Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Sempron Socket A Overclocking märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 20.09.2004 20:42:39 Sempron Socket A Overclocking vasta tsitaadiga

algne küsimus oli et kumb siis, kas 2300 v 2400. liiga agaralt sai soetatud 2300. aga see selleks, teemast kujunes OC ja hoiatus kõigile - ärge ostke odavaid semproneid. 2500+ peaks aga minema juba 2,2ghz kanti...

et siis kuna kordajad on kinni... oleks huvitatud kas see 200eek lisa tasub ära ennast 2400+ puhul. et kas ta kannatab siis ilusti 200-220mhz siini? kuidas on soojuseraldusega... v7+ peaks pooltel pööretel hakkama küll saama?


viimati muutis Anc 21.09.2004 15:38:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 12:00:39 vasta tsitaadiga

einu halloo icon_razz.gif keegi pole veel sempronit klokkinud?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 12:11:09 vasta tsitaadiga

http://www.overclockers.ru/news/newsitem.shtml?category=2&id=1094675087
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 441 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 393
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 13:47:45 vasta tsitaadiga

varem ei võinud öelda :s mul nüüd see 2300+ käes ja see on nagu suhtkoht nõrk icon_razz.gif
max 2000mhz, PCMark02 cpu: 6150, üle 9,5x211 ei lähe... ja selle juures superpi ei jookse isegi kusjuures. miskine 9,6x205 sain s pi tehtud ja tuli 53sec :s... mu duron 1600 oli kangem püss!
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 21.09.2004 15:39:07 vasta tsitaadiga

Anc kirjutas:
varem ei võinud öelda :s mul nüüd see 2300+ käes ja see on nagu suhtkoht nõrk icon_razz.gif
max 2000mhz, PCMark02 cpu: 6150, üle 9,5x211 ei lähe... ja selle juures superpi ei jookse isegi kusjuures. miskine 9,6x205 sain s pi tehtud ja tuli 53sec :s... mu duron 1600 oli kangem püss!


palju sul see 2300+ stock pingega välja läks? Mul ka selline CPU olemas ja istub praegu lõpuni komplekteerimata MSI MEGA180 barbebone kastis. Mõtlen siin, et kas hankida sinna hoopis Mobile 2500+, peaks ju jahedam (ja ka jõudsam) ka teine olema kui Sempron.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 15:45:19 vasta tsitaadiga

uus rekord siis 211x9.5 ja superpi 50sec. pcmark02 skoorid 2000mhz juures räägivad ~6250p CPU tulemusest. duron 1600 läks siis vastavalt miskine 2300mhz ringi ja andis prosel max tulemuseks 6650p.

hetkel ei ole kodus ja ei mäleta kas see oli stock pingega.... aaga võibolla on asi minu emaplaadis / mäludes. kunagi töötasid mälud muidugi 222mhz peal ka aga mitte ei mäleta mis seadetel... volte andsin. agp/pci keerasin ka 67mhz peale, proovisin ka 50mhz seadet aga abi põlnud. 1,65V prosele ei muutnud ka midagi. ülalmainitud andmete järgi võiks öelda et 2050mhz ongi selle prose piir...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 17:29:31 vasta tsitaadiga

Tuletaksin seda meelde et pcmark skoori mõjutab enamasti vaid toores megaherts ning seega ei tule ka seda testi kasutades semptroni eelised välja võrreldes duroniga(suurem fsb ja L2). Kasuta näiteks 3dmark2001 või 3dmark 2003 Cpu teste.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 17:36:30 vasta tsitaadiga

eee... suurem fsb? duron kannatas 222mhz FSB-d, aga see sempron ei jõua kuskile... superpi on ka suht keskpärane.. st kehva teisisõnu icon_razz.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 17:43:07 vasta tsitaadiga

Aga see polegi kirjas jutegelikult et sa peaks üle 220 saama. Sa ostsid semptron 2300 ja said selle. Kuid selle fasb koha pealt mõtlesin ma seda et kui sul on näiteks kaks identset proset (sama Mhz, cache jne), aga ühel on fsb näiteks 266 ja teisel 400, siis pcmark oma skoorides küll mingit erilist vahet ei näita. Küll aga tuleb see välja mängudes ja muudes multumeedia rakendustes
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 17:47:08 vasta tsitaadiga

ära nüüd jora... ostsin semproni lootuses et tbredist tehtud ja klokkub vastavalt. ja niisama prooviks... aga sellist seina nii vara poleks oodanud. ja ega mul duron ka siis 266 peal jooksnud, ikka 400-440
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 17:51:29 vasta tsitaadiga

SCREAMER kirjutas:
http://www.overclockers.ru/news/newsitem.shtml?category=2&id=1094675087

lausa jube icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 17:51:45 vasta tsitaadiga

liiga hilja leidsin selle...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 18:04:09 vasta tsitaadiga

kui tähistuse järgi võtta, siis semp on sama megahertzu juures kiirem kui bart?
L2te ju poole vähem, mis seal seda kiirust siis annab

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 18:16:39 vasta tsitaadiga

vat ei tea, kiirem kui tbred ka...

kalduna arvama et see sempron 2500+ oleks siis hea ost vist. see läheb ju 2200mhz välja... sellise takti juures peaks olema juba nagu a64 3200+ vist icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 18:25:42 vasta tsitaadiga

naiivne arvata, et t-bred core'i ja A64 saab võrrelda... icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 18:27:44 vasta tsitaadiga

no ok, ütleme siis et a64 32bit aplikatsioonides.... olles ise 32 ka 32bit prose... st et ei tundu kuidagi tbred ega barton core peal olema. äki ikkagi a64 core ära kärbitud? miskised värdi-isendid müüki pandud nagu tänapäeval popp on?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 19:00:52 vasta tsitaadiga

nope... socket A'le socket 754 prose ümber surada poleks vist eriti lihtne icon_wink.gif
asi on pigem selles, et uuesti pandi t-bredi liin käima - läheb aega enne kui jälle häid isendeid tulema hakkab icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 19:02:33 vasta tsitaadiga

aga kuda ta nii tubli oma takti kohta on? seleta seda...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 19:04:31 vasta tsitaadiga

siinikiirus parem kui t-bredil icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 19:12:11 vasta tsitaadiga

öö... tbred@ 9,5x212 ei anna sellist skoori... või tõestage keegi vastupidist.... mälud 2,5-3-3-11, ei ole dualis.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 19:20:30 vasta tsitaadiga

mul pole t-bredi käepärast... las Jaan testib icon_wink.gif
loe amd pdf faile ja näed, et tegu t-brediga icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 19:30:19 vasta tsitaadiga

nujah.. olgu siis... aga jaan võiks testida ikka kui tal tb olemas on 8)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 21.09.2004 19:35:25 vasta tsitaadiga

oots kohe teen ära... socket 754 peal on tõesti Sempron A64 nuditud corega, kuid Socket A peal on tegemist ikkagi Tbred corega... täielik rippoff
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirExeC
HV kasutaja
SirExeC

liitunud: 21.11.2002




sõnum 21.09.2004 19:39:07 vasta tsitaadiga

Anc kirjutas:
aga kuda ta nii tubli oma takti kohta on? seleta seda...


See Soc. A Sempron kuni 2800+ on tavaline Tbred-B. Lihtsalt AMD muutis oma PR süsteemi sipa, nii, et see ei võrdle jõdlust mitte vana thunderbirdiga vaid otseselt intel celeroniga(kõik muu sama, lihtsalt numbrid suuremad). Alates Sempron 3000+ on asi Barton'i tuumaga, st koos 512kb l2 vahemäluga.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 21.09.2004 19:42:28 vasta tsitaadiga

Superpi 1m 52sec piinatud windowsil

viimati muutis razor 21.09.2004 19:44:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 19:42:47 vasta tsitaadiga

ühesõnaga on tegu paraja segadusega icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 21.09.2004 19:45:17 vasta tsitaadiga

editisin, windows on parajalt segane... WinXP SP2 konfimata, kui huvi on siis võin hiljem korralikult piinata ja vaadata mis siis tuleks...
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 20:47:50 vasta tsitaadiga

no fuck me!! mul on ka piinatud win ja pärast prosevahetust pole uut installi teinud.. st win on 1,5a peal olnud ja iga päev kasutatud... mis ise arvate mis toimub mul icon_razz.gif vääga aeglane... no see selleks... ma olen stuck with the cheapest tbred. pange mind põlema palun... FUUUUUU... k ja mina lootsin et on saab midagi millel on potentsiaali... 2800 ja 3000+ mille teste ma lugenud olin olid küll suht thumbs_up.gif. aga mis siis ikka eksole...

core poolest oleks see ju miskine 1800 või 2000+? ripoff...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 22:07:23 vasta tsitaadiga


see peaks juba ise enda eest rääkima.... mälud 2.9V, VDD 1,8V lõdvad taimingud jne jne...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2004 22:11:52 vasta tsitaadiga

väga nõrk jah... ilmselt markeeriti kehvimad t-bredid ümber icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 22:41:53 vasta tsitaadiga

211mhz siin töötab stabiilselt... võib isegi v7+ 3000rpm peale keerata. super pi 51sec :s
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 22:48:28 vasta tsitaadiga

mnjah, minu Tbred @10,5x200 andis SuperPI's 48 sekki icon_razz.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 23:11:38 vasta tsitaadiga

nu massin enam pilti ette ei võta. näitab FF aga eimidagi. monitor lülib ennast säästureziimile ja reseti seda CMOSi nii palju kui tahad... icon_sad.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metsaline
HV veteran
metsaline

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 23:23:52 vasta tsitaadiga

SirExeC kirjutas:
Anc kirjutas:
aga kuda ta nii tubli oma takti kohta on? seleta seda...


See Soc. A Sempron kuni 2800+ on tavaline Tbred-B. Lihtsalt AMD muutis oma PR süsteemi sipa, nii, et see ei võrdle jõdlust mitte vana thunderbirdiga vaid otseselt intel celeroniga(kõik muu sama, lihtsalt numbrid suuremad). Alates Sempron 3000+ on asi Barton'i tuumaga, st koos 512kb l2 vahemäluga.


oot.. mehed. et siis sempron 2500+ on võrdne 2.5 gigase celeroniga? icon_biggrin.gif
kamoon. nii sitt see nüüd ka ei saa olla. krt, ma praegu olen kohustatud igapäev tegelema 2.0 / 2.4 gigaste celludega ja no krt, need ei ole ikka prosed.

sai tuttavale just soovitatud 2500+ sempronoga komplekti. krt, nüüd on küll natuke häbi enda pärast. ei jäägi vist muud üle, kui tuleb talle külla minna, kui ta oma arvuti kätte saab ja oma silmaga uurida icon_confused.gif


edit:
Anc kirjutas:
nu massin enam pilti ette ei võta. näitab FF aga eimidagi. monitor lülib ennast säästureziimile ja reseti seda CMOSi nii palju kui tahad... icon_sad.gif


nii.. kui mitme voldini sa siis jõudsid, et üle mille sisi ei tohi kindlasti panna? btw, kaastunne... loodame, et see prose põleb koos palomino ja morganitega põrgus.

_________________
Ainus, mis jääb on BEAT!


viimati muutis metsaline 21.09.2004 23:27:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 23:26:51 vasta tsitaadiga

see 2500+ vähemalt peaks klokkuma...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2004 23:39:14 vasta tsitaadiga

visuaalsed erinevused duroni ja semproni vahel: sempronil on sillad veidi teistmoodi kõrvetatud, augud sügavamad, erinevad sillad kõrvetatud. muu on kõik sama. ahjaa - ühel on sempron kiri peal... põmst ma vahetasin oma 1600mhz duroni veel aeglasema vastu... sain veidi l2 cachet aga mis kasu sellest on?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2004 23:52:06 vasta tsitaadiga

Äkki lähed garantiisse ja kurdad oma muret? 8)
Ma ise ostsin omale samamoodi Barton 2500+ mõttega et läheb vabalt 2200Mhz ja pealegi- aga ei, max on umbes 2Ghz. Kuid süüdistada pole siin kedagi ning tootja poolt vaadates on ikka loomulik et sellist kellamist ei soosita...
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 22.09.2004 00:43:39 vasta tsitaadiga

njah.. ma juba elistasin Fauni. öeldi "meie müüme neid meie ei tööda neid. nägemist." selle peale kui ütlesin et see ei kõlba kuskile ning on nõrgem kui duron applebred.

tundub et eriti abivalmid ei olda, mis?

edit: korra duron sisse, boot ja sempron tagasi ning pilt ees... ei meeldi selline vahejuhtum :s
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.09.2004 06:46:36 vasta tsitaadiga

vii siis tagasi väitega, et ei tööta sinu emaplaadiga korralikult... kui alles ostsid, siis peaks olema 14 päeva ümbervahetamiseõigust(paraku on see vaid eeldusel. et sa pole seda pakendist väljavõtnud) icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2004 07:27:00 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
vii siis tagasi väitega, et ei tööta sinu emaplaadiga korralikult... kui alles ostsid, siis peaks olema 14 päeva ümbervahetamiseõigust(paraku on see vaid eeldusel. et sa pole seda pakendist väljavõtnud) icon_razz.gif

kas see pakendi värk mitte ei kehtinud ainult multimeediale?

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.09.2004 07:32:39 vasta tsitaadiga

vat täpsemalt pole kodus selles asjas, aga üldine sõnastus oli selline, et kui sulle ei meeldi miski toote juures, siis võid selle tagasi viia... eeldus, et toode avamata, kasutamata icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 22.09.2004 07:33:49 vasta tsitaadiga

rääkige siis mulle mis emaplaat mul oli millega ta korralikult ei töötanud.... ma ei ole selline inimene kes läheb valetama. vbl lähen ja proovin rääkida veidi veel aga ma ei usu et sealt midagi tuleb
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metsaline
HV veteran
metsaline

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2004 14:33:12 vasta tsitaadiga

üldiselt oleks täiuslikus Eestis niimoodi, et 14 päeva on kauba tagastamisõigus sellisel juhul, kui sa kaubaga rahul ei ole. sa ei saa ju kaupa proovida, kui sa seda pakndist välja ei võta. tingimused on minu teada sellised, et tagastatav kaup ja pakend peavad olema rikkumata. seega proset tagastada peaks olema ülilihtne.

teine asi on see, et keda need tarbijakaitseseadused ikka kotivad. healjuhul saad ümber vahetada kallima vastu (usually this works!). odavama vastu vaevalt, et vahetatakse ja raha tagasisaamist ma ka eriti ei loodaks.

edu!

_________________
Ainus, mis jääb on BEAT!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2004 14:40:27 vasta tsitaadiga

siis tuleb tarbijakaitseametiga ähvardada!
endal nii mõnigi tuttav nõnda päris hea diili saanud...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2004 15:07:32 vasta tsitaadiga

...Kui asjal ilmnenud pisipuudused kõrvaldatakse, siis Võlaõigusseadusest tulenevalt ei ole tarbijal enam õigust nõuda asja eest makstud raha tagastamist.
Lepingust taganemine – müüja tagastab asja eest makstud raha ja ostja tagastab müüja nõudel kauba – rakendub vaid juhul, kui asjal on olulisi puudusi...


Mingit 14 päeva seadust minu teada ei kehti enam.

www.tarbijakaitse.ee

ostmine pole kohustuslik toiming ning alati võib jätta ostmata, kui tundub, et tegemist on ebausaldatava tootja või tootega! Kui aga müüjalt on päritud kõikvõimalikku informatsiooni ning seda kõike analüüsides lõpuks siiski otsustatud osta see seade, siis jagunab vastutus selle tehingu eest siiski taas pooleks - müüja vastutab selle eest, et ta andis õiget informatsiooni ning ostja vastutab selle eest, et ta antud seadme ostis! Ning tehingut tühistada saab siis, kui seade on korras ning vastab tehnilisele kirjeldusele või näidisele, ainult sel juhul, kui sellega on nõus mõlemad osapooled - nii müüja kui ostja!...

...Ühe sõnaga - kes veel pole märganud, sellele tuletan meelde, et nõukogude aeg on otsa saanud! Ning uue, "euroopaliku" mõtteviisi tulemusena pole kaupade väljavahetamine müüja poolt enam reegel, vaid erand! Ja nii tuleb sellesse ka ostes suhtuda - ei maksa enam poest "igaks juhuks" koju tassida asju, mille kvaliteedis või Teile sobivuses Te päris veendunud pole! Vanarahva tarkus sobib ka siin täielikult - üheksa korda mõõda, üks kord lõika - muidu lõikad tavaliselt näppu....

Tõnis Tulp
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 22.09.2004 16:43:18 vasta tsitaadiga

metsaline kirjutas:
üldiselt oleks täiuslikus Eestis niimoodi, et 14 päeva on kauba tagastamisõigus sellisel juhul, kui sa kaubaga rahul ei ole. sa ei saa ju kaupa proovida, kui sa seda pakndist välja ei võta. tingimused on minu teada sellised, et tagastatav kaup ja pakend peavad olema rikkumata. seega proset tagastada peaks olema ülilihtne.


Klokkimine kui selline on riistvaratootjate poolt üsna taunitav tegevus. Niimodi ei saa ju arvutijubinaid müüa, et sorry aga ei klokkinud see asi nii nagu lootsin, võta see käkk prose tagasi. Sama kild oleks ka siis kui ostan näit. X800Pro VIVO ja viin ta müüjale tagasi öeldes, et ehe pask kaart on ikka, ei saanudki teda XT`ks teha. Kui tahad rohkem powerit, siis osta kohe võimsam prose/video vms., mõttetu siin hädaldada.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 22.09.2004 19:17:52 Rämps kaup vasta tsitaadiga

Antud juhul on tegemist otseselt tarbija petmisega, Teile müüdi protsessor nimega AMD 2300+ mis jääb alla AMD 2200+ le, mina vahetaks küll välja tõelise AMD 2500+ vastu ja maksaks vaheraha juurde.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2004 20:03:39 vasta tsitaadiga

Ole nüüd. Petmiseks saaks seda nimetada, kui müüja oleks müünud seda 3200+ vms. pähe. Selle eest et konkreetne 2300+ jääb 2200+XP-le alla võib küll ainult tootjat kiruda. Pealegi on 2300+ Sempron odavam, kui 2200+ XP, üsna loogiline või mis?
Anc kirjutas:

ostsin semproni lootuses et tbredist tehtud ja klokkub vastavalt. ja niisama prooviks...
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 22.09.2004 20:28:12 vasta tsitaadiga

haigo kirjutas:
Ole nüüd. Petmiseks saaks seda nimetada, kui müüja oleks müünud seda 3200+ vms. pähe. Selle eest et konkreetne 2300+ jääb 2200+XP-le alla võib küll ainult tootjat kiruda. Pealegi on 2300+ Sempron odavam, kui 2200+ XP, üsna loogiline või mis?
Anc kirjutas:

ostsin semproni lootuses et tbredist tehtud ja klokkub vastavalt. ja niisama prooviks...

Ikkagi petmine, olgu ta siis tootja poolne pealegi, sellistele tootetele tuleks üldse hoiatavad sildid külge panna, TÄHELEBANU TEGU EI OLE 2300+ isendiga ja kuidas teiste riikide tarbijakaitsjad sellisele ostjate lollitamisele vaatavad, hind ei määra midagi, uus tehnoloogia võimaldab lihtsalt odavamalt toota.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 22.09.2004 20:33:42 vasta tsitaadiga

see reiting on niikuinii subjektiivne hinnang jõudlusele. samamoodi võiks mõnd autotootjat kiruda sellepärast, et ta on kirjutanud auto peale SPORT, kuigi ta ei ole ferrari icon_razz.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Sempron Socket A Overclocking mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.