Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Paypal & eBay üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 703, 704, 705  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003




sõnum 26.12.2005 14:55:48 vasta tsitaadiga

Anduuu, kui suur summa on?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anduuu
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2005




sõnum 26.12.2005 15:00:55 vasta tsitaadiga

JevgeniT kirjutas:
Anduuu, kui suur summa on?
ma otsin pigem kedagi kelle kaudu oleks võimalik pikemaajaliselt rahasi liigutada, või kedagi kes "organiseeriks" mulle konto (mingi summa eest) millega ma saaaks rahasi vastu võtta icon_confused.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003




sõnum 26.12.2005 16:04:45 vasta tsitaadiga

selleks tsekki SEB-i Eesti kontori - nende kaudu saab omale konto teha SEB pangas Rootsis ja sellega saad raha vastuvõtma. Aga see on kallis lõbu...

edit: leidsin vana hinnakirja ka: http://www.zone.ee/jevgenit/hv/priv_pricelist_2005.pdf
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mar6
HV veteran

liitunud: 20.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.12.2005 20:35:41 vasta tsitaadiga

Ma siit kuskilt vist lugesin, et näiteks Usa-st tellides ei pea enam kusagil tolli vahet jooksma ja asja saab kätte lihtsalt postkontorist? On kellelgi kogemusi selles osas?
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anduuu
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2005




sõnum 26.12.2005 22:48:24 vasta tsitaadiga

JevgeniT kirjutas:
selleks tsekki SEB-i Eesti kontori - nende kaudu saab omale konto teha SEB pangas Rootsis ja sellega saad raha vastuvõtma. Aga see on kallis lõbu...

edit: leidsin vana hinnakirja ka: http://www.zone.ee/jevgenit/hv/priv_pricelist_2005.pdf
Isegi kui ma konto omale Rootsis teeksin peaksin ma siiski Rootsis elama ju, et Paypali kasutada saaks.. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 26.12.2005 23:03:44 vasta tsitaadiga

mar6 kirjutas:
Ma siit kuskilt vist lugesin, et näiteks Usa-st tellides ei pea enam kusagil tolli vahet jooksma ja asja saab kätte lihtsalt postkontorist? On kellelgi kogemusi selles osas?

tolliga tuleb ikka tegemist sest kaup tuleb väljastpoolt euroopa liitu... samamoodi nagu venemaalt.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WaHur
HV kasutaja

liitunud: 21.02.2003




sõnum 27.12.2005 13:39:23 vasta tsitaadiga

mitte vist alati! mulle tuli pakike hiinast, postiljon tõi ukse taha kätte...
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 27.12.2005 15:40:39 vasta tsitaadiga

WaHur kirjutas:
mitte vist alati! mulle tuli pakike hiinast, postiljon tõi ukse taha kätte...


väljastpoolt eu-d tulev alla 500 kr väärtusega (sisaldab postikulu) pakk tuleb niisama, üle 500 kr tuleb maksasid maksta, selline pakk vajab lahtitollimist. kui pole väärtust peal, võivad nad paki pakisaaja juuresolekul lahti teha ja sisu hinnata. kuid ei pruugi seda teha. samuti võidakse alla 500 kr pakk pakisaaja juuresolekul lahti teha, kui tollikutil on kahtlus, et sisu maksab rohkem kui pakil kirjas. võidakse ka spets komisjonile hinnata anda, kui väga lahkarvamus tekib. jne. igaljuhul tasub vähemalt käibemaksuga (18%) arvestada.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 27.12.2005 16:05:14 vasta tsitaadiga

Hallvatt kirjutas:
WaHur kirjutas:
mitte vist alati! mulle tuli pakike hiinast, postiljon tõi ukse taha kätte...


väljastpoolt eu-d tulev alla 500 kr väärtusega (sisaldab postikulu) pakk tuleb niisama, üle 500 kr tuleb maksasid maksta, selline pakk vajab lahtitollimist. kui pole väärtust peal, võivad nad paki pakisaaja juuresolekul lahti teha ja sisu hinnata. kuid ei pruugi seda teha. samuti võidakse alla 500 kr pakk pakisaaja juuresolekul lahti teha, kui tollikutil on kahtlus, et sisu maksab rohkem kui pakil kirjas. võidakse ka spets komisjonile hinnata anda, kui väga lahkarvamus tekib. jne. igaljuhul tasub vähemalt käibemaksuga (18%) arvestada.


Käibemaksu vaba piir on kuni 1000.- eek, mille sisse arvestatakse ka saatekulu. Kui asja kindlustusväärtus on suurem, kui paki väärtus, arvestatakse esimest, millele liidetakse saatekulu.

Seega ei saa piir olla kuidagi 500.- icon_wink.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 27.12.2005 20:46:07 vasta tsitaadiga

haa - uurisin järgi. Tollimise piir on 704 krooni hoopis, ehk tõde on meie kahe teadmuse vahepeal.
vt http://www.emta.ee/?id=2763
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 27.12.2005 22:28:44 vasta tsitaadiga

Hallvatt kirjutas:
haa - uurisin järgi. Tollimise piir on 704 krooni hoopis, ehk tõde on meie kahe teadmuse vahepeal.
vt http://www.emta.ee/?id=2763


Vähemalt ometi mingidki reeglid. Kauba saatekulu igatahes enam sisse nüüd ju ei arvestata. Huvitav ainult, kuidas kindlustusväärtusega on ?

Üldse on kasulikum osta asju EU riikidest. Ei tolli, ei käibemaksu.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 27.12.2005 23:12:17 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:
Üldse on kasulikum osta asju EU riikidest. Ei tolli, ei käibemaksu.

Absoluutselt nõus.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 28.12.2005 02:41:53 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:
Üldse on kasulikum osta asju EU riikidest. Ei tolli, ei käibemaksu.


Makse küll pole, kuid (tehnika)kauba enda hind EU's on enamasti kõrgem kui näiteks USA's. Eks needsamad maksud on juba kauba EU'sse toomisel makstud ja siis müügihinna sisse arvestatud. Nii et ega kokkuvõttes vahet pole, mõnikord ühtpidi, mõnikord teistpidi veidi soodsam.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 28.12.2005 14:08:15 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:


Makse küll pole, kuid (tehnika)kauba enda hind EU's on enamasti kõrgem kui näiteks USA's. Eks needsamad maksud on juba kauba EU'sse toomisel makstud ja siis müügihinna sisse arvestatud. Nii et ega kokkuvõttes vahet pole, mõnikord ühtpidi, mõnikord teistpidi veidi soodsam.


Tegelikult sõltub paljuski tootja firma müügipooliitikast.
Firmad teevad imehindu, et USA turule pääseda. Näiteks Olympuse toodangu müüginnad USAS-s.
Eestis on see võrreldav säästumarketi ketiga, kuhu oma kauba müügile saamiseks on kõik tootjad nõus superalesid tegema.

Kasutatud asjade oksjoni korras ostmisel paneb asja paika ikkagi nõudlus ja pakkumine ning ostjate ostuharjumused. Sakslane ostab ebayst üle 100 euro maksva uue asja ka siis, kui ta ainult 15 eur poehinnast odavamalt saab. Olen näinud (osalenud) ka oksjonitel , mis lõpevad kõrgema hinnaga, kui sama toodet saksa internetipoest osta saab. Ilmselt ikka teguriks hasart ja laiskus otsingu kasutamisel. Samuti on saksa ebays märksa rohkem aktiivseid kasutajaid, kui USA-s.

siit aga ka üks küsimus
Kas igasuguste "väikeriikide " ebays on oksjonite ülespanek tasuta ? Vaadates india, rootsi ja veel mõned vähese müügiga riigid, siis seal on ühed ja samad oksjonid suure alghinna/osta kohe hinnaga kogu aeg üleval. Kui iga ülesse paneku eest maksta tuleks, nagu ebay.de oksjonitel, oleks juba ju ammu müüja kahjumis ?

On kellelgi selle kohta inffi?
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deejott
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.11.2004




sõnum 28.12.2005 16:31:33 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:
Ei saa siin sellest virisemisest aru.
Miks üldse teha PayPal jaoks mingeid virtuaalkaarte? Need aeguvad, tuleb pidevalt pikendada jne. (Saan aru, kui tegu alaealiste isikutega . Aga teised ?)

Võtke Magnet. Aastamaksuta, kuumaksuta jne. Võite teha selle ju 1000.- kr limiidi peale , kui hirm raha kaotada. (Ehk saab ka veel väiksemat limiiti. )Maksmiseks saab sinna alati raha eelnevalt kanda, ülejääkide likvideerimise vajaduse korral kasutada seda tavaliste poemaksete tegemiseks. Nii kaua, kui limiit on kasutamata või makstakse tagasi sama pangapäeva jooksul, pole mingit % ega muid tasusid. Isegi mitte igakuist 15.- eek, mida pank muidu maha närib tehnohoolde eest. Ainus makse on iga paari aasta tagant uue kaardi väljastamise eest, aga vist ei tule ka see virtuaalkaart tasuta ?


Limiidist pole Magneti puhul mingit tolku. Tegin omale siis, kui turule tuli, 2000.- limiidiga. Mõniaeg hiljem pandi kaart koos rahakotiga tuuri. Helistasin kohe panka ja ütlesin, et kaart varastati ära. Paari kuu möödudes sain pangalt kirja, et võiks kasutatud 17000.- hakata tagasi maksma. Tuli välja, et "keegi" oli kaardiga Inglismaal mingeid makseid teinud. Soovitati miski avaldus kirjutada. Mina olin püha viha täis ja ütlesin, et midagi ma ei kirjuta, limiit oli 2000.-, enamus sellest oli minupoolt juba ära kasutatud. Peale selle olin pangale teatanud, et kaart varastati. Seepeale vastati, et alla autoriseerimispiiri (mingi summa, millest ülespoole peab kaupmees pangaga ühendust võtma) saab makseid teha ka nn "suletud" kaardiga ja suvalise koguse. Lõppes asi sellega, et maksan siiani oma lollust kinni. Lõppsumma, mille inkasso mult saada tahab on ~24000.-. Õnneks on ainult miski poolteist kilo maksta veel icon_smile.gif
Kommentaarid: 127 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003




sõnum 28.12.2005 18:16:02 vasta tsitaadiga

Kheh, ma kirjutasin avaldust ja 30 päeva jooksul tagastati mulle raha.
tegu oli 5 aastat tagasi Hansapanga Visa Classic-uga ja makse oli sooritatud Riias. Kõige naljakam oli see, et just sel päeval sõitsin Riiast mööda Leetu icon_smile.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 29.12.2005 00:54:12 vasta tsitaadiga

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1,1&item=5846708794&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT

mulle tundub, et võib usaldada aga mis siin targemad arvavad?
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 29.12.2005 01:53:44 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1,1&item=5846708794&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT

mulle tundub, et võib usaldada aga mis siin targemad arvavad?


Usaldada ei saa kunagi.
Olen näinud, kuidas üle 5000 positiivse postitusega müüja oli lõpus kümneid asju saatmata jätnud aga raha asjade eest saanud. Loomulikult ei päästnud ega muutnud pandud negatiivsed enam midagi.
Seega väikse riskiga pead alati arvestama.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 29.12.2005 14:17:46 vasta tsitaadiga

Näiteks on võimalus, et seller sureb maha ja siis sa ka oma träni ei saa, igast variandid on beer_yum.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anduuu
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2005




sõnum 29.12.2005 15:25:09 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab kommenteerida kuidas westernunion kaudu raha saatmine käib? Ja kas nad aksepteerivad üldse Eestit (kuidas välja võtta raha saan jne).
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 29.12.2005 16:07:15 vasta tsitaadiga

Anduuu kirjutas:
Kas keegi oskab kommenteerida kuidas westernunion kaudu raha saatmine käib? Ja kas nad aksepteerivad <b>ül<font color=red>d</font>se</b> Eestit (kuidas välja võtta raha saan jne).


Eesti Post tegeleb Western Unioniga.
vt http://www.post.ee/?id=1328
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eXacTy
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2004




sõnum 29.12.2005 19:21:48 vasta tsitaadiga

Ma soovin ka ühtteist ebay.com-ist tellida ja tõesti ei viitsi kogu teemat läbi lugeda. Palun targematelt abi.
1. Kuidas tasumine asjade eest käib, kui tal on kirjas ka mingi Western Union, No pm kuidas saan ma raha maxta kui mul pole paypaly ja ta on ka teiste asjadega nõus peale paybal-i? (või on võimalik ka eestist läbi paybaly maxta?)
Pm tahtsin küsida kuidas üldse ebay.com-is on võimalik asjade eest maxta eestis? icon_question.gif

Kas ISIC Scholar ka paypalys töötab? (see ju ka Visa Electron)
Mis asi on iBAN ? milleks see vajalik on?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
baddog
HV kasutaja
baddog

liitunud: 02.12.2001




sõnum 30.12.2005 00:06:46 vasta tsitaadiga

eXacTy kirjutas:
Ma soovin ka ühtteist ebay.com-ist tellida ja tõesti ei viitsi kogu teemat läbi lugeda. Palun targematelt abi.
1. Kuidas tasumine asjade eest käib, kui tal on kirjas ka mingi Western Union, No pm kuidas saan ma raha maxta kui mul pole paypaly ja ta on ka teiste asjadega nõus peale paybal-i? (või on võimalik ka eestist läbi paybaly maxta?)
Pm tahtsin küsida kuidas üldse ebay.com-is on võimalik asjade eest maxta eestis? icon_question.gif

Kas ISIC Scholar ka paypalys töötab? (see ju ka Visa Electron)
Mis asi on iBAN ? milleks see vajalik on?


Western Unioniga tegeleb minu teada Eesti Post ja Krediidipank.

Paypaliga saavad eestlased maksta küll, aga kahjuks on selleks krediitkaarti tarvis, deebetkaardid meie maal miskipärast ei toimi, kuigi USA's vist toimib. ISIC Scholar ei ole krediitkaart nii, et ei tööta vist. Toimib ka Ühispanga ajutine (40-päevane) U-kaart, mis mõeldud ekstra kiireteks netiostudeks: http://www.seb.ee/index/0101360218

iBAN=International Bank Account Number, rahvusvaheline kontonumbrite standard. Lähemalt loe http://w.hansa.ee/est/uudised_21420_2003_12_1.html
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eXacTy
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2004




sõnum 02.01.2006 13:10:37 vasta tsitaadiga

Tegin siis endale U-kaardi, aga nüüd on vaja Paypal.com-is "4-digit Expanded Use Number" kust ma selle saan?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WaHur
HV kasutaja

liitunud: 21.02.2003




sõnum 02.01.2006 13:41:17 vasta tsitaadiga

U-kaardi peal see ju kirjas!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Paypal & eBay üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 703, 704, 705  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.