Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Paha (bad sectori) peale LL või 0-track formatti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002




sõnum 09.12.2002 20:27:33 Paha (bad sectori) peale LL või 0-track formatti vasta tsitaadiga

Vot kuda selle paha võiks ülesse leida, kui tahad osta, aga kahtlustad, et tegelane on enne teinud low-level või 0-track formaatimise.

See pidavat ju nii olema, et scandisk ei võta peale neid formaatimisi seda paha, aga mis siis abiks on ....?
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 09.12.2002 20:29:56 vasta tsitaadiga

Krt, ma ei saa senimaani aru, mis moega te saate oma vindile bad sectorid? Mul pole veebruarist saati ühtegi ilmunud...
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
carramba
läburaator
läburaator
carramba

liitunud: 06.03.2002




sõnum 10.12.2002 11:25:57 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Krt, ma ei saa senimaani aru, mis moega te saate oma vindile bad sectorid? Mul pole veebruarist saati ühtegi ilmunud...


Nad võtavad arvuti sülle ja tantsivad sellega viini valssi.

_________________
he came,he got banned,he logged out - R.I.P
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surnu
HV kasutaja


liitunud: 30.01.2002




sõnum 10.12.2002 11:34:49 vasta tsitaadiga

carramba kirjutas:
gemini kirjutas:
Krt, ma ei saa senimaani aru, mis moega te saate oma vindile bad sectorid? Mul pole veebruarist saati ühtegi ilmunud...


Nad võtavad arvuti sülle ja tantsivad sellega viini valssi.


Ah see valss ei tee miskit, ma kardan et ikka miskit lõunamaist ahvihüppevastuseinapeaeespõrandale tantsu
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 10.12.2002 12:55:33 vasta tsitaadiga

Kuna teema on huumoriklassikasse kandunud, siis võib lisada ka "kadunukese" Quantumi kunagise reklaami, et:
"Quantumi kettad kannatavad 3 meetri kõrguselt kivipõrandale kukkumise välja ja töötavad ilma probleemideta edasi!"

Ainult, et ise küll ei soovita kellelgi "kukkumistesti" teostama hakata icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lindremant
Kreisi kasutaja
Lindremant

liitunud: 06.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2002 13:55:11 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Krt, ma ei saa senimaani aru, mis moega te saate oma vindile bad sectorid? Mul pole veebruarist saati ühtegi ilmunud...

Veebruarist icon_smile.gif mul oli siin üks 1,7GB kõvaketas 4ja pool aastat, pidevalt tules. Ei yhtegi bad sectorit. Ja siis lambist, terve prse täis, ja tuleb juurde icon_sad.gif ei tea millest
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.12.2002 14:23:00 vasta tsitaadiga

Lindremant kirjutas:
gemini kirjutas:
Krt, ma ei saa senimaani aru, mis moega te saate oma vindile bad sectorid? Mul pole veebruarist saati ühtegi ilmunud...

Veebruarist icon_smile.gif mul oli siin üks 1,7GB kõvaketas 4ja pool aastat, pidevalt tules. Ei yhtegi bad sectorit. Ja siis lambist, terve prse täis, ja tuleb juurde icon_sad.gif ei tea millest
Töölepingu aeg täis saamas? Palle vist mainis, et on näinud kõveraid võllikesi, kui midagi sarnast, siis tõesti hakkavad pead järjest rohkem plaate vigastama.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002




sõnum 10.12.2002 20:27:03 vasta tsitaadiga

palle kirjutas:
Kuna teema on huumoriklassikasse kandunud, siis võib lisada ka "kadunukese" Quantumi kunagise reklaami, et:
"Quantumi kettad kannatavad 3 meetri kõrguselt kivipõrandale kukkumise välja ja töötavad ilma probleemideta edasi!"

Ainult, et ise küll ei soovita kellelgi "kukkumistesti" teostama hakata icon_exclaim.gif


millest jutt käib - minu QF kettas on nii korras kui üldse olla annab, aga oli kavatsus teine üks kasutatud muretseda ja kui seal enne ilusasti LLF ära tehtud, siis on nagu väike kahtlus selle asjanduse suhtes...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 10.12.2002 20:43:06 vasta tsitaadiga

Low Level Format-iga saab vigu väga hästi peita, kuna tekitatakse uus 0-track ning selle baasil arvutatakse uus geomeetria.
Mul on endal üks Fujitsu "kraabitud-HDD" ühes masinas LLF-iga prooviks tööle pandud ja eks näis millal pead ka uued trackid "ära kraabivad".
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002




sõnum 10.12.2002 21:52:33 vasta tsitaadiga

palle kirjutas:
Low Level Format-iga saab vigu väga hästi peita, kuna tekitatakse uus 0-track ning selle baasil arvutatakse uus geomeetria.
Mul on endal üks Fujitsu "kraabitud-HDD" ühes masinas LLF-iga prooviks tööle pandud ja eks näis millal pead ka uued trackid "ära kraabivad".


Ometi üks asjalik vastus - tänud, aga vot selline asi, et kas nende pahade teke peale seda võib ...no ütleme, et suurema tõenäosusega jätkuda. Jutt sellest, kui tegu pole otsese ketta kriimustusega vaid no lihtsalt suur ketas, harva kasutuses, temp. kõikumised suured ja magnetkiht nats siit sealt kalane.

To palle: Kui ketas ikka füüsiliselt vigastatud, siis ei tohiks nagu LLF kah sinna aidata. Kui see raudoksiid ketta pinnalt maha kraapida, siis ei saa sinna ju mingit uut geomeetriat luua. See peaks ju scandiskiga kah välja tulema või kuidas icon_question.gif

tantsujuttu võite ju mujal ajada...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 10.12.2002 22:17:55 vasta tsitaadiga

To aPoiss:
"Kraapimist" esineb mitmesugust. Kui on mingi juhuslik "kraaps" tekkinud, siis rohkem enam edasi ei kraabi. Kui aga pidevalt pead vastu kettapinda käivad, siis kraabitakse peagi ka uued trackid ära.

Ja siis tõepoolest üks scandisk teise järel. Ja lisaks soovitan vahepeal teha ka arvutile Shutdown ja siis taas scandisk jne.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2002 08:16:26 vasta tsitaadiga

... palle ajab jälle suust vahtu välja, kui kettal füüsiline vigastus, siis
ei tee seda ka LLF nähtamatuks. Märkamatuks, rumala jaoks, annab need
sektorid peita loogiliste ketaste vahele niimoodi, et seda piirkonda ei kasutata
või loogilisel kettal märkida sektorid kasutamiskõlbmatutena, mis küll pole
nii märkamatu, aga mõni mees ei leia ju kõvakettalt viruaalmälugi üles,
mis siis veel märgitud sektoritest rääkida. Kõvakettad ongi kasutatult selline
50-50 ost, kuna võib esineda igasugu anomaaliaid, mida isegi põhjalikumal
testimisel pole just kerge avastada. Muidugi, kui võimalik, siis tuleks ketast
ostes esimese asjana kustudada igasugune vana seadistus, teha 1 uus
partitsioon ja see ära formaatida, siis lasta teha põhjalik skänn, mis kontrollib
block-by-block ketta üle ja kui siis midagi ei leita, on vähemalt 50%kindel,
et said korras ketta ja see on ka vähim, mida saad teha enda ostu kindlustamiseks ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 11.12.2002 11:34:52 vasta tsitaadiga

To DigeBeni:
Ei aja ma mingit jama - mine loe mida HDD tootjad räägivad LLF-ist! Ja seda on ka reaalselt järgi katsetatud - kui on mingi piirkond "bad", siis see märgistatakse kui "kasutamatu". Ja siis järgnebki küsimus kas pea hakkab selle "märgistatud" koha kõrvalt kraapima või ei.

Ja pikki, pidevalt kirjutavaid ja lugevaid teste tehaksegi selleks, et see kraapimine ilmneks võimalikult kiiresti, mitte mõne kuu pärast.

Märkus: selline 2 kuud on reaalse katse tulemus - pärast paari kuu möödumist hakkas arvuti taas bad sektorite uut tekkimist näitama!

Nii, et jõudu katsetamisteks icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.12.2002 18:11:36 vasta tsitaadiga

Olen mõneti DigeBeni poolt. Näiteks, kui ikka pea kettast tugevam on siis mahakraabitud jääk on ka tõenäoliselt lugemis-/kirjutamispeal ja edasine lugemine võib olla sellest mõjutatud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 11.12.2002 18:46:04 vasta tsitaadiga

To Pilot:
Ei, ega ma ei tahagi vastu vaielda beer_yum.gif . Ainult, et kasvõi scandiskiga on katkiseid kettaid testides on ilusti näha, kas vigane piirkond suureneb või ei. Ja nii mõnigi "kraabitud" ketas käib "aastaid", ilma et vigaste sektorite arv kasvaks. Teiste vigaste korral on aga näha, kuidas badide arv suureneb ja see tekkekiirus kasvab kuni kraabitakse boot-sektorid läbi ja siis enam ketas üldse käima ei lähe icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2002 01:30:34 vasta tsitaadiga

nu sai ka yritatud teha llf kunagi 800megasele kettale, aga ei õnnestund kuna keeldus tegemast, nu ketas oli ikka enne retsi kaa saand ja bad blokke täis
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 861 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 667
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Paha (bad sectori) peale LL või 0-track formatti
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.