Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 326, 327, 328 ... 354, 355, 356  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 16:37:52 vasta tsitaadiga

Tal on tuumaohust rääkimisega oma teema, kuna tal on väga head geenid ja ta onu oli tuumateadlane, vms.

ot:
https://www.pbs.org/newshour/politics/on-twitter-trump-declares-that-the-north-korea-nuclear-threat-is-over
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 16:47:35 vasta tsitaadiga

Mojtaba Khamenei tegi suu lahti.
https://www.reuters.com/world/irans-supreme-leader-mojtaba-khamenei-says-strait-hormuz-should-remain-shut-2026-03-12/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 19:27:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Iran’s new Supreme Leader, Mojtaba Khamenei, has not appeared publicly or spoken live on television. Instead, his message was read on Iranian state TV.

Mojtaba Khamenei's "first statement" is not only in writing with no images, but written with an unverified account that links to a broken website.

...

"Kuulujuttude" järgi on ta raskesti vigastatud/koomas/surnud esimest rünnakust saati.

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 20:13:08 vasta tsitaadiga

https://www.theguardian.com/world/2026/mar/12/dismay-as-ancient-heritage-sites-across-iran-damaged-in-us-israel-bombing

Vs

https://www.euronews.com/2020/01/05/iran-warns-trump-that-targeting-cultural-heritage-is-a-war-crime
https://www.dw.com/en/trump-condemned-for-threats-to-iranian-cultural-sites/a-51915447
https://www.theguardian.com/artanddesign/2020/jan/06/the-iranian-cultural-treasures-targeted-by-trump
https://www.nytimes.com/2020/01/06/arts/design/trump-iran-cultural-sites.html

Aga teeb täpselt seda mida lubas teha.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 20:48:53 vasta tsitaadiga

link :: Police responding to possible active shooter at a Detroit-area synagogue

tsitaat:
Police are responding to reports of an active shooter and a car driven into the building at Temple Israel, a synagogue containing a school, in West Bloomfield Township, Michigan, multiple federal law enforcement sources told CNN.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 12.03.2026 20:51:48 vasta tsitaadiga

kasaarid ikka kari värdjaid.

tsitaat:

Mario Nawfal

@MarioNawfal
IDF just canceled the indictment against 5 reserve soldiers accused of severely abusing a Palestinian detainee at Sde Teiman.
The victim was hospitalized with a torn rectum, broken ribs, and a punctured lung from the alleged physical, mental, and sexual abuse.
All charges dropped.



Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 21:41:48 vasta tsitaadiga

https://africa.businessinsider.com/local/markets/botswana-south-africa-and-drc-on-standby-as-reports-show-us-has-only-two-months-worth/l8t4fjt

Huvitav, keda järgmisena vabastama hakatakse.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2026 23:06:52 vasta tsitaadiga

See pole enam pelgalt soovitus. Norra lipu all sõitvatel laevadel on nüüd keelatud Hormuzi väina siseneda, teatas Norra Merendusamet neljapäeval oma veebisaidil.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 08:20:34 vasta tsitaadiga

Mull hakkab järjest enam tunduma, et selle Trumpi avantüüri taga on venelased:
https://www.err.ee/1609966361/usa-andis-ajutise-loa-vene-nafta-ostuks

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 08:32:38 vasta tsitaadiga

Tibladel hakkas raha otsa saama.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 08:43:08 vasta tsitaadiga

Iraan aitab vene jaoks nafta hibda tõsta ning ühtlasi läheb terve maailm käima usa vastu. Winz!
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 09:55:08 vasta tsitaadiga

USA kaotas tankur lennuki
https://x.com/visegrad24/status/2032212581624975679?s=20

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 09:56:43 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:

Erinevalt paljudest lääneriikidest, kus riik teenib peamiselt ettevõtete kasumilt, võtab Venemaa riigikassa oma osa eksporditavast naftast kohe selle ammutamisel.

Kuna kõnealune nafta on juba ammu laevadesse laaditud ja merel, siis on Venemaa riik oma peamise maksutulu sellelt konkreetselt partiilt ammu kätte saanud ja ära kulutanud. Kui USA nüüd lubab selle merel oleva nafta maha müüa, siis naftafirma küll teenib veidi tagasi, aga Kremli sõjamasinasse see mingit hiiglaslikku uut rahasüsti ei too, selgitas USA rahandusministeeriumi otsust vahendanud uudisteagentuur AFP.


Artiklis mainib, et ajutine mööndus kehtib kuni 12. märtsini tankeritele laaditud kraamile. Nu eks paistab
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 13:37:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 15:03:05 vasta tsitaadiga

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/keir-starmer-donald-trump-russian-sanctions-oil-b2937795.html

UK ei mängi kaasa, tiblad pahandavad varsti.

Edit: https://www.theguardian.com/us-news/2026/mar/12/israel-us-iran-war-cost

$2B päevas, vähemalt.

Edit: https://asia.nikkei.com/business/tech/semiconductors/iran-war-sparks-helium-supply-concerns-for-south-korea-chip-sector

Sellest pole liiga palju räägitud. Valus litakas tulemas.

Edit: USA mereväel oli Bahreinis 4 miinitõrjelaeva. Neid pole seal enam. 2025 kõige stabiilsema keenjuse sõjaministeerium optimeeris nad ära ja lasi tükkideks lõigata. USA mereväel pole võimalik tsiviillaevu tänu selllele turvaliselt eskortida läbi mineeritud ala.

https://www.threads.com/@russgraten/post/DVy7gDsIIBD
https://www.navytimes.com/news/your-navy/2026/03/12/the-us-navy-decommissioned-middle-east-minesweepers-last-year-heres-what-they-did/
https://www.twz.com/sea/navys-avenger-class-mine-hunters-have-left-the-middle-east-for-good
https://www.navalnews.com/naval-news/2025/09/combat-ineffective-littoral-combat-ships-are-replacing-mcm-ships-in-bahrain/
https://news.usni.org/2025/09/25/last-u-s-avenger-mine-countermeasure-ship-in-middle-east-decommissions


Mäletate kuidas sama keenjus lasi kogu pandeemiatega tegeleva süsteemi õhku vahetult enne COVID-19 kriisi? Muster?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 16:00:36 vasta tsitaadiga

https://x.com/auonsson/status/2032202196087869744

tsitaat:
Sweden is stepping up the shadow fleet game with another violent boarding of a stateless tanker, last one less than a week ago.
Minister Bohlin surely does not sound like this is the last of it.
Previous boarding has led to detention of vessel CAFFA and charges against crew.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 16:24:45 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011



Online
sõnum 13.03.2026 18:37:29 vasta tsitaadiga

Esimesed Iraani sõja veteranid. Nali kui keegi aru ei saanud, ei saanud siia riputamata jätta, lihtsalt pilt suva kohast icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 13.03.2026 19:26:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
BREAKING: The Pentagon is deploying a Marine Expeditionary Unit (up to ~2,500 Marines) to the Middle East after Iran intensified attacks in the Strait of Hormuz.

Source: WSJ



tsitaat:
ADL CEO Jonathan Greenblatt warns that Jews are being blamed for the war against Iran in the Middle East, which they unilaterally started.

kopp.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011



Online
sõnum 13.03.2026 19:29:28 vasta tsitaadiga

-Kaivo-, Ma ei usu, et nad reaalselt sinna jalaväega sisse lähevad, aga ameeriklastele uudiseks käib küll.
Ega tühjalt tagasi ei tulda, kaasa tuuakse tinakirstud.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 13.03.2026 19:54:34 vasta tsitaadiga

Järjest tõenäolisem, et pedo bibi on surnud. Pole tükk aega nähtud ja eile avaladati AI genereeritud video temast. Loota võib.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 20:04:15 vasta tsitaadiga

-Kaivo-, icon_question.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 22:42:53 vasta tsitaadiga

Kas Martin on pilves?
https://www.postimees.ee/8433092/ameerika-uhendriikide-suursaadik-eestis-lukkab-umber-martin-helme-vaited
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2026 22:47:10 vasta tsitaadiga

Oisu., teemaaredus siin
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11747090#11747090

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 00:04:45 vasta tsitaadiga

Pärast Ukraina rünnakut Venemaale Storm Shadow rakettidega kutsub Venemaa välja Suurbritannia ja Prantsusmaa suursaadikud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 00:18:34 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Pärast Ukraina rünnakut Venemaale Storm Shadow rakettidega kutsub Venemaa välja Suurbritannia ja Prantsusmaa suursaadikud.

Ja siis tuleb öelda et kõik on hästi! Arge muretsege venemaa pärast! Kõik on hästi! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 10:28:52 vasta tsitaadiga

Kim tahab ka suurte poistega sõda mängida.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.03.2026 14:34:21 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Edit: USA mereväel oli Bahreinis 4 miinitõrjelaeva. Neid pole seal enam. 2025 kõige stabiilsema keenjuse sõjaministeerium optimeeris nad ära ja lasi tükkideks lõigata. USA mereväel pole võimalik tsiviillaevu tänu selllele turvaliselt eskortida läbi mineeritud ala.
Need miinid on sul peas võibolla. Hormuzi väinas pole midagi mineeritud. Igat rätipeade teadet ei maksa ka uskuda.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 14:58:00 vasta tsitaadiga

Väidetavalt USA kasutas esimest korda Iraani vastases sõjas PrSM rakette.
Täppisrakett (PrSM) on meie järgmise põlvkonna pikamaa täppisrakett, mis on loodud USA armee jaoks. See uus pind-pind relvasüsteem pakub täiustatud võimeid sihtmärkide ründamiseks, neutraliseerimiseks, mahasurumiseks ja hävitamiseks, kasutades rakettide abil kaudset tuld kuni 499+ kilomeetri kauguselt. PrSM annab ühendvägede ülemjuhatajale suurema ulatuse, surmavuse, ellujäämisvõime ja rakettide laadimisvõime. Need täiustatud võimed on kriitilise tähtsusega tule edukaks sooritamiseks ühendatud kõikide valdkondade operatsioonide toetamiseks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 15:50:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Iran threatens Ukraine with strikes, claiming Kyiv’s alleged support for Israel — including drone assistance — makes the entire territory of Ukraine a “legitimate target,” said Ibrahim Azizi, head of Iran’s parliamentary commission on national security.

---

tsitaat:

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 15:59:59 vasta tsitaadiga

Kahju, et Volodymyr Oleksandrovych Zelenskyy ei teinud oranžile ettepanekut, koos rünnata Iraani icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 17:15:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 18:03:26 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Väidetavalt USA kasutas esimest korda Iraani vastases sõjas PrSM rakette.
Täppisrakett (PrSM) on meie järgmise põlvkonna pikamaa täppisrakett, mis on loodud USA armee jaoks. See uus pind-pind relvasüsteem pakub täiustatud võimeid sihtmärkide ründamiseks, neutraliseerimiseks, mahasurumiseks ja hävitamiseks, kasutades rakettide abil kaudset tuld kuni 499+ kilomeetri kauguselt. PrSM annab ühendvägede ülemjuhatajale suurema ulatuse, surmavuse, ellujäämisvõime ja rakettide laadimisvõime. Need täiustatud võimed on kriitilise tähtsusega tule edukaks sooritamiseks ühendatud kõikide valdkondade operatsioonide toetamiseks.

500km on hetkel kasutuses olev baasvariant. Alles loetud päevad tagasi testiti esimest edasiarendust mis suudab tabada ka liikuvaid sihtmärke maal ja merel isegi ligi 700km kaugusel. Plaan on jõuda arendustega 1000km peale.
Veidi irooniline on see, et ilmselt Ukraina jõuab enne kasutusele võtta FP-9 ballistilise raketi millel 800km ulatus. Testid peaks algama suvel, aga venelased kindlasti üritavad selle arendust häirida.
MatchMaker kirjutas:
tsitaat:
Iran threatens Ukraine with strikes, claiming Kyiv’s alleged support for Israel — including drone assistance — makes the entire territory of Ukraine a “legitimate target,” said Ibrahim Azizi, head of Iran’s parliamentary commission on national security.

Been there, done that icon_rolleyes.gif . Ukraina sõdib neljandat aastat tuumajõuga kes on ligi 2x suurem, kui Iraan ja kellel on ka kasutatav õhuvägi.
Mingi Iraani kääbuse ähvardused 1100km kauguselt (realistlikult pigem 2000km) oma copy-paste droonidega on nende jaoks naerukoht.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 18:16:42 vasta tsitaadiga

Eks selle lennuraadiuse suurenemisega jääb lõhkepea järjest väiksemaks, atacms unitaar 230kg, prsm 1 90kg.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 18:28:39 vasta tsitaadiga

pwn13, Raadius suureneb siiski kiiremini, kui lõhkepea väheneb. Ok lõhkepea on 40kg väiksem, aga raadius on minimaalselt 200km suurem. 200km on päris palju arvestades, et ATACMS on parimal juhul ise 300km.
Ilmselt on PRsM ka täpsem+nüüd võime tabada ka liikuivaid sihtmärke. Kuigi selles osas ma arvan, et ainult sõjalaevad oleks piisavalt väärtuslikud liikuvad sihtmärgid mida tabada. Mingeid tanki vms kolonne sellega tabada oleks suht raha raiskamine.
Veel üks PRsM eelis on see, et ühe laskeseadeldisega saab välja lasta kaks raketti (vähemalt HIMARS pealt, ma pole kindel kuidas M270 roomikutega variandiga on), kuna PRsM on kompaktsem, kui ATACMS.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 20:09:29 vasta tsitaadiga

Ukraina oli Iraani ballistiliste rakettide ulatuses? icon_rolleyes.gif
Kui jah, siis olemegi juba III maailmasõjas icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2026 23:58:26 vasta tsitaadiga

https://www.theguardian.com/world/2026/mar/14/gulf-strait-of-hormuz-nightmare-anger-frustration-at-us
https://www.theguardian.com/world/live/2026/mar/14/middle-east-crisis-live-iran-warns-of-retaliation-after-trump-says-military-targets-on-kharg-island-obliterated

Ei lähe. Üldse ei lähe.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 12:14:47 vasta tsitaadiga

https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=57673&start=1305#p932069

tsitaat:
Autor: Igor Savchuk
tõlge ChatGPT toimetamisega

https://siver.com.ua/news/perelom_u_vijni_zmina_logistiki/2026-03-15-39718

Venemaa logistika mureneb: Ukraina uus droonitaktika muudab sõja käiku

Vene Z-kanalites on puhkenud miski, mida saab nimetada vaid paanikaks. See ei ole enam üksikute „sõjakorrespondentide” virin, vaid laialdane ärevus kogu Vene sõjapropaganda ruumis — rindelähedastest Telegrami kanalitest kuni tuntud propagandablogijateni. Põhjus on lihtne ja Venemaa jaoks äärmiselt valus: Ukraina droonid on hakanud süsteemselt halvama Vene logistikat kogu rinde sügavuses. Kui seda hinnata kainelt ja emotsioonideta, siis näib, et muutumas on sõja enda loogika.

Et mõista, miks Vene poolel praegu häirekellad löövad, tuleb minna mõne kuu võrra tagasi. 2025. aasta lõpuks domineeris Ukraina droonisõja taktikalises mõõtmes peaaegu täielikult. FPV-droonid hävitasid massiliselt Vene jalaväge. Kaevikutes salvestasid Vene sõdurid videoid niinimetatud „Baba Jagast”, mis lendas nende positsioonide kohal. Kaotused olid suured ning rindele tekkisid terved surmatsoonid — alad, kus iga liikumine lõppes peaaegu vältimatult FPV-rünnakuga.

Sellest hoolimata jätkas Vene armee aeglast edenemist. See oli verine ja vaevaline, kuid siiski edenemine. Mõnel suunal saadi kuus juurde vaid sadu ruutmeetreid, teisal mõni ruutkilomeeter, ent Kremli poliitiliste eesmärkide jaoks piisas sellestki. Putin sai väita, et „pealetung jätkub”, ning kasutada seda survevahendina võimalike läbirääkimiste eel.

Selle näiliselt vastuolulise olukorra põhjus oli üsna selge. Ukraina võitis taktikalist võitlust — hävitas rohkem vastase elavjõudu. Venemaa aga säilitas eelise operatiivsel tasandil, kontrollides liikumist tagalas.

Seda rõhutas teravalt ka Ameerika vabatahtlik Ryan O’Leary, kes teenis Ukraina üksustes. Oma 20. jaanuaril avaldatud põhjalikus arutelus märkis ta otse, et probleem ei seisne ei tehnoloogias ega droonide tootmises. Ukrainal on tema hinnangul maailma ühed parimad mehitamata süsteemid. Kitsaskoht peitub doktriinis. Ukraina kasutas droone peamiselt jalaväe hävitamiseks, samas kui Venemaa keskendus lahinguvälja sügavuse kontrollimisele.

Tema põhisõnum oli lihtne: sõdu ei otsustata üksnes kaevikutes, vaid 10–40 kilomeetri sügavusel rinde taga. Just seal määratakse logistika toimimine, side, laskemoona kohalevedu, remondiüksuste töö ja droonioperaatorite võimalused. Kui vastane saab seal suhteliselt karistamatult liigutada kütust, tehnikat, laskemoona ja meeskondi, siis kontrollib ta olukorda isegi siis, kui kaotab eesliinil rohkem sõdureid.

Just nii tegutses Venemaa 2025. aastal. Vene droonid ei keskendunud enam niivõrd jalaväele, vaid logistikaahelatele: teedele, droonioperaatoritele, ladudele, remondimasinatele ja transpordile. Nii sattusid näiteks Pokrovsk ja Mõrnohrad olukorda, mida võiks kirjeldada kui „ümberpiiramine ilma ümberpiiramiseta”. Formaalset kotti ei olnud, kuid kõik ühendusteed olid pideva drooniohu all. Laskemoona ja varustuse kohaleviimine muutus surmavalt ohtlikuks.

Just siin hakkaski toimuma strateegiline muutus.

Ukraina väejuhatus liikus järk-järgult sama loogika poole, millest O’Leary kirjutas — operatiivse sügavuse kontrollimise poole. Sisuliselt algas droonisõja uus etapp: löögid ei keskendu enam üksnes kaevikutele, vaid kõigele, mis liigub kümnete kilomeetrite kaugusel tagalas.

Selle muutuse esimene osa on uued relvasüsteemid. Rindel hakkasid laialdasemalt ilmuma Saksa ettevõtte Helsing toodetud HX2 löögidroonid. 2025. aastal teatati 6000 sellise drooni hankelepingust. HX2 kaalub umbes 12 kilogrammi, sellel on X-kujuline tiib, kiirus kuni 220 km/h ja tegevusraadius kuni 100 kilomeetrit. Tehisintellektil põhinevad algoritmid võimaldavad sellel tegutseda autonoomselt ka tugeva elektroonilise häirimise tingimustes. Veel enam, neid saab kasutada parvedena.

Teine oluline element on Ukraina enda uued süsteemid. Näiteks ettevõtte FirePoint FP2 — edasiarendus kaugmaadroonist FP1, kuid oluliselt võimsama lõhkepeaga. Praegu räägitakse kuni 100-kilogrammisest lahinguosast, tulevikus isegi kuni 150 kilogrammist. Lennuulatus ulatub umbes 200 kilomeetrini. Eriti tähelepanuväärne on see, et juhtimine käib Starlinki kaudu, mis muudab selle Vene elektroonilise sõjapidamise süsteemide suhtes väga raskesti mõjutatavaks.

Kolmas tegur on fiiberoptilised FPV-droonid. Kuna neid juhitakse kuni 50 kilomeetri pikkuse kaabli kaudu, ei saa neid tavapärasel viisil segada ega summutada. See võimaldab neil tungida sügavale Vene tagalasse ning rünnata ladusid, tehnikat ja juhtimispunkte.

Neljas oluline muutus puudutab sagedusi. Vene sõjakorrespondendi Andrei Filatovi sõnul on Ukraina droonid hakanud töötama mittestandardsetel sagedustel 9–10 GHz vahemikus. Vene elektroonilise sõjapidamise süsteemidele on see osutunud tõsiseks probleemiks, sest enamik olemasolevaid segajaid pole selliste sageduste jaoks loodud. Uute süsteemide väljatöötamine võtab aga aega — sageli kuid.

Tulemused on hakanud kiiresti välja paistma: Vene logistika ragiseb.

Vene Z-kanalites kirjutatakse otse, et rindelähedased teed on muutunud „ellujäämismänguks”. Eesliinile jõudmine võib võtta mitu päeva. Varustuskolonne hävitatakse juba enne sihtpunkti jõudmist. Droonide operaatorid hukkuvad tagalas. Remondibrigaadid ei saa enam normaalselt töötada.

Ka arvud viitavad samale. Ukraina kindralstaabi ja analüütikute andmetel on lahingukokkupõrgete arv märgatavalt langenud. Pokrovski suunal vähenes 2.–8. märtsi nädalal lahingute arv 31 protsenti. DeepState’i andmetel registreeriti märtsi esimese kümne päeva jooksul kogu rindel umbes 1400 rünnakut, samas kui septembrist veebruarini oli võrreldava ajavahemiku jooksul neid ligikaudu 1800.

Järeldus on lihtne: Vene jalavägi ei jõua enam samas tempos rindele.

Oluline on ka Vene õhutõrje sihipärane hävitamine. Ukraina mehitamata süsteemide vägede andmetel tabati ainuüksi veebruaris 46 Vene õhutõrjesüsteemi, millest vähemalt 11 hävitati kinnitatult. Märtsi esimese kahe nädalaga lisandus veel 25 tabamust, neist 10 kinnitatud hävitamist. Nende hulgas olid Buk-M1, Buk-M2, S-300V süsteemid ning radarid.

See järgib klassikalist sõjalist loogikat. Juba Vietnami sõjast saadik on teada, et iga suurem operatsioon algab vastase õhutõrje mahasurumisest. Täpselt nii tegutsesid Ameerika Ühendriigid 1991. aasta Lahesõjas. Nüüd rakendab sama põhimõtet Ukraina — ainult et lennuväe asemel kasutatakse massilisi drooniparvi.

Probleemi kirjeldavad ka Vene mobiliseeritud ise. Üks neist tunnistas otse, et Ukraina lahendused on sageli juba ette teada, kuid Vene armee reageerib neile kuude või isegi aasta pikkuse viivitusega. Luure annab infot, kuid otsuseid tehakse aeglaselt. Nii on juhtunud, et droonioperaatorite väljaõpe Venemaal on mõnikord kestnud vaid neli kuni viis päeva.

Selle hind on tohutu: sadade miljonite rublade väärtuses kaotatud tehnikat ja tuhanded hukkunud.

Veel üks märgiline areng on Vene soomustehnika kadumine aktiivsest ründetegevusest. Ukraina droonide massilise kasutamise tõttu on mehhaniseeritud rünnakud suuresti oma tõhususe kaotanud. Isegi improviseeritud lisakaitsmega tankid võivad küll taluda mitmeid FPV-tabamusi, kuid lõpuks jäävad nad seisma ja muutuvad lihtsaks sihtmärgiks.

Seetõttu läks Venemaa üle niinimetatud „lihaveski”-rünnakutele jalaväega. Iga rinde kilomeeter maksis kümneid elusid. Kuid nüüd hakkab lagunema ka see taktika. Kui jalavägi ei jõua enam üldse eesliinile, ei saagi rünnakut toimuda.

Just see tekitabki Vene Z-kanalites praeguse paanika.

Samal ajal näib, et Ukraina on hakanud kasutama ka uut ründemudelit. Vene allikate sõnul koondatakse enne rünnakut 300–400 droonist koosnev massiivne „õhurusikas”. See parv tegutseb umbes 20 kilomeetri sügavusel, hävitades sidet, logistikat, droonioperaatoreid ja tehnikat. Seejärel liiguvad sisse mobiilsed rühmad, kes hõivavad positsioonid. Seejärel tulevad ette droonioperaatorid ning sama skeem kordub.

Sisuliselt on see vana sõjalise põhimõtte shaping the battlefield kaasaegne vorm — lahinguvälja kujundamine enne põhirünnakut.

Siit joonistub välja peamine strateegiline järeldus.

Kui Ukraina suudab süsteemselt kontrollida operatiivset sügavust, kaotab Vene armee võime pealetungi jätkata. Ta võib küll hoida kaevikuliine ja saata ette jalaväge, kuid ilma toimiva logistika, ressursside liigutamise ja jõudude koondamiseta ei ole võimalik läbi viia suuri operatsioone.

See tähendaks aeglast, kuid vältimatut pööret.

Vene kohanemisvõime on aeglane. Vene sõjaväelaste endi hinnangul võib uute lahendustega kohanemine võtta mitu kuud kuni aasta. Droonisõda areneb aga sellest kiiremini. Ukraina on suurendanud tootmist, loonud eraldi mehitamata süsteemide väed, saanud Euroopa partneritelt tuge ja kujundab samm-sammult välja omaenda doktriini.

Kui see suundumus jätkub, võivad lähikuud olla üsna selged: Vene pealetung seiskub, lahingute tempo langeb ja Ukraina saab aega reservide kogumiseks. See omakorda looks võimaluse kohalike vastupealetungide korraldamiseks.

Strateegilises plaanis tähendab see veel midagi. Tõsised läbirääkimised sõja lõpetamise üle saavad alata alles siis, kui Kreml mõistab, et pealetung ei tööta enam. Just selline olukord võib praegu kujunema hakata.

Seetõttu Vene Z-kanalid täna ulguvadki. Mitte ühe järjekordse droonilöögi pärast, vaid seepärast, et rindel on muutumas sõja enda loogika. Ja kui Ukraina suudab selle innovatsioonitempo säilitada, võib 2026. aastast saada hetk, mil Vene pealetungivõime lõplikult murdub.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 15.03.2026 12:46:48 vasta tsitaadiga

Kui päriselt on nii, et Ukraina edeneb ja venelased on hädas, on see muidugi super.
Ma aga kahtlustan ennatlikku optimismi, on seda ennegi sõja jooksul nähtud. On ka olnud jutte, et just venelastel on parimad droonid - ma ei tea kas selle all mõeldakse äkki neid Kiievit ründavaid variante.

Ma olen nii kaua oodanud, et see sõja kulg seal muutuks, et täna olen selliste uudiste suhtes apaatne.
Sõda lõpeb siis kui siseriiklikult tuleb selle lõpetamiseks piisav surve, Putin aga püsib troonil vaid niikaua kuni sõda kestab. Ehk tema seda lõpetada ei suuda.
Mingeid jutte selle kohta kuidas Kreml valmistab ette narratiivi kuidas eesmärgid on täidetud, kuidas sõja tähtsust pisendada, kuidas olukord külmutada nägu säilitades. Las nad proovivad. Ei ole olnud vist riike mille juhid oleksid pukis jätkanud peale 1,3miljoni mehe kaotust.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 13:07:18 vasta tsitaadiga

No eks see ole ka sõja jooksul välja kujunenud olukord:
Kui venelased edenevad, siis kirjutab meedia kuidas kohe-kohe saavutavad nad oma eesmärgid ja mingi linn kukub.
Kui Ukrainlased edenevad, siis on tagasihoidlik jutt, et see on ainult lokaalne vasturünnak, piiratud operatsioon ja ei tasu palju loota.

Paul Warburg räägib sellest hästi oma viimases videos:
Spoiler Spoiler Spoiler


Tegelikult on see loogiline, et varem või hiljem hakkas asi Ukrainlaste kasuks pöörduma. Starlink ja Telegram keelustamine muidugi aitas kenasti kaasa.
Nad elasid üle sõja kõige hullema talve kus venelased üritasid elektrit ja kütet täielikult maatasa teha ja vallutasid kaks linna Donbassis.

Nüüd on hullem seljataga. venelastel on aga hullem veel ees. Ukraina on muutunud juba sõjatehnika eksportijaks, sest nad toodavad rohkem kui neil rindel vaja läheb.
Ma arvan, et venelastel ei ole muud valikut, kui teha uus mobilisatsioon see aasta.
Iseasi mis kasu on lisa sõduritest, kui logistika on katki ja rindele jõudmine on raske.
Pealegi isegi kui venelased mobiliseerivad näiteks miljon meest, siis Ukrainal on võimalik ikka mitu drooni mehe kohta kulutada, et need hävitada.

Mis puutub vene juhtimisse, siis mingit populaarset rahvaülestõusu ega demokraatiat ma seal ei usu.
Parim mis seal tuleb on see, et putin võetakse sõjalise riigipöördega maha ja uued juhid jätkavad suuresti samal kursil siseriiklikult, aga lõpetavad sõja ja üritavad sanktsioonidest vabaneda, et energia müügiga hakata jälle riigikassat täitma.
Kui see on piisavalt täis, siis alustatakse kuskil jälle uut sõda, kuni tsükkel kordub.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 13:50:50 vasta tsitaadiga

Kuubalased hakkavad närviliseks muutuma.

https://www.err.ee/1609967984/kuubalased-rundasid-elektrikatkestuste-tottu-kommunistliku-partei-kontorit
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 14:18:59 vasta tsitaadiga

Need kivipallurid mõtlevad kindlasti oma peaga beer_yum.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 14:35:56 vasta tsitaadiga

Peaminister Jonas Gahr Støre (Ap) kogus pühapäeval Oslos tippkohtumisele Taani peaministri Mette Frederikseni, Rootsi Ulf Kristerssoni, islandlase Kristrún Frostadóttiri ja kanadalase Mark Carney.
Lähis-Ida sõda muutus kiiresti teemaks:
– Sõja lõpu plaan on ebaselge, ütles Støre kuue peaministri nimel.
– Me ei ole selle sõja osa. Me ei alustanud seda, aga sellel on meile tagajärjed. Nüüd peavad sõdivad pooled leidma puhta lahenduse, ütles Støre, samal ajal kui teised peaministrid jäid kinnitust jagades vait.
https://www.vg.no/nyheter/i/y5EbEa/nordisk-canadisk-statsministermoete-i-oslo
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 14:39:44 vasta tsitaadiga

Eks nagu ikka, nii nagu Iraagi sõjaga 2003 ei saadud ÜRO ametlikku luba, USA pidi "coalition of the willing" sildiga leidma paarkümmend toetajat (k.a Eesti), aga enamus maailma riike mõistsid selle hukka (Saksamaa, Prantsusmaa, Kanada jne)
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.03.2026 14:51:21 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8424732/blogi-trump-voime-iraani-naftasaart-uuesti-runnata-kasvoi-lobu-parast
tsitaat:
Trump: võime Iraani naftasaart uuesti rünnata kasvõi lõbu pärast

USA president Donald Trump ütles laupäeval telekanalile NBC antud telefoniintervjuus, et Ühendriigid võivad jätkata rünnakuid Iraani naftaekspordi jaoks eluliselt tähtsale Khargi saarele, kuigi tema sõnul on sihtmärgid seal täielikult hävitatud.

«Me võime sinna siiski veel paar lööki anda, kasvõi lihtsalt lõbu pärast,» ütles Trump.
Täis tainas ikka...
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.03.2026 14:56:07 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Eks nagu ikka, nii nagu Iraagi sõjaga 2003 ei saadud ÜRO ametlikku luba, USA pidi "coalition of the willing" sildiga leidma paarkümmend toetajat (k.a Eesti), aga enamus maailma riike mõistsid selle hukka (Saksamaa, Prantsusmaa, Kanada jne)



ERR kirjutab: Trump kutsub üles saatma laevu Hormuzi väina turvama
https://www.err.ee/1609967711/trump-kutsub-ules-saatma-laevu-hormuzi-vaina-turvama

tsitaat:
President Donald Trump, kes on öelnud, et Ühendriigid alustavad peagi väina läbivate tankerite eskortimist, kirjutas sotsiaalmeediaplatvormil Truth Social, et paljud riigid, eriti need, keda mõjutab Iraani katse Hormuzi väina sulgeda, saadavad koostöös Ühendriikidega piirkonda sõjalaevu, et hoida väin avatud ja turvalisena.

"Loodetavasti saadavad piirkonda laevu Hiina, Prantsusmaa, Jaapan, Lõuna-Korea, Ühendkuningriik ja teised, keda see kunstlik piirang mõjutab," kirjutas Trump.
...
"Valelik uudismeedia vihkab kajastada, kui hästi on Ameerika Ühendriikide sõjaväel läinud Iraani vastu, kes on täielikult alistatud ja tahab kokkulepet – aga mitte sellist kokkulepet, millega mina nõustuksin!" kirjutas Trump oma sotsiaalmeediaplatvormil Truth Social, täpsustusi lisamata.
...
"Ma ei usu, et ameeriklastega rääkimine enam meie päevakorras oleks," ütles Iraani välisminister Abbas Araghchi sel nädalal PBS Newsile, lisades, et Teheranil on varasematest läbirääkimistest USA-ga "väga kibe kogemus".

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 16:32:32 vasta tsitaadiga

"Loodetavasti saadavad.."

Aga milleks saata kui on

"..täielikult alistatud.."

?

https://www.theguardian.com/world/2026/mar/14/us-kharg-island-oil-export-hub

tsitaat:
Trump says US may strike Iran’s Kharg Island oil export hub ‘just for fun’


LOL /s
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 16:39:59 vasta tsitaadiga

Võimalik, et külma sõja vol 2. Trump üritab näidata, et näe, meie suudame.
Kuigi suurt pilti vaadates ei pruugi see sõda külm olla, WW III moodi paistab kõik juba välja.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 17:10:39 vasta tsitaadiga

https://www.theguardian.com/world/2026/mar/15/us-attack-iris-dena-undermines-indian-security-ties-iran

tsitaat:

After the international fleet review, officials say Iran had requested permission from Sri Lanka to make a friendly port call on the way home. They had three ships in their flotilla; IRIS Dena, a support ship IRIS Bushehr and a landing ship, IRIS Lavan. The Lavan was later granted permission to dock in India instead, after it experienced technical difficulties en route.

Though a port call was standard procedure in the past, the US war on Iran made this a highly precarious geopolitical situation for Sri Lanka. Even as Dena and Bushehr set sail for Sri Lanka, the official permissions for it to come to Sri Lanka’s shore had still not been granted by the government.

It was still not approved by 3 March, as Dena reached the outskirts of Sri Lanka’s territorial waters. According to Weerasekara, the ship was left waiting for more than 11 hours, a delay that would prove deadly by the morning of the 4 March.

“We did not take any prompt action,” said Weerasekara. “We could have saved those lives also. This has been discussed in the security council and yet no action has been taken.” In the aftermath of the attack, Sri Lanka agreed to allow Bushehr to dock late on 4 March, amid fears it too would be hit.



Iraani laev palus Sri Lankalt luba sadamasse tulla. Jäi ootama. Lasti põhja.

Küsimus on nüüd vastupidi, mis siis kui keegi nüüd "kogemata" mõne USA laeva avamerel põhja laseb kui see sadamasse sõitmist ootab? Või hiina..või India.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 17:14:48 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
mis siis kui keegi nüüd "kogemata" mõne USA laeva avamerel põhja laseb kui see sadamasse sõitmist ootab? Või hiina..või India.

Kui selleks kogemata uputajaks oleks eesti, siis maksaksime tankeri koos lasti ja võimalike muude kuludega kõik kinni. Aga kui uputajaks on ameerika, siis on läbirääkimiste küsimus.
Sest tänane maailm on läinud tagasi aega, kui maksis vaid jõud.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 326, 327, 328 ... 354, 355, 356  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.