Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2026 21:48:17 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Mis puutub siia Sõnajalad ja tuulikud icon_rolleyes.gif

Ju tema arvates Eesti suurimad militaaar tootjad ja NATO parimad liitlased on pere Sõnajalag
Ja tuulikud eriti võimsad relvad.

ps. see oleks kena küll, kui oleme võitmatud oma paari tuulikuga
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2026 21:54:22 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Mis puutub siia Sõnajalad ja tuulikud icon_rolleyes.gif


Märksõnad: Aidu Tuulepark, Sõnajalad ja Kaitseministeerium.
10 aastat tagasi oli kuum teema.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2026 22:06:31 vasta tsitaadiga

Kümme aastat tagasi, oh õudu icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2026 13:16:50 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Kümme aastat tagasi, oh õudu icon_eek.gif

Kümne aastaga pole need tuulikud (veel) ümber kukkunud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 26.05.2026 15:00:49 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
https://www.err.ee/1610033065/lati-dr-dzise-jarve-kukkus-droon-ja-plahvatas
"Hea", et sõnajalad meil idapiirile tuulikud ehitasid, mis radarite efektiivsust vähendavad 😇


Mulle jäi juba tookord segaseks, kui see segab radarite tööd, siis miks neil üldse ehitadada lasti? Või on kellegi majanduslikud huvid (nagu ikka) olulisemad, kui ühiskonna omad?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.05.2026 15:25:57 vasta tsitaadiga

Nende väikeste droonide osas küsitav, kas radar üldse näeb. kiun oli lennukite osas, samas on ju ka teisi tuulikuid ja päikseparke, mis veel lähedamal ehk segab luuret nii või naa.

Puhtalt droonide osas võiks need tuulikud ju andureid täis laduda...

Eelkõige oli kisa selles, et kes lisaradarid kinni maksab ja miks muudetud Aidu projekt peaks minema helde rohetoetuse alla ehk projekt on vanas mõistes rahamasin.
Ehk otsene möödalask toonase reformi ja keski poolt (kuigi savikalt seal vaid allkiri, üle võlli keelasid toonased reformi lobistavad tegelased) Seejuures eriti jabur, et roheliste ettepanek oli märksa mõistlikum, aga tanki pandi ikka nemad icon_lol.gif

Minu meelest hea näide kui iga etapp kirjutab mingi oma prääniku juurde ja siis sitt aastad hiljem ventikasse lendab...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 27.05.2026 14:14:49 vasta tsitaadiga

ERR kirjutab: FT: Pooled riigid on taandunud Tšehhi mürsualgatusest Ukrainale
https://www.err.ee/1610038789/ft-pooled-riigid-on-taandunud-tsehhi-mursualgatusest-ukrainale
tsitaat:

"Algatus endiselt toimib, kuid uueks probleemiks on asjaolu, et rahaliselt panustab vaid umbes üheksa liikmesriiki," ütles Pavel Financial Timesile. "Algatuse kaudu on Ukrainale tarnitud kuni 50 protsenti kogu suurekaliibrilisest laskemoonast, mistõttu on seda väga raske millegi muuga asendada."

Babiš lubas valimiskampaania ajal, et Tšehhi kodanikud ei pea enam Ukraina relvastuse eest maksma.


icon_lol.gif

Euroopa julgeolek sõltub otseselt mingitest kohalikest valimistest. Rahvusriikide majandusliit thumbs_up.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2026 15:03:23 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Mulle jäi juba tookord segaseks, kui see segab radarite tööd, siis miks neil üldse ehitadada lasti? Või on kellegi majanduslikud huvid (nagu ikka) olulisemad, kui ühiskonna omad?
suurima probleemina - kov ja riik/kamin pillasid juba esimesel kooskõlastusringil kuskil palli maha. kovile mälu järgi pakuti mingeid soodustingimusi või sidruneid ja maksutulu, nii et nad olid huvitatud pargi püstitamisest. rida juriidilisi agasid kooskõlastusringi, tähtaegade jne kohta. pluss siis seotud isikute isikuomadused ja omavahelised konfliktid - sõnajalgade lähenemine, et ehitame ära, küll pärast saab seadustada. ja teiselt poolt siis kamin tegelane, kes kiiresti ja kõvasti pidurit tõmbas. praktilisest küljest ja kohtuasjade tulemusena - kui ehitus seisma panna või tagasi keerata, siis saanuks ettevõtja kõvasti kahjumit ja süüdi jäänuks kov või riik, mis tähendanuks väga suurt kahjuhüvitist. ja see tulnuks nii või naapidi meie kõigi taskust. kui pilt selgus ja ka kamin/kaitsevägi kompromissidele mõtlema hakkas, siis jõuti mingi diilini lisaradarite osas. kas selle detailid avalikkuse ette jõudsid, ei mäleta aga vist mitte. ametlikult leidis riik vahendid lisaradari(te) jaoks aga tookord räägiti ka arendaja panusest tollesse üritusse.

sellega seated peaks olema suured (eelhoiatus)radarid. konkreetselt droonide jaoks on vähe komplekssem vahendite park ja need ei ole kõige olulisem komponent.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2026 01:59:59 vasta tsitaadiga

Canada to buy Swedish early warning planes rather than US model
https://www.reuters.com/business/canada-buy-swedish-early-warning-planes-rather-than-us-model-2026-05-27/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2026 07:47:37 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610039332/leedu-ostab-ligi-tuhat-patria-soomukit
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2026 11:33:47 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610039824/norra-liitub-prantsusmaa-tuumaheidutuse-programmiga

EDIT: https://www.err.ee/1610039431/kaitseressursside-ameti-juht-naiste-ajateenistusest-mitte-kas-vaid-millal

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2026 14:31:17 vasta tsitaadiga

Aastas puudutab see kuni kümmet last.
https://www.err.ee/1610040079/valitsus-tahab-lopetada-eestis-sundinud-laste-hallipassi-susteemi

Nii saabki kuni kümme ajateenistujat aastas juurde icon_razz.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2026 10:03:01 vasta tsitaadiga

https://kodu.postimees.ee/8480257/hea-voimalus-100-000-reservvaelasel-on-juunis-voimalik-saada-pangast-soodsamalt-kodulaenu thumbs_up.gif

tsitaat:
Reservväelastel on võimalik taotleda kodulaenu intressiga alates 1,49%, millele lisandub 6 kuu euribor. Samuti laienevad neile muud kodukaitsja kodulaenu tingimused: kuni kahe aastane laenu- ja intressimaksepuhkus, lepingutasu puudumine ja laenu ennetähtaegne tasuta tagastamine. Ühtlasi hüvitab pank eksperthinnangu kulu kuni 250 euro ulatuses ning esimese aasta laenukindlustusmaksed kuni 100 euro ulatuses.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2026 12:39:28 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610043232/riigikohus-tuhistas-mtu-meie-nursipalu-taotlusel-rmk-raieload
tsitaat:
Riigikohus rahuldas esmaspäeval MTÜ Meie Nursipalu taotluse tühistada keskkonnaameti antud raieload riigimetsa majandamise keskusele (RMK) metsatöödeks Nursipalu harjutusvälja kõrval, leides, et viimased ei kaasanud kohalikke piisavalt.
...
Riigikohus ei nõustunud keskkonnaameti seisukohaga, et amet ei pidanud raielubade andmisel kontrollima, kas teised riigiasutused on oma kohustusi täitnud.
RMK, RKIK ja keskkonnaamet pole erinevad isikud, vaid esindavad kõik Eesti Vabariiki. Kohalikud elanikud on õigussuhtes riigiga tervikuna, mitte keskkonnaametiga.
Lasti üle jala, saadi vastu näppe. icon_rolleyes.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 01.06.2026 13:16:48 vasta tsitaadiga

Mis seltskond see MTÜ Meie Nursipalu on. EKRE lobby organisatsioon?
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2026 15:54:36 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Mis seltskond see MTÜ Meie Nursipalu on. EKRE lobby organisatsioon?

Kas ekres nii palju liikmeid üldse on?
2,3 tuh jälgijat.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2026 22:34:10 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Kas ekres nii palju liikmeid üldse on?
2,3 tuh jälgijat.
ekre on liikmete arvult eesti teine erakond. keskerakond on esimene, suurusjärk 11k liiget. ekre teine üle 9k liikmega ja kui õigesti mäletan siis reform kolmas natukene alla 9k liikmega.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2026 23:47:58 vasta tsitaadiga

Lahedad liitlased /s


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 00:06:16 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610050006/saksamaa-ja-prantsusmaa-loobusid-euroopa-havitajaprojektist
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2026 00:54:51 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
https://www.err.ee/1610050006/saksamaa-ja-prantsusmaa-loobusid-euroopa-havitajaprojektist


Seda nimetatakse Euroopa koostööks, igaüks vaadaku ise, kuidas hakkama saab thumbs_up.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 09:23:12 vasta tsitaadiga

Keegi oli siin föderaliseerumise vastu icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 10:11:23 vasta tsitaadiga

Enamus on föderaliseerumise vastu. Millise suurrahva diktaadi all sa tahad elada, fritsude või konnasööjate all?
Ei mingit Euroopa Ühendriike.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 11:28:01 vasta tsitaadiga

Eks siis ameeriklaste F47 hakkab tulevikus ka Euroopat teenindama, nende 6. Põlvkonna oma katsetustel alates 2020 ja 2030 alguse kanti peab olema production ready
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 11:31:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Enamus on föderaliseerumise vastu. Millise suurrahva diktaadi all sa tahad elada, fritsude või konnasööjate all?
Ei mingit Euroopa Ühendriike.

Pikemas ajalises perspektiivis see suure tõenäosusega tuleb aga mitte meie elu ajal.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 11:36:30 vasta tsitaadiga

Ei tule seda, enne jõuab EL laguneda. Me mängime oma kehtestatud regulatsioonide ja maksudega end iseendid auti.

https://majandus.postimees.ee/8486729/unusta-co2-maks-uus-euroopa-maks-tuleb-neli-korda-kallim

tsitaat:
Energiahindade tõus, tööstuse konkurentsivõime langus – need on peamised ohud, millele juhitakse tähelepanu Warsaw Enterprise Institute’i värskes raportis «In Search of an Optimal Climate Policy». Raporti hinnangul koormab praegune heitkogustega kauplemise süsteem (ETS) Euroopa majandust üha enam ning võib nõrgestada Euroopa Liidu positsiooni konkurentsis USA ja Hiinaga.


tsitaat:
Raporti kohaselt ulatub ETS-süsteemi aastane kulu Euroopa ettevõtetele praegu ligikaudu 46 miljardi euroni. Kui ETS 2 täielikult rakendub ja tasuta saastekvoodid kaovad, võib see summa kasvada umbes 140 miljardi euroni aastas.

tsitaat:
Raportis märgitakse, et ETS-süsteem ei tekita mitte ainult otseseid kulusid, mis on seotud saastekvootide ostmisega, vaid ka täiendavaid haldus-, regulatiivseid ja investeerimiskulusid.
Eriti murettekitavaks peetakse ETS 2 kavandatavat rakendamist, mis hõlmab maanteetransporti ja hoonete kütmist. Raportis viidatud prognooside kohaselt võib saastekvootide hind 2030. aastaks ületada 200 eurot CO2 tonni kohta.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 11:46:16 vasta tsitaadiga

Tanel, nõrk ja killustunud Euroopa ei taga pisikeste rahvusriikide püsimajäämist. Kumb on see vähem halvem väljavaade siis?
Mingisugused ühinemised tulevad nagunii, va meie idanaabriga.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 11:47:56 vasta tsitaadiga

Kahjuks senisel Euroopa Liidul polegi enam tulevikku.
Eurooplased (Brüsseli bürokraadid) on selle ise ära lörtsinud majanduse solkimise õhumaksude ja bürokraatiaga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2026 13:17:16 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kahjuks senisel Euroopa Liidul polegi enam tulevikku.
Eurooplased (Brüsseli bürokraadid) on selle ise ära lörtsinud majanduse solkimise õhumaksude ja bürokraatiaga.


Nõus. Paraku ei konkureeri väga USA muskelauto ja Hiina riisipritsiga, kui EU-l on joone taga ülereguleeritud puidust ja pedaalidega ökopill, mille üle veel arutatakse - ehk saab veel rohelisemaks kuidagi teha. Äkki seapõiest turvapadjad. Aga nali naljaks. Üsna riskantne on täna EU-l hinnalagedega eksperimenteerida. Savi see innovatsioon, vaja CO2 kvoote osta...

_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2026 14:07:49 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kahjuks senisel Euroopa Liidul polegi enam tulevikku.
Eurooplased (Brüsseli bürokraadid) on selle ise ära lörtsinud majanduse solkimise õhumaksude ja bürokraatiaga.


Iga nelja aasta tagant on Riigikogu ka iga viie aasta tagant on Euroopa Parlamendi valimised. Need kurjad Brüsseli bürokraadid oleme ise sinna valinud.
Majandust puudutavate probleemide juurpõhjused ulatuvad rohkem, kui poole sajandi taha. Kas selles on ka Brüssel süüdi?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2026 00:50:30 vasta tsitaadiga

Twenty armed men capture a village on NATO’s eastern border. What happens next?
https://euromaidanpress.com/2026/05/29/twenty-armed-men-capture-a-village-on-natos-eastern-border-what-happens-next/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2026 11:49:10 vasta tsitaadiga

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/us-plans-major-cut-fighter-jets-warships-nato-operations-europe-nyt-reports-2026-06-12/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2026 13:50:56 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610057332/veiko-vello-palm-eesti-on-droonirevolutsiooni-maha-maganud
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2026 14:23:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1610057332/veiko-vello-palm-eesti-on-droonirevolutsiooni-maha-maganud
mitte, et jutt vale oleks, aga selliste lugude juures häirib veidi, kuidas tegemist on kindralmajoriga reservis, mitte frankenburgi juhatuse liikmega.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 17.06.2026 14:26:33 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1610057332/veiko-vello-palm-eesti-on-droonirevolutsiooni-maha-maganud


Parte tagatoast võrsunud NGO lobistab ...

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.06.2026 14:42:26 vasta tsitaadiga

Et varsti konkurentsiamet tuleb ütlkeb, et ei või kriitikat teha kuna see ajab otsustajad paanikasse ja nii teevad nad kehvad otsused icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2026 20:25:04 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610057662/soome-parlament-toetas-tuumarelvade-keelu-tuhistamist

tsitaat:
Seaduseelnõu lubab tuumarelvade sissetoomist, transportimist, tarnimist või valdamist Soomes, kui riigi sõjaline kaitse seda nõuab.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2026 01:41:24 vasta tsitaadiga

Rutte tries to downplay Pete Hegseth's blistering attack on NATO
https://www.euronews.com/my-europe/2026/06/18/rutte-tries-to-downplay-pete-hegseths-blistering-attack-on-nato
As the Trump admininstration plans to pull a number troops out of Europe in the next six months, Secretary of War Pete Hegseth lambasted NATO defence ministers in Brussels, describing them as "shameful" and preoccupied with gender equality and climate change.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2026 12:15:56 vasta tsitaadiga

Kui Trump on Rutte "daddy", siis kes Hegseth talle on?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.06.2026 14:28:03 vasta tsitaadiga

ERR kirjutab: Times - lahingud Liibanonis nurjasid USA ja Iraani rahukõnelused
https://www.err.ee/1610059276/times-lahingud-liibanonis-nurjasid-usa-ja-iraani-rahukonelused

tsitaat:
Iraan loobus neljapäeval Šveitsis toimuma pidanud kõnelustest, põhjendades otsust sellega, et Iisraeli jätkuv sõjaline operatsioon Liibanonis rikub sel nädalal USA-ga sõlmitud kokkulepet lõpetada piirkondlik sõjategevus kõigil rinnetel.
Vastuseks lükkas USA asepresident JD Vance edasi oma reisi Šveitsi ning Šveitsi välisministeerium teatas, et ei võõrusta kõnelusi plaanitud ajal.
USA president Donald Trump hoiatas Iisraeli varem sõja eskaleerimise eest relvarühmituse vastu.

...

"Need narrid, kes arvavad, et ma pole olnud Iraani suhtes piisavalt karm ajal, mil aktsiaturg püstitas just uue rekordi ja naftahinnad kukuvad, on kas kadedad, pahatahtlikud või rumalad," kommenteeris Trump neljapäeval kriitikat leppe suhtes.


"Liitlane"

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 19.06.2026 14:35:58 vasta tsitaadiga

tegelikult üks väärib teist
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 19.06.2026 14:37:18 vasta tsitaadiga

Trump vist kobises midagi Iisraeli suunal ja nüüd on äkki vaja Trumpi vastu trollida. Mitmekümnendat korda ta seda rahulepingut seal juba lubab. Või siis mingi grupp inimesi jätkuvalt võidab sellest, kui taaskord kohe-kohe allkirjastamist lubatakse ja aktsiaturgudega manipuleerides saab raha teenida.

Iraani loobumine on ka nende poolt kaval lüke, sest demonstreerib, et nemad on need, kes otsustavad, mitte vastupidi.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 20:41:36 vasta tsitaadiga

Kyiv Independent Eestis


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 17:27:45 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/8495430/ukraina-eesliinil-voitlev-eestlane-peab-vajalikuks-rajada-eestis-tugevam-kaitseliin

tsitaat:
Liiga madalad ja kaldus seintega kraavid on vaenlase tankidele kergesti läbitavad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 17:43:53 vasta tsitaadiga

Iris-T süsteemid saadi ka lõpuks kätte
link

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 18:56:38 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.postimees.ee/8495430/ukraina-eesliinil-voitlev-eestlane-peab-vajalikuks-rajada-eestis-tugevam-kaitseliin

tsitaat:
Liiga madalad ja kaldus seintega kraavid on vaenlase tankidele kergesti läbitavad.


EDIT: Ukraina kaitseliinid võrdluseks
phpBB [media]

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.06.2026 19:24:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tanel kirjutas:
https://www.postimees.ee/8495430/ukraina-eesliinil-voitlev-eestlane-peab-vajalikuks-rajada-eestis-tugevam-kaitseliin

tsitaat:
Liiga madalad ja kaldus seintega kraavid on vaenlase tankidele kergesti läbitavad.


EDIT: Ukraina kaitseliinid võrdluseks
phpBB [media]


Keegi teadjam võiks nüüd pakkuda, mida maksab meetri-jagu sügavama/laiema vms kaitseliini rajamine idapiirile.
Kas on teada, millisel arvutusel baseerub hetkel rajatud kaitseliin. Kui artiklis väidetakse, et et see ei toimi, milleks see üldse sellisena rajati?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 19:27:03 vasta tsitaadiga

pilti vaadates sügavamad võiks need tõesti olla. samas kaldus seinte osas ma küll nii kindel ei oleks. kui tank kraavi peale - s.t. üle kraavi - kuidagi sõita ei suuda, siis sellise nurga all see sealt üles ka ei roni.
miks ukrainlastel sirgete seintega kraavid on, hea küsimus. erinev tehnika? mäletamist mööda on ukraina algusest peale eritehnikat nende kaevamiseks kasutanud, btm3, mdk3 jms.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 19:36:04 vasta tsitaadiga

londiste, artiklis on ju kenasti lahti seletatud. Näed lugeda?
https://www.postimees.ee/8495430/ukraina-eesliinil-voitlev-eestlane-peab-vajalikuks-rajada-eestis-tugevam-kaitseliin

tsitaat:
Ta kirjeldas, kuidas T-72 läheneb niisugusele tankitõrjekraavile diagonaalselt ja kui jõuab selle põhja, siis keerab seal end kraaviga risti ning ületab ka kraavi taha kuhjatud inimesekõrguse valli vaat et hüppega.

tsitaat:
Kaitseväe peastaabi pioneeriinspektor kolonelleitnant Ainar Afanasjev lausus Kagu-Eesti tankitõrjekraavide kohta, et ükski tõke ei seiska vastast, kui see ei ole kaetud tulega ja kombineeritud teiste tõketega, nagu näiteks traadi ja miinidega. Tankitõrjekraavi eesmärk on tema sõnul tanki aeglustada ja suunata ning teha sellest hävitamiseks sobiv sihtmärk.

«Oleme selliseid kraave oma õppeväljakutel testinud ja need täidavad eesmärgi,» ütles Afanasjev.
Selle peale küsis T-Bone: «Miks siis Ukraina ei kaeva selliseid kraave, kui need vaenlast kinni hoiavad?»

Ta rääkis, toetudes taas Ukrainas saadud kogemustele, et niisugused kraavid nagu Kagu-Eestis suudab soomustehnika selle ette kinnitatud sahaga kiiresti kinni lükata ning tekitada ülesõidukoha.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 22.06.2026 19:36:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 19:36:50 vasta tsitaadiga

Tanel, ei näe, paywalli taga olulised punktid. fair enough.

edit:
krt, ei oska isegi kuidagi otsida. tahaks näha kuidas see tanki sealt läbi tulemine välja näeb icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 22.06.2026 19:59:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 19:37:09 vasta tsitaadiga

Täiendasin.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.