Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  dual ddr märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 03.10.2004 12:41:15 dual ddr vasta tsitaadiga

olen kasutanud otsingut, kuid ikka ei ole leidnud vastust küsimusele, mismoodi ma saan teada, et mul 2x256 mälud jooksevad dualis? Mälud on 2x256 pc3200 400 cl3, emme epox 8rda3i. Mobo manuaalis on selgelt kirjas, et toetab dual channelit 128 bit mode'is, paningi mälud slot 1 ja slot 3-e, peaks nagu toimima, kuid bios-is ei ole selle kohta ridagi, samuti aida ei näita midagi. Arvuti käivutamisel jookseb POST tekst nii kiiresti, et ei jõua lugeda.
_________________
Ehitusteemalised arutelud:
https://www.ehitusfoorum.com
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumb(_;_)
HV veteran


liitunud: 15.08.2002




sõnum 03.10.2004 13:01:21 Re: dual ddr vasta tsitaadiga

tom1245 kirjutas:
Arvuti käivutamisel jookseb POST tekst nii kiiresti, et ei jõua lugeda.

Vajuta niisugust nuppu nagu 'pause' icon_wink.gif
See laseb ka sellistele kiireltmööduvatele sündmustele pilku heita.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 03.10.2004 13:27:41 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif asi funkab! Krt, häbi tunnistada, et enne pausi nuppu klaviatuuril ei märganud icon_biggrin.gif Igaljuhul näitab jah, et "ddr dual channel enabled".
_________________
Ehitusteemalised arutelud:
https://www.ehitusfoorum.com
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bush
Kreisi kasutaja
bush

liitunud: 14.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2004 13:05:01 vasta tsitaadiga

Mul on mälud sellised: 2x256 Adata DDR PC3200 400 mhz cl2.5 ja 1x256 PQI PC3200 400mhz CL3
Andke näpunäited ja nõuandeid. Kust ma teada saan kas mul jookseb ta duali peal ja kas üldse on võimalik jooksutada duali peal?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 04.10.2004 19:46:21 vasta tsitaadiga

bush kirjutas:
Mul on mälud sellised: 2x256 Adata DDR PC3200 400 mhz cl2.5 ja 1x256 PQI PC3200 400mhz CL3
Andke näpunäited ja nõuandeid. Kust ma teada saan kas mul jookseb ta duali peal ja kas üldse on võimalik jooksutada duali peal?

Jookseb dual-is
Pole midagi lisada eriti icon_rolleyes.gif
Kaks üksteisele ligistikku mälupesa kasutavad ühte kanalit, üks eraldiasetsev teist mälukanalit
Edit : Tõesti - 3*256MB ei jookse dualis

Samas näiteks jookseb dualis 2*256 ja 1*512 (kahepoolne mälu). Endal on selline conf töötanud ning eeldasin, et töötab ka teiste suurustega


viimati muutis Elof 04.10.2004 20:33:03, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2004 20:24:19 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:
bush kirjutas:
Mul on mälud sellised: 2x256 Adata DDR PC3200 400 mhz cl2.5 ja 1x256 PQI PC3200 400mhz CL3
Andke näpunäited ja nõuandeid. Kust ma teada saan kas mul jookseb ta duali peal ja kas üldse on võimalik jooksutada duali peal?

Jookseb dual-is
Pole midagi lisada eriti icon_rolleyes.gif
Kaks üksteisele ligistikku mälupesa kasutavad ühte kanalit, üks eraldiasetsev teist mälukanalit

Sellise konfiga ei jookse dualis!

Alus
http://www.kingston.com/newtech/MKF_520DDRwhitepaper.pdf lk. 9


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 04.10.2004 20:40:33 vasta tsitaadiga

Samas räägivad "kurjad keeled", nagu asi ikka töötaks icon_rolleyes.gif
Võta kinni - mida uskuda
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=658930#658930

Edit 2: Samas on ju täiesti loogiline, et 2 on dual-is ja 3. "seilab" niisama kaasa. Samas icon_evil.gif teab mu loogikat


viimati muutis Elof 04.10.2004 20:47:36, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bush
Kreisi kasutaja
bush

liitunud: 14.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2004 20:41:04 vasta tsitaadiga

Nujah aga startupis näitab et Dual DDR enabled!
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.10.2004 20:43:40 vasta tsitaadiga

See dual channel on eksitav asi amd 32bit emade korral.Neil on 3 mälupesa ja järelikult saavad dualis töötada vaid 2 mälu ja seda ka arvuti bootscreen näitab.Intelil muidugi 4 mälupesa korral on võimalik 2x128bit tööle panna.Iga mälu on 64bit ja seda üksikut ei saa 128bit tööle panna ,sest pole 4-dat mälupesa.3-da mälu lisamine ei muuda seda asjaolu ,et 2 mälu on dual-channel ja selle 3-da mälu suurus ka savi.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bush
Kreisi kasutaja
bush

liitunud: 14.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2004 08:20:56 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga kolmanda mälu lisamine dual-i ketti seda ketti ei lõhu ja on vabalt praktiseeritav. Kiiruse kadu pole kaa märgata? On mul õigus?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.10.2004 13:24:39 vasta tsitaadiga

Eks see sõltub millist mälu win või programmid kasutavad.Arvatavasti 2x256 puhul dualis on need esimesed ja üle selle võtab seda 64bit siinil üksikut.Ideaalne oleks muidugi 2x512 siis anyway dual toimiks.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2004 12:43:05 vasta tsitaadiga

Taneli poolt toodud Kingston'i jutt ja pilt räägib Intel Dual Channel memory arhitektuurist. Samas ei viitsi otsida aga nVidia kodulehel supportist lugesin oma silmaga, et nForce kiip toetab Dual-Channel memory'it ka kolme mälupulgaga. nVidia soovitas seal parema perfomance saavutamiseks kasutada erinevatel mälukanalitel võrdset mälumahtu (A=B) ehk siis (A=256+256:B=512) ja sarnaste timingutega mälusid. Samas ka kõigis nForce2 emmede manualides on kirjas ju, et kolme mälupulgaga toetab 128bit dual-DDR arhidektuuri. Milleks mitte uskuda nVidia't icon_question.gif icon_rolleyes.gif
Seega nagu piltidest ja jutust aru saan on Inteli ja nVidia kiipidel erinev lahendus, siit ka vist tunduvalt parem bandwitch dual-DDR modes Inteli kiibiga.
Näiteks samade mälupulkadega Corsair CMX512 3200LL-CL2:
kui kasutasin neid nForce2-400U emmel dual-DDR mode'is, siis oli memory read ~2800Mb/s aga praeguse i875 peal on see ~5637Mb/s ja meory write oli nForce2-400U ~1200Mb/s aga i875 peal vastavalt ~3018Mb/s.
Samas nagu testidest näha siis 1 või 2 või 3 mälupulga kasutamisel on see kiiruste vahe suht lahja nii, et suht savi mitut mälupulka kasutad http://www.computerbase.de/news/hardware/chipsaetze/nvidia/2003/februar/nforce_2_dual_channel_modulen
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.10.2004 15:13:24 vasta tsitaadiga

Sa Kalle siis usud seda 3 pulga 128bit reziimi-äkki ütled kust ta puuduva 64bit siini võtab?
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.10.2004 16:31:43 vasta tsitaadiga

3 pulgaga on vähemalt ideeliselt ka 128bit icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2004 16:34:13 vasta tsitaadiga

Kalle kirjutas:
Seega nagu piltidest ja jutust aru saan on Inteli ja nVidia kiipidel erinev lahendus, siit ka vist tunduvalt parem bandwitch dual-DDR modes Inteli kiibiga.
tegelikult tuleb see kiiruste vahe sisse hoopis Inteli ja AMD(K7) prosede erineva arhidektuuri tõttu
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.10.2004 16:35:43 vasta tsitaadiga

ahh neid agasid võib siin kuhaga välja tuua icon_wink.gif
aga üldiselt on lihtsalt tegu tõesti erineva prose arhidektuuriga...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 06.10.2004 16:50:37 vasta tsitaadiga

Jälle jõudis Magic ette thumbs_up.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2004 18:10:31 vasta tsitaadiga

soodent kirjutas:
Sa Kalle siis usud seda 3 pulga 128bit reziimi-äkki ütled kust ta puuduva 64bit siini võtab?
No kurat miks ma peaks kahtlema kui kiibi tootja ja emaplaadi tootja seda väidavad icon_lol.gif
Mis kuradi puuduv 64 bit ? Mälu kanal on 64bit ja kui selle mälu kanali peal on kaks DIMM'i (s.o siis kaks mälupulka) siis mälu kanal on ju kokkuvõttes ikka 64bit mitte 128bit. Teine mälukanal on samuti 64bit. Kaks mälukanalit annab 128bit.
Sellepärast soovitab'ki nVidia mitte ühesuguse suurusega mälupulkasid vaid ühesugust mäluhulka kanalitel, et kanal A = kanal B icon_exclaim.gif See kaks lähestikku asuvat DIMM'i ei asu eraldi vaid ühe kanali peal - need DIMM'id on omavahel sharingus icon_exclaim.gif ja on kokkuvõttes üks kanal. Kui sa paned kaks mälupulkka nendesse lähestikku asuvatesse DIMM'idesse siis töötab ainult SINGLE DDR CHANNEL MODE sest teine kanal on tühi. Kui paned teise kanalisse ehk siis eraldi asetsevasse DIMMI mälu siis tekib teine kanal juurde ja ongi DUAL DDR CHANNEL MODE.
Ehh ei tea kas sai nüüd arusaadav jutt.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.10.2004 23:07:10 vasta tsitaadiga

Kalle kirjutas:
soodent kirjutas:
Sa Kalle siis usud seda 3 pulga 128bit reziimi-äkki ütled kust ta puuduva 64bit siini võtab?
No kurat miks ma peaks kahtlema kui kiibi tootja ja emaplaadi tootja seda väidavad icon_lol.gif
Mis kuradi puuduv 64 bit ? Mälu kanal on 64bit ja kui selle mälu kanali peal on kaks DIMM'i (s.o siis kaks mälupulka) siis mälu kanal on ju kokkuvõttes ikka 64bit mitte 128bit. Teine mälukanal on samuti 64bit. Kaks mälukanalit annab 128bit.
Sellepärast soovitab'ki nVidia mitte ühesuguse suurusega mälupulkasid vaid ühesugust mäluhulka kanalitel, et kanal A = kanal B icon_exclaim.gif See kaks lähestikku asuvat DIMM'i ei asu eraldi vaid ühe kanali peal - need DIMM'id on omavahel sharingus icon_exclaim.gif ja on kokkuvõttes üks kanal. Kui sa paned kaks mälupulkka nendesse lähestikku asuvatesse DIMM'idesse siis töötab ainult SINGLE DDR CHANNEL MODE sest teine kanal on tühi. Kui paned teise kanalisse ehk siis eraldi asetsevasse DIMMI mälu siis tekib teine kanal juurde ja ongi DUAL DDR CHANNEL MODE.
Ehh ei tea kas sai nüüd arusaadav jutt.
Ma vist räägin mingi masina ,mitte inimesega-kui 1 ja 2 mälu vajalikud dual reziimiks mismoodi see 3 mälu duali saab?Sa vist neid biti asju ei jaga.Kui su 3 mälu on üksi dualis siis peaks ka näiteks nr 1 mälu üksi dualis töötama.Sa ikka tead ,et dual tähendab kahte?Emaplaadi spec tähendabki nende 1 j 2 mälu dual reziimi.Uskumatu loogika sul.Üksik mälu on 64bit ja dualis kahekesi saavad 128bit reziimi kätte.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 06.10.2004 23:43:10 vasta tsitaadiga

soodent, siin oli juttu sellest, nagu kaoks dual-channel üldse ära. nForce2 puhul ei muutu 3pulga korral kõik kolm single'ks nagu see toimub Inteli puhul, vaid 2 jäävad dualisse ja ük on single
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2004 03:41:40 vasta tsitaadiga

SOODENT siin on nVidia supporti vastus küsimusele kas 3-e mälupulga kasutusel töötab dual DDR channel reziim:
It's also possible to use three modules, but remember that the dual-channel access can be set only for the memory size equal to the double size of the first module (which is installed into the slot of the lowest number), and if the size of the first module does not exceed the sum of the sizes of the second and third modules. Obviously, there are two most optimal cases: equal memory modules inserted into the first and second slots, or three modules, with the first one being equal to the sum of the other two modules.
Kui sa oled ikka selline USKUMATU TOOMAS ja seletad, et valge ei ole tegelikult valge vaid hall siis vaidle nendega edasi või osta kuskilt nats loogikat. Minu poolt AAMEN selle teemaga ja ei viitsi rohkem vaielda.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2004 04:11:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma vist räägin mingi masina ,mitte inimesega-kui 1 ja 2 mälu vajalikud dual reziimiks mismoodi see 3 mälu duali saab?Sa vist neid biti asju ei jaga.Kui su 3 mälu on üksi dualis siis peaks ka näiteks nr 1 mälu üksi dualis töötama.Sa ikka tead ,et dual tähendab kahte?Emaplaadi spec tähendabki nende 1 j 2 mälu dual reziimi.Uskumatu loogika sul.Üksik mälu on 64bit ja dualis kahekesi saavad 128bit reziimi kätte.

SOODENT tee nüüd nats endale selgeks kuda moodu nende biti asjadega lood on seal nForce2 emmel. Siin sulle lugemiseks MSI technilisest supportist:
The first two dimm slots (colored blue) make up the first 64-bit memory bus while the third dimm slot (colored green) is separated from the first two and completes the other 64-bit memory bus. To run in dual-channel DDR mode, memory must be installed in the blue and green memory slots. Installing in both the blue slots will only yield single-channel operation because they run on the same memory bus. Thus, at least two memory sticks must be used. Filling all the slots will still result in dual-channel DDR mode.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UUS
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2003




sõnum 08.10.2004 14:51:18 vasta tsitaadiga

Jep! Nõustun ka Kalle-ga et et kõik kolm mälu hakkavad tööle 128bit modes! Seda siis vähemalt minu konfis oleval arvutil icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtro
HV veteran
xtro

liitunud: 17.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2004 18:01:46 vasta tsitaadiga

Mul ka eesmainitud konf töötas ja Soodenti jutt minumeelest ebaloogiline kui on 2x64bit mälukanalit siis võid sa ühte panna kas või 3x64bit mälu, mälusiin sellest laieneda ei sa ju samas kui kumaski eri kanalis on näiteks 1x64bit moodul siis liidetakse mälukanalid ja mälud ning saab moodustuda 2x64bit mälust ja mälukanalist 1x128bit mälukanal. icon_confused.gif vähemalt mina arvan nii icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 453 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2004 17:00:32 vasta tsitaadiga

niih, minul näitab ka siis dual channel enabled kui panin yhte pessa 512mb pulga ja teise 256mb pulga niiet see ei saa dual olla ju, ehk siis mis programm näitax mulle seda et mälusiin on tõepoiolest 128bit ja mälud on dualis? hetkel siis sees 2x256mb PC3200 cl2.5 PQI mälud
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 07.11.2004 17:08:32 vasta tsitaadiga

Ma kahtlustan, et bios näitab sulle kõigest seda, et mälud mõlemas mälupangas sees on.
Kas nad ka dualis töötavad, on juba üle biose väikese mõistuse icon_wink.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2004 17:20:03 vasta tsitaadiga

Oioi, daa seda ma räägingi ju
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.11.2004 17:53:04 vasta tsitaadiga

BIOS näitab tõesti aint seda, et kas Enable või ei ja kus mälud istuvad. Kõike muud kremplit peab ikkagi mingi asi juhtima, näitama. Nii, et tõenäoliselt juhib WinXPPro (Maybe ka XPHome) ning emaplaadi tootjal on kusagil kindlasti mingi testproge mis seda kõige õigemini näitab thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2004 23:45:09 vasta tsitaadiga

Minul IC7-G emmel igatahes näitab Everesthome 1.51, et emaplaadi memory controlleri type on Dual Channel (128bit) ning active mod on Dual Channel (128bit)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2004 01:09:28 vasta tsitaadiga

krt mul näitab everest 64bit emmex siis rda3i
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 10.11.2004 01:16:46 vasta tsitaadiga

Väga hea sain ka mingi ettekujutuse mida tähendab kui mälud on dual-is?
Kuigi kaldun siiani arvama, et osad emaplaadid toetavad dual mälu ja osad mitte, et see oleks nagu midagi sarnast icon_question.gif

Igaljuhul fakt, mis on kõigil selge, et protsessor kasutab korraga kahte mälu kanalit icon_exclaim.gif
See on hetkel kõik

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.11.2004 03:07:27 vasta tsitaadiga

mtv23 kirjutas:
Väga hea sain ka mingi ettekujutuse mida tähendab kui mälud on dual-is?
Kuigi kaldun siiani arvama, et osad emaplaadid toetavad dual mälu ja osad mitte, et see oleks nagu midagi sarnast icon_question.gif

Igaljuhul fakt, mis on kõigil selge, et protsessor kasutab korraga kahte mälu kanalit icon_exclaim.gif
See on hetkel kõik

täpselt nii... kõigil plaatidel pole dualit(õieti enamikel pole)
ja dual tähendab vähemalt näiliselt 2X suuremat mälukanali mahtu... reaalne kasutegur on siiski üsna väike icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
talituli
HV kasutaja
talituli

liitunud: 15.02.2003




sõnum 11.02.2005 09:53:05 vasta tsitaadiga

kisuks ka vana teema korra üles ja küsiks ühe lolli küsimuse.
nimelt on jäänud silma osades müügikuulutustes, nagu töötaks neil ka pc2700 mälud dual mode's 166 siiniga.
kas ma olen midagi valesti aru saanud, või peaks dual ddr töötama ikka ainult 200 siini peal. plate on mul vana hea nf7-sl.
kui dual ddr selle emme peal töötab (nagu ma aru olen saanud), peaks ma mälud panema äärmistesse pesadesse? praegu on nad kahes kõrvutiasetsevas pesas.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.02.2005 09:57:14 vasta tsitaadiga

talituli kirjutas:
kisuks ka vana teema korra üles ja küsiks ühe lolli küsimuse.
nimelt on jäänud silma osades müügikuulutustes, nagu töötaks neil ka pc2700 mälud dual mode's 166 siiniga.
kas ma olen midagi valesti aru saanud, või peaks dual ddr töötama ikka ainult 200 siini peal. plate on mul vana hea nf7-sl.
kui dual ddr selle emme peal töötab (nagu ma aru olen saanud), peaks ma mälud panema äärmistesse pesadesse? praegu on nad kahes kõrvutiasetsevas pesas.

töötab ka näiteks DDR200 peal... icon_wink.gif
kui emaplaat seda toetab ja head mälud on, siis jooksuta kasvõi 250 peal icon_razz.gif
need dual mode pesad peaksid olema sama värvilised enamikel plaatidel icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 11.02.2005 10:00:33 vasta tsitaadiga

Töötab küll 2700 ja up! Peasde asend on manuaalis kirjas.
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 11.02.2005 10:01:23 vasta tsitaadiga

Minu kommentaar ka siia, juhul kui mälud näiteks 2x256MB on pandud vastavatesse pesadesse emaplaadil (Dual tugi on olemas), siis nad hakkavad automaatselt töötama Dual süsteemis, milleks vaja Biosis määrata (lubatud või keelatud), sest Dual süsteem on ju kiirem thumbs_up.gif

Eks icon_exclaim.gif

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.02.2005 10:03:15 vasta tsitaadiga

lõpust enam ei saa aru icon_razz.gif
Biosist pole vaja midagi määrata icon_razz.gif
paned 2 mälu õigesse pessa ja asi korras... socket A puhul on aga suhtkoht suva, kas on dual või mitte icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
talituli
HV kasutaja
talituli

liitunud: 15.02.2003




sõnum 11.02.2005 10:03:38 vasta tsitaadiga

http://images.sanhaostreet.com/News/2004/7/200472141734973.jpg
selle pildi järgi oleks nagu dimm1 ja 2 pesad ühte värvi.

ja manual on dual ddr kohapealt väga lakooniline. mainib ära vaid, et tugi olemas.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.02.2005 10:06:37 vasta tsitaadiga

endal on 3x256 dual modes, emaplaadi manuaali järgi ei tööta dual ainult siis kui on üks pulk ükskõik millises slotis või kaks pulka esimeses ja teises slotis.
dual töötab kui mälud on esimeses ja kolmandas, teises ja kolmandas, kõigis kolmes slotis - eeldatavalt peavad siis mälud olema võrdse suurusega ja veel parem kui sama tootja omad
mobo on mul epox 8rda+, biosist ei pidanud midagi määrama

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.02.2005 10:08:36 vasta tsitaadiga

talituli kirjutas:
http://images.sanhaostreet.com/News/2004/7/200472141734973.jpg
selle pildi järgi oleks nagu dimm1 ja 2 pesad ühte värvi.


kas mitte 2. ja 3. pole seal koos ja 1. eraldi?

Magic kirjutas:
jah töötab ka 3 pesa icon_wink.gif mul oli venna arvutis 512+256+256


jah endal oli ka see variant vahepeal kasutusel icon_wink.gif slot1 oli 512 ja 2-3 oli 256

_________________
!!


viimati muutis renx09 11.02.2005 10:12:37, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.02.2005 10:08:38 vasta tsitaadiga

jah töötab ka 3 pesa icon_wink.gif mul oli venna arvutis 512+256+256
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2005 17:37:53 vasta tsitaadiga

vabalt, aga kui on erineva mahuga mälud, siis suurem ikka eespool
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
diisel2.0
HV kasutaja
diisel2.0

liitunud: 29.02.2004




sõnum 08.03.2005 14:06:21 vasta tsitaadiga

3 pulgaga töötab küll aga ainult 166(333)
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.03.2005 14:15:30 vasta tsitaadiga

diisel2.0 kirjutas:
3 pulgaga töötab küll aga ainult 166(333)

See on siis ametlik versioon. Loomulikult on sellel suhteliselt väike seos tegelikusega icon_razz.gif
Endal praktiliselt kõik-mõeldavad mälupulga_kombinatsioonid töös olnud @ 200/400 icon_rolleyes.gif
Ainult kui mälud emaplaadile lihtsalt ei meeldi siis ei saa neid tööle ka kogu kamasutrat järgi proovides.
Näiteks libe 512MB'st D-43 pulga peale mu masin sülitas ja memtest 5. loopis tuhandeid vigu icon_eek.gif Kusjuures mida rohkem volti seda enam ka vigu
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
diisel2.0
HV kasutaja
diisel2.0

liitunud: 29.02.2004




sõnum 08.03.2005 15:52:09 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:
diisel2.0 kirjutas:
3 pulgaga töötab küll aga ainult 166(333)

See on siis ametlik versioon. Loomulikult on sellel suhteliselt väike seos tegelikusega icon_razz.gif
Endal praktiliselt kõik-mõeldavad mälupulga_kombinatsioonid töös olnud @ 200/400 icon_rolleyes.gif
Ainult kui mälud emaplaadile lihtsalt ei meeldi siis ei saa neid tööle ka kogu kamasutrat järgi proovides.
Näiteks libe 512MB'st D-43 pulga peale mu masin sülitas ja memtest 5. loopis tuhandeid vigu icon_eek.gif Kusjuures mida rohkem volti seda enam ka vigu

mul ei tahtnud küll minna 400 peale,wini ei läinud
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  dual ddr
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.