|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui suureks hindad piraattarkvara osakaalu oma arvutis |
| 0% (piraattarkvara puudub) |
|
6% |
[ 118 ] |
| kuni 25% (mõned üksikud väikesed programmid) |
|
10% |
[ 192 ] |
| kuni 50% (suuremad rakendusprogrammid, mida pidevalt kasutatakse) |
|
11% |
[ 208 ] |
| kuni 75% (enamus, mõned üksikud legaalsed programmid) |
|
36% |
[ 660 ] |
| 100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub) |
|
33% |
[ 606 ] |
|
| hääli kokku : 1784 |
|
| autor |
|
Karr000
HV veteran
liitunud: 26.09.2003
|
09.12.2005 00:00:15
|
|
|
| Pean häbiga tunnistama, et hääletasin kõige alumise variandi.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
10.12.2005 11:15:06
|
|
|
Pohhui see BSA; mul on legaalne ainult XP. + mõned ülivanad ja mõttetud mängud.
Kõik muu piraat. (Photoshop, uuemad mängud, Dreamweaver jne. isegi everest Ultimate Edition. ) Seega panin 100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub)
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
11.12.2005 22:43:36
|
|
|
Hmm.. mul on siin ainult DVD-ROM cleaner originaal
vägisi tekib küsimus, palju MS-il krõbisevat saamata jääb juba ainult HV-lastelt
/me on 100% piraat
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lifok
HV vaatleja
liitunud: 05.12.2005
|
11.12.2005 22:47:27
|
|
|
Os legaalne , sipa freewaret on kah aga muidu kõik pira.. seega 75%
viimati muutis Lifok 11.12.2005 23:04:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
11.12.2005 23:00:22
|
|
|
Ma nii 95% pira. Natukene freewaret on ja paar vanat mängu seisab originaalidena kapi peal.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
23.12.2005 16:43:30
|
|
|
Enamus softi freeware, seega legaalne. Samuti PC-BSD, mis paralleelselt käigus. Windoosa, office, nero ja üht-teist nipet-näpet on siis niiöelda pira. M$ toote asemel võiks ka tegelikult OpenOffice'it kasutada. Aga olgem realistid.. kes see ostab enda koduarvutisse softi, mis maksab a'la paar kilo.
Muide.. nägin just TV3'st reklaami, mis kiitis: Piraadid on lahedad! (kui õigesti kuulsin..)
Edit: Reklaam kõlas ikka nii: Piraat on lahe olla!
_________________ Vähem möla, pikem samm!
viimati muutis Lemmy 23.12.2005 23:17:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
23.12.2005 17:01:10
|
|
|
Mis seal salata, 75% valikusse läks hääl.
Opsüs. piraat, viirusetõrje, WinRar ka meenub Aga sellega asi piirdub ka. Kontoritarkvara poole pealt on olemas OpenOffice (pärast format c-d jätsin piraat- MS Office peale installimata ja teen endale mõttes pai sellegi eest )
Muud tasulist softi ei kasuta, enamus väiksemat nodi on freeware (Spywaretõrjed, Winamp jms.), Nero on samuti legaalne (kirjutajaga tuli omal ajal kaasa).
Mängud on ka loomulikult litsentsita, aga neid on ainult paar ühikut, seega pole ehk nii suur patt.
OT: mängude koha pealt ei olegi probleemiks niivõrd hind kuivõrd kättesaadavus. No ei jõua eesti lettidele need mängud enne 2-3 kuulist ootamist. Tahaks aga kohe proovida kui mäng välja tuleb ja internetist kuskilt tellimine polegi tihti nii lihtne kui näib - olen põrganud selle pihta, et Eestisse deliveryt ei tehta ja üleüldse väänatakse transpordi eest mehiselt lisatasu... tihti läheb netist tellides mäng 50% kallimaks, nii et sitt case jällegi. Mõtteainet turundustöötajatele: kui ei taha et teie mänge illegaalselt kopeeritakse, tehke legaalne ostmine lühikese ooteajaga võimalikuks krt küll
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002
|
30.12.2005 10:57:55
|
|
|
kõigi sõber k-arvutid hinnakirja alusel võib teha sellise tabeli..
elementaar (kodukasutaja ehk keegi kes siia kunagi ei satu ning ei tea midagi arvutist ja vabavarast jne)
Tarkvara MS Windows XP Home Edition OEM 1290.00
Tarkvara MS Office 2003 Basic Edition, Word/Exel/Outlook, EST, OEM 2990.00
edasijõudnu (inimene on arvutit näinud, teab selle esmaseid funktisoone ning tunneb ennast arvuti taga mugavalt)
Tarkvara MS Windows XP Professional OEM, EST 2190.00
Tarkvara MS Office 2003 Basic Edition, Word/Exel/Outlook, EST, OEM 2990.00
Tarkvara Symantec Norton Internet Security 2005, Retail 1390.00
Tarkvara Festart Inglise-Eesti sõnaraamat 3.31Pro kodukasutajale 250.00
staažikas (inimene kes saab juba raali hooldamisega hakkama ning tunneb oma süsteemi põhjalikumalt ja tal on paar hobi)
Tarkvara MS Windows XP Professional OEM, EST 2190.00 vb linux
Tarkvara MS Office 2003 Basic Edition, Word/Exel/Outlook, EST, OEM 2990.00 vb open office
Tarkvara Eset Antiviirus NOD32 600.00 vb avg anti virus
ekspert (inimene kes teenib oma igapäeva leiva arvutiga)
AutoCAD Light 18042.00
Tarkvara Adobe Photoshop CE, Retail 12259.00
Tarkvara Corel Draw 12, Retail 7790.00
Tarkvara Euro Translator 7.2 Dictionary
Tarkvara MS Visual FoxPro 9.0 Professional Upgrade 6850.00
ärge väga asja süübige ja võtke kõike tõe pähe, kategooriad on pandud suva järgi ning lähtuvad pea-asjalikult k-arvuti salongi puudulikust hinnakirjast...asja mõte on selles, et tõesti kurvad on tarkvara hinnad juhul kui a) oled puudulike teadmiste/oskustega b) oled profesionaaltööline.... neil kel pole oskusi maksavad selle eest, et neil oleks nii nagu teistel (mingi suvaline laialt levinud seadistus nt win+office+symantec) ja need kes teenivad leiba maksavad oma softi eest, sest see ongi kallis..
...loomulikult on siit veel puudu mängud ja muu selline...
enda raalis on vist softi sees ca 25-30k eest ja paraku pira praktiliselt kõik
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.12.2005 12:40:59
|
|
|
| Aeron kirjutas: |
| need kes teenivad leiba maksavad oma softi eest, sest see ongi kallis.. |
Need kes arvutiga leiba teenivad suudavad reeglina ka omale softi osta. Hetkel on minu arvates ~70% kõigist pirajatest nooremad kui 20a ning enamus neist ei teeni arvutiga leiba.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
01.01.2006 02:55:13
|
|
|
isegi arvuti on mul vabavara
või oli see vallasvara
pehme oli juba ostes arvutis
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
02.01.2006 01:57:12
|
|
|
eMule on vabavara. rohkem ei kommentaari. pea valutab.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
04.01.2006 17:47:44
|
|
|
Hääletasin 100% pira poolt.
Süüdi on raha vähesus ja azureus(y)
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
04.01.2006 17:53:34
|
|
|
| Aeron, ma võtaks su loetelust kindlasti maha tõlkeprogrammid. Internet on vähemalt Eesti-Inglise tasuta sõnaraamatute osas piisavalt hästi varustatud, et mingit pappi ekstra juurde maksma ei hakkaks.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fedja
HV Guru

liitunud: 06.01.2002
|
04.01.2006 21:02:59
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
Hääletasin 100% pira poolt.
Süüdi on raha vähesus ja azureus(y) |
Arvuti konfiguratsiooni vaadates kahtlen sügavalt su vaesuses.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
04.01.2006 23:53:05
|
|
|
Ise raha ei teeni.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.01.2006 23:55:29
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
| Ise raha ei teeni. |
Siis miks sa varastad asju? Kui ei jõua hankida siis kas kogu raha või kasuta tasuta asju.
Mina kasutan tasuta asju ning ei näe põhjust miks peaksin kasutama ülehinnatud ja sageli kehvemat tasulist jama.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fedja
HV Guru

liitunud: 06.01.2002
|
05.01.2006 00:22:18
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
| Ise raha ei teeni. |
Uue videokaarti asemel oleks võinud siis legaalse tarkvara osta, rahapuudus ei õigusta varastamist.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
05.01.2006 00:34:17
|
|
|
| fedja kirjutas: |
Enamik häkkereist, kes Photoshopi tirib, kasutab 5% selle võimalustest. (rate.ee piltide tuunimiseks pole vaja PS-i)
Inimesed, kes selle programmiga raha teenivad, ostavad selle ise või võimaldab selle neile nende tööandja. |
kui sa sellega raha teenid,siis ei hakkagi riskima ju et kontrollid kaela sajavad.
kui need billi poju tooted oleks mõistliku hinnaga-miks mitte.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 00:49:17
|
|
|
| alliance kirjutas: |
| kui need billi poju tooted oleks mõistliku hinnaga-miks mitte. |
Mis häda on alternatiivsetel, enamasti odavamatel või hoopis tasuta, toodetel?
[edit]
Pealegi, MS ei saagi oma tooteid oluliselt odavamalt müüa. On ju vaja toetada massilist FUD'i, "sõltumatuid" testijaid ning tohutut advokaatide armeed kes patentide kirjeldusi päevast päeva uurivad
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
05.01.2006 01:10:49
|
|
|
Ho Ho ma olen aru saanud et see unixiga opereerimine on üks paras n.sserdamine.
eriti veel kui sa ei oska ka..see ongi see häda vast.riiklikul tasemel otsustati kah,billipojukest toetada
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 01:17:25
|
|
|
| alliance kirjutas: |
| Ho Ho ma olen aru saanud et see unixiga opereerimine on üks paras n.sserdamine. |
Kui oli viitsimine selgeks teha wini opereerimine ei näe ma põhjust miks ei võiks ka veidi alternatiividega tutvuda. Mu peatselt pensioniealiseks saavad vanemad lasevad Gentoos ringi nagu muiste. Nemad küll ei ütle et midagi keerulist oleks. Pigem kiruvad kui vahel wini taha minema peavad et tegu nii ebaloogilise ja keeruka asjaga nende jaoks.
| allance kirjutas: |
| eriti veel kui sa ei oska ka |
Kas su wini oskused tulid sulle emapiimaga kaasa?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
05.01.2006 01:29:38
|
|
|
endal:
11 pira mängu,7 pira proget,
mingi 15 freeware proget,2 freeware mängu
pira win
mingi 75% vist ole vms või siiski 50% (10+7=17pira, 15+2=17)
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
05.01.2006 02:52:51
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| allance kirjutas: |
| eriti veel kui sa ei oska ka |
Kas su wini oskused tulid sulle emapiimaga kaasa? |
oma poissi küll vist enne täisealiseks saamist win masina taha ei lase.. kui see kunagi tulema peaks
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
05.01.2006 03:03:16
|
|
|
Ho Ho ok.
mina minaks.aga kui ma näiteks tahaks oma emale panna miskit vabavara osi..suht raske oleks
enda hirm põhineb sellest et kunagi sai proovitud miskit red hatti(vist oli )
ja kui sellega midagi käima ei saanud siis maha lastes oskamatusest -partid piixu lastud
knoppixit olen kasutanud.aga kuidagi imelik nagu
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 03:23:20
|
|
|
| alliance kirjutas: |
mina minaks.aga kui ma näiteks tahaks oma emale panna miskit vabavara osi..suht raske oleks
|
Kui sa uuriks veidi HV Linuxi foorumit leiaks et sealt käib läbi üsna palju inimesi kes endale hoolsasti Linuxit installivad. Minu teada pole veel kedagi sealt oma probleemidega ära aetud. Nagu varem ütlesin siis minu vanematel pole mingit probleemi kasutada korralikus maakeeles OS'i. Neile meeldib igatahes rohkem kui win
Põhimõtteliselt jääb Linuxi install või wini asendamine sellega katki kahel põhjusel:
1) kardetakse kõike uut.
2) ei viitsita uusi asju omandada.
| alliance kirjutas: |
enda hirm põhineb sellest et kunagi sai proovitud miskit red hatti(vist oli )
ja kui sellega midagi käima ei saanud |
Ning küsida ka kellegilt ei julgenud? Või kuidas oli plaadil oleva mahuka manualiga tutvumisega?
| alliance kirjutas: |
| ... siis maha lastes oskamatusest -partid piixu lastud |
Kas tegid seda Linuxi või wini alt? Kui wini alt siis järelikult on wini teadmised kesised. Kui Linuxi alt siis ei lugenud korralikult manuale või ei küsinud. Loomulikult see manualide-küsimise jutt käib ka wini kohta kuid Linuxit sa küll süüdistada ei tohiks kui wini alt oma partitsioonid taevasse laskskid. Pigem toda väidetavalt lihtsat, loogilist ja kasutajasõbralikku, rahva seas levinuimat OS'i.
| alliance kirjutas: |
| knoppixit olen kasutanud.aga kuidagi imelik nagu |
vt. punkt üks
Olen näinud palju inimesi kes nähes et Linuxis käib mõni asi pisut teise loogikaga järeldavad mõtlemata automaatselt et tegu on millegi väga vale ja kehva asjaga.
Samuti on väga palju inimesi kes ei viitsi natukenegi lugeda dokumentatsiooni. Oodatakse et peale paari(kümmet) wini installi läbi klõpsimist ja pähe õppimist on Linuxi install sama lihtne. Ei, tõenäoliselt ei ole. Enne tuleb ka seda paar korda installida et asi sama lihtne tunduks. Näiteks mina peale umbkaudu 10-15 gentoo installi saaks sellega vist juba une pealt hakkama. Samuti usun et sama loogikat arendades ei oleks probleemi mul suht suvalist muud *nixilist installida, ehk siis umbes sama mis winiga: oskad üht oskad kõiki. Oskused ja teadmised tulevad praktikas.
Btw, kui ma umbes 3 kuud tagasi Fedora Core 3 installi proovisin siis tundus asi mulle kordades lihtsam kui wini oma. Kui masinas ei ole ainult winile ehitatud riistvara* ning ülejäänul on olemas mingisugunegi support** ei tohiks FC install ka täielikule võhikule raskusi tekitada. Kui peakski probleeme tekkima saab alati vastuse Linuxi foorumist.
FC'd ei hakanud ma gentoo asemel kasutama umbes samal põhjusel miks mõned eelistavad xp pro'd home editionile. Sellest ei tasuks muidugi järeldada et gentoo on midagi ülivõimast ja FC on miski vigane junn. Lihtsalt Gentoos oled sa sunnitud süsteemi südamesse tungima ja seal tegutsema. Teiste distrodega saab enamus confimisega hakkama läbi GUI klõpsides.
*)viimasel ajal väga vähe levinud nähtus. Mina olen oma ihusilmaga näinud ainult üht 56k modemit umbes aastast '98
**)praktiliselt kõik vähegi levinud asjad saab tööle, mõne asja jaoks peab lihtsalt kas dokumentatsiooni lugema või googeldama
hm, võibolla võiks keegi kõrgema võimu esindaja teema lõpuosa tõsta win vs linux teemasse?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
viimati muutis Ho Ho 05.01.2006 03:26:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fedja
HV Guru

liitunud: 06.01.2002
|
05.01.2006 03:24:41
|
|
|
| alliance kirjutas: |
| kui need billi poju tooted oleks mõistliku hinnaga-miks mitte. |
Windows XP peaks ca 1500.- maksma ?
Ma pole küll täpsete hindadega kursis, kuid kui sa seda päevast-päeva kasutad ning ilma hakkama ei saa, siis ei tundu see kuigi suur summa enda mugavuse eest maksta, kui see hind tundub vatuvõetamatu, kasuta tasuta tarkvara, veebis liigub väga palju hämmastavalt head ja mugavat tasuta tarkvara.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
05.01.2006 03:58:23
|
|
|
Tarkvaraga on nii vaatad ,et tõesti hea progra/mäng maksab 700.-
Aga hakkad siis mõtlema ,et selle eest saaks pulga RAMi või uue toiteka jne..
Sellest mõte ,et originaal softi ostmine jääb väga rikastele inimestele. Või neile kes muud teed ei tea.
Ise 75% pira.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 04:07:41
|
|
|
| Totu user kirjutas: |
| Aga hakkad siis mõtlema ,et selle eest saaks pulga RAMi või uue toiteka jne.. |
Siis teed valiku, kas üks või teine mitte ei varasta.
Mitu korda sa füüsilisi asju varastanud oled?
| Totu user kirjutas: |
| Sellest mõte ,et originaal softi ostmine jääb väga rikastele inimestele. |
Ning poes olev kraam on ka ainult rikastele ostmiseks, mina vaene inimene tõstan sealt niisama nänni tasku vastavalt sellele mis rohkem meeldib
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
05.01.2006 04:23:01
|
|
|
| fedja kirjutas: |
| Uue videokaarti asemel oleks võinud siis legaalse tarkvara osta, rahapuudus ei õigusta varastamist. |
Eks see jääb iga ühe oma südametunnistusele.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
05.01.2006 04:27:12
|
|
|
mina küll ei leia, et ma olen mingi meeletu kriminaal, kuna kasutan "piraattarkvara"..julgen tunnistada küll
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 04:31:12
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
| fedja kirjutas: |
| Uue videokaarti asemel oleks võinud siis legaalse tarkvara osta, rahapuudus ei õigusta varastamist. |
Eks see jääb iga ühe oma südametunnistusele. |
Miks nii?
| ceemic kirjutas: |
mina küll ei leia, et ma olen mingi meeletu kriminaal, kuna kasutan "piraattarkvara"..julgen tunnistada küll  |
Mis vahe on tarkvarapiraadil ja suvalisel poevargal?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
05.01.2006 04:33:31
|
|
|
üks varastab füüsilisi "asju" ja teine "võtab" virtuaalseid "asju"
no neid kahte ei saa ju tegelikult võrrelda..
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 04:38:38
|
|
|
Siin ongi suurim valearusaam.
Mõlema tegemiseks kulutati tööjõudu ja aega. Ainus vahe et ühe kopeerimiseks ei kulu märgataval hulgal materiaalset toorainet.
See et üht saab üsna piiramatult kopeerida ei tähenda et seda võiks selle pärast kohe varastada.
Samas võtame näiteks raha. Ka seda on suhteliselt lihtne kopeerida, eriti usa dollareid
Kas siis võiks hakata seda ka võltsima (==varastama) ning väita et see on ju tegelikult õige?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
05.01.2006 04:43:11
|
|
|
Eks originaal tarkvara on kindlasti parem ja ma ei ole öelnud, et ma legaalse softi vastu olen.
Ma lihtsalt ei taha koguda pool aastat raha elleks, et omale windowsi osta.
Raudvara teeks ise kui oskaks.
Kõige õigem oleks tegelt arvutist eemalduda ja sporti teha.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
05.01.2006 04:44:16
|
|
|
ma polegi väitnud et see õige on!
mina võtan seda nii: ma tõmban netist mingi tarkvara koopia, mis on omakorda koopia, mis on omakorda koopia jne...nende koopiate tegemiseks pole algne firma pidanud kulutusi tegema..ja kui ma tasuta ei saaks siis ma kalli raha eest ka ostma ei lähex nt proge mis mulle tegelikult eluoluline pole..sellisel juhul pole firma kahju saanud...muidugi jah..dollarite kohta ültesid õigesti..see oleks sama põhimõte
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fedja
HV Guru

liitunud: 06.01.2002
|
05.01.2006 04:57:36
|
|
|
| ceemic kirjutas: |
| üks varastab füüsilisi "asju" ja teine "võtab" virtuaalseid "asju" |
Sularaha varastamine on halb aga internetipangast varastamine on siis ok ?
Teeb sama välja, see piraatlus on lihtsalt niivõrd levinud, et inimesed ei pea seda pahaks, kuigi see on illegaalne.
Seda juttu, et Windowsi jaoks peab pool aastat raha koguma, ma hästi uskuda ei taha, kasvõi siitsamast foorumist saab seda üsna soodsa hinnaga, lihtsam on muidugi tasuta tarkvara kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
05.01.2006 05:05:21
|
|
|
| tsitaat: |
| kasvõi siitsamast foorumist saab seda üsna soodsa hinnaga |
Kahjuks ikka ei saa küll. Eriti nüüd peale OEM tingimuste muutmist
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 05:12:20
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
| Ma lihtsalt ei taha koguda pool aastat raha elleks, et omale windowsi osta. |
Siis ära osta wini. Saab väga edukalt ka ilma hakkama. Kui ei usu tule mulle mõni päev külla, ma näitan.
| jt234 kirjutas: |
| Raudvara teeks ise kui oskaks. |
Aga tarkvara?
Tarkvara tegemine on suurusjärkude võrra lihtsam ning miljonid inimesed tõepoolest teevad endale ise tarkvara ning jagavad seda tasuta lahkelt teistelegi. Miks mitte seda kasutada?
Mugavuse eest tuleb maksta, pole midagi parata. Sa ju ei tee sedasi et "oh, praegu pole raha 70" plasmateleka ja 7.1 kodukino ostmiseks. Ostan praegu kõllid ning niikauaks kuni raha kokku saan varastan kusagilt teleka". Tarkvara piraatlus on täpselt sama, seal pole vähimatki vahet. Mugavus maksab. Kui tahad mugavust pead maksma, kui ei maksa oled varas.
| ceemic kirjutas: |
| mina võtan seda nii: ma tõmban netist mingi tarkvara koopia, mis on omakorda koopia, mis on omakorda koopia jne...nende koopiate tegemiseks pole algne firma pidanud kulutusi tegema. |
Sellist lollust pole ammu kuulnud
Ei ole olemas tarkvara koopiaid, on olemas tarkvara. Andmekandja ei oma mingisugust tähtsust. Tarkvara tootmiseks tehtud kulutused ei sõltu andmekandja hinnast just teab kui märkimisväärselt.
Kas sa kujutad ette millist tööd peavad nägema sajad, kui mitte tuhanded, inimesed paljude aasta(kümnete) jooksul et valmiks selline tarkvara nagu näiteks Corel? Tõenäoliselt ei kujuta. Mingi suhteliselt tühise auto tootmine on selle kõrval käkitegu. Samuti on autode pealt palju lihtsam kasumit teenida.
| ceemic kirjutas: |
| ja kui ma tasuta ei saaks siis ma kalli raha eest ka ostma ei lähex |
Veame kihla? Ammu see oli kui kadaka turul hakati piramüüjaid veidi rohkem kimbutama. Kui netist mingil põhjusel pirasoft ära kaoks muutuks füüsilisel andmekandjal asjade levitamine taas väga levinuks.
Firma saab kaudselt kahju iga toote pealt mille sa varastad. Ning mitte ainult üks firma vaid terve tööstus. Kui sina varastad ühe toote siis esiteks kaotab tolle tootja tegija selle raha mis ta oleks saanud kui oleksid selle ostnud. Samas ei kasuta sa ka konkurentide tooteid, seega kaotavad ka nemad.
| ceemic kirjutas: |
| muidugi jah..dollarite kohta ültesid õigesti..see oleks sama põhimõte |
Siis miks sa dollareid ei võltsi? See ju sama lihtne ning sellest oleks isegi mingi kasu. Otseselt sa ju ei tee kellelegi kahju.
Varem siin oli arutlus kus üks inimene oli viimase 5a jooksul 3x uue OS'i ostnud. Samas tuli välja et kokkuvõttes kulus tal aastas OS'ide peale tunduvalt vähem raha kui arvuti kaasaegsena hoidmiseks. Tema näide oli küll üsna ekstreemene. Vaevalt et enamus inimesi nii tihti peavad OS'i vahetama. Loomulikult kui edevus/vajadus sunnib siis pole parata, peab. Üldjuhul kannatab ühe OS'iga vabalt tööd teha ka 5a peale tolle väljatulekut. Vaadates XP'd siis veelgi kauem.
Ma ei vaidle vastu et win võiks veidi odavam olla. Samas pole see minu teha ega öelda kuhu MS oma raha alla peaks panema. Laialdane FUD'i levitamine neelad tõenäoliselt suuri summasid kuid tema monopoolne seis laseb tal seda teha.
Kui teile ei meeldi et MS'i soft on kallis, ärge kasutage seda. Piraatimine ei tee MS'ile eriti suurt kahju nii kaua kuni valdav enamus inimesi endiselt nende softi kasutab, monopoli seisust ära kasutades nad lihtsalt küsivad kõik selle piraatide ülal pidamiseks vaja mineva raha ausate inimeste käest. Kui teile ei meeldi et MS on monopol ning tahate midagi muuta siis lõpetage MS'i softi kasutamine. Nagu ütlesin, varastamisega ei saavuta muud kui ausate inimeste pahameele.
| taifunk kirjutas: |
| Kahjuks ikka ei saa küll. |
Nagu ma mitmel korral olen öelnud saab väga edukalt hakkama ka ilma MS'i softi kasutamata.
Kui siiski tahad näiteks mängida kõige viimasemaid mänge siis on see taas lisamugavus mis maksab. Kui ei ole nõus maksma ära varasta ka. Teine kord kui hakkad uut keskklassi videokaarti ostma siis mõtle ka sellele et tolle videokaardi hinnavahe aasta pärast on umbkaudu sama suur kui maksaks poest OS osta. OS kestab >5a, videokaart heal juhul aasta kui oled mängur.
Btw, ceemic, sa võiks oma õigekirja parandada. Vahepeal oli äärmiselt raske su jutu mõttele pihta saada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
05.01.2006 06:06:02
|
|
|
nu mõnes mõttes võib piraatlus ju sarnaneda varastamisele, kuid minuarust ta siiski seda pole, kui lähed poodi ja varastad midagi, siis sa otseses mõttes võtadki midagi ja tootjal pole võimalik seda tooteeksemplari müüa(kuna see on ju sinu käes), piraatlusega on teistmoodi, neile ju jääb toode alles ja nad saavad seda müüa ...
piraatlus sarnaneb minuarust rohkem nagu kopeerimisele või jäädvustamisele, näiteks kui sa lähed kunstimuuseumisse ja teed mingist ülikallist pildist ülisuure reso ja detailsusega foto ja riputad seinale, siis see pole ju varastamine, samuti muusikavideo jäädvustamine ja selle vaatamine(kasutamine) ei ole varastamine, või näiteks raadiost loo salvestamine, näiteid võiks lausa veel tuua
minuarust on sinnamaani kõik OK, kuni piraadid tarkvara ei müü vaid jagavad seda tasuta... vot siis oleks tõesti piraatkoopia kasutamine eetiliselt vale kui satuks kätte mnigi sourcecode ja siis seda kuidagi kasutada
samas valmis operatsioonisüsteem ongi ju nagu valmistoode
ja valmistoote kopeerimine ükskõik mis vallas kasutamise eesmärgil(mitte ainult tarkvaras) ei tundu ju sugugi nii vale ja paha... samuti, kuna tarkvara ei ole mingi konkreetne ese ega objekt siis on sellel justkui loominguline väärtus(telekareklaami salvestamise eest ei küsi ju keegi raha )
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
punktiir
HV Guru
liitunud: 20.07.2004
|
05.01.2006 06:22:04
|
|
|
ma olen selline imelik inimene. maisaa öösel magadagi, kui tean, et mul miski piraat proge kuskil. tunnistan, et olen kasutanud, aga siis panin masinale peale linuxi. suse siis. algul oli küll selline tunne, et saab ainult openoffices kirjutada, netis kolada ja gimpiga pilte joonistada. aga mida aeg edasi, seda rohkem mu silmad avanesid. päris palju hääd stuffi on. tõsi näiteks muusika programmidega ta väga ei hiilga. ma mõtlen siin selliseid fruityloopsi taoliseid. hetkel kasutan skale ja soundtrackerit, vanakooli värk aga ega alati polegi proge tähtis
vectorgraafikat saab väga hästi teha inkscapes, mis vististi ka windoosa inimestele.
muidugi oleks ju hea, kui oleks windows, aga noh, ma arvan, et kui ma selle karbiversiooni rahad kätte saaks, siis ma parem koguks veel ja ostaks hoopis mingi digipeegli omale.
see on ikka masendavalt hale, kui kuuled poisikesi rääkimas, et neil on photoshop. ja ainus asi mis nad sellega teha oskavad on ohtralt oma reidi pilte "tuunida" ehk kasutada blurimist nii kuis jaksab. jah gimp jääb photoshopile alla, väga mitmes kohas, aga eks siin olene ka see, et mis rahad millegi taga on. gimpi eelarvet, kui seda ongi ei saa ju võrrelda hiiglaslike adobe annetustega. aga ikkagi saab gimpiga kõik vajaliku ära teha, just nimelt tavakasutajaid ma mõtlen.
pooldan ka rohelist mõttemaailma. ehk piraatluse vastasust. aga eks see ole iga inimese oma südametunnistus.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
05.01.2006 09:42:33
|
|
|
punktiir, ehm, mismoodi on seotud roheline mõttemaailm ja piraatluse vastasus?
Aga kui nüüd vaada piraatlust sellest aspektist, et noored inimesed kasutavad (õpivad tundma) mingit tasulist tarkvara, sellega raha mitte teenides ning hiljem tööposti otsa asudes on juba pädevad ja nõuavad firmasse sama tarkvara, siis on see ju pigem vesi tarkvaratootja veskile. Kui maailmas tänasest päevast alates 100% koolilapsi hakkaksid kasutama linuxit/OO/etc kooslust, siis läheks MS-il asi ükjagu nutusemaks lähima 10-15 aasta jooksul. Seda on näha ka MS rabelemisest koolidele odavamate diilide pakkumisel jne. Seega võib ju kodukasutajate piramist vaadelda kui turu sisse söötmist (a la tekitan sõltuvuse ja siis esitan arve). Ja kuigi seadusepügal ütleb teisiti, siis ega ju kodus vaikselt enda tarbeks kasutajaid keegi eriti kottima ka selle eest ei tule. Sest tõepoolest - kui tuleks, ja karmilt, siis pigem läheb üsna suur osa inimesi teisele platvormile üle ja lõpuks võtab oludele sunnil ka firma, kus need samad inimesed töötavad, teised võimalused kasutusse. Ja sellega kaotaks tasulise tarkvara pakkuja turgu.
/ja teiseks kõike haigem ongi see tootjate virin selle kaduma läinud raha üle - kui tasuta ei saaks, siis üsna suur % ilmselt ei kasutataks, kuidas saab seda siis kahjumina vaadelda ja HÜPOTEETILIST summat selleks kontekstis kirja panna? Peaaegu sama jabur oleks kui automüüja hakkaks koguma andmeid volitustega sõitvate juhtide kohta (st auto ei kuulu juhile vaid kellelegi teisele, kes ju ka sellega sõidab) ja siis paneks need statistikasse kirja kui kahjumi, sest nad ei ole endale autot ostnud vaid kasutavad kellegi teise oma; või võrdleks välja antud juhilubade arvu ja autode arvu ja leiaks selle suhtarvu abil "kahjumi" vms/
/kolmandaks - paraku ei ole hetkel võimalik kõigil linuxi peale kolida, lisaks mängudele (mis on tõepoolest nö meelt lahutav nänn, ja otseselt mittevajalik) on terve rida spetsiifilisemat tarkvara millel samaväärsed linuxi versioonid puuduvad (nt kaardirakendused).
/ja neljandaks - sellel teemal täpselt samade argumentidega nii ühelt kui teiselt poolt on HVs juba üsna mitmel-setsmel korral vaieldud... aga noh, ajalugu pidigi spiraali mööda käima/
namstoop@tööl.legaalne.kodus.proovimiseks.ja.katsetamiseks.nii.seda.kui.teist
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hiiemae
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
05.01.2006 13:55:17
|
|
|
nii kole kui see ka pole siis ainus legaalne proge on NOD32 trial, kuna ma pole sellele $#@%& jõudnud otsida
8)
_________________ %HOMEDRIVE%%HOMEPATH% |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
05.01.2006 13:58:14
|
|
|
| alliance kirjutas: |
| kui need billi poju tooted oleks mõistliku hinnaga-miks mitte. |
Minumeelest billi poju tooted ehk siis momendil windows'st rääkides on vägagi normaalse hinnaga.Opsys pole nagu mingi vildakas viirusetõrje proge mida on sadu erinevaid ja mida iga rohkem progemisest jagav mats suudaks kuigipalju toimivana valmis kribada.Opsysi ikka ostad omale aastateks ja kui nüüd näiteks windowsXP hõum mis eegub mingi 1500.- jagada 5 aasta peale teeb see vähem kui kroon päevas.Kas see on tõesti ülearu palju asja eest mida niitihti kasutada?
| ceemic kirjutas: |
mina küll ei leia, et ma olen mingi meeletu kriminaal, kuna kasutan "piraattarkvara"..julgen tunnistada küll  |
Asi pole ainult selles kudias sa end tunned vaid tööd teinud ja vaevanäinud inimeste töö tunnustamises tasu näol.
Antud juhul on su tasu umbes samaväärne kui käid ehitajana tööl, ehitad maja valmis ja töötasu polegi vaid tasu peaks nagu olema see, et inimesed tahavad sinu ehitatud majas elada.Kuna ehitusmaterjali eest sina ei maksnud siis nagu polekski midagi kobiseda kuna sult ju otseslt ja füüsiliselt midagi kaotsi ei läinud.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
05.01.2006 14:03:57
|
|
|
njah..ainus labane vabandus minu puhul on see, et olen vaene üliõpilane
aga rõhutan siiski, et ma ei õigusta piraatlust ning võimalusel hoiduksin sellest!
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
05.01.2006 14:11:33
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| /ja teiseks kõike haigem ongi see tootjate virin selle kaduma läinud raha üle - kui tasuta ei saaks, siis üsna suur % ilmselt ei kasutataks, kuidas saab seda siis kahjumina vaadelda ja HÜPOTEETILIST summat selleks kontekstis kirja panna?/ |
Kui muidu ei oleks ostnud siis pole vaja ka omada.Omaniku loata kasutamine on sama mis varastamine.Muidu võiks samahästi ju kelelgilt ferrarit ööseks varastada ja hommikul tagasi viia öeldes,et öösel ju omanik magab ja kasu sellest ei saa, järelikult kõik õige ja muidu ma ei ostaks seda niikuinii.
| tsitaat: |
| Peaaegu sama jabur oleks kui automüüja hakkaks koguma andmeid volitustega sõitvate juhtide kohta (st auto ei kuulu juhile vaid kellelegi teisele, kes ju ka sellega sõidab) ja siis paneks need statistikasse kirja kui kahjumi, sest nad ei ole endale autot ostnud vaid kasutavad kellegi teise oma; või võrdleks välja antud juhilubade arvu ja autode arvu ja leiaks selle suhtarvu abil "kahjumi" vms/ |
Jama võrdlus.Autot ju ei kopeeri ehk siis kui keegi teine volitatud isik sellega sõidab siis omanik või kolmas volitatud iseik seda samaagselt kasutada ei saa.Selles ongi vahe.Kui oleks mingi hüpermega chip koos tarkvaraga kaasas milleta masin tööle ei lähe siis võiks ka nö.wini volitada saada koos chipiga, et kui kasutab sõber siis sinul sel ajal masin seisab ehk siis töötab ainult sellel kellekäes asi on.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
punktiir
HV Guru
liitunud: 20.07.2004
|
05.01.2006 14:48:13
|
|
|
| namstoop, see roheline mõtteviis sümboliseeriks siin inimese mõtemaailma ja südametunnistuse puhtust, et kas hakkab kripeldama, kui pirad või ei.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 15:31:48
|
|
|
| silver010 kirjutas: |
| nu mõnes mõttes võib piraatlus ju sarnaneda varastamisele, kuid minuarust ta siiski seda pole, |
Sinu arvates võibolla tõesti kuid nii seaduse kui ka paljude muude asjade arvates on.
| silver010 kirjutas: |
kui lähed poodi ja varastad midagi, siis sa otseses mõttes võtadki midagi ja tootjal pole võimalik seda tooteeksemplari müüa(kuna see on ju sinu käes), piraatlusega on teistmoodi, neile ju jääb toode alles ja nad saavad seda müüa ...
piraatlus sarnaneb minuarust rohkem nagu kopeerimisele või jäädvustamisele, näiteks kui sa lähed kunstimuuseumisse ja teed mingist ülikallist pildist ülisuure reso ja detailsusega foto ja riputad seinale, siis see pole ju varastamine, samuti muusikavideo jäädvustamine ja selle vaatamine(kasutamine) ei ole varastamine, või näiteks raadiost loo salvestamine, näiteid võiks lausa veel tuua |
Vaata eest poolt raha võltsimist ja internetipangast raha varastamist.
Pealegi, kui läheksid toda muusikavideot kusgil avalikult näitama saaks üsna kiiresti seadusesilmad kraessse
| silver010 kirjutas: |
| minuarust on sinnamaani kõik OK, kuni piraadid tarkvara ei müü vaid jagavad seda tasuta... |
Teen tuvastamatu valeraha ja lähen seda miljonite kaupa tänavatele loopima ning kõiki õnnelikud ning ma pole midagi halba teinud?
| silver010 kirjutas: |
| vot siis oleks tõesti piraatkoopia kasutamine eetiliselt vale kui satuks kätte mnigi sourcecode ja siis seda kuidagi kasutada samas valmis operatsioonisüsteem ongi ju nagu valmistoode |
Selle vastu on siiani väga edukalt töötanud copyright'i seadused. Üritatakse ka patentidega midagi sarnast korraldada kuid minu ja miljonite teiste arvates ei kõlba see lahendus kusagile.
| silver010 kirjutas: |
| ja valmistoote kopeerimine ükskõik mis vallas kasutamise eesmärgil(mitte ainult tarkvaras) ei tundu ju sugugi nii vale ja paha... |
Huvitav, filmide ja lalude kopeerimist miskipärast peetakse valeks. Ehk oskad selgitada mis on neil vahet tearkvaraga?
| silver010 kirjutas: |
samuti, kuna tarkvara ei ole mingi konkreetne ese ega objekt siis on sellel justkui loominguline väärtus(telekareklaami salvestamise eest ei küsi ju keegi raha ) |
Vaata eespoolt mida tähendab tarkvara. Tarkvara on toode. Seda kuidas seda kopeerida või levitada, ei loe. Toode on ta ikka ning ta väärtus ei kahane kopeerides.
| namstoop kirjutas: |
| Aga kui nüüd vaada piraatlust sellest aspektist, et noored inimesed kasutavad (õpivad tundma) mingit tasulist tarkvara, sellega raha mitte teenides ning hiljem tööposti otsa asudes on juba pädevad ja nõuavad firmasse sama tarkvara, siis on see ju pigem vesi tarkvaratootja veskile. |
Täpselt nii. Arvake ära millisele firmale või organisatsioonile see headmeelt teeb? Vihjeks nii palju et valdavalt nende kodulehe aadressid ei lõpe lühendiga .org.
| namstoop kirjutas: |
| Kui maailmas tänasest päevast alates 100% koolilapsi hakkaksid kasutama linuxit/OO/etc kooslust, siis läheks MS-il asi ükjagu nutusemaks lähima 10-15 aasta jooksul. Seda on näha ka MS rabelemisest koolidele odavamate diilide pakkumisel jne. Seega võib ju kodukasutajate piramist vaadelda kui turu sisse söötmist (a la tekitan sõltuvuse ja siis esitan arve). Ja kuigi seadusepügal ütleb teisiti, siis ega ju kodus vaikselt enda tarbeks kasutajaid keegi eriti kottima ka selle eest ei tule. Sest tõepoolest - kui tuleks, ja karmilt, siis pigem läheb üsna suur osa inimesi teisele platvormile üle ja lõpuks võtab oludele sunnil ka firma, kus need samad inimesed töötavad, teised võimalused kasutusse. Ja sellega kaotaks tasulise tarkvara pakkuja turgu. |
Taas õige mõttekäik
Minu arvates on praegune BSA ja ISP'de koostöö üks suur naljanumber. Sisuliselt ei tehta midagi, lihtsalt üritatakse näidata et kõik on ilus ja kena kuigi tegelikult ollakse ainult MS'i tallalakkujad. Ma ei imestaks kuigi palju kui meie ISP'del oleks MS'i (mitte)ametlik luba piraatsofti levitamiseks.
| namstoop kirjutas: |
| /ja teiseks kõike haigem ongi see tootjate virin selle kaduma läinud raha üle - kui tasuta ei saaks, siis üsna suur % ilmselt ei kasutataks, kuidas saab seda siis kahjumina vaadelda ja HÜPOTEETILIST summat selleks kontekstis kirja panna? |
Kusagilt peab see raha ju ikkagi tulema. Näiteks kui ei saaks kusagilt piraatwini siis selle 1.5 leiaks ju iga inimene kes ilma winita hakkama ei saa. Ainus mis juhtuks on see et nii mõnigi inimene hakkaks mõtlema kas tal ikka on tarvis üldse midagi maksta, võibolla mõni neist mõtlejaist arvab et pole vaja ning saab ka tasuta lahendustega hakkama.
| namstoop kirjutas: |
| /kolmandaks - paraku ei ole hetkel võimalik kõigil linuxi peale kolida, lisaks mängudele (mis on tõepoolest nö meelt lahutav nänn, ja otseselt mittevajalik) on terve rida spetsiifilisemat tarkvara millel samaväärsed linuxi versioonid puuduvad (nt kaardirakendused). |
Nagu olen korduvalt rääkinud, meelelahutus ja mugavus maksab. Kui ei ole nõus kinopileti eest maksma siis kinno ei saa, sama asi ka eespool toodud kodukino näitega. Kui tuua vabanduseks et kunagi ostsin w98, miks ma peaks maksma XP eest siis ma küsin vastu et kui kunagi käisid kinos matrix1 vaatamas siis miks sa pead maksma matrix2 eest?
Milliseid spetsiifilisi programme sa silmas pidasid mis töötavad ainult winis? Mina isiklikult ei suuda praegu meenutada softi mida võiks vaja minna kodukasutajal ning mida Linux ei pakuks.
Btw, mis kaardirakendustest sa räägid? Võimalik et mõni neist töötab läbi wine.
Kui tegu on mingil põhjusel vajaliku asjaga siis tuleb selleks ka raha hankida. Poest kaarti varastama ju ei hakka?
Kui kaardisoft on ainus mida vaja läheb ning selleks OS'i osta ei taha siis pole midagi parata, ära osta kumbagi. Kui aga mitte mingi väega hakkama ei saa tuleb mõlemad osta ning kiruda et inimesed kasutavad vähe teisi platforme(sest wini piramine on niivõrd lihtne) ning tarkvaratootjatel pole suurt mõtet olnud teisi platforme toetada. Seega, kui tahate et muidu ainult winile orienteeritud soft ka teistel OS'idel saadaval oleks siis visake win nurka ning iga kord kui mingist programmist tõsist puudust tunnete kuulutage seda kõva häälega. Kui sellised kuulutajaid piisav hulk saab siis hakkab ka teiste OS'ide support paranema. Nii kaua kui te vaikselt nurgas wini pirate ei muutu midagi. Piramisega takistate te otseselt vaba tarkvara levikut ning seda mitte selles mõttes et te ise seda ei kasuta.
| ceemic kirjutas: |
njah..ainus labane vabandus minu puhul on see, et olen vaene üliõpilane |
mitte ainult vaene vaid ka teadmatuses. Kui sa tõesti ei saa hakkama ilma kalli softita, mis on väga kaheldav, siis kontakteeru dekanaadiga ja küsi kuidas saaks neilt tasuta MS'i tooteid.
Ülikoolid ei taha seda väga avalikult levitada kuna neile samuti ei meeldi et MS üritab oma monopoolset staatust kinnitada. Neil on kohustus oma õpilastele, kel on vaja tööks mingit softi, seda pakkuda. See et valikus on ainult MS'i tooted tuleneb juba sellest et MS on monopoolne.
Huvi pärast küsiksin et mis softist sa täpsemalt puudust tunned? Oleks tore kui näeks mingit nimekirja.
| ceemic kirjutas: |
| aga rõhutan siiski, et ma ei õigusta piraatlust ning võimalusel hoiduksin sellest! |
Ja mis sind takistab sellest hoidumast? Nii palju kui mina ülikoolis olen käinud olen ma väga edukalt saanud hakkama ilma raha eest jagatava tarkvarata, samuti pole ma kasutanud ülikooli poolt pakutavat tasuta MS'i softi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
05.01.2006 16:40:49
|
|
|
no seda kooliteemat pole mina siia sisse toonud..aga kui sind nii väga huvitab, siis võin kinnitada, et ilma officita ma läbi ei saa(excel, word, powerpoint)!!!
aga muidugi on tartu ülikoolil olemas tasuta arvutiklassid kus oma koolitöid teha
ma ei olegi kordagi õigustanud enda käitumist, ega hakka ka.."piraattarkvaraga" on mul elu lihtsam ja muresid vähem..kogu lugu!
ps..ma ei taha vaielda asjade üle, mis minu jaoks midagi ei muuda..ja ma sain aru, et see teema on rohkem ülevaate saamiseks sellest kui palju keegi "piraattarkvara" kasutab või mitte
peace
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
05.01.2006 16:48:26
|
|
|
Ho Ho on üks paha inimene kes tahab piraatides südametunnistust tekitada
Ikkagi Materiaalsel ja virtuualsel on asjal on ikka liiga suur vahe. Ja ma ei tunne ennast vargana.
Ma ainult "laenan" seda programmi. Ega ma selle progra koodi ei varasta ega jaga netis. Ma ainult kasutan seda.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.01.2006 17:10:19
|
|
|
| ceemic kirjutas: |
| no seda kooliteemat pole mina siia sisse toonud.. |
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2485120#2485120
"njah..ainus labane vabandus minu puhul on see, et olen vaene üliõpilane "
| ceemic kirjutas: |
| aga kui sind nii väga huvitab, siis võin kinnitada, et ilma officita ma läbi ei saa(excel, word, powerpoint)!!! |
kahtlen selles väga sügavalt. Oled sa üldse proovinud alternatiive et tead seda nii kindlalt väita? Kui proovisid siis mis sai takistuseks?
Mina sain kõik vajaliku tehtud OOo'ga ning keegi ei kurtnud. Pealegi, ka TÜ peaks jagama MS'i softi tasuta.
Samuti kasutan ma töö juures täielikult vaba tarkvara kuigi tahtmise korral saaks ma ametliku litsentsiga suvalise MS'i tarkvara. Siiani olen kõik töö tehtud saanud, OOo/MSO vahelisi probleeme dokumentidega pole esimese aasta jooksul veel kohanud.
| ceemic kirjutas: |
aga muidugi on tartu ülikoolil olemas tasuta arvutiklassid kus oma koolitöid teha |
Tõsi, see oleks üks alternatiiv kuid mina leian et mitte just kõige parem. Pigem kasutada alternatiive või küsida softi koolilt.
See kui sa koolilt küsitud softiga niivõrd ära harjud et enam muud kasutada ei taha/oska ongi MS'i hinnapoliitika mõte. Süüdistada saad ainult iseennast et selle lõksu langesid.
| ceemic kirjutas: |
| ma ei olegi kordagi õigustanud enda käitumist, ega hakka ka.."piraattarkvaraga" on mul elu lihtsam ja muresid vähem..kogu lugu! |
Paari miljoni võltsimine teeks samuti mu elu lihtsamaks ...
| ceemic kirjutas: |
ps..ma ei taha vaielda asjade üle, mis minu jaoks midagi ei muuda..ja ma sain aru, et see teema on rohkem ülevaate saamiseks sellest kui palju keegi "piraattarkvara" kasutab või mitte |
Ma lihtsalt kasutan võimalust inimestele asja olemust selgitada
| Totu user kirjutas: |
Ho Ho on üks paha inimene kes tahab piraatides südametunnistust tekitada |
Loodetavasti see õnnestub vähemalt mõnegi inimese puhul.
| Totu user kirjutas: |
| Ikkagi Materiaalsel ja virtuualsel on asjal on ikka liiga suur vahe. |
Ja see oleks ...?
igaks juhuks tuletan meelde et pole olemas tarkvara koopiaid on tarkvara. Kopeerides ta väärtus ei muutu.
| Totu user kirjutas: |
| Ja ma ei tunne ennast vargana. |
Mõni narkomaan kes poest varastab ei tunne ennast tõenäoliselt samuti vargana. Poe saadud kahju on ju minimaalne. ma ei näe seal suurt vahet.
| Totu user kirjutas: |
| Ma ainult "laenan" seda programmi. ... Ma ainult kasutan seda. |
Sama hästi võiks ma ajada akna alt kellegi auto ära, seda kasutada ja hiljem tagasi tuua*. Ma ju ka kõigest kasutan.
Tarkvara laenamine on eraldi teenus mida osta saad. Kui õieti mäletan siis ~500eek eest kuus võisid rentida arvuti koos täieliku tarkvarapaketiga. Samas on kordi odavam kohe tarkvara osta.
*) seda seetõttu et ei saaks vaidlema hakata et füüsiline asi vahetab omanikku
| Totu user kirjutas: |
| Ega ma selle progra koodi ei varasta ega jaga netis. |
Koodi kaitsmiseks on hoopis teised seadused ja õigused.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|