Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 03.11.2004 11:00:47 vasta tsitaadiga

TTÜ-s õpitakse javat juba teisel aastal icon_exclaim.gif Ja pole sellel Mat analüüsil häda midagi, siht kerge ja loogiline aine, ainult füüsika on TTÜ-s see, mida kõik kardavad icon_biggrin.gif
_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
morgoth
HV kasutaja
morgoth

liitunud: 14.01.2004




sõnum 03.11.2004 13:39:08 vasta tsitaadiga

Kuidas TTÜ-s informaatika/infotehnoloogia -s lood keemiaga? On seda palju? Ise keemat üldse ei salli, samas füüsika vastu pole midagi (hea lihtne ja loogiline aine) võib-olla on asi gümn. õpetajas, et ei oska keemiat hästi seletada.

Muidu TTÜ-s ja ITK-s oli informaatika/IT teaduskonta kandideerimiseks vajalik sooritada eesti k.,matem, ja inglise k. riigieksamid? Keemat ei ole vaja?
tsitaat:
Lisaks peab tehnikateaduskondadesse (ehitus, energeetika, infotehnoloogia, mehaanika) ning tehnilise füüsika erialale kandideerimisel olema kas füüsika riigieksami hinne vähemalt 20% maksimaalsest võimalikust tulemusest või vähemalt rahuldav hinne füüsikas gümnaasiumi lõputunnistusel.

Et kui mul on füüsika lõputunnistusel "5", siis ma ei pea füüsika eksamit sooritama?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 03.11.2004 14:04:15 vasta tsitaadiga

Keemiat pole üldse.

Füüsikast niipalju, et.... gümnaasiumis oli tõesti asi lihtne, aga nüüd on tegu, et üldse eksamilegi pääseda 8) (aga küll pääseb, tuleb lihtsalt kõvasti vaeva näha) Kui gümnaasiumiosas pole sulle integraale õpetatud, siis läheb asi veel eriti huvitavaks, mitte si**agi alguses aru ei saa.

Füüsika eksamit kandideerimisel vaja ei lähe, tähtis on see, et lõputunnistusel füüsika vähemalt kõva 3 oleks.

_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 03.11.2004 18:56:11 vasta tsitaadiga

Mul olid keskkoolis enamus matemaatika kontrolltööd kolmed ja kahed. Eksamil sain 50, kuid samas jäi meil vähe aega kordamiseks + muud jamad. ITK -s sain esimesest kontrolltööst ikka puhtalt läbi, aga läbikukkujaid oli ikka ropult.
Samas kipub see nii olema, et ühe õpetaja 2 on teise õpetaja 5+

_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
morgoth
HV kasutaja
morgoth

liitunud: 14.01.2004




sõnum 03.11.2004 22:17:57 vasta tsitaadiga

suurpealik kirjutas:
Keemiat pole üldse.

Füüsikast niipalju, et.... gümnaasiumis oli tõesti asi lihtne, aga nüüd on tegu, et üldse eksamilegi pääseda 8) (aga küll pääseb, tuleb lihtsalt kõvasti vaeva näha) Kui gümnaasiumiosas pole sulle integraale õpetatud, siis läheb asi veel eriti huvitavaks, mitte si**agi alguses aru ei saa.

Füüsika eksamit kandideerimisel vaja ei lähe, tähtis on see, et lõputunnistusel füüsika vähemalt kõva 3 oleks.

icon_eek.gif integraalid kärbiti meil üldse ära, öeldi, et lõpueksamil pole neid vaja.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 04.11.2004 16:45:16 vasta tsitaadiga

morgoth kirjutas:

icon_eek.gif integraalid kärbiti meil üldse ära, öeldi, et lõpueksamil pole neid vaja.


Lõpueksamil ei lähegi vaja, aga hiljem küll ja kuidas veel 8)

_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.11.2004 16:53:53 vasta tsitaadiga

suurpealik kirjutas:
morgoth kirjutas:

icon_eek.gif integraalid kärbiti meil üldse ära, öeldi, et lõpueksamil pole neid vaja.


Lõpueksamil ei lähegi vaja, aga hiljem küll ja kuidas veel 8)
[OT] Kuhu küll kodumaine haridus jõudnud on....
Minul kunagi keskkooli lõpus juhtus just pilet, kus tuli integraali abil ise ühe keha ruumala valem tuletada. Ja integraalidega eksamipileteid oli ikka õige mitu.
Aga nojah, kuskil lehmalaudas sõnnikukärutamiseks pole tõesti integraale mõtet õppida![/OT]
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan
HV kasutaja


liitunud: 05.10.2002




sõnum 04.11.2004 17:53:14 vasta tsitaadiga

siiski siiski ... isiklikult olen ka sellest jaost, kelle jaoks 'integraalid' riigieksamist välja kärbiti. Hetkel aga mõtlen ikka, et kergem sissejuhatus oleks võinud keskkoolis ikka olla. icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arva
HV kasutaja
arva

liitunud: 03.08.2002




sõnum 04.11.2004 20:01:48 vasta tsitaadiga

Ma ise IT Kolledžis.

Seal java juba esimene kursus.
Ise valisin uue ala Tehnosuhtlus ja seal on ainult humanitaarfüüsika.
Kõige suurem pähkel pidi olema matemaatiline analüüs, kuid sellega saab ka hakkama.
Üldiselt olen väga rahul selle kooliga


viimati muutis arva 05.11.2004 12:31:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daff
HV kasutaja
daff

liitunud: 31.10.2003




sõnum 05.11.2004 02:04:48 vasta tsitaadiga

No ma paneks ka sõna maha teemal füüsika ja mat.analüüs, kuna olen ise käinud 2a. TTÜ -s ja nüüd siis ITK -s teisel kursusel.

Füüsika - TTÜ -s on lood siiski nii, et kui sa pole just mingi pool-füüsikaguru, siis on vaja ikka meeletult vaeva näha, et üldse eksamile pääseda(ärge valige Ruusi icon_smile.gif !). ITK -s räägitakse küll üldjoontes samad teemad ära, ent aine sooritamiseks piisab, kui oled õppinud ülesandeid lahendama ja oskad eksamil n.ö. mainstream teemade kohta oma teadmisi näidata.

Mat. analüüs - On tehtav ka TTÜ -s, sõltub õppejõust väga palju, saab ilma eksamita ka sooritada, kirjutades semestri sees mõned teooriatööd lisaks kontrolltöödele(valige Tammeraid icon_smile.gif !). ITK -s ei sunnita sind endale selgeks tegema teoreemide tõestusi, piisab, kui sa neid tead ja oskab kasutada.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FoxMulder
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2002




sõnum 05.11.2004 08:03:56 vasta tsitaadiga

daff kirjutas:

(ärge valige Ruusi icon_smile.gif !)


Nüüd sa siis räägid!:p

Vihjeid järsku?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arva
HV kasutaja
arva

liitunud: 03.08.2002




sõnum 05.11.2004 12:31:18 vasta tsitaadiga

Reitel on enamvähem. Algul tundus et jama aga lõpuks oli täitsa muhe mees. Kui õppida viitsid siis temaga on chill.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2004 13:27:11 vasta tsitaadiga

vanasti vähemalt, kirjutamata reegli järgi, pidid kõik informaatika tudengid tegema füüsikat Ruusiga.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 05.11.2004 13:29:10 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
vanasti vähemalt, kirjutamata reegli järgi, pidid kõik informaatika tudengid tegema füüsikat Ruusiga.


Informaatika omad vist jah, aga Arvuti- ja süsteemitehnika teeb Benderiga.

_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2004 18:08:30 vasta tsitaadiga

Soovitan soojalt tulla Nõo Reaalgümnaasiumi. 10. klass oli programmeerimine ABC-st kohustuslik. 3 tundi nädalas. See aasta valisime kas programmeerimine või rakenduslikud programmid ning järgmise aasta jätkame oma valikuga. 12 klassi lõpus on võimalik ka teha exam, mille sooritades saad IT alase töötõendi v mingi dokumendi mis tõestab Sinu võimelisust töötama sel alal. Lisaks on võimalik valida lisakursuseid.
Ise käisin c/c++ ja andmebaasid lisakursusel. Pole midagi juurde õppinud ise eriti, kuna 3. klassist tegelenud programmeerimisega. Aga kui probleem, siis saab vahel ka õpetajatest abi ja kindlasti teistest õpilastest! Siin programmeerimisega tegelevaid õpilasi päris palju, ja isegi tipptasemel!
Soovitan soojalt!
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2004 23:02:24 vasta tsitaadiga

nii...IT on päris hea amet....aga...
Praegu on paljude noorte seas see IT teema väga "pop"
et nagu on üldse mõtet õppima minna?...et nagu kui liiga palju IT-spetse on siis teadaolevalt ei saa mõned omale töökohta icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.11.2004 23:04:41 vasta tsitaadiga

Häkerdust võiks vähem õpetada icon_biggrin.gif , siis vähem kah arvutite puhastamist 8) ja aega rohkem pidude icon_wink.gif panemiseks
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2004 23:08:05 vasta tsitaadiga

ei...et nagu kui liiga paljud õpivad IT-spetsiks siis töökohtade jaoks on konkurents suur ja mõned ei pruugi saada omale tööd...et kas on mõtet õppima minna?...
OT:mis ametite peale praegu nõudlust on?
aga teisi meeldivaid ameteid on mul küll...
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 05.11.2004 23:11:11 vasta tsitaadiga

Mafka, praegase seisuga on puudus nii keevitajatest kui ka notaritest
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2004 23:15:52 vasta tsitaadiga

prints kirjutas:
Mafka, praegase seisuga on puudus nii keevitajatest kui ka notaritest

icon_lol.gif thumbs_up.gif aga notar on päris tasuv amet icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
eriti see 1h nõustamist thumbs_up.gif päris kenad summad
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 05.11.2004 23:17:32 vasta tsitaadiga

Mafka, nii et anna tuld icon_wink.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 05.11.2004 23:29:26 vasta tsitaadiga

Notarid võivad üks hetk ära kaduda. Paljudes riikides saadakse ilma notariteta hakkama, meil läheb ka asi kaalumisele.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 06.11.2004 08:12:54 vasta tsitaadiga

Mafka kirjutas:
nii...IT on päris hea amet....aga...
Praegu on paljude noorte seas see IT teema väga "pop"
et nagu on üldse mõtet õppima minna?...et nagu kui liiga palju IT-spetse on siis teadaolevalt ei saa mõned omale töökohta icon_rolleyes.gif


No ala võib ju noorte seas popp olla, aga ala on maailmas ka väga popp ja aina popimaks muutub. Pidev tehnikaareng, mis aina kiireneb. Mõnes Euroopa riigis ju IT tegelastest suur puudus, see näitab, et IT tegelaste vajadus maailmas aina kasvab. Ja Eesti tööpakkujad saavad ju samuti mujalt maailmast tööpakkumisi. Kui mujal nõudlus kasvab, siis kasvab nõudlus ka Eestis. Samas on IT ikka väga lai valdkond ja kindlasti mõni progrejaks õppinu teeb hiljem mõnda muud tööd, mis talle meeldib ja on ka palgaga rahul.

_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2004 13:49:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mafka kirjutas:
nii...IT on päris hea amet....aga...
Praegu on paljude noorte seas see IT teema väga "pop"
et nagu on üldse mõtet õppima minna?...et nagu kui liiga palju IT-spetse on siis teadaolevalt ei saa mõned omale töökohta icon_rolleyes.gif

aga jah, IT õppides pead olema siuke eriti mitmekülgne vend. see et sa tunned vaid rauda /progremist/võrku (ühte neist siis) ei vii küll kuhugi.
üks parimaid it mehe palku pidi olema suurfirmade palgal olevatel itimeestel, kes siis firma arvutiparki ja võrku töös hoiavad.

kuigi tegelikult on hetkel eestis kõige tasustavamad tööd ehitusinsenerid ja muud selle valdkonna tegijad, lausa kistakse neid otse ülikoolist äragi tööle...

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 06.11.2004 15:53:20 vasta tsitaadiga

painkillah kirjutas:

aga jah, IT õppides pead olema siuke eriti mitmekülgne vend. see et sa tunned vaid rauda /progremist/võrku (ühte neist siis) ei vii küll kuhugi.
üks parimaid it mehe palku pidi olema suurfirmade palgal olevatel itimeestel, kes siis firma arvutiparki ja võrku töös hoiavad.

Suurfirmades nüüd küll üks mees kõigega ei tegele, vastupidi, iga valdkonna kohta on oma spetsialist, lihtsalt kõik on kordi keerulisem kui väikefirmas ja mitme valdkonnaga tegeledes jääks pädevusest vajaka. Suure firma IT-osakond koosneb mõnekümnest inimesest - on kasutajatugi, administraatorid, võrgutajad, progejad, süsteemi arendajad, helpdesk, kes võtab kõnesid vastu, jne.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.11.2004 18:09:35 vasta tsitaadiga

jep need ajad on läbi kui pidid kõike oskama icon_wink.gif
isiklikult ei läinud IT'd õppima, sest mulle ei istu see progemise värk eriti - mis teha, aga geenides on sees pigem igasugu tehnikaga tegelemine (see üldistatult öeldud, aga vähemalt hetkel tunnen, et paren on kui see asi jääb hobi tasemele) icon_razz.gif Osalt on see ala ka väga üle õpitud icon_wink.gif

ma õpin kahh inseneriks icon_razz.gif
eks näis mis tulevik toob... Jaapanisse tööle - seal 13X parem palk icon_biggrin.gif

ma samas leian, et 3a keskkooli olid ülimalt mõttetud... nii et vabalt oleks võinud õppida keskeri ja saada päris hea kvalifikatsioon... aladel kus on ehitajatest puudus makstakse juba ka 15-20K palka... müstika on, aga mis teha - liialt paljud huvituvad kõrgharidusest ja vajalike töölisi pole icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eskone
HV vaatleja
eskone

liitunud: 19.09.2004




sõnum 21.11.2004 21:44:21 vasta tsitaadiga

Ei tõesti ikka kõigepealt gümnaasiumi, ega selle peale põhikooli IT-ga Küll midagi teha pole.
Osades kutsekoolide It- valdkondades ju ainult õpid Ao-d ja natuke peale ka.
Samas meil saab juba mingi 8-ndas klassis Ao-si teha icon_wink.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2004 21:50:40 vasta tsitaadiga

sai Tartu Ülikooli IT -matemaatika osakonnas käidud uurimas sisseastumis tingimusi, mis osutusid üllatavalt headeks.
sisseastumiskatseid EI ole, arvestatakse vaid eksamitulemusi

Matemaatika
Võõrkeel (inglise/saksa/vene/prantsuse)
Eesti keele kirjand

nende süsteem toimib järgnevalt:
on 40 palli süsteem. iga eksam annab 10 palli nagu ikka, matemaatika eksami tulemuse pallid korrutatakse kahega (nt kui saad 7 palli, nende arvestuses siis 14 palli)

Infotehnoloogia kallakule TASUTA koha saamiseks peab olema punktiskoor :
28 palli - ehk siis kuldne kesktee - 7 punkti eksami kohta . mata eksam 7x2 =14 + nt inka 7 + kirjand 7 =28
esitad paberid ja eksamitulemused - ja oledki kohe sees.
Informaatikal oli vajalik summa 26

Et üldse saada nende osakonda õppima (kas siis mata või IT) , peab olema VÄHEMALT 20 punkti (50%) , kui sul on 20 punkti , siis saad tasulisele kohale ( infotehnoloogia - 16 500 krooni aastas) . kui on alla 20 palli - sinna sa kandideerida ei saa..

Bakalaureuseõpe on 3 aastat. peale seda, kui on soovi magistriõppega jätkata, pead ära tegema mingisuguse katse, vastavalt alale. siis on 3 aastat magistriõpet. dokotoriõpe jätkub samamoodi , peale magistriõpet katse ja siis 3 a õpet..

loodame et aitab kedagi. ise mõtlen hetkel tõsiselt selle üle, et minna TÜ sse infotehnoloogiat õppima... neil see uus maja ja parimad arvutiklassid Eestis thumbs_up.gif

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2004 22:08:08 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
jep need ajad on läbi kui pidid kõike oskama icon_wink.gif
isiklikult ei läinud IT'd õppima, sest mulle ei istu see progemise värk eriti - mis teha, aga geenides on sees pigem igasugu tehnikaga tegelemine (see üldistatult öeldud, aga vähemalt hetkel tunnen, et paren on kui see asi jääb hobi tasemele) icon_razz.gif Osalt on see ala ka väga üle õpitud icon_wink.gif

ma õpin kahh inseneriks icon_razz.gif
eks näis mis tulevik toob... Jaapanisse tööle - seal 13X parem palk icon_biggrin.gif

ma samas leian, et 3a keskkooli olid ülimalt mõttetud... nii et vabalt oleks võinud õppida keskeri ja saada päris hea kvalifikatsioon... aladel kus on ehitajatest puudus makstakse juba ka 15-20K palka... müstika on, aga mis teha - liialt paljud huvituvad kõrgharidusest ja vajalike töölisi pole icon_razz.gif


100% nõus sellega. Ise kulutasin ka 3 aastat keskkooli peale ja õppisin peale seda eriala juurde. Oleks võinud vabalt minna peale põhikooli kohe ja saada keskeriharidus. Ülikooli minna ei plaaninud peale keskkooli ja ei plaani ka praegu. Olen rahul oma töö ja palgaga ja karjääri saan teha vabalt ka ilma kõrgharidust tõendava paberita.

Parem on olla paberiga oskustööline kui kõrgharidusega töötu.

_________________
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ...
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2004 22:10:04 vasta tsitaadiga

Ise olin ka põhikooli lõpus selle valiku eest kuhu minna ka Gümnaasium või Kutsekasse IT-d. Mõlemad teed oli lahti.
Otsuse tegin siis, sest lugesin siit kui palju on Kutseka haridusega IT - spetsialiste tööta. Positiivse kogemusega saan ka oma koolis Tartu Descartes'i Lütseumis õppida mingimääral IT.d.
Valisin valikaineteks "veebi põhine programeerimine" ja "kujundamine arvutil" Väga head ained ja huvitavad. Lisaks veel nädalas 1 arvuti tund. Kokku siis 3-4 tundi IT nädalas + HV icon_razz.gif

Peale põhikooli minna edasi ikka gümnaasium, peale selle lõppetamist on sul rohkem võimalusi elule ja edasi õppimiseks. Äkki 3 aastaga veel huvid muutuvad.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inccman
HV vaatleja

liitunud: 23.11.2004




sõnum 23.11.2004 21:37:01 vasta tsitaadiga

Ma soovitan Nõo RG-d... siin 10. klassis 3 progemise tundi + 1 arvuti riistvarast... edasi saad valida kas tahad progemist või rakendust... tegelikult saab progemisele korraliku aluse... 10. klassi tulles polnud kunagi sellega tegelenud, aga 6 kuud pärast alustamine olin algajate rühmas 3 (vabariigis).
Lahe on see ka et siin on võimalik ühikas elada... ja ühikaelu on kogemus millest ei soovita kellelgi ilma jääda (tegelt see vist oleneb ühikast, nõos küll lahe)...
http: //nrg.tartu.ee/nrg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HGtafka
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 15.12.2004 20:15:55 vasta tsitaadiga

Kes aitaks hädast välja? Olen seoses ainete valdamise ja elukutse leidmisega väga halvas seisus. Kas keegi teab sellist foorumit, kust professionaalsemat abi küsida?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2004 20:36:39 vasta tsitaadiga

foorumit tõenäoliselt ei ole, aga uurida võid ülikoolide juures tegutsevatest karjäärinõustamiskeskustest.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2004 12:02:34 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
foorumit tõenäoliselt ei ole, aga uurida võid ülikoolide juures tegutsevatest karjäärinõustamiskeskustest.
Jah see päris hea soovitus, samas sõber käis miski erategija juures, kes pani tal plaanid paika icon_wink.gif
Isiklikult mina ei leidnud et mul seda vaja oleks olnud - hetkel tegin igatahes parema otsuse, kui näiteks esialgne otsus minna IT'd õppima icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jumbu
HV Guru
Jumbu

liitunud: 07.01.2002




sõnum 16.12.2004 12:05:17 vasta tsitaadiga

Magic, selle erategija kontaktid suudad välja ajada?
_________________
modepensionil
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2004 14:37:13 vasta tsitaadiga

hmm... võin uurida, kuigi sõbraga sellest eriti juttu polnud, oleks võinud tegelt huvi tunda, sest päris uudne tundus see "värgendus", mis ta kõik läbi tegi icon_razz.gif
Igatahes kui midagi teada saan annan teada icon_wink.gif
edit: ei saanud targemaks... tuleb välja, et jah midagi säärast talle pakuti, aga ise seal ei käinud icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 16:16:35 vasta tsitaadiga

Ise õpin pärnu kutsekoolis arvutiteeninduse erialal. Ausalt öeldes suht mõttetu ja tase on madalamal kui mõni hetk tagasi niidetud muru. Kui kohal käid ja natuke huvi ülesse näitad, veetakse edasi ja tõenäoliselt saab oma papri ka kätte. Aga teadmised piirduvad küll sellega mida oskab ka elus esimest korda arvutit näinud isik. Ja kes tahab sellist IT-spetsialisti kes oskab heal juhul wordis mingit teksti kujundada. Nii öelda lahkun enam-vähem sama targalt kui tulin. Üldainetega on nii nagu on icon_rolleyes.gif suht paras tsirkus. Ise olin põhikoolis kolme-neljaline aga nüüd seal kutsekas rühma parimate seas(2'ne) ja aeg-ajalt saab ka veits rahalist preemiat..(mingi <300 eeku või nii) icon_razz.gif Praktikale ka eriti ei taheta võtta neid "IT'i mehi" kes oleksid niikuinii lihtsalt jalus ja keeravad veel midagi piixu ka veel. icon_evil.gif Endal on plaan kodus hästi palju matet ja muid eksami aineid tuupida (kutseka mate......ei noo..1+1=3 jne icon_eek.gif ) saada riigieksamil hää skoor icon_razz.gif ja siis edasi mõnda prestiisikamasse kooli IT asja õppima. Kas siis Saksa tehnoloogia kooli või mõnda Tallinna kooli. icon_wink.gif

Selle koha pealt huvitakski kuda seal TTÜ ja ITK nende õppemaksudega ja ühiselamutega lood on. TTÜ leheküljelt sain nii palju targemaks, et 1 AP=600kr, mida tuleb ühel aastal 40. ja siis kokku 24000 icon_eek.gif pluss registreerimise jamps 1000eeku icon_eek.gif . Ise olen selline tüüp kelle rahakott on nagu merekarp, kui kõrva juurde panna siis kohiseb, kuna sees valitseb tühjus icon_cry.gif . Siit ka siis küsimus TTÜ-lastele: kuidas te oma finantseerimisega hakkama saate??? õppemaks+siis veel elada ka vaja, söök jne. Või rikkad vanemad või käiakse mingit haltuurat tegemas?
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 16:20:58 vasta tsitaadiga

õppisin TTÜ's riigieelarvelisel kohal ning elasin kodus. seega õppemaksu ja otsest eluaseme kulu ei olnud.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 16:31:51 vasta tsitaadiga

Mis seal TTÜ-s on mingit katsed või vaadatakse ainult eksami tulemusi?? kui palju punkte peab saama, et riigieelarvelistele kohtadele saada? Ma ju ise kutsekooli loru icon_cry.gif ei ole vist vastast nendele gümnaasiumi rottidele....
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nganasan
HV kasutaja
Nganasan

liitunud: 30.10.2003




sõnum 20.12.2004 16:38:06 vasta tsitaadiga

kui ise sisse astusin, siis katseid ei olnud, neil kellel füüsika riigieksamit tehtud ei olnud, pidid füüsikas tegema sisseastumiskatse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
morgoth
HV kasutaja
morgoth

liitunud: 14.01.2004




sõnum 20.12.2004 17:23:15 vasta tsitaadiga

TTÜ-s vist enam üldse füüsikaeksamit ei nõuta, kui füüsika on lõputunnistusel vähemalt "3"
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mesilased
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2004




sõnum 20.12.2004 17:33:10 vasta tsitaadiga

EDIT: my bad

viimati muutis mesilased 20.12.2004 17:48:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvi16
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 17:45:04 vasta tsitaadiga

Taavi_R tegi selle teema juba poolteist aastat tagasi. Tal peaks juba selle aja peale omale kooli kah leidnud olema....kuhu läksid siis Taavi_R
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 17:50:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

siis Pärnu Koidula Gümnaasium on päris hea koht

hariduse koha pealt küll jah, kui tahad aga närve säästa siis ei soovitaks isegi vaenlasel sinna minna. üle 1000 õpilasega kool kus igal korrusel on kõrvulukustav kisa, nojah, kellele meeldib kellele mitte. igastahes minu 8 aastat seal võtsid küll igasuguse isu thumbs_down.gif

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mesilased
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2004




sõnum 20.12.2004 17:55:57 vasta tsitaadiga

imho see teebki asja huvitavaks, koguaeg uued näod ja nalja saab ka koolis kõvasti. Lõppudelõpuks oleneb see siiski inimese iseloomust kui suur kool talle sobib
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 17:59:16 vasta tsitaadiga

ttü puhul lähevad arvesse matemaatika, võõrkeele ja emakeele eksamite tulemused. tehnikateaduskondades peab füüsika vähemalt 3 olema.
http://est.ttu.ee/ope/vastuvott/?specdoc=807

enda tehnikumi aastatega olen siiani rahule jäänud. mat ja füüsika olid mõistagi gümnasistidest mõnevõrra madalamal ja aasta kaitseväes lasi mu keskpärastel algebra oskustel veelgi kokku kuivada, kuid siiski olen praegusel hetkel ttü hingekirjas ja seda riigi kulul. kusjuures peamaja ei ole ainuke võimalus, üle eesti on laiali ka mõned ttü kolledzid, täpsemalt virumaa, tallinna ja kuressaare. kahest esimesest ei tea midagi, aga saarde sattunutest on enamus üsna rahul (mina kaasa arvatud). aga vat erialaks ei ole it, vaid elektroonika. kui teema huvitama hakkab, oleks aibiks välja selgitada, kas tegu on bakalaureuse või rakenduskõrgharidusega. rahast - hea tahtmise juures elaks talve ka puhtalt õppelaenu peal üle, eeldusel et riigi poolt tasutud kohal oled.

muide ttüsse sisse saamine on seal (lisakuludeta) püsimisega võrreldes suht lihtne. vist selles samas teemaski on jutuks tulnud, kuidas füüsika I ja II ning mati esimesed kursused mõneks ajaks hinge kinni on võtnud. eriti tundlikud näivad sellele olevat keskeri diplomiga tegelased.

Taavi_R kirjutas:
Ise suht juba ära otsustanud Kuressaare Ametikooli kasuks.
Käisin uurimas kuidas edasiõppimise võimalused on. Pakuti
seal igasuguseid variante. On ka selliseid kes PK baasil
kolmandal kursusel õpivad paralleelselt nt. Kuressaare Õhtu-
koolis ja nii saavad lõpueksamid tehtud.
Seal ikka selline, et kes tahab õppida see saab edasi.
Ja see kes ei taha, see ei saa ka.

_________________
0xDEAD
0xBEEF


viimati muutis marqs 20.12.2004 18:00:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.12.2004 18:00:28 vasta tsitaadiga

ei tea... selle kisa peale tulevad mul ka judinad peale - tohutut väsimust tekitab... nüüd ülikoolis isegi pikemad päevad teinekord ja pole küll nii väsinud icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 18:13:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

imho see teebki asja huvitavaks, koguaeg uued näod ja nalja saab ka koolis kõvasti. Lõppudelõpuks oleneb see siiski inimese iseloomust kui suur kool talle sobib

kui oled vaiksemas koolis käinud on arvamus täiesti teine. pealegi see õpetajate mehhaanilisus annab ka tunde et oled lihtsalt väike hammasratas kuskil. õige kool on ikka see kus õpetajad tunnevad sind ja saad nendega kenasti kui inimene inimesega rääkida. thumbs_up.gif

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.12.2004 18:45:42 vasta tsitaadiga

Jah just... miks tappa oma tervist kusagil mürarohkes koolis - mul oli ka paras porno, sest kõik 12 klassi siblisid pidevalt mööda maja ringi ja ainuke rahulik hetk oli eksamite ajal kui korrus igasugu matsidest puhtaks tehti icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mesilased
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2004




sõnum 20.12.2004 18:54:46 vasta tsitaadiga

minu arust ei ole koolis eriti oluline see kui palju õpilasi seal õpib vaid see kui hea hariduse sealt saab. Ja kuna enamasti on nii et parematesse koolidesse on suurem konkurss ja klassid on suuremad, on rohkem klasse ja kokkuvõtteks on õpilasi ka rohkem. Nii tekibki selline nä. nõiaring kust väljapääsu paraku pole.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.