Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 74, 75, 76  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2005 20:11:03 vasta tsitaadiga

Marduuhin kirjutas:
... ATI driverite õpetuse visata?? :roll:

http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=65276
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.09.2005 20:16:26 vasta tsitaadiga

Cedega kohta peaks saama abi ju nende enda foorumist/manualist.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.09.2005 21:27:31 vasta tsitaadiga

mis abi seal cedega kohta ikke vaja on ..
omandad omale cedega.deb faili
ja > sudo dpkgi -i cedega*
icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 23.09.2005 23:52:44 vasta tsitaadiga

Tegin selle --> http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=65276 õpetuse järgi...

marduuhin@Kallike:~$ glxgears -iacknowledgethatthistoolisnotabenchmark
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
1946 frames in 5.1 seconds = 379.161 FPS
1920 frames in 5.1 seconds = 375.552 FPS
1920 frames in 5.0 seconds = 382.675 FPS
1920 frames in 5.1 seconds = 379.343 FPS
1920 frames in 5.1 seconds = 374.898 FPS
X connection to :0.0 broken (explicit kill or server shutdown).

icon_cry.gif

EDIT: Midagigi r66mustavat.. icon_smile.gif
Blenderi sain t44le, aga Wings3Dd ei saa.. icon_sad.gif

Erlang (BEAM) emulator version 5.4.6 [source] [threads:0]

Eshell V5.4.6 (abort with ^G)
1> Driver Failed {error,{open_error,"/usr/lib/erlang/lib/esdl-0.94.1025/priv/sdl_driver.so: cannot open shared object file: No such file or directory"}}

=ERROR REPORT==== 23-Sep-2005::23:51:14 ===
Error in process <0.31.0> with exit value: {badarg,[{erlang,port_control,[esdl_port,21,<<4 bytes>>]},{sdl,init,1},{wings_init,init,0},{wings,init,1}]}



Fatal internal error - log written to /home/marduuhin/wings_crash.dump
sh: line 0: exec: sdl_driver: not found

Sellise jama viskas terminali, kui yritasin Wings3Dd avada.. icon_cry.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2005 14:10:20 vasta tsitaadiga

Marduuhin kirjutas:
unmount?? icon_rolleyes.gif

Kui sa juba nii kaugele oled linuxiga jõudnud, siis ma eeldan, et sa tead, mis on mountimine? umount on nö. selle vastandoperatsioon, ehk siis sisuliselt sa ütled OSile, et sa ei taha seda ketast enam kasutada ning ta laseb sellega seoses kõik selle kettaga seotud ressursid vabaks.. ma küll ei ole 100% kindel, kuid ma ei imestaks, kui linux mounditud CD-ROMi avamise suhtes ära lukustaks, et vältida anomaaliad, mis tekiksid, kui sa plaadi välja rebid samal hetkel, kui sa sellelt midagi näiteks kasutad.. ja standardnõuanne ka muidugi..
man umount

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 25.09.2005 18:47:22 vasta tsitaadiga

Mul kohe yldse ei vea selle Linuxiga.. icon_confused.gif

http://www.linux-gamers.net/modules/wfsection/article.php?articleid=45



root@Kallike:/home/marduuhin# sh WineCVS.sh

-----

Running Profile : cedega_head_userinstall
/root/.WineCVS/sources/cvscedega/wine

----

Compiling ...



--------- Error log - file /root/.WineCVS/sources/cvscedega/ErrorLog : ---------
make[1]: Entering directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/unicode'
make[1]: `libwine_unicode.so' is up to date.
make[1]: Leaving directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/unicode'
make[1]: Entering directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools'
make[2]: Entering directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/winebu ild'
make[2]: Nothing to be done for `all'.
make[2]: Leaving directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/winebui ld'
make[2]: Entering directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/winedu mp'
make[2]: Nothing to be done for `all'.
make[2]: Leaving directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/winedum p'
make[2]: Entering directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/wmc'
make[2]: Nothing to be done for `all'.
make[2]: Leaving directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/wmc'
make[2]: Entering directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/wrc'
gcc -MMD -c  -I. -I. -I../../include -I../../include  -g -O2 -Wall -mpreferred-s tack-boundary=2 -fno-keep-static-consts -D__const=const -fno-strict-aliasing -D_ _int8=char -D__int16=short -D__int32=int "-D__int64=long long" -D__WINE__ -D_REE NTRANT  -o newstruc.o newstruc.c
newstruc.c: In function 'handle_ani_list':
newstruc.c:740: error: invalid lvalue in increment
newstruc.c: In function 'new_ani_curico':
newstruc.c:851: error: invalid lvalue in increment
make[2]: *** [newstruc.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools/wrc'
make[1]: *** [wrc] Error 2
make[1]: Leaving directory `/root/.WineCVS/sources/cvscedega/winex/tools'
make: *** [tools] Error 2


Error in Make

Try fixing the error based on the output above, and
run the script again, without paramaters (Eg: WineCVS.sh)


root@Kallike:/home/marduuhin#

icon_cry.gif
Ja ma arvasin, et t2na saab SoftWare modes CSi taguda.. icon_cry.gif

EDIT: ATI Driverid versiooninumbriga 8.14.13 ka ei t44ta.. icon_cry.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vananematu
HV veteran
Vananematu

liitunud: 28.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2005 20:46:16 vasta tsitaadiga

Soovitage üht dosis töötavat jublakat, mis teeks kettale erinevat liiki partitsioone, näiteks fat32 ja linux swap ( kui see part läks linuxile) partitsioone.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commodore
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2004




sõnum 25.09.2005 20:51:22 vasta tsitaadiga

Ma tõmbasin Ubuntu Live CD ja "installis" kõik ilusti ära, aga kohas kus ütleb creating user (täpselt ei mäleta) tuleb kiri, et ma ei tippinud sobivat kasutajanime, aga ta ei küsinudki kasutajanime. Saan sellest kohast mööda kuidagi. Pärast ütleb kuskil midagi fail kasutajanime kohta ja kui sisse peab logima ei oska ma sinna midagi tippida ja see ise sisse logimine ka ei tööta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terminator III
HV veteran

liitunud: 24.06.2003




sõnum 25.09.2005 21:19:25 vasta tsitaadiga

Üritasin täna ubuntus installida enda wifi drivereid (Ralink RT2500) ja ei leidnud kuidagi ülesse, kuidas seda operatsiooni läbi viia icon_razz.gif . Ehk keegi abistab, täna alles lasin peale selle icon_rolleyes.gif


Edit: tänud raido357


viimati muutis Terminator III 25.09.2005 21:57:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 15 :: 21 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2005 21:36:01 vasta tsitaadiga

Terminator III kirjutas:
Üritasin täna ubuntus installida enda wifi drivereid (Ralink RT2500) ja ei leidnud kuidagi ülesse, kuidas seda operatsiooni läbi viia icon_razz.gif . Ehk keegi abistab, täna alles lasin peale selle icon_rolleyes.gif


https://wiki.ubuntu.com//Rt2500WirelessCardsHowTo <-- aga palun 8)
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 25.09.2005 21:46:33 vasta tsitaadiga

Kuna mu hunnik Ubuntu plaate, millel on kahjuks/6nneks peal versiooninumber 5.04, siis proovin homme need 2ra..
2kki saan k6ik, mis vaja t44le.. icon_razz1.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2005 23:14:45 vasta tsitaadiga

commodore, endal oli sarnane viga. Mina sain asja lahendatud nii, et kõik keele ja asukohavalikud jätsin inglise peale ja seejärel ei pirtsutanud ta ei kasutaja loomisel ega sisselogimisel. Pärast siis muutsin kõik "eesti" sätete peale tagasi. Ubuntul pidigi taoline bug "eesti" sätete valikul olema.
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terminator III
HV veteran

liitunud: 24.06.2003




sõnum 25.09.2005 23:15:53 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
Terminator III kirjutas:
Üritasin täna ubuntus installida enda wifi drivereid (Ralink RT2500) ja ei leidnud kuidagi ülesse, kuidas seda operatsiooni läbi viia icon_razz.gif . Ehk keegi abistab, täna alles lasin peale selle icon_rolleyes.gif


https://wiki.ubuntu.com//Rt2500WirelessCardsHowTo <-- aga palun 8)

Aga seal on sellised käsud: sudo apt-get install kdebase ja sudo apt-get install qt3-dev qt3-dev-tools. Seda ma ei saa teha ilma netita. Kuidas saaks need eraldi tõmmata ja installida?
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 15 :: 21 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commodore
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2004




sõnum 26.09.2005 15:15:13 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
commodore, endal oli sarnane viga. Mina sain asja lahendatud nii, et kõik keele ja asukohavalikud jätsin inglise peale ja seejärel ei pirtsutanud ta ei kasutaja loomisel ega sisselogimisel. Pärast siis muutsin kõik "eesti" sätete peale tagasi. Ubuntul pidigi taoline bug "eesti" sätete valikul olema.


Kas installimisel tekib ka see probleem?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terminator III
HV veteran

liitunud: 24.06.2003




sõnum 26.09.2005 16:16:29 vasta tsitaadiga

commodore kirjutas:
taifunk kirjutas:
commodore, endal oli sarnane viga. Mina sain asja lahendatud nii, et kõik keele ja asukohavalikud jätsin inglise peale ja seejärel ei pirtsutanud ta ei kasutaja loomisel ega sisselogimisel. Pärast siis muutsin kõik "eesti" sätete peale tagasi. Ubuntul pidigi taoline bug "eesti" sätete valikul olema.


Kas installimisel tekib ka see probleem?


Mul tekkis probleem nii install cd kui live cd-ga.

EDIT:

Öelge palun, kust kohast ma saan tõmmata KDE 3.4.2 "käsitsi" ja kus asuvad kõik teised ubuntu pakid? Mõte on tõmmata asjad windowsi all ära ja siis Ubuntus installida.
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 15 :: 21 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 26.09.2005 16:34:51 vasta tsitaadiga

http://archive.ubuntu.com sealt /ubuntu/pool/ kataloogis asuvad .deb pakid enamik KDE'd on näiteks kataloogis /ubuntu/pool/main/k/

http://packages.ubuntu.com näitab ära sõltuvused
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maakas1
HV kasutaja
maakas1

liitunud: 18.03.2004




sõnum 26.09.2005 18:57:02 vasta tsitaadiga

aga vanempingviinid,rääkige et kudamoodu see dial-up ühendus hoary pääl tööleakkab?
panin dial numbri, useri ja passi ära, aga ei akka dialeerima, ütles et modem is buisy... arvatavasti mingi settingute värk.. aga linuxis olen suht algaja kah.. niiet rääkige

_________________
maakas passib arvuti taga.. mõtleb:arvuti on loll!!!!
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 26.09.2005 19:00:16 vasta tsitaadiga

Alusta sellest, et ütled enda modemi margi.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terminator III
HV veteran

liitunud: 24.06.2003




sõnum 27.09.2005 17:10:57 vasta tsitaadiga

Nii, installisin nüüd omale Kubuntu (läheb ka ubuntu teema alla). Probleem on selles, et Wifi kaart tuleb kompileerida gcc-3.4 versiooniga. Kubuntu 5.10 peal on aga Gcc-4.0. Kas keegi võiks öelda, millised gcc-3.4 pakid ma pean täpselt alla tõmbama gandalfi mainitud saitidelt ja millised käsud tuleb anda nende installeerimiseks? Vaatasin, et mõned .deb failid on väga väiksed, näiteks. KDE miski osa vaid 7kB. Kas need .deb failid on sama põhimõttega nagu torrent?
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 15 :: 21 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 27.09.2005 17:50:27 vasta tsitaadiga

Ubuntu 5.04 v6i 5.10 vahet pole.. Kummagi peal graafikakaardi driverid ei t44ta..
Autodetect m22rab kaardiks 9600..
Vahetada 9550 vastu v6i mitte ei oma t2htsust.. Sama jama ikkagi.. icon_cry.gif
EDIT: Kas keegi ei tea kuidas saaks teha nii, et ubuntu 5.04l oleks Add Programs listi all sama palju asju nagu 5.10l..
V2ga m6nus oli lugeda kirjeldusi ja siis endale meelep2raseim v2lja valida.. icon_razz1.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2005 18:16:09 vasta tsitaadiga

Marduuhin, 5.04 peaks ati draiverid jumala ilusti töötama, need mis www.ati.com saadaval, enne installi tee igaksjuhuks käsk ->

sudo mv /lib/modules/YOURKERNELVERSIONHERE/kernel/drivers/video/fglrx.ko $HOME
siis -> sh ati_draiverid.run

Vaata et linux-headers ja build-essentials oleks ka olemas. ja pärast installi fglrxconfig

Edit: praktikas tõestatud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 27.09.2005 18:22:20 vasta tsitaadiga

Krt ma olen netist neid HOWTOsid 100x l2bi teinud..
10x format ylej22nud 40x sain xorgi failis m6ne asja muutmisea korda tagasi asjad.. icon_mad.gif
Selline tunne, et kutsu m6ni linuxitarkur kylla.. icon_lol.gif
Ega mul midagi kaotada pole..
Nagunii homme hommikul saab koolis kohvit juua j2lle, sest 44 otsa ati drivereid k***inud!! icon_evil.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2005 18:35:55 vasta tsitaadiga

Isiklikult olen xorg-fglrx-driver howto'dest olen kaarega mööda vaadanud. Siin samas teemas kunagi kirjutasin HOWTO Ati driveri 8.12 kohta (https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=144197&start=200) ning peale seda kui tuli 8.16, kasutasin olemast olevast howto'st, seda käsku mis ennemgi siin kirjutasin ning asi töötas ilusti.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 27.09.2005 21:15:34 vasta tsitaadiga

Terminator III kirjutas:
Nii, installisin nüüd omale Kubuntu (läheb ka ubuntu teema alla). Probleem on selles, et Wifi kaart tuleb kompileerida gcc-3.4 versiooniga. Kubuntu 5.10 peal on aga Gcc-4.0. Kas keegi võiks öelda, millised gcc-3.4 pakid ma pean täpselt alla tõmbama gandalfi mainitud saitidelt ja millised käsud tuleb anda nende installeerimiseks? Vaatasin, et mõned .deb failid on väga väiksed, näiteks. KDE miski osa vaid 7kB. Kas need .deb failid on sama põhimõttega nagu torrent?

http://packages.ubuntu.com vastab su esimesele küsimusele. paned otsingusse gcc-3.4 ja versiooniks breezy, vastuseks saad samanimelise paki ja tema sõltuvused. Sõltuvused muide on enamus kindlasti juba olemas nii et proovi kõigepealt gcc-3.4 pakki üski installida ja vaata kas ja mille puudumise peale ta virisema hakkab.

Käsk on
sudo dpkg -i pakinimi.deb


Jah pakid võivad olla nii väikesed, palju ühe lib'i jaoks ikka vaja on? Samas need suured KDE pakid on kah tegelt metapakid, mis koosnevad paljudest pisikestest, mida on kõiki võimalik eraldi installida
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
giga
HV vaatleja
giga

liitunud: 21.01.2002




sõnum 28.09.2005 19:32:40 vasta tsitaadiga

Sihuke mure, et Nautiluse file browseris on nii, et kui mõni fail on selektitud ja klikata Delete klaffi, siis kustub see fail kohe ära. Kuidas saaks nii, et kõigepealt enne ikka küsitaks kinnitust, nagu seda tehakse siis, kui parema kliki alt valida Delete ?
_________________
Räägi, aga ära mölise!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 28.09.2005 23:21:20 vasta tsitaadiga

giga, kas kustutatakse ära või saadetakse prügikasti? (sest *kustutamine* peaks nagu Shift+Del olema icon_rolleyes.gif )
_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
giga
HV vaatleja
giga

liitunud: 21.01.2002




sõnum 29.09.2005 09:13:01 vasta tsitaadiga

mihhkel kirjutas:
giga, kas kustutatakse ära või saadetakse prügikasti? (sest *kustutamine* peaks nagu Shift+Del olema icon_rolleyes.gif )


Selles suhtes, et ikka jah saadetakse kohe jõmaki prügikasti. Sinna ta jääb alles tõesti. Aga jõle jama, kui näpp juhtub vääratama ja järsku mingi fail või kaust lupsti läinud on, nii et midagi ei öelda ega küsita. Kesse seal prükkaris ikka viitsib pärast tuhnida ja vaadata, ega midagi vajalikku pole.
Sama parem click ja sealt delete küsib küll kinnitust.
Oskab keegi aidata?

_________________
Räägi, aga ära mölise!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terminator III
HV veteran

liitunud: 24.06.2003




sõnum 29.09.2005 13:11:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

https://wiki.ubuntu.com//Rt2500WirelessCardsHowTo <-- aga palun

Igatahes nüüd sain kaardi installitud, aga netti ei saa. WEP parool määratud, leiab ülesse ka vajaliku signaali aga netti ei saa. Ehk kellelgi ideid?
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 15 :: 21 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 30.09.2005 22:19:18 vasta tsitaadiga

ööäääarrrgh

sai siis huvi pärast kubuntu tõmmatud ja installitud (5.04)
panin klaptopist et lid'i sulgemisel paneks suspendi, möllasin /etc/acpi's nende skriptidega paar tundi kuni sain aru et bios teeb ise õiget suspendi ja /etc/acpi/lid.sh solgib selle ära. nii et:

KUI TEKIVAD ANOMAALIAD SUSPEND FUNKTSIOONIGA KUBUNTUS, SIIS PROOVI PANNA /etc/acpi/lid.sh FAILI KÕIGE ESIMESELE REALE exit! võib fungata ka teiste funktsioonidega, ei viitsi hetkel rohkem süveneda

põhjused miks hetkel eelistan gentoole (k)ubuntut sülearvutil:
* usb jubinad töötavad laksust, sh logitehhi gamepad, usb cd, usb hd jms
* läppar aeglane et gentood kompileerida
* läppari touchpadi scroll jms töötavad
* suspend töötab (nüüd)
* vähem ajudek**pi
--------------------------------------------------------------

Nüüd teine asi, nimelt statoili wifi levialasse pääseb sisse dhcp'ga, aga nad tahavad veel tunneldamist vpni kaudu. gentooga möllates sain sinnamaani et asi tahtis MPPE mode'is asja käima panna. On keegi edukalt saanud nendesse tasuta wifi levialadesse internetti ka? kuidas?

_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2005 23:40:27 vasta tsitaadiga

Tekkis probleem updatedes ubuntut, mozillat ära ei uuendand, andis errori:


E: /var/cache/apt/archives/mozilla-firefox_1.0.7-0ubuntu0.1_i386.deb: trying to overwrite `/var/lib/mozilla-firefox/extensions.d/00classic', which is also in package firefox
E: /var/cache/apt/archives/mozilla-firefox-gnome-support_1.0.7-0ubuntu0.1_i386.deb: trying to overwrite `/usr/lib/mozilla-firefox/components/libmozgnome.so', which is also in package firefox-gnome-support


ja nüüd mozilla ei avane, näitab küll et opening, aga ära ei ava.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janek87
HV kasutaja

liitunud: 13.08.2004




sõnum 01.10.2005 09:29:26 vasta tsitaadiga

selline võibolla loll küsimus,sest ise suht algaja linuxi suhtes.Et olemas ubuntu orig. cd ja live plaadid, ja tahaks panna peale. Et kas ubuntu alla on miskit head p2p programmi... mis asendaks näiteks sellist asja nagu windowsi all on Ares ja kazaa.Kas ubuntu mängib ka mp3 faile ja avi faile?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 01.10.2005 09:45:18 vasta tsitaadiga

*.mp3 faile saad kuulata XMMS playeriga..
p2p programmiks näiteks aMule.. (xMule pidavat ka vist olema)..
*.avi faile sai vist isegi ToTem'iga m2ngida.. icon_smile.gif
EDIT: WinE on mingi m6ttetu asi v6i? Steami sain küll 2rainstalleeritud, aga k2ima ei l2he.. Hakkab MiniDump'i Writema..
CSi installi ta lihtsalt ei lae v2lja..J22bki Terminalis selle installi k2suni..

Helikaardi driverite installil andis InstallShield'i Wizard'i errorit..

Oijah.. Ma ei suuda Pingviinikest kauem kannatada.. icon_evil.gificon_mad.gif

XMMS player ka ei t44ta enam. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2005 09:52:05 vasta tsitaadiga

siis peab ka avatari ära vahetama icon_smile.gif
wine asemel cedega thumbs_up.gif
käivita xmms terminalis.vaata mis kirjutab.
ps.amule,limewire ja nicotine(solulseek linuxis)
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 01.10.2005 09:53:32 vasta tsitaadiga

Avatar oli juba Win'i ajal.. icon_lol.gif
Cedega piraversioonid ei taha t44tada.. icon_biggrin.gif (V6i on /me nii loll, et ei saa HOW-TO'dest aru..)
XMMS playeriga on see jama, et kui panen *.mp3 faili m2ngima, siis j22bki see play nupp alla ja muu ei aita, kui XMMS killida.. icon_cry.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2005 09:58:29 vasta tsitaadiga

proovi pluginaid maha ja peale näppida
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 01.10.2005 10:02:42 vasta tsitaadiga

Saaks ainult ATI Driverid ja counteri jooksma.. icon_rolleyes.gif
Vahest natukene mmuusikat kah ja siis oleks norm.. thumbs_up.gif
Mingeid pluginaid pole.. Neid hakkasin toppima alles peale seda, kui mingit teist playerit peale hakkasin toppima.. icon_rolleyes.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2005 10:07:33 vasta tsitaadiga

xmmsil peaks deaf.olma audio I/O pluginsi all neid olema küll.
minul n:pidurdas mad mpeg plugin-see vist ei tule kaasa deaf.kuid ei ole kindel.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 01.10.2005 10:24:11 vasta tsitaadiga

xmms'i sain korda..
Toksisin erinevaid pluginaid maha ja peale..
L6ppkokkuv6ttes panin nii tagasi nagu alguses oli ja t44tas.. icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif
ATi Driverid ja CS vaja t44le saada..
Helikaart kah.. icon_razz1.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 01.10.2005 10:33:09 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:
Tekkis probleem updatedes ubuntut, mozillat ära ei uuendand, andis errori:


E: /var/cache/apt/archives/mozilla-firefox_1.0.7-0ubuntu0.1_i386.deb: trying to overwrite `/var/lib/mozilla-firefox/extensions.d/00classic', which is also in package firefox
E: /var/cache/apt/archives/mozilla-firefox-gnome-support_1.0.7-0ubuntu0.1_i386.deb: trying to overwrite `/usr/lib/mozilla-firefox/components/libmozgnome.so', which is also in package firefox-gnome-support


ja nüüd mozilla ei avane, näitab küll et opening, aga ära ei ava.

Eemalda firefox ja firefox-gnome-support ning proovi siis neid uuesti installida
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2005 17:49:51 vasta tsitaadiga

droz kirjutas:

Eemalda firefox ja firefox-gnome-support ning proovi siis neid uuesti installida



Tänud, alguses ei tahtnud lasta eemaldada samuti, aga ükshaaval sai ära võetud.
Lihtsalt uudishimust, miks nii juhtub icon_wink.gif (ega teadmine halba tee)
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 03.10.2005 14:17:04 vasta tsitaadiga

Sain kubuntu arvutile peale. Kohtades, kus sai eestit valida, panin ka eesti (regioon ja klaviatuur siis vist). Soov oleks aga eestikeelset keskkonda saada.
Kas mingi paki peab netist tõmbama või saab seda lihtsalt käsurealt teha ilma ühtegi plaati sisestamata ja netti minemata?

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 03.10.2005 17:04:20 vasta tsitaadiga

üldiselt võiks eesti keele pakid juba installitud olla, kui nad valisid. Sisselogimisel valid keele alt eesti keele, ütled et see olgu nüüd default kui karjuma hakkab ja voila. Kui seal pole eestikeelt (et_EE või midagi sellist), siis Synaptic lahti ja otsingusse "language et"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maakas1
HV kasutaja
maakas1

liitunud: 18.03.2004




sõnum 04.10.2005 13:49:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga vanempingviinid,rääkige et kudamoodu see dial-up ühendus hoary pääl tööleakkab?
panin dial numbri, useri ja passi ära, aga ei akka dialeerima, ütles et modem is buisy... arvatavasti mingi settingute värk.. aga linuxis olen suht algaja kah.. niiet rääkige


tsitaat:

Alusta sellest, et ütled enda modemi margi.

ee täpselt peast tei mäleta, sest arvuti maal, aga oli vist Conexant soft k 56 modem

_________________
maakas passib arvuti taga.. mõtleb:arvuti on loll!!!!
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 04.10.2005 17:48:17 vasta tsitaadiga

Mul oli kunagi ammu samuti Conexanti HCF WinModem, töötas kenasti.
http://www.linuxant.com/drivers/
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxmacher
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 04.10.2005 20:04:15 vasta tsitaadiga

Mul on wiga selline et graafilises interfacis ei lase yhtegi sudu asja k2iwitada nt. update, root terminal jne.

soovix teada et kas on mingi permition-i wiga w6i on tegu ubuntu 5.04 bug-iga mida saab parandada ainult update-ides 5.10-ex
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 13.10.2005 17:43:36 vasta tsitaadiga

5.10 nüüd väljas. Tea kas 128 MB RAM on piisav mingi vähemilusa graafilise liidese jaoks? Soovitage midagi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2005 17:56:28 vasta tsitaadiga

ajee kirjutas:
5.10 nüüd väljas. Tea kas 128 MB RAM on piisav mingi vähemilusa graafilise liidese jaoks? Soovitage midagi icon_rolleyes.gif


On, xfce, fluxbox.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2005 19:19:16 vasta tsitaadiga

Ei saa enam https://shipit.ubuntu.com/ sisse logida. Ütleb, et "The email address and password do not match." mis on aga täielik bs. Vaatan, et kasutusel ka miski uus "launchpad" süsteem. Huvitav kas vanad kontod on siis säilinud või peab uuesti ära regama plaatide tellimiseks? Tuhnisin ubuntu foorumis ja googles aga tutkit. Ei räägita sellest nagu kuskil...
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 13.10.2005 19:37:09 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:

On, xfce, fluxbox.


Proovin mõlemat..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 15.10.2005 14:20:28 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Ei saa enam https://shipit.ubuntu.com/ sisse logida. Ütleb, et "The email address and password do not match." mis on aga täielik bs. Vaatan, et kasutusel ka miski uus "launchpad" süsteem. Huvitav kas vanad kontod on siis säilinud või peab uuesti ära regama plaatide tellimiseks? Tuhnisin ubuntu foorumis ja googles aga tutkit. Ei räägita sellest nagu kuskil...

Ise sain ilusti sisse logitud aga eelnevaid tellimusi seal enam kirjas polnud (võibolla ei peagi olema) ainult see tellimus mis ma nüüd viimati selle uue süsteemiga tegin. Kirjas on ka see, et plaadid on saadetud kulleri firmasse (ehk siis peaksid juba minu poole teel olema)

_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 74, 75, 76  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.