Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Sinu esimene arvuti! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
H200
HV vaatleja


liitunud: 16.08.2002




sõnum 18.08.2002 01:58:00 vasta tsitaadiga

4x86 ,50mhz SX (25 oli muidu aga nupust "turbo" sai asja 50 peale ajada)4Mb ram, 400 MB HDD, 512 Kb Cirrus Logic video, 14" standard VGA monitor. Osa sellest on siiamaani alles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 18.08.2002 09:32:00 vasta tsitaadiga

Minu esimene arvuti oli siis sellise konfiga.
Amd K5-133
Mingi Chaintechi emme
Cd-rom Samsung 12x
1 GB kõvaketas
Typhoon 25W kõllid
14 tolline Samsungi monitor
Helikaart
1 MB video thumbs_up.gif
16 MB ram (hiljem 32 MB)

[ Seda sõnumit muutis: ruts8 on 18.08.2002 10:10 ]
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 19.08.2002 13:37:00 vasta tsitaadiga

esimene kokkupuude arvutitega oli vast koolis kui sai 1-2 klassis mindud sinna jukude peal mängima ja vaadatud kuidas "suured" poisid mängisid 486-e ja värviliste moludega arvutitega..
Päris enda esimene arvuti (Dell 466/ME) aga on mul siiamaani täies kasutuses.. konf on järgmine:
cpu 486-DX2 (66MHz)
ram 18MB
hdd 233@500MB (Western Digital Caviar) + 800MB (Quantum Trailblazer)
1 megane int. S3 video, heli jne..
Samas on ka teine arvuti (IBM PS/2 Model 30 286)
cpu 286 10MHz
ram 1MB
hdd 30MB
+ originaal monitor ja hiir
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2002 13:47:00 vasta tsitaadiga

Kõigepealt jukud.
Samal ajal umbes sai JL`i juures ka juba 286te näpitud
Oli selline f1 mäng said valida williams, ferrari ,mc laren.
Nii kuri mäng oli, et paremat ei osanud tahtagi.
Sain onukäest suurtel flopidel mänge (mingi agent007 ja sexsonix (uuuu))
Krt ei mäleta mis aasta see oli.
Edasi sai endale JL juba kõva relva 486 vms 15" kuvar jne.

Endale ostsin masina 1998 aastal, kui ülikooli läksin
120Mhz Compaqi õnnetusehunnik (peaks nüüd catman`il ruuteriks olema icon_wink.gif )

Nüüd endal kokkupanemisel 3 masin icon_smile.gif

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Frizz
HV vaatleja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 19.08.2002 23:41:00 vasta tsitaadiga

microlink cosmix '98 aastal...
PII 266, 32 mb RAM, 3,2 GB kõvakettur, 56k usrobotics modem, qdi excellent II emme, samsungi cdrom, nec A500, 4 mb ati rage 2.
Uut arvutit ple ostnud, vaid vidinaid vahetand: uus graafikakrt, 256 rammu, mingi võrqkaart kahh.krtsaaxjubauueprosejaemaplaadi grrr... icon_mad.gif icon_mad.gif icon_mad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mesi
HV vaatleja


liitunud: 06.07.2002




sõnum 20.08.2002 09:15:00 vasta tsitaadiga

minul oli agat-7 või mis ta oli juku taoline
komisjonist veel ostetud suur printer jne.
ajas ajsa ära küll kui keegi soovib siis peaks alles olema
veel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 20.08.2002 10:25:00 vasta tsitaadiga

esimene oli siis selline...
cpu 486-DX2 (66MHz)
video mingi cirrus logic
vint 400MB quantum
ram 8MB
14" compaqi molu
compaqi klaver ja hiir
(tasuta saadud)
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 22.08.2002 09:51:00 vasta tsitaadiga

Commodore 64 + cassette drive
Monitoriks lähimal asuv värviline televiisor
Aasta umbes '90
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goth
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2001




sõnum 22.08.2002 16:35:00 vasta tsitaadiga

Lisakivide paigutamise võimalus oli mõnel. Enaomale panin kunagi 1m peale

_________________
Kõik, mis ei tapa teeb tugevalt haiget.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Boot
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2002 16:36:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

22.08.2002 16:32 MeoR kirjutas:
kas isa videode tootmine piirdus poole megastega?

Kui mu mälu mind ei peta, siis kunagi oli olemas ka 4MB-ne ATI ISA-ne kaart, hind oli igatahes räige... võibolla oli veelgi suuremaid.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
drag0n
HV kasutaja
drag0n

liitunud: 23.02.2002




sõnum 23.08.2002 08:10:00 vasta tsitaadiga

Hmm... 386, 4MB RAMi. Oli vist 100MB kõvaketast.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xayqo
HV kasutaja
Xayqo

liitunud: 04.08.2002




sõnum 24.08.2002 23:43:00 vasta tsitaadiga

Oma esimese kokkupuute arvutiga sain vist vanaema töö juures. Seal oli mingi arvuti millel jooksis mingi formeli mäng isegi. Olin siis ainult mingi 6-7 aastane ja muud sellest ei mäleta. Aga oma esimese arvuti sain aastal 2000 detsembris. Oli teine:
Pentium II MMX 200Mhz
32MB ram
integreeritu 4MB graafikakaart
17" Dell monitor
CD drive

Ega ma poleks endale arvutit tahtnudki, sest tahtsin tol ajal kõvva mobiiltelefoni, aga kui vanemad sellega nõus polnud ostis isa mulle arvuti. Mul on vähemalt vedanud et mingieid 486`si ja 3`i pole pidand omama icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala
HV vaatleja

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2002 01:58:00 vasta tsitaadiga

link :: Vector

oli üks arvutikonstruktor vektor start-1200. proseks oli KR580WM80A, op-mälu oli 64kB ja pool sellest oli graafika all, salvestina kasutasin kassetmakki. monitoriks sai moditud miski 61cm 'rekord' telekas. basic, assembler, tetris jne... olid ajad:-)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
un3v3n
HV Guru


liitunud: 27.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2002 14:31:00 vasta tsitaadiga

Celeron 333 ,64 sdram pc 100,Creative riva tnt,
15 tolli viewsonicu moll
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
un3v3n
HV Guru


liitunud: 27.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2002 14:31:00 vasta tsitaadiga

hdd oli 6.4gb
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Green_Day
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2002




sõnum 25.08.2002 14:34:00 vasta tsitaadiga

486, 41 Mhz, 8 mb, poole megane video, ilma heli- ja muude kaartideta. omal ajal oli kõva sõna ja ise kah rahul.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MeoR
HV veteran


liitunud: 07.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2002 21:21:00 vasta tsitaadiga

kas sul arvuti clokitud v?mina 41mhz 486 ei tea...icon_biggrin.gif




tsitaat:

25.08.2002 14:34 Green_Day kirjutas:
486, 41 Mhz, 8 mb, poole megane video, ilma heli- ja muude kaartideta. omal ajal oli kõva sõna ja ise kah rahul.

Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 25.08.2002 21:27:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

25.08.2002 21:21 MeoR kirjutas:
kas sul arvuti clokitud v?mina 41mhz 486 ei tea...icon_biggrin.gif




tsitaat:

25.08.2002 14:34 Green_Day kirjutas:
486, 41 Mhz, 8 mb, poole megane video, ilma heli- ja muude kaartideta. omal ajal oli kõva sõna ja ise kah rahul.




icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sixkunn
HV vaatleja

liitunud: 26.08.2002




sõnum 27.08.2002 10:35:00 vasta tsitaadiga

oioi tundub et kõik siin juku sõbrad!
minu esimene oli P166mmx 16ram mingi vint oli ka vist 3gb video ati 4mb rage turbo ohh see siiamaani arvutis töötab ja nfs5 jookseb ilusti sound oli 16sound blaster monitor 17ctx üks väga vana junn...korpus oli Mhz näitajaga nii et pimedas kohe näha kui kiire arvuti on icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nalja44
HV kasutaja
nalja44

liitunud: 15.07.2002




sõnum 29.08.2002 14:35:00 vasta tsitaadiga

kaks kaheksa kuus
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 12.09.2002 08:52:00 vasta tsitaadiga

esimenesena õppisin kasutama BK-00010(vist), kutsuti põkaks aga esimene oma arvuti:P3 551MhZ 128MB,HDD 30+80,matrox G450 32MB,see on ka praegu.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2002 20:36:00 vasta tsitaadiga

Minu esimene arvuti oli 286. Oli vist 5,5Mhz prose,mälu oli
vist 512kb,videokaardi kohta ei tea midagi.Peal oli 3 mängu
(vormel,ning 2 tulistamismängu)proovisin rohkem peale panna
kuid ei läinud HDD jäi vist väikseks. Koledasti tegi lärmi,
nagu generaator oleks lauapeal töötanud- jube. Kuid siiski
kallis mälestus -esimene arvuti ju!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zero1&Only
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2002




sõnum 23.09.2002 13:47:00 vasta tsitaadiga

Masina Personalnaja profesionalnaja elektronnaja võtsisnitelnaja "ISKRA I030.II"
Protsessor: 4,77Mhz
Mälu: 512KB
Kõvaketas 10 MB
Disketiajam 5" (720KB)
Kuvar 12" M/V
Printer CM 6337

Printer siiani vedeleb.



_________________
-----------------------
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.09.2002 13:58:00 vasta tsitaadiga

- CPU/MHz/RAM/HDD/VGA/dspl/heli
- 486DX2/66/4/0.2/1/14"/SB16
- Cel/300A/32/3,2/8/15"/SB128EAX
- AMD/120/48/2/2/14"/SB pro
- MMX/233/64/3/4/15"/SB16
- duron/750/128/20/32/15"/int
- TB/1200/512/20/32/17"/sb live!
- p3/1000/512/40/32/17"/int
- p3/450/128/20/32/17"/sb live!
- cel/466/192/20/17"/sb128PCI
- p3/800/256/20/16/17"/SB live!
- Cel/1200/256/20/16/17"/int

[ Seda sõnumit muutis: bright on 23.09.2002 13:59 ]
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2002 14:47:00 vasta tsitaadiga

Oma esimese arvuti sain 94ndal aastal, selleks oli 286 16Mhz, 1MB RAM, 1,44MB FDD; 14" must-valge VGA, mõned kuud hiljem sain ka kõvaketta 42MB.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maero
HV kasutaja
Maero

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2002 14:54:00 vasta tsitaadiga

Pentium 60MHz
16MB RAM
540MB HDD
14" SVGA Monitor
Klav, Hiir ja muud midagi tal polnudki
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 23.09.2002 15:04:00 vasta tsitaadiga

Radio RK. Ise panin kokku. "Radio" nimelise ajakirja
õpetuse järgi kokku pandud. Monokroom pildiga.
Järgmine oli Zinclaer. Pilt oli 16!!! värviga.
Mõlemad maha müüdud.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 23.09.2002 15:37:00 vasta tsitaadiga

Igatsugu apastraate on nähtud alates 86 commodore64, Yamahad, TPI robotron.
Omale koju sain esimese 97, 486/25 16MB, 200HDD,hakkasid teised tööjuures aeguma ja 1k-ga sain kätte. W95 ja ohvis sai siis põhjalikult läbikombitud.
Kahju on arvutivabadest aastatest 88-89 ja 92-94.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SanderTheKing
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 23.09.2002 15:38:00 vasta tsitaadiga

Isiklik ostetud alles 1999
Microlink Cosmix Kantsler
P3 450Mhz
64 Mb Pc100
DvD-Rom
MatroxMillennium 400 MAX
Soundblaster Live!Value
17' Hitachi 643 (monitor seni ajani teenib!

--------------
Esimene arvuti mida suurtes annustes näppida sain oli 8086
'Packard Dell'
Monochrom Monitor
2x5tollist
1 3,5 floppyne
Kui ma ei eksi oli see aastal 1990
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaximumSpeed
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2002




sõnum 23.09.2002 16:21:00 vasta tsitaadiga

Pennu 486 dx2 66mhz,4ram,640hdd,512kb video,soundblaster 16,ctx 14" molu svga,hiir ja klaver.
Hind vist oli mingi 12000.-
Ja aasta oli 1996 vist.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalapala
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001




sõnum 23.09.2002 16:30:00 vasta tsitaadiga

~1996 a.
amd 5x86 133 Mhz
8 mb ram
80 mb Hdd icon_smile.gif
hiljem veel cdrom, suurem kõva, mälu ja nii edasi, aga esialgu oli selline!

edasi tulid juba
intel celeron 300 Mhz
64 mb ram
ati Xpert98 8 mb (esimene 3d võimalustega kaart, mis mul oli)
3,2 Gb Hdd

ja siis
intel pentium3 450 Mhz

ja siis jälle üle pika aja amd icon_smile.gif
amd athlon tb 1@1,2Ghz

ja kohe kavatsen uue soetada, ja see saab kindlasti olema amd prosega!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
thunderz
Kreisi kasutaja
thunderz

liitunud: 04.02.2002




sõnum 23.09.2002 17:07:00 vasta tsitaadiga

esimene arvuti sai muretsetud koju aastal 1997
koosnes see siis järgmistest jubinatest :
korpus AT minitower
emaplaat Acorp VX32 (intel 430vx kiibistikuga)
prose Intel Pentium 166 MMX
HDD Seagate 2,5 Gb
CDrom Samsung 24x
FDD 1,44 Mb NEC
Videokaart S3 Trio64 1mb
Mälu 2x8 edo ram
Yamaha OPL3Sax ISA soundcard
Kõlarid Genius 360w PMPO
Monitor 15' Hyundai DeluxScan 5870
Klaviatuur Keytronic EST din
Hiir Microsoft Serial
ja maksis kogu see värk 17 100 krooni.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DulnuC
HV kasutaja


liitunud: 21.09.2002




sõnum 23.09.2002 17:27:00 vasta tsitaadiga

Minu esimene arvuti oli MSX Sony HitBit.
Aastast 1985 või 1986.

Selle omapära on see, et kasutan teda tänapäevani!
Töötab koos teleka ja 3.5 flopiseadmega suurepäraselt.

Uba selles, et ei ole siiamaani sealt omatehtud Basicus programme kätte saanud.

Ja PC peal pole mul õnnestunud VisualBasikut ära õppida - ikkagi vana mees juba. Õigupoolest polegi teist...

[ Seda sõnumit muutis: DulnuC on 29.09.2002 09:21 ]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weix
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2002




sõnum 23.09.2002 17:38:00 vasta tsitaadiga

minu esimene arvuti oli intel IBM 286@4mhz(Y)sellel oli 640 kb mälu ja 20 mb kõvaketast, IBM cga 4 värvi molu. ma mäletan et sain selle 1997 või 1996(ei mäleta enam) aastal ja siis olin ma megalt õnnelik selle yle sain mingit f1 te mängitud päevad läbi ja testdrive 1 te.siis ma olin umbes 9 aastane icon_razz.gif nu järgmine arvuti oli p133 siis oli duron 750mhz ja nüüd on p166:):)

[ Seda sõnumit muutis: weix on 23.09.2002 17:39 ]
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.09.2002 09:35:00 vasta tsitaadiga

Esimene kokkupuude ja isiklik masin -> Commodore 64. Vaat see oli alles masin, onu kinkis... Mänge lademete kaupa, 16 värvi, 64k mälu ja integreeritud basic progemise keel. Kui vaadata praegu emulaatoreid, mis C64 PC peal emuleerivad, siis vajavad need ~32mb mälu, originaalil piisaks selle jaoks 64k-st. Pealegi buutis ta kiiremini kui ükskõik milline tänapäeva personaalarvuti [kõvaketast ju ei olnudki!], umbes 1 - 1,5 sek läks aega. Ja diskdraiv oli tal maailma kõige aeglasem, kasutas 5 1/4 " kettaid 360kb mahuga ja kui mõni programm oli ~200kb suurune, siis kulus sel draivil proge laadimiseks ~15 minutit. Pealegi kaalus see draiv umbes 3-4 kilogrammi. Vat siis millist tehnikaimet ma näppida sain, masin muide siiamaale maailmas enimmüüdud arvuti, aastast 1984 [või 86, krrt ei mäleta täpselt ja järgi ka ei viitsi enam uurida]
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heins
HV veteran

liitunud: 04.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2002 19:01:00 vasta tsitaadiga

1998 ostsin esimese:
Intel se440 bx-2
cel 333mhz
6,4GB HDD
Cd 36x
FDD
Xpert 98 8MB AGP
SB pci 64
Monitor Sony multiscan 100ES Trinitron
Kõlarid Primax
ja Printer Canon BJC-250EX

_________________
Of all the things i`ve lost I miss my mind the most...

[ Seda sõnumit muutis: Heins on 19.10.2002 19:02 ]
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
123
Kreisi kasutaja
123

liitunud: 07.11.2001




sõnum 19.10.2002 19:33:00 vasta tsitaadiga

486DX2-66
Ostetud sai see Beestingust ja aasta oli vist 94 lõpp.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mark0n
HV vaatleja
mark0n

liitunud: 02.06.2002




sõnum 19.10.2002 20:45:00 vasta tsitaadiga

mul esimene 6 a tagasi siis selline:
Cyrix 486 33 MHz
HDD ei mäleta enam ( vist 600 mb )
video 1mb SIS
heli sounblaster 8 bit
molu 14 Samtron
maxis 3500 kr ( mamps ostis )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amdfan
HV Guru

liitunud: 23.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2002 20:52:00 vasta tsitaadiga

3 aastat tagasi sain endale esimese arvuti ja see oli selline:
AMD K6-2 350mhz
vist 64mb sdram
1,1gb hdd
ASUS-e mobo
int Yamaha heli
4mb int SIS video
10x cdrom
fdd,jne...
Kommentaarid: 362 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 330
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ahheron
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2002 03:11:00 vasta tsitaadiga

Esimeseks arvutiks oli ZX Spectrum... ja see oli miskit 93. aastal vist...
Peale seda tuli kohe P75

[ Seda sõnumit muutis: Ahheron on 20.10.2002 03:12 ]
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2002 12:05:00 vasta tsitaadiga

See oli 98 aasta august kui sai endale osta
Celeron 266
2.1Gb
32 sdram
2Mb video
Asi töötab siiani, muidugi on saanud mõningaid juppe vahetatud.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hannes
HV vaatleja

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2002 19:21:00 vasta tsitaadiga

Ei suuda ka nostalgitsemata jätta.

Esimene masin, mis isa koju tõi, oli IBM PS/2 Intel 386 DX.. kiirus vist oli 16MHz. Mälu 4MB ja kõvaketas 60MB, mis sai compressitud umbes sajamegaseks. Monitor oli 13" või 14" VGA IBM, video kohta ei tea, heli oli PC Speaker ja 1.44 floppy oli ka olemas. Kusjuures, ilusa korpusega masin.. Aa, ja kõik see juhtus vist umbes sellel ajal, kui ma algkooli vaikselt lõpetama hakkasin.. mõne aastaga võin mööda panna. Arvutis oli miskine mikropragu kuskil, ühes kohas töötas, teises viskas erroreid.

Aeg siis läks edasi ja ühel ilusal päeval tõi isa koju Pentium 133MHz komplekti. Sellel oli siis mälu juba vist 16MB ja kõvaketta suurus küündis 1,6GB'ni. Helikaardiks oli miskine SB compatible, ei teagi täpselt, mis. Igatahes toodi sellega meile ka Viewsonic 17GS monitor, mis veel hiljaaegu kasutuses oli. Tollal oli see masin vist kõige tegijam, mida poodides müüdi. Muide, sellest ajast pärit arvutikõlarid on mul siiamaani kasutusel.
Kusjuures, seda masinat sai upgrade'itud vist ka pisut. Kui ma õigesti mäletan, siis lõpuks oli tal mälu 64MB ja ka 640MB MO-seade rippus küljes (selle panen ma veel ühel heal päeval tööle).

Noh, siis tuli juba ATX'i aeg ja järgmiseks leidis omale minu juures kodu PII-233. Seda sai jõudumööda upgradetud, nii et ei mäletagi, mis tal algselt parameetriteks olid. 3GB ketas oli kaasas ja mälu oli lõpuks 128MB. Videoks 2MB ISA ATI. Aga AGP oli sellel emaplaadil (Asus P2L97) täiesti olemas.

2001. aasta suve lõpul suutsin ma isa taaskord selleni viia, et vaja masinat upgrade'ida. Nüüd ongi mul allkorrusel AMD Athlon TB 900MHz, 128MB SDRAM, peaeguseks juba 80 + 10/60 GB kõvakettad, ATI Xpert 2000 32MB video. Kusjuures, peale seda upgrade'i tassisin ma julmalt allesjäänud jupid oma tuppa ja hakkasin endale masinat arendama. Sahtlis vedeles seesama 3GB vint, 64MB mälu sai juurde ostetud, klaver, hiir ja juust monitor juurde laenatud ning saigi masina tööle. Mõne aja pärast sai naabri käest 19" Hitachi ostetud ja see on mul siiamaani laual. Masina enda konf on praeguseks juba suht suuresti muutunud (PIII-533B, 128MB SDRAM, 30 + 3 GB HDD, ATI Rage Fury Pro VIVO video).

Uh, pikk ja mõttetu jutt sai icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demon
HV kasutaja
Demon

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.10.2002 21:22:00 vasta tsitaadiga

vana teema taas pinnale ulpinud... icon_wink.gif
koolis sai kunagi miskeid jukusid n2pitud, m2letan veel miskit pinokkio moodi m2ngu ja joonistamist

aga esimene p2ris oma arvuti oli 94 l6pus 486SX 33MHz, 4MB m2lu ja vist 200MB k6vaketast. 14" molu, veel miski vist poolemegane videokaart kah
486SX 33> 486DX33 > P120 > cel300A > cel 433 > duron 750 > XP1700+

Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sumpz
Kreisi kasutaja
sumpz

liitunud: 06.06.2002




sõnum 20.10.2002 23:54:00 vasta tsitaadiga

aasta93 oli vist
286 16mhz(vist?)
2mb ram
80mb hdd
14" monitor (v2rviline icon_smile.gif)
256kb video kaart oli vist
ysna k6va pill oli icon_razz.gif
15k plekkas....
ahjaa miski yrgse hp printeri sain kaa icon_razz.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Boot
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2002 13:24:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

20.10.2002 23:54 sumpz kirjutas:
aasta93 oli vist
286 16mhz(vist?)
15k plekkas....

midagi ei klapi, kuna tol ajal oli juba i486 DX2 väljas ja hästi ei usu, et 286 nii palju plekkis icon_razz.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 21.10.2002 13:28:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

21.10.2002 13:24 Boot kirjutas:
tsitaat:

20.10.2002 23:54 sumpz kirjutas:
aasta93 oli vist
286 16mhz(vist?)
15k plekkas....

midagi ei klapi, kuna tol ajal oli juba i486 DX2 väljas ja hästi ei usu, et 286 nii palju plekkis icon_razz.gif

Miks ei klapi? Igal ajal on lolle leidunud, kes vana asja eest kallist hinda maksavad! icon_biggrin.gif

_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2002 14:18:00 vasta tsitaadiga

Mu esimene oli 486SX 33MHz'i
8MB mälu ja 200MB Seagate vint.
Videoks oli Hercules Monochrome 4 color emulation icon_eek.gif
ehk siis värvide asemel olid erinevad mustrid. (mustvalged muidugi)
Op.sysiks Win 3.1

Video oli nii s*tt, et aint mingi 3-4 mängu õnnestus
leida mis seal tööle läksid.

softist veel oli word2, corel3.

98a õnnestus see ühele tuttavale 2K eest müüa, kes
selle hiljem veel kallimalt kellelegi pähe määris!
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrez3d
HV veteran
andrez3d

liitunud: 29.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2002 14:56:00 vasta tsitaadiga

esimeseks oli IBM 286, 20 mb, 256 kb, 6 mhz??, 1,44 flopy, monitor oli 13 tolline ja EGA ja aasta oli siis 1996.

Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goroonitz
HV vaatleja


liitunud: 22.10.2002




sõnum 25.10.2002 12:55:00 vasta tsitaadiga

Arvuti oli 286 ja aastaks 1997 icon_redface.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MeoR
HV veteran


liitunud: 07.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2002 01:49:00 vasta tsitaadiga

wow milline patuhh see corel3 veel oli?
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Sinu esimene arvuti! mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.