|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas toetad mõtet? |
| Toetan |
|
63% |
[ 65 ] |
| Ei toeta |
|
23% |
[ 24 ] |
| Erapooletu |
|
12% |
[ 13 ] |
|
| hääli kokku : 102 |
|
| autor |
|
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 20:51:14
Keelekasutus foorumis ja selle parendamine. |
|
|
link :: Näide erikuradi haigest tekstist.
Tegu muidugi 100x läbi nämmutatud teemaga aga mingi kontroll õigekirja suhtes peaks siin foorumis siiski olema.
Selleks tuleks taastada keelemode "ametikoht". Keelemode pädevusse võiks kuuluda kirjavigade parandamine ja tal võiks olla SUUR SÕNAÕIGUS "aeg maha" staatuse määramisel.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
23.03.2005 20:57:35
|
|
|
Keelemode kontrollib düsgraafikuid aga kes kontrollib keelemodet. Postituste sisu võiks jääda ikka igaühe omaenda teha IMHO.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
23.03.2005 20:59:37
|
|
|
No ma oletan et keelemode võiks olla näiteks miskine eesti keele filoloog
Aga jah... olen poolt... sellise sisuga postidest... kurat ka ei saa aru!
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
23.03.2005 21:14:15
Re: Keelekasutus foorumis ja selle parendamine. |
|
|
| cbr kirjutas: |
| kes kontrollib keelemodet. |
keelemode on kontrollimatu, väljaspool meie dimensiooni ja tavainimese arusaama, ühes käes roheliselt kiirgav silinder, teises aegruumi kõverdav neljamõõtmeline algmateeria, kasutajatega suhtleb vaimsuse kuuendal tasemel
| martin_kivi kirjutas: |
| tal võiks olla SUUR SÕNAÕIGUS "aeg maha" staatuse määramisel. |
olen vastu, sest keeleoskus ei ole inimese enda teha, vaid pigem keskkonna mõju, kes kirjutab viletsalt, teeb seda elu lõpuni, seega ei saa minu meelest "aeg maha" määrata inimese isikuomaduste põhjal. muidugi teine asi on, kui sihilikult kirjutatakse valesti, aga seda ma olen siin foorumis väga vähestel juhtudel tähele pannud. ja sel juhul tekib värdjalikult vastik dilemma - kui staaikas HV kasutaja kirjutab sihilikult valesti (ma tean vähemalt ühte sellist juhtumit), kas temale ka väänatakse "aeg maha"
kusjuures huvitav on see, et ma ei näe praegu keelemoderaatori olemasolu vajadust üldse. mulle tundub, et see kirjutamise korrektsus on ikka tunduvalt parem kui lähiminevikus.
aga kui mingi selline funktsioon siiski tuleb, siis kindlasti peaks olema neid inimesi rohkem kui üks, sest foorum on mahult liiga suur ja postitusi tehakse liiga palju.
hääletasin "erapooletu"
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.03.2005 21:23:44
Re: Keelekasutus foorumis ja selle parendamine. |
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| muidugi teine asi on, kui sihilikult kirjutatakse valesti, aga seda ma olen siin foorumis väga vähestel juhtudel tähele pannud. |
suht tihti olen näinud, et just uutel kasutajatel mingisugune rate.ee sündroom küljes. et kirjutavad mingis reidikeeles.
nõme
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.03.2005 21:28:27
|
|
|
| tsitaat: |
võiks olla näiteks miskine eesti keele filoloog
|
Ei maksa siiski ülepingutada. Piisaks üle keskmise keelt valdavast inimesest.
Pole vaja hakata ühe koma puudumise pärast virisema, aga igasugune rate keel tuleks rangete karistuste
rakendamise teel siit kaotada
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
23.03.2005 21:34:07
|
|
|
martin_kivi,
| tsitaat: |
Selleks tuleks taastada keelemode "ametikoht".
|
sellist ametikohta siin foorumis pole olnud ja nende õiguste andmine tähendaks sisuliselt tavalise moderaatori õiguste andmist.
Moderaatorid saavad ka praegu oma ala foorumites korda luua ja suuremaid eksimusi ja kirjavigu parandada.
Sinu kirjeldatud superõigustega (igas foorumis vajadusel korda luua) klapiks supermoderaatori koht.
Hetkel täidavad supermoderaatori kohuseid kauaaegsed kasutajad XYZ ja Renka. Hetkel ei näe ka karjuvat vajadust suurendada supermoderaatorite arvu.
Keelekasutust ja õigekirja saab mõjutada siiski vaid kasutaja enda (kooli)kasvatus.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
23.03.2005 21:38:00
|
|
|
Naera puruks:
Ja mina ullike mõtlesin, et müügiteemade uppimise eest antavad "aeg maha" karistused on tipp. (absurdsuse)
Hea on tõdeda, et eksisin jälle.
Jõudu
Võin ma küsida kust sellised mõtted tulevad?
Rakse tarbimise käigus?
_________________ SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.03.2005 21:39:33
|
|
|
| tsitaat: |
Hea on tõdeda, et eksisin jälle.
|
nomaarvaneteioleeritimõnuslugedatekstikuskõiksõnadonnäitekskokkukirjutatudvõisiispuuduvadkomadjateisedki
rjavahemärgidjnejnejne
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
23.03.2005 21:41:08
Re: Keelekasutus foorumis ja selle parendamine. |
|
|
| dvd vader kirjutas: |
olen vastu, sest keeleoskus ei ole inimese enda teha, vaid pigem keskkonna mõju |
Keeleoskus on ikka inimese enda teha. Koolis õpetatakse seda 12 aastat ning ülikoolis saab ka valikainena õppida. Kellel elementaarne keeleoskus puudub süüdistagu vaid iseennast (või oma aju).
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 21:48:42
|
|
|
Kunagi oli ju üks HV kasutaja, kelle kohta oli teada, et ta on diagnoositud düsgraaf.
Seda viga ei paranda ei ussi- ega püssirohuga.
Keda aga vaevamas lihtsalt laiskus või soovimatus õigesti kirjutada, sellele tuleks täie rauaga väänata.
Soovitan pöörata tähelepanu teema esimeses postis toodud lingile - sellised postid (teemad) peaks tuimalt mulla alla saatma.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 21:51:35
|
|
|
| lamp kirjutas: |
Kas kaashäälikühendi reegli rikkumise eest jagatakse ka "Aeg Maha"-sid?
Halval päeval "mõttlik", "siiski" ja "paikku" riivavad võimatult palju silma.
Omamoodi hea oleks foorumile speller lisada, aga kahjuks vist liiga suur ettevõtmine.. |
kõiki
staff -> stuff
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
23.03.2005 21:52:45
|
|
|
njaa, asjaga ei maksaks üle pingutada.
vahest tulevad endalgi igast typod sisse, inimesed saavad aru küll.
ja vahest kirjutan meelega nt: siis=sis, küll=küll, võib-olla=vb, pole=ple jne jne jne....
see lihtsalt messengerist tulnud (h)arjumus...
BTW!: SEE POLE REIDI SÜNDROOM. OLEN REIDI VASTANE! SEE TULEB MESSENGERIST!
samas, see tekst mis näiteks oli toodud, sellest s!tast küll midagi aru ei saand ja siukeste asjade vastu võiks küll korra hoiatada, mitte kohe AM'mi vändata...
viimati muutis Shelby-SV 24.03.2005 10:34:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.03.2005 21:54:05
|
|
|
mind jälle häirib kui ei kasutata kirjavahemärki. komad jne..
ise tean, et ma ei viitsi tihtipeale lauset suure algustähega alustada. shame on me.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
23.03.2005 21:57:33
|
|
|
see näide mis oli toodud see ikka extra haige Ise kui ma midagi kirjutan siis vaatan hiljem oma teksti ikka üle
EDIT nupp on ka olemas
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.03.2005 21:58:05
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Shelby-SV,
| tsitaat: |
vahest kirjutan meelega nt: siis=sis, küll=küll, võib-olla=vb, pole=ple jne jne jne....
|
see ongi see tänapäeva noorte kõige suurem probleem ja seda kutsutakse nn. rateka sündroomiks  |
jep, vanemad kasutajad ei pruugi vahest isegi aru saada sellisest keelest. ise ka vahest mõistatan kui keegi jälle sellist "noorte keelt" hullult paneb
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Format
Piiratud kasutaja

liitunud: 01.01.2004
|
23.03.2005 22:04:28
|
|
|
----------------------------------------
t2r22 icic . azuzin ka hihii zeda t22mat lug2ma . ka (6) mull22 2y meeldy erity qy rat22 keelt kazutataxee ici , zeega iz22 jään ma :$ alaty n0rmaalzuz22 piiridezzee . (A) mullee 2ndal22 t2g2lt z222 jama icc ey m22ldy , aga alaty 2y tulee k0r2ktn22 aamh.. eezty k22l nagu wälja ! nagu yyy!
|
|
| Kommentaarid: 307 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
12 :: |
11 :: |
231 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
23.03.2005 22:11:32
|
|
|
midagi peaks ikka ette võtma jah.
kohati ikka üle mõistuse, millist jura suudetakse kirjutada
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Caveman
HV veteran

liitunud: 20.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
10 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MorRAW
Ei ole Guru

liitunud: 30.05.2002
|
23.03.2005 22:20:01
|
|
|
Tõsi, igasugust jama saab ikka foorumist lugeda...kontroll selle üle aga on raskesti teostatav,
sest ok, "keelemode" möllab nädala-kaks, siis läheb ju valgete pehmete seintega tuppa
Njah, mõte on kuri ja karm, aga ise pooldaks küll taolise postituse tegijale AM10 nädalaks.
Äkki paneb mõtlema. Kui ei pane...no ega siis pole vist midagi teha kah.
_________________ https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com |
|
| Kommentaarid: 376 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
317 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
23.03.2005 22:22:22
|
|
|
No ok, tuld.
Las inimesed ropendavad, ülbitsevad ja niisama targutavad teemades aga kui keel korras siis kõik nagu norras.
Aga see kes komaga eksib: "Aeg Maha 30"
Ja siis tuleks vene rahvusest esindajatele üldse HV keeld panna. Kuidas seda teostada?
EDIT: et siis keegi mind valesti ei mõista. Minu sõnavõtt on selle vastu, et jagada "AM`e" mitte väära keelekasutuse vastu.
_________________ SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
viimati muutis lammas 23.03.2005 22:31:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.03.2005 22:37:36
|
|
|
| Kas on palju küsitud, kui emaplaati ei kutsutaks enam emmeks?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
23.03.2005 22:40:33
|
|
|
see "emme" on mu meelest veel kuidagi talutav, aga "emakas" on küll rõve
mõni vist ei teagi, mis see on
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.03.2005 22:42:05
|
|
|
Tegelikult on lühendamised terves maailmas suur probleem Ja kerkib kohe uus küsimus - Smiled, mis on samuti sõnade-lausete lühendid - et mis siis neist saab - kasutada/mitte kasutada
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
23.03.2005 22:44:44
|
|
|
| EV põhiseadus § 39 kirjutas: |
| Autoril on võõrandamatu õigus oma loomingule. Riik kaitseb autori õigusi. |
Postitust võib vaadelda kui minu loomingut.
| EV põhiseadus § 41 kirjutas: |
| Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma. |
Valesti kirjutamine võib olla minu arvamus või veendumus.
| EV põhiseadus § 45 kirjutas: |
Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. .....
Tsensuuri ei ole. |
Ometi meenutab see siin tsensuuri.
Ma ei taha sellega midagi otsest tõestada. Oli lihtsalt igav ja surfasin lihtsalt riik.ee's ning sattusin sellise kena asja peale ja mõtlesin, et loen veits 8)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
23.03.2005 22:47:54
|
|
|
Pigem korrektuur, kuna parandataks vead aga mõte jääks. Võiks öelda isegi mõte tuleb veel rohkem
esile, kuna ka teised mõistavad seda siis.
Kui sinu veendumused on sellised siis ....
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
23.03.2005 22:51:00
|
|
|
See on täiesti okei ja tore ning mõistetav. Lihtsalt mõni idee siin on veits liiga radikaalne. Kainet mõistust (vihje avatarile 8) ) ja külma närvi siis ikka
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
23.03.2005 22:56:37
|
|
|
emakal on midagi viga. kondekad ajavad mingid möga välja.
mu naisel lõigati emakas ära
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eints
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2003
|
23.03.2005 22:57:36
|
|
|
| tsitaat: |
Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. .....
|
Aga asja tagamõte on eesti keelt kaitsta, et emakeel ei muutuks mingiks pudruks,millest kõrvalseisja mitte midagi aru ei saa.
Kõige rohkem häirib sõnade ennem ja õieti kasutamine valesti.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 22:59:29
|
|
|
| cbr kirjutas: |
| EV põhiseadus § 39 kirjutas: |
| Autoril on võõrandamatu õigus oma loomingule. Riik kaitseb autori õigusi. |
Postitust võib vaadelda kui minu loomingut. |
Postitus muutub nupu "sisesta" vajutamise hetkel põhimõtteliselt HV omandiks, seega autoriõigus siinkohal ei kehti.
| cbr kirjutas: |
| EV põhiseadus § 41 kirjutas: |
| Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma. |
Valesti kirjutamine võib olla minu arvamus või veendumus. |
Kõige pädevam vastuväide millega suudan lagedale tulla on see, et sellisel juhul peaks meie haridussüsteemi VÄGA kõvasti reformima.
| cbr kirjutas: |
| EV põhiseadus § 45 kirjutas: |
Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. .....
Tsensuuri ei ole. |
Ometi meenutab see siin tsensuuri. |
Mitte tsensuur vaid toimetamine.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
23.03.2005 23:02:46
|
|
|
Samas kui ma tahan öelda "Tema ütles, et asi oli toimunud üleeile. Õieti juhtus asi küll eile õhtul" ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 23:04:41
|
|
|
cbr,
õ_i_e_t_i = tegelikult
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
23.03.2005 23:05:40
|
|
|
Õ.ieti - õigupoolest. Mida demonstreeris minu eelmises postis antud lause.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 23:06:21
|
|
|
Tanel,
õ_i_e_t_i -> õigesti ei kvalifitseeru samuti
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 23:14:27
|
|
|
| Jep.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
23.03.2005 23:25:09
|
|
|
Selge see, et sina oled admin ja omanik ning sina otsustad.
Küsitlusi annab teha igasuguseid. Mina püstitasin küsimuse nagu ma ta püstitasin ning seda enam muuta ei saa. Siiski näitavad senised hääled, et mina ei ole teps mitte ainuke keda jõhkrad grammatikareeglite rikkumised häirivad.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.03.2005 23:28:49
|
|
|
| Küsimus pole selles, et kes on omanik, küsimus on selles, et kes sellele tehnilist IT-keelt valdavale korrektorile jõuaks palka maksta. Usun, et küsib töötasuks päris kõva "papi" kuus 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
23.03.2005 23:53:23
|
|
|
mind häirib tugevalt, et paljud kirjutavad minu nime oma postitustes dvd_vader, kuigi see on tegelikult dvd vader. kas saaks "aeg maha 60" neile?
ja see "õieti" on täiesti õige, nagu siin välja toodi, kui mõeldakse sõna "õigupoolest"
ja siin ühest varasemast teemast julgen iseennast tsiteerida:
| dvd vader kirjutas: |
ettepanek: sõnad millegil, kellelgi ja nende tuletised (millelegi, kellelegi) automaatselt asendada millelgi, kellelgi jne. see gile-lõpp läheb juba liiga massiliseks ma vaatan. kui võimalik, võiks asendada millegi sarnasega nagu see "tegelikult tahtsin kirjutada mõttetu" ja need muud asjad on.
mina isiklikult ei saa üldse aru, kuidas on võimalik neid asju valesti öelda/kirjutada, aga miskipärast paljud seda siiski teevad. miks siis needsamad inimesed ei ütle kassigile või emagil vmt. vaid neid ütlevad õigesti - kassilgi, emalgi. aga see millelegi-kellelegi ei suudeta kuidagi selgeks saada, et see on vale |
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kotmarjak
HV Guru

liitunud: 11.12.2003
|
23.03.2005 23:53:24
|
|
|
| tsitaat: |
Mind isiklikult näiteks häiris/häirib kohutavalt sõna variant kirjutamine j tähega
|
seda võib kirjutada juba var.j.ant. vot nii.
ministeerjum on ka juba olemas.
neid grammatiliselt valeks ei loeta.
_________________ Ole tore !
viimati muutis kotmarjak 24.03.2005 00:00:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
8 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
23.03.2005 23:54:36
|
|
|
| kotmarjak kirjutas: |
seda võib kirjutada juba <b>variant</b>. vot nii.
ministeerjum on ka juba olemas.
neid grammatiliselt valeks ei loeta. |
need ON valed. palun too oma allikas, kus on kirjas, et need ei ole valed. (igatahes kõige värskem eesti keele sõnaraamat selliseid sõnu ei tunnista ja kui neid sõnu ei tunnistata, siis järelikult need on valed)
ega see, kui paljud valesti kirjutavad, ei tähenda, et see automaatselt õige on.
samas tuletaks meelde, et eesti keele sõnaraamat tunnistab õigeks sõna pension
aga ministeerjum ja variant on raudselt valed veel
viimati muutis dvd vader 23.03.2005 23:56:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|