|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
03.01.2005 22:43:17
traffic shaper koju, tööle.. |
|
|
kuna nii mõnigi on otsinud liikluse manageerimise kohta infi ja abi, saime sõbraga idee teha teie kastist linuxil baseeruv traffic shaperi.
nii et kel on suur soov, .........
edit: Sellest on väga palju aega edasi läinud ja saime ka ühe rondi oma kasutusse, kui aus olla, ei ole me väga hästi toimiva lahenduseni jõudnud. Põhimõtteliselt kast on tartus ja töötab, kuid pidevalt täiustatakse konfi osa.
viimati muutis Tint 03.10.2005 01:19:06, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
03.01.2005 23:56:27
|
|
|
Kui tasuta siis tasuta
Mina tahaks ainult shapery konfi teada saada. Teiste vigadest kergem õppida, kui enda omasid välja mõelda.
Või noh nii jagada infot... kurgid kurkide vastu.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
04.01.2005 00:20:41
|
|
|
tahan asjast ise sotti saada ja paar purki püsti panna. info vahetuse vastu pole tegelikult suurt midagi. kuna jaanuari teisel poolel saab asja kallale reaalselt asutud, siis kui huvi, hoia sidet
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ivoshiee
HV veteran
liitunud: 24.01.2003
|
04.01.2005 01:17:10
|
|
|
| Tint kirjutas: |
tahan asjast ise sotti saada ja paar purki püsti panna. info vahetuse vastu pole tegelikult suurt midagi. kuna jaanuari teisel poolel saab asja kallale reaalselt asutud, siis kui huvi, hoia sidet  |
Endalgi selle teema vastu huvi (st tarkuse nimelt)...
_________________ Folding@home
FAH foorum |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
04.01.2005 10:30:13
|
|
|
Jep.. Ka mina tunen INFO vastu suurt huvi... Teeks asja ikkagi ise kogemuste omandamiseks aga näidise järgi PALJU lihtsam...
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
veix
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2001
|
04.01.2005 11:00:04
|
|
|
| hmm... mingi kasti leiab, samuti oleks ka väga lõpptulemusest huvitatud.... loodetavalt on see selline mille kallal teised ka oskavad opereerida- st.mingisugune user interface?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
obundra
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.01.2004
|
04.01.2005 14:22:18
|
|
|
Soovitaks sheipingu tegemiseks htb.init skripti,mis genereerib konfifailist tc süntaksit.Ise kasutan seda juba pea aasta masinas,mis jagab netti 3 alamvõrgu vahel ja siiani rahul.HTB manuaal,ka skript ise sisaldab häid kommentaare koos näidetega mis teevad konfimise ja kasutamise lihtsamaks.
_________________ Hold the heathen hammer high! |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
04.01.2005 16:55:20
|
|
|
obundra, tänan
kindlasti viskab pilgu peale.
| tsitaat: |
loodetavalt on see selline mille kallal teised ka oskavad opereerida- st.mingisugune user interface?
|
mis mõttes user interface..? konsool lahti ja konfi faile mudima
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PontuLontu
HV kasutaja

liitunud: 23.07.2002
|
04.01.2005 17:04:39
|
|
|
| Tint kirjutas: |
obundra, tänan
kindlasti viskab pilgu peale.
| tsitaat: |
loodetavalt on see selline mille kallal teised ka oskavad opereerida- st.mingisugune user interface?
|
mis mõttes user interface..? konsool lahti ja konfi faile mudima  |
Õige lähenemine. Igasugused GUI-d jäägu BG hooleks.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sabbath
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2002
|
05.01.2005 15:38:52
|
|
|
| 200 MHz 64 ram ei kõlbaks või jääb siiski lahjaks?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
obundra
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.01.2004
|
05.01.2005 16:49:56
|
|
|
Saab hakkama küll aga mälu võiks ikkagi rohkem olla muidu hakkab väga swappima.Oleneb muidugi ka mis rakendusi sa veel peale ruutimise/müürimise/sheiperi jooksutad.
_________________ Hold the heathen hammer high! |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
05.01.2005 16:57:54
|
|
|
| obundra kirjutas: |
| Saab hakkama küll aga mälu võiks ikkagi rohkem olla muidu hakkab väga swappima.Oleneb muidugi ka mis rakendusi sa veel peale ruutimise/müürimise/sheiperi jooksutad. |
Siinnimetatud rakenduste jooksutamiseks küll ja jääb ülegi.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sabbath
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2002
|
05.01.2005 19:55:07
|
|
|
| no seljuhul pange minu kast kirja kui võimalik
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
05.01.2005 20:53:24
|
|
|
| Sabbath kirjutas: |
| 200 MHz 64 ram ei kõlbaks või jääb siiski lahjaks? |
Hmm, vast poolteist aastat tegi minul traffic shapingut üks vapper 486/DX2 80MHz, 16MB mälu ja 210MB kõvakettaga masin (Debian Woody). Isegi apache jooksis, aga mitte eriti kiirelt
Tõsi küll, kõvaketas sai vahepeal uuendatud neljakordseks.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
05.01.2005 21:59:21
|
|
|
| Supiplex kirjutas: |
| Sabbath kirjutas: |
| 200 MHz 64 ram ei kõlbaks või jääb siiski lahjaks? |
Hmm, vast poolteist aastat tegi minul traffic shapingut üks vapper 486/DX2 80MHz, 16MB mälu ja 210MB kõvakettaga masin (Debian Woody). Isegi apache jooksis, aga mitte eriti kiirelt
Tõsi küll, kõvaketas sai vahepeal uuendatud neljakordseks. |
Mul oli tookord, kui floppyruuterile Supiplex'i abiga traffic shapingut peale ajasin, veel 486/DX2 66MHz 16M mälu ja ta töötas. Nüüdseks asi juba ammu müüdud, kuna peale kolimist algul ei olnud vaja. Hiljem sai Linksys-i karp pandud, kuna ka wifi vajadus tekkis.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
06.01.2005 13:16:16
|
|
|
kindlasti on erinevaid võimalusi ja erinevatele kastidele midagi orgunnida, kuid las siiski olla antud tingimused, on endal juba parem teha.
aga kasutajaga veix siis saanud kokkuleppele, et annab vajaliku raua
kui sellega valmis siis võimaluse korral võtaks paar meest veel ette.
tänan
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
06.01.2005 21:48:13
|
|
|
| Kuidas see teil mõeldud on - kas NAT-jagamisega samas masinas või eraldi shaperi kastina?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
08.01.2005 00:22:28
|
|
|
| nati jagamisega samas masinas
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
20.01.2005 21:13:24
|
|
|
| Kuidas edeneb?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
28.09.2005 23:07:08
|
|
|
Kaevaks veidi, kuna teema huvitab...
Aega on möödas juba piisavalt, et asi võiks juba valmis ning ka igast asendist testitud olla.
Ehk keegi teab, mis asjast sai siis?
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
29.09.2005 02:28:16
|
|
|
http://games.dlink.com/products/?pid=370&sCT=vugames4300
Kas keegi oskab kas sellist asja oleks võimalik ka linuxi baasil üles ehitada - ehk ruuter optimiseeritud väikeste kuid tihedate udp pakettide sujuvaks liikluseks samal ajal kui keegi üritab midagi downloadida. Ehk ruuter mängurile
Endal ront jagamas mitmele subnetile internetti, masinas on 6 etherneti porti. Tahaks miskit sellist asja aretada, praegu linux redhat7.2 kernel 2.4.x seeria ja iptablesiga neti jagamine.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
29.09.2005 06:31:46
|
|
|
kui hw vaja siis experimenteerimiseks saan pakkuda 133mhz p1 soc7, 233mhz p mmx soc7, kaks emmet millel yhel 32mb ja teisel 64mb m2lu. toited saab ka aga keisse mul pole ja ka mitte k6vakettaid/võrgukaarte
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wookie
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2005
|
29.09.2005 09:59:20
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
http://games.dlink.com/products/?pid=370&sCT=vugames4300
Kas keegi oskab kas sellist asja oleks võimalik ka linuxi baasil üles ehitada - ehk ruuter optimiseeritud väikeste kuid tihedate udp pakettide sujuvaks liikluseks samal ajal kui keegi üritab midagi downloadida. Ehk ruuter mängurile  |
Jah, saab.
Samas, seni kuni Sa rakendad QoS'i seda ainult enda poolses otsas ning ISP pool on ikka FIFO scheduler, ei saa see QoS ühelgi juhul olla kuigi efektiivne, tehtagu seda siis millega tahes.
_w
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
29.09.2005 12:53:06
|
|
|
| tsitaat: |
Jah, saab.
Samas, seni kuni Sa rakendad QoS'i seda ainult enda poolses otsas ning ISP pool on ikka FIFO scheduler, ei saa see QoS ühelgi juhul olla kuigi efektiivne, tehtagu seda siis millega tahes. |
Ma vaidleks vastu...
Oleneb loomulikult, mida sa loed efektiivsuseks. Üldiselt on TCP voojuhtimine niivõrd küps asi, et ACK pakettide kinnihoidmisega annab üpris edukalt vastuvõtja poolelt QoS-i teha. Saatja võtab reeglina paari sekundiga kiiruse maha nii, nagu vastuvõtjale sobib. Kui FTP & sõprade riba kusagile 80-90% peale piirata ja väljaminevate pakettide seas kiireloomulised tegelased ette lasta, siis jääb u. 80-90% UDP pakettide viide väga ilusaks. Eks ta natuke ümber nurga ja vindiga käib, aga keskmise mänguri jaoks kõlbab see kenasti. Katsetatud, töötab. Mmm, jagatud internet koos korraliku QoS-iga ruuteris on nirvaanalähedane
| tsitaat: |
| Endal ront jagamas mitmele subnetile internetti, masinas on 6 etherneti porti. Tahaks miskit sellist asja aretada, praegu linux redhat7.2 kernel 2.4.x seeria ja iptablesiga neti jagamine. |
Kõik on tehtav, kui tahtmist on
Ehk on viimasel ajal ka mingeid korralikke kõrgema taseme tööriistu ehitatud, aga paar aastat tagasi oli ainuke tõhus lahendus ise nullist ehitada. Ehitada tuleb QoS hierarhia - selle läbimõtlemine ja vahenditega tutvumine nõuab alguses veidi uurimistööd.
Põhiline tööriist on tc (traffic control), RedHat kohta ei tea midagi, aga Debianis asub iproute2 pakis. Loe LARTC-d ja HTB manuaali ning anna pihta.
http://lartc.org
http://luxik.cdi.cz/~devik/qos/htb/
Minul kulus nullist alustades vast nädal-poolteist tihedat vehkimist, aga ma tegin ka mõnuga. Sina uuri algul, kas keegi on tc ümber mingi mugava wrapperi kirjutanud.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
veix
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2001
|
29.09.2005 15:21:02
|
|
|
| ei ole sellest asjast midagi saand... teema algataja kadus ennem ära kui yldse asi alata sai.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
29.09.2005 19:41:47
|
|
|
| Ma jõudsin selleni kunagi välja, et HTB on vaja tööle saada... see tahtis kerneli uuesti kompilleerimist, ei mäletagi mille taha jäi see asi...
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JanQ
HV kasutaja
liitunud: 04.07.2002
|
29.09.2005 19:47:46
|
|
|
Paar enda kogemust.
P166 32MB mälu, 16MB Compact Flash, Linux Bering. Kernel oma järgi kompileeritud.
Scriptid nii üles kui allalaadimise piiramiseks, portide kaupa eraldi.
Koduses ja jagatud võrgus 4 masinat, mitte keegi pole kaevanud, kuigi pidevalt tõmmmatakse.
Enne päris tõõteviimist tegin katseid, ühendasin 5 masinat taha, kõikidel P2P käima
ip connectide arv oli üle 4000. Proovisin samal ajal ftpd, webi ja üleslaadimist. Sai normaalselt hakkama...
Nii et mängimisruumi on küllalt, vaja ainult mõnda aega netis istuda ja manuaale lugeda, siis miks mitte
ka mitme masinaga reaalselt proovida kas tootab ja kui vaja kohendada.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wookie
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2005
|
29.09.2005 21:34:48
|
|
|
| Supiplex kirjutas: |
| tsitaat: |
Jah, saab.
Samas, seni kuni Sa rakendad QoS'i seda ainult enda poolses otsas ning ISP pool on ikka FIFO scheduler, ei saa see QoS ühelgi juhul olla kuigi efektiivne, tehtagu seda siis millega tahes. |
Ma vaidleks vastu...
Oleneb loomulikult, mida sa loed efektiivsuseks. Üldiselt on TCP voojuhtimine niivõrd küps asi, et ACK pakettide kinnihoidmisega annab üpris edukalt vastuvõtja poolelt QoS-i teha. Saatja võtab reeglina paari sekundiga kiiruse maha nii, nagu vastuvõtjale sobib. Kui FTP & sõprade riba kusagile 80-90% peale piirata ja väljaminevate pakettide seas kiireloomulised tegelased ette lasta, siis jääb u. 80-90% UDP pakettide viide väga ilusaks. Eks ta natuke ümber nurga ja vindiga käib, aga keskmise mänguri jaoks kõlbab see kenasti. Katsetatud, töötab. Mmm, jagatud internet koos korraliku QoS-iga ruuteris on nirvaanalähedane  |
Jah täpselt nii seda tehaksegi ning täpselt sellel samal põhjusel, et me hoiame kinni ACK pakette, lootes, et teine pool selle peale vaiksemaks võtab (tavaliselt võtab), ongi asi ebaefektiivne ning sarnaneb hammaste parandamisele läbi urruaugu.
Mitte kunagi ei saa teada, kui agressiivselt peaks ACK pakette kinni hoidma, samuti mitte kunagi ei saa teada, kui palju tähtsat liiklust meile tegelikult tahab sisse tulla, mistõttu ei saa tegelik ribalaius kunagi kuigi efektiivselt ära kasutatud ning kunagi ei saa olla veendunud, et meie QoS iga ilmaga toimib.
Eriti vahvaks läheb asi aga siis, kui me arvestame, et TCP ei pruugi olla ainuke suure liiklusmahuga protokoll. Mis saab juhul, kui selle ühenduse sees käib mõni vahva VPN? Reeglina ei jooksuta mõistlikud inimesed VPN'e TCP sees.
Kokkuvõtteks, väga palju lihtsam ja töökindlam, kui hakata Ulmelist Keemiat[tm] aretama, on lasta ISP'l paika panna vastavad QoS reeglid meile sisse tuleva liikluse jaoks ning ise seadistada QoS reeglid meilt väljuva liikluse tarbeks. Tulemuseks saavad reeglid, mis on suhteliselt lihtsad, konkreetsed ning ilma suurema vaevata hallatavad - Keep It Simple.
P.S (TCP rate controli kohta).
Tõesti.. mänguri jaoks käib küll, produktsiooni ma niisuguse lahendusega minna ei julgeks.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
29.09.2005 21:35:07
|
|
|
| tsitaat: |
Kokkuvõtteks, väga palju lihtsam ja töökindlam, kui hakata Ulmelist Keemiat[tm] aretama, on lasta ISP'l paika panna vastavad QoS reeglid meile sisse tuleva liikluse jaoks ning ise seadistada QoS reeglid meilt väljuva liikluse tarbeks. Tulemuseks saavad reeglid, mis on suhteliselt lihtsad, konkreetsed ning ilma suurema vaevata hallatavad - Keep It Simple
|
Kas see eeldab ka miskit kangemat paketti ISPlt, mingeid lisatasusid või piisab ka lihtsalt kokkuleppele jõudmisest?
(Eks see olene ka ISPst kuid nii üldiselt võttes)
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wookie
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2005
|
29.09.2005 21:55:11
|
|
|
| taifunk kirjutas: |
Kas see eeldab ka miskit kangemat paketti ISPlt, mingeid lisatasusid või piisab ka lihtsalt kokkuleppele jõudmisest? |
Loogiline on, et ISP'd viitsivad pakkuda erilahendusi valdavalt ärikasutajatele. Oleks naiivne, mingilt kodus kannimise paketilt, hinnaga sada krooni kuus, loota mingeid standardkonfiguratsioonist erinevaid lahendusi.
Samuti, on täiesti loomulik, et teenus maksab ning ISP poolne QoS on teenus.
Seega ongi nõnda, et saja krooni eest koduinternetti tarbivad tegelased võivad selleks, et mäng mõnusalt jookseks, piirata ACK'de arvu ajaühikus või teha muid imetrikke, leppides, et saadav tulemus ei ole ehk kõige efektiivsem (lihtsam oleks mängu ajaks muud aplikatsioonid ehk sulgeda?). Ärikasutajad, kellele jaoks on QoS ühel või teisel põhjusel oluline, lepivad ISP'ga vastavalt kokku, vajadusel maksavad teenuse eest ning tunnevad end hästi.
Niisugust asja nagu tasuta, kõike ja rohkem ning värvilisemalt, lihtsalt ei eksisteeri.
Teisalt, ma ei välista, et mõne ISP puhul võib ka tavaline kodukasutaja vastavate teenuste osas kokkuleppele saada.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
30.09.2005 09:20:30
|
|
|
Kõik alljärgnev jutt on kodukasutaja vajadusi silmas pidades.
Sa oled ülearu pessimistlik.
| wookie kirjutas: |
| Jah täpselt nii seda tehaksegi ning täpselt sellel samal põhjusel, et me hoiame kinni ACK pakette, lootes, et teine pool selle peale vaiksemaks võtab (tavaliselt võtab), ongi asi ebaefektiivne ning sarnaneb hammaste parandamisele läbi urruaugu. |
Reaalsuses on TCP puhul asi üpris OK. Kui eesmärgiks on mingitele teenustele kindlaid parameetreid garanteerida (viide, läbilaskevõime, misiganes) siis on kliendipoolne QoS kodukasutaja jaoks väga kasulik nähtus. Töötab piisavalt hästi, et end õigustada.
Vaat UDP puhul võivad asjad kahtlaseks minna. Seal pole voojuhtimist protokolli sisse ehitatud ja nii saab kehvavõitu saatev rakendus sigatseda... A sellega peavad UDP kasutajad arvestama.
| tsitaat: |
| Mitte kunagi ei saa teada, kui agressiivselt peaks ACK pakette kinni hoidma, samuti mitte kunagi ei saa teada, kui palju tähtsat liiklust meile tegelikult tahab sisse tulla, mistõttu ei saa tegelik ribalaius kunagi kuigi efektiivselt ära kasutatud ning kunagi ei saa olla veendunud, et meie QoS iga ilmaga toimib. |
Automaatikud ja süsteemiteoreetikud peaksid siinkohal ehk pika loengu maha, aga minu teada pole hilistatud tagasisidega süsteemi juhtimine mingi eriline kunsttükk. 100% efektiivsust pole lihtsalt vaja, on vaja et SSH töötaks ja surfata saaks ja mängida saaks, sellal kui filme, mänge ja pornot tiritakse.
| tsitaat: |
| Eriti vahvaks läheb asi aga siis, kui me arvestame, et TCP ei pruugi olla ainuke suure liiklusmahuga protokoll. Mis saab juhul, kui selle ühenduse sees käib mõni vahva VPN? Reeglina ei jooksuta mõistlikud inimesed VPN'e TCP sees. |
Seda ei oska ma kommenteerida, pole olnud vajadust VPN-i teha. A universaalne rohi on ikkagi lihtne - FTP-l ja P2P-l lihtsalt kõri koomale tõmmata ja kõik asjad töötavad paremini
Kui ma õieti mäletan, siis vähemasti Linuxi QoS ei olnud transportkihi protokollist sõltuv. Eks see teeb interfeissi keerulisemaks kah, aga tegelikult käis otsuste langetamine IP päiste järgi - bitmaskimine väljade kaupa. Võta siis milline protokoll tahad. Ja keerulisemate asjade jaoks tulevad iptables reeglid appi, sellega võid seitse ilmaimet korda saata.
| tsitaat: |
| Kokkuvõtteks, väga palju lihtsam ja töökindlam, kui hakata Ulmelist Keemiat[tm] aretama, on lasta ISP'l paika panna vastavad QoS reeglid meile sisse tuleva liikluse jaoks ning ise seadistada QoS reeglid meilt väljuva liikluse tarbeks. Tulemuseks saavad reeglid, mis on suhteliselt lihtsad, konkreetsed ning ilma suurema vaevata hallatavad - Keep It Simple. |
Kelle jaoks Ulmeline Keemia[tm], kelle jaoks töötav lahendus.
| tsitaat: |
P.S (TCP rate controli kohta).
Tõesti.. mänguri jaoks käib küll, produktsiooni ma niisuguse lahendusega minna ei julgeks. |
Aga sa proovi, ehk leiad meeldivaid üllatusi ...
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
20.10.2005 12:43:41
|
|
|
Olen praeguseks saanud asja käima: http://www.tldp.org/HOWTO/ADSL-Bandwidth-Management-HOWTO/implementation.html
Ja töötabki nüüd, peale mitmeid kerneli patchimisi/confi muutmisi
Päris rahul olen Aga alati tahaks veel rohkem
Ja siin ta on, järgmine goal:
http://www.adsl-optimizer.dk/
Kuri projekt Tasub seda pikka pdf faili 'thesis' lugeda. Igaljuhul see on lahendus mis arvestab ka ADSL-i ATM kihi overheadi ja värki nii bridged kui routed ja PPoE ühenduse puhul. Samas on jube segane selle softi realiseerimine, pole ühtset script faili, vaid configud on laiali ja minu jaoks veel veidi arusaamatud Eriti kui sooviks veel selle häid omadusi (overheadi arvestamine, ACK pakettidele kindla riba jätmine uploadi kanalis täiskiirusega downloadimiseks jne.) ühildada praeguse configa, muutes siis omale vastavalt ainult prioriteete ja iptablesiga pakettide märkimist. Selle optimizeriga on väga service haaval kogu asi tehtud... tahaks ikka portide gruppe määratleda erinevate prioriteetidega...
Keegi targem võib veel kommenteerida seda ülal antud linki/saiti 8)
Üldse võiks linuxi teemas ka siia teema viide olla, või siis kogu see teema viia üles linuxi foorumisse...
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jurabaz
HV vaatleja
liitunud: 19.01.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|