Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  partitsioonide suuruse muutmine ja liigutamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 23.09.2005 17:33:45 partitsioonide suuruse muutmine ja liigutamine vasta tsitaadiga

Tere

Päris sellist teemat ei leidnud. Praegu on vindil säärane seis:

/dev/hda1   *           1        7131    57279726    7  HPFS/NTFS              (windows)
/dev/hda2            7132        7144      104422+  83  Linux                  (/boot)
/dev/hda3            7145        8360     9767520   83  Linux                  (/home)
/dev/hda4            8361        9729    10996492+   f  W95 Ext'd (LBA)        (???)
/dev/hda5            9600        9729     1044193+  82  Linux swap / Solaris   (swap)
/dev/hda6            8361        9599     9952204+  83  Linux                  (/)


Sooviksin teha Win-i partitsiooni 15 gigaseks ja vastavalt suurendada Linuxi alla jäävat osa.
Kumb variant on kergem ja ohutum, kas:
i) teha windows väiksemaks ja suurendada /home'i vastavalt (sellisel juhul peaks vist ka /boot'i nihutama);
ii) või teha vabasse ruumi uus partitsioon /home2 vms?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.09.2005 17:43:22 vasta tsitaadiga

Ma pole ise sellega varem tegelenud kuid võibolla (qt)parted saab asjaga hakkama.
Igatahes fat32, ntfs ja ext2 partitsioone ta oskab suurendada-vähendada.
NTFS'i korral vist küll pole garanteeritud andmete säilimine

Ext3 ja ReiserFS'i sellega vist muuta ei saa

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 23.09.2005 17:51:36 vasta tsitaadiga

minu reiserfsi keeras qtparted resizemise k2igus peeti
samas yhel masinal sai ntfsi v2hendatud ja t88tas küll

_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.09.2005 18:14:14 vasta tsitaadiga

Kui masinas on vaba kettaruumi võid oma senised /boot ja /home kusagile mujale kopeerida, wini partitsiooni suuruse ära muuta ning siis kas vanad /boot ja /home uuesti teiste suurustega teha või lihtsalt suurus ära muuta.

Ainus probleem on et sul on /boot enne /home, seega sa ei saa /home suurust wini partitsiooni arvelt muuta. Pead /boot'i kas kuidagi ettepoole tõstma (võibolla partitsiooni suurendamine-vähendamine aitab) või siis vahetama omavahel /boot ja /home.

Kõige parem lahendus oleks muidugi vana Linuxi install kõige täiega kusagile mujale kopeerida, teha kõik uued partitsioonid ning Linux tagasi kopeerida. Alles eile õhtul näiteks tõstsin oma linuxi ümber teisele kettale, tegevus läks üsna valutult ning tundub et midagi kannatada ei saanud. Kahjuks hetkel ei leidnud toda tutoriali mille järgi tegutsesin

[edit]

Tüüpiline. Nii kui selle posti sisestasin leidsin selle tutoriali üles:
http://www.faqs.org/docs/Linux-mini/Hard-Disk-Upgrade.html#COPY
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 23.09.2005 19:10:38 vasta tsitaadiga

Unustasin öelda, et mul on Partitionmagic (boot cd-l) ja et kõik partitsioonid on ext2/3. Linuxis pole niikuinii midagi, millega saaks NTFSi muuta. Kas PM-ga on võimalik /booti nii nihutada, et see pärast ka boodiks, on põhikysimuseks. Backupi organiseerimine (ja yldse partitsioonide täiega mujale kopeerimine) on keeruline kahjuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 23.09.2005 19:42:08 vasta tsitaadiga

oth kirjutas:
Unustasin öelda, et mul on Partitionmagic (boot cd-l) ja et kõik partitsioonid on ext2/3. Linuxis pole niikuinii midagi, millega saaks NTFSi muuta. Kas PM-ga on võimalik /booti nii nihutada, et see pärast ka boodiks, on põhikysimuseks. Backupi organiseerimine (ja yldse partitsioonide täiega mujale kopeerimine) on keeruline kahjuks.


Ma ei soovitaks PMiga minna Linuxi partide kallale. Yldiselt on tavaks linuxis selliseid asju ikka dump&load meetodil teha. Lased oma boot'i tariga kokku. lendad PM'iga peale. teed oma Win32 pardi pisemaks. Edasi s6ltub k6ik sellest mis bootloader Sul on. LILO-ga on asi keerukam, aga ma eeldan, et Sul on ikka GRUB. nüüd boodid yles m6ne live-cd linuxi. (tar'id oma booti kusagile teisele pardile kokku, kui sa seda juba enne ei teinud). Lo"o"d /boot maha. teed uue primary, bootable pardi. (Sa muidugi ei suvatsenud mainida, mis Linux kus on - kui Piidrilaadne Koor (Fedora Core), siis pead LABELi kah sama tegema, pidoora maundib oma asju "disklabeli" j2rgi.) tarid /boot sisu sinna peale lahti. NB! ja2lgi, et k2seksid tal taastada ka loabitid!
Edasi vaatad yle, et /boot/grub/menu.lst viitaks 6igele partitsioonile (NB! grub'i "root" ei ole mitte / vaid see paik kus grub peab leidma sinu kerneli) ja /etc/fstab viitaks samuti 6igele partitsioonile, kui vaja parandad.
Siis hingad kolm korda sygavalt sisse, loed lyhikese palve Suurele Jumalale Calculusele ja reboodid. Kui k6ik sai 6igesti tehtud, siis ma ei n2e p6hjust, miks see asi bootima ei peaks. (NB! hoia, et sa mingil juhul ei luba partitionmagicul MBRi n2perdada). Juhul muidugi, kui grub ei suuda leida sinu uut /boot parti, siis kukud sa grubi prompti ja pead seal manuaalselt toimetama. Arukas oleks ehk endale kusagile k2ep2rasesse kohta tekitada SELLE lehe koopia.
Kui systeem on uuesti bootima saadud, siis /home pardi ringi kupatamine v6iks juba single-modes k2ia (init 1)

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 25.09.2005 18:58:15 vasta tsitaadiga

Kõrvetasin endale Ubuntu live-cd ja tegin kõik operatsioonid sealt, kasutades parted'i ja fdisk'i ning järgides OFFF-i antud järjekorda. PM-i ei läinud tarvis. Distroks on Debian (arvuti on profiilis).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wookie
HV kasutaja
wookie

liitunud: 08.08.2005




sõnum 26.09.2005 11:46:57 vasta tsitaadiga

Seltsimehed, selle peale oleks tulnud varem mõelda. Juhul kui on olukord, kus võib tekkida vajadus failisüsteemide suuruse muutmiseks, tasub masinasse paigaldada LVM.
LVM lahutab loogilise kõvaketta geomeetria täielikult füüsilisest ning kui kasutada failisüsteeme, mis oskavad nii kasvada kui kahaneda (näiteks reiserfs), on võimalik enamike failisüsteemide suurusi dünaamiliselt muuta ilma masinat bootimata (v.a. root muidugi).

http://www.tldp.org/HOWTO/LVM-HOWTO/index.html

P.S.
Windowsi failisüsteeme maksab suurendada/vähendada windowsi aluste vahenditega(partition magick vms). Linuxi puhul oskavad suurendeda ja väheneda reiserfs ning ext3 (viimase puhul ma ei ole seda funktsiooni ise proovinud). XFS oskab ainult kasvada.

Juhul kui selliseid tõstmisi on ka hiljem vaja teha, soovitan Linuxi install LVM'i peale konvertida.
Eeldusel, et LVMi kasutamine on omale selgeks tehtud, muutuvad niisugused failisüsteemide suuruste liigutamised keerulisest probleemist triviaalseks tegevuseks. Lisaks avaneb võimalus kasutada muid vahvaid LVM'i võimalusi, näiteks snapshot'id. Töökiiruse kadu puudub.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muku
HV kasutaja
muku

liitunud: 20.08.2002




sõnum 08.10.2005 00:09:55 vasta tsitaadiga

mis programmi kasutada, et WinXP ketas ära jagada? Partition Magic on tasuline?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nick
HV vaatleja

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.10.2005 19:20:01 vasta tsitaadiga

Näiteks qtparted. Knoppixi plaadil täitsa olemas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joe111
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2002




sõnum 14.10.2005 23:09:21 vasta tsitaadiga

mis oleks kõige mõistlikum failisüsteem kui mul on vaja üldotstarbelist arhiivketast, kuhu ma saaks probleemideta kirjutada nii linuxi kui win2000 alt?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.10.2005 23:24:43 vasta tsitaadiga

fat32

Sellega saab teha kuni 32GiB partitisioone seega pead tõenäoliselt mitut kasutama.

Põhimõtteliselt peaks vist winil olema ka mõningate Linuxi FS'ide tugi kuid pole nendega ise varem tegemist teinud, võibolla saad parema tulemuse reiserfs/ext2/3'ga

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
joe111
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2002




sõnum 15.10.2005 00:15:13 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Sellega saab teha kuni 32GiB partitisioone seega pead tõenäoliselt mitut kasutama.

eeh... kindel? ses mõttes et omast arust mul praegu on üks 68gigane fat32 partitsioon käigus....
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2005 00:18:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

at32

Sellega saab teha kuni 32GiB partitisioone seega pead tõenäoliselt mitut kasutama.

oot ma ei taba matsu icon_rolleyes.gif mul 80GB fat32.
ps.tabel selline
win xp 8gb ntfs
data 80gb fat32
/boot 50mb ext2
swap 512mb
/ reiserfs
ja PM8 abil sain fat32`st juurde anda root partatsioonile nii,et OSid jäid 100% ok`lt tööle
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.10.2005 00:20:01 vasta tsitaadiga

Võin eksida, võtsin andmed MS'i lehelt icon_smile.gif
http://www.microsoft.com/resources/documentation/Windows/XP/all/reskit/en-us/Default.asp?url=/resources/documentation/Windows/XP/all/reskit/en-us/prkc_fil_tdrn.asp

In theory, FAT32 volumes can be about 8 terabytes; however, the maximum FAT32 volume size that Windows XP Professional can format is 32 GB. Therefore, you must use NTFS to format volumes larger than 32 GB. However, Windows XP Professional can read and write to larger FAT32 volumes formatted by other operating systems.

Ühesõnaga win ise ei suuda suuremaid partitsioone luua kuid teiste OS'ide tehtuid lugeda oskab

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
joe111
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2002




sõnum 15.10.2005 12:02:00 vasta tsitaadiga

mhmh... ok, ma siis lähen fat32 teed. natuke vanamoodne on aga vist kõige töökindlam.
aga küsimus selline kas LVM fat32 oskab opereerida? ma sealt manuaalist ei leidnud selle kohta midagi. mul on suse peal ja yastis on mingi lvm osa olemas aga alles wookie antud lehelt sain teada, millega tegelikult tegu. tundub täitsa huvitav aga kas ka mõttekas ja usaldusväärne? nagu mingeid negatiivseid külgi ei ole asjal (nt andmete lugemine aeglasem vms...)?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.10.2005 12:37:41 vasta tsitaadiga

joe111 kirjutas:
aga küsimus selline kas LVM fat32 oskab opereerida?
Ma ei ole ise seda konkreetset asja uurinud kuid tõenäoliselt oskab, vähemalt Linuxi all. Selles et kas win neile fat32 LVM partitsioonidele ligi pääseb kahtlen ma väga sügavalt sest minu teda win ei suuda LVM'i kasutada
joe111 kirjutas:
tundub täitsa huvitav aga kas ka mõttekas ja usaldusväärne?
Kui kasutada LVM'i peal failisüsteemi mida on võimalik suurendada-vähendada siis kindlasti on mõttekas. Samuti kui on soovi mitut partitsiooni(ei pea olema samal kettal) üheks suuremaks kokku liita. Saad suvalisel hetkel näiteks ühe partitsiooni all olevat ruumi teise partitsiooni jaoks anda ilma et peaks fdiskiga mässama ning andmeid kopeerima ja/või kaotama.
Mina tegin ainult ühe väikese vea oma LVM'i üles seadmisega: kasutasin Reiser4 FS'i millel hetkel puuduvad ametlikut resize tööriistad.
Ma pole aru saanud et midagi oleks aeglasemaks jäänud, ~50GiB andmete kettalt kettaler kopeerimisel tuli keskmiseks kiiruseks ~25MiB/s.
Negatiivseid asju ma selle juures ei näe, küll aga positsiivseid sest kindlasti on lihtsam partitsioonide suurusi muuta LVM'i kasutades kui fdiski/parted'iga mässates. Samuti saad sa suvaliste ketaste suvalisi partitsioone omavahel kokku keevitada. Näiteks kui ühel kettal on kusagil 15G vaba ruumi ning teisel teist sama palju siis LVM'iga saad need kaks juppi omavahel kokku üheks 30G jupiks teha.


Mu enda failisüsteem on hetkel jaotatud sedasi:

hoho@box ~/katsepolygon/sysc $ df -h
Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on
/dev/sda3             1.9G  226M  1.6G  13% /
udev                  505M  164K  505M   1% /dev
/dev/mapper/vg-home    20G   18G  1.9G  91% /home
/dev/mapper/vg-opt     20G   16G  3.8G  81% /opt
/dev/mapper/vg-tmp    4.8G   11M  4.8G   1% /tmp
/dev/mapper/vg-usr    4.8G  3.7G  1.2G  77% /usr
/dev/mapper/vg-var    4.8G  2.0G  2.8G  42% /var
shm                   505M     0  505M   0% /dev/shm
/dev/mapper/vg-mp3     61G   33G   29G  54% /opt/mp3
/dev/mapper/vg-katsepolygon
                       31G   25G  6.1G  81% /opt/katsepolygon
/dev/mapper/vg-backup
                       77G   22G   55G  29% /opt/blackup
/dev/mapper/vg-data    44G   24G   21G  54% /opt/data
/dev/sdb2              96G   74G   22G  78% /mnt/sdb/2

Viimane partitsioon on veel LVM'iga liitmata sest seal on mõningad andmed ühest teisest masinast mis tuleb enne ära koristada.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2006 18:52:58 vasta tsitaadiga

ei hakka uut teemat tegema kuid kuidas jagaksite 110GB partitsiooni ära?
/home
/
/boot peavad kindlasti eraldi minema.os gentoo.on mõttekas ka /tmp teha jms.?
ise näeks asja u.nii
/boot 80mb
swap 512mb
/ 30gb
ja üle jääv /home
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.04.2006 21:19:03 vasta tsitaadiga

Mina teeks umbes nii:

/boot 64M
/swap 512M
/ 2G
/usr 10G
/opt 5G, võib ka /'ga koos ühele partitsioonile jätta toda vastavalt suurendades.
/home 15G
/mnt/pisiasjad* ~10G
~katsepolygon aka koht kus on progemisasjad ~15G
_____
Kokku ~60G.


*)Seal on kataloogid kus on palju tihti muutuvaid väikseid faile, näiteks /usr/portage v.a distfiles, /tmp ja /var. /mnt/pisiasjad kataloogis on siis vastavalt kataloogid portage, tmp ja var mis mount -o bindiga oma õigetesse kohtadesse mounditakse. Kodumasinas on portage paigutatud eraldi loop faili sisse et too võimalikult vähe ketast risustaks. Gentoo wikis peaks selle kohta õpetus olema.

Minul on eraldi on veel partitsioonid mängudele mis läbi Cedega installin. Sealt on bindiga mounditud ka näiteks UT2004 mis tahab ennast /opt/ut2004 alla paigutada.
Kõikvõimalik dokumentatsioon (~20G icon_razz1.gif), MP3'd ning filmid on samuti eraldi ühel partitsioonil koos.

Taolise tükeldamise idee on selles et põhiliselt ainult read-only andmed oleks eraldi ning tihti muutuvad asjad eraldi. Samuti aitab selline jupitamine veidi lihtsamini asju varundada ning vajadusel eri distrode või installide vahel jagada.

Kindlasti saaks mõned asjad kokku panna ning teised veelgi rohkem laiali lüüa kuid ma arvan et siin kirjeldatud variant on minu jaoks enamasti piisav.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 01.05.2006 00:30:02 vasta tsitaadiga

/var tee ka eraldi. Saavad logid täis, ei jookse süsteem kokku.
Mõned teenused lõpetavad tegevuse, kui nad ei saa logi kirjutada, aga siis saab neid kustutada vajadusel.

Kuidas keegi, möödaminnes jutu vahele, kellel kuidagi.
minul on eraldi:
/boot
/ (Vastavalt omaäranägemisele ja mida veel jagada)
/usr (4G)
/var (sõltuvalt, minul vaja 15G, harva rohkem)
/var/ftp (ka eraldi, las parem saab eraldi partitsioon täis, kui mingisugune vale kettaruum)
swap

_________________
M:vanavara - AT-toiteplokk *(viisakas korpus kaasa)
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2006 09:00:09 vasta tsitaadiga

/ peaks üpris suure tegema.hetkel 11gb kasutuses icon_smile.gif ei viitsi väga puhastada
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.05.2006 09:45:34 vasta tsitaadiga

Mis sul seal / peal siis nii palju on?

Mul on /var, /tmp, /usr, /home ja /opt eraldi partitsioonidel ning / peal vast 0.5G jagu on asju.
Ehk siis /bin, /etc, /lib, /root ja /sbin. Ülejäänud kataloogid ei võta märgatavalt ruumi.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2006 09:58:33 vasta tsitaadiga

no hetkel ainult
/ +/home+/boot ja swap part.
portage abil sai ka doomIII ja quake4 peale lastud mis istutas ennast opt kataloogi icon_smile.gif lisaks kõik võimalikud WMid alati peale installinud katsetamiseks ja õppimiseks
väga bro oleks kui keegi teaks kuidas reiser4 part.suurendada,pääseks clean installist
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.05.2006 10:06:01 vasta tsitaadiga

Reiser4 jaoks puuduvad ametlikud suurendamise utiilid icon_smile.gif
Väidetavalt kunagi maililistis olevat midagi liikunud kuid mina pole neid leidnud.

Kuna tööriistad puuduvad siis kasutasin LVM2 mis muudab ette antud partitsioonid üheks tervikuks ning millest saad vastavalt oma tahtmisele uusi juurde tekitada või ära kustutada. Siiani olen kasutanud seda sel viisil et kui mõni partitsioon täis saab siis tekitan uue, kopeerin andmed üle ning moundin uue partitsiooni tagasi. Tänu LVM'ile pole probleeme partitsioonide järjestuse ega mahtumisega ketta piiridesse. Kui vaja võib üks partitsioon paikneda korraga mitmel kettal icon_smile.gif

Kuna LVM partitsioonilt pole eriti lihtne bootida siis seetõttu mul /boot ning / asuvadki eraldi partitsioonidel mis ei asu LVM'i koosseisus.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 01.06.2008 19:17:12 vasta tsitaadiga

kas parted lubab ühesuguste failisüsteemidega(näiteks ext3) partitsioone, mis asuvad üksteise kõrval, liita? Või tuleb ikkagi üks ära kustutada ning siis teist suurendada?


Teise küsimusena näiteks selline olukord, kus mul on partitsioonid sedasi:

3GBext3 <--> 4GBNTFS <--> 13GBext3


ja ma tahan omavahel ext3 partitsioonid ühendada, siis seda saaks teha vist LVM'i võimalusi kasutades? Või siis teise võimalusena kustutades esimesena NTFS'i, siis pikendada esimest partitsiooni 16GB peale ning siis teha 4GBNTFS... Või ei pea ühendatud partitsioonid kõrvuti olema? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  partitsioonide suuruse muutmine ja liigutamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.