Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Op.sys läpakale, millel ei ole CDd märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 21:34:04 Op.sys läpakale, millel ei ole CDd vasta tsitaadiga

On siis 486 läpakas, millel ei ole CDd, ega FDD.
Kuidas sinna kraam peale saada ja milline?
Win 3.1? Win 95 ka käraks?
Portidest on LPT, COM, PCMCIA
Mis asi sinna PCMCIAsse panna, ma küll ei tea. Aparaat on ju muldvana, Toshiba Portega T3600CT/500
Mis arvate?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Incikas
HV veteran
Incikas

liitunud: 12.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 21:47:35 vasta tsitaadiga

äkki pead soetama selle pcmcia kaardi,saad vähemalt internettigi,kui oled mingi OS-i peale ajanud...
Sest neil mingi imelik võrgukaabli ots(kui sel pole teistmoodi)
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 21:48:50 vasta tsitaadiga

Win95 kannatb siina ju floppy-dega sisse sööta
ise teind küll sellist asja, 15 floppy-d oli vist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darzik
HV veteran
darzik

liitunud: 12.01.2002




sõnum 02.07.2005 21:50:03 vasta tsitaadiga

Ketas välja, üleminekuga või USB-karbiga lauaarvuti vmt külge, installifailid ja command.com kettale, ketas läpakasse tagasi jne...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 21:52:09 vasta tsitaadiga

darzik kirjutas:
Ketas välja, üleminekuga või USB-karbiga lauaarvuti vmt külge, installifailid ja command.com kettale, ketas läpakasse tagasi jne...

Kuidas see j.n.e käib?
Ma ei ole kunagi nii teinud ja ei ole ka neist käskudest aimu.
Eeleelkõnelejale, et FDD ka puudub.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.07.2005 21:53:43 vasta tsitaadiga

Aga kas lugesite - sellel läpakal ei ole flopiseadet 8)
Siis on väga raske midagi peale saada.
Või mis programm praegu kõvakettal jookseb. Ehk saad Com-port-Com-port lingi tööle ja siis läbi selle kopeerida icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 21:57:09 vasta tsitaadiga

Hetkel ei jookse seal midagi.
Muus läpus installitud Win98 on seal peal.
COM-COM linki ei oskaks ma ka käivitada.
Kas nii saaks erinevaid arvuteid ühendada?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.07.2005 22:02:59 vasta tsitaadiga

Com-port to Com-port ühenduse Wizard on Win98 all täiesti olemas ja suht lihtne käima panna.
Probleemseks võib osutuda hoopis kas
- Com-kaabli leidmine või selle valmistamine
- mõlemas arvutis Com-portidele ühesuguste parameetrite määramine (kiirused jms.)

Nii, et ehk on sama Connection Wizardi kaudu isegi LPT-LPT lingi ehitamine lihtsam icon_rolleyes.gif
Aga jälle sama asi - vastava LPT-LPT kaabli leidmine või tegemine icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trv
HV veteran
trv

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 22:05:34 Re: Op.sys läpakale, millel ei ole CDd vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
On siis 486 läpakas, millel ei ole CDd, ega FDD.
Kuidas sinna kraam peale saada ja milline?
Win 3.1? Win 95 ka käraks?
Portidest on LPT, COM, PCMCIA
Mis asi sinna PCMCIAsse panna, ma küll ei tea. Aparaat on ju muldvana, Toshiba Portega T3600CT/500
Mis arvate?


mul endal on samasugune 'kärakas' minu omal on peal küll win 95..ostsin võrkari, aga ei saa kuidagi drivereid peale..seega ei saa ka netti minna. ainsa võimalusena nägin irda-t aga pole veel teist sellist masin leidnud, et stabiilne ühendus kestaks natuke üle minuti, et võrkari draivud peale lasta (on kellelgi laenata?)

_________________
I need a break. I just tried to read 'Oxford' as a hexadecimal.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2005 22:12:25 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Com-port to Com-port ühenduse Wizard on Win98 all täiesti olemas ja suht lihtne käima panna.
Probleemseks võib osutuda hoopis kas
- Com-kaabli leidmine või selle valmistamine
- mõlemas arvutis Com-portidele ühesuguste parameetrite määramine (kiirused jms.)

Nii, et ehk on sama Connection Wizardi kaudu isegi LPT-LPT lingi ehitamine lihtsam icon_rolleyes.gif
Aga jälle sama asi - vastava LPT-LPT kaabli leidmine või tegemine icon_rolleyes.gif

Win 98 seal ei ela

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darzik
HV veteran
darzik

liitunud: 12.01.2002




sõnum 03.07.2005 03:46:36 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
darzik kirjutas:
Ketas välja, üleminekuga või USB-karbiga lauaarvuti vmt külge, installifailid ja command.com kettale, ketas läpakasse tagasi jne...

Kuidas see j.n.e käib?
Ma ei ole kunagi nii teinud ja ei ole ka neist käskudest aimu.
Eeleelkõnelejale, et FDD ka puudub.


Mul praegu just oli vaja sarnast asja teha... üks ilma CD ja FDD-ta tablet/läpakas, kuhu vaja XP Tablet PC Edition peale saada. Win95/98-ga oli lihtne mäletamist mööda, aga XP-ga ei tahtnud õnestuda kohe. Katsetasin üht ja teistpidi, lõpuks tundub, et sain hakkama (praegu install käib) umbes niimoodi:

1) läpakast ketas välja ja USB karbi abil lauaarvuti külge
2) läpaka kettale (mul 40 GB) WinXP abil ca 18GB Fat32 partitsioon peale (My Computer -> Manage alt) ja aktiivseks ka (paremklõps -> Make Partition as Active)
3) siit: http://www.tech-forums.net/computer/topic/18003.html Win98 bootdisk ja smartdrv.exe
4) tõmmatud bootdisk floppyle
5) kettale tehtud partitsiooni juurkataloogi smartdrv.exe, himem.sys ja config.sys (selles peab olema device = himem.sys rida)
6) kettale WinXP plaadilt i386 kataloog (eraldi kataloogina) ... win98 puhul on installifailid win98 kataloogis, win95 puhul vist ka..
7) lauaarvutile restart, win98 floppylt üles ja käsurealt sys c: [enter] (antud juhul näitas ta mul C all seda läpaka ketta partitsiooni, igal juhul tasub kontrollida, et näiteks lauaarvuti süsteemikettale ei kirjuta)
8) ketas läpakasse tagasi
9) läpakas HDD-lt buutima, peaks ilmuma Win98 installist tuttav kolme valikuga ekraan, sealt start without cd-rom
10) käsureale cd i386 [enter] (win9x puhul siis cd win95 [enter] või cd win98 [enter] ... nii nagu see kataloog seal kettal on)
11) käsureale winnt [enter] (win9x puhul vist setup [enter])
12) install läheb käima, edasi nagu tavaliselt

... ehk ei saanud väga segane see värk, tegelikult peaks ilma selle floppylt buutimiseta ka asja käima saama, aga minu pea seda praegu välja ei rehkendandu, kuidas....
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 03.07.2005 04:26:47 vasta tsitaadiga

Kõige lihtsam oleks üle võrgu boot'ida, kui laptop seda oskab.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2005 05:21:35 vasta tsitaadiga

To Hiid: Aga ülevalpool ütled ise, et :"Muus läpus installitud Win98 on seal peal.".

Või siis mida silmas pidasid icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 07:07:37 vasta tsitaadiga

tahanteada, nojahh, seda küll. Aga see 486 ei ole võimeline seda jooksutama
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix122
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2005




sõnum 03.07.2005 07:51:19 vasta tsitaadiga

aga LPT pordiga ei saanud ka faile vahetada?
aga muidu on pakkuda COM kaabe ühes otsas emane teises isane ots ja on ka LPT kaabel l
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 08:23:20 vasta tsitaadiga

Kui keegi sellest andmete vahetamisest mulle pajataks, siis oleks ehk isegi mingi kabla vastu huvi, aga COM kabla peaks olema emane-emane variant.
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2005 08:27:18 vasta tsitaadiga

Aga kui kiire protsessor, kui palju HDD mahtu ja mälu on icon_rolleyes.gif
Kui on nii 500 mega ketast, 16-32 mega rammi, siis peaks see Win98 vähemalt niipalju ennast minimaalselt ära installima, et saad üle com-portide või lpt-de muu vajaliku masinasse ära tirida.
Siis kustutad DOS-tasemel C: ketta tühjaks ning installid asemele tiritud Win95-e või mõne linuxi...

Ja Com-kaabel peab olema "pööratud variant", mitte 0-modem-kaabel, kui õiesti meeles on... thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 08:31:18 vasta tsitaadiga

Ketas on kahe gigane.
mälu on vist 12mb

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2005 09:06:50 vasta tsitaadiga

Aga kas Sul ühtki tuttavat pole - või siis mõnd arvutifirmat, kes Sind selles osas veidi aitaks, et Sa ülemineku abil saaksid oma kõvaketta ühendada tavaarvutiga icon_rolleyes.gif Siis saad ketast formaatida ja vajalikke asju "ette peale kopeerida" ning siis teed alles läptopis lõplikud installid icon_wink.gif
Sest Com-pordi kaudu suuremahuline failide tirimine on neetult kauakestev toiming thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 09:10:34 vasta tsitaadiga

ei tea olevat.
Peab vist ketta välja kiskuma ja kuhugile teise läpakasse ajama, kus CD seade küljes.
Kuidas need kopimise käsud sel juhul oleksid?
CDlt kettale.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trv
HV veteran
trv

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 09:15:58 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
ei tea olevat.
Peab vist ketta välja kiskuma ja kuhugile teise läpakasse ajama, kus CD seade küljes.
Kuidas need kopimise käsud sel juhul oleksid?
CDlt kettale.

sellisel juhul saad ju kohe installida..mis seal enam copida icon_rolleyes.gif

_________________
I need a break. I just tried to read 'Oxford' as a hexadecimal.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 09:23:50 vasta tsitaadiga

No see on ju siis hapu süsteem, mis mujal omale opaka selga saanud.
Vaja oleks ikka installida selles masinas, kus ketas t öötama hakkab.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2005 09:26:15 vasta tsitaadiga

Kohe installiga "ajutises masinas",on see väike probleem, et õiges masinas hakkab Win ennast kohe üle installima icon_wink.gif Seepärast olekski mõttekas, kui saaksid tekitada variandi, et ainult failid on kopeeritud ning õige install toimub ikkagi "õiges masinas". Seda enam, et installpakette võib ka hiljem vaja minna kas uueks installiks, repairiks, milleks iganes... icon_exclaim.gif

Üks variant kopeerimiseks: teed cd-le Zip-faili nii Win-ist - Linuxist vms. mida vaja, kopid need HDD-le ja siis DOS-i all Unzipiga pakid lahti ja ongi installkataloogid tööks olemas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 20:17:52 vasta tsitaadiga

Lase sinna hoopis Linux peale.
Tallinnas saaks sulle Win installi teha, aga linuxist ei tea midagi.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 03.07.2005 20:44:18 vasta tsitaadiga

damn small linuxi hdinstall lippas ilusti 16mb 50mhz 486-l
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 21:33:45 vasta tsitaadiga

Linux on kahtlane elajas, sellest ma pigem hoiduks. icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 03.07.2005 21:45:07 vasta tsitaadiga

nendest sõnadest loeb välja hirmu uute asjade/kogemuste ees. minu poolest võid sa selle arvutiga kökitada win95 otsas jälgida pangestumist
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 22:31:27 vasta tsitaadiga

ütleme siis, et ei taha sitta torkida. Niipalju, kui mul on võimalust kõrvalt olnud Linuxi kasutamist jälgida, siis tegu on ikka väga kasutuskõlbmatu asjaga. Mõnes kohas võib ta ju hea olla, aga sellises kohas, nagu mulle vaja läheb, siis... icon_mad.gif
Tegelt seda värki lahatakse vist mingis mammutteemas, kui kinni ei ole pandud. thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2005 22:49:15 vasta tsitaadiga

Win95 ei pangestu kohe mitte kuidagi 8) Ja miks ta peakski seda tegema... icon_wink.gif

To Hiid: pane rahulikult Win95 peale ja saad masinaga rahumeeli töötada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veiks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 03.07.2005 23:14:39 vasta tsitaadiga

minu meelest oleks kõige lihtsam tõesti see ülemineku kaabli värk, sai see omal ajal ostetud 100 kr eest mingi nii. Muigugi teine variant on see, et proovid paned teise läpakasse selle 2 gb kõvaketta ning saaksid nii kah tööle.

midagi sellist :
1. võtad esimesest 486 läpakast kõvaketta välja
2. kopeerid windows 98 või windows me startup diski sisu cd-rom peale(win xp startup ei sobi)
3. paned 2 gb ketta sinna cd-romiga masinasse.
4. boot order - cd-rom esimeseks
5. jooksutad käima cd pealt ms-dos'i
6. kopeerid kõik sisu cd pealt kõvakettale
7. teed restarti ja paned boot from hard disk - esimeseks
8. nüüd ootad kuni käsureani jõuad
9. paned sisse cd-romi kus win95 failid on
10. kopeerid installi jaoks failid ära kõvakettale.
11. võtad paned nüüd kõvaketta teise masinasse. ehk sinna 486'te
11. ootad kuni jõuad käsureani
12. paned käima selle setup.exe sealt win installi kaustast oma vanas arvutis.

Nii peaks toimima...
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2005 23:26:56 vasta tsitaadiga

Teine läpakas on ka olemas, kuhu saaks selle 2gigase sisse panna.
Nuhtlus on vaid selle läpaka lahtikiskumine.
A muidu see veiksi plaan mulle meeldib.
Millised oleksid need käsud, millega ma saan teises läpakas CDseadmelt 2gigasele asju Copida? icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veiks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 03.07.2005 23:28:30 vasta tsitaadiga

ma tõin välja 2 varianti lihtsalt, minumeelest rohkem variante polegi.

Jah adapter on karm sõna, kuid tegelt näeb see asi välja üsna lihtne :

www.zone.ee/veiksscreens/yleminek.jpg
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.07.2005 00:10:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Millised oleksid need käsud, millega ma saan teises läpakas CDseadmelt 2gigasele asju Copida? icon_redface.gif

Käskude kohta abi vaata käsk \?
Tähtsamad käsud
dir: näitab kataloogi sisu
cd: change dir
mkdir: make directory
copy
del
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 04.07.2005 13:33:03 vasta tsitaadiga

Mis otstarbel seda trikki proovitakse sooritada?
_________________
Piix!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.07.2005 13:37:20 vasta tsitaadiga

Äkki selle otstarbega et vana arvuti töökõlbulikuks muuta?
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silver?!
HV veteran

liitunud: 26.04.2004




sõnum 04.07.2005 13:37:49 vasta tsitaadiga

schweizi sõltumatud demagoogid on pikkade uuringute tulemusena jõudnud järeldusele et puudub igasugune seos rüperaali operatsioonisüsteemi ning kompaktse ketta lugemisseadme vahel. Soovitaks näiteks kasutada PCMCIA CF adapterit. Millest aga ilmselt WIN98 puhul väga abi ei ole sest va düürelit on vaja. Mina kisuks kasti lahti, töötleks vähe IDE kaabli pistikut ning paneks sinna kas tavalise IDE Romaka või kõvaketta. Kas sellele mudelile mingi uuem väline CD ROM ei lähe? Põmst darzik soovitatud lahendus on kõige parem. siis tuleb ka PCMCIA võrgukaart osta muidu ei ole asjaga midagi peale hakata. Ilmselt siis Wirelessu kaart juba, sest mu sisetunne ütleb et see kaart koos AP'ga on odavam kaablikaardist.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2005 13:42:52 vasta tsitaadiga

TzigaLind kirjutas:
Mis otstarbel seda trikki proovitakse sooritada?

otstarveks on see, et vaadata, kuida üheksakümnendate alguse läpakas nooblilt käib ja siis lisada oma kogusse, mis ootavad aegu, kui neid eksponeerida juba kannatab.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 04.07.2005 15:05:08 vasta tsitaadiga

Tehniliselt korrektlik oleks:
Hankida PCMCIA floppats ja COM pordi CD-ROM,
st selliste seadmetega sai kunagi neid ronte töödeldud.
Softiliselt oleks miski pisi Lunix sobilikum kui Windowsi
ürgversioonid, kuna Lunixi mehed saavad kiirelt igatsugu
drivereid jms kokkukruvida.Windowsiga võib tekkida see
probleem, et isegi kunagi olemasolnud '95 driverid on
arhiividest kadunud.

*IRW. Hiid ise mees kui metsapull aga kardab pisikest pingviini.
icon_razz.gif

_________________
Piix!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2005 15:51:55 vasta tsitaadiga

Njahh. Hankida icon_rolleyes.gif
Pole vist selliseid asju nii väga kusagil. Selline üritus ei tasu ennast eelarve puudumisel niimoodi äragi.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silver?!
HV veteran

liitunud: 26.04.2004




sõnum 04.07.2005 16:52:50 vasta tsitaadiga

aga miks ei sobi kõvaketta ümbertõstmine. Selleks et sinna peale lasta minimaalne opakas ning kogu vajalik mant korraliku opaka deploymiseks? Muidugi võib eeldada et nii vana masina ketas ei ole kummist. Kuis seal on muidugi IDE ja BIOS CD ROM'i toetab on asi veel lihtsam. ROM'i toite võib näiteks saada mõnest vanast AT toitest.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2005 17:03:05 vasta tsitaadiga

kõvaketta ümbertõstmine saabki suure tõenäosusega juhtuma
Teisel läpakal on kahjuks selline pistik, kuhu suur ketas ei mahu ligi.
Esialgu jääb mu omade vahenditega tänu sellele asi katki
Biosis on bootimisvõimalusteks antud vaid fdd ja hdd, kuigi fdd kohtagi ei ole olemas.
Ketas on kahe gigane.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 04.07.2005 18:50:54 vasta tsitaadiga

Osta noid asju vaevalt saab-tasub aga äkitselt mõnel HV 'tlejal on kuskil vedelemas.
_________________
Piix!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erxxx
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2002




sõnum 09.07.2005 02:21:07 vasta tsitaadiga

Kaablid unusta ära - sul oleks läpakas ka vastavat tarkvara vaja enne icon_neutral.gif

Kõige lihtsam on:
1. panna see ketas lauaarvutisse vastava adapteriga slaveks
(peaks õige olema : http://www.k-arvutisalong.ee/index.php?lang=est&main_id=89&p_id=007083 )
2.format (win95 tahab FAT 16, win95 OSR2 sobib ka FAT32) winXP-s ei soovita teha, minul ei tunnistanud siis enam ketast, kasuta win98SE startup ketast (kui mujalt ei saa, siis : http://www.redbrick.dcu.ie/~huey/Downloads/boot98se.exe )
3.Kui downloaditud on, siis klikkad failil (windowsis sees olles), paned floppy sisse ja .. Voila !
4.Kui startup disk on tehtud, siis restardid floppylt üles - c: ketas peaks sul olema uuem, seda ära kindlasti formaadi.
Proovi leida see 2 gigane ketas - seda saad teha "cd d:", cd f:" jne
Ketta sisu saab näha trükkides "dir"
5.tee sellele kettale format (ketta tähis): //koolon ei ole näpukas
-----------------------------------------------------
seda võid teha windowsis :
6.kopeerid startup diski sisu juurikasse
7.kopeerid win95 sisu kataloogi win95
--------------------------------------------------------
Ketas uuesti vanas arvutis :

8.cd /ketta nimi:/ koolon ei ole näpukas
9.cd win95
10.setup

kõigi käskude järel tuleb enterit pressida

EDIT: Seda adapterit on ikka väga hea omada vanemate läpparitega tegeldes, nagunii jääb mingi draiver installi ajal puudu ja hakka siis jamama cd peale kirjutamise jne jamaga - paned slaveks ja tõmbad netist otse sellele kettale thumbs_up.gif

EDIT2 : kui kasutadki minu varianti, siis ära unusta ka mingit unzip proge installikat sinna peale panemast - olen seepärast mitmeid kordi pidanud ketta jälle välja rookima, et võrguka draiverid on zipitud icon_redface.gif , näiteks http://www.download.com/WinRAR/3000-2250_4-10350955.html?tag=lst-0-1

icon_exclaim.gif Sellel aadressil asuvad sinu läppari draiverid, need katsu kah ikka kõvakettale mingisse folderisse panna, peale win95 installi on neid kindlasti vaja. http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/su/su_sc_modSel.jsp

Neil, kel on säärase läppari peal win95 või win98(SE) ja tahavad reinstalli teha soovitan otsida %windows% alt Options kataloogi, kui see on olemas, siis sealt leiab ka kõik installifailid. Võrguka ja muude asjadega tekib kardetavasti puudujääke icon_sad.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2005 19:03:07 vasta tsitaadiga

erxxx, päris palju vaeva oled mu teema kallal näinud! icon_eek.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kahjuks potentsiaalne adapteri ost ebaõnnestus. Kui õnnestub see kusagilt hankida, siis asun tegudele. Poest ostes see natuke kallivõitu mu hobi puhuks paraku on. icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 09.07.2005 19:28:14 vasta tsitaadiga

mitu korda soovitatud juba:
kõvaketas välja võtta, ja see ainuke ja kõige lihtsam ja parem lahendus
ja mingit flopit küll vaja ei läinud, täpselt ei mäleta kuidas tegin, aga tõenäoliselt käivitasin comandpromtis setupi või lasin winni esimese restardini teises masinas käima ...
ise lasin oma P1-le samamoodi W95-e peale. Adaptri sain siit HVfoorumist 50.-ga
muidu neid peaks tevalos ka olema link : http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=25-193-95&lng=est

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oop
HV vaatleja

liitunud: 10.04.2005




sõnum 09.07.2005 22:13:27 vasta tsitaadiga

Tervist.

Kui probleem ikka veel lahenemata, siis võin adapterit laenata.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 09.07.2005 22:19:07 vasta tsitaadiga

Samas olemas on ka LPT porti käivad cd ja floppy seadmed .
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2005 23:12:24 vasta tsitaadiga

erxxx kirjutas:
-----------------------------------------------------
seda võid teha windowsis :
6.kopeerid startup diski sisu juurikasse
7.kopeerid win95 sisu kataloogi win95
--------------------------------------------------------

Niimoodi tehes ei teki normaalset bootimaget ja kokkuvõttes ei ole sellest midagi kasu.
veiks kirjutas:
2. kopeerid windows 98 või windows me startup diski sisu cd-rom peale
3. paned 2 gb ketta sinna cd-romiga masinasse.
4. boot order - cd-rom esimeseks
5. jooksutad käima cd pealt ms-dos'i
6. kopeerid kõik sisu cd pealt kõvakettale

Jälle sama asi. Kuidas?
Kui ma lihtsalt teen floppyl olevast startup diskist copy ja vajalikule kõvakettale paste, siis ei teki vajalikku värki. icon_neutral.gif
Teeks seda, aga

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 18.07.2005 00:12:18 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:

Jälle sama asi. Kuidas?
Kui ma lihtsalt teen floppyl olevast startup diskist copy ja vajalikule kõvakettale paste, siis ei teki vajalikku värki. icon_neutral.gif
Teeks seda, aga

Nagu ma aru saan on nüüdseks see sülearvuti kõvaketas suure arvuti järel.
Lae arvutisse Volkov Commander 4.05 ja pakki lahti ning kopeeri see VC kaust sülearvuti kettale, samuti kopeeri sinna Win95 install kataloog, kõik muu kraami võid sealt sülearvuti kettalt kustutada. Seejärel pane arvuti seisma ja korja kõik üleliigsed kettad järelt ära, peale selle sülearvuti oma, buudi/ käivita arvuti startup diskilt , kui arvuti leiab kenasti C:\ ketta ülese peaks käsk C:\VC\VC töötama ja saad uurida sülearvuti C:\ ketta sisu kas seal midagi ülearust vedelemas peale nende kahe eelpool kopeeritud kausta ei ole, eriti ebasoovitavad on vana Windows kataloog ja lahtised varjatud failid , mis tuleks ära kustutada, seejärel võid Windows 95 installiga alustada suures arvutis, Install võib toimuda niikaua kuni Windows faile paigaldab ja läheb esimesele taaskäivitusele icon_exclaim.gif . Seejärel tuleb kohe suur arvuti sulgeda, sülearvuti ketas eemaldada ja sülearvutisse tagasi panna. Sülearvuti käivitamisel peaks kõigi eelduste kohaselt Windows 95 install jätkuma.
Soovin edu.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 07:02:14 vasta tsitaadiga

Proovin õhtul asja.
Mis see VC kaust on? icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Op.sys läpakale, millel ei ole CDd mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.