|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
03.03.2026 07:27:56
|
|
|
Öelge v ilustage kuidas tahate. Ei usu ma neid kaht graafikut kohe mittekuidagi mis Eesti kohta artiklis on ära toodud, propagandaks hea küll. Soome kohta üsna usutav vast.
Vaadates kuidas eestlased oma valitsusele puid alla panevad ja õigustatult. Inimesed pole ka päris lollid ja saavad aru, et poliitikud varastavad Eesti riiki paljaks ilma, et nad enam varjakski.
Mis patriotismist siin rääkida, patriotism tuleb aastatega ja usaldusega oma riigi vastu. Meil siin öeldakse, nüüd on aeg relv võtta ja oma nahk turule viia... nende eest sõtta kes selle riigi paljaks on varastanud .
Pigem tegelevad juba ammu poliitikud jm eliit https://reis.postimees.ee/8425639/hea-teada-need-riigid-oleksid-voimaliku-kolmanda-maailmasoja-korral-koige-turvalisemad
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
03.03.2026 17:10:08
|
|
|
Nüüd siis juba v? Väsimatu postimees...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
03.03.2026 17:12:47
|
|
|
No see ei ole ju eriline uudis...
Alles saadeti üks fanatt kodumaale ju siit...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
04.03.2026 14:32:33
|
|
|
Hea näide, kuidas EU-s asjad ei liigu ega arene (samas igast tahvimehnanisme saab ettevõtete käibe lutsimiseks luua küll)
https://www.err.ee/1609957664/prantsuse-lennukitootja-suudistab-airbusi-euroopa-havitajaprojekti-saboteerimises
| tsitaat: |
"Airbus ei taha enam Dassault'ga koostööd teha," ütles Prantsuse kontserni tegevjuht Eric Trappier ajakirjanikele.
"Kui Airbus annab jätkuvalt mõista, et ta ei soovi Dassault'ga koostööd teha, on projekt surnud," lisas Trappier.
"Me täidame oma kohustusi punktipealt. Just Airbus on see, kes ei austa esialgset kokkulepet," lisas Trappier. |
| tsitaat: |
aksamaa kantsler Friedrich Merz andis veebruaris märku, et Berliin võib projektist loobuda, öeldes, et Saksamaa ei vaja samatüübilisi hävitajaid nagu Prantsusmaa.
Airbus teatas, et toetaks ettepanekut ehitada selle asemel kaks eraldiseisvat lennukit, kui projektis osalevad riigid seda taotleksid.
Trappier lükkas selle idee kolmapäeval aga tagasi.
"Prantsusmaa ei saa toetada kahe lennuki ideed," ütles Trappier. |
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007

|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
04.03.2026 21:45:58
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Reaalse konflikti korral pole enam vahet, kui palju miskit maksab - maksumaksjaid enam lihtsalt pole. |
rheinmetall tahtis et riik teeks suure investeeringu, ja paberi peal oleks me 49% omanikust
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
04.03.2026 21:56:28
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Palju maksab sinu ja su laste julgeolek?
Mitmed prominentsed allikad väidavad, et tibla võib Eestit rünnata juba lähiaastatel.
Parem valmistuda selleks ja saada kohalik laskemoon ladudesse. |
saksa saab pakkuda ilmselt siin aint 155mm. werferi moona ei ole
_________________ pWn
viimati muutis pwn13 04.03.2026 22:20:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
04.03.2026 22:03:01
|
|
|
Laskemoonatehas on siis esimene sihtmärk. Parem ju laskemoona osta hoopis. Kui võtta loogika, et raha ei ole takistus.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.03.2026 09:32:28
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Laskemoonatehas on siis esimene sihtmärk. Parem ju laskemoona osta hoopis. Kui võtta loogika, et raha ei ole takistus. |
See on ka osa põhjusest miks meil tehaseid pole. Me asendasime nõnda odavalt, et 155mm tehast tegelikult ei soovita
Lõhkeaine tehas muidugi võiks küll kuhugi jõuda, aga see plaanitud ju nõnda rinde äärte, et üks KAB lähedale ja asi pilbasteks...
Saaremaale võib ka planeerida, aga sinna lendab mõni roheline mehike kaubalaevalt sisse...
Ehk kaitsekulu vs ladu ikka suur jah...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
05.03.2026 17:12:44
|
|
|
| tsitaat: |
The U.S. opposes Poland, Germany, or Nordic countries developing their own nuclear weapons,
Washington instead supports stronger European participation in NATO’s nuclear deterrence, but not independent nuclear programs outside the alliance framework. |
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
05.03.2026 17:36:13
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
Hea näide, kuidas EU-s asjad ei liigu ega arene (samas igast tahvimehnanisme saab ettevõtete käibe lutsimiseks luua küll)
Spoiler 
https://www.err.ee/1609957664/prantsuse-lennukitootja-suudistab-airbusi-euroopa-havitajaprojekti-saboteerimises
| tsitaat: |
"Airbus ei taha enam Dassault'ga koostööd teha," ütles Prantsuse kontserni tegevjuht Eric Trappier ajakirjanikele.
"Kui Airbus annab jätkuvalt mõista, et ta ei soovi Dassault'ga koostööd teha, on projekt surnud," lisas Trappier.
"Me täidame oma kohustusi punktipealt. Just Airbus on see, kes ei austa esialgset kokkulepet," lisas Trappier. |
| tsitaat: |
aksamaa kantsler Friedrich Merz andis veebruaris märku, et Berliin võib projektist loobuda, öeldes, et Saksamaa ei vaja samatüübilisi hävitajaid nagu Prantsusmaa.
Airbus teatas, et toetaks ettepanekut ehitada selle asemel kaks eraldiseisvat lennukit, kui projektis osalevad riigid seda taotleksid.
Trappier lükkas selle idee kolmapäeval aga tagasi.
"Prantsusmaa ei saa toetada kahe lennuki ideed," ütles Trappier. |
|
Millist koostööd sa ootad rahvusriikide majandusliidult?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.03.2026 18:01:15
|
|
|
trahv on ka vastutus ehk niipidi vaates on jälle rohkem saavutatud kui USA. Häda pigem, et neid nõnda lihtsalt saab vaidlustada ja lõpuks hajutada...
Ehk EU seda vaid mõjutamiseks kasutanud mitte reaalseks nuhtlemiseks ja see lisab kiiresti poliitilise mõõtme.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
06.03.2026 13:31:31
|
|
|
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.03.2026 14:42:29
|
|
|
Midagi sellist siis plaanivad toota?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
06.03.2026 15:28:55
|
|
|
Poola hakkab tootma Bohdana liikurhaubitsaid, eesmärk on pakkuda võimalikult odavat tükihinda.
link
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
06.03.2026 17:49:19
|
|
|
Sama uudis ERR portaalis: https://www.err.ee/1609960220/louna-korea-kaitsetoostusettevote-investeerib-eestisse-100-miljonit-eurot
| tsitaat: |
| Pakett hõlmab 25 miljoni eurose laskemoonatehase ehitamist Eestisse, kus hakataks tootma 40 mm laskemoona. Tehast opereeritaks koostöös kohaliku tootjaga ning see suudaks toota üle 300 000 mürsu aastas. |
Kui aastane tootmismaht ümbe arvestada, teeb see piltlikult ca 822 lasku päevas, 24.657 kuus. Kui palju kulub Ukrainas 40mm laskemoona (või selle analoogi) kuus?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
06.03.2026 19:51:46
|
|
|
Meie idapiir veidi lühem ka...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
06.03.2026 22:09:00
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Palju maksab sinu ja su laste julgeolek?
Mitmed prominentsed allikad väidavad, et tibla võib Eestit rünnata juba lähiaastatel.
Parem valmistuda selleks ja saada kohalik laskemoon ladudesse. |
jea, nagu Shitenyahu on 30 aastat väitnud et Iraanil on kohe kohe tuumapea valmis, kohe kohe; peame kohe tegutsema et ta ei saaks rünnata.
30 aastat läks aega et leida Ameerikas üks kergeusklik riigipea, et sõda alustada. Ükski täie mõistusega elanik pole selle otsusega rahul ja tunneb häbi.
Venemaa peaks meile kallale tulema, on BS. Sama hea jutt kui et miljonid surid, sest üks laps hammustas nahkhiirt.
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmz
HV kasutaja
liitunud: 09.02.2008
|
08.03.2026 01:13:44
|
|
|
40mm laskemoon on üldiselt ülilühikese maa moon. St umbes 500m.
Kui jutt on 40x46mm moonast ja ma ei tea väga muid 40mm kaliibriga relvi.. jutt artiklis küll mürskudest, aga pole kiirlaskekahureid sellises kaliibris kasutusel. Tänapäeval.
Lühidalt - mõttetu.
_________________ MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
08.03.2026 09:15:00
|
|
|
rmz, kasu on alati, esiteks investeering siia kuni teadmiste ja lahenduste hankimiseni ning juurutamiseni.
Artikkel jah natuke kaheti mõistetav. Too 40mm rauaalune aeglase algkiirusega pigem 400m, kui tehakse kiire algkiirusega, siis juba 2km. Vaevalt kohe kogenematusest mingit eraldi pikendatud laskekaugusega leiutama hakataks.
Kuna märksõna mürsk mängus, siis neid 40mm on turul küll ja nendel käib ka tänapäeval edadiarendusi. Bushmaster IV relvale näiteks. Jah, meie lahingumasinad seda relva ei oma.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.03.2026 12:29:52
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale?  |
Jah, ikka teistele, meil ju Pevkuri sõnul, laod pungil täis ja panna pole enam kuhugi.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
08.03.2026 13:40:14
|
|
|
Pihkur sai eesti tagasi aasiast?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
08.03.2026 14:27:15
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale?  |
Euroopa idapiiri kaitsmine ei saa lasuda ainult Baltikumi ja Soome õlul, vaid see peaks olema kollektiivne ülesanne. Samuti nagu Euroopa lõunapiiri kaitsmine. Laskemoona tootmine peaks toimima sarnaselt 3-2-1 printsiibile, hajutatult. Eeldades, et Euroopas on tootmise liiasus, on Eestis 40mm laskemoona tootmine arusaadav. Rahvusriikide majandusliidus, kus igaüks vaadaku, kuidas ise hakkama saab, tekib kohe küsimus, kui usaldusväärsed on naabrid. Sest hetkel, kui laskmiseks läheb, mõtleb igaüks kõigepealt iseenda peale.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
08.03.2026 14:27:39
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Pihkur sai eesti tagasi aasiast? |
Ta ei pidavat kasutama Eesti Vabariigi kinni makstud tšarterlende
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
08.03.2026 14:33:36
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale?  |
Euroopa idapiiri kaitsmine ei saa lasuda ainult Baltikumi ja Soome õlul, vaid see peaks olema kollektiivne ülesanne. Samuti nagu Euroopa lõunapiiri kaitsmine. Laskemoona tootmine peaks toimima sarnaselt 3-2-1 printsiibile, hajutatult. Eeldades, et Euroopas on tootmise liiasus, on Eestis 40mm laskemoona tootmine arusaadav. Rahvusriikide majandusliidus, kus igaüks vaadaku, kuidas ise hakkama saab, tekib kohe küsimus, kui usaldusväärsed on naabrid. Sest hetkel, kui laskmiseks läheb, mõtleb igaüks kõigepealt iseenda peale. |
Kuidas öelda mitte midagi... Selliselt võiks su kantseliitlikku teksti iseloomustada praegu.
Ma olen siiani aru saanud, et Eesti pidi endale ise hakkama laskemoona tootma, kuna siis me ei sõltuks teistest. Mis mõtet on seda laskemoona kusagile välismaale (Koreasse?) toota, kui meil oma torud tühjalt seisavad.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
17.03.2026 11:21:29
|
|
|
Ratsutab Omaanis kaamelitega...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
17.03.2026 11:31:17
|
|
|
| Meil on omal võimekus arendada ja teha, aga ostame ikkagi mujalt sisse? Lisaks veel see, et oma toodangu välismaale müümise asemel müüakse kogu firma maha. Veidi imelik.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
17.03.2026 11:41:59
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Meil on omal võimekus arendada ja teha, aga ostame ikkagi mujalt sisse? Lisaks veel see, et oma toodangu välismaale müümise asemel müüakse kogu firma maha. Veidi imelik. |
Pakun, et kui me omadelt ostame, saab kasu tõenäoliselt mittesobiva erakondliku kuuluvusega isik, mis on ette välistatud. Väljast ostes on võimalus, et vahendustasu saab sobiva erakondliku kuuluvusega isik, mis on aga eesmärk.
Seega, kui riigile müüa ei ole võimalik, et midagigi teenida, müüd firma maha.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
17.03.2026 17:13:55
|
|
|
MILREM oli riigifirma
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.03.2026 18:26:30
|
|
|
| tsitaat: |
Ukraine crushed NATO partners during naval exercises near the coast of Portugal.
Ukrainian Magura V7 naval drones simulated the sinking of a frigate during the drills. After several simulated hits, NATO sailors even wrote in the chat: “So are you going to attack us or not?” — not realizing they had already been attacked.
Ukrainian operators commanded the “red team” and won all five combat scenarios.
The exercises highlighted something important: unmanned naval systems, combined with Ukraine’s real combat experience and operational planning, can pose a serious challenge to traditional naval forces.
They also demonstrated that many militaries — including NATO — are still not prepared for this new type of warfare.
I have said this before: today it is not Ukraine that needs NATO, but NATO that needs Ukraine.
Source: FAZ |
https://x.com/rshereme/status/2033632619762713020
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
17.03.2026 18:42:17
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Ukraine crushed NATO partners during naval exercises near the coast of Portugal.
Ukrainian Magura V7 naval drones simulated the sinking of a frigate during the drills. After several simulated hits, NATO sailors even wrote in the chat: “So are you going to attack us or not?” — not realizing they had already been attacked.
Ukrainian operators commanded the “red team” and won all five combat scenarios.
The exercises highlighted something important: unmanned naval systems, combined with Ukraine’s real combat experience and operational planning, can pose a serious challenge to traditional naval forces.
They also demonstrated that many militaries — including NATO — are still not prepared for this new type of warfare.
I have said this before: today it is not Ukraine that needs NATO, but NATO that needs Ukraine.
Source: FAZ |
Lisame algse allika: https://www.faz.net/aktuell/politik/ukraine/nato-manoever-vor-portugal-ukraine-versenkt-alliierte-fregatte-accg-200633625.html
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
18.03.2026 22:14:01
|
|
|
paari päeva pärast on "uudis", et see oli ainult pihkuri unistus
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.03.2026 09:16:21
|
|
|
| Jerry kirjutas: |
paari päeva pärast on "uudis", et see oli ainult pihkuri unistus  |
No meil ju ülemakse sinna, võimalik et midagi ikka teevad.
Küll ime, et taco seda 0 pole arvestanud. Tegemist müügiboonusega mitte ülemaksega.
Ukrainalt võeti ka kinnimakstud asju ära...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
20.03.2026 17:58:08
|
|
|
| tsitaat: |
 |
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
20.03.2026 21:57:48
|
|
|
| ... a simple military maneuver ... miks sa siis ise ei tee seda manöövrit kuradi tola?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|