega, niipalju kui eile öösel sai mängitud 32 mängijaga serveris, sellist jama enam polnud, enamsti püsis ka fps üle 25.

Nii emaplaadist veel. BIOS'e seadistamise võimalused on suht nadid. Volte saab tõsta kuni 1,425'ni ainult. Samas ma pole veel kiirendamist proovinud, proovin siis kui Arctic Silver 5 omadused prose alla paranevad. (võtab mõni päev aega).

Eelmise prose temperatuurid olid 43c @ Full ja idles kuskil 39 c kandis.

Uuel on kuskil 34 -3.. kandis, kuna hetkel ei ole midagi, mis jälgiks seda Winis siis panin selle tempi mida BIOS näitas.

Mõni pildike ka:

Emaplaat siis: See kollane ülemine pesa on laienduskaardi pesa, kuhu saab hiljem istutada 940 Socketi ja uue AMD siis icon_biggrin.gif



See mis kaasa tuli ja seda on suht vähe. N: olid emaplaadil USB pessd aga kaablit polnud (õnneks see läks vanalt emaplaadilt käiku).



Hiljem täiustan seda ülevaadet, kuna eks ajapikku muutub arvamus, kuna kohe ei oskagi kõike hinnata, mis emaplaat võimaldab/ ei võimalda. Kui kellelgi mõlgub ostuhuvi siis võib lisaks juurde küsida. Üldiselt suht hea ülemineku emme peaks ütlema.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 16:13:07 vasta tsitaadiga

Netiavarustes leidub ka mitteametlike bioseid, millega kellamisvõimalused vähe paremad.

Karuke, kuidas heliga lood on?
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 17:33:01 vasta tsitaadiga

tore on näha et sellel yhtki ventilaatorit emaplaadil pole
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 18:49:43 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:
Netiavarustes leidub ka mitteametlike bioseid, millega kellamisvõimalused vähe paremad.

Karuke, kuidas heliga lood on?


Heliga on sellised kahtalsed lood, et oma AIWA 200EEK klappidega vahet ei tee, kuigi eile skype proovides öeldi, et heli vaikne, samas eelmise emaplaadiga millel oli soundstorm oli nbagu heli valiem ja seadistamise võimalused paremad.

Tegin ka täna BIOS'e uuenduse ära(mitte et ennem oleks probleeme märganud) aga parem ikka uuem kui vana. Mainiks ka seda, et isegi pasiiv jahutustega on nii lõuna-kui põhjasilld väga jahedad (käega katsudes). Samas põhasilla kinnitus tegi juba kerge vastumineku tagajärjel nätseket heli, st et tuli kergelt lahti ja kõikus seal peal aga ei midagi hullu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomz
HV veteran
tomz

liitunud: 02.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2006 18:53:30 vasta tsitaadiga

nii nagu mina internetist loen, on minu epoxil (nf4u) täpselt sama heli ja senimaani küll ei oska kurta.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2006 10:48:49 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
CommandsRef kirjutas:
Hitachi SATA II kõvaketast ei tohi SATAII porti panna, arvuti hakkab pangestuma. Ma ei tea, kas see on BIOSi või draiveri viga. SATA I pesas on OK.

kas Hitachi SATA-II ketas ikka töötas SATA-II mode-s? asi selles, et kõik Hitachi SATA-II kettad töötavad alguses vaikimisi (just compatibility pärast) SATA-I mode-s ja Hitachi kodukalt tuleb tõmmata vaastav utility millega buudid üles ja määrad ketta BIOS-ist SATA-II alles. icon_wink.gif
sel plaadil töötab SATA-II täiesti normaalselt.


Kui ma õigesti mäletan, siis oli mu Hitachi tehasest tulles juba SATA II moodis. Aga see selleks. Ma ei ole ainuke, kellel Hitachi SATAII kettaga probleeme on, imelikul kombel teiste ketastega polevat probleeme olnud. Kui sa ütled, et sul Hitachi SATA II ketas vastavas pordis toimib, siis ütled ehk ka, millise BIOSi ja millise draiveriga?

tsitaat:
Huvitav, ühes ülevaates hinnati heli paremaks Nforce4 peal olevast Realteki helist.

Seda ülevaadet olen minagi kunagi lugenud. Aga konkreetne kasutatav isend käitus igatahes kehvemini. Mängudes ragiseb väga ebameeldivalt.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MitchriX
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2005




sõnum 09.01.2006 16:34:03 vasta tsitaadiga

Tundub rohekm selline plaat olevat: Jack of all trades, master of none icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2006 18:12:50 vasta tsitaadiga

MitchriX kirjutas:
Tundub rohekm selline plaat olevat: Jack of all trades, master of none icon_biggrin.gif


Kui ma sellest väljendist õieti aru sain siis, emaplaadi kaitseks ma ütlen, et siiski tegemist on korraliku platega, clokijale ja entusastile jah tõesti ei sobi, kuna pole võimalusi niipalju aga sellele, kes otsib hea hinna/kvaliteedi suhtega ülemineku plaati siis selles osas ta pettuma ei pea.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2006 19:52:47 vasta tsitaadiga

CommandsRef kirjutas:
Skeptik kirjutas:
CommandsRef kirjutas:
Hitachi SATA II kõvaketast ei tohi SATAII porti panna, arvuti hakkab pangestuma. Ma ei tea, kas see on BIOSi või draiveri viga. SATA I pesas on OK.

kas Hitachi SATA-II ketas ikka töötas SATA-II mode-s? asi selles, et kõik Hitachi SATA-II kettad töötavad alguses vaikimisi (just compatibility pärast) SATA-I mode-s ja Hitachi kodukalt tuleb tõmmata vaastav utility millega buudid üles ja määrad ketta BIOS-ist SATA-II alles. icon_wink.gif
sel plaadil töötab SATA-II täiesti normaalselt.


Kui ma õigesti mäletan, siis oli mu Hitachi tehasest tulles juba SATA II moodis. Aga see selleks. Ma ei ole ainuke, kellel Hitachi SATAII kettaga probleeme on, imelikul kombel teiste ketastega polevat probleeme olnud. Kui sa ütled, et sul Hitachi SATA II ketas vastavas pordis toimib, siis ütled ehk ka, millise BIOSi ja millise draiveriga?

tsitaat:
Huvitav, ühes ülevaates hinnati heli paremaks Nforce4 peal olevast Realteki helist.

Seda ülevaadet olen minagi kunagi lugenud. Aga konkreetne kasutatav isend käitus igatahes kehvemini. Mängudes ragiseb väga ebameeldivalt.

BIOS-i peast ei tea, aga nii nagu ta tehasest tuleb ja ei vaja mingit draiverit (Win XP SP2)
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prigo
Kreisi kasutaja
prigo

liitunud: 25.06.2005




sõnum 21.01.2006 14:45:30 vasta tsitaadiga

Vabandan,et tõstan vana teema uuesti üless,aga kas selle emaplaadil saab panna nii pci-e graafikakaardi,kuid samas on võimalik ka panan agp*8 graafikakaart?Ja kas sellist proset saab siia panna-AMD ATHLON 64 3200+ S939 BOX VENICE?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2006 15:04:09 vasta tsitaadiga

prigo kirjutas:
Vabandan,et tõstan vana teema uuesti üless,aga kas selle emaplaadil saab panna nii pci-e graafikakaardi,kuid samas on võimalik ka panan agp*8 graafikakaart?Ja kas sellist proset saab siia panna-AMD ATHLON 64 3200+ S939 BOX VENICE?


sobivad kõik soc 939 prosed, kas kahte videot korraga ka kasutada saab? ei tea, loe manuali
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prigo
Kreisi kasutaja
prigo

liitunud: 25.06.2005




sõnum 21.01.2006 15:31:28 vasta tsitaadiga

Ei ma ei mõelnud et kas saab kahte videokat kasutada korraga.Aga niiet mul praegu nagu 6600gt agp*8olemas et ei tahaks kohe uut osta.Et saan selle emaga praegu seda kasutada ja tulevikus mingi pci-e kaardi sisse panna nt.7800gtx? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2006 15:34:13 vasta tsitaadiga

jah saab thumbs_up.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prigo
Kreisi kasutaja
prigo

liitunud: 25.06.2005




sõnum 21.01.2006 15:58:52 vasta tsitaadiga

Vapsee hea.Ma varem ei teadnudgi et on olemas selline emaplaat icon_wink.gif niiet see tuleks siis varsti dr.peebust ära tellida.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2006 16:12:04 vasta tsitaadiga

Nagu ma aru saan siis Hitachi kettaga SATAII pordis pangestub. Et kas siis teised kettad ka pangestuvad või on see ainult Hitachi viga?

tsitaat:

Kui ma õigesti mäletan, siis oli mu Hitachi tehasest tulles juba SATA II moodis. Aga see selleks. Ma ei ole ainuke, kellel Hitachi SATAII kettaga probleeme on, imelikul kombel teiste ketastega polevat probleeme olnud


viimati muutis spekti 21.01.2006 17:01:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weedstone
HV veteran
weedstone

liitunud: 26.11.2004




sõnum 21.01.2006 16:52:02 vasta tsitaadiga

Stakeknife kirjutas:
Nagu ma aru saan siis Hitachi kettaga selline mure või võib ka kõigiga esineda?


Mis mure? icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prigo
Kreisi kasutaja
prigo

liitunud: 25.06.2005




sõnum 21.01.2006 20:09:32 vasta tsitaadiga

Oota,mul ka ju hitachi ketas,et hakkab pangestuma.Aga mul ei ole sata2 niiet probleemi ei tule?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2006 14:19:42 vasta tsitaadiga

prigo kirjutas:
Oota,mul ka ju hitachi ketas,et hakkab pangestuma.Aga mul ei ole sata2 niiet probleemi ei tule?


Sinna SATA-II ühenduspessa soovitatakse panna AINULT SATA-II ketast (ehk SATA 3Gb/s nagu korrektsem olevat). Teistesse SATA pesadesse siis SATA-I (moodis) töötavad kettad. SATA-II käib läbi JMicroni kontrolleri, mis PCIe siinil; SATA-I aga läbi lõunasilla.

Plaadil oli vahepeal originaal bios 1.50 peal ja siis käis ver2.07 draiveriga SATA-II peal ilusti. Ühest hetkest enam ei käinud, võimalik seostada sellega, et peale sai betabios4 (millega sai aga CnQ peal pinge 1.1V, originaaliga 1.1V ei saanud). Kas jama põhjustas betabios, ma ei tea. Igatahes käib ketas jälle SATA-I moodis ja läbi lõunasilla ning kiirusevahet ei märka ka testprogedega.

Samas jäi silma (ilmselt ocworkbenchist), et keegi oli ka oma Maxtoriga hädas. Aga uurib see, kes teada tahab.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.02.2006 04:04:31 vasta tsitaadiga

Minu isiklikud tähelepanekud plaadi suhtes:

Integreeritud heli on sellel plaadil tõesti alla igasugust arvestust! Iga hiireliigutuse ja kõvaketta tõmblemisega kaasneb wooferist madal tümin... heli ise on elutu ja tuim. Siin aitab ainult eraldi helikaart. Audigyga pole mingeid häireid.
IDE, SATA ja flopi pistikud on väga imelikus kohas... tavalise ATX korpuse puhul on tõsine tegu, et vajamineva pikkusega IDE kaablit leida. Nimelt CD ROM i puhul on vaja korpuse kõrgusele vastavt kaablit. Normaalse kaabli pikkusest ei piisa...
Samuti jäävad pistikud ette siis kui avutisse on vaja panna rohkem kui 2 kõvaketast. Minu korpuste puhul on see võimatu! IDE ja SATA pistikud jäävad otse vastu alumisi kettapesasid. Ma ei tea, milline jahupea otsustas need pistikud just nii paigutada... väga ajuvaba!
Kuid teisest küljest... vist on see tingitud plaadi eripärast, nimelt põhja ja lõunasilla unikaalsusest. Lõunasild on vanemat tüüpi siinide (PCI, AGP, IDE) ja põhjasild uuema (PCI-E) jaoks. Sellst tulenevalt on IDE pistikud allpool kui tavaliselt harjutud on.

Rohkem puudusi sellel plaadil ei ole! Kõik ülejäänu on väga hea, eriti hinda silmas pidades. Väike lihtne voltmod plaadi kallal ja mod BIOS aitavad isegi klokkijatel kätt harjutada.
Pluss unikaalsus. Mulle meeldivad unikaalsed emaplaadid! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weedstone
HV veteran
weedstone

liitunud: 26.11.2004




sõnum 01.02.2006 10:02:23 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
Minu isiklikud tähelepanekud plaadi suhtes:

Integreeritud heli on sellel plaadil tõesti alla igasugust arvestust! Iga hiireliigutuse ja kõvaketta tõmblemisega kaasneb wooferist madal tümin... heli ise on elutu ja tuim. Siin aitab ainult eraldi helikaart. Audigyga pole mingeid häireid.
IDE, SATA ja flopi pistikud on väga imelikus kohas... tavalise ATX korpuse puhul on tõsine tegu, et vajamineva pikkusega IDE kaablit leida. Nimelt CD ROM i puhul on vaja korpuse kõrgusele vastavt kaablit. Normaalse kaabli pikkusest ei piisa...
Samuti jäävad pistikud ette siis kui avutisse on vaja panna rohkem kui 2 kõvaketast. Minu korpuste puhul on see võimatu! IDE ja SATA pistikud jäävad otse vastu alumisi kettapesasid. Ma ei tea, milline jahupea otsustas need pistikud just nii paigutada... väga ajuvaba!
Kuid teisest küljest... vist on see tingitud plaadi eripärast, nimelt põhja ja lõunasilla unikaalsusest. Lõunasild on vanemat tüüpi siinide (PCI, AGP, IDE) ja põhjasild uuema (PCI-E) jaoks. Sellst tulenevalt on IDE pistikud allpool kui tavaliselt harjutud on.

Rohkem puudusi sellel plaadil ei ole! Kõik ülejäänu on väga hea, eriti hinda silmas pidades. Väike lihtne voltmod plaadi kallal ja mod BIOS aitavad isegi klokkijatel kätt harjutada.
Pluss unikaalsus. Mulle meeldivad unikaalsed emaplaadid! icon_biggrin.gif


Millist korpust kasutad?

_________________
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.02.2006 13:03:53 vasta tsitaadiga

weedstone kirjutas:
Millist korpust kasutad?


Codegen 6083 CA. 400W.
Veel proovisin VIKING V08 300W ATX korpust, sama lugu... pistikud jäävad ette. Nii IDE kui SATA omad.
Nii et valikuvõimalus olemas, kas kaablid või kettad... üks kahest! icon_biggrin.gif

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weedstone
HV veteran
weedstone

liitunud: 26.11.2004




sõnum 01.02.2006 15:04:09 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
weedstone kirjutas:
Millist korpust kasutad?


Codegen 6083 CA. 400W.
Veel proovisin VIKING V08 300W ATX korpust, sama lugu... pistikud jäävad ette. Nii IDE kui SATA omad.
Nii et valikuvõimalus olemas, kas kaablid või kettad... üks kahest! icon_biggrin.gif


See väheke jama variant icon_confused.gif

_________________
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  ASRock 939Dual-SATA2 AGP 8x, PCI-E 16x, M2 !!! Kas tõesti iga arvuti omaniku unistus ?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.