Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.06.2026 14:11:29 vasta tsitaadiga

konkreetseid näiteid on vaja, mitte mingit suvalist statistikat icon_exclaim.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 14:17:06 vasta tsitaadiga

Ettevõtjad peaksid siis lollid olema, et nad täpselt sama töö eest naisi ei palka, kui see neile vähem maksab.
Tegelikkuses tuleb vahe sisse ikka töö erinevuses ja tundide arvus ja sealt siis see konstrueeritud palgalõhe narratiiv.

Kui ma olen mõnelt poliitikult konkreetseid näiteid küsinud, ei tule vastuseks peale ebamäärase mõmina midagi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 14:19:07 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Me võime ju siin ilkuda sugude teemal, kuid reaalsus on, et teie abikaasad saavad suure tõenäosusega sama töö eest vähem palka, kui seda saaksid mehed. Kui arvate, et see on normaalne, palun seletages seda oma abikaasadele.

https://stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/palk-ja-toojoukulu/palgalohe


Seletus on lihtne. Aga see ei meeldi suuremale osale. Samas tead seda ilmselt ise ka.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 15:14:40 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
konkreetseid näiteid on vaja, mitte mingit suvalist statistikat icon_exclaim.gif

Jah, nagu degrass siin nõuab näiteid teistelt, siis võiks ise ka nagu oma sõnade-nõudmistejärgi teha. Muidu meenutab tõesti veidi kajakambri teist poolt.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 16:05:02 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Jerry kirjutas:
konkreetseid näiteid on vaja, mitte mingit suvalist statistikat icon_exclaim.gif

Jah, nagu degrass siin nõuab näiteid teistelt, siis võiks ise ka nagu oma sõnade-nõudmistejärgi teha. Muidu meenutab tõesti veidi kajakambri teist poolt.


Võimalik, et Statistikaameti näol on tegemist süvariigiga, distantsilt on seda kindlasti raske hinnata.

https://www.destatis.de/EN/Themes/Labour/Labour-Market/Quality-Employment/Dimension1/1_5_GenderPayGap.html

https://www.destatis.de/EN/Themes/Labour/Earnings/GenderPayGap/Tables/gpg-hours-Laender-2018.html

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 16:41:39 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et prügiauto korjab prügi külavahel icon_eek.gif
Huvitav, mitu naist täna prügi veab?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 21:25:42 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:
Jerry kirjutas:
konkreetseid näiteid on vaja, mitte mingit suvalist statistikat icon_exclaim.gif

Jah, nagu degrass siin nõuab näiteid teistelt, siis võiks ise ka nagu oma sõnade-nõudmistejärgi teha. Muidu meenutab tõesti veidi kajakambri teist poolt.


Võimalik, et Statistikaameti näol on tegemist süvariigiga, distantsilt on seda kindlasti raske hinnata.

https://www.destatis.de/EN/Themes/Labour/Labour-Market/Quality-Employment/Dimension1/1_5_GenderPayGap.html

https://www.destatis.de/EN/Themes/Labour/Earnings/GenderPayGap/Tables/gpg-hours-Laender-2018.html

Taheti konkreetseid näiteid, mitte suvalist statistikat.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.06.2026 21:39:03 vasta tsitaadiga

Selliseid vendasid ei huvita reaalsed andmed, statistika teeb palju sobivama pildi
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 21:57:55 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:

Taheti konkreetseid näiteid, mitte suvalist statistikat.


See näide ütleb sulle täpselt mida?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:02:00 vasta tsitaadiga

Et Eestis sünniks rohkem lapsi?
Politseinikud reageerisid ligi 210 lähisuhtevägivalla juhtumile, mida on rohkem kui mullu.
https://www.delfi.ee/artikkel/120592913/jaanipuhad-moodusid-politseile-toiselt-kasvas-lahisuhtevagivalla-juhtumite-arv
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:10:43 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:

Taheti konkreetseid näiteid, mitte suvalist statistikat.


See näide ütleb sulle täpselt mida?

Väga palju. Et on olemas konkreetne ja tõestatud juhtum, kus see on tuvastatud. Mitte mingi umbisikuliste küsitluste ja palgaandmete võrdlemine ning selle põhjal tehtud järeldused, et kõik naised saavad vähem palka sama töö eest võrreldes meestega.
Sama nagu keskmise palgaga. Statistika on kuradima ilus, aga reaalsus kahjuks mitte.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.06.2026 22:19:59 vasta tsitaadiga

Ta mõtles seda et sa ei peagi rohkem teadma ja ole rahul selle statistikaga mis talle meeldib
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:22:15 vasta tsitaadiga

Ta vist on see inimene, kes keskmist kütusekulu ülimaks tõeks peab ja pettub, kui see suurem on.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.06.2026 22:23:48 vasta tsitaadiga

Mida sa selle päris kulu teadmisega peale hakkad?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:26:24 vasta tsitaadiga

Mina? Mitte midagi. Aga on inimesi, kelle jaoks see statistika on ülioluline. Enam-vähem need inimesed, kes kalkuleerivad oma kodumajandust Exceli tabeliga.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.06.2026 22:28:02 vasta tsitaadiga

Ses mõttes et pole ju vaja teada sellist asja ja enda energiat sellele mõtlemisele kulutada, googeldad ja hops mingi kellegi keskmine kohe ainuõige tõde thumbs_up.gif Ilus roosaprilli maailm ju
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:31:40 vasta tsitaadiga

Kas ma saan aru, et seal Destatis toodud lingil on küsimus keskmises üle kõigi töötajate, arvestamata ametit, kogemust, haridust, töötunde, meeste-naiste vahelisi erisusi (lapsepuhkus jne), mitte võrdne tasu võrdsete töötundide alusel. Siis ju mõttetu statistika?

Seda on pikalt räägitud, et naised võtavad rohkem vanemahüvitist, puhkust ja teevad rohkem osalise tööajaga tööd. Valdkonnad erinevad. Tänu lastele naised on kodus kauem jms.

Ei maksa sul keegi naisele vähem võrdse töö eest. Ettevõtted ei ole debiililid. Eestis erasektor palkab tippjuhtideks palju naisi. Sellepärast, et nad on woke siis? Lähtudes degrassi jt narratiivist... (peaks ju meest valima justkui)


viimati muutis CnZ 24.06.2026 22:32:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:33:39 vasta tsitaadiga

Üks mu klientidest on asutus, mis tegeleb taoliste uuringutega ja alatasa on seal siselistis meeleheitlikud palved kogu organisatsioonile, et kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes on selline või tollene, kes on mingi X vähemus, kes on tundnud end diskrimineerituna, kas on mingi spetsiifiline probleem vms. Ainult 10-15 inimest vaja. Et jumala eest saaks mingigi valimi kokku, kuna tähtaeg kukub. Või kas keegi oskab kuidagi miskit modelleerida, et saaks sobiva tulemi.
Sorry, aga vaatan seetõttu kõiki neid riiklikke uuringutulemusi seetõttu väääääga skeptilise pilguga icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 22:37:07 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:

Väga palju. Et on olemas konkreetne ja tõestatud juhtum, kus see on tuvastatud. Mitte mingi umbisikuliste küsitluste ja palgaandmete võrdlemine ning selle põhjal tehtud järeldused, et kõik naised saavad vähem palka sama töö eest võrreldes meestega.
Sama nagu keskmise palgaga. Statistika on kuradima ilus, aga reaalsus kahjuks mitte.


Ära muretse, statistika on rumalatele. Selle ühe juhtumi evidence level on väga madal. Kuid sa tead seda ise väga hästi.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:39:12 vasta tsitaadiga

Jah, sest statistikat saab vormida vastavalt tellija soovile.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.06.2026 22:42:21 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt selles asi ongi antud kasutaja puhul
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 22:43:05 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Jah, sest statistikat saab vormida vastavalt tellija soovile.


Keegi ei keela sul esitatud andmeid kontrollida.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:47:18 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:
Jah, sest statistikat saab vormida vastavalt tellija soovile.


Keegi ei keela sul esitatud andmeid kontrollida.

Kas sa tõesti oled nii naiivne seal Berliinis? icon_lol.gif
Mida sa seal kontrollid? Kõik algandmed on reeglina GDPRi ja muude lühendite taga.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 23:00:48 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:


Mida sa seal kontrollid? Kõik algandmed on reeglina GDPRi ja muude lühendite taga.


Krd GDPR. Elu oleks niipalju lihtsam, kui andmestikus oleks ka telefoninumber, elukoht, perekonna seis jms ära toodud. Saaksid kohe helistada ja järgi uurida, miks vallaline ja lastetu.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.06.2026 23:02:40 vasta tsitaadiga

Eriti naiivne on arvata, et neid andmeid seal andmestikus pole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 23:14:17 vasta tsitaadiga

Kuidas need andmed peaksid palgalõhet näitama?
Sinu toodud linkidest:
tsitaat:
When interpreting the values, it should be taken into account, that they refer to the un­adjusted gender pay gap. On that basis, it is not possible, to derive information on the difference in earnings between female and male persons employed with comparable pay-determining characteristics (e.g. activity, history of employment and education).

The unadjusted gender pay gap (GPG) is calculated for all NACE groups with ex­cep­tion of "agriculture and forestry, fishery", "public administration", "pri­vate house­holds" and "ex­tra-territorial organizations", as well as in all en­ter­pri­ses with at least 10 employees.

The population consists of all employees with no age restriction or re­stric­tion of the number of hours.
The hourly gross wage (with use of the arithmetic mean) includes paid over­time and excludes extraordinary payments.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 23:39:43 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kuidas need andmed peaksid palgalõhet näitama?


Väga tubli, kontrollid thumbs_up.gif
Teises lingis on adjusted gender pay gap tulp.

https://www.destatis.de/DE/Methoden/WISTA-Wirtschaft-und-Statistik/2021/04/verdienstunterschiede-042021.html
Andmete kogumine käib Saksamaal nii, et ühel hetkel saad sellise kollase ümbriku, mille annad raamatupidajale edasi, kes omakorda edastab andmed riigile. Sain ka ühe, kuid ma osutusin täiesti ebahuvitavaks ja nad loobusid.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 23:44:44 vasta tsitaadiga

Mõttetu. See on samasugune bullshit statistika stiilis nagu meil "IT-s on keskmine palk mingi 6000 eurot". Ja siis selgub, et mingi käputäis ülijuhte saab sellist palka ning reaalsus on 2-3 korda väiksem.
Seal sakslaste statistikas on kõik ühes pajas koos - alates 10 töötajaga väikefirmast kuni suurkorporatsioonini välja. Erinevad rollid, erinev tase, erinevad töökohustused ja vastutusalad.
ChatGPT on siit veel puudu...

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 23:59:12 vasta tsitaadiga

Betamax, reaalsus on see, et üksosa lõpetab vanadusvaesuses, kuna ei teeninud piisavalt.

Viimases lingis on viide pdf failile, kus kirjeldatakse, kuidas tulemus saadi. Arvestades ümber tunnipalgale, teenivad naised meestest vähem.

Hiljuti nägin ühe pensionikindlustusseltsi statistikat. Sealsed numbrid olid masendavad.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 09:08:37 vasta tsitaadiga

Norra.
Kui tahan, vaatan kelle tahes inimese aasta palka thumbs_up.gif
Firmas, kus rendil olen, saab töökaaslane 585000 krooni aastas.
Käib esmaspäevast reedeni tööl. Ma ei viitsi. Kuus nädalat tööl, kaks nädalat vaba.
Saan aastas natuke vähem palka.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 25.06.2026 11:13:55 vasta tsitaadiga

Suurkorpo näitel on ka selliseid asju juhtunud - https://www.nytimes.com/2019/03/04/technology/google-gender-pay-gap.html
_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 12:25:53 vasta tsitaadiga

https://arvamus.postimees.ee/8497229/peeter-koppel-ei-plaanimajandus-ei-teinud-hiinlasi-rikkaks

tsitaat:
See lugu pole oluline mõistmaks mitte ainult seda, et (neo)liberaalsed reformid tõid edu isegi neid piiratud ulatuses rakendades. See on oluline ka selles kontekstis, et meil pole küll Euroopas näljahäda, kuid me liigume vales suunas. Euroopa majandus sureb aeglaselt, regulatsiooni, maksukoormuse ja häid kavatsusi täis direktiivide koorma all, mis igaüks eraldi kõlab õilsalt ja kokku kägistab väärtuse loomise. Me nagu ehitaks oma versiooni plaanimajandusest, ainult veidi pehmema sõnavaraga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 13:28:07 vasta tsitaadiga

Toetan EU majandust.
Ahjukivid, šamottkivid, malmjubinad ja õlled Lätist.
Segud Saksamaalt.
Tööjõud Eestist icon_razz.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.06.2026 13:30:48 vasta tsitaadiga

Odavam ei tule kohalikust Espakist võtta terve alusega?
Jääb mulje, et aeg ei maksa midagi
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 13:39:16 vasta tsitaadiga

Rekkajuht tasuta, rekka tasuta, kütus tasuta jne icon_idea.gif
Seal Läti DEPO-os räuskamine tasus ära. On ju alustega kongis, lihtsalt kõik pole näha icon_idea.gif
Eestis ikka hinnad kõrgemad ja Tallinn oluliselt kaugemal kui Valmiera icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.06.2026 13:40:56 vasta tsitaadiga

Tahaks ka sellist, saadaks kohe Antwerpenisse merekonteineri järgi icon_lol.gif
Viljandis ei saa siis kaubale? Reeglina kui jutt alustest, siis ju toodi üsna lahkel vähemalt nende enda lattu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 14:52:22 vasta tsitaadiga

Mul läheb neid aluste kaupa nädalast nädalasse.
Ei tasu järgi minna neile...vähemalt mitte 1-2 alusele. 2 jaoks oleks juba veokit vaja jne.
Oma hinge südamerahuks kui kõik transad tasuta ja aeg ka, siis võib ju korra endale tuua icon_biggrin.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 15:36:37 vasta tsitaadiga

1 + aju kõik vajalik sai Lätist toodud icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 18:04:03 vasta tsitaadiga

Norra aju enam ei tööta, nüüd kasutad läti aju?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 01:02:45 vasta tsitaadiga

Kõigil jälle õnn õuel.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 10:35:26 vasta tsitaadiga



icon_arrow.gif https://agri.ee/uudised/aedviljade-vaikese-koguse-selgem-maaratlus-tugevdab-toiduohutust-0

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 10:50:27 vasta tsitaadiga

Nojah, igasugunegi väikeettevõtlus tahetakse maha tappa.
Kõlab nagu anekdoot kui peaks hakkama põllumehe käest salakartulit ostma, sest tema põld on natuke suurem, samas mitte nii suur et kogu bürokraatiaga tegelemine end ära tasuks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 11:01:20 vasta tsitaadiga

Õhu ja vee järel on toit väga tähtis eluks vajalik komponent icon_idea.gif
Hea, kui toit võib olla saastunud. Saastunud toidu mõju organismile on hea, muudab organismi tugevamaks kõiksuguste haigustekitajate ja mürgistuste vastu thumbs_up.gif
Meil ju riik vaid kontrollidest koosnebki rofl.gif St. kontrolli pole. Hobuseliha me teadmatusest vist küll enam ei söö icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 13:57:43 vasta tsitaadiga

Ja nii see majandus kasvab, pole midagi öelda.
Patsutama aga üksteisele õlale ja ütleme tehtud, olemegi 5 rikkama riigi seas…
https://www.facebook.com/share/p/1Aw1KAR8dg/?mibextid=wwXIfr

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 27.06.2026 14:24:57 vasta tsitaadiga

Apple was getting memory at $5 and mark it up to $99 in their products. $94 profit. Now, they get it for $50, which is still a $49 profit. But instead, Apple mark it up $200, with $150 profit per memory which is more than $94 and they publicly blame memory makers for their greed?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 16:42:28 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Nojah, igasugunegi väikeettevõtlus tahetakse maha tappa.
Kõlab nagu anekdoot kui peaks hakkama põllumehe käest salakartulit ostma, sest tema põld on natuke suurem, samas mitte nii suur et kogu bürokraatiaga tegelemine end ära tasuks.


tsitaat:
Need tootjad, kelle tootmismaht ületab väikese koguse määratluse, peavad oma tegevusest teavitama Põllumajandus- ja Toiduametit (PTA) ning kuuluvad edaspidi regulaarse ja riskipõhise järelevalve alla. Teavitamine on tasuta ühekordne toiming ning sellega ei kaasne tootjale järelevalvetasu.


Tundub, nagu palju kisa ei millestki. Peab riigile tasuta teatama, et "muuseas ma kasvatan ja müün siin midagi". Kui selline ühekordne tegevus käib üle jõu, siis äkki tõesti peaks tegevuse ära lõpetama. Kui on põhjust seda järelevalvet karta, siis äkki peaks samuti ära lõpetama.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.