Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Tuba helikindlamaks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 15:40:02 Tuba helikindlamaks? vasta tsitaadiga

elan rida-elamus. mõlemal pool on mingid idud naabrid. ühel pool pensionärid ja teisel pool on mingi titt. seinad on peaaegu olematud, lasen oma toas peeru ja õde kõrvaltoast kuuleb seda icon_biggrin.gif
oman logitech z 640 kõlarite komplekti, mille subwoofer on rms 25w, mai saa seda veerandi pealegi panna kui juba ema tuleb mölisema. tahaks aga mingit ilget helisüsteemi, enne oleks aga vaja tuba helikindlaks teha, on see reaalselt üldse võimalik?
just a thought
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003



Online
sõnum 11.08.2005 15:43:56 vasta tsitaadiga

Ridaelamutes on häda jah icon_biggrin.gif
Õhtul lähen magama ning kuulen, kuidas naabrimees teiselpool seina voodis külge keerab icon_razz.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotsepp
Kreisi kasutaja
hotsepp

liitunud: 22.10.2002




sõnum 11.08.2005 15:49:51 vasta tsitaadiga

Ei sa seda tuba selliselt kindlaks tee. Teed aga siis ei jää see tuba ilus. Lasketiirudes hajutatakse valjut heli selliselt, et seinad on kaetud kipsplaatstiilis kattega, mille sisse on suht tihedalt puuritud 1cm läbimõõduga augud. Nende aukude idee ongi lainepikkus ära murda ning heli hajutada. No aga ma ei kujutaks ette sinu tuba kui üht surt lasketiiru. Näiteid siit http://www.norgips.no/ee/raksti/laerebok/10lydklima.t

Spetsialisti soovitus:"Esmalt selgitage müra allikas

SG Isover Eesti AS-i müügiesindaja Aare Ääremaa sõnul tuleb ebameeldiva heliga võitlemisel esmalt selgeks teha, mis liiki müraga on tegu ja kust see kostab. Tegemist võib olla nii kõrg- kui ka madalsagedusliku heliga. Arvestada tuleb, et heliisolatsioonivõime sõltub eel-kõige konstruktsiooni massist ja sagedusest.

Kõrvalkorterist kostva heli summutamiseks on Ääremaa sõnul üheks lahenduseks ehitada põhiseinast vähemalt kahesentimeetrise õhkvahega eraldiseisev heliisolatsioonisein. Metall- või puitkarkassi vahed tuleks aga täita heli isoleeriva villaga ja katta kipsplaadiga. Kui heli on madalasageduslik, soovitab Ääremaa paigaldada kaks kihti kipsplaati. Lisasein tuleb ka kõikidest põhikonstruktsioonidest (seintest, põrandast, laest) heliisolatsioonitihendiga isoleerida, nii ei kandu müra mööda konstruktsioone edasi. Erilist tähelepanu peaks pöörama konstruktsiooni tihedusele.

Ülemiselt korruselt kostva sammumüra vastu on Ääremaa sõnul kaks võimalust – kas paluda naabril osta endale paks elastne vaip või ehitada oma korterisse helilevikut takistav vahelagi. Lisalagi rajatakse elastsetel, müra mitteedasikandvatel sidemetel rippuva konstruktsioonina. Uue kipsplaatidest lae ja vana lae vahele pannakse heliisolatsioonvill.

Nii vaheseina kui ka vahelae maksumuseks kujuneb umbes 150-200 krooni ruutmeetri eest"

Lähemalt LOEsiit.


viimati muutis hotsepp 11.08.2005 15:58:26, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 15:50:38 vasta tsitaadiga

Müü oma kõlarid ära ja osta nende asemele korralikud kõrvaklapid
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wader
HV kasutaja
wader

liitunud: 10.03.2004




sõnum 11.08.2005 15:50:53 vasta tsitaadiga

Kui raha on palju on ka võimalik täiesti helikindel tuba teha.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.08.2005 16:09:27 vasta tsitaadiga

no pole see helikindlamaks muutmin nii keeruline midagi.Raha läheb ainult omajagu.
On välja antud igasuguseid eestikeelseid ehitusalaseid raamatuid(raamatukogu) selle kohta, kus antakse piisavalt näpunäiteid
helikindlama ruumi ehitamise kohta. Arvesta ainult sellega, et su niigi väike tuba läheb igast seinast, põrand-lagi k.a. minimaalselt u.15 cm. jagu vähemalt väiksemaks.
Kusagile tuleb ju see helisummutav materjal mahutada ja kahjuks tähendab see sisuliselt toa sisse teise toa ehitamist.
Lihtsaim variant oleks vist vooderdada tuba paksu vaibaga, seegi pole odavam(200.- m2) variant, karvane veel pealegi aga summutab piisavalt hästi helisid.
Edu siis ehitamiseks.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 16:21:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Edu siis ehitamiseks.

tarvis, täna öösel lähen siis naabrite juurest vaipu varastama. icon_razz.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villimar
HV vaatleja
villimar

liitunud: 24.10.2002




sõnum 11.08.2005 16:26:38 vasta tsitaadiga

helikindluse juures mitu kihti tarvis osa mis peavad madalaid osa mis kõrgemaid sagedusi, kui asi tõsiselt ette võtta tuleb kirjandust uurida....
_________________
Ostan, müün ja vahetan eelistatult posti teel.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 16:29:48 vasta tsitaadiga

kergem on vist kõigile helikindlad kõvaklapid osta.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 11.08.2005 16:53:38 vasta tsitaadiga

vene ajal sai ühikas papist munarestidega heliisolatsiooni tehtud. Pärast enam kaebusi ei olnd, juu siis aitas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 11.08.2005 17:14:39 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
vene ajal sai ühikas papist munarestidega heliisolatsiooni tehtud. Pärast enam kaebusi ei olnd, juu siis aitas.

Munarestid ongi kõige lihtsam ja odavam moodus. See kusjuures aitab päriselt ka. Neid võid ka tasuta hankida kui hästi otsid, summutavad hästi. Mingi kahepoolse teibiga kasvõi seina ja valmis. icon_razz.gif Muidugi ei jää just kõig ilusam aga selle saab ju ilusaks ka teha, kui kunstilist annet on. Graffitid peale või mingid vaibad seinadele ja voilaa. 8) Edu ehitamisel! Ära sa jumala eest kõlareid maha müü, kõrvaklappidest sellist feelingut ei saa nagu kõlaritest. Kui sõbrad külla tulevad siis ei saa ju kõik ühtedest kõrvaklappides kuulata. icon_confused.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 17:28:50 vasta tsitaadiga

munarest, kas see konkreetne milles munad sees on, või see http://www.hypnos.ee/munarest.jpg

? icon_smile.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 11.08.2005 17:35:20 vasta tsitaadiga

link :: munarest

Ikka see sama vana hea papist kus mune hoitakse. thumbs_up.gif


viimati muutis djdeep 11.08.2005 17:36:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 17:36:18 vasta tsitaadiga

heh, suht kahtlane. peaks ma need üksteise kõrvuti toppima või võuivad vahed sees olla?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 11.08.2005 17:37:48 vasta tsitaadiga

Ikka kõrvuti, sest nad on sellise kujuga mis helilaineid murravad ja kui vahega oleksid siis läheks heli sealt vahelt ikka läbi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.08.2005 17:54:13 vasta tsitaadiga

... aga v6ib ka omaette maja osta kuskil metsa sees, kus l2hema paari km raadiuses kedagi ei ela...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
remi
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2003




sõnum 11.08.2005 23:01:23 vasta tsitaadiga

Ma kunagi käinud lastesaateid tegemas raadiomajas. Seal olid stuudiouksed umbkaudu poole meetri paksused ja stuudioseinad ruumis sees meenutasid oma väljanägemiselt kah munaresti taolist asja. Seda paraku ei mäleta, kas ma ka katsusin, mis materjal tegelikult oli.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.08.2005 23:19:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
vene ajal sai ühikas papist munarestidega heliisolatsiooni tehtud
ja mitte ainult ühikatuba vaid korralik helistuudiogi nii tehtud. Kas nüüd üldse selliseid munareste saada on? Poes ainult pisikesi näinud.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 11.08.2005 23:30:09 vasta tsitaadiga

Petz, kunagi elasin maal ja seal kõrval oli laohoone ning seal vedeles neid suurtes hunnikutes. Arvan, et paljudel poodidel neid siiani olemas.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2005 23:33:58 vasta tsitaadiga

Klassiõde kasutab ka oma toas munareste, et saaks basskittarriga harjutada ja pidavat aitama, aga teine probleem on jälle välja nägemine munarestidel, aga nagu öeldakse "maitse asi".
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 12.08.2005 00:12:57 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
tsitaat:
vene ajal sai ühikas papist munarestidega heliisolatsiooni tehtud
ja mitte ainult ühikatuba vaid korralik helistuudiogi nii tehtud. Kas nüüd üldse selliseid munareste saada on? Poes ainult pisikesi näinud.


restoranidest saab uusi ilusaid suuri munareste!

Kas need munarestid püüavad sis madalaid helisid ka?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SunBear
HV kasutaja
SunBear

liitunud: 07.03.2004




sõnum 12.08.2005 04:00:09 vasta tsitaadiga

Kui on huvi tuba tõsiselt helikindlaks muuta, siis ei piisa ainult munarestide tapeedile kleepimisest. Parim lahendus oleks toa natuke "väiksemaks ehitamine". Pole ehk kõige odavam lahendus kuid garanteerib täieliku vaikuse nii endale kui naabritele. Kunagi sai haltuura korras mingile tüübile taoline konku tehtud.
1) Seintele ehitada karkass 50mm puitroovidest või vastavat mõõtu metallist kipsikarkassist. Kuna villalehe laius on ~610mm, siis arvestada sellega roovide seina kinnitamisel. Hea kombe kohaselt võiks iga roovi alla lasta ribakese universaalsilikooni, kuna siis ei teki karkassi otsekontakti seinaga ja vibratsioon ei kanta seinale üle.
2) Vahed täita Isoveri 40mm sisevillaga.
3) Kata vill võimalikult õhukese penoplastikihiga. võimalik peaks olema ~20mm.
4) Kõik see kupatus kata ~8mm sisekipsiga. Villa lendumise vastu kasuta kipsi liitekohtades universaalsilikooni. Üldiselt sisetöödel silikoni ei kasutata, kuid kuna vill sisaldab üle 50% taaskäideldud klaasi ja on üsna rõvedalt sügeleva iseloomuga, siis on tervise huvides mõistlik kõik praod silikooni täis valada.
5) Kleebi otse kipsile tapeet või mingi muu seinakattematerjal. Voltide vältimiseks tuleks kipsi liitekohad eelnevalt silikooni või mingi pahtliga tasaseks mökerdada.

Plussid: Täielik helikindlus ja kena väljanägemine.
Miinused: Suht kirves hind ja suur töömaht. Igast poosist ~60 mm väiksem tuba. Nõuab sigamoodi viitsimist ja tõsist tahtmist.

Edu tööle.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 12.08.2005 09:11:49 vasta tsitaadiga

Sellest võib ka alustada, et ostad korralikud kõlarid ilma mingi supakata. Normaalsed kõlarid ei tee nii palju seda keskmadalat mürinat, mis eriti hästi läbi seinte möllab. Muus osas ütles kasutaja SunBear väga täpselt, mida tegema peaks.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2002




sõnum 12.08.2005 17:17:33 vasta tsitaadiga

munarestid ei tee tuba helikindlamaks.
munareste kasutatakse ainult peegelduste vähendamiseks, et tuba ei kajaks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 12.08.2005 17:30:47 vasta tsitaadiga

c kirjutas:
munarestid ei tee tuba helikindlamaks.
munareste kasutatakse ainult peegelduste vähendamiseks, et tuba ei kajaks.

Munaresti kuju on selline mis murrab helilaineid. Ta vähendab loomulikult kaja ka aga läbi selle resti ei lähe enam nii tugevad lained ja teeb helikindlamaks toa.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nimeta
Kreisi kasutaja
Nimeta

liitunud: 09.12.2002




sõnum 12.08.2005 17:33:16 vasta tsitaadiga

aknast võib ka kaarega asi kosta icon_wink.gif
Mul kodus seinad enam-vähem olemas, saime uued aknad ka, nüüd õuest küll ükski heli ei tule
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 12.08.2005 17:34:16 vasta tsitaadiga

Vatitekk akna ette ja vähem läheb heli välja aga samas, varsti tuba nagu saun. icon_lol.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.08.2005 17:53:51 vasta tsitaadiga

Lisaks veel niipalju, et Vene ajal oli mitmetes eestikeelsetes raadiotehnika raamatutes juttu ruumide helist ja summutamistest käepäraste vahenditega icon_exclaim.gif Nii, et neid raamatuid võib veel ehk ka mõnes raamatukogus leiduda... thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2005 19:28:15 vasta tsitaadiga

Mina olen kuulnud, et toa nurgad tuleb tekkidega
või millegi pehmega ära katta.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2005 19:41:40 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Mina olen kuulnud, et toa nurgad tuleb tekkidega
või millegi pehmega ära katta.

jah... lõpuks saad aru, et oled hullumaja "eritoas" üldse icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
as1
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2003




sõnum 13.08.2005 15:58:40 vasta tsitaadiga

Vaata siia http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=3 ma arvan, et sealt leiad palju vastuseid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piq
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.12.2003




sõnum 14.08.2005 10:09:09 vasta tsitaadiga

imo heli isoleerivat kipsi peaks kah myydama
koduseks kasutuseks see odavam kui mitu erinevat kihti soojustusmaterjale kuigi tulemus ei ole samahea
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-m6mmik-
Kreisi kasutaja
-m6mmik-

liitunud: 24.02.2005




sõnum 16.08.2005 12:20:13 vasta tsitaadiga

mul on usppar ise ehitatud (S-90ne bassivaljukas) ning elan eramajas. ossa raibe kus kostab välja. einad muidu korralikud puitseinad (siseseinad) ning nüüd on kips ka veel peal, põrandal peaks olema mingi saepuru kah veel kihtide vahel, kuid ikkagui alla korrusele on kogu müdin kuulda.suppar asub põrandal, panin mitu mitu kihti munareste alla, kuid ikkagi ülejäänd põrand katmata ning see võngub ikka oma taktis edasi icon_lol.gif

a soovitus tuleb siit:

Kui oma maja hakkad ehitama, ehita üks tuba, mis täielikult helikindel, kõva systeem sisse, ja müdistad naistest-lastest eraldi (puhkehetke mõttes). icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alfredo
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2004




sõnum 16.08.2005 12:37:44 vasta tsitaadiga

Pärnus elamise ajal sai padi supaka alla pandud, aitas küll ... muidugi ma pole kunagi selline muusikasõber olnud, et peaks muusikat nii valjult kuulama, et ennast kurdistama hakkab
_________________
Ka Tšernobõlis tärkab taas kevad: muru läheb aina sinisemaks ja põõsastes hauguvad linnud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itimees
Kreisi kasutaja
itimees

liitunud: 20.02.2002




sõnum 16.08.2005 15:28:57 vasta tsitaadiga

aga mida laega ette võtta? ise elan paneelmaja kolmandal korrusel, nii et ülemise korruse kodusõda kostab väga hästi ja minu tümakas meelitab alumise korruse rahvast "külla". Ehituspoodides müüakse vahtplastist laepaneele, aga need näevad rõvedad välja ja ega neist vist eriti kasu ka ei ole? Põrandat üles kiskuma ei hakka, nii et vaip on vist ainuke võimalus.
_________________
Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2005 18:10:07 vasta tsitaadiga

mingi värk oli ka vist et paned n. niidirullid suppari alla, mats peaks samaks jääma a laseb allkorruse elanikel nati vaiksemalt elada.
ise ple proovind.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-m6mmik-
Kreisi kasutaja
-m6mmik-

liitunud: 24.02.2005




sõnum 16.08.2005 18:21:21 vasta tsitaadiga

võimalik et see töötab.. samas kogu ülejäänd põrand töötab ikka, nagu suppari membraan, edasi
_________________
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itimees
Kreisi kasutaja
itimees

liitunud: 20.02.2002




sõnum 16.08.2005 20:11:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mingi värk oli ka vist et paned n. niidirullid suppari alla, mats peaks samaks jääma a laseb allkorruse elanikel nati vaiksemalt elada.


kõlari alla käivad sellised koonused, et kontakt põrandaga oleks minimaalne.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2005 20:55:19 vasta tsitaadiga

kas mingi bassi kadu ka on?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2002




sõnum 16.08.2005 21:04:10 vasta tsitaadiga

bass peaks konkreetsemaks minema, kuna põrand ei vibreeri enam kaasa.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arakel
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2003




sõnum 16.08.2005 22:07:21 vasta tsitaadiga

ja nendele koonustele 1.- kroonised alla, muidu põrandas augud sees. Ha haa beer_yum.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alfredo
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2004




sõnum 17.08.2005 09:42:54 vasta tsitaadiga

itimees kirjutas:
tsitaat:

mingi värk oli ka vist et paned n. niidirullid suppari alla, mats peaks samaks jääma a laseb allkorruse elanikel nati vaiksemalt elada.


kõlari alla käivad sellised koonused, et kontakt põrandaga oleks minimaalne.


Ja mingil iidsel ajal veel lugesin, et kui sellised koonused seal kõlaril all (samamoodi võib need ka cd-lugejale jms seadmetele panna vibratsiooni vähendamiseks), oleks kõige parem kogu see kupatus nende koonustega liiva sisse paigutada, kuna see neelab kõige paremini selle materjalidele kantava vibratsiooni. Naabrid ei vingu, et lagi väriseb ja helikvaliteet pidi ka paremaks minema.

_________________
Ka Tšernobõlis tärkab taas kevad: muru läheb aina sinisemaks ja põõsastes hauguvad linnud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erx
Kreisi kasutaja
erx

liitunud: 29.12.2001




sõnum 19.08.2005 10:08:32 vasta tsitaadiga

Kui hakkate toaseinu vooderdama, siis pöörake tähelepanu põrandale ja laele, sest suur osa helist kandub just nii edasi naabritele.
Klaasvilla ja kipsplaadiga üle kõik seinad, ning lakke tuleks ka miskit mõelda.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itimees
Kreisi kasutaja
itimees

liitunud: 20.02.2002




sõnum 19.08.2005 14:39:34 vasta tsitaadiga

ise mõtlesin mingit ripplae varianti, aga see pole just odav lõbu. olenevalt materjalist alates 150.- kuni mitu tuhhi tuleb ruutmeetri hinnaks + paigaldus. asja pluss on see et ripplae vahele annab korraliku paksu isolatsioonikihi toppida.
_________________
Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 21.08.2005 14:11:57 vasta tsitaadiga

Minu tulevase toa seina läks migi roheline heliisolatsiooni plaat.
Aga katsetada pole jõudnud icon_razz.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2005 14:13:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Minu tulevase toa seina läks migi roheline heliisolatsiooni plaat.


Pigem tavaline tuuletõke icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 22.08.2005 14:39:46 vasta tsitaadiga

Äkki oligi, pean isalt küsima icon_razz.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 23.08.2005 16:35:53 vasta tsitaadiga

need kellel on välipeldikud, lohistage musa sinna ja pikendus ka ja voila icon_razz.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 23.08.2005 18:06:52 vasta tsitaadiga

Ei ole tuuletõke, mingi spets heliisolatsiooni plaat.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2005 03:11:02 vasta tsitaadiga

Defmic, paluks täpsemalt!?
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Tuba helikindlamaks? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.