|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
25.01.2005 03:27:35
|
|
|
| UB kirjutas: |
| Ma lugesin, et AMD turuosa mobiilsete protsessorite vallas on ainult 9%. Kui Intel edasi niimoodi põrub, siis varsti on turg ära jagatud AMD ja Inteli vahel ning see on tarbijale väga kahjulik lahendus kui kummaski valdkonnas jääb alles ainult üks tegija. |
kuskil jäi kunagi silma ka uurimus et intel võiks 17 aastat lasta vana rasva peal ennem kui amd prosede turuhulk 50% ületaks.
eks intel rõhubki mobile peale, need popid ja tal suht hea taktika selles vallas, need käkid mis laua kastidesse kokku keeratakse on küll viimasel ajal alla igasugu arvestust
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
26.01.2005 14:11:29
|
|
|
anandtech räägib ka miskit http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2329
ei krt ei taha intel netburtsi maha t a p p a
2k6 alguses mingi 65nm "cedar mill" ja 65nm dual core "presler"
eks siis näis.. kas 65nm p4 on päästerõngas või betoonsaapad
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
26.01.2005 17:21:35
|
|
|
Eks kellad saab kõrgemale kuid samal ajal poole väiksemate numbritega M teeb ikka ära
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
26.01.2005 17:28:50
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| Normaalsed kasutajad ei osta poest pisikest protsessorit, nad ostavad valmis arvuti, niiakaua kui kõik vaikne ja töökindel on ei ole tähtis, kas jahutamiseks kasutatakse pisikest alumiiniumplönni või hiiglaslike vaskradikaid ja vesijahutust. Voolutarve ise ei ole kriteerium, küll aga teeb teiste kriteeriumite saavutamise keerukaks. 500W protsessor oleks võimalik vaikselt maha jahutada küll, aga lahendus oleks kohutavalt kallis, suur ja ei oleks enamuste tarbijate jaoks vastuvõetav. |
Minu jaoks pole küll see normaalne, et protsessori temp. hoidmiseks kriitilise piiri juures pean kasutama 1 kg värvilise metalli kamakat!? Sellisel juhul tuleb uuesti läbi mängida jahuti kinnitused ning vana hea klamber-kinnitile tuleb lihtsalt jalaga p***se anda ja hakata kasutama näiteks 5 mm polte.
Kas see on normaalne kui ma tahan (ütleme 2 aasta pärast) endale low-end Inteli kasti osta ja pean lisaks ostma kasiga pea samas hinnaklassis oleva vesijahutuse? (Õndsal veneajal anti mehel valida kas osta vene värvi TV või uus väike jaapanlane. Mees valis kõhklematult venelase, kuivõrd see kütab ka tuba pildi näitamise kõrvalt (2-in-1)).
Nagu ma ka eelnevalt mainisin peavad emaplaadi ja toiteplokkide tootjad tegema drastilisi muudatusi seadmete ehituses. Iga lisagramm räni või metalli maksab! Pealegi mida kõrgemad on süsteemi iseloomustavad parameetrid (temperatuur, võimsus, vool) seda ebastabiilsem on süsteem ning riknemise oht on seda suurem.
Kui trend läheb selles suunas et protsessori taktkiiruse tõstmiseks peab ka elektrivõimsus paratamatult kasvama siis peab sellega leppima, aga õnneks näitab AMD et see ei pea nii olema. Seni kui Intel ei viitsi ja/või ei taha oma protsessorite arhitektuuri selles suhtes ümber vaadata siis nad jäävad lihstalt arengule jalgu (AMD, VIA, IBM, SONY jne.)
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
26.01.2005 18:16:34
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Eks kellad saab kõrgemale kuid samal ajal poole väiksemate numbritega M teeb ikka ära  |
eks alati on tähtsam lõpptulemus.. mitte see kuidas see saavutati..
M on tore asi, aga kahjuks hea fps mängudes ja pisike vatt on see millega asi piirdub..
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tHE maD
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2004
|
26.01.2005 18:18:35
|
|
|
Ja-jah,tulevikus kasutatakse sellised protsessoreid saunas ja sepa töökojas ,lähed sauna protsessor on kenasti vee eest kaitstud ja selle peal on kenasti saunakive ja oi-oi kus saab siis alles leili
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
26.01.2005 18:28:17
|
|
|
Prescotti küll ei tasu kerisele panna, lööb momentaanselt kivid lõhki
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
06.02.2005 18:24:19
|
|
|
soomes müügil: Intel Pentium 4 3.4 GHz (800 MHz FSB) Boxed Extreme edition Prescott 2MB
kõik ostma, hind ainult 939.40 EUR ehk 14648.-
kes hiljaks jääb, see ilma jääb
2mb cachet ja hind 10k kohe kallim kui tavaline
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
06.02.2005 21:45:23
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
soomes müügil: Intel Pentium 4 3.4 GHz (800 MHz FSB) Boxed Extreme edition Prescott 2MB
kõik ostma, hind ainult 939.40 EUR ehk 14648.-
kes hiljaks jääb, see ilma jääb
2mb cachet ja hind 10k kohe kallim kui tavaline  |
siukest asja tegelt pole olemas ega ka tule
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
06.02.2005 21:47:23
|
|
|
miks ei ole? 2mb cachega prosed on ju olemas juba
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
06.02.2005 21:50:26
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
soomes müügil: Intel Pentium 4 3.4 GHz (800 MHz FSB) Boxed Extreme edition Prescott 2MB
kõik ostma, hind ainult 939.40 EUR ehk 14648.-
kes hiljaks jääb, see ilma jääb
2mb cachet ja hind 10k kohe kallim kui tavaline  |
No ja siis?Võrdleme siis ka AMD prosesi.3400+ 2400mhz poole mega cache'ga 3525 eeku ja FX55 megase cache'gha 2600mhz seega kõigest 200mhz kiirema taktsagedusega samuti ümmarguselt 10k kallim 13150
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
06.02.2005 21:52:51
|
|
|
Auron ja mis sa arvad kumb parem on kas see 13k-ne FX55 või see 3,4ghz P4?
edit: ja sa võrdled erinevate socketite amd prosesid
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001

|
06.02.2005 22:05:54
|
|
|
aga muidu point on õige... hetke eliitprose hind on tõesti päris kirves nii Intelil kui AMD'l...
asja juures on kurb veel see, et kui socket A puhul oli enamasti võimalik osta seeria odavaim isend ja siis kellamisega nautida sama tulemust, siis hetkel FX55'l on tuntavad eelised - klokkub hästi, rohkem cache'i, lahtised kordajad... nagu näha eelistavad tõsised piinajad üha rohkem FX seeriat .
Samas Intelil pole nõnda palju eeliseid... cache annab küll natuke juurde, aga oma hinna õigustuseks on vähe välja käia...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
06.02.2005 22:10:39
|
|
|
Magic sel EE-l on ka mõni kordaja lahti, vähemalt vanematel EE-del oli
aga ahi on ta sellegipoolest, 2mb kütab veelgi rohkem...
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001

|
06.02.2005 22:14:22
|
|
|
kas samuti kõik lahti? või nagu mitte FX seeria, et alla...
seda tempi ja soojaeraldust ei maksa jah mainida...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
06.02.2005 22:14:53
|
|
|
| Kui ennem sai hinnavahele rõhutud, siis selle juurde antud võrdluses võiks ka jääda ja mitte hakata võrdlema milline 3Dmarkis rohkem punne saab ja milline rohkem klokkub.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001

|
06.02.2005 22:30:03
|
|
|
samas kui hind praktiliselt sama, siis tuleb muudki vaadata
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
06.02.2005 22:31:54
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| kas samuti kõik lahti? |
osad on lahti... mitte, et alla või kõik
vaid mingid teatud kordajad on lahti
tavaliselt suuremad, mis on mõeldud eelkõige LN2 pidudeks
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
07.02.2005 10:19:16
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
miks ei ole? 2mb cachega prosed on ju olemas juba  |
ei ole veel.
praegune EE pole perskot ja sellel on 2.5M cachet
2M perskoti EE on 3.73ghz ja suht masendav asi, kipub 3.4g ee käest kotti saama aeg-ajalt.
ja btw - ee'del pole ykski kordaja lahti. ei alla ega ka yles.
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Motiv8
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
07.02.2005 10:50:28
|
|
|
Kes selliseid prosesid üldse ostavad?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
07.02.2005 11:11:57
|
|
|
| Motiv8 kirjutas: |
Kes selliseid prosesid üldse ostavad?  |
milliseid?
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Motiv8
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
07.02.2005 12:17:58
|
|
|
| lamp kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
miks ei ole? 2mb cachega prosed on ju olemas juba  |
praegune EE pole perskot ja sellel on 2.5M cachet
2M perskoti EE on 3.73ghz ja suht masendav asi, kipub 3.4g ee käest kotti saama aeg-ajalt. |
Nendest, millest ikka jutt käib.
Ega ma siis 486st räägi...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
07.02.2005 13:00:58
|
|
|
| Motiv8 kirjutas: |
| lamp kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
miks ei ole? 2mb cachega prosed on ju olemas juba  |
praegune EE pole perskot ja sellel on 2.5M cachet
2M perskoti EE on 3.73ghz ja suht masendav asi, kipub 3.4g ee käest kotti saama aeg-ajalt. |
Nendest, millest ikka jutt käib.
Ega ma siis 486st räägi...  |
nuh, teema algselt polnud EE kohta niiet minesatea..
a yldiselt nii EE kui ka FX on mõeldud sellele, kes tahab oma ala absoluutselt parimat rauda.
ehk siis reeglina kas lihtsalt teadlik inimene või siis lihtsalt keegi, kes saab kulutada.
mingi turunish neile on olemas nagu ka x850xtpe'le ja gf6800u'le.
hind on ka suht suhteline mõiste.. kuigi EE maksab siin enamvähem samapalju kui 2 eesti keskmist palka, on mujal
see hind siiski väiksem kui näiteks alampalk.
aga jah, valdav enamus foorumikasutajaid siiski (yli)õpilased, sissetulek kas puudub või on suht väike.
a nagu kõigi asjadega - asja väärtust ei otsusta random foorumlane, vaid inimene ise.. kui ta leiab, et
10k tasub 10fps eest plekkida siis ta ka plekib
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Motiv8
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
07.02.2005 14:20:33
|
|
|
Pmst ostab see, kellel on raha, aga mitte teadmisi, mida selle prosega teha.
Peaasi, et Intel ja võimalikult kallis, siis ikka teeb tööd ka efektiivsemalt...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
07.02.2005 14:26:00
|
|
|
| Motiv8 kirjutas: |
Pmst ostab see, kellel on raha, aga mitte teadmisi, mida selle prosega teha.
Peaasi, et Intel ja võimalikult kallis, siis ikka teeb tööd ka efektiivsemalt... |
Kui seda pappi ikka oleks siis ostaks neid EE ja FX ka kokku saaks testida jne pärast müüks maha, tavakasutusse küll seda vaja ei ole
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
07.02.2005 14:56:10
|
|
|
| Motiv8 kirjutas: |
Pmst ostab see, kellel on raha, aga mitte teadmisi, mida selle prosega teha.
Peaasi, et Intel ja võimalikult kallis, siis ikka teeb tööd ka efektiivsemalt... |
mis selle prosega ikka teha.. ta on arvuti sees ja teeb oma tööd ise.
kui sa OC silmas pead, siis on ka olemas maailm, kus sellist asja ei eksisteeri
muidugi on alati võimalus osta 3000+, klokkida see 2.6ghz peale ja teha märkmikku sissekanne
"täna teenisin 10k proset klokkides"
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
07.02.2005 18:14:01
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
soomes müügil: Intel Pentium 4 3.4 GHz (800 MHz FSB) Boxed Extreme edition Prescott 2MB
kõik ostma, hind ainult 939.40 EUR ehk 14648.-
kes hiljaks jääb, see ilma jääb
2mb cachet ja hind 10k kohe kallim kui tavaline  |
eh hea kui üks müüakse
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
08.02.2005 10:29:24
|
|
|
| Soomes vabalt müüakse.Samuti ju kasti alla (vapochill) miski 8k päris kallis hakkama panna aga soomes on ikka sitaks inimestel seda.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
08.02.2005 10:50:35
|
|
|
normaalne vapo maksab 15k / selline mille endale ostaks
ja see hind pole eriti k6rge sel pennul aga tyypilised inteli vannid
ei ei hakkagi seda ostma sest see ainult 3,4ghz 8)
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
08.02.2005 14:37:16
|
|
|
täna nüüd igasugused saastatabloidid kribavad, et ka dualcore EE tuleb
ehk siis täpselt sama mõttekas asi kui dualcore FX.
algselt mõlemad mõeldud mängudes hiilgama kuid tänu madalale mhz'le omavad neid pisikesed ja odavad prosed maha.
noh ainuke asi, mis dualcore EE'd eristab on HT .. ehk siis 4 threadi.. ja 1066fsb. mis aga nihutab oluliselt EE sihtgruppi.
ja kui se EE hakkab olema ka 3.2ghz klokiga ja 14-15k hinnaga.. siis tulebki yhe 3.2 EE hind täpselt sama kui 2x 3.2ghz xeon.
ja jõudlus siis kübemekese võrra suurem tänu suuremale fsb'le ja kiiremale supporditavale mälule.
aga jama selles, et emaplaadivalik on kasin.. pci-x slottidega lga775 mobosi ma olen näinud supermicrol.. võibolla on tyanil ka.
aga 64bit pci slottidega pole kohanud yldse.
niiet see kaldub natuke sinna xeoni poole juba.
a kui se EE on 3.4ghz, siis on se juba ~5k odavam kui 2x 3.4ghz xeoni.. aga ikka see emmeprobleem.
eks näib kuidas nendel põhinevaid valgeid kaste hakatakse pakkuma. sobib ju tavaline dualcore inteli junn ka
dual xeoni asemele
ah ja vaadake mis p4 6** seeriast ja 2M perskott EE'st prantslased arvavad http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=119
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
08.02.2005 15:59:47
|
|
|
| lamp kirjutas: |
täna nüüd igasugused saastatabloidid kribavad, et ka dualcore EE tuleb :D
ehk siis täpselt sama mõttekas asi kui dualcore FX.
algselt mõlemad mõeldud mängudes hiilgama kuid tänu madalale mhz'le omavad neid pisikesed ja odavad prosed maha. |
Erinevalt mingist kummalisest foorumis levivast arvamusest, ei ole tipp-protsessorite kliendid põhiliselt mängurid. On olemas ka tööjaamade turg, kus ollakse lisakiiruse valmis maksma; tarkvara litsentside ja spetsialisti palga kõrval on see high-end protsessori hind suhteliselt köömes. Muidugi vastavate tööjaamade kasutajad ei jagele arvutifoorumitel teismelistega Quake'i fps'i üle.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
08.02.2005 16:14:32
|
|
|
mitte, et ma sest asjast palju teaksin, aga palju tööjaamade soetajatest ostavad miski Nurmenuku Arutitest selle?
pakuks ikka seda, et minnakse brändiarvutite peale välja ja sellised tootjad üldiselt ei pane momendi tippmarke välja, vaid ikka suht hea tasku- ja rahakotipärasuse põhjal raalid
PS! jätan endale tõsise eksimisvõimaluse....
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
08.02.2005 17:09:01
|
|
|
brändid panevad tippmarke küll ja küll välja. eriti tööjaamadele.
aga stepzter, ma muidugi natuke olen skeptiline palju neid fx'e ja EE'sid on läinud nn tööjaamadele.
see skeptilisus muidugi ei tähenda seda, et neid yldse poleks läinud antud otstarbeks.
mängu tuleb jälle see laiendamisvõimalus.. p4/fx emaplaatidel enamasti aint pci/agp slotid.
eks valgetel arvutitel liigub küll neid aga suurem osa piilub ikka opteroni/xeoni poole.
aga jah, parandan ennast - mõlemad nimetet prosed on siiski rohkem "benchmark editionid"
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
09.02.2005 13:02:31
|
|
|
[quote="lamp"]brändid panevad tippmarke küll ja küll välja. eriti tööjaamadele.
| lamp kirjutas: |
aga stepzter, ma muidugi natuke olen skeptiline palju neid fx'e ja EE'sid on läinud nn tööjaamadele.
see skeptilisus muidugi ei tähenda seda, et neid yldse poleks läinud antud otstarbeks.
mängu tuleb jälle see laiendamisvõimalus.. p4/fx emaplaatidel enamasti aint pci/agp slotid.
eks valgetel arvutitel liigub küll neid aga suurem osa piilub ikka opteroni/xeoni poole. |
Tööjaamadel tegelikult ei ole see laiendamisvõimalus nii oluline. FX prosa, mõne 3DLabs/Quadro/FireGL kaart, mõned gigad mälu, SATA kettad ja piisab. Tegelikult on selles suhtes õigus, et tippbrändid panevad tööjaamadesse rohkem Opterone kuigi 1 prosa tööjaamades on Athlon FX kiirem ja odavam.
| lamp kirjutas: |
aga jah, parandan ennast - mõlemad nimetet prosed on siiski rohkem "benchmark editionid"  |
Ei vaidle vastu, et ilmselt suurim tulu nendest prosadest ei tule nende müügist vaid marketingist. Uhke on ju omada kõige kiiremat protsessorit, kuigi natukene aeglasemat ja odavamt varianti
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
09.02.2005 14:04:52
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
Tööjaamadel tegelikult ei ole see laiendamisvõimalus nii oluline. FX prosa, mõne 3DLabs/Quadro/FireGL kaart, mõned gigad mälu, SATA kettad ja piisab. Tegelikult on selles suhtes õigus, et tippbrändid panevad tööjaamadesse rohkem Opterone kuigi 1 prosa tööjaamades on Athlon FX kiirem ja odavam.
|
nujah, sellisele 3D jaamal tõesti..
ma ise muidu puutusin kokku just tuttava probleemiga, kus oli ise vaja panna kokku yks masin, kus oleks
kiire sata raid.. ilmselt siis 64bit pci slotti. valget arvutit esialgu ei vaadanud - eks see 2-3x suurem hind HP kasti eest
luges ka midagi.. niiet yheks eelduseks oli 64bit pci olemasolu.
teine eeldus oli agp või väga äärmisel juhul pciex16 sloti olemasolu, et yks suva quadro ka sisse mahuks.
ja muidugi rauatootja supportis ainult inteli systeeme..
aga jah, yldiselt vist va puhas kraafika mingit kiiremat vindikiirust ei nõua kui onboard sata seda pakub.
eks see videovärk ole veel rohkem nishiasi kui sinu poolt mainitud ala..
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
09.02.2005 17:44:57
|
|
|
Montecito @ 1,7 miljardit transistorit
lugesin seda uut cell 4ghz prose juttu kui see oli ka ära mainitud, päris tore number, intel ikka jaksab
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
09.02.2005 17:52:56
|
|
|
| Tbit kirjutas: |
Montecito @ 1,7 miljardit transistorit
lugesin seda uut cell 4ghz prose juttu kui see oli ka ära mainitud, päris tore number, intel ikka jaksab  |
Arvesta 24M cache maha ning alles jääb heal juhul 100M ringis kui sedagi.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
09.02.2005 19:29:50
|
|
|
tegelt se montecito suht tore asi kui vaadata, et oma räige transside hunnikuga ja suurema klokiga on asi eelmisest põlvkonnast
veel voolusäästlikum ka.. vist jäi silma 100w kui madison 9M 1.7ghz oli 130w..
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neoman
HV veteran
liitunud: 12.11.2004
|
10.02.2005 23:32:32
|
|
|
OT: Prescot on ikka v2ga tuline , inboxi ei saa asjale kindlalt peale j2tta ;O Ise n2gin oma 3.0 HT l 90 kraadi 2ra , arvuti lylitus v2lja ja k6ik . Muidugi oli OC ja CPU voldid v2ga k6rgel . Ei soovita osta prescoti kui pole v2hemalt Artic Freezer jahutust
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.02.2005 02:36:56
|
|
|
| neoman kirjutas: |
| OT: Prescot on ikka v2ga tuline , inboxi ei saa asjale kindlalt peale j2tta ;O Ise n2gin oma 3.0 HT l 90 kraadi 2ra , arvuti lylitus v2lja ja k6ik . Muidugi oli OC ja CPU voldid v2ga k6rgel . Ei soovita osta prescoti kui pole v2hemalt Artic Freezer jahutust |
Oleneb olukorrast. Tööjuures istub prescott 3G @ 3.75 ja lammutab 24/7 setit. Korpus kinni, inbox jahutus, temp püsib 70C ümbruses. Mina ei muretse.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
11.02.2005 09:48:47
|
|
|
| neoman kirjutas: |
| OT: Prescot on ikka v2ga tuline , inboxi ei saa asjale kindlalt peale j2tta ;O Ise n2gin oma 3.0 HT l 90 kraadi 2ra , arvuti lylitus v2lja ja k6ik . Muidugi oli OC ja CPU voldid v2ga k6rgel . Ei soovita osta prescoti kui pole v2hemalt Artic Freezer jahutust |
OC ja voldid olid väga kõrged ja inbox ei jahutand ära, järelikult sit* prose.Kõva loogika on sul mees
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noface
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2004
|
11.02.2005 10:31:28
|
|
|
Pean ka muretsema, siis ei ole kodus ahju üldse vaja kütta
_________________ TYU |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neoman
HV veteran
liitunud: 12.11.2004
|
11.02.2005 15:10:14
|
|
|
Auron mul polnud inbox peal muidu , aga tegin testi . Prose panin 3,9 GHz ja 1,6V siis l2ks 90 , muidu vist kirjutasin suht segase jutu . Pyyan parandada ennast
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.02.2005 17:38:02
|
|
|
| neoman kirjutas: |
| Auron mul polnud inbox peal muidu , aga tegin testi . Prose panin 3,9 GHz ja 1,6V siis l2ks 90 , muidu vist kirjutasin suht segase jutu . Pyyan parandada ennast |
Aga võta amd64, keera volte 5% juurde, kellasid 20% ning igaks juhuks võta paar korpuse venti ka tagant ära. Usu mind, see kuumeneb sama moodi üle.
Kui korpuses on õhuvool puudulik siis kuumeneb pea iga prose üle, mõni lihtsalt kuumeneb kiiremini.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
11.02.2005 18:34:44
|
|
|
tegelt mingi saasta õhu ja 1.6v ning abit ic7*.* võib 90C näha küll.
suurem osa asuse plaate näitaks siis 75-80C ja inteli plaadid 60-70C kuskil.
btw, lasin yhe northwoodi ilma radikata tööle, läks 115C peale ja lylitas end välja. s*tt prose ilmselt, kuumeneb yle
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.02.2005 22:19:20
|
|
|
| lamp kirjutas: |
tegelt mingi saasta õhu ja 1.6v ning abit ic7*.* võib 90C näha küll.
suurem osa asuse plaate näitaks siis 75-80C ja inteli plaadid 60-70C kuskil.
btw, lasin yhe northwoodi ilma radikata tööle, läks 115C peale ja lylitas end välja. s*tt prose ilmselt, kuumeneb yle  |
Julge mees
Kaua aega läks set sellise tempinu jõudis ning kas pärast mingeid kuumakahjusutsi ka märgata oli?
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
11.02.2005 22:48:39
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| lamp kirjutas: |
tegelt mingi saasta õhu ja 1.6v ning abit ic7*.* võib 90C näha küll.
suurem osa asuse plaate näitaks siis 75-80C ja inteli plaadid 60-70C kuskil.
btw, lasin yhe northwoodi ilma radikata tööle, läks 115C peale ja lylitas end välja. s*tt prose ilmselt, kuumeneb yle  |
Julge mees
Kaua aega läks set sellise tempinu jõudis ning kas pärast mingeid kuumakahjusutsi ka märgata oli? |
ilma radikata suht kiirelt, kahjustusi pold, kuna nende vältimiseks prose end välja lykkaski :p
prescottil btw on see shutdown temp 95C ja see pole emaplaadist sõltuv.
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.02.2005 22:51:26
|
|
|
| lamp kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| lamp kirjutas: |
tegelt mingi saasta õhu ja 1.6v ning abit ic7*.* võib 90C näha küll.
suurem osa asuse plaate näitaks siis 75-80C ja inteli plaadid 60-70C kuskil.
btw, lasin yhe northwoodi ilma radikata tööle, läks 115C peale ja lylitas end välja. s*tt prose ilmselt, kuumeneb yle  |
Julge mees
Kaua aega läks set sellise tempinu jõudis ning kas pärast mingeid kuumakahjusutsi ka märgata oli? |
ilma radikata suht kiirelt, kahjustusi pold, kuna nende vältimiseks prose end välja lykkaski :p
prescottil btw on see shutdown temp 95C ja see pole emaplaadist sõltuv. |
Väga hea, teinekord siis tean et pole väga suur probleem kui radikas kehvasti peale läheb
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|