|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
.Scorps.
HV Guru

liitunud: 24.05.2004
|
26.12.2005 23:18:02
Naabrid vait ehk wooferi põrandast eraldamine |
|
|
Tervist!
Kuna altnaabreid ning ka teisi pereliikmeid kipub minu woofer, ehkki mitte eriti võimas (25W) häirima ning 5.1 komplekt Logitechilt (X-530) aina kisub volüüminupu poole (ka eelmine 25W Vikingsi woofer häiris naabreid, käidi õiendamas isegi ükskord), siis oleks wooferit kuidagi põrandast eraldada vaja.
Praegu on woofer asetatud ühe akvaariumi alla panemiseks mõeldud mati peale (umbes selline nagu magamisalus, mida telkimisel kasutatakse). Parem kui otse põrandal, aga ikka kostab suht-koht palju läbi. Vahel tahaks kõvemini panna.
Küsingi siis, mida alla panna?
On olnud plaanis võtta mingi puulaud, lüüa sinna naelad sisse ja panna woofer sinna peale, et laud toetuks naeltega põrandale ("õigetel" wooferitel on ju mingid peenikesed otsad all?). Kui palju sellest abi oleks?
Tasub äkki autoaudio poodi külastada ja sealt midagi küsida? Kas ja kui palju aitaks näiteks mürasummutuseks kasutatav pigimatt? Aga vilt?
Aidake!
_________________ Tere hommikust!  |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
27.12.2005 00:40:51
|
|
|
k6ige efektiivsem oleks vist supaka 6hku riputamine, iseasi kuidas kuulajale meeldib
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NorthB
HV kasutaja
liitunud: 17.02.2004
|
27.12.2005 00:44:00
|
|
|
Aga mul on üks küsimus, kuidas ülevalt naabreid häirida, nemad panevad öösel kell 2 pühapäeval tümmi, siis kas pean kruvima selle lae alla? Vahest selline tunne, et ei viitsi õiendama minna, vaid paneks sajaga vastu, kuna usun, et mul palju võimsam kui nende muusikakeskus..
edit:/ Panen vist starsoundi kokku, see on selline lammutaja, et kolivad ise ära..
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
27.12.2005 00:47:47
|
|
|
kogun juba pikemat aega kanamuna pakendeid, neist saab head helisummutusomadustega materjali
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
27.12.2005 02:31:31
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| kogun juba pikemat aega kanamuna pakendeid, neist saab head helisummutusomadustega materjali |
kuhu sa need siis supaka puhul topiksid ?
supaka alla?
selleks juba siis vaja teha toale liivapõrand või siis jah suppar panna spetsomm jalgadele et supaka kere füüsiline puude põrandaga oleks minimaalne
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
27.12.2005 02:46:49
|
|
|
mul kostab Logitech Z680 ülesse korrusele sedasi et seinad värisevad pole vaja kuhugile lae alla riputada seda ! proovi äkki jamada mürasummutusmatiga vms
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.12.2005 02:52:16
|
|
|
no üldiselt ikka kasutatakse spaike selle asja jaoks, päris naelad need ei ole pigem sellised paksud otsast ühtlaselt teravaks minevad koonused, mile terav ots siis tavaliselt vastu põrandapinda toetub. idee peaks olema selles, et kõlari töötamisel tekkiv vibratsioon kandub läbi taoliste jalgade vähem põrandasse edasi, heli on seeläbi puhtam...ja tegelikult ongi need asjad muidugi loodud ikka helikvaliteedi parandamiseks kuulaja jaoks, mitte müra summutamiseks natuke see vast mõjub nö. teises toas kuulda olevale, kuid asi pole vaeva väärt selle eesmärgi puhul! kui tahad just naabritele vähem pinnuks olla, siis võiks ehk pigem proovida oma woofrit suure porolooni või muu hästi õhulise materjali hunniku otsas hoida, tulemus võiks minu loogika järgi parem olla. aga lõppude lõpuks oleneb asi ikkagi suuremalt jaolt maja konstruktsioonist ja sellest mille abil ning kuidas need seinad sinna vahele ehitatud on! madalad sagedused ikkagi kanduvad konstruktiooni mööda edasi.
paraku pean sulle ütlema, et ega midagi eriti mõjuvat sul seal ette võtta polegi...kui keegi teist just välja ei koli
ja munarestidega bassi ei leevenda, lugupeetud kodanik v6sa...helistuudiot võid omale küll aretama hakata, sellist huvitavat peegeldusvaba ruumi
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.Scorps.
HV Guru

liitunud: 24.05.2004
|
27.12.2005 03:27:54
|
|
|
Aga kui supakas laua külge riputada nööridega ja põranda lähedale, mõni sent eemale? Kirjutuslaud on, plaadi all sahtlid, nii et sahtlialuse plaadi ja põranda vahe on umbes 60 cm. Woofer ise on ca 30 cm kõrge.
Tavalise veneaegse paneelmajaga muidu tegu...
Ja kuidas aitaks autode vaiksemaks tegemisel kasutatav pigimatt ja vilt?
_________________ Tere hommikust!  |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
27.12.2005 05:11:28
|
|
|
| .Scorps. kirjutas: |
| Ja kuidas aitaks autode vaiksemaks tegemisel kasutatav pigimatt ja vilt? |
Kuhu sa neid paneelmajas paigutaks?
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.12.2005 05:13:03
|
|
|
no siis oleneb kõik sellest, kuidas see vibro nöörimööda kirjutuslauale edasi levib tegelikult oleks päris huvitav eksperiment proovida sellist nööri värki, lihtsalt huvi pärast.
madalsagedus ei levi naaberkorterisse minuteada siiski mitte selle "värina" tulemusel, see on ikkagi õhuvõnkumine, täna millele saab ka naabrimuti head bassiheli nautida et lihtsam aru saada oleks, võib seda nimetada vist ka õhusurve muutuseks mingi sagedusega...sellest vaatenurgast ei ole kokkuvõttes suurt vahet, mille otsa sa oma woofri riputad, ühtmoodi paneb ta sul toas õhu võnkuma ikka (kuigi sina tajud seda erinevalt), mistõttu paneb ta ka naabri seina ikka ühtmoodi seda võnkumist edasi kandma.
kindlasti oleneb, mismoodi on woofer toas paigutatud, kuid rohkem oleneb sellest heli, mida sa ise oma toas kuuled, kui see, mida naaber kuuleb!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
27.12.2005 07:26:52
|
|
|
25w madalsigala pole muidugi teabmis naabripeletaja, seetõttu peaks põrandast eraldamine päris hästi mõjuma.. kuid samas on jälle komsomoli poolt püstitatud paneelid suht head helikandjad.. viimaste võimendust saad vähendada supaka paigutusega..
nööri otsa riputamine annab hea visuaalse efekti, sest kuulates peldikupumba soundi, võib tekkida olukord, kus see kõlar hakkab järjest suureneva amplituudiga kiikuma ning üks moment jooksed koputusete peale välisuksele külalist kiikama..
et siis on SUl tegelikult vähe variante:
1. koli mujale
2. nõrkuse hogude ajal kuula heli kõrvaklappidest
3. osta naabrile kõrvatropid ning kord kvartalis teatripilet
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NorthB
HV kasutaja
liitunud: 17.02.2004
|
27.12.2005 10:32:44
|
|
|
| Võibolla on su naaber lihtsalt üksik, ja otsib sinuga suhtlemisviisi, kui mingi 25w "naabripeletaja" nime all tuntud subwoofer teda nii häirib.. Pealegi, sa võid E-R kuulata kella 23:00'ni niipalju kui tahad, ja siis ütled naabrile, et see on seadusega lubatud.. Ja pealegi, paneelmajas, ei kostu nii (v.ä mul 9 korruseline Mustamäel, kus isegi voodist kuulen, et lift liigub)..
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
27.12.2005 13:42:18
|
|
|
| NorthB kirjutas: |
| Ja pealegi, paneelmajas, ei kostu nii (v.ä mul 9 korruseline Mustamäel, kus isegi voodist kuulen, et lift liigub).. |
vähemalt ei kuule liftis kuidas voodi toas liigub naabri tümpsu saatel
| kännuämmelg kirjutas: |
| nööri otsa riputamine annab hea visuaalse efekti, sest kuulates peldikupumba soundi, võib tekkida olukord, kus see kõlar hakkab järjest suureneva amplituudiga kiikuma ning üks moment jooksed koputusete peale välisuksele külalist kiikama.. |
mingi hetk vaatad kuidas õhus liikuv suppar murrab raginal läbi seina võimsa bassivõnke saatel nagu taraan ja vihane naaber vahib vastu
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
27.12.2005 18:33:40
|
|
|
Selleks, et saada, normaalne helikindel tuba, tuleb teha päris suur investeering
Tehakse nö tuba toas ehitus - S.t. toa sisse ehitatakse teine tuba, millel pole välimise toaga ühtegi jäika ühendust (ka põrand on spets plaadil), uksed on topelt jne.. Mingis hiljutises TM -i eri lehes oli sellest põgusalt juttu.
Alternatiiv on kuhugi eraldi ja teistest kaugele kolida.
See meenutab kunagist juttu, kui ühele trashibändile demolinti tegin - nemad olid proovi teinud ja naabrid tulid õiendama, et liiga vali lärm. Puänt siis selles, et proovi tehti eramajas ja naabermaja olid jupi maad eemal
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
27.12.2005 20:01:42
|
|
|
Mul supakal on all sellised koonuselised jalad agu Wiltz kirjeldas, nad küll päris peenikeseks ei lähe vaid on tugevast kummist.
Pean ütlema, et võrreldes, mu eelmiste palju nõrgemate kõlaritega on põranda väristamise probleem praktiliselt puuduv.
Vähemalt alt naabrid pole külla tulnud, tegemist samuti paneelmajaga.
Mul jällegi natuke teine mure nimelt baarikappis klaasid kaasa laulma kipuvad, kui veidi kõvemalt kuulata. kellelgi mõnda lahendust pakkuda, peale baarikappi kõrvaldamist, mis ei tule kõneallagi.
Sellepeale peaks võtma.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
27.12.2005 20:05:35
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| nööri otsa riputamine annab hea visuaalse efekti, sest kuulates peldikupumba soundi, võib tekkida olukord, kus see kõlar hakkab järjest suureneva amplituudiga kiikuma ning üks moment jooksed koputusete peale välisuksele külalist kiikama.. |
Nööri otsa riputatud kõlari kiikumise resonantssagedus on kordades madalam sagedustest mida kõlarid veel mängida suudaksid. Seega seda väga kartma ei pea
Aga jah, peale vedrudele toetatud betoonpõranda ei anna bassiga suurt midagi ette võtta. Muidugi 25W wooferi puhul tasub proovida kõlari riputamist ja paksu rasket vaipa põrandal. Selline woofer ei tee veel nii palju heli ja nii madalaid sagedusi, et täiesti midagi ei aitaks.
PS: esimesel korrusel elades on alumiste naabritega palju lahedam
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
27.12.2005 20:12:46
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
Nööri otsa riputatud kõlari kiikumise resonantssagedus on kordades madalam sagedustest mida kõlarid veel mängida suudaksid. Seega seda väga kartma ei pea
|
me ei räägi ju madalaimast helisagedusest vaid valjuhääldi membraani suure amplituudiga liikumise sagedusest, ehk siis nö kandevsagedusest ja see võib panna 25 vatise lällari kiikuma küll.. vaja ainult sobivat bändi
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
27.12.2005 21:35:43
|
|
|
See nõuaks, et kõlar "puhuks" kuskile poole, ehk bassi ajal oleks mingi enamvähem arvestatav aerodünaamiline tõukejõud. St. et õhku edasi-tagasi liigutades oleks ühte pidi kergem liigutada kui teistpidi. Ma ei ole kahjuks kõlaris õhuliikumise dünaamikaga kursis, aga ma kardan, et sellest tekkiv jõud on üsna väikene.
Pole kahjuks hetkel kuskil nööri ja konksu laes võtta, et oma kahtluseid kontrollida
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.Scorps.
HV Guru

liitunud: 24.05.2004
|
28.12.2005 01:56:53
|
|
|
| sf kirjutas: |
| .Scorps. kirjutas: |
| Ja kuidas aitaks autode vaiksemaks tegemisel kasutatav pigimatt ja vilt? |
Kuhu sa neid paneelmajas paigutaks? |
Wooferi alla mõtlesin.. Aga see vist midagi eriti ei aitaks? Või mis?
Siinsete juttude põhjal peaks kõige efektiivsem olema wooferi ülesriputamine.. Eks proovin selle ükskord ära teha.. Tõsi, tugevama bassi ajal (head bassi annab näiteks Inese "Must ja valge", eriti alguses) puhub woofer ees olevast august korralikult õhku välja, kuid arvestades suppari üldist kaalu, ei tohiks see tõesti midagi teha..
_________________ Tere hommikust!  |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
28.12.2005 03:25:37
|
|
|
| .Scorps. kirjutas: |
Wooferi alla mõtlesin.. Aga see vist midagi eriti ei aitaks? Või mis? |
Nii see on.
Laua alla riputades võid saada ebameeldivaid peegeldusi, mõistlik variant on jalad+vaip kasti all.
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
28.12.2005 07:25:55
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
.. Ma ei ole kahjuks kõlaris õhuliikumise dünaamikaga kursis, aga ma kardan, et sellest tekkiv jõud on üsna väikene.
Pole kahjuks hetkel kuskil nööri ja konksu laes võtta, et oma kahtluseid kontrollida  |
ää piina ennast- ma maalisin teemaalgatajale lihtsalt ühe visiooni.. loomulikult on sellist olukorda väga raske saavutada
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
28.12.2005 10:40:52
|
|
|
| .Scorps. kirjutas: |
| puhub woofer ees olevast august korralikult õhku välja, kuid arvestades suppari üldist kaalu, ei tohiks see tõesti midagi teha.. |
tegelikult ta ei *puhu* vaid lihtsalt liigutab edasi tagasi nii et kokkuv6tes on 6hu liikumine ikkagi null. k6laris muundub k6igest paar protsenti helienergiaks ja ylej22nd l2hebki 6hku niisama liigutamiseks.
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
28.12.2005 12:44:50
|
|
|
Kuidas kõlaris helil ja niisama õhuliigutamisel vahet tehakse?
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
47th ronin
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
28.12.2005 13:24:28
|
|
|
ehita korralik sub, mis hästi 'madalale lööb'. siis saab bassimatsu kätte alles ülejärgmine korter ning Sinu ukse taha ei taipa keegi lõugama tulla. täitsa toimiv lahendus.
_________________ rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
28.12.2005 13:26:52
|
|
|
| sf kirjutas: |
| Kuidas kõlaris helil ja niisama õhuliigutamisel vahet tehakse? |
heli on nimelt kuuldav õhu liikumine
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
28.12.2005 15:04:40
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| sf kirjutas: |
| Kuidas kõlaris helil ja niisama õhuliigutamisel vahet tehakse? |
heli on nimelt kuuldav õhu liikumine  |
umbes nii jah, mis sf sa arvasid et su k6rvake kannatab 2ra 100W 6huliikumist (otse kuulmekilele)?
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
28.12.2005 15:12:16
|
|
|
paned supaka rippuma siis ei kuule ise ka enam bassi muidu jah supakas on juba selline asi mis kajab julmalt läbi seinte ja mõnikord on heli
teisel korrusel suurem kui kuulatavas ruumis
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
28.12.2005 16:34:54
|
|
|
| tsitaat: |
| heli on nimelt kuuldav õhu liikumine |
| tsitaat: |
| umbes nii jah, mis sf sa arvasid et su k6rvake kannatab 2ra 100W 6huliikumist (otse kuulmekilele)? |
Ahah. Saan nüüd aru. Pole kõrva, pole heli. Ja akendeta toas süüdatud lamp valgustab seda tuba ainult siis, kui keegi toas viibib.
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
28.12.2005 17:08:17
|
|
|
helisagedus jääb teatavatesse sageduspiiridesse (nagu ka valgus ja värv) seega kõik mis sellest erineb on heli mõttes õhu liigutamine
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.Scorps.
HV Guru

liitunud: 24.05.2004
|
28.12.2005 18:10:29
|
|
|
| sf kirjutas: |
| Laua alla riputades võid saada ebameeldivaid peegeldusi, mõistlik variant on jalad+vaip kasti all. |
Kuidas jalad teha tuleks? Selliseid koonusekujulisi kummijullasid just majapidamises ei vedele.. Kas naelad (+ mingi pehmendus) ajavad asja ära? Või tasuks kuskilt audiopoest neid jalgu küsida, müüakse neid üldse?
..peegeldusi? Täpsusta palun.
| reimers66 kirjutas: |
paned supaka rippuma siis ei kuule ise ka enam bassi |
Miks nii? Ei vaidle vastu, pole proovinud, aga kas ma kuulen siis bassi läbi põranda? Bass ikka wooferist tuleb ju...
EDIT: Proovisin korra õhus hoida.. Kas ma kujutan ette, et bass väga väikese kriipsu võrra nõrgemaks muutub? Või nagu ei muutu ka.. Isegi parem tundub veidikene, madalaid on rohkem kuulda, kas asi selles, et põrand ei värise kaasa? See äkki ongi põhjus, miks wooferitele jalad alla pannakse?
_________________ Tere hommikust! 
viimati muutis .Scorps. 28.12.2005 18:19:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
28.12.2005 18:18:32
|
|
|
.Scorps., bassi jääb kindlasti vähemaks ikka kui põrandal olles supaka koht ikka ju põrandal
aa muidu mina paneks hoopis selle õue aknalaua peale
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
28.12.2005 18:19:06
|
|
|
| mõned jah peavad põrandalaudade/autopleki/seinte põrinat woofri põhimõtteks
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
28.12.2005 19:20:26
|
|
|
aga ikkagi kõige parem oleks panna kas siis rõdule või aknalauale see ei saa ju ometi segada naabreid
või siis peita voodialla ja probleemide korral öelda et mul ei ole supakat
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
28.12.2005 19:35:02
|
|
|
[quote="reimers66"aa muidu mina paneks hoopis selle õue aknalaua peale [/quote]
Krt mul läbi seina pläriseb aknalaud, kui logi x530 natukene üle veerandi on. Kui aknalauale panna, siis jääb ainult arvata, kas enne kukub aknalaud või supakas.
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
28.12.2005 19:39:56
|
|
|
Marduuhin, kui supakas alla kukub siis ju ongi mure kohe murtud pole menti pole kviitungit
PS! ärge kasutage kortermajades supakaid
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
28.12.2005 19:44:42
|
|
|
naabrid sulle vihjeid pole teind ja jõuludeks kõrvaklappe kinkinud?
Aga jah, kui juba 25w nä supaka pärast tulevad vinguma siis veidi imelik juba..
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
28.12.2005 19:48:43
|
|
|
variant nr2 on muidugi hankida omale veel võimsam supakas siis ei kuule enam naabri ähvardusi
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
28.12.2005 23:43:50
|
|
|
| .Scorps. kirjutas: |
Kuidas jalad teha tuleks? Selliseid koonusekujulisi kummijullasid just majapidamises ei vedele.. Kas naelad (+ mingi pehmendus) ajavad asja ära? Või tasuks kuskilt audiopoest neid jalgu küsida, müüakse neid üldse?
..peegeldusi? Täpsusta palun. |
Üsna kõlblikud (ja kodukasutuseks vist isegi paremad kui kõlarite tavalised kummijalad) saab kodusodipoodides müüdavatest ca 4cm läbimõõduga kummipallidest. (pehmemat sorti) Kinnitada saab kruviga , mille pea ulatub umbes palli keskkohani.
Lainete peegeldumisest põhjalikuma ülevaate andmise jätaks ma parema meelega mõne füüsikalehe hooleks.
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kala007
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2002
|
29.12.2005 01:07:05
|
|
|
Kõlarite/subwoofri alla käivad jah sellised koonused http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=240-5170&lng=est et vähendada põrandasse minevat vibratsiooni ja sellest tekkivaid bassi moonutusi kuulamis ruumis. Kuid bass heli on üldse selline säinas, et see kandub läbi seinte ja põranda sellegipoolest naabritele. Nii et lahendusi on kaks: kas kõrvaklapid või volüümi nupp, ku sa just ei taha ehitada oma toast just spetsisaalset helikindlat ruumi (spetsiaalsed paksud matid põrandal ,laes, seintel jne.)
_________________ - www.Soundshop.ee -
 |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
29.12.2005 05:31:02
|
|
|
tundub, et suur % nõuandjaid ei ole ikkagi päris täpselt kursis, mis tegelikult toimub selle heli "tekitamise" puhul see, et naaber kuuleb oma korteris mingit nö. madalat undamist ehk filtreeritud sagedusvahemikku sinu muusikavalikust on ikkagi põhjustatud õhu võnkumisest tema eluruumides ja tehke mis tahate, kuid mina väidan, et seda ei leevenda oluliselt ei spaikide, vaipade ega nööri otsa riputamiste abil teine asi on see, kui naabril toas mingid jupid värisema hakkavad, siis ta kuuleb juba ka helisid, mis on tekitatud nende resoneerivate asjade poolt
sa võid pulli pärast proovida seda riputamist, aga riputa näiteks kummipaelte otsa ja proovi toanurka riputada, või siis vähemalt 1 seina ja põranda lähedale, ja ära seda karda, et riputamise tõttu mingit bassi sul kuhugi kaduma läheb...kõik oleneb vaid sellest, KUS see woofer sul ripub!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
29.12.2005 07:42:09
|
|
|
wiltz, 25w subbaka puhul pole ilmselt mõtet heietada naabritele kostuvast woofri poolt tekitavast madalsageduslikust helist vaid just nimelt mööbli/põrandalaudade/seinte jms plärinast, mida saab paraku leevendada..
nõrgad arvutiwoofrid omavad(tavaliselt) kehva lõikefiltrit ning samuti on "melomaanide" poolt liialt üle võimendatud ja tekitavad piisavas sagedusvahemikus kõikvõimalikku lörinat, mis suudab enamiku mööbli resoneerima panna
..ja vot seda need naabrid kuulevadki, mitte selle bassihääldi poolt taotluslikku heli
kui kast asub põranda peal, suudab see värisema panna põrandakatte ning edasi kanda müra seintesse (paneelmajad on imelised) ja selle kontrollimiseks piisab, kui kõrva vastu seina pistad ning lörinat kuuled (puhta madalsagedusliku heli puhul seda ei taju)
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mighty
HV veteran

liitunud: 14.01.2004
|
29.12.2005 12:40:08
|
|
|
mul 180w rms subwoofer - ehk z5500 subba... see toodab julmalt bassi - kuid alumiste naabrite vastu aitas selline õhuke matt(nii umbes 2cm) (seest õhku täis puhutav ja 2 meetrit pikk) murdsin selle ruudux kokku nii et mitu kihti ja viskasin subwoofri selle peale-nii et tänu selle raskusele on see umbes 5cm kaugusel maast-siiamaani pole alumised naabrid enam radikat kolistanud ... aitab ka tihe poroloon matt;)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 140 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kk
HV veteran

liitunud: 30.03.2002
|
29.12.2005 12:50:10
|
|
|
Hea et mõni püüab vaiksemalt olla. HIljuti oli mul probleem ja arvasin et alt naaber tümistab öösel kell 1. Läksin alla ja kuulen, et ei.... peab ikka veel 1 korruse allapoole minema sest muusika tuli sealt. Enne ka nendega probleeme olnud. Tugev prõmmimine ja uksele tulnud tüübile peale käratamine pani asja paika sest varasem ilusti ütlemine ei olnud mõjunud.
Veel hullem oli aga hiljuti kui käisin külas 2 krruse korteris ja üles 5ndale (5ndale!!!) korrulsele kolinud venelane tümistas nii, et teise korruse korter värises.
Küll ei mõista mina, et miks on KORTERMAJAS selliseid inimesi. Mul on ka suured ilusad kõlarid aga see ei tähenda, et peaks neid korteris tümistama valjult. Kvaliteet peaks tähtis olema, mitte kvantiteet.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
3 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mighty
HV veteran

liitunud: 14.01.2004
|
29.12.2005 14:35:16
|
|
|
maitse asi ytlex selle peale-mulle meeldib muusikat kõvasti kuulata et tekix niiöelda peo effect... ja pealegi mindi isiklikult ei häirix kui naaber päeva aeg kõvasti kuulab aga peale 10-t võiks ikka vaikus olla- nii kuulan ka ise...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 140 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
30.12.2005 00:02:36
|
|
|
mul tuli siin meelde kui sain endale just Logitech Z680 ja oli hirmsasti vaja kohe suht öösel proovida kui hästi mängivad njah juhtus see et naabrimees oleks napilt mulle politsei kutsunud ise
ähvardas mind et nii kõvasti ei tohi kuulata ma ültesin et mul arvutikõlarid naabrimees vaatas umbes nii et coomoon ma elan nimelt eramajas ja juba naabrid kuulsid
jah korterisse on tgl igasugu helitehnike paras Overkill ja mõeldud ainult varaste saagiks 8)
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
31.12.2005 00:34:29
|
|
|
kännuämmelg, ei saa sinuga siinkohal päris 100% nõustuda! mitte mingitmoodi ei saa sa öelda, et see või teine hulk watte kas tekitab või ei tekita piisavalt tugevat õhuliikumist, kuna asi on rohkem kinni ikkagi kõlari ehituses, tüübis ja efektiivsuses! seda esiteks, teiseks on nende asjadega nii, et ka praktiliselt igasugune (olgu vaikselt või valjusti) muusikakuulamine kostub tegelikult kõrvaltuppa, naaberkorterisse ja maybe kaugemalegi...asi ei ole mitte mingites kindlates piirides, vaid selles kui tundlik on see kõrv, kes asja teiselpool seina kuulab ja kui suur või väike on nö. taustamüra tema enda ruumides. mina olen selle asjaga eriti hästi kursis kahel põhjusel, esiteks olen ma ise niipalju kõikvõimalikke suuremaid ja väiksemaid bassikõlareid ehitanud, katsetanud, kasutanud...teiseks pesitseb minu korteri nö. teises pooles paar vanainimesi ja usu mind, ei ole see mitte mööbli ega seinte värisemine, mida seal teises toas ÜLIÄHMASELT kuulda on kui kõik muu täiesti vaikne
muide, mida sa selle kehva lõikefiltri jutuga täpsemalt öelda tahtsid? arvutiwoofrite elemendid ei ole vist prakt. kunagi suuremad kui 8", enamasti aga väiksemadki, see tähendab, et ükskõik kuidas nad ka ei pumpa, ei teki sealt üldjuhul NII SUURT helisurvet, et mööblit värisema panna selles toas kus kuulatakse, naaberkorteris aga ammugi mitte!...seda räägin ma omast kogemusest ja katsetest erinevate elementide ja bassikõlaritega. eks muidugi oleneb ka mööblist
ja et oleks selge, siis lörin ei pane midagi resoneerima ikka seesama õhuliigutamine ehk madalsageduse tekitamine on see, mis paneb muidki asju värisema! kui kõlar ise löriseb, siis on see lihtsalt üks nö. "lisaheli" mida ta tekitab põhjustatuna näiteks helinupuga ülepingutamisest.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
31.12.2005 09:00:45
|
|
|
vaata, kui SUl on kõlar, mis on vastu laudpõrandat, mis omakorda kehvade kinnitustega, siis seda kõlarit kasutades tekib vibratsioon, mis kandub edasi konstruktsioonidesse.. see vibratsioon oleks tugevam, kui sellele mängiks kaasa ka valjuka poolt tekitatav helirõhk. Et 25W kõlarid on mõeldud paikseks kuulamiseks, siis pole reeglina ka nende poolt tekitatud helirõhk kuigi tugev (loomulikult sõltub see valjuka, kasti parameetritest). lõikefiltri osatähtsus tuleb välja reeglina just väiksemate valjukate juures, sest need ei suuda reeeglina madalatel sagedustel piisavat helirõhku tekitada ning selle puuduse vähendamiseks tõstetakse kõlari ülemist lõikesagedust- ütleme siis nii, et kui mõistlik woofri töö võiks olla alla 100Hz(loomulikult esitab ta ka kõrgemaid helisid, kuid nende osakaal sõltub filtrist), siis odavamatel plännidel tõstetakse see 300Hz peale, mis aga on tuttav kui telefonisagedus (kesksageduse alumine ots, mida tänu kõrva omadustele on parem selekteerida). Hea on see nüüd sellepärast, et helirõhu tekitamiseks kuluv energia väheneb (madalamate sageduste tekitamiseks kulub enam energiat)ning inimene saab kulata "kõvemat heli", mis on aga tihtipeale müra...
sama on asi ka siis, kui valjukaid üle võimendatakse.. kokkuvõttes on sagedusvahemik piisav, et sinna vahele jääks ka erinevate mööbliesemete resonantssagedused, ning kui see täppi läheb, hakkavad asjad vibreerima ning omakorda heli võimendama..
et heli on ikkagi õhu võnkumine, siis lisandub see valjuka poolt tekitatud helile
madalsageduslikud helid küll levivad paremini, kuid nagu ma enne mainisin, tuleb nende tekitamiseks rohkem energiat tekitada.- ehk siis 25W kõlari bassiheli ikkagi ei levi eriti kaugele. küll aga levib selle bassi taktis (selle sagedusega moduleeritud) müra- ehk siis näiteks 65Hz taktis kuuled 300Hz plärinat..
loomulikult on ka korralikke valjukaid/helisüsteeme/ elamuid jms. kuid antud momendil lähtun ma oma kogemuste lahtimõtestamisele
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
02.01.2006 11:54:40
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| lõikefiltri osatähtsus tuleb välja reeglina just väiksemate valjukate juures, sest need ei suuda reeeglina madalatel sagedustel piisavat helirõhku tekitada ning selle puuduse vähendamiseks tõstetakse kõlari ülemist lõikesagedust- ütleme siis nii, et kui mõistlik woofri töö võiks olla alla 100Hz(loomulikult esitab ta ka kõrgemaid helisid, kuid nende osakaal sõltub filtrist), siis odavamatel plännidel tõstetakse see 300Hz peale, mis aga on tuttav kui telefonisagedus (kesksageduse alumine ots, mida tänu kõrva omadustele on parem selekteerida). Hea on see nüüd sellepärast, et helirõhu tekitamiseks kuluv energia väheneb (madalamate sageduste tekitamiseks kulub enam energiat)ning inimene saab kulata "kõvemat heli", mis on aga tihtipeale müra... |
Siit küsimus asjatundjatele: kasutusle SB Live 5.1, mida tüürivad kX draiverid ja Genius 5.1 Speaker SW-5.1 Home Theater kõlarid ehk siis ilmselgelt odava otsa kõllisüsteem. Pole kuskilt leidnud, kui lai/kitsas on nende kõllide puhul supaka sagedusriba. kX draiverid võimaldavad supakasse minevat sagedusriba piirata, vaikimisi on see 200Hz. Kas oleks mõtet sellega mängima hakata? Oodatud just samade kõllide omanike kogemused.
tean küll, et oma kõrv on kunn, aga ikkagi, rääkigem!
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.Scorps.
HV Guru

liitunud: 24.05.2004
|
02.01.2006 17:42:05
|
|
|
minisvami, odava otsa süsteem see küll nüüd pole, hind on tal päris korralik. Aga mängima hakata on kindlasti mõtet, kuula kuidas parem on.
Endal sama kaart ja kX draiverid. X-530 kõllidega olen supaka sageduse piiranud 80 Hz peale ja nii saab enam-vähem heli kätte. Kui kõrgemale tõsta, tuleb seda üleliigset mürinat liialt, madalamale lastes hakkab woofer hääbuma (tegelikult kannatab veel madalamale lasta, aga 80 Hz on suht okei). Samas mõnede lugude puhul, kus keskmisi vaja oleks (rokk näiteks), jääb keskmine sagedusriba kuivaks, see on aga ilmselt juba kõllide eripära (bass mahlane, kõrged teravad, keskmisi on puudu - satid pisikesed, woofer võimas). Üldine helipilt on siiski hea.
Kuigi nendel kõllidel töötab woofer ka siis, kui see arvutist päris kinni panna ja volüüm nulli. Mingi osa helist suunatakse automaatselt wooferisse. Aga see on ka mõnevõrra õigustatud, kuna satelliidid ilma wooferita hakkama ei saaks.
_________________ Tere hommikust!  |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
02.01.2006 20:19:01
|
|
|
Logi x-530 komplekt balanseerib ise muusika igale poole võrdselt, olenemata sellest, kui palju arvutist lubatud on.
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|