Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Valmistan oma protsessorit märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2005 21:29:32 vasta tsitaadiga

Tea kaugel prose juba on... Pentium 5 tulekul icon_question.gif icon_lol.gif
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wazaa
HV veteran
wazaa

liitunud: 13.10.2002




sõnum 23.01.2005 01:19:08 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Tea kaugel prose juba on... Pentium 5 tulekul icon_question.gif icon_lol.gif


no oled hull killu vend!!!

no mida te mõnitate antud kasutajat ma ei saa aru, inimene otsib endale mingit tegevust, ise arvan et kui leidaks vaajalikud skeemid õpetused, saaks seda ju ilusti korraldada.Ise asi kuidas ta tööle saada
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2005 02:23:42 vasta tsitaadiga

Hea, et huvigi on. Miks mitte ise midagi valmis teha!

Vaata konn postitust!

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 23.01.2005 11:34:22 vasta tsitaadiga

Väga hea idee... ma usun et sedapidi võiks isegi mingi 0,1 Mhz protsessori valmis meisterdada. Iseasi muidugi see mida ta tegema peaks hakkama. Kui "arvutitele", siis icon_eek.gif ei tea kas just isegi mingit igivana DOSi jooksutab (kusjuures linux 1.0 peaks isegi välja vedama icon_biggrin.gif), lisaks oleks siis tarvis mingit erimobot ja mälusid jne jne. Aga muuks otstarbeks... miks ka mitte. Jällegi - iseasi kui suur ta peaks tulema.
Ei naera mitte sugugi... edu tööle thumbs_up.gif

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xender
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2002




sõnum 23.01.2005 15:23:24 vasta tsitaadiga

Ma olen ühte veneaegset raamatut lugenud mikroprotsessorite kohta. Kuigi ma ei saanud sellest suuremat aru (Liiga puht teaduslik kohati) polnud neil mingit probleemi panna üle 100Mhzi kiirusega tööle 4bitiseid protsessoreid, seda siis 80nendate algul. Raamatu pluss oli see, et kaasas olid joonised kuidas teha ise kodus Jukut (X086 kloon) protsessori pidi loomulikult kusagilt mujalt hankima, nagu mälud ja disketi seadmed, kuid emaplaadi ja teatud muu asjade kokkupanemise kohta oli päris asjaliku infot, huvitav kas keegi selle järgi ka midagi valmis ehitas, ma mõtlen töötavat.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 23.01.2005 16:02:53 vasta tsitaadiga

madedog kirjutas:
kusjuures linux 1.0 peaks isegi välja vedama

et siis kirjanukuh2rra hakkab 386-t ehitama?
275,000 transistori oli esimese SX-16 sees. ytleme et yhe FET-i vool on 10mA
see teeb siis 2750A. 5V juures on see umbes 14 kilovatti. nimetatud eksperimendi tarvis pead sa ostma omale yhe dvigateli kaarhalli. edasi, eks saame n2ha, kuidasmoodi hakkavad toimima 100m vaskjuhtmetega yhendatud v2ljatransistorid. mina pole elektroonik, j2tan endale siinkohal eksimisv6imaluse.

me k6ik juba pikisilmi ootame "protsessorite ehitamise 6pikut"

loe midagi, madedog.
Ustus Agur, "M6tlavad masinad", Tallinn 1961, muud Agur-i raamatud küberneetika ja automaatika alustest, Rein Jürgensoni programmeerimis6pikud jne. siis hakkab tasapisi tekkima ettekujutus arvutitest ja nendega seondivatest asjadest. ehk siis rohkem lugeda ja v2hem kirjutada, see oleks minu soovitus. k6igest minu tagasihoidlik soovitus, 2ra pane t2hele.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.01.2005 16:17:11 vasta tsitaadiga

Protsessoreid tehti juba elektronlampide ajastul lampide ja hiljem transiajastul transistoride baasil - iseasi on, kui palju tsükleid need tegid ja kui kiiresti käisid, aga nad olid täiesti olemas 8)
Kuskil lehes - vist oli Eesti Ekspress - ilmus kunagi pilt Tartu Ülikoolis olnud "lampidega-arvutist" icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pH
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2004




sõnum 23.01.2005 16:36:43 vasta tsitaadiga

Tegelikult ma arvan, et oleks lihtsam muretseda endale vanu 486 ja experimenteerida nende klokkamist ja möllu.. saaks targemaks ja ehk oleks mingit kasu ka icon_razz.gif See, et ise teed, ei ole praegu, aastal 2005 eriti mõttekas vist, kui pole vastavale tehnoloogiale ligipääsu ja teadmistega just ei hiilga.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xender
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2002




sõnum 23.01.2005 17:14:42 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt on kodus võimalik kokku panna, toiteplokke, võrgukaarte, emaplaadi (kui on ühe kihiline PCB kahe kihiline läheb juba võimatult keeruliseks), ehk isegi helikaarti ja paar muud asja, kui on olemas kõik vajaminevad asjad. Kas seda on ka mõttekas teha? Kindlasti ei, ka eriti teadmisi juurde ei anna, ehk ainult jootekolvi kasutamisoskust ja öelda, et olen ise emaplaadi kokku pannud.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2005 18:34:28 vasta tsitaadiga

Kuigi tegemist on küllalt kreisi ettevõtmisega, pooldan ma täielikult selliseid asju.
Kunagi sai ise ka keevitatud igasuguasju kokku(raadiod, uksekellad, helikaardid(covax vist) jne.).Ja see on vale lähenemine, et kas ikka õpib sellest midagi või mitte.Alguses ma tegelt saingi ainult selgeks jootekolvi käsitlemise ning jooniste lugemise.Aga kui ärkab selle vastu suurem huvi küll siis need teised teadmised ka tulevad, ainult pealehakkamist vaja.
Ma ei tea küll, mis teadmisi omab Kasutaja1 aga kui selline ala huvi pakub siis tasub alustada ikka sellest, mis on ikka jõukohane ja jõuab ka "valmis" olekusse.

Aga üldiselt go go thumbs_up.gif beer_yum.gif

PS.Ma vaatan tegelt , et see teema alustajale midagi mõistlikut ei paku peale selle , et kes laidab idee maha kes innustab takka.Keegi võiks siis "mingeid skeeme" anda või siis vaidleme edasi kui mõttetu see on.


viimati muutis madmel 23.01.2005 19:09:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villimar
HV vaatleja
villimar

liitunud: 24.10.2002




sõnum 23.01.2005 18:59:08 vasta tsitaadiga

see prose ehitamine on sama kanti idee kui Volkonski hakkas sümfooniat kirjutama. Pärast ütles, et kui oleks kui oleks teadnud et peab oskama ka poleks tegema hakanudki
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2005 19:06:55 vasta tsitaadiga

Muide ma võin Sulle müüa raamatu "Mõtlevad masinad" thumbs_up.gif
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lennu
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2002




sõnum 24.01.2005 02:25:02 vasta tsitaadiga

see on superraamat...endalgi see olemas....lemmik on see pilt, mille allkiri "ka poolas valmistatakse küberneetilisi kilpkonni" või midagi sellist see oli:P
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reimers66
HV Guru
reimers66

liitunud: 07.03.2002




sõnum 24.01.2005 02:31:43 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif ma ei hakkagi enam siinkohal midagi lisama icon_exclaim.gif härra proseehitaja elab profiili järgi Alaskal icon_lol.gif deem jahutust pole vajagi äkki icon_eek.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuanton
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2004




sõnum 24.01.2005 02:59:44 vasta tsitaadiga

Pole päris täpselt see mis teemaalgataja küsis aga, omal ajal sai side min laboris ehitatud küll prose. Takti ei mäleta täpselt, oli vist 1 – 4 mhz. Kõik käsud olid ühe kuni kolme taktilised, register oli 8 bitiline, stack –e ei olnud(see oli vist liiga keeruline teostada), keskmeks oli eprom kus kõik instruktsioonid kirjas. Reaalse tarkvarani küll ei jõutud aga testid nagu ma õieti mäletan täitsa töötasid. Seegi projekt oli niisama endatõestuse teema, et kas ikka saan hakkama. Mäletan, et sai nagu seatud ülesandeks teha küll suur ja kohmakas prose aga ta pidi töötama Inteli 8080 prosest kiiremini ja olema ühe toitega. Kas ta ka oli kiirem ei tea, sest softini ei jõutud, et mõõta. Projekt lõppes kuna sain kätte ühe Z80, sellega oli juba huvitavam kõikvõimalikke asju ehitada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 24.01.2005 03:15:17 vasta tsitaadiga

paluks siis ühte proset, mis juhiks tolmu ladestumist mu HDD jahutuse vendi peale...
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2005 03:40:50 vasta tsitaadiga

kysimus iseenesest on muidugi vähe koomiline küll, ja veel koomilisemalt vormistatud icon_lol.gif kuid suht hale on ka vaadata seda karja suuri naljamehi siin, kellest suurem osa tegelikult midagi asjalikumat öelnud ei ole! icon_confused.gif
ise protsessorit ehitama hakata, hunnikust transistoritest, jootekolvi abiga...ning asjast (ilmselt) midagi teadmata on muidugi üsna lapsik idee, kuid olgem ausad...teoreetiliselt on see võimalik ja tegelikult vast isegi praktikas, iseasi milline protsessor sealt välja tuleb icon_biggrin.gif
suured targad räägivad siin transistor countist ja jumal teab millist veel, tonn vaske jahutuseks icon_lol.gif suur osa lahmijatest ei tea asjast ise samuti mitte kottigi!
teoorias on asi väga huvitav ja mingeid lihtsamaid, justnimelt võimalikult algelisi skeeme või jooniseid (võimalikult paljude seletustega) uuriksin hea meelega isegi, kuna õpin otseselt seda asja ülikoolis! mitte, et kohe protsessorit ehitama hakkama peaks icon_biggrin.gif
öeldakse vist nii, et "pole lolli küsimust,..." icon_lol.gif mõni suur tark võiks ju naljaviskamise vahele siis ka väikse skeemi sokutada, vähemalt saaks teemaalgataja aru, misasja ta üldse kysis! icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 24.01.2005 03:46:37 vasta tsitaadiga

icon_razz1.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 24.01.2005 09:05:27 vasta tsitaadiga

Sorry for OT icon_razz.gif
Ei hakka icon_smile.gif Lihtsalt märka seda sõna "Peaks". icon_smile.gif Tundub et panin miskipärast mööda natuke (minu esimene linuxikogemus oli mingi kernel 2-ga), ning kuna linuxit veab ka väga nõrk masin, siis uskusin miskipärast pimesi, et linux 1.0 suudab niisugusel masinal ka vedu võtta icon_smile.gif
No offence taken
Ahjaa... sellist raamatut, ma kardan, tuleb ikka pääris pikka aega oodata icon_biggrin.gif
Okei... enough 4 OT icon_smile.gif
konn kirjutas:
madedog kirjutas:
kusjuures linux 1.0 peaks isegi välja vedama

et siis kirjanukuh2rra hakkab 386-t ehitama?
275,000 transistori oli esimese SX-16 sees. ytleme et yhe FET-i vool on 10mA
see teeb siis 2750A. 5V juures on see umbes 14 kilovatti. nimetatud eksperimendi tarvis pead sa ostma omale yhe dvigateli kaarhalli. edasi, eks saame n2ha, kuidasmoodi hakkavad toimima 100m vaskjuhtmetega yhendatud v2ljatransistorid. mina pole elektroonik, j2tan endale siinkohal eksimisv6imaluse.

me k6ik juba pikisilmi ootame "protsessorite ehitamise 6pikut"

loe midagi, madedog.
Ustus Agur, "M6tlavad masinad", Tallinn 1961, muud Agur-i raamatud küberneetika ja automaatika alustest, Rein Jürgensoni programmeerimis6pikud jne. siis hakkab tasapisi tekkima ettekujutus arvutitest ja nendega seondivatest asjadest. ehk siis rohkem lugeda ja v2hem kirjutada, see oleks minu soovitus. k6igest minu tagasihoidlik soovitus, 2ra pane t2hele.


Loodan et teema autor ikka saab kvaliteedi märgi prose peale icon_biggrin.gif Ja alati jääb ju võimalus Intelisse või AMDsse vms tööle minna ja ma usun et kui oled ise kunagi prose valmis teinud, siis ikka suhtutakse seal märksa paremini töösoovimise võimalusse icon_biggrin.gif (või teisest küljest - äkki hakatakse tulevikus kahele protsessorigigandile võistlust pakkuma icon_wink.gif)

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.01.2005 09:23:17 vasta tsitaadiga

TTÜ's sai arvutid aines dixicad'is igasugu lahedaid asju teha. Ülesanndeks oli näiteks nelja funktsiooniga ALU tegemine(4bit liitmine, nihutamine, counter ja OR). Seal küll kahjuks piirnes asi ainult tarkvaralise tulemusega.

Seda dixicad'i peaks olema ka dos/win jaoks täiesti saadaval ttü arvutitehnika kodukal.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pH
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2004




sõnum 24.01.2005 09:42:47 vasta tsitaadiga

Tegelikult ma arvan, et see ei olnud päris tõsine teema. Teemaalgataja ise siin enam vist ei käi (vimmane külastus oli, kui ta selle algatas) aga kes teab. A tore on vaadata, kuidas HV-lased kuhjavad selle teema oma fantaasiatega üle. Vähemalt midagi asjalikku tekkis ka vahelduseks.
Keegi siin püüab vist miskit ehitada, aga ma ei saa täpselt aru, vaadake ise, see prantsuse keel on vähe mõistmatu icon_biggrin.gif http://www.ihateapple.com/articles/tester/G4/page_04.htm
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silencia
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2004




sõnum 24.01.2005 14:57:39 vasta tsitaadiga

tegelikult miskid lihtsamad loogika skeemid saaks täiesti kokku... aga iseenesest mind huvitab see, kust pagana kohast sa omale triggerid soetad??? need siis teatavasti prosel käsu register ja cache koosnevad... ja samas ka piraka osa prose hinnast moodustavad. heal juhul saad kalkulaatori valmis icon_wink.gif
igatahes soovin edu thumbs_up.gif

_________________
Always keep your nuts separated from the real lunatics!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.01.2005 15:02:08 vasta tsitaadiga

Kui õieti mõisteid mäletan siis on lpga üks mälu-laadne vidinas. Saates sinna teatud signaale saab mingeid lülitusi läbi kõrvetades igasugu loogikalülitusi koostada. On ka korduvkirjutatavaid kiipe. kahjuks sellega mu teadmised antud vallas ka lõpevad
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.01.2005 15:23:37 vasta tsitaadiga

silencia kirjutas:
tegelikult miskid lihtsamad loogika skeemid saaks täiesti kokku... aga iseenesest mind huvitab see, kust pagana kohast sa omale triggerid soetad??? need siis teatavasti prosel käsu register ja cache koosnevad... ja samas ka piraka osa prose hinnast moodustavad. heal juhul saad kalkulaatori valmis icon_wink.gif
igatahes soovin edu thumbs_up.gif
Ka sina lõbustad teadjamat rahvast. icon_biggrin.gif Teatavasti kõige elementaarsemad trigerid realiseeritakse kahe transi ja kahe takistiga, mikroskeemide tehnoloogias on takistite asemel kah transid, s.t. kõigest nelja transistoriga asi lahendatud. (juhtimine ja seisundi jälgimine on eraldi teema.) icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 24.01.2005 15:56:24 vasta tsitaadiga

ah tead XYZ, ega t2nap2eval ei peagi eriti takistil ja transistoril vahet tegema. on ju sellised suurep2rased foorumid nagu hv, tuled siia, ytled "Hay!
Mul tuli lahe mõttte et kas ise kodus et saaks protsessorit valmista? ostsin odavalt mingi hulga transistoreid. kust saab skeemi prose ise tgemiseks?", siis teised targad ytlevad oma sõna ka juurde ja korras, paar p2eva nokitsemist, siis ehitad veel omale cdromi ja vanaema veini k22ritamise n6ust monitori ja tavai windowsit installima. see on sellep2rast, et haridussysteem on nii k6vaks l2inud, noorema p6lvkonna taiplikus ja v6imed on lausa jahmatamapanevad.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Valmistan oma protsessorit mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.