Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Openoffice Calc märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 15.03.2005 15:13:03 Openoffice Calc vasta tsitaadiga

niisiis selline küsimus, kas openoffice calc'is on ka kuidagi võimalik selline asi, et lahtri sees olev murdmata tekst liiguks üle lahtrite vasakule, mitte paremale? Lahtri seadetes kahjuks ei leia kohta kust saaks panna teksti liikuma vasakule, nagu excelis. Äkki keegi teab, kuidas toimida?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 15.03.2005 15:38:23 vasta tsitaadiga

joonda paremale.
_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 15.03.2005 17:52:44 vasta tsitaadiga

nu joondasin ja tegin 100 muud trikki, kuid ei toimi icon_cry.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2005 19:05:29 vasta tsitaadiga

mul on eestikeelne, ja ma ei tea kuidas sa sama koha leiad, kui sul ingliskeelne on, aga:
vorming/lahtrid.../joondus/horisontaalne
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 15.03.2005 19:36:44 vasta tsitaadiga

just täpselt selle koha pealt paningi horisontaalse joonduse paremale (samaväärne Right indent'iga excelis). Kuid paraku asi opeofficiga ei toimi samamoodi nagu exceliga icon_cry.gif Tekst jookseb ikka paremale üle lahtrite, tahan aga vasakule. Openoffice versioon on 1.13 (mis suse 9.2-ga kaasa pandi).
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 15.03.2005 22:26:11 vasta tsitaadiga

mul 1.9.83. mingite vormindusakendega ma üldse ei mässa, märgistan lahtri ja tööriistaribal vajutan paremale joondamise nuppu. toimib ilusti.

E: õnnestus ka lahtrivormindusakna kaudu. tom1245, ehk peaksid uuema versiooni kasutusele võtma? vbl Sul praegu miski puugine...

_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2005 22:49:23 vasta tsitaadiga

no mul ka 1.13

märgistan kõik lahtrid - Ctrl-A või vasakklikk veergude ja ridade ristumiskohal ülanurgas - ja siis panen vorming/lahtrid.../joondus/horisontaalne ja sealt vasakule. ja panebki vasakule nigu mees
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 15.03.2005 23:39:18 vasta tsitaadiga

eeee...lahtris vasakule joondamine toimib muidugi, kuid ei toimi vasakule üle mitme lahtri, s.t. et tekst fikseeruks lahtri paremas servas ja see, mis lahtrisse ei mahu, liiguks vasakule. Võib-olla aitab tõesti versiooni uuendamine...
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 16.03.2005 00:10:51 vasta tsitaadiga

minul toimib üle mitme lahtri ka:
(ei ole kood, ascii art hoopis ;)

| lahter | lahter | lahter | lahter | lahter | lahter |
-------------------------------------------------------
| lahter |   mingisuvalinetekstülemitmelahtri| lahter |
-------------------------------------------------------

_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2005 00:43:05 vasta tsitaadiga

tom1245 kirjutas:
eeee...lahtris vasakule joondamine toimib muidugi, kuid ei toimi vasakule üle mitme lahtri, s.t. et tekst fikseeruks lahtri paremas servas ja see, mis lahtrisse ei mahu, liiguks vasakule. Võib-olla aitab tõesti versiooni uuendamine...


a mis ta teeb sellega, mis lahtrisse ei mahu? vräpib sinnasamma või? kas siis äkki ei tule lahtritelt protektsioon maha võtta?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 16.03.2005 10:19:20 vasta tsitaadiga

ei vräpi võtsin loomulikult maha, samuti võtsin lahtritelt protektsiooni maha, kuid tekst, mis ei mahu kasti, liigub ikkagi paremale, mitte vasakule. Midagi ei oska enam arvata ega mõelda icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 16.03.2005 13:01:21 vasta tsitaadiga

niisiis probleem lahenes OO 2.0 beeta installeerimisega.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 17.03.2005 10:39:31 vasta tsitaadiga

nüüd siis uues küsimus OO 2.0 beeta kohta. Niisiis tahan kasutada konditsionaalset formateerimist, kuid asi ei toimi taas samamoodi nagu excelis. Sooviksin, et korduvad read mingis veerus muudaksid taustavärvi. Valem ise on selline: =COUNTIF($D$2:$D$2999,$D2)>1. Excelis asi toimib, kuid OO calci's ei toimi. Äkki on kellelgi selle probleemiga kokkupuuteid olnud ja oskab aidata?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 17.03.2005 14:21:10 vasta tsitaadiga

endiselt probleem aktuaalne. Keegi siis ei oska aidata? Uurisin Oo foorumist ka asja, kuid vastust sellele, miks eespool toodud valem ei funka, ma paraku ei saanud icon_sad.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 01.05.2007 18:17:30 vasta tsitaadiga

minul selline küsimus seoses OpenOffice'ga, et mõnda aega tagasi(kuskil aasta eest) sai seda töökeskkonnas proovitud ning siis oli probeem selles, et näiteks avades Calc'iga tehtud töölehe jagatud kaustas ning seejärel avas teine inimene sama töölehe, siis teise inimese tööleht oli vigane(näiteks lahtrid olid tühjad) või sai ta töölehte kasutada read-only. Kas see viga on nüüdseks parandatud?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hens
HV kasutaja
hens

liitunud: 08.01.2007




sõnum 08.06.2007 19:43:49 vasta tsitaadiga

Open officiga selline mure.Mul on pdf formaadis joonis.Üritan seda open officega avada aga lööb ette sigrimigri kirja.Adobe acrobat avab selle ilusti.Milles või probleem olla?Või mida teha,et open office avaks selle? Tänud!
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 08.06.2007 22:04:43 vasta tsitaadiga

Avamiseks ikka Adobe Reader või mõni muu selleks tehtud programm mõeldud, OpenOfficega vöid ainult oma dokumente pdf-iks muuta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hens
HV kasutaja
hens

liitunud: 08.01.2007




sõnum 08.06.2007 22:38:40 vasta tsitaadiga

Ei no open officega saab muut joonist jne.Mul on vaja selles projektis muudatusi teha mis on open officega võimalik.Openoffice impress.aga sealt ta ei ava.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2007 20:08:18 vasta tsitaadiga

hens kirjutas:
Ei no open officega saab muut joonist jne.Mul on vaja selles projektis muudatusi teha mis on open officega võimalik.Openoffice impress.aga sealt ta ei ava.

Pdf-iks juba tehtud dokumenti enam muuta ei saa OpenOffice-iga. Pdf-i muuta saab üldse väga väheste programmidega - kas mõni neist tasuta ka on, ei oska öelda. Pdf-iks tehtud jooniste kohta ei oska aga üldse midagi kindlat öelda - võimalik et ei saa üldse muuta. Ja päris kindlasti ei anna pdf-i tagasi Calc-i, Impressi või Draw failiks muuta ühegi nõidusega.
Pdf on oma olemuselt "elektrooniline paber". Sealt saad kätte umbes sama palju infot kui paberdokumendist.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 09.06.2007 21:40:54 vasta tsitaadiga

hens kirjutas:
Ei no open officega saab muut joonist jne.Mul on vaja selles projektis muudatusi teha mis on open officega võimalik.Openoffice impress.aga sealt ta ei ava.


Kas ma sain õigesti aru, et sa tegid selle projekti OpenOfficega ja tahad nüüd parandusi teha?
Kui nii, siis on sul loodetavasti algmaterjal alles ja sa saad sinna muudatused sisse viia ning tulemuse uueks pdf-ks salvestada. Valmis pdf-i enam OpenOfficega parandada ei saa, nagu siin juba öeldud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hens
HV kasutaja
hens

liitunud: 08.01.2007




sõnum 12.06.2007 18:14:05 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
hens kirjutas:
Ei no open officega saab muut joonist jne.Mul on vaja selles projektis muudatusi teha mis on open officega võimalik.Openoffice impress.aga sealt ta ei ava.


Kas ma sain õigesti aru, et sa tegid selle projekti OpenOfficega ja tahad nüüd parandusi teha?
Kui nii, siis on sul loodetavasti algmaterjal alles ja sa saad sinna muudatused sisse viia ning tulemuse uueks pdf-ks salvestada. Valmis pdf-i enam OpenOfficega parandada ei saa, nagu siin juba öeldud.


Kahjuks ei ole mul originaali.Mulle saadetigi see pdfina. icon_cry.gif Aga eks ma saan ta mingis muus formaadis.Jah ma ei teadnud seda et pdf faili ei saa muuta ega joonestada jne.Äitäh! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 16.12.2007 09:51:04 vasta tsitaadiga

kuidas teha Calc'is sellist tabelit(pilt on exceliga tehtud):


Calc'iga muutub kogu sisemise tabeli ruudustik rasvaseks. Ma tahaks, et vaid raam oleks seal sees rasvane, kuid raami sees olev ruudustik jälle mitterasvaselt. Kas seda saab üldse Calc'is teha icon_question.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 16.12.2007 17:47:38 vasta tsitaadiga

Vali vajalik ala>hiire paremklikk>vorminda lahtrid>vaikesätted>välised äärised sisemisi jooni muutmata(see on 5-st ruudukesest viimane)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 17.12.2007 04:52:37 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
Vali vajalik ala>hiire paremklikk>vorminda lahtrid>vaikesätted>välised äärised sisemisi jooni muutmata(see on 5-st ruudukesest viimane)

tänud! See aitas.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
volli9
HV vaatleja

liitunud: 24.08.2005




sõnum 10.04.2009 00:01:48 vasta tsitaadiga

Ei hakka uut teemat tegema ja vabandan juba oma küsimuse eest ette. Kuidas saaks lahtris olevale valemile kaitse peale. Vorminduse alt laseb kaitse peale panna, aga ei tööta. Kui panna dokumendi kaitse peale siis ei saa vab lahtreid täita. Hetkel openoffice-s suht loll icon_evil.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2009 21:26:45 vasta tsitaadiga

Kaitse töötab ju Excelis samal viisil. Nende lahtrite sisu, millele vorminduse all on lisatud seesama kaitse, mis sinu väitel ei tööta, töötab alles lehekülje kaitse sisselülitamisel (vastav märkus on ju vormindamise all kaitse sakil ka kirjas - loe see läbi). Et vaikimisi on kaitstud kõik lahtrid, siis kaitstud leheküljel ei saagi midagi muuta. Kui mõne lahtri tahad kaitstud lehel muudetavaks jätta, pead sealt enne lehekülje kaitse sisselülitamist vorminduse all kaitse "linnukese" eemaldama.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 08.06.2009 16:22:00 vasta tsitaadiga

kas OO.o Calc'is on võimalik teha nii, et "kõik tulbad oleksid ühe laiused ja kõik read ühe kõrgused"? Või näiteks sedasi, et "kõik tulbad oleksid laiad kuni sisestatud teksti lõpuni ja kõik read oleksid kõrged kuni sisestatud tekti lõpuni"? Praegu on nii, et näiteks kui keegi saadab mulle mingi sadu ridu ja tulpasi sisalduva faili ja ma avan selle, siis kohati on mõni tulp mõttetult lai sinna sisestatud teksi suhtes või mõni rida liiga kõrge arvestades seda kui vähe teksti seal sees on. Teab keegi, kas Calc võimaldab sellist vormindamist? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 17:26:53 vasta tsitaadiga

Ikka võimaldab - täpselt sama moodi nagu Excel. Mina ei näe mingit olulist erinevust.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 08.06.2009 17:47:29, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 08.06.2009 17:28:38 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ikka võimaldab - täpselt sama moodi nagi Excel. Mina ei näe mingit olulist erinevust.

ja kuidas see siis käib?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2009 17:46:46 vasta tsitaadiga

http://plan-b-for-openoffice.org/calc/topic/adjust-column-width-to-content
http://plan-b-for-openoffice.org/calc/topic/adjust-row-height-to-content

Screencastides on mõõtmete sobitamine ühe rea või tulba kaupa, kui tahad seda teha mitmel real või tulbas korraga, siis selekteeri vajalikud tulbad (Ctrl klahvi all hoides) ja tee topeltklõps valitu parempoolseimal või alumisel joonel.

Valitud tulpade või ridade mõõdud saab võrdseks suvalist valitud tulpa või rida sättides, mõõdud saab täpseks paremklõpsuga avanevast menüüst või format - column - width; format - row - height

Sisuliselt on täpselt sama mis Excelis.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2009 08:00:44 vasta tsitaadiga

Ise ka maadelnud sellega. OO-le ei meeldi mõnikord Exceli vorming või ei saa sellele pihta (ning vastupidi) ning tulemuseks ongi kammajaa. Seni olen kõikmõeldavates kohtades kasutanud sellisel juhul OO.org portable versiooni juhul kui algfail on koostatud ka OO-s, siis on abiks. Vastupidisel juhul pole aga mingit rohtu veel sellele leidnud.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2009 22:03:26 vasta tsitaadiga

"open office calc probleem" see ei ole, pigem on viga minu teadmatuses. Nimelt on mul kolm pikka veergu, mis vajaksid ümardamist teiselt komakohalt.
Näitena: 119,43 vajaks teisendamist 119,45 peale.
Mis aga minu jaoks raskeks teeb on see, kui kasutada ROUND- või UP/DOWN funktsiooni, siis ei oska seda kuidagi sobivalt paigutada, kui lahtris on juba ees valem, nt. J17=((H17/100)*15,67)*1,11
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.06.2009 08:54:54 vasta tsitaadiga

Mis möllad, kirjutas:
"open office calc probleem" see ei ole, pigem on viga minu teadmatuses. Nimelt on mul kolm pikka veergu, mis vajaksid ümardamist teiselt komakohalt.
Näitena: 119,43 vajaks teisendamist 119,45 peale.
Mis aga minu jaoks raskeks teeb on see, kui kasutada ROUND- või UP/DOWN funktsiooni, siis ei oska seda kuidagi sobivalt paigutada, kui lahtris on juba ees valem, nt. J17=((H17/100)*15,67)*1,11


Variant 1
Format -> Cells -> Numbers -> User-Defined, ja kirjutad lahtrisse Format Code väärtuse 0,05

Variant 2
Paned oma valemile MROUND funktsiooni ümber:
=MROUND(((H17/100)*15,67)*1,11;0,05)
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2009 10:10:10 vasta tsitaadiga

Aitäh vastuse eest.

1. variant nagu enamvähem sobiks, kuid selle koodiga ümardatakse kõik teised komakohad arv viieks, nt.
111,11 --> 111,15
111,16 --> 112,15
111,15 --> 112,15
kuigi võiks kuidagi saada ümardada arve kas nulli või viieni - embkumb algarvule lähemal on

2. variant ei sobi, kuna iga tulba eri veerus on erinev valem - seega nö. kopi-peisti teha ei saa
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.06.2009 10:56:47 vasta tsitaadiga

Mis möllad, kirjutas:
Aitäh vastuse eest.

1. variant nagu enamvähem sobiks, kuid selle koodiga ümardatakse kõik teised komakohad arv viieks, nt.
111,11 --> 111,15
111,16 --> 112,15
111,15 --> 112,15
kuigi võiks kuidagi saada ümardada arve kas nulli või viieni - embkumb algarvule lähemal on

2. variant ei sobi, kuna iga tulba eri veerus on erinev valem - seega nö. kopi-peisti teha ei saa


Aga tee siis eraldi tulp milles valem =MROUND(J17;0,05)
Seda saad ju kopeerida küll.
Kui topelt tulpasid näha ei taha, siis lükkad J tulba nii kitsaks, et laius 0

Kasutada võib ka lihtsalt ROUNDi, nt:
=0,05*ROUND(A1/0,05;0)
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 19.06.2009 12:17:54 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
http://plan-b-for-openoffice.org/calc/topic/adjust-column-width-to-content
http://plan-b-for-openoffice.org/calc/topic/adjust-row-height-to-content

Screencastides on mõõtmete sobitamine ühe rea või tulba kaupa, kui tahad seda teha mitmel real või tulbas korraga, siis selekteeri vajalikud tulbad (Ctrl klahvi all hoides) ja tee topeltklõps valitu parempoolseimal või alumisel joonel.

Valitud tulpade või ridade mõõdud saab võrdseks suvalist valitud tulpa või rida sättides, mõõdud saab täpseks paremklõpsuga avanevast menüüst või format - column - width; format - row - height

Sisuliselt on täpselt sama mis Excelis.

tänud! Aga kas seda saab kah teha, et näiteks mul on kaks sama kuupäeva teineteise all lahtrites(näiteks on kahes lahtris teineteise all 1.07.09) ning ma märgistan need kaks lahtrit ning kui ma nüüd neid kahte märgistatud lahtrit allapoole sikutan, siis täidetakse kõik järgnevad lahtrid 1.07.09 kuupäevaga, mitte ei hakka kuupäevad suurenema?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.06.2009 12:30:23 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
Dogbert kirjutas:
http://plan-b-for-openoffice.org/calc/topic/adjust-column-width-to-content
http://plan-b-for-openoffice.org/calc/topic/adjust-row-height-to-content

Screencastides on mõõtmete sobitamine ühe rea või tulba kaupa, kui tahad seda teha mitmel real või tulbas korraga, siis selekteeri vajalikud tulbad (Ctrl klahvi all hoides) ja tee topeltklõps valitu parempoolseimal või alumisel joonel.

Valitud tulpade või ridade mõõdud saab võrdseks suvalist valitud tulpa või rida sättides, mõõdud saab täpseks paremklõpsuga avanevast menüüst või format - column - width; format - row - height

Sisuliselt on täpselt sama mis Excelis.

tänud! Aga kas seda saab kah teha, et näiteks mul on kaks sama kuupäeva teineteise all lahtrites(näiteks on kahes lahtris teineteise all 1.07.09) ning ma märgistan need kaks lahtrit ning kui ma nüüd neid kahte märgistatud lahtrit allapoole sikutan, siis täidetakse kõik järgnevad lahtrid 1.07.09 kuupäevaga, mitte ei hakka kuupäevad suurenema?

Hoia allapoole sikutades CTRL klahvi all
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 17.09.2009 10:40:54 vasta tsitaadiga

kas Calc cõimaldab teha sellist dokumenti, kus mul on 1(tulbad)x24(read) ja 2x24 tabelid, mis on omavahel sedasi seoses, et kui ma näiteks kirjutan väärtuse esimese tabeli viiendasse lahtrisse, siis tekib see ka teise tabeli viiendasse lahtrisse? Või kui ma nüüd näiteks selle lahtri tõstan ringi seitsmenda lahtri peale, siis liiguks see kaasa ka teises tabelis seitsmenda lahtri peale icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2009 13:08:43 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
kas Calc cõimaldab teha sellist dokumenti, kus mul on 1(tulbad)x24(read) ja 2x24 tabelid, mis on omavahel sedasi seoses, et kui ma näiteks kirjutan väärtuse esimese tabeli viiendasse lahtrisse, siis tekib see ka teise tabeli viiendasse lahtrisse?
Jah
tsitaat:
Või kui ma nüüd näiteks selle lahtri tõstan ringi seitsmenda lahtri peale, siis liiguks see kaasa ka teises tabelis seitsmenda lahtri peale icon_rolleyes.gif

Mis mõttes erineb see esimesest?

Räägid kahest tabelist, st pead ikka silmas kahel erineval lehel asuvaid tabeleid?
Nimetame lehed tabel1 ja tabel2
Kui tahad, et tabel1 esimese tulba väärtused ilmuksid tabel2 esimesse tulpa, siis tabel2 esimese tulba esimesse lahtrisse (s.o A1) kirjutad
=tabel1.$A1 ja lahtri alumisest nurgast lohistades täidad tulba selle valemiga. Reanumber suureneb automaatselt, tulp on antud absoluutse aadressiga ($) ja see ei muutu ka lahtri või tulba asukoha muutmisel tabel2 lehel.

St et asi käib samal põhimõttel nagu Excelis, ainult lahtri aadressis lehe nime eraldajaks pole mitte "!" vaid "."

Kui sa ei taha teises tabelis näha nulle, kui esimeses tabelis on vastav lahter tühi, siis kasuta valemit =IF(Sheet1.$A1="";"";Sheet1.$A1)

Või mõtlesid sa midagi muud?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 09:42:43 vasta tsitaadiga

Kuidas teha openoffice calcis sellist lahendust, et lahtris on arv (näiteks 3000) ja siis selle kõrval oleks 2 nuppu (+ ja -), millele vajutades see arv läheb ühe võrra suuremaks või väiksemaks?

Kas openofficel on võimalik kuidagi salvestada "pdf optionse". Mul pmst pdf exportimisel alati ühed seaded, aga ei ole siiani leidnud võimalust, kuidas need võimalused ära salvestada.
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 18:22:05 vasta tsitaadiga

Timberg kirjutas:
Kuidas teha openoffice calcis sellist lahendust, et lahtris on arv (näiteks 3000) ja siis selle kõrval oleks 2 nuppu (+ ja -), millele vajutades see arv läheb ühe võrra suuremaks või väiksemaks?

Jällegi - kui Excelis on asi selge, siis OO.o puhul on lugu peaaegu äravahetamiseni sarnane. Pluss ja miinus asemel on muidugi standardsed noolekesed (ehk õige nimetusega spin button), mida võib kohata igal pool programmides lahtris oleva väärtuse suurendamiseks-vähendamiseks.

Kui see lahter on näiteks A1, siis aktiveerid View - Toolbars - Form Controls toolbari. Lülitad selle Design mode peale (vasakult teine nupp sellel toolbaril).

Design modes muutuvad ülejäänud nupud aktiivseks - klõpsad vastava pildiga nuppu, mille tooltip näitab teksti "Creates a spin button". Ja "joonistad" siis A2 lahtrisse selle nupu. Nupu suurust muudad oma vajaduste järgi.

Loodud nupult paremklõpsuga avad "Control..." dialoogi,
Data sakil klõpsates kirjutad Linked Cell lahtrisse A1 ja
General sakilt määrad miinimum-, maksimum- ja vaikimisi väärtuse ning sammu pikkuse ja muud soovitud parameetrid.

Kui nüüd desgn mode välja lülitad, hakkab asi tööle.

Kui aga tahad just tingimata plussi ja miinust seal näha, siis läheb asi keerulisemaks. Ei näe sel erilist mõtet.

tsitaat:

Kas openofficel on võimalik kuidagi salvestada "pdf optionse". Mul pmst pdf exportimisel alati ühed seaded, aga ei ole siiani leidnud võimalust, kuidas need võimalused ära salvestada.

File -> Export as PDF avab PDF Options dialoogi, milles määratud seaded jäävad püsima kuni nende järgmise muutmiseni. Mina ainult seda olengi kasutanud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 20:32:09 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
File -> Export as PDF avab PDF Options dialoogi, milles määratud seaded jäävad püsima kuni nende järgmise muutmiseni. Mina ainult seda olengi kasutanud.

Oot.. sul tõesti jätab selle meelde? Ma pean IGA pdf eksportimisel seal uuesti ühtesid ja samu sätteid panema.

Dogbert suurimad tänud sulle selle numbrisuurendamise õpetuse eest. Asi töötab nagu kellavärk.
Tahaks veel teada, kas kuidagi on nii võimalik ka teha, et ta mul OOcalc failis näitab neid nooli, aga kui ekspordin PDFi, siis seal neid nooli (millega numbrit suurendan) ei kuvata?
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 21:47:58 vasta tsitaadiga

Timberg kirjutas:
Dogbert kirjutas:
File -> Export as PDF avab PDF Options dialoogi, milles määratud seaded jäävad püsima kuni nende järgmise muutmiseni. Mina ainult seda olengi kasutanud.

Oot.. sul tõesti jätab selle meelde? Ma pean IGA pdf eksportimisel seal uuesti ühtesid ja samu sätteid panema.
Just katsetasin veelkord - tõesti jätab meelde selle seadistuse. Aga ma kasutan hetkel veel vana 3.1.1 versiooni, kui sul on 3.2, siis ehk on see mingi uus puuk?
Juhul kui viga on põhjustatud mingist veast OO.o kasutajaprofiilis (mis võib olla tekkinud mingi versiooni upgrade'i käigus - poleks see ka esimene kord), siis võid veast vabaneda uue profiili tekitamisega. Kaovad küll ka kõik seadistused ja alustad vaikimisi seadetega, aga veast võid lahti saada. Sulge OO.o, mine %appdata% kausta ja nimeta OpenOffice.org kaust OpenOffice.old või misiganes muu nimega kaustaks (jääb võimalus vana seadistus taastada, kui uuest abi pole). Kui uuesti Oo.o käivitad, luuakse uus profiil.
tsitaat:

Tahaks veel teada, kas kuidagi on nii võimalik ka teha, et ta mul OOcalc failis näitab neid nooli, aga kui ekspordin PDFi, siis seal neid nooli (millega numbrit suurendan) ei kuvata?

Pane nupu Control dialoogis "Print" väärtuseks "No" (Excelis ka sama võimalus printimise jaoks)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 22:58:19 vasta tsitaadiga

Väga edev värk, töötab täpselt nagu peab. Tuhat tänu sulle!

Lasen endale uue OO peale, mul hetkel "portable versioon" - see tõbras vast ka kurja juur.
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 23:32:53 vasta tsitaadiga

Portable puhul ehk kasutajaprofiili kas ei tekigi või tehakse see iga kord uus - ma täpselt ei tea, aga põhjus on ilmselt seal, just nagu sa oletad.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2010 18:31:43 vasta tsitaadiga

Kuidas see open office speller töötab? Lasin peale eestikeelse spelleri, aga mingeid jooni kusagile alla vigastele sõnadele ei tõmba...
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2010 20:59:27 vasta tsitaadiga

OO.o-le on olemas kaks eesti keele spellerit - OpenOffice.org poolt pakutav avatud koodiga ja EKI sõnastikel põhinev (minuteada) ning Filosofti tasuta, kuid suletud koodiga speller.
Esimene töötab kõigi OO.o uute versioonide peal, teine on valmistatud OO.o 3.0.0 jaoks, kuid töötab ka 3.1.x peal. 3.2 peal kahjuks ei paista see korrektselt paigalduvat ega töötavat.

Vaikimisi keele määramine dokumentides käib Options - Language Settings - Languages alt. Vastavalt vaikimisi keelele kasutatakse ka sellele sobivat spellerit. Filosofti spellerit võib olla vajalik sisse lülitada Options - Language Settings - Witing Aids - Available language modules osast (eeldusel, et see on paigaldatud ja töötab korrektselt)
Jooksva kontrolli jaoks peab olema märgitud Options - Language Settings - Witing Aids - Options: Check spelling as you type
Vaikimisi keelest erinevat keelt mingi osa jaoks tekstist saab valida Tools menüüst.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2010 09:38:48 vasta tsitaadiga

No kurat ei saa aru.. Kõik seadistatud nagu õpetus väidab, aga ei hakka speller va tõbras tööle. Mis siis ikka.

Oskab keegi ehk öelda, kuidas saaks luua sellise lahenduse, et OO calc failist saaks võimalikult mugavalt/kiirelt eksportida PDF faili, mille nimi tuleb vastava CELLi väärtusest?

Lisaks tahaks teada, kuidas saab teha nii, et...
cell 1- saaks valida erinevate toodete vahel
cell 2- muutub automaatselt hind vastavalt sellele, millise toote vlain cell 1'es?

CELL 1 CELL 2
toode 1 hind 1
toode 2 hind 2
toode 3 hind 3

Tänud
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2010 18:00:21 vasta tsitaadiga

Pöördun ülalnimetatud programmi paremate tundjate poole oma murega. Nimelt oleks mul tarvis võrrelda kaht nimekirja kohanimesid.
Ütleme nii, et veerg (column) A on päriselt eksisteerivate kohtade nimekiri. Ja veerg B on ka nimekiri kohanimedest, aga see nimekiri sisaldab ka kohti mida päriselt olemas pole ja samas on sellest puudu mõned kohad, mis nimekirjas A olemas on.
Tahaks kuidagi automatiseerida seda tuima nimekirjade võrdlemise tööd:
1) leidmaks veerust A kohanimed, mida veerus B pole ja tooks need kuskil/kuidagi välja
2) leidmaks veerust B kohanimed, mida veerus A pole ja tooks need kuskil/kuidagi välja
Ja tulemused mõlemale punktile võiks kuskil ülesse loetleda või samas veerus ära märkida kuidagi.
Või saab seda mõne teise programmiga kergemini lahendada?
Igatahes tänud ette, hoiaks mul mitukümmend tundi tööd kokku.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2010 22:07:28 vasta tsitaadiga

Ma midagi huvi mõttes klopsisin kokku näidiseks. Loodetavasti sain su probleemi püstitusest õigesti aru.



NB! Absoluutaadresside kasutamine õiges kohas on kriitilise tähtsusega! Nimekirjad A ja B ei pea olema ühepikkused. Et valemid automaatselt nimekirja pikkusele vastavaks kohanduksid, tuleb nimekirjad lisada olemasolevatele ridadele ridu vahele lisades. Kui seda ei tee, peab valemeid käsitsi korrigeerima vastavalt pikemale nimestikule.

Võimalik, et saab ka kuidagi lihtsamalt, aga ei tulnud midagi paremat pähe.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Openoffice Calc mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.